Стерилізувати банки в духовці за якої температури і скільки

Авторadmin

Стерилізувати банки в духовці за якої температури і скільки

Як правильно стерилізувати банки для консервації: всі способи

Літом українці зазвичай займаються консервуванням овочів та фруктів, готуються до зими. Частенько банки вибухають і причиною цього є їхня неправильна стерилізація. Як правильно стерилізувати банки для консервації в каструлі, духовці, мікрохвильовці – розповідаємо в матеріалі ТСН.ua.

Підготовка банок та кришок до стерилізації

  • Перевірте банки на наявність пошкоджень та відколів. Для консервації підходять лише цілі банки без пошкоджень. Краще використовувати нові кришки, якщо ж брати ті, що раніше використовувалися, треба ретельно перевірити їх, чи не мають вони іржу та подряпини.
  • Перед стерилізацією помийте банку та кришку натуральним мийним засобом, наприклад, содою, господарським милом.

Як стерилізувати банки в каструлі

  • До каструлі приблизно до половини наливаємо воду. Чекаємо, доки вода закипить, після чого кладемо до неї кришки для консервації.
  • Зверху над каструлею кладемо друшляк, сито або решітку. Виставляємо сухі банки шийкою донизу.
  • Банки до 1 л тримаємо над парою приблизно 6-8 хвилин, об’ємом 1-2 л – 10-15 хвилин, понад 3 л та трилітрові – 20-25 хвилин. Коли на внутрішніх стінках банок з’являться великі краплі води, стерилізацію можна закінчити.
  • Простерилізовані банки ставимо на сухий рушник шийкою донизу, а простерилізовані кришки виймаємо і також кладемо на рушник внутрішньою стороною донизу. Використовувати банки можна, коли вони разом із кришками повністю висохнуть.
  • Як варіант, можна поставити банки до великої каструлі шийкою вгору або навіть розмістити їх горизонтально. Туди ж кладемо кришки. Наливаємо до каструлі і банок холодну воду так, щоб вона покривала горлечка. Доводимо воду до кипіння і стерилізуємо протягом 15-20 хвилин.

Як стерилізувати банки за допомогою чайника

  • Кладемо одразу всередину чайника кришки від банок. Заливаємо воду і кип’ятимо її.
  • В отвір чайника ставимо шийкою донизу суху банку. Як варіант, якщо банка невелика, її можна “почепити” на носик чайника.
  • Тримаємо банки над парою в залежності від її об’єму.
  • Після закінчення стерилізації кладемо банки сушитися на рушник.

Як стерилізувати банки в мультиварці, пароварці

  • Наливаємо до чаші пароварки чи мультиварки воду і кладемо туди кришки. Встановлюємо насадку для приготування їжі на пару і ставимо на неї зверху сухі банки шийкою донизу.
  • Вибираємо режим «Варіння на пару» та вмикаємо пароварку чи мультиварку.
  • Чекаємо, доки вода закипить, і стерилізуємо, в залежності від об’єму банки – від 6-8 хвилин маленькі банки до 25 хвилин – трилітрові.
  • Кладемо банки та кришки на чистий сухий рушник і чекаємо, доки вони висохнуть.

Як стерилізувати банки у духовці

  • Поміщаємо сухі банки на деко або решітку до холодної духової печі, можна також помістити разом із банками кришки, що закручуються. Якщо кришка з гумою, стерилізувати в духовці її не можна, для цього придатна лише стерилізація кип’ятком до 15 хвилин.
  • Виставляємо температуру в духовці на 100-110° C. Стерилізуємо банки за такої температури 20 хвилин.
  • Вимикаємо духову піч, банки залишаємо всередині, щоб вони трохи охололи. Дістаємо ще теплі банки за допомогою сухого рушника. Якщо використати вологий рушник, банка може лопнути.

Як стерилізувати банки у мікрохвильовій печі

  • В мікрохвильовій печі не можна стерилізувати кришки, лише банки.
  • Наливаємо до банок на 1,5-2 см води та ставимо їх до мікрохвильової печі. На максимальній потужності стерилізуємо банки 3-5 хвилин.
  • Коли вода закипить, а на стінках самих банок всередині з’являться краплі, стерилізацію можна закінчити.
  • Обережно виливаємо з банок воду і кладемо на сухий рушник шийкою донизу.

За якої температури стерилізують банки в духовці

Стерилізація банок – обов ‘язкова процедура при консервуванні плодів. Без неї неможливо отримати заготовки, які б зберігалися довгий час. Один з найпростіших способів стерилізації – прогрівання банок у духовці при певній температурі.

Стерилізувати банки для заготовок можна кількома способами, наприклад, за допомогою обробки пором, окропом, шляхом нагрівання їх у мультиварку, пароварці, духовій шафі, мікрохвильовці тощо. Використання духовки для стерилізації – досить зручний спосіб позбудеться від всіляких бактерій в банках, однак щоб у підсумку готові заготовки довго зберігалися, банки різних обсягів необхідно витримувати в приладі різну кількість часу або ж при різних температурах.

Як підготувати банки до стерилізації в духовці

Насамперед необхідно оглянути банки. Якщо на тарі є будь-які вади, що порушують її цілісність, особливо тріщини на стінках і дні, сколи на горлечку, то цей посуд варто відкласти – він не годиться для консервування. Справа в тому, що при нагріванні або банки луснуть, або ж заготовки швидко зіпсуються, так як порушення цілісності банок – запорука розвитку в їх вмістом бактерій.

Після відбору посуду його слід помити. Для роботи краще використовувати соду, так як вона прекрасно очищає і при цьому не залишає будь-яких запахів. За браком соди в господарстві банки можна помити і звичайним миючим засобом для посуду або ж господарським милом. На закінчення банки необхідно як слід ополоснути холодною водою, розкласти на заздалегідь вимитій решітці духовки горлечком вниз (банки не повинні торкатися один одного) і помістити в холодну духову шафу.

За якої температури і скільки часу стерилізують банки в духовці

Час витримки банок в духовці залежить від їх розміру і температури, при якій стерилізується тара. Вважається, що великі банки (2-3 літра) краще стерилізувати при 100-120 градусах протягом чверті години, середні (700-800-грамові та літрові) – при 130-140 градусів протягом 10-12 хвилин, а маленькі, обсяг яких менше 700 мл – при 150 градусах протягом семи-п ‘яти хвилин. Відлік часу слід починати тільки після нагрівання духовки до встановленої температури.

Важливо: витягувати прогріті банки з духовки потрібно не відразу, а коли вони охолонуть до 70-80 градусів. До цієї температури банки остигають через 7-10 хвилин після вимикання приладу. Використовувати за призначенням їх можна відразу.

Про автора

admin administrator