Сумісність туї та винограду

Авторadmin

Сумісність туї та винограду

Підгодівля і догляд за туями навесні і восени

Рекомендації по догляду за туями у відкритому грунті навесні. Як правильно доглядати за туями в осінній період. Рекомендації по підживленню і поливу. Особливості вирощування сортів рослин.

Туя — одне з улюблених рослин в моєму саду. Красива, висока і вишукана, вона служить прикрасою мого дачної ділянки. Всього я вирощую туї в тому чи іншому вигляді вже близько 15 років — і за цей час довелося помітити, як сильно відрізняються вимоги до догляду за цією рослиною в різні сезони.

Поговоримо про туе в загальному, а потім зосередимося на двох найбільш проблематичних (на мій погляд) перехідних сезонах — весни і осені.

Детальніше про рослину

Туя — хвойна рослина, близький родич кипарисів. Всього їх відомо 5 видів та куди більше різних сортів. Зазвичай туї — це середні за розміром чагарники.

Але при сприятливих умовах вони можуть розростатися до великих дерев, що досягають у висоту декількох десятків метрів. Її крона добре формується, дозволяючи створювати цікаві об’єкти ландшафтного дизайну.

В принципі рослина досить невибаглива, за що і любимо садівниками всього світу. Туя добре переносить не дуже чисте повітря великих міст, не особливо вимоглива і до ґрунті.

Навіть молоді особини рослини морозостійкі і спокійно можуть пережити зиму у відкритому грунті. Однак якщо в регіоні випадає багато снігу, тую краще укрити, щоб гілки не зламалися під його вагою.

З чим можна в саду садити виноград

Сусід, який живе за дверима навпроти – золотих рук справ майстер, завжди готовий прийти на допомогу, не те що літня сусідка, знизу, постійно зривається на крик і збирає плітки про все і про всіх. Такий розклад буває не тільки у людей, але і у винограду.

З одними рослинами він прекрасно уживається поруч, отримуючи від їх сусідства тільки користь, а з іншими представниками флори він ужитися не може, поникая від туги і зменшився кількості корисних речовин в грунті.

Виноград і груша – відмінні сусіди

Навіть досвідчені садівники часом починають губитися в здогадах: чи доведеться до вподоби винограду ось це – ось рослина, кущик з ягодами, цибуля, овочі, інші сорти винограду або краще не ризикувати і розсадити їх у різні кути саду, бажано протилежні. Для того щоб розправитися з сумнівами і створений цей огляд. Нижче ви дізнаєтеся, з чим виноград готовий встановити дружні зв’язки, і з якими рослинами можуть спалахнути військові дії. Початківці дачники ж дізнаються, навіщо садити поруч різні рослини.

З сусідом дружити, а за шаблю тримайся

Аллелопатия – наука про дружбу і ворожнечу

Аллелопатии називають властивість близько зростаючих овочів, кущів та інших рослин впливати друг на друга. Головний винуватець – хімічні речовини, що виділяються кожною рослиною і утворюють своєрідну біохімічну захист: саме вони впливають на спокійно ростуть поруч сусідів. Вплив може бути як позитивним, який стимулює зростання сусіда, скажімо винограду, так і негативним, переважною його розвиток. Речовини, що виділяються зеленим створенням складається з безлічі елементів, включаючи цукру, кислоти, ефірні масла і токсини.

Аллелопатия важлива для людей, що займаються сільським господарством, і не важлива в промислових масштабах або в локальних. Дачникам знання цієї науки допоможе грамотно розмістити на невеликій ділянці овочі, трави і зелень, підвищивши тим самим урожай.

Погані сусіди винограду: календула (нігтики), петрушка, деревій, шавлія мускатний

Шкідники – суща напасти для будь-якої дачі. Вони проникають по всіх усюдах. Впившись зубками в улюблений цибулю, капусту або виноград, вони швидко поширюються по грядці і якщо вчасно не вжити заходів, про шикарному врожаї можна забути. Секрет в тому, що шкідники знаходять своїх жертв за запахом.

Якщо посадити, як приклад, часник або кріп, то за лози можна практично не хвилюватися.

Вплив сусідів один на одного може бути більш складним, ніж просто негативний і позитивний. Так, кукурудза, посаджена з бобовими, буде рости значно повільніше своїх побратимів, зате урожай вийде більш насиченим.

Критерії вибору

Вибір що з чим посадити будується на основі наступних критеріїв:

У тісноті та в образі. Рекомендується так влаштовувати посадки, щоб вони не тіснилися, відбираючи один в одного крихти простору. У продажу або в інтернеті можна знайти керівництва, що пояснюють яку відстань, слід залишати між овочами і кущами.

Хороші сусіди винограду: кріп, гіацинт, деревій, суниця

Світло. Рослини відчайдушно борються за світло, тому що він основа їхнього життя. Багато представників флори: світлолюбні, тому тут головне не висаджувати світлолюбна, але низька рослина в тінь високорастущего. Але деякі прекрасно себе почувають, мешкаючи під іншими рослинами – значить, ця зелень воліє тінь сонця. До перших відносяться кріп, капусти і баклажани і їх треба садити з сусідами однакового розміру. Базилік, тмин, морквина – вони люблять розріджену тінь і їх можна садити під кріп, який дає достатньо світла. М’ята і барвінок не відчують обмеження, якщо посадити їх в щільну тінь.

Капуста – невдалий сусід, так як виноград забирає у неї світло

Грунт і волога. Корисні речовини і волога збираються корінням і живлять рослину. Недолік цих елементів обертається пригніченим станом, болячками і повільним вмиранням. В людських поселеннях, де починався голод, місцеві жителі від відчаю займалися канібалізмом і запекло боролися один з одним за кожну пліснявий окраєць хліба. Те ж саме, можна сказати про рослини, але якщо в природі виживає тільки сильний і хитрий, то на дачі садівник може підкоригувати суворі закони і уникнути загибелі учасників боротьби за їжу.

Бобові культури та виноград поруч ростуть відмінно

«Підкоригувати» – це значить провести строгий відбір на звання сусіда, так як просто рясне зволоження землі і її збагачення добривами хороших результатів не дасть. Деякі овочі замість того щоб припинити сваритися, відрощують гіллясту кореневу систему, що, не припиняє їх суперечка. Крім того, далеко не всі овочі виходять смачними на багатому грунті: надлишок так само шкідливий, як і недолік.

Тому при виборі сусідів для винограду перше на що варто звернути увагу: це на корені і вимоги до кількості поживних речовин.

Менш залежні від інших рослин на грядці, овочі з глибокозалягаючі корінцями на відміну від овочів з кореневою системою, що лежить близько до поверхні.

Різниця в догляді. Різні культури відрізняються між собою і за вимогами до догляду. Одні рослини мають потребу у великій кількості вологи, інші походять з посушливих областей і не люблять воду. Так, скажімо огіркам потрібно багато води щоб не стати гіркими на смак, а ріпчастій цибулі зайва волога шкодить, тому садити ці два овоча разом – погана затія.

Кукурудза – дуже поганий сусід. так як відбирає поживні речовини

Незручності створюють культури і в плані збирання врожаю: одна вже готова до вживання, а інший потрібно ще трохи часу, щоб дозріти в результаті рука випадково прихоплює недозрілі плоди.

Вибираємо друзів

Насправді рослин, з яким виноград комфортно себе почуває на одній грядці, досить багато. Кращі сусіди, ТОП-варіацій:

  • Кислий щавель – рослина номер один, корисне і саме по собі: як інгредієнт для супу або корму для домашньої живності. Якщо посадити щавель біля винограду, дорослого або молодого, останній починає рости швидше.
  • Цибуля ріпчаста – знамените трав’яниста рослина. Дуже багато страв в кулінарній книги вимагають як інгредієнт – цибуля. Використовуються цибулини і зелена частина рослини: кришаться в салати, супи, гарячі страви, в їжу що готується в горщиках, застосовуються як начинка в випічці. Крім цих видатних якостей, цибуля відмінно себе почуває в компанії винограду. Лук можна садити між рядами, тут секрет успіху полягає в хороших добривах, помірному, але не рясного поливу і регулярному розпушуванні грунту. При догляді і цибулю і його солодкий сусід прекрасно доживуть до збору врожаю. Виноград і томат не дружать
  • Редис – їстівний і корисний овоч яких також можна додавати в страви або їсти свіжими. Хороший сусід – дачники часто намагаються садити його до винограду.
  • Буряк – древній овоч, без якого не обійдеться жоден справжній борщ. У їжу йде все: і коренеплід, і його бадилля. З листя ще роблять цілющі настоянки за народними рецептами і засоби від шкідників для дому та саду. Відмінна сумісність з виноградними лозами.
  • Суниця – деякі дачники з подивом виявляють причаїлися вусики суниці в тіні лоз, а між рослинами встановлюються доброзичливі відносини. Суницю зазвичай вирощують між рядами, ці місця вкриває від сонця тінь від шпалер, а земля тут волога, такі умови – саме те для вирощування полуниці. Так як кореневі системи обох рослин залягають на різних рівнях, а тому між ними майже немає конкуренції. Полуниця і виноград відмінно уживаються

Рекомендується садити ягоди тільки між кущами, хоча іноді спритні вусики заповзають прямо під кущики сусідів.

Від надлишків вологи допоможе позбутися дренажна система, або можна підняти грядку з суницею вище. Відстань між ягодами і шпалерами варіюється від 50 см до 1 метра.

Інші виноградні сорти – але це питання варто розглянути окремо.

Взаємовідносини сортів

Початківці виноградарі не поспішають садити разом підопічних різних сортів. Виправдане побоювання, адже вирощування займає не один рік. Людині, що не займався висадкою цієї культури доводиться вникати у всі по книгам і порад бувалих, його оточує море суперечливої ​​інформації, серед якої на першому місці вимоги пред’являються виноградними лозами своєму господареві – опікуну. Побоювання безпідставні. Різні сорти прекрасно почувають себе разом.

Різні сорти винограду відмінно плодоносять поруч

Традиція садити виноградні кущі разом пов’язана з природою цієї рослини. Сорти бувають двостатеві і жіночими.

Перші запилюють себе власною, фертильной пилком. У жіночих сортів пилок не фертильна, тобто неповноцінна, стерильна, вона не підходить для запилення квіток, а без цього не формуються зав’язі, не вийде врожаю. Жіночі сорти вигідно садити разом з сортами-запилювачами: сусід буде запилювати квітки стерильного компаньйона і сприяти зародженню врожаю. Запилення стороннім кущем теж піде на користь і врожайність від такого сусідства буде вище, ягоди вийдуть більше за розмірами і смачніше.

Правильно розміщувати разом сорти, які мають однакові терміни плодоношення.

Чи то вороги, то чи друзі

Лук, редис і щавель, буряк і суниця – не єдині сусіди, які надають благотворний ефект, в список можна включити квіти, скажімо братки або айстри. Неоднозначна сумісність з трояндами, плодовими деревами та чагарниками. Троянди в старі часи часто садили між кущами з виноградними ягодами, щоб захистити останні від витоптування вільно бродять худобою. Тепер, коли проблема з кіньми і коровами майже вичерпана, залишається ще одна причина, чому до винограду варто посадити колючі квіти.

Хвороба мілдью – жахливий кошмар виноградарів, що губить на корню їх дітища і плоди наполегливих праць. Троянди на цю недугу теж схильні до, причому навіть в більшій мірі і якщо їх поселити неподалік від виноградних посадок, між ними, квіти можна буде використовувати як сигналізацію і заклик до мобілізації виноградарською бригади. Троянди попередять також про надлишок важких металів в землю і прикрасять сад своєю присутністю.

Виноград і троянда хворіють одними захворюваннями, тому садити їх треба подалі один від одного

Плодові дерева – ще одне неоднозначне сусідство. Лози, неважливо якого сорту, потребують сонячному світлі, але якщо посадити їх в коло тіні падаючої від крони, почнуться проблеми з ростом. Друга проблема знаходиться на підземному рівні. Коріння дерева потужні і розвинені, виноградним корінцях нічого їм протиставити. Деревні коріння відберуть левову частку корисних речовин у свого сусіда і продуктивність останнього буде помітно відставати від планки. Чи не єдиним плодовим деревом, яке дачники можуть садити близько лоз – це груша.

Груша – визнаний сусід для винограду, обидва рослини терпимо один до одного ставляться.

Сусідство зі смородиною і кущами малини прийнятно, поки не вивчено вплив, яке запах чагарників може надати на виноградні лози і їх плоди. Непрямої шкоди коріння останніх принесе догляд за смородиновим кущами – їм потрібен регулярний полив влітку, на відміну від виноградних корінців. В результаті додаткові, росяні корені останніх будуть розвиватися на шкоду основним, а це призведе до сумних наслідків від розтріскування ягід до зниження опірності морозів.

Смородина – нейтральний сусід для винограду

Остерігаємося ворогів

Варто відзначити той факт, що не всі дачники сходяться на думці з приводу благотворного і негативного впливу рослин один на одного. Деякі вважають що щавель і цибулю, зазначені у цій статті як корисні рослини, насправді шкодять винограду. Рекомендація – це рада, а сад саду ворожнечу. На одній дачі цибулю – прекрасний сусід, а на іншому – кровний ворог, якого доводиться викорчовувати з боєм. Слідкуйте за поведінкою зелених підопічних і чуйно реагуйте на зміну їх самопочуття, така тактика допоможе уникнути біди.

Кропива – антагоніст винограду і дуже його пригнічує

Не можна садити з виноградними кущами картопля, баклажани і перець.

Бур’яни можуть бути як шкідниками, так і корисними сусідами. Якщо посадити кущі на голу землю, рости вони будуть «зі скрипом» – повільно і сумно, відстаючи від побратимів, що ростуть на зеленому килимі. Трава виконує роль своєрідного добрива для грунту, збагачує її, рятуючи від пересушування і затвердіння. На голій землі виноградні лози не виживуть. Зі зворотного боку, бур’яни були названі бур’янами не за красиві очі. Трава забирає поживні речовини у молодих посадок, через що ті не можуть розвиватися і рости в нормальному темпі, тому надлишок бур’янів так само шкідливо, як і їх повна відсутність. Розміри бур’янів також мають значення: по високій траві шкідники спритно перебираються з землі на низько нависають грона.

Бур’яни захищають виноград від висихання

Рекомендується не давати бур’янам дихати спокійно, а замість них засівати землю менш шкідливими культурами. Грунт збагатять злакові.

Гарне сусідство – користь для лоз. Засівайте суницю, редис, але стежте, щоб їх присутність припало до смаку кущах.

Related Posts:

Про автора

admin administrator