Сушена на сонці вишня

Авторadmin

Сушена на сонці вишня

Сушена вишня

Сушена вишня – це справжні ласощі, як для дітей так і для дорослих. Головне, що це блюдо натуральне і абсолютно нешкідливо самим маленьким, а навіть навпаки – сприятливо впливає на організм, так як насичує її корисними речовинами і вітамінами. Крім того таку ягоду можна додавати у всіляку випічку, а також м’ясні страви, адже вона не тільки надає їжі пікантний аромат, але і дає вишуканий смак.

Інгредієнти для приготування сушеної вишні:

  1. Вишня свіжа – 3-4 кілограм
  2. Цукор – 800 г
  3. Вода очищена – 1 літр

Інвентар:

  1. Друшляк
  2. Середня каструля
  3. Плита
  4. Глибока миска – 3 штуки
  5. Трубочка для соку
  6. Черпак
  7. Столова ложка
  8. Деко
  9. Духовка
  10. Папір для випічки
  11. Стерилізована скляна банка – 3-4 штуки
  12. Стерилізовані кришки для банок – 3-4 штуки

Приготування сушеної вишні.

Крок 1: готуємо вишню

Для початку відбираємо руками стиглі вишні від гнилих і примятых. Перші викладаємо в глибоку миску і ставимо під проточну воду. Акуратно промиваємо ягоди руками. А так як інгредієнта у нас багато, можна це робити порційно. Промиту вишню перекладаємо в іншу глибоку миску і відставляємо в сторону. І так робимо до тих пір, поки не промиємо під водою всю ягоду.

Тепер, щоб очистити вишню від кісточок, для початку видалимо руками плодоніжки. Потім, скориставшись звичайної трубочкою для соку, протикаємо нею вишню в місці, де була плодоніжка і, зачепивши кісточку, дістаємо назад трубочку. Це дуже зручний спосіб, який не тільки полегшить вам завдання по очищенню вишні, але і збереже гарний зовнішній вигляд головного компонента страви. Оброблену ягоду перекладаємо в чисту вільну миску.

Крок 2: готуємо сироп

В середню каструлю вливаємо очищену воду і ставимо на великий вогонь. Коли вода почне закипати, додаємо за допомогою столової ложки весь цукор і після – ретельно все перемішуємо тієї ж ложкою до повного розчинення цукрового компоненту. Все, цукровий сироп готовий, тому ми можемо перейти до самого процесу сушіння вишні.

Крок 3: готуємо сушену вишню

Як закипить цукровий сироп, конфорку не вимикаємо, а просто робимо середній вогонь. Вишню невеликими порціями акуратно викладаємо в каструлю і варимо протягом 5-8 хвилин. Після за допомогою черпака виловлюємо ягоди з ємності і перекладаємо їх у друшляк прямо над чистою глибокою мискою. Залишаємо їх в такому стані до тих пір, поки з них повністю не стече сироп. А тим часом опускаємо в киплячий сироп наступну порцію очищеної вишні.

Після того, як сироп повністю стече з вареної вишні, перекладаємо головний інгредієнт на деко, застелене папером для випічки.

Ставимо страву в духовку на верхній рівень і готуємо протягом 3-х годин при температурі 165°С. Потім знижуємо температуру духової шафи до 135°С і сушимо вишню ще 16-24 годин. Увага: дверцята духовки при цьому обов’язково повинна бути злегка прочиненими, щоб у высушиваемом продукті не залишалося багато вологи. Готове блюдо повинне вийти еластичним, зморшкуватим і темно-бурого кольору.

Крок 4: подаємо сушену вишню

Відразу ж після того, як ми висушили вишню, її можна подавати до столу. А так страва найкраще зберігати в стерилізованих банках під щільно закритою кришкою. Такі ласощі можна просто подавати з чаєм або прикрашати їм всілякі солодкі страви. Також після сушіння ягода зберігає корисні речовини і вітаміни групи А, РР і С, тому її дуже корисно їсти, враховуючи ще те, що це натуральний продукт без консервантів. Вона також надає протизапальну і омолоджуючу дію на наш організм, що дуже до речі в холодну пору року. Тому насолоджуйтесь сушеною вишнею і…

Приємного вам апетиту!

Поради:

– Якщо вам незручно діставати кісточку з допомогою трубочки для соку, тоді на допомогу вам може прийти звичайна середнього розміру скріпка або шпилька. Для цього піддягаємо кісточку підручним інвентарем, продавивши їм м’якоть вишні в місці, де була плодоніжка.

– Також щоб здивувати гостей і близьких, сушену вишню можна вмочити в розтоплений шоколад і залишити в стороні остигати до кімнатної температури. Таким чином, ви отримаєте вишукане ласощі.

– Якщо у вас є дача або будинок, тоді можна висушити вишню і на свіжому повітрі. Головне, щоб процес протікав далеко від проїжджої частини, де практично немає машин. Для цього оброблену вишню викладаємо на деко або бажано на велике плоске сито і залишаємо на сонячній стороні на цілий день. До вечора ягоду варто занести в приміщення, а на наступний день знову повторити процедуру сушіння. І так повинно пройти 3-4 дні залежно від розмірів вишні.

– Для того щоб сушена вишня і вийшла смачна і красива, необхідно відбирати тільки дозрілі ягоди, темно-червоного кольору і бажано великих сортів.

– Після того, як ви перебрали вишню, не викидайте перезрілі ягоди, так як з них можна приготувати дуже смачний компот або кисіль.

Смачна в`ялена вишня на сонці

Замість родзинок або інших покупних сухофруктів можна використовувати в`ялені вишні власного виробництва. Зробивши їх самостійно в домашніх умовах, ви будете на 100% впевнені, що вони повністю натуральні, корисні й смачні. Зберігаються такі на сонці в`ялені вишні дуже добре, якщо їх правильно засушити і підготувати до зберігання.

Складові: вишня
Час для закладки: літо

Не можна допускати переробки зіпсованих і брудних ягід. Цукор додавати ми свідомо не будемо, що дає можливість їсти заготовку і тим, кому цукор не показаний до вживання. Варити ягоди, теж, не будемо. Робляться в`ялені вишні з стиглих плодів. Можна використовувати навіть кислі ягоди. Ми зможемо взимку їх просто вивалити в цукровій пудрі і піч з ними все, що душі заманеться.

Як зробити в`ялену вишню в домашніх умовах

Відбираємо хороші ягоди без гнилі.

Кожну ягідку переглядаємо, відокремлюємо кісточку. Очищені ягоди складаємо в друшляк, так буде стікати виділяється з них сік. Розкладаємо на деко ці розібрані ягоди і ставимо на сонці.

Слід прикрити ягоди сіткою, але так, щоб вона не лежала на наших вишнях, а лише була перепоною для мух і мошкари.

Зливаємо з дека сік, якщо він утворився, перевертаємо вишні на наступний день. Під час сушіння ягоди на ніч не залишаємо на вулиці, адже вони буду відволожуватися.

Через 3-5 днів в`ялена вишня буде готова.

Для зберігання складаємо її в невеликі стерильні банки. Закручуємо їх чистими кришками. Можна скласти в пакети і зберігати до використання в морозилці. Зберігаємо до зими. Взимку дуже добре такі без цукру в`ялені вишні додавати в солодкі пироги. Вони дадуть необхідну кислинку солодкої випічки. Яскравий приклад такої випічки паски і мафіни. Саме тісто для них завжди солодке і пікантна в`ялена вишня з кислинкою буде дуже доречна.

Посмотрите похожие рецепти
  • Сушка вишні в домашніх умовах – як сушити вишню на зиму правильно Переглянути рецепт
  • Солодка сушена вишня – корисний домашній рецепт для збереження корисних властивостей вишні. Переглянути рецепт
  • В`ялені помідори. Рецепт з фото Переглянути рецепт
  • В`ялені помідори на зиму – домашній рецепт як зробити в`ялені помідори в духовці. Переглянути рецепт
  • В`ялені кабачки на зиму – незвичайний рецепт домашньої заготовки з кабачків. Переглянути рецепт
  • Компот з вишні на зиму на 3 літрову банку Переглянути рецепт
  • Компот з вишні і смородини на зиму без стерилізації Переглянути рецепт
  • Компот з вишні і груші на зиму: покроковий рецепт з фото Переглянути рецепт
  • В`ялені яблука – рецепт заготівлі та приготування яблук на зиму в домашніх умовах. Переглянути рецепт
  • В`ялені ягоди червоної горобини – технологія в`ялення ягід горобини в домашніх умовах. Переглянути рецепт
  • Вишневе пюре або сира вишня – як правильно приготувати пюре і зберегти лікувальні властивості вишні на зиму. Переглянути рецепт
  • В`ялена вишня – рецепт з фото, як зробити на зиму в домашніх умовах Переглянути рецепт
  • Цукати з вишні – рецепт. Як зробити вишневі цукати на зиму в домашніх умовах. Переглянути рецепт
  • Вишня в сиропі до чаю Переглянути рецепт
  • Вишня у власному соку на зиму. Рецепт з покроковими фото Переглянути рецепт
  • Як заморозити вишню Переглянути рецепт
  • Вишня в`ялена в домашніх умовах – рецепт заготовки на зиму. Переглянути рецепт
  • В`ялена вишня на зиму: покроковий рецепт з фото Переглянути рецепт
  • Простий покроковий рецепт з фото заморозки вишні на зиму в морозилці Переглянути рецепт
  • Густе вишневе варення без кісточок Переглянути рецепт

Про автора

admin administrator