Таргани позбутися назавжди в домашніх умовах

Авторadmin

Таргани позбутися назавжди в домашніх умовах

Як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах: види тарганів, опис, відгуки

Таргани в квартирі досить часта і поширена проблема, яку можна вирішити досить швидко, благо вибір інсектицидів на сьогоднішній день великий і можна підібрати більш швидкий або безпечний метод боротьби з шкідниками.

Зараз інсектициди набагато якісніше ніж десять років тому і володіють меншою токсичністю для людей, що дозволяє використовувати засіб у домашніх умовах не переживаючи за власне здоров’я.

Перед походом у магазин за інсектицидним засобом для боротьби з тарганами в домашніх умовах, для початку ознайомтеся з їх особливостями і принципом дії, щоб вибрати оптимальний засіб, який підійде в вашому випадку.

  1. Спеціалізовані засоби від тарганів
  2. Пастки для боротьби з шкідниками
  3. Гелі і крейда — оптимальний засіб
  4. Аерозоль від тарганів
  5. Народні методи боротьби з шкідниками
  6. Борна кислота
  7. Піретрум
  8. Нашатирний спирт
  9. Як позбутися від тарганів назавжди

Спеціалізовані засоби від тарганів

Знищення тарганів у квартирі можна провести досить швидко, якщо вибрати аерозолі, але доведеться покинути приміщення на деякий час, обробку можна проводити самостійно, заздалегідь подбавши про власну безпеку. Можна вибрати менш токсичні гелі, пастки, крейда і навіть спробувати позбавлення від тарганів народними методами, якими користувалися наші бабусі і досить успішно.

Пастки для боротьби з шкідниками

Бувають різні види пасток і ефективно знищують шкідників. Пастки бувають отруєні, липкі і електричні.

Найпоширеніші пастки, що містять в собі засіб, що знищує тарганів. Принадність такої пастки полягає в уповільненому дії отрути і можливості зараженого таргана переносити інсектицид на інших шкідників. Достатньо одному вредителю потрапити в пастку і загинуть кілька десятків тарганів встигли контактувати з зараженим шкідником. Зовні така пастка нагадує закриту коробочку з невеликими отворами з боків, всередині якої розташовано ароматне сильнодіюча речовина.

На нижній стороні пастки завдано двосторонній скотч, дозволяє приклеювати пастку в будь-яких місцях. Щоб повністю вивести шкідників знадобиться кілька тижнів або місяців, залежно від чисельності колонії тарганів. Часто використовують кілька таких пасток на кухні, щоб прискорити процес.

Липкі пастки використовують, щоб вивести невелику кількість шкідників, в іншому разі використання такої пастки в домашніх умовах буде не раціонально. Липкі пастки часто зроблені з картону і нанесеного липкої речовини, потрапляючи на яке тарган стає знерухомлених. Ставити такий засіб краще на кухні, в місцях скупчення тарганів.

Після використання, пастку слід викинути і встановити нову.

Електричні пастки з’явилися відносно недавно. Їх легко використовувати в домашніх умовах і не переживати про токсичність даного засобу. Пастки працюють від розетки, їх необхідно регулярно очищати від потрапили шкідників.

Гелі і крейда — оптимальний засіб

Як позбутися від тарганів у квартирі питання, що цікавить багатьох людей, потруїти тарганів аерозолями нескладно, але вимагає певних зусиль і викликає незручності. Зате гелі є оптимальним варіантом, щоб швидко вивести настирливих шкідників. Їх можна використовувати самостійно так і з різними пастками, що багаторазово посилить ефект.

Гелі продаються у шприцах та тюбиках, які легко видавлювати і наносити на оброблювану поверхню. Щоб потруїти шкідників потрібно від декількох тижнів до місяця. Після закінчення місяця гель слід змити губкою змоченою в розчині мильно содової воді.

Гелі наносять на кухні в шафках, на плінтусах, навколо витяжки, за батареями і під підвіконням. Слід нанести гель скрізь, де зустрічаються комахи. Гель наносять пунктиром на відстані 2?2 см, або невеликими краплями.

Одного тюбика повинно вистачити на обробку всіх поверхонь на кухні.

Гелі безпечне і ефективний засіб, яким можна вивести шкідників, в квартирі з дітьми і домашніми тваринами, не переживаючи за їх безпеку. Різні види гелів використовують у складі різні інсектициди, тому не кожен гель ефективно бореться зі шкідниками.

Поширені види гелів:

  • Раптор;
  • Глобал;
  • Абсолют;
  • Домовик;
  • Комбат.

Дрібні були дуже популярними кілька років тому, завдяки своїм компонентам вони ефективно знищували прусаків. Господиням сподобалися крейда за рахунок своєї безпеки для мешканців будинку. Крейду складається на 98% з натурального крейди та гіпсу і всього на 2% з активних компонентів, які благополучно знищують прусаків. Гіпс служить матеріалом, на який кріпиться інсектицид, щоб його можна було наносити на будь-яку поверхню. Найпоширеніший крейда «Машенька», його можна придбати в будь-якому инсектицидном магазині.

Щоб вивести прусаків з допомогою крейди знадобиться трохи більше часу, ніж з допомогою гелів, у разі надто великої колонії шкідників, можна оновлювати смужки свіжим дрібному.

Аерозоль від тарганів

Аерозоль ефективно допоможе вивести шкідників буквально за один день. Різні види аерозолів використовують різні інсектициди в своєму складі, засоби, що продаються в магазині, використовують щадні види інсектицидів, оскільки ними користуються люди без належного досвіду. Спеціалізовані служби по знищенню шкідників використовують спеціалізовані види інсектицидів, які заборонені у відкритій торгівлі.

До того ж фахівці по боротьбі з шкідниками використовують захисні костюми, запобігають попадання хімікатів на тіло і в легені. Використання професійного обладнання дозволяє з більшою ефективністю знищувати різні види шкідників. Але виклик такої служби часто обходиться в копієчку і не кожен захоче, щоб у вашому домі використовували сильно токсичні препарати.

Альтернативою цьому методу є придбання балончиків з інсектицидом, який розпилюють на кухні та в інших кімнатах, де виявлені шкідники. Аерозолі є останнім засобом для боротьби з шкідниками, коли інші не допомагають, а колонія тарганів стає все більше.

Перед використанням аерозольних засобів необхідно придбати респіраторну маску та захисні окуляри, щоб уберегти очі і легені від потрапляння токсичних речовин. Одяг має бути з щільного матеріалу і закривати все тіло.

Шафи, тумбочки й меблі, що заважає підібратися до закритих ділянок, слід відсунути від стіни. Речі, на які може потрапити інсектицид слід заховати або покласти в целофанові мішки і зав’язати їх.

Розпиляти аерозоль слід з верхніх частин кімнати і поступово опускатися вниз, дивіться, щоб аерозоль потрапив у всі віддалені місця, де можуть ховатися шкідники. Аерозоль хороший тим що, розпорошуючись, змішується з повітрям і потрапляє на тарганів, а комахи, вдихаючи кисень з частинками інсектициду, гинуть протягом декількох годин.

Після проведення обробки, приміщення необхідно залишити на час, який зазначено на банку. Після провітрювання приміщення 5-7 годин, необхідно зробити вологе прибирання з використанням мильної води і губки.

Також продаються спеціальні порошки, які необхідно розводити водою і заливати в пляшку з пульверизатором, і використовувати, як і аерозоль.

Народні методи боротьби з шкідниками

Такими методами намагалися вивести шкідників наші мами і бабусі, їм вдавалося перемогти шкідників, використовуючи мінімальні витрати грошей.

Борна кислота

Даний засіб використовувалося в якості антисептика, тому абсолютно безпечно для людини. Борну кислоту використовують від тарганів, як у чистому вигляді, так і в зв’язці з деякими продуктами.

Для приготування кульок з борною кислотою слід перемішати в рівних кількостях яєчний жовток, ложку борошна і ложку борної кислоти. Повинна вийти липка маса, яку можна скачати в невелику кульку і покласти в куток кімнати. Отримані кульки слід розкладати в місцях скупчення тарганів. Переконайтеся, що ваші домашні тварини не будуть, є кульки від тарганів з борною кислотою.

Цей засіб використовують у чистому вигляді, надрізаю куточок пакетика і розсипаючи в місцях, де пробігали таргани. Можна насипати кислоту вздовж коридору в гуртожитку, комаха, пробежавшее по кислоті, почне чистити лапки, так кислота потрапляє в організм шкідника. Дія кислоти буде набагато сильнішою, якщо перекрити тарганам доступ до води.

Піретрум

Натуральне речовина складається з висушених квіток ромашки. Нешкідливо для домашніх тварин і людей. Використовують, як і борну кислоту розсипаючи маленької доріжкою по підлозі. Порошок володіє сильним запахом і згубний для тарганів. Купити цей препарат можна в аптеках.

Нашатирний спирт

Добре підходить для відлякування шкідників. Різкий запах, що видається нашатирним спиртом для тарганів набагато помітніше, ніж для людей. Нашатирний спирт продають в аптеках і використовують у медицині для пробудження людей, даючи понюхати ватку, змочену в спирті.

Нашатирний спирт не убиває тарганів, просто їм не подобається запах, і вони йдуть з дому. Для приготування слід розмішати столову ложку нашатирного спирту на 2 літри води. Отриманим розчином протирають підлоги, меблі, підвіконня, всі місця, де можуть з’явитися таргани.

Запах нашатирю неприємний для людини, але після обробки приміщення він швидко вивітриться, і ви його більше не побачите, а комахи будуть відчувати його впродовж кількох днів.

Обробляти поверхні слід кожен день протягом тижня, щоб шкідники точно покинули квартиру.

Як позбутися від тарганів назавжди

Таргани вибирають місця для створення колонії з розташованої поблизу водою, їжею і теплом. Щоб таргани не з’являлися у вашій оселі, слід регулярно мити посуд, прибирати крихти зі столу і прибирати недопиті напої, а також насухо витирати мийку і регулярно мити підлоги. При дотриманні всіх рекомендацій таргани обійдуть стороною вашу квартиру у пошуках більш підходящою.

Раз і назавжди: як боротися з тарганами народними методами і перемогти

Ідеальними умовами для проживання тарганів є висока вологість, вільний доступ до їжі, темрява і тепло. Перебігають вони з квартири у квартиру через щілини у дверях та вікнах, можуть заповзати по вентиляційних шахтах, сміттєпроводі, трубі, фасаду будівлі. Крім того, часом люди приносять їх разом зі старими речами, на одязі, у валізці, з меблевого магизину чи з поштовою посилкою.

Домашні таргани є синантропними організмами. Тобто поза межами людського життя вони існувати не можуть. Найчастіше комахи живуть на кухні, де є постійний доступ до їжі. Якщо у приміщенні відкрите відро для сміття, протікає раковина, а на столі часто залишається немитий посуд — таргани можуть з’являтися частіше.

Часто таргани можуть гніздитися у електроприладах, де тепло, безпечно і темно. Люблять заселяти вони простір під раковиною, кухонні шафи, шпарини в шпалерах, вентиляційні отвори. Коли гніздо тарганів переповнюється, комахи починають переселятися в іншу квартиру або будинок. При чому вони спочатку відсилають свого розвідника, щоб дізнатися, чи там комфортні умови для їхнього проживання.

Як боротися з тарганами народними методами

Якщо таргани все ж поселилися в вашій квартирі, не варто запускати ситуацію. Дуже швидко ці комахи розмножаться і будуть жити по всій квартирі. На своїх лапках вони приносять хвороботворні бактерії, плісняву, віруси. Вони також можуть викликати алергію, що стане причиною астми. Існують навіть випадки, коли таргани забиралися у вуха людей.

Для початку завжди варто спробувати народні засоби. Багато з них досить дієві і не такі небезпечні для людини, як хімія. Один мінус — на ефективний результат доведеться почекати.

Отже, ось декілька ефективних засобів боротьби з тарганами в домашніх умовах:

  • Борна кислота — найдієвіший і найдоступніших засіб. Хоча борну кислоту використовують від тарганів вже не одне десятиліття, вона все ще ефективно працює, навіть проти резистентних популяцій, які виробили імунітет до хімікатів. Ця отрута не впливає на нервову систему, а роз’їдає стінки травного тракту. Для боротьби з тарганами краще брати борну кислоту у вигляді порошка. Можна обробити ним ті поверхні, де ви найчастіше помічаєте тарганів. Також можете приготувати приманку: змішати сирий яєчний жовток з однією столовою ложкою борної кислоти і поставити в місцях проживання тарганів.
  • Нашатирний спирт — таргани мають дуже добре розвинений нюх, тому різкого запаху нашатирного спирту вони не переносять. Тому його використовують зазвичай як бар’єр для відлякування комах, які можуть мігрувати від сусідів. Змішайте одну чайну ложку нашатирного спирту з літром води, а потім протріть отриманим розчином меблі, підвіконня, труби, двері, вентиляційні отвори, підлогу. Кожні два-три дні повторюйте процедуру, поки таргани не зникнуть повністю.
  • Оцет від тарганів — діє так само як і нашатирний спирт, тобто створює захисний бар’єр, щоб комахи не хотіла поселитися в вашій квартирі. Обробіть ним всі ті місця, де можуть з’являтися таргани. Найкраще не розводити оцет у воді, але обробляти кухню потрібно у масці та захисних рукавичках.
  • Виморожування — безкоштовний і перевірений роками спосіб, який дійсно працює. Таргани, як і всі комахи, бояться холоду. Вони не можуть самостійно підтримувати внутрішнє тепло. Тому, як тільки температура навколо опускається нижче 5 градусів, шкідники починають масово гинути. А ось для знешкодження яєць тарганів потрібна вже мінусова температура. Виморожування використовують тільки тоді, коли інші методи не подіяли. Для цього відкривають вікна взимку, перекривають труби, щоб не лопнули.
  • Найпростіша пастка — якщо колонія комах ще не розрослася, цей метод дуже допомагає. Купіть в магазині готову клейову пастку або виготовіть її власноруч. Підійде для цього будь-яка банка чи глибока миска. Її внутрішню поверхню потрібно змастити олією, а на дно покласти трішки меду, цукру або хліба. Таргани захочуть поласувати і не зможуть вибратися назад через олію.

Засоби від тарганів: що ще потрібно робити, щоб позбутися комах

Щоб позбутися шкідників недостатньо просто розпорошити інсектицид чи поставити пастку, до дезінфекції потрібно правильно підготуватися. Для цього рекомендовано виконати кілька простих дій:

  1. Ховайте їжу — всі крупи, борошно, цукор краще пересипати із пакетів в контейнери з герметичними кришками, а звичайне сміттєве відро замінити на таке, яке закривається. Миски з кормом тварин на ніч краще ховати.
  2. Приберіть джерело води — якщо без їжі таргани можуть жити понад 2 місяці, то без води не проживуть і 2 тижнів. Тому перед дезінфекцією приміщення полагодьте сантехніку, якщо вона протікає. А перед сном насухо витирайте раковини, ванну і плитку, закривайте злив. Вологі ганчірки і губки можна прибирати у поліетиленові пакетики.
  3. Проведіть генеральне прибирання — навіть якщо вся їжа і вода надійно сховані, таргани можуть існувати завдяки випадково пролитих крапель олії чи крихт їжі. Тому важливо ретельно поприбирати у квартирі і завжди мийте стільницю після використання.
  4. Позакривайте щілини — зробити це можна за допомогою клейового пістолета, шпаклівки, монтажної піни чи звичайного армованого скотчу.

Читайте також:

Про автора

admin administrator