Томат метелиця опис сорту

Авторadmin

Томат метелиця опис сорту

Опис томата метелиця: терміни дозрівання, врожайність

Якщо яблука на снігу уявити ще можна, то помідори в мороз – фантазії вже не вистачає. Але життя виявилося сміливіше казки: російські селекціонери вивели сорт, який продовжує плодоносити навіть при мінусових температурах! Довго не вірила, поки не спробувала. Підсумок: на землі – іній, а на кущі – червоні помідори! Казка, яка стала бувальщиною. Знайомтеся – сорт томатів Метелиця – випробувано Сибіром!

  • призначення сорту
  • напрямок використання
  • кущі
  • опис плодів
  • Способи культивування томатів
  • Розклад основних заходів
    • Протруювання насіннєвого матеріалу
    • пророщування насіння
    • посів
    • Догляд за розсадою
    • Микита Сергійович, Ревда, Уральський регіон

    призначення сорту

    Сорт призначений для вирощування у відкритому грунті на садово-городніх та присадибних ділянках і в дрібних фермерських господарствах. Регіони допуску: Уральський, Західно-Сибірський, Далекосхідний. Середня смуга Росії і північний захід мають схожі кліматичні умови, тому сорт отримав поширення і тут.

    напрямок використання

    Основний напрямок використання Метелиці, заявлене в Держреєстрі, салатну. Але крім споживання в свіжому вигляді плоди сорту придатні для всіх видів консервування, в тому числі і для цільноплідного.

    кущі

    Метелиця має детермінантний тип рослин. Вони не штамбові, їх висота знаходиться в межах 45-55 см. Суцвіття томата прості. Перше зав`язується над сьомим-восьмим листом і далі через один-два. Рослини не потребують пасинкування. У кожній плодової кисті формується 5-6 плодів. Щоб дозрілі помідори не торкалися землі, їх треба підв`язувати всупереч деяким рекомендаціям.

    опис плодів

    Вони мають округлу форму з слабо вираженою ребристістю. Забарвлення помідорів в процесі дозрівання змінюється від світло-зеленої до червоної. Число насіннєвих гнізд від чотирьох і більше.

    Томатний сік містить 4,0-4,5% сухої речовини і 2-3% загального цукру. Маса плодів за результатами держвипробувань 60-100 г.

    Врожайність за даними з того ж джерела: в Уральському регіоні – до 2,44 кг / м2, в Західно-Сибірському – до 4,87 кг / м2.

    Смакові якості плодів Держреєстр оцінює як хороші, проте в багатьох публікаціях вони критикуються, включаючи характерні вирази «слабо виражений смак».

    Способи культивування томатів

    Для вирощування томатів на півдні існує безліч високоврожайних сортів і гібридів з прекрасними смаковими якостями. При цьому ці рослини, батьківщиною яких є тропіки, можна відразу висівати в грунт. Для центру Росії і районів, близьких до нього за кліматичними умовами, ще в 18-му столітті був розроблений рассадний метод вирощування томатів.

    Сорт Метелиця створений для відкритого грунту, і це його плюс. Тому далі розглядається Розсадна схема для незахищеного ґрунту.

    Розклад основних заходів

    Ключовою датою, від якої робляться всі розрахунки, є день вкорінення розсади. Саджанці томатів можна висаджувати у відкритий грунт, коли його температура на глибині 25 см (багнет лопати) перевищить 12 оС і зникне загроза нічних заморозків.

    У середній смузі це відбувається в кінці травня – початку червня. Більш точно з датою можна визначитися, спираючись на довгостроковий прогноз погоди. Ще однією величиною необхідної для розрахунків є вік розсади. Він вимірюється від повних сходів і для середньостиглої сорту дорівнює 60-65 днів. Час від початку роботи з насінням до сходів приблизно 10 днів.

    В результаті отримуємо такий графік робіт:

    • закладка насіння на пророщування – 21 березня;
    • посів пророщеного насіння – 25 березня;
    • очікувані сходи – 1 апреля;
    • укорінення розсади у відкритий грунт – 1 червня;
    • перші дозрілі плоди – остання декада липня.

    Протруювання насіннєвого матеріалу

    Томат Метелиця є сортом, тому може вирощуватися не тільки з покупних, але і з власного насіння. Фірмові насіння вже пройшли необхідну передпосівний обробіток. Свій посадковий матеріал необхідно попередньо знезаразити, дотримуючись усіх правил гігієни.

    Протруювання насіння здійснюється в розчині марганцівки насиченого рожевого кольору протягом 15 хвилин, після чого вони промиваються в проточній воді.

    пророщування насіння

    Процедура пророщування є тестом на схожість і одночасно дозволяє відібрати найбільш якісне насіння і стимулювати їх розвиток. У невеликій харчової контейнер поміщається складений в декілька шарів шматок змоченою тканини, на якому і розкладаються насіння. Важливо, щоб вони не знаходилися у воді. Це може привести до їх загнивання.

    Після герметизації контейнера кришкою його поміщають в тепле місце (26-30 ° С). Процес закінчують, коли довжина білих паростків і розміри насіння зрівняються. На це буде потрібно від 3-х до 5-и днів в залежності від температури і якості насіння.

    посів

    Йому передує заготівля субстрату. Це може бути будь-який покупної грунт. Свою заготовлену з осені городню грунт необхідно попередньо пролити тим же розчином марганцівки для знезараження. Це робиться одночасно з насінням, щоб вона встигла підсохнути.

    Перед застосуванням будь-грунт заправляється комплексом мінералів NPK (азот, фосфор, калій) в пропорції столова ложка на відро субстрату. Щоб уникнути травмоопасной пікіровки, насіння рекомендується висівати відразу в окремі ємності (стаканчики або касети), заглиблений їх на 1 см. Сходи можна очікувати через 4-5 днів.

    Догляд за розсадою

    Тут немає нічого складного. Полив проводиться, коли підсохне верхній шар грунту. Надлишкова вологість може спровокувати загнивання коренів. Щоб втечі не викривлялися, їх відвертають від світла. Дуже корисною процедурою є перевалка рослин із заглибленням стебла. Після цього частина стебла, яка виявилася в землі, починає відрощувати нові коріння.

    Розвиток кореневої системи призведе до пропорційного зростання наземної частини рослини, а значить і до його зміцненню в цілому. Цю процедуру за 60 днів вирощування розсади можна провести 2 рази, причому перший раз можна обмежитися просто присипкою стебла грунтом, якщо це дозволять контейнери.

    Висадка розсади в грунт

    Низькорослі кущі Метелиці дозволяють висаджувати їх з загущенням 6 рослин на квадратний метр. Це можна реалізувати, використовуючи схеми 40х40 або 50х35 см в залежності від формату грядки. У посадкову ямку попередньо вноситься чайна ложка лою NPK і перемішується з землею.

    Посадку краще робити із заглибленням стебла. Щоб коріння не виявилися занадто глибоко, саджанці можна прикопувати під кутом (лежачи).

    Догляд за посадками

    Тут виконуються всі обов`язкові для томатів процедури:

    • видалення бур`янів;
    • регулярний полив;
    • розпушування грунту для її аерації;
    • мульчування.

    Хоча пасинкування і не є обов`язковою процедурою, як і підв`язка, але краще їх проводити. Остання підгодівля проводиться у фазі формування плодів, при цьому з комплексу повинен бути виключений азот.

    Оскільки сорт Метелиця має подовжений період плодоношення, щоб зберегти урожай від фітофтори, плоди треба зривати до їх повного дозрівання і дати дозріти в приміщенні.

    Хвороби і шкідники

    У публікаціях немає достовірних даних про стійкість або сприйнятливості томата до вірусних та грибкових захворювань. Але, як правило, всі сорти (НЕ гібриди) мають не найкращий імунітет. А стійкість до фітофторозу завжди відносна і взагалі велика рідкість.

    Що стосується комах-шкідників, то наявні в даний час інсектициди дозволяють вирішити цю проблему, якщо вона вчасно помічена.

    Переваги і недоліки сорти томатів Метелиця

    Перерахуємо позитивні якості сорту:

    • універсальне застосування плодів;
    • висока товарність (97%);
    • продовжений період плодоношення;
    • стійкість до несприятливих погодних умов;
    • тривалі терміни зберігання врожаю;
    • транспортабельність плодів.

    Серед недоліків відзначають невиразний смак і схильність до фітофторозу і різних видів гнилей в дощове літо.

    Відгуки по томату Метелиця

    Я обожнюю цей сорт помідорів: Метелиця невибаглива, рівна і смачна. Розсаду висаджуємо в землю, як тільки сніг зійде. Якщо заморозки нічні – вона навіть і мороз переносить, відроджуються потім повністю.

    Помітили особливість у сорту: поливи спочатку потрібні, потім краще не поливати, щоб не гнили плоди і солодше були.

    У Метелиці відмінна стійкість до дощу, холоду і хвороб. Вирощую у відкритому грунті, обробляю тільки Фітоспорін 2 рази, більше нічим не бризкав, томати до самих холодів з куща збираємо. Іноді буває, що листя примерзнуть, а помідори все одно достигають.

    Смак у них середній, не дуже цукристі, при дозріванні на кущі будуть солодше. Вважаємо за краще в консервацію, для салатів інші садимо.

    Для Сибіру краще не знайдеш!

    Микита Сергійович, Ревда, Уральський регіон

    Метелиці саджу, як паличку -виручалочку: знаю, що яка б не була погода, завжди з урожаєм будемо. Помідори щільні, красиві, на ринку купують добре. Собі садимо для засолювання, вже дуже гарні виходять. Сибіряки, беріть цей сорт, не пошкодуєте.

    висновок

    Відомо, що при температурі повітря нижче 15 градусів цвітіння томатів припиняється, а нижче 10 – сповільнюється їх зростання. Але Метелиця переносить заморозки навіть в 1-2 градуси. І при цьому радує пристойним врожаєм плодів доброго смаку.

    Це справжня перемога сибірських селекціонерів над суворим російським кліматом.

    Було б шкода не скористатися таким чудом!

    Вирощування томата метелиця

    Томат Метелиця виведений в 2000-і роки в Сибірському НДІ. Він відноситься до середньостиглих детермінантний гібридам. Цей вид був створений для вирощування в середній смузі, особлива увага приділялася компактності куща і високою стійкістю до хвороб пасльонових.

    • Коротка інформація про сорт
    • характеристика
      • Опис плодів і куща
      • врожайність
      • Область застосування плодів
      • регіони вирощування
      • Переваги і недоліки сорти
      • Посів насіння на розсаду
      • Боротьба з хворобами і шкідниками

      Вирощування томата Метелиця

      Коротка інформація про сорт

      • Плоди і кущ: Яскраво-червоні помідори, вага – 60-100 г-кущ нештамбовий, детермінантний, висотою близько півметра.
      • врожайність: 2-3 кг з куща.
      • стійкість: Висока холодостійкість, імунітет до багатьох захворювань пасльонових.
      • поширення: Сорт Метелиця вирощують у всіх регіонах, але більш плодоносний він в північних областях країни, а також на Уралі.
      • застосування: Плоди підходять для вживання в свіжому вигляді, консервування, маринування, приготування літніх салатів, паст, кетчупів і помідорового варення.
      • посадка: Розсадний метод. У теплицю висаджують на початку травня, у відкритий грунт – в перших числах червня, схема висадки – 40х50 см.
      • Грунт: Легка, слабокислая.
      • догляд: Своєчасний полив теплою водою у вечірній час, підгодівля і розпушування грунту весь вегетаційний період.
      • період дозрівання: Урожай дозріває в кінці літа (в серпні – у відритому грунті, в липні – в теплиці), плодоносить і до жовтня, і до заморозків. зберігання тривалий.

      характеристика

      Помідори Метелиця користуються великим попитом. Але перед вирощуванням сорту необхідно вивчити його характеристики і надалі дотриматися всіх правил догляду. Тоді томати цього сорту зможе культивувати навіть початківець городник.

      Стиглими плоди стають на 105-й день після висадки.

      Опис плодів і куща

      Низькоросла гібридне рослина, висота досягає 60 см, компактне. Кущ не відноситься до штамбові. Облистянність невелика, листя яскраво-зелені, їх потрібно видаляти в міру зав`язування плодів. Перші квітки з`являються над 6 листом, інші – через 2. На зав`язі формується 5-6 томатів.

      Опис плодів: середній розмір, плоско форма, відрізняються слабкою ребристістю. Глянцевий щільна шкірка не розтріскується ні при дозріванні помідорів, ні при консервуванні. У плодах 4 насіннєві камери. Червона м`якоть м`ясиста. Смак солодкий з кислинкою.

      врожайність

      За описом, томат Метелиця має гарне плодоношення. У відкритому грунті з 5-6 кущів можна зібрати 15-17 кг помідорів. У теплиці врожайність більше: до 20 кг з такою самою кількістю рослин. На плодоношення впливають і такі фактори, як освітлення, підживлення і поливи.

      Область застосування плодів

      Відповідно до характеристики, томати сорту Метелиця універсальні в застосуванні. Різновид має відмінні смакові якості і використовується в літніх салатах, а також для консервування. Плоди застосовують в соліннях, при маринуванні і навіть роблять варення з помідорів.

      регіони вирощування

      Сорт можна культивувати в усіх регіонах, але краще культура плодоносить в північних областях країни, а також на Уралі. Рекомендують вибирати ділянки з хорошим освітленням.

      Переваги і недоліки сорти

      Опис переваг томата Метелиця:

      • універсальність застосування-
      • імунітет до поширених захворювань пасльонових-
      • тривале зберігання плодів-
      • добре переносить транспортування на далекі відстані-
      • близько 96-98% виходу врожаю.

      Хоча помідори вирощують уже близько 15 років, ще не знайшли у них вагомих недоліків.

      вирощування розсади

      Висадка молодих паростків здійснюється через 2 місяці після посіву насіння на розсаду. У відкритий грунт їх висаджують в кінці весни або на початку літа. При цьому враховується, що рослина підходить для культивування в холодному кліматі. Посівний матеріал для розсади висаджують в березні, для теплиць – на початку місяця, для відкритого грунту – в кінці.

      Через два місяці розсаду можна висаджувати

      Грунт для розсади помідорів сорту Метелиця використовують наступний: 2 частини садової землі, 1 частина піску, 2 частини перегною або компосту. Можна додати деревну золу з розрахунку 100 г на 10 кг грунтової суміші.

      Насіння замочують у сольовому розчині. Спливли прибирають, а опустилися на дно ретельно промивають і залишають в слабкому розчині марганцівки на 20 хв. Потім варто ще раз промити посівний матеріал і просушити його.

      Посів насіння на розсаду

      • в індивідуальні ємності, наповнені почвосмесью, висаджують посівний матеріал по 2 шт. на глибину не більше 1 см. Після посадки полийте його теплою водою, накрийте плівкою і віднесіть в темне тепле місце-
      • при появі сходів розсаду винесіть на добре освітлене місце з температурою 20 ° С-
      • після формування 2-3 справжніх листків розсаду пікірують. Якщо спочатку були заготовлені окремі ємності, рослина не постраждає-
      • через 7 днів після пікіровки проведіть підгодівлю сіянців збалансованим комплексним добривом.

      Пересадка розсади і догляд

      Посадку молодих культур у відкритий грунт проводять на початку червня, в теплицю – раніше на місяць. Температура повітря вже не повинна опускатися нижче 15 ° С. Загартовування рослин проводити необов`язково.

      Догляд за кущами сорти Метелиця простий: їм потрібні своєчасний полив, прополювання, внесення добрив, пасинкування і заходи щодо попередження захворювань. Для цього видаляють нижнє листя до перших квіток.

      Культура любить вологу. Поливати ділянку потрібно так, щоб вода не потрапляла на кущ. Рекомендують обмежувати полив в період дозрівання плодів, щоб отримати смачні і більш соковиті томати Метелиця і попередити їх розтріскування.

      При підвищеній вологості необхідно провести профілактичні заходи з обробки рослин фунгіцидами.

      Боротьба з хворобами і шкідниками

      За тиждень до посіву грунт обробляють окропом з марганцівкою. Це позбавляє його хвороб, а також від шкідників, які зазвичай зимують в землі. Дана термічна обробка знищує чорну ніжку. Після цього в грунті починають працювати бактерії, благотворно впливають на розсаду.

      Збір урожаю

      Томат Метелиця f1 характеризується рясним і тривалим плодоношенням. Збір врожаю триває приблизно 1,5 місяця. Відповідно до характеристики сорту, він може тривати і до жовтня, і до перших заморозків.

      Плоди добре транспортуються. За описом, помідори можна зривати в молочної стиглості. Дозревая в ящиках, вони не втрачають корисних властивостей. Збір плодів краще проводити в сонячну і суху погоду.

      Відгуки городників

      За відгуками городників, сорт Метелиця ніколи не підводить. Він дає велику кількість плодів, має невеликі кущики. Помідори підходять для приготування свіжих салатів і консервації.

      Томати мають відмінну стійкість до різних захворювань, підв`язувати рослина не треба. Смак плодів буде більш насиченим, якщо дати їм дозріти на кущах.

      При мінімальному догляді можна отримати рясний урожай. Крім того, кажуть, що це просто знахідка для ледачих або зайнятих городників.

Про автора

admin administrator