Томати червоні свічки опис сорту

Авторadmin

Томати червоні свічки опис сорту

Опис і характеристики сорту томату червоні свічки

У 2007 році в Росії було виведено новий сорт помідора. Ним став томат «Червоні свічки» з незвичайною довгастої формою. Цей сорт порадує будь-якого городника, адже зав`язування плодів у нього 100%. Самі помідори настільки універсальні, що підійдуть для вживання в їжу в свіжому вигляді, для закусок, а консервуючи їх, господині відчують насолоду, тому що томати зручно поміщати в банки і поєднувати з іншими овочами. Виглядає таке асорті дуже красиво і ефектно. Щоб дізнатися все про помідори «Червоні свічки», пропонуємо опис сорту.

  • середньостиглий;
  • подовжені плоди з загостреним кінцем;
  • високорослий, індетермінатний;
  • урожайний;
  • плоди насиченого рожевого кольору;

Цей сорт дає високу врожайність і зав`язування плодів. Він стійкий до таких захворювань як фітофтороз, прикоренева гниль, однак садівникам слід обробляти рослини з метою профілактики. Кущ виростає більше півтора метрів, тому для нього потрібна опора, про яку краще подбати заздалегідь. В опис томата «Червоні свічки» увійшли тільки позитивні характеристики, так як єдиним мінусом є лише те, що цей сорт вимагає формування. Які ж особливості вирощування цих томатів?

особливості вирощування

Помідори «Червоні свічки» рекомендуються для теплиць, але для регіонів з теплим кліматом можлива висадка у відкритий грунт, хоча в такому випадку існує ймовірність зменшення врожаю. За 60 днів до висадки необхідно засіяти насіння. Щоб виростити хорошу розсаду, краще підготувати спеціальний грунт, в складі якого буде перегній і дернова земля. Не зайвим буде додавання добрив, таких як суперфосфат або калійне. Після посіву накрити плівкою.

Варто зазначити, що для поливу підійде тільки тепла вода

Сорт томатів світлолюбний, тому після появи сходів, потрібно виставити їх на світло і розкрити. Комплексне мінеральне добриво краще внести перед висадкою в грунт. Ці помідори висаджуються не більше чотирьох кущів на один квадратний метр. Пасинки ростуть паралельно стеблу. Кущ високорослий, його формують в 2 або 3 стебла. Бічні пагони краще своєчасно видаляти.

Кущ можна примусово зупинити в точці зростання.

Боротьба зі шкідниками

Для боротьби з шкідниками можна використовувати відразу кілька методів. Одним з них є прополка грунту і його мульчування соломою. Всяких жуків і слимаків краще збирати вручну, без використання препаратів. Взагалі, після цвітіння рекомендується використовувати тільки нетоксичні засоби або водний розчин нашатирного спирту.

Томати «Червоні свічки» дуже невибагливі в догляді і багаті цукром і корисними речовинами, завдяки чому рекомендовані для дієтичного та дитячого харчування. Ми зібрали для вас відгуки від садівників про цих чудових помідорах.

«У минулому році вперше садила цей сорт томатів. Трохи запізнилася з пасинкуванням, але це не вплинуло на врожайність. Плодоносив до пізньої осені. Порадувала і форма, і смак. Пружні і м`ясисті. На наступний рік обов`язково буду висаджувати »(Аріна, Краснодарський край)

«Давно хотіла такі помідори для консервації. Раніше використовувала сорт «Дамські пальчики», але він уже приївся, «Червоні свічки» стали їм відмінною заміною. Побложила багато, не очікувала, що буде такий хороший урожай! Помідори дуже смачні! »(Софія, Урал)

«В минулому році садив« свічки »в теплиці. Вимагають підв`язки і підгодівлі. Зав`язалися добре, швидко почали набирати силу і рости. Так як в теплицю заходив не часто, довелося повозитися з ними, але зате закруток зробили в цьому році багато »(Володимир, Мінськ)

«У цьому році відкрила для себе сорт« Червоні свічки ». Посадила всього два кущики і спочатку думала, що даремно. Довго були кволі і погано росли, але в липні набралися сил і зацвіли. Зараз жовтень, а у нас до сих пір на столі свіжі смачні помідори. У теплиці вже прибрали все, одні вони красені стоять і радують урожаєм. Плоди м`ясисті, солодкі і досить великі. Що особливо здивувало, так це те, що він єдиний (сорт) не захворів фітофторою. Буду садити ще! »(Наталя, Володимирська область)

«Вирощую цей сорт вже кілька років виключно заради форми. Вони поміщаються в будь-які банки, а я шалено люблю консервації. Поєдную з огірками і болгарським перцем, іноді роблю овочеве асорті в нарізці »(Лариса, Смоленськ)

«Вже багато років займаюся помідорами, в моїй теплиці більше 20 сортів, серед них і« Червоні свічки ». Дуже люблю їх за форму і невибагливість. Ніколи не хворіють. Для збирання урожаю, тому що плоди формуються кистями. Плодоносить завжди до пізньої осені. Рекомендую всім спробувати виростити цей томат »(Людмила, Воронеж)

невеликі підсумки

Даний сорт томатів припав до смаку багатьом садівникам любителям в силу своєї врожайності і приємного витонченого смаку, а також сталого переносу різних хвороб. Всі ці особливості роблять даний сорт воістину чудовим подарунком для кожного садівника любителя.

Томат червоні свічки: характеристика і опис сорту

Іноді з вигадуванням цікавих назв сортів томата буває так, що селекціонер хоче як краще, а виходить як завжди. Назва томатного сорти Червоні свічки дуже романтично, до того ж помідори своєю формою справді трохи нагадують запалені свічки. Але . адже квітів помідорів цього сорту – рожевий! А тим часом покупець, прочитавши лише одна назва сорту, переконаний, що вони повинні бути червоними, і нарікає на те, що його знову обдурили з насінням. А ніякого обману немає – просто образне мислення авторів-селекціонерів трохи підвело їх в даному конкретному випадку.

Втім, багато інших характеристик томата Червоні свічки в описі сорту, даним виробником, більш-менш відповідають дійсності. У цій статті у вас буде можливість познайомитися ближче і з характеристиками цього сорту, і з фото його плодів, і з відгуками тих, хто хоча б раз ростив його на своїй ділянці.

опис сорту

Томат Червоні свічки був виведений спільними зусиллями відомих сибірських селекціонерів Дедерко В.Н. і Постникова О.В., що подарували аграріям вже чимало чудових сортів томата. У 2007 році цей сорт був офіційно включений в Держреєстр селекційних досягнень Росії з рекомендаціями по вирощуванню у всіх районах Росії як під плівкою, так і в умовах відкритого грунту.

Рослини належать до індетермінантні типу, тобто теоретично їх зростання необмежений, а на практиці він може гальмуватися лише дахом теплиці або набором поживних речовин, присутніх в грунті. Кущі сорти Червоні свічки дійсно виростають високими, до 1,8-2 метрів, дуже потужного виду, добре облиственими. Правда, такими вони стають вже ближче до середини літа.

Зауваження! Багато городників в своїх відгуках відзначають, що розсада у цих томатів виглядає досить кволо і розвивається нешвидко.

Зате після закінчення цвітіння при гарному догляді кущі виглядають дуже мальовничо. У сорту є особливість – пасинки практично не відхиляються в сторони, а ростуть майже паралельно з головним стеблом. А помідори дозрівають на кистях, в кожній з яких може бути від 3-4 до 6-7 плодів. Тому при правильній підв`язці гірлянди помідорів розташовуються навколо всього куща. Виробники обіцяють, що томат Червоні свічки володіє ще одним позитивним властивістю – здатністю зав`язувати плоди майже зі 100% -м результатом в будь-яких умовах як в окремих кистях, так і на різних ярусах.

Звичайно ж, такий високорослий потужний кущ потребує обов`язкової підв`язці і формуванні, тобто видаленні пасинків. Зазвичай використовують формування в 2-3 стовбура. У більш холодних регіонах з недостатньою освітленістю доцільно вести ці томати в одне стебло, ретельно видаляючи всі зайві пасинки.

Виробники стверджують, що сорт томата Червоні свічки є середньоранніх, тобто від сходів до появи зрілих плодів проходить 105-115 днів. Багато городників в своїх відгуках відзначають деяку запізненість дозрівання томата Червоні свічки і відносять його тому швидше до середньостиглих, а то і до пізньостиглі.

Ще однією визначною характеристикою цього томата є його врожайність. В умовах теплиці з рослин цього сорту томату можна отримати до 12-15 кг помідорів з квадратного метра. У відкритому грунті врожайність може бути менше, але все одно гідна поваги.

Увага! Сорт характеризується розтягнутістю плодоношення – перші зрілі помідори можна збирати вже в серпні, а останні продовжують зав`язуватися і встигати навіть в жовтні, аж до заморозків.

Виробник нічого не говорить про стійкість сорту до хвороб. Але відгуки городників в цьому відношенні швидше сприятливі – багато хто відзначає стійкість томату Червоні свічки до фітофторозу, а самі помідори не тріскаються ні на гілках, ні після збору. При вирощуванні томатів в теплицях багато стикаються з неприємним захворюванням – бурою плямистістю (кладоспоріозу). Цей сорт томата стійкий і до цієї хвороби. Крім того, він не схильний до поразки вершинної гниллю, що є вже зовсім дивним для помідорів подібної форми.

характеристики помідорів

Плоди томата Червоні свічки мають оригінальну форму – вони витягнуті у вигляді циліндрика, при цьому помідори звужуються до кінця і для них характерна наявність невеликого носика. В результаті їх зовнішній вигляд дійсно нагадує, або палаючу свічку, або почала танути бурульку.

При цьому самі плоди товстенькі, з щільною і гладкою шкіркою, яка при бажанні легко знімається. М`якоть досить м`ясиста, зберігає свою форму в консервних банках навіть в тому випадку, якщо шкірка випадково лопається.

Дозрілі помідори мають виражений рожевий колір і яскравий томатний смак і аромат.

Важливо! Смакові характеристики плодів оцінюються на відмінно, помідори можна назвати навіть цукровими.

Їх смаком можна насолоджуватися в свіжому вигляді, пробуючи їх прямо з куща, і вони дуже хороші в салатах, оскільки не течуть, зберігаючи форму.

Розміри томатів середні, помідори мають масу від 100 до 130 грам. Це дозволяє використовувати їх де завгодно. Вони чудово підійдуть для засолювання і маринування. А щільна м`якоть робить їх дуже придатними для сушіння, в`ялення і заморожування.

Достоїнства і недоліки

Томат Червоні свічки має цілу низку переваг, які дозволили йому завоювати популярність у багатьох городників:

  • Привабливий і незвичайний зовнішній вигляд помідорів.
  • Солодкий, відмінний смак плодів.
  • Відмінна зав`язування плодів в будь-яких умовах, і як наслідок – високі показники врожайності.
  • розтягнутість плодоношення.
  • Універсальність використання помідорів.
  • Стійкість до багатьох захворювань і несприятливих факторів середовища.

У той же час у сорту можна відзначити деякі недоліки:

  • Тонкі стебла в поєднанні з потужною силою росту вимагають постійного формування куща і догляду.
  • Дозрівання плодів буває затягнуте.

особливості вирощування

Насіння цього сорту томатів можна сіяти на розсаду приблизно за 60-65 днів до запланованих термінів висадки рослин на постійне місце. В умовах середньої смуги це буде припадати на середину – другу половину березня, якщо мова йде про вирощування у відкритому грунті. У південних регіонах або при висадці в теплицю розсаду можна починати вирощувати і раніше, слід тільки не забувати про додаткову підсвічуванні юних рослин. Для Сибіру ж терміни посіву, навпаки, зсуваються до кінця березня, щоб розсада не перетворилися до моменту висадки у відкритий грунт.

Якщо ви вирощуєте до 5 10 кущів, то можна їх відразу посіяти в окремі ємності, щоб в подальшому не пікірувати розсаду, а просто перевалювати підросли рослини в більші за обсягом горщики. Якщо ж ви збираєтеся вирощувати багато рослин цього сорту, то доцільніше буде спочатку посіяти насіння в загальну ємність, а потім, після появи двох справжніх листків, распикировать томати по окремим стаканчиках.

Висаджуючи розсаду в грунт на постійне місце, слід на одному квадратному метрі розміщувати не більше 3-4 рослин. Щоб згодом не заплутатися в розгалуженнях інтенсивно зростаючого томатного куща, бажано відразу ж передбачити спорудження горизонтальних шпалер з дроту або товстого шпагату. До них необхідно регулярно в міру зростання підв`язувати кущі томата Червоні свічки. Всі зайві пасинки теж перевіряються і видаляються з періодичністю не рідше ніж два рази на тиждень.

Увага! Бажано, щоб пасинки не встигали витягуватися в довжину більше 10 см, інакше для рослин їх видалення буде додатковим стресом.

Підживлення і полив необхідно проводити регулярно, не рідше одного разу в тиждень. У спеку, можливо, буде потрібно щоденний полив. По можливості краще замульчувати кущі соломою або іншим органічним матеріалом, щоб полив можна було проводити не так часто. Мульчування також може допомогти і в боротьбі з бур`янами.

Відгуки городників

Відгуки тих, хто вирощував томат Червоні свічки на своїх городах хоча б один сезон, позитивні. Смакові якості помідорів задовольняють абсолютно всіх, багато хто відзначає стійкість до різноманітних хвороб.

Саджу томат Червоні свічки щороку. Мені дуже подобаються солодкі, м`ясисті бурульки, які виростають і в теплиці, і у відкритому грунті. На грядках врожайність тільки трохи нижче, а в іншому різниці майже немає. І що мені ще подобається, в теплиці цей сорт успішно протистоїть бурої плямистості, в той час як багато помідори інших сортів не витримують боротьби з нею.

Я люблю томати від Сибірського Сада, але Червоні свічки посадила в минулому році вперше. Мене неприємно здивувало, що з п`яти насіння виросло лише 2 рослини, та й то розсада була хіловатой. Навіть після висадки в грунт теплиці вона розвивалася дуже повільно. Тільки до кінця літа я, нарешті, дочекалася помідорів. Правда, на смак вони мені дуже сподобалися, тому буду пробувати вирощувати знову, в тому числі і зі своїх насіння.

Томат Червоні свічки вирощуємо вже більше трьох років. Вони у мене в улюбленців. Посудіть самі: місця займають небагато, саджу через 25 см і формую в два стебля- цукрові, навіть ті, які дозрівають в кімнаті на столі-врожайні – в`яжуть до 10-11 кистей в будь-яку погоду. Дуже гарні в засолюванні, особливо якщо їх помістити в одну банку з Золотий Рибкою (жовтого кольору). У салатах теж не розвалюються, можна нарізати з них шматочки будь-якої форми.

Мені дуже сподобалися помідорчики Червоні свічки. Такі симпатичні, врожайні і дуже смачні. І так поїсти добре, і для консервації вони прекрасні. Ось тільки чомусь рожеві вони у мене виросли, а не червоні.

Цього року через велику кількість сортів томат Червоні свічки якось трохи загубився. Місця в теплиці і під укриттями йому не вистачило – ростили в відкритому грунті з 20 іншими сортами. Спочатку Пасинкувати, після висадки на грядки вже нічого з ним не робила. Тільки підв`язувала до опор і все. У серпні, коли збирали врожай інших сортів, у Червоних свічок на помідорах проступала подекуди зелень – думали, що ще не повністю дозрів. Але смак його всіх зачарував – незвичайний такий. Найголовніше, що коли в кінці серпня на помідорні посадки напала фітофтора, то тільки 4 сорти зуміли їй протистояти. Червоні свічки були одним з таких сортів.

висновок

Томат Червоні свічки, незважаючи на свою відносну молодість, вже встиг завоювати серця багатьох городників своєю врожайністю, делікатесним смаком і стійкістю до багатьох поширених хвороб томатів.

Ошатний сорт без недоліків – томат «червоні свічки»: опис і фото

Любителі рожевоплідний томатів напевно оцінять новий перспективний сорт Червоні Свічки.

Плоди красивою циліндричної форми відрізняються соковитістю і приємним солодкуватим смаком, а врожайність порадує навіть досвідчених городників.

  • Томат Червоні свічки опис сорту
  • Походження і застосування
  • Переваги і недоліки
  • фото
  • особливості вирощування
  • Шкідники і хвороби: як з ними боротися
  • Корисне відео

Томат Червоні свічки опис сорту

Томат Червоні Свічки – середньостиглий рожевоплідний сорт з гарною врожайністю.

Кущ індетермінатний, високорослий, рекомендується формування в 2-3 стебла. Кількість зеленої маси помірне.

Плоди зібрані в кисті по 3-4 штуки. Врожайність хороша, близько 12 кг з 1 кв. м під плівкою. Томати дозрівають протягом усього сезону.

Плоди подовжені, циліндричні, зі злегка загостреним кінчиком. Шкірочка не товста, але щільна, добре оберігає томати від розтріскування.

В процесі дозрівання колір змінюється зі світло-зеленого на насичено-рожевий. Смак дуже приємний, насичено-солодкий.

Високий вміст цукрів і мікроелементів робить томати придатними для дитячого і дієтичного харчування.

Походження і застосування

Сорт російської селекції, призначений для теплиць і плівкових укриттів. У теплих регіонах можливе вирощування в відкритому грунті, але врожайність може знизитися.

Плоди добре зберігаються, можливе транспортування. Зелені томати доходять до повної стиглості при кімнатної температури.

сорт універсальний, підходять для салатів, вживання в свіжому вигляді, приготування супів, гарнірів, соків. Придатний для засолювання і маринування, дуже гарний у складі овочевих асорті.

Переваги і недоліки

серед основних переваг сорту:

  • смачні і соковиті плоди гарної форми;
  • хороша врожайність;
  • стійкість до захворювань і шкідників;
  • підходить для салатів і консервування.

Недоліків у сорту практично немає. Єдина складність – необхідність формування і підв`язування куща.

фото

Дивіться нижче: томат Червоні свічки фото

особливості вирощування

Томати висіваються на розсаду в першій декаді березня. Перед посівом насіння рекомендується замочити в стимуляторе зростання на 12 годин.

Замість промислового препарату можна використовувати свіжовичавлений сік алое. Для розсади готується легкий живильний ґрунт, що складається з садової або дернової землі і старого перегною.

У суміш можна додати калійне добриво, суперфосфат і деревну золу, а також невелика кількість піску.

Насіння висівають із заглибленням в 1,5-2 см, зверху присипаються шаром торфу. Грунт обприскується теплою відстояною водою і накривається плівкою.

Оптимальна температура для пророщування – 25 градусів. Після появи сходів плівку можна зняти, а температуру в кімнаті злегка знизити. Ємності з розсадою переміщаються на яскраве світло – на сонячне підвіконня або під електричні лампи.

У фазі утворення 2 справжніх листків молоді рослини пікірують в окремі горщики. Полив помірний, до пересадки в теплицю саджанці двічі підгодовують рідким розчином комплексного мінерального добрива.

Пересадка проводиться на початку травня, більш молода розсада краще приживається і не хворіє. Грунт рекомендується пролити розчином марганцівки або мідного купоросу. У кожну лунку викладається деревна зола.

Полив не повинен бути надто частим, томати не люблять застою вологи в грунті. За сезон рекомендується 3-4 рази підгодувати кущі комплексним мінеральним добривом з переважанням калію і фосфору.

Відразу після пересадки в теплицю рослини підв`язують до міцних опор: шпалерах або кілків. потрібно формування куща в 2-3 стебла з видаленням нижніх листя і більшості бічних пагонів. При сильному розростанні рекомендується прищипнуть точку росту.

Шкідники і хвороби: як з ними боротися

Сорт томата Червоні Свічки не дуже сприйнятливий до основних захворювань пасльонових: Фітофторозу, фузаріозного в`янення, сірої і прикореневій гнилі.

В якості профілактики грунт ретельно знезаражують, а саджанці обприскують Фітоспорін або іншим нетоксичним біо-препаратом.

знищити комах допоможе мульчування грунту соломою або торфом, а також періодичні прополки.

колорадських жуків і голих слимаків збирають руками, від летючих шкідників допомагають інсектициди. Використовувати їх можна тільки до початку цвітіння. У період плодоношення допустимі нетоксичні біо-препарати, а також водний розчин нашатирного спирту.

Читайте також: хімічні препарати для боротьби з колорадським жуком: Актара, Корадо, регент, Командор, престиж, блискавка, Танрек, Апачі, табу.

Помідори Червоні Свічки – Справжня окраса теплиці. Томати невибагливі до догляду, але дуже добре реагують на турботу: комфортну температуру, правильний полив і своєчасні підгодівлі.

Корисне відео

Дивіться на відео: сорти помідорів для відкритого грунту

Про автора

admin administrator