Топінамбур його лікувальні властивості

Авторadmin

Топінамбур його лікувальні властивості

Зміст:

Топінамбур – які його особливості та чому варто вживати?

Топінамбур – рослина, яка здавна славиться своїми корисними для здоров’я властивостями. У чому саме вона допомагає? Де його можна використовувати? Які показання та протипоказання до його застосування? На ці та інші питання відповідає наступна стаття.

Топінамбур – звідки походить назва?

Топінамбур – рослина родом з Північної Америки. Його там вирощували ще в доколумбові часи. Це овоч, який має багато властивостей, що дають користь для здоров’я. Інакше відома як мелена груша, топінамбур або бульбовий соняшник. Він відноситься до соняшнику звичайного. Своєю назвою топінамбур зобов’язаний індіанцям племені топінамбура. В Європі овоч з’явився приблизно у 18 столітті.

Топінамбур – що це таке?

Топінамбур – їстівна рослина, що належить до родини складноцвітих. Має багато цінних властивостей. Люди в усьому світі використовують його для різних цілей. Бульбовий соняшник можна використовувати як декоративну, кормову рослину, а також як їстівну. Бульби топінамбура мають оригінальний солодкувато-горіховий смак. Вони білуваті або жовті в середині. Їх смак іноді порівнюють з бразильським горіхом.

Які корисні властивості має топінамбур?

Топінамбур має багато властивостей для здоров’я людини. Вона має в своєму складі цінні компоненти, завдяки яким позитивно впливає на здоров’я нашого організму. Містить вітаміни А, В6, С, Е і К. Також має фолієву кислоту. Його компонентами також є рибофлавін, ніацин і тіамін. Крім того, в топінамбурі можна знайти такі мінерали, як цинк, кальцій, натрій, калій, магній, залізо і фосфор. Які корисні властивості має топінамбур? По-перше, це допомагає налагодити роботу травної системи. По-друге, сприяє зниженню рівня цукру та холестерину в крові. Він також корисний для регулювання артеріального тиску. Завдяки топінамбуру можна запобігти захворюванням товстого кишечника. Він також сприяє схудненню та очищенню організму. Це також підтримка нервової системи.

Де можна використовувати топінамбур?

Топінамбур можна використовувати в багатьох видах лікування. Він також може бути корисним при лікуванні різних захворювань. Він показаний до вживання людям з діабетом 2 типу. Інулін, який є в цьому овочі, перетворюється на фруктозу, яка добре допомагає діабетикам. Вживання топінамбура також знижує інсулінорезистентність і сприяє нормалізації глікемії при цьому типі діабету. Топінамбур сприяє зниженню рівня поганого холестерину, тим самим протидіючи розвитку атеросклерозу. Це також сприяє правильному травленню. Цей овоч можна вживати людям, які мають проблеми з травною системою, наприклад, запори. З його допомогою можна знизити рівень стресу, при цьому підвищити концентрацію уваги. Він також може бути корисним для виведення шкідливих токсинів з організму. Наприклад, добре потягнутися до нього після вживання великої кількості алкоголю. Сік з цього овоча також можна використовувати для лікування псоріатичних уражень.

Який смак має топінамбур?

Бульби топінамбура мають солодкувато-горіховий смак. За смаком вони нагадують бразильські горіхи. Цей овоч можна вживати в різних формах. Наприклад, це може бути сік топінамбура. Бульби цього овоча можна їсти як сирими, так і після приготування в смаженому, печеному і вареному вигляді.

Топінамбур – Кулінарні рецепти

Існує багато страв, які можна приготувати з цього овоча. Прикладом одного з них є картопля фрі. Перед створенням цієї страви варто ретельно вимити топінамбур. Також можна почистити його від шкірки. Картопля фрі готується так само, як і з картоплі. Просто наріжте топінамбур соломкою і киньте в олію або в духовку. При цьому, будь ласка, зверніть увагу, що картоплю фрі потрібно смажити досить довго. Готова страва набуває золотистого кольору. Топінамбур також є ідеальним інгредієнтом для салатів. У такій страві можна поєднувати різні овочі. Наприклад, огірки, редиска чи цибуля. Всі овочі слід нарізати за бажанням і висипати в миску. Всю страву можна полити, наприклад, маринадом з олії та спецій. Його також можна приготувати з іншими інгредієнтами, такими як мед або яблучний оцет. Нарешті, приправити і ретельно перемішати. Салат можна посипати зеленню. Ще однією формою подачі топінамбура може бути запіканка. Овоч слід злегка зварити, потім перекласти в жароміцний посуд. Можна додати додаткові інгредієнти, такі як цибуля або часник. Приправи можна змінювати в залежності від того, якого смаку ви хочете досягти. Все це можна полити вершками або йогуртом і посипати сиром. Наостанок можна додати трохи зелені.

Чи варто вирощувати топінамбур?

Топінамбур досить простий у вирощуванні. Бульби потрібно помістити в землю. Це може бути як горщик, так і земля. Його можна вирощувати в саду або на балконі. У нашій країні вирощують переважно такі сорти цього овоча, як Рубік та Альбік. Перший характеризується фіолетовими бульбами, другий – білими. За формою бульби Альбіка можуть нагадувати булаву. Варто задуматися про вирощування топінамбура, коли ви хочете поліпшити своє здоров’я, а також функціонування всього організму. Топінамбур благотворно впливає на весь організм, завдяки чому варто розглянути можливість його вживання в різних формах.

Топінамбур: користь і шкода, рецепти приготування, корисні властивості і лікувальні якості при цукровому діабеті, фото і способи застосування

Вибираючи корисні фрукти і овочі до нашого столу, ми часто проходимо повз топінамбура, незаслужено обділяти його увагою. Це дуже корисний продукт: його можна вживати дорослим і дітям.

У чому ж користь і потенційна шкода топінамбура, які рецепти приготування земляної груші збережуть його корисні властивості, чи є протипоказання?

Опис рослини, фото

Топінамбур – багаторічна рослина роду Соняшник сімейства Айстрові. Має високий прямостоячий стебло з ланцетними черговими листям і жовтими квітками, що нагадують невеликі соняшники.

Висота рослини досягає 4 метрів. Коріння рослини утворюють бульби фіолетового, жовтого, білого і червоного кольорів, що дозрівають восени. Вони їстівні, мають солодкуватий смак.

Топінамбур, як овочева культура, відомий в народі, як «земляна груша» і «волзький ріпа». Його завезли в Росію в XVIII столітті з Південної Америки і спочатку використовували в цілительство при серцевих хворобах.

Пізніше топінамбур стали подавати до столу в знатних родинах, поступово замінюючи картопля.

Зростає земляна груша всюди, так як вона невибаглива, не вимагає особливого догляду. Однаково добре переносить затінені і сонячні місця.

Чи не накопичує в бульбах нітрати, важкі метали, радіоактивні елементи. Коренеплоди зберігаються в землі всю зиму, накопичуючи корисні речовини. Одна рослина може давати врожай до 5 кілограмів.

Як обрати

Земляну грушу набувають в овочевому магазині або на ринку. При виборі потрібно спиратися на такі критерії:

  • бульби пружні, щільні на дотик, з характерними шорсткості, нерівностями;
  • на шкірці немає зморшок, плям;
  • коренеплоди цілі, без видимих ​​пошкоджень;
  • від топінамбура повинен виходити приємний, трохи «земляний» запах.

На сторінках нашого сайту ви також дізнаєтеся багато цікавих фактів про користь, шкоду дайкона ! Як вибрати і зберігати цей овоч?

А ви знаєте, чим корисна чорна редька для здоров’я? У нашому огляді розповімо про цінні якості овоча при простудних захворюваннях!

Кілька слів про користь ріпи для здоров’я, як застосовується цілющий овоч в рецептах народної медицини, розповімо ось тут: https://foodexpert.pro/produkty/ovoshhi/repa.html .

Харчова цінність і хімічний склад

Хімічний склад топінамбура:

Нутрієнти Кількість% змісту від норми Калорійність, ккал 61 4,3 Білки, г 2,1 2,6 Жири, г 0,1

12,8 10 Харчові волокна, г 4,5 22,5 Вода, г 79 3,09 Органічні кислоти, г 0,1 5 Зола, г 1,4

2 0,2 ​​Вітамін В1, мг 0,07 4,7

0,06 3,3 Вітамін Е, мг 0,2 1,3 Вітамін РР, мг 1,6 8 калій , Мг 200 8 кальцій , Мг 20 2 Магній, мг 12 3 мідь , Мкг 135 22,2 Натрій, мг 3 0,2 фосфор , Мг 78 9,8 Кремній, мг 8 16 Алюміній, мкг 815 16,3 Залізо , Мг 0,4 2,2 Крохмаль і декстрини, г 9,6 2,18 Сахара, г 32 100 до змісту ↑

Глікемічний індекс

Глікемічний індекс (ГІ) є у всіх продуктів, що містять вуглеводи. Показник характеризує здатність продукту після його вживання підвищувати в крові рівень глюкози. Чим він вищий, тим більше і швидше підніметься глюкоза. За еталон прийнятий глікемічний індекс глюкози, що дорівнює 100.

ГІ ділять на низький – 5-35, середній – 40-50, високий – 55 і вище. На відміну від більшості овочів топінамбур більш ніж на 70% складається з вуглеводу під назвою «інулін».

Інулін – це єдиний природний полісахарид, на 95% складається з фруктози, яка більш корисна, ніж рафіновані цукру. За своїм ГІ овоч відноситься до продуктів із середнім глікемічним індексом, рівним 50.

Корисні властивості для здоров’я

Чим корисний топінамбур, як його використовувати? Основні цінні властивості земляної груші визначаються складовими її органічними речовинами, вітамінами, мікро- і макроелементами.

Топінамбур цінується екологічністю. Оскільки він не вбирає в себе солі важких металів і нітрати, його можна включати в раціон маленьких дітей – продукт безпечний, не викликає алергії.

Навіть вирощений в центрі міста коренеплід залишається хімічно чистим продуктом. Входить до його складу інулін сприятливо діє на організм людини.

Він легко засвоюється, діє так:

  • Абсорбує непотрібні речовини: токсини, важкі метали, жирні кислоти, радіонукліди, канцерогени, хімічні харчові добавки, шкідливі продукти обміну речовин.
  • Підсилює моторику кишечника за рахунок спільної дії інуліну і клітковини. Завдяки такому впливу відбувається прискорена евакуація вмісту, очищення від шлаків, токсинів, неперетравленої їжі.
  • Інулін разом з клітковиною і пектином діє, як природний пребиотик – створює сприятливе середовище для росту і підвищення функціональної активності дружніх бактерій: біфідобактерій, лактобацил, кишкової палички E.Coli.
  • Нормалізує рівень глюкози в крові, зберігаючи його на одному рівні.
  • Відновлює порушену функцію інсуліну, а значить, покращує обмінні процеси і жировий обмін.
  • Допомагає засвоєнню кальцію в кісткових тканинах, зменшує ризик розвитку артриту, артрозу, остеопорозу, інших захворювань кісток.
  • Підвищує імунітет, дозволяючи організму боротися з інфекціями, вірусами.
  • Сприяє нормальній роботі печінки і жовчного міхура, їх м’якому очищенню.
  • Зменшує процеси тромбоутворення в кровоносних судинах, а значить, знижує ризики розвитку серцево-судинних захворювань.

Коренеплоди багаті на пектинові речовини (Неперетравлювані полісахариди) – природними ентеросорбентами. Вбираючи воду і склеюючи токсини, пектин очищає кишечник.

Сукупна дія клітковини, інуліну і пектину – хороший засіб для оздоровлення і омолоджування організму, профілактики онкологічних захворювань.

Під дією травних реакцій з інуліну вивільняється фруктоза – замінник глюкози, що важливо для хворих на цукровий діабет. Найбільший рівень фруктози виявляється у перезимували в землі бульб.

Топінамбур – одне з тих небагатьох рослин, що акумулюють в бульбах, стеблах і листках кремній, який сприяє:

  • засвоєнню кальцію, зміцненню кісток;
  • формування ферментів, гормонів, амінокислот;
  • стимуляції нервової системи;
  • засвоєнню мікроелементів.

Земляна груша допомагає організму засвоювати селен , Не маючи його в своєму складі. Селен відповідає за стан міокарда, здоров’я волосся і нігтів.

Інулін багатий багатьма іншими корисними речовинами, вітамінами, амінокислотами, вплив на організм яких обумовлюється їх функціональним впливом.

Широкі властивості продукту використовуються в багатьох сферах: медицині, косметології, дієтології, харчової промисловості, фармацевтиці.

На нашому сайті ви також дізнаєтеся, чим корисна білокачанна капуста , Вивчіть рецепти приготування смачних і оригінальних страв з неї.

Все про користь, шкоду брюссельської капусти, якими лікувальними властивостями володіє цей цінний овоч, розповімо в цьому матеріалі .

А що можна приготувати з кольорової капусти, чи існують протипоказання до вживання цього овоча, читайте тут: https://foodexpert.pro/produkty/ovoshhi/tsvetnaya-kapusta.html .

Особливості впливу на організм

Чим корисний для чоловіків і жінок

Топінамбур допомагає зміцнити здоров’я представників обох статей. Він підсилює захисні системи, роблячи людину сильнішою, стійким до зовнішніх негативних факторів.

Це актуально для чоловіків і жінок, адже на останніх лягає основна роль дітонародження і виховання.

Чоловікам корисна земляна груша для підвищення потенції. Доведено, що вона підвищує вироблення статевих гормонів, перешкоджає розвитку аденоми простати.

Впливаючи на серцево-судинну систему і органи дихання, коренеплід збільшує витривалість людини, заряджає його енергією.

Жінкам він буде корисний при омолодження і розгладженні дрібних зморшок, поліпшення стану волосся і шкіри голови. А щоденне його вживання в їжу сприяє схудненню.

Для вагітних і годуючих

Топінамбур корисний багатим хімічним складом, необхідним як для мами, так і для дитини. У ньому містяться всі компоненти, необхідні для нормального розвитку плода.

Овоч допомагає жінкам, особливо на пізніх термінах, впоратися з запорами, м’яко впливаючи на перистальтику кишечника.

М’яко очищаючи, він перешкоджає попаданню в кров токсичних речовин і холестерину , Запобігаючи небажану інтоксикацію у вагітних і годуючих матерів.

Інформація, що міститься в земляний груші клітковина, розбухаючи, дає відчуття ситості. Тому вагітна жінка більш помірна в своїх харчових пристрастях, менше набирає зайвої ваги, який їй зовсім не потрібен для виношування.

Що входять до складу залізо і вітаміни групи В підтримують рівень гемоглобіну в крові, захищаючи від анемії.

Відзначається вплив на в’язкість крові: вона стає рідшою, текучої, швидше переносячи кисень і корисні речовини до тканин органів.

Це хороша профілактика гіпоксії плода у вагітних жінок.

Калій та магній сприяють нормальному розвитку сердечка малюка, а мамі підвищують витривалість серцевої діяльності, допомагаючи справлятися зі зростаючими фізичними навантаженнями.

Шалені матері можуть успішно заповнювати дефіцит вітамінів і мікроелементів, збагачуючи грудне молоко.

Продукт можна їсти тільки після термічної обробки, так як в сирому вигляді він може викликати здуття живота, кольки у дитини.

Чи не шкідливий для дітей

Оскільки топінамбур має низьку алергенність, його можна вводити в раціон дітям. Бажано, щоб дітям до 3-4 років його давали в тушкованому вигляді, для уникнення розлади незміцнілого травлення.

Або можна змішувати відвар з укропной водою, яка усуває газоутворення. Коренеплід допомагає дітям:

  • підвищити опірність до збудників вірусних та інфекційних хвороб;
  • підвищити апетит;
  • зміцнити серцеві м’язи;
  • полегшити роботу нирок;
  • підтримати гемоглобін в крові;
  • прискорити регенерацію пошкоджених тканин.

Вживання в літньому віці

Люди цього віку повинні оцінити цілющу силу земляної груші гідно.

Для них важливі такі його дії:

  • профілактика серцево-судинних захворювань;
  • розвантаження і очищення печінки з одночасним поліпшенням роботи жовчного міхура;
  • зниження тиску;
  • розрідження крові;
  • усунення запорів;
  • профілактика онкозахворювань;
  • запобігання утворенню каменів в нирках ;
  • посилення м’язового тонусу;
  • зміцнення кісткових тканин.

Протипоказання

Особливих протипоказань у топінамбура немає, крім індивідуальної непереносимості продукту. Тому вводять його в раціон поступово, з малих кількостей, наприклад, з 1 чайної ложки, щоб перевірити реакцію організму.

З обережністю слід вживати овоч тим людям, хто страждає метеоризмом, так як він підвищує газоутворення в кишечнику. Потрібно знати міру в кількості будь-якого з’їдається продукту.

З цього відео-ролика ви дізнаєтеся ще більше цікавих фактів про користь топінамбура і його шкоду:

Як правильно вживати

Для дорослої людини добова норма продукту становить 100-150 г – це 2-4 бульби в залежності від їх величини. Вживати найкраще в сирому вигляді, так зберігаються всі корисні речовини.

Для цього коренеплід потрібно добре промити під проточною водою, а потім видалити зіпсовані місця, якщо є. Бажано шкірку залишити, так як в ній міститься найбільше заліза і кремнію.

Шкірка тонка, на смак практично не впливає.

Є рекомендації щодо вживання земляної груші, заготовленої у вигляді порошку. Для цього приймати по 1 чайній ложці без гірки за півгодини до сніданку, запивати водою.

Якщо продукт заготовлений в сушеному вигляді, то з’їдається 1 столова ложка сушки, яка запивается кисломолочним продуктом.

Є рецепти термічного приготування коренеплоду. Тоді, звичайно, гине велика частина вітамінів, але такими стравами можна розширити свій раціон, отримуючи користь для здоров’я.

Овоч можна смажити, варити, тушкувати, запікати в духовці, робити чіпси, цукати, сиропи.

А ви чули про корисні властивості гарбуза для жінок ? Про те, як використовується овоч для збереження жіночої молодості та краси, дізнаєтеся з нашого огляду!

Читайте в наступному огляді про корисні властивості кореня селери. Є кілька рецептів приготування смачних і легких салатів!

Про цілющі властивості кабачків, складі і калорійності продукту ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю: https://foodexpert.pro/produkty/ovoshhi/kabachki.html .

В їжу – кілька рецептів приготування

У багатьох країнах топінамбур широко застосовують в приготуванні салатів, супів, запіканок, кондитерських виробів, напоїв і навіть вина. За допомогою цього продукту можна також організувати дієтичне харчування для людей, що стежать за здоров’ям і фігурою.

салати

  • До натертим на тертці бульб можна додати морква , редис , Буряк, білу редьку, яблуко , квашену капусту – інгредієнти вибираєте самі. Кладете відварене круто і нарізане яйце , Заправляєте майонезом. Не забудьте про зелень: кріп, петрушка , кінза , рукола , шпинат – гарні будуть будь-які культури. Головне – не втрачається жодна користь продуктів.

Кава

Нарізаний топінамбур заливаєте окропом з розведеною лимонною кислотою (вода повинна бути трохи подкисленная), через 1-2 хвилини окріп зливанн, а часточки підсушує.

Потім їх потрібно обсмажити на сухій сковороді до коричневого кольору. Сушені часточки перемелюєте в кавомолці, куди можна додати 2-3 зерна кави для аромату. Отриманий порошок заварюєте, як класичний кави.

З наступного відеоролика ви дізнаєтеся рецепт приготування десерту з топінамбура:

Як застосовують для схуднення

Топінамбур – низькокалорійний корисний продукт, ефективно очищає кишечник. При цьому він прискорює засвоєння жирів і вуглеводів і таким чином позитивно впливає на фігуру.

Для цього його потрібно включити в свій щоденний раціон в свіжому або в приготованому вигляді. Єдиною умовою є заправка продукту – тільки рослинна олія, що не майонез або сметана. Інакше сенсу в дієті не буде.

Найкраще для схуднення підійдуть салати зі свіжої земляної груші і свіжовичавлений сік, зберігати який можна не довше 12 годин на холодильнику.

При цукровому діабеті

Овоч рекомендується вживати хворим на цукровий діабет , Так як у нього середній (допустимий) глікемічний показник.

Лікувальні властивості топінамбура добре впливають на організм при цукровому діабеті. Великий вміст в ньому фруктози заміщає функції глюкози в обмінних процесах, проникаючи в клітини без участі інсуліну.

Що входить до складу коренеплоду інулін своїми молекулами вбудовується в клітинні оболонки, підвищуючи їх пропускну здатність для глюкози, нехай і в невеликій кількості. поступово нормалізується цукор в крові без різких його перепадів.

Нерозщеплений в шлунку інулін в сукупній дії з клітковиною виводить надлишок цукру з організму, що також допомагає поліпшити стан хворого.

Вміщені в топінамбурі цинк, кремній і калій сприяють природної виробленні інсуліну клітинами підшлункової залози. Знижується добова потреба хворого в ін’єкціях, у яких багато побічних наслідків.

Як вживати топінамбур при цукровому діабеті, великого значення не має, звичайно, в термічно необробленому вигляді, наприклад, в салатах, овоч буде найбільш корисний.

Застосування коренеплоду в косметології

З топінамбура виходять відмінні омолоджуючі маски для обличчя та шиї.

Для цього потрібно натерти свіжий коренеплід на дрібній тертці, додати туди кілька крапель льняного або оливкового масла і накласти отриману кашку на обличчя хвилин на 15.

Роблячи таку маску через кожні два дні протягом 1-2 місяців, можна домогтися розгладження дрібних зморшок, повернення пружності шкірі.

З цього продукту роблять:

  • засоби для пілінгу;
  • зволожуючі рідини для особи, що замінюють міцелярно воду;
  • тоніки від прищів;
  • настої для прийому оздоровчих ванн;
  • маски для зміцнення волосся і проти лупи;
  • відвари від випадіння волосся при алопеції.

Лікувальний ефект і народна медицина

Земляна груша володіє широким спектром дії на організм, тому цілющі властивості топінамбура застосовують при лікуванні різних захворювань.

Використовують бульби і наземну частину рослини.

  • листя використовують для лікування подагри , Недокрів’я, захворювань органів шлунково-кишкового тракту, сечокам’яної хвороби, атеросклерозу, ожиріння.
  • квіти мають протизапальну дію, лікують мігрені, гіпертонію, печію, прибирають кишкові кольки і різі.

Застосовують топінамбур для лікування в свіжому вигляді і інших формах:

  • відвари – для лікування гіпертонії, гіпотонії, діабету, анемії;
  • настої – корисні для шлунка та при застуді;
  • сиропи – для діабетиків;
  • настоянки і екстракти – для лікування печінки, жовчного міхура;
  • порошок – при лікуванні дисбактеріозу, підвищенні імунітету;
  • соки – застосовують для очищення організму, при поліартриті, артрозі, остеопорозі, для нормалізації кислотності шлунка, лікування виразки ;
  • таблетки – призначають для попередження розвитку новоутворень і зміцнення імунітету;
  • чаї – як загальнозміцнюючі напої, особливо в комплексі з іншими травами.

Топінамбур – це унікальна рослина з цілющими властивостями. Перелік його позитивного впливу дуже великий. Продукт корисний кожному – від маленьких дітей і до людей похилого віку.

Про автора

admin administrator