У чому економія індукційної плити

Авторadmin

У чому економія індукційної плити

Індукційна плита: переваги і недоліки, наш досвід користування

Створюючи кухню у новій квартирі, хотілося зробити її якомога сучаснішою та зручною, а для цього потрібно було підібрати якісну побутову техніку, в тому числі і плиту. Останню можна назвати центром всієї кухні, адже на ній ми готуємо їжу. Тому було вирішено взяти електричну індукційну плиту, яка вважається найсучаснішим і при цьому є практичним рішенням.

У цій статті ми, на основі власного досвіду користування, розповімо про реальні переваги та недоліки індукційної плити порівняно з газовою і класичною електричною плитами.

Переваги та недоліки індукційних плит

Для початку коротко про те те, як працює індукційна плита. Ось пояснення із Вікіпедії:

«Індукційна плита – кухонна електрична плита, яка розігріває металевий посуд індукованими вихровими струмами, що генеруються високочастотним магнітним полем частотою 20-100 кГц.»

Переваги

Індукційна плита володіє наступними перевагами:

  • Безпечність. Поверхня плити сама по собі не нагрівається, а гріється лише посуд. При цьому конфорка не вмикається якщо на ній не стоїть посуд (каструля, сковорідка і т.д.). Навіть коли поверхня плити в зоні конфорки нагріється від розігрітого раніше посуду – на екрані панелі управління на проти значка конфорки світитиметься буква «H». Вона означає що плита ще гаряча.
  • Енергоефективність. Коефіцієнт корисної дії індукційної плити досягає 90%, а звичайних електричних плит максимум 70%. Тож індукційні поверхні ефективніше використовуються енергію. Варто відзначити, що у газових плит коефіцієнт корисної дії ще менший – лише 30-60% (це тому, що багато тепла від спалювання газу йде повз посуд).
  • Швидкість нагрівання. Завдяки тому, що енергія не витрачається на нагрівання поверхні плити і нагрівальних елементів (як в класичних електричних плит), а відразу передається посуді, вміст посудини нагрівається дуже швидко.
  • Простота прибирання. У індукційних плит немає решіток (як у газових плит), які треба знімати і окремо чистити. Також тут управління здійснюється через сенсорні кнопки, котрі вбудовані прямо у поверхню, тож їх мити набагато легше і простіше ніж механічні регулятори газової плити.
  • Чистота посуду. Після індукційних плит не лишається нагару на посуді, чого не можна сказати навіть про найсучасніші газові плити. Таким чином ваші каструлі і сковорідки довше лишатимуться у хорошому стані.
  • Дизайн. До переваг індукційних плит можна віднести і їх сучасний дизайн, що особливо актуально коли ваш дизайн кухні виконаний у сучасному стилі. Але зауважимо, що сьогодні і класичні електричні плити мають аналогічний вигляд.

Недоліки

До недоліків індукційних плит можна віднести:

  • Спеціальний посуд. Максимально ефективно індукційна плита буде працювати лише з посудом, який володіє феромагнітними властивостями. На щастя такими властивостями володіє більшість сучасних каструль і сковорідок, тому що вони виготовляються з врахуванням використання на індукційні плиті.
  • Навантаження на електропроводку. При одночасній роботі всіх чотирьох конфорок на повну потужність відбувається велике навантаження на проводку. Це треба врахувати на етапі проектування та розведення проводки.
  • Делікатність поверхні. Зазвичай індукційні плити мають скляну поверхню, яка може тріснути якщо впустити на неї щось важке. Тож треба бути акуратним з такою плитою.
  • Шумність роботи. Насправді індукційна плита шумить не сильно, особливо порівняно з витяжкою. Однак своєрідний шум дійсно присутній і до нього потрібно звикнути.
  • Негативний вплив. Електромагнітне випромінювання від індукційної плити може негативно впливати на прилади, які знаходяться дуже близько до неї. Тому під ними не рекомендується встановлювати духовку чи посудомийну машину, чи поряд впритул ставити холодильник.

Щоб перевірити чи підходить посуд для індукційної плити, прикладіть до його дна магніт. Якщо примагнітиться – відмінно, якщо ні – обирайте інший посуд. І ще одне – обирайте каструлі, сковорідки і т.д. з рівним плоским дном.

Що стосується другого пункту в списку недоліків – наразі в багатоквартирних будинках є обмеження в 5 кВт на одну квартиру. Тому краще не вмикати на максимум всі 4 конфорки, адже навіть при невеликій потужності (наприклад, 1,4 кВт кожна) вони можуть перевантажити мережу і якщо на плиту не буде окремого автомата, виб’є загальний який іде на квартиру.

Крім того, треба враховувати що в квартирі є і інша електротехніка, яка одночасно з плитою заповнює ці 5 кВт ліміту. Однак це все теорія, на практиці ми з таким ще не стикалися, і напевне 90% часу використовуємо не більше двох конфорок одночасно.

До речі, зараз багато виробників посуду на дні пишуть, для яких плит він підходить. На наших каструлях і сковорідках написи є, а саме там є слово «Induction» і спеціальний символ (у вигляді 5 витків обмотки електромагніту), яким позначається сумісність з індукційними плитами.

Категорично непридатним для індукційних плит можна назвати посуд суцільно виконаний з алюмінію, кераміки, міді, скла та інших, де відсутнє феромагнітне дно.

Якщо поставити алюмінієву каструлю чи керамічну миску на нашу плиту – конфорка на які її поставили не вмикається. Коли замінити цей посуд на каструлю зі сталі – відразу починає працювати.

Як вибрати індукційну плиту

Перш за все треба визначитись, потрібна вам окремо стояча (переносна) плита чи така, що вбудовується у стільницю (як на фото у цій статті). Другий крок – кількість конфорок, найпопулярніші варіанти це на 2 та на 4 конфорки.

Після цього вже треба звертати уваги на наступні характеристики:

  • Потужність конфорок. Від цього залежатиме швидкість розігрівання їжі чи закипання води. Найдешевші індукційні плити можуть комплектуватися конфорками однакової потужності, наприклад, всі 4 по 1.4 кВт, як у нашому випадку.
    У дорожчих варіантах, як правило, дві конфорки мають більшу потужність – 2-2,5 кВт. Це дозволяє, наприклад, швидше закип’ятити воду, що актуально, наприклад, для приготування чаю чи кави для гостей.
  • Корисні функції. Звертайте увагу на наявність таких корисних функцій як електронний таймер (плита вимикається коли пройде заданий проміжок часу), індикатор залишкового тепла (показує чи ще гаряча/тепла конфорка, навіть коли на плиті нічого не стоїть), кількість режимів роботи (дозволяє, наприклад, точніше регулювати швидкість кипіння).Серед інших корисних функцій – PowerManagement (потужність конфорки тимчасово збільшується за рахунок сусідньої), PowerManagement (можна обмежити споживання енергії), захисне автовимкнення (плита вимикається коли на неї щось збіжить), захист від дітей (дозволяє заблокувати плиту від небажаного втручання в процес приготування).
  • Вивчайте відгуки. Як правило про індукційні плити від відомих виробників негативні відгуки зустрічаються рідше, ніж про плити від нових брендів. Крім того, зазвичай у відомих брендів є офіційні чи партнерські сервісні центри в кожному великому місці, що спрощує ремонт у разі його необхідності.
  • Дизайн. Різні моделі відрізняються кольором поверхні (буває чорний, білий, сріблястий), малюнком конфорок (бувають у вигляді кіл, хрестиків, овалів), малюнком сенсорної панелі управління. Тут вибирайте на ваш смак.

Ми вибрали плиту Gunter & Hauer, оскільки бренд німецький, виробництво французьке, а відгуки в основному були позитивними. Крім того, аналогічні по функціональності і ціні індукційні плити були лише китайського виробництва і з більшою кількістю негативних відгуків.

На панелі керування показується режим роботи конфорок. У нас 9 – це максимальний.

Після зняття каструлі з плити на панелі управління світиться «H», означає що поверхня конфорки ще гаряча.

Де недорого купити індукційну плиту

Вибираючи плиту на кухню ми обійшли чимало магазинів де продається побудова техніка, серед них «Comfy», «Ельдорадо», «Епіцентр». Зазвичай ціни індукційних плит починалися від 8 тисяч гривень. Були і трішки дешевші моделі, але з меншим функціоналом ніж бажаний.

Недорогий варіант вдалося знайти в «Розетці», а саме плиту Gunter & Hauer I6FB. На момент покупки на неї була знижка і ціна склала всього 6524 гривні разом з доставкою. При цьому плита на 4 конфорки, з таймером, індикатором залишкового тепла, автовимиканням, + вироблена у Франції (інші альтернативи по ціні – Китай).

До речі, там є і плити на 2 конфорки, їх ціна починається від 4 тисяч гривень. А ще є комбіновані електричні плити, в яких 2 конфорки індукційні і 2 з нагрівальними елементами.

Окрім великого вибору по нормальним цінам, ще подобається швидкість доставки. Зазвичай товар з «Розетки» приходить на наступний день після замовлення, якщо не потрапити на вихідний коли «Нова Пошта» не працює.

Наш досвід користування та відгук

Вже з перших днів користування нашою індукційною плитою стало зрозуміло, що ми зробили правильний вибір. Сам процес приготування їжі ніяк не відрізняється від приготування страв з використанням газової плити. До сенсорного управління плитою довелося звикати (бо натискати на панель треба сильніше, ніж на екран смартфону), але в цілому воно зручне.

Також спочатку було незвичним гудіння плити, а також те, як вона працює на режимах менших від максимального. На відмінну від газової, де зменшується вогонь, індукційна плита просто вмикає і вимикає конфорку (інтервали залежать від режиму). Не зважаючи на такий принцип роботи все відмінно готується.

Миється плита легко, просто протирається серветкою з використанням засобу для миття посуду (за потреби). Єдиний недолік – на темній скляній поверхні добре видно пил та інший бруд, тож плиту треба мити регулярно. З іншого боку, це тільки плюс, адже не будеш лишати маленьку плямку з думкою “та потім помию, все рівно не помітно”.

На початку приготування вмикаємо максимальний режим, щоб швидше розігріти посуд та його вміст. Потім режим зменшуємо залежно від стави яку готуємо. До речі, гудіння плити майже не чутно навіть за шкварчанням картоплі на сковорідці, принаймні коли та без кришки. Шум витяжки ж взагалі в рази гучніший за «гудіння» плити.

На завершення ще зауважимо, що в комплектації нашої індукційної плити не було кабелю живлення, тож для підключення необхідно було докупити електровилку та метр мідного кабелю (але це лише додаткові кілька десятків гривень).

Щодо встановлення плити – це не стало проблемою. Достатньо було в стільниці вирізати отвір потрібного розміру, наклеїти спеціальну стрічку по краях отвору та встановити туди саму плиту. Все це легко робиться своїми руками при наявності потрібних інструментів.

Сподіваємося наша стаття про переваги і недоліки індукційної плити була корисною! Якщо зробили свій вибір на користь плити цього типу – обов’язково напишіть у коментарях нижче якого виробника ваша плита, чи задоволені ви неї і якщо ні, то чому. Ваші коментарі та відгуки будуть корисні тим, хто ще вагається у виборі типу плити на кухню!

Що таке економічна индукционка: в чому переваги і недоліки економічною індукційної плити?

У процесі приготування їжі важливо не тільки з чого готувати, але і на чому це готувати. Вибір плити передбачає необхідність обліку багатьох параметрів: джерело живлення (газ або електрика), габарити, ціна, економічність, колір та інші параметри. Сучасне багатоповерхове будівництво виключає з можливих варіантів газові плити (газ не проводять з міркувань пожежної безпеки). Що ж таке — економічна индукционка і наскільки вона економна?

Ніж економічна індукційна плита Техно ТТ відрізняється від електричної?

  • Ніж економічна індукційна плита Техно ТТ відрізняється від електричної?
  • Яка плита краще?
  • Який посуд підходить для такої плити
  • Які є недоліки у індукційної плити

Головна відмінність – принцип роботи техно ТТ.

Принцип роботи електричних полягає в проходженні електричного струму через резистор і виділення теплової енергії через нагрівальний елемент (металеву конфорку або склокераміку) посуді. Тобто нагрівається конфорка і передає тепло посуді.

Індукційна розігріває не варильну поверхню, а саме поставлену на неї посуд шляхом створення вихрових індукційних струмів.

Порівняємо характеристики окремо.

Електричні:

Професійні індукційні Техно ТТ:

  • мають високий коефіцієнт корисної дії при невеликих витратах електроенергії (вона майже повністю витрачається для нагрівання);
  • конфорки не треба розігрівати;
  • за рахунок швидкого нагрівання швидко готуються страви;
  • відрізняються стильним дизайном і займають мало місця;
  • прості в управлінні, дозволяють управляти в процесі приготування;
  • допомагають оптимізувати роботу, можна встановити точну температуру і час приготування;
  • виготовляються з нержавіючої сталі;
  • так як нагрівається не варильна поверхня виключена можливість отримання опіків;
  • кілька режимів роботи;
  • тривалий період експлуатації;
  • простий догляд, частинки впала на варильну поверхню їжі не пригорають;
  • можна витирати пролиту рідину в процесі готування;
  • для приготування страв необхідна спеціальна посуд з феромагнітною плоским дном;
  • вимикається, коли знімаєте страви з поверхні, при цьому видається сигнал;
  • вимикається, коли немає води чи продуктів у посуді;
  • ціна, порівнянна з ціною на хороші електричні плити;

такого типу плити дозволяють реально економити гроші (близько трикратного розміру витрат, тобто при витратах на 4-х конфорочних індукційну плиту в 20 тисяч рублів у рік економія в порівнянні з електричною плитою складе 58 тисяч рублів).

Яка плита краще?

Якщо порівнювати економію електроенергії і відсутність опіків, довговічність і високу якість роботи, простоту в роботі і відході, то виграє індукційна плита. Однак потрібно виходити не тільки з технічних характеристик, але і з індивідуальних переваг, матеріальних можливостей, розміру кухні і потреб.

Який посуд підходить для такої плити

Для приготування на індукційній плиті необхідна спеціальна посуд, у якій ідеально плоске дно і вона магнитится (для перевірки можна до дна докласти магніт). На дні підходящої є спеціальний знак Induction. Інакше при установці на поверхню плити невідповідною посуду, вона не включиться.

ВАЖЛИВО! Вимоги до посуду: ідеально рівне товсте дно.

Часто відповідну начиння продають разом з індукційною плитою. Можна використовувати:

Які є недоліки у індукційної плити

А чи є недоліки? Як і у всієї техніки, недоліки тут теж є. Недоліком можна вважати необхідність придбання відповідної посуду або додаткового проводить металевого млинця, який сам нагрівається і передає тепло стоїть на ньому посуді. При цьому втрачаються всі позитивні якості, і вона перетворюється у звичайну електричну плиту. Також можна придбати спеціальну наклейку на дно посуду, яка буде передавати тепло.

ВАЖЛИВО! При роботі потрібно зняти годинник, інакше вони намагнитятся. Також потрібно зняти всі прикраси з рук для уникнення їх нагрівання.

Шумно працюють в процесі приготування (шумить вентилятор і гудуть котушки). Поверхня боїться точкових ударів (може розколотися).

Про автора

admin administrator