У чому різниця деревоподібної та хуртовинної гортензії

Авторadmin

У чому різниця деревоподібної та хуртовинної гортензії

Зміст:

Особливості деревоподібних гортензій, опис сортів і фото

Давайте познайомимося з гортензією деревоподібною (Hydrangea arborescens).

Рослина входить до складу сімейства Гортензієвих і бере своє коріння зі східної частини Північної Америки.

Є великим, розлогим чагарником, що досягає до 2 м у висоту і 3 м у ширину.

Шароподібній кущ з пагонами, що вкритий опушенням. Листя овальне, з верхньої частини має ярко-зелений колір, а з низу зелено-блакитний, в довжину може сягати 20 см, на пагоні розташовані супротив один одного.

Суцвіття великі, іноді сягають до 20 см в діаметрі, складаються з невеликих (до 2 см) квіток. Здатна цвісти з середини червня і до жовтня.

Це старий вид гортензій, який відомий нам ще із садів наших бабусь, прийшла до нас із далеких часів.

Деревоподібна гортензія вважається однією з найнадійніших по зимостійкості, вона навіть вище ніж у метельчатої. Уявіть, навіть річну рослинку можна не вкривати, на відміну від волотистої.

Вона може рости на відкритій для прямого сонячного проміння ділянці. Волотиста гортензія теж частково може миритися з сонцем. Але якщо ви живете в південних регіонах тоді б я вам радила гортензії садити в півтіні. Щоб у полуденний, найспекотніший час рослина була захищена тінню дерева, будинку або ажурною аркою.

Жителі північних регіонів можуть дозволити собі вирощувати ці види гортензій на сонці.

Деревоподібна гортензія відрізняється більш раннім періодом цвітіння, вона зацвітає в середині червня, яке, як правило, дуже пишне і продовжується до жовтня.

Красиві білі кулі діаметром до 30-40 см прикрашають ваш сад.

На відміну від метельчатої гортензії, деревоподібна має округлі суцвіття, а розмір куща, при правильному обрізанні, не перевищує 1,2-1,6 м.

Висоту можна регулювати обрізанням.

Деревоподібні гортензії також віддають перевагу слабокислим грунтам і рясному поливу, чудово відгукуються на підживлення. Але у догляді деревоподібні гортензії більш терплячі до помилок новачків.

За що її люблять?

Уявіть, в саду відцвітають іриси та півонії, настає пауза, і ось тут, у цей час, через невеликий проміжок часу вступають у гру суцвіття деревоподібної гортензії.

На сьогоднішній день досить багато сортів мають забарвлення квітів від рожевого до червоного, махрові, напівмахрові, і різні розміри.

Деревоподібна гортензія відрізняється:

  • гарною морозостійкістю;
  • супротиву до хвороб і шкідників;
  • легким приживанням саджанців;
  • гарним укоріненням живців;
  • швидким відновленням у разі механічного пошкодження або морозами;
  • невибагливістю до ґрунту і здатністю добре рости і красиво цвісти не тільки на кислих, а і нейтральних землях.

Гортензія деревоподібна

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 23 жовтня 2023 Опубліковано: 23 лютого 2019 Перша редакція: 24 вересня 2012 🕒 5 хвилин 👀 33880 разів 💬 2 коментарі

  • Наша людина
  • Місце для гортензії деревоподібної
  • Ґрунт для гортензії дереводібної
  • Поливання гортензії деревоподібної
  • Напівсвітло-напівтінь
  • Розмноження гортензії деревоподібної
  • Обрізка гортензії деревоподібної
  • Зимовий букет
  • Коментарі

Чи можете ви пригадати, яку квітку вам хотілося виростити ще в ранньому дитинстві? А я, хоч як це смішно звучить, пам’ятаю: ще в дитячому садку мріяла, аби у нас у дворі росла гортензія деревоподібна. Ні, звичайно, як називається рослина, котра мені сподобалась, я не знала (тим більше назва така складна), але милувалася нею годинами.

Коли ми йшли на прогулянку і поверталися з прогулянки, я завжди дивилася на розкішні кущі і чекала, коли вони зацвітуть. А вже коли на них з’являлися дивовижні білі кулі квітів, мене неможливо було від них відігнати. Як я мріяла про гортензію!

І сама цю мрію здійснила, коли почала займатися квітами і засаджувати ними весь вільний простір двору.

Наша людина

Враховуючи, що батьківщина гортензії деревоподібної (Hydrangea arborescens) – Північна Америка, у нас вона почувається як удома. Її вирощують у відкритому ґрунті, в оранжереях, а деякі експериментатори навіть у квартирі. Єдиний мінус квартирних гортензій – їм мало місця. Все-таки в природі це чагарник заввишки 1-3 метри. Якщо в будинку він доростає до 1-1,5 метра – вже добре. Але все одно рослині тісно. Для квартир зараз виведені спеціальні сорти гортензій: не такі великі, але з гарними квітами. Я, наприклад, в будинку посадила гортензію крупнолисту. Вона має чудові суцвіття рожевого відтінку (у деяких видів – фіолетового). А розміри самої рослини менші, ніж у гортензії деревоподібної.

Але ми зараз ведемо мову саме про гортензію деревоподібну. Ботанічна назва цієї рослини походить від двох грецьких слів: вода (hydor) і посудина (aggeion). І не дивно – всі сорти гортензій люблять вологу. Так що головне правило догляду за цією квіткою: рясне поливання.

І як я вже помітила, гортензія добре пристосована до нашого клімату. Ця рослина зимостійка, добре кущиться, зносить спеку (при рясному поливанні). А ще саме цей сорт (гортензія деревоподібна) порівняно з іншими видами успішно пристосовується до вапняного ґрунту і недостатнього освітлення. Одним словом: «Наша людина!».

Місце для гортензії деревоподібної

Якщо ви вирішили завести гортензію деревоподібну, відразу підбирайте для куща постійне місце. Краще за все використовувати 4-5-річні саджанці. При всій невибагливості цієї рослини, я мала один сумний досвід її вирощування. Виявилося, що гортензія деревоподібна не любить, коли її часто «торсають» – пересаджують. А от мені не сподобалося перше її місце проживання, і я її пересадила на другий же рік життя. І в результаті гортензія довго відходила і 2 роки не цвіла. Все ж таки гортензія – не кімнатна квітка, а деревоподібний чагарник, і її коренева система не любить таких стресів.

Якщо ви пророщуєте саджанець самі, краще, щоб як мінімум перші 3 роки він пожив у будинку, поки зміцніє. А потім можна провести перевалку з горщика на постійне місце.

Ґрунт для гортензії дереводібної

Ґрунт підійде будь-який. Навіть невелика наявність вапняних утворень їй не завадить. Але якщо у вас є вибір, де посадити цю рослину, оберіть місце з родючим ґрунтом. Гортензія любить глинистий структурний ґрунт. Для рясного цвітіння – щоб гортензія, як-то кажуть, цвіла і пахла – їй необхідне підживлення. У гортензій, які ростуть у кислому ґрунті, і квіти яскравіші, і сама рослина пишніша.

Тому якщо на вашій ділянці недостатньо кислий ґрунт, при посадці додайте в ґрунт бурий торф або хвойну землю, можна використовувати тирсу.

В якості підживлення можна використовувати настій коров’яку, що перебродив (!). Для цього у відро гною заливають 3 літри води і залишають для бродіння на 3-4 дні. Потім літровий ківшик цієї суміші розводять у відрі води і поливають цим розчином гортензію раз на 10-15 днів.

Поливання гортензії деревоподібної

Хоча це досить високий кущ, коренева система гортензії розміщується недалеко від поверхні. Саме тому квітка так потерпає від недостатньої кількості вологи. Гортензію деревоподібну слід поливати влітку 2-3 рази на тиждень. При утворенні у спеку скоринки на поверхні ґрунту потрібно рихлити землю.

Взимку рослини в ґрунті, звісно, не поливають. Але щоб забезпечити на зиму корінню вологу, гортензію слід правильно «законсервувати». По-перше, напередодні морозів не менш ніж за тиждень полити теплою водою (якщо вже морози вдарили, не робіть цього, частина коренів може замерзнути). Обкладете кущ гіркою з опалого листя. Можна стовбури знизу обмотати ганчіркою. А коли випаде сніг, сформуйте навколо куща замет.

Напівсвітло-напівтінь

Не бажано гортензію деревоподібну висаджувати на сонці. Вона буде страждати від нестачі вологи, і або вам доведеться постійно стежити за її поливанням, або вона перестане цвісти і може загинути. Найкраще вона почуватиметься в притінку.

Якщо маєте можливість посадити її під прикриттям стіни (з півдня) або великого дерева з пишною кроною – це буде чудовий варіант.

Розмноження гортензії деревоподібної

Найпростіший спосіб отримати новий кущ гортензії деревоподібної – прикопати відводки від дорослої рослини. Навесні до землі пригинаємо пагін, прикопуємо в невелике поглиблення в землі і фіксуємо за допомогою дротяної дуги або іншим способом (головне, щоб гілка не відходила від землі). Пагін потрібно присипати ґрунтом і постійно поливати. За сезон необхідно буде ще 2-3 рази підсипати землю. А вже за рік (наступної весни) можна буде відкопати і висадити на нове місце новий кущик гортензії деревоподібної.

Також ця квітка розмножується живцюванням. До речі, в будь-якому випадку час від часу у вас з’являтимуться відрізані живці гортензії, то чому б і не спробувати їх приживити?

Обрізка гортензії деревоподібної

Вільні обрізані живці з’являються у господарів гортензії під час обрізки. Тому якщо ви хочете завести цю квітку і помітили, що сусіди обрізають свій кущик – не посоромтеся попросити.

Гортензію деревоподібну обрізають щороку. Навесні прибираються старі, поламані або підмерзлі за зиму гілки. Однорічні пагони потрібно вкорочувати так, щоб залишилося 3-5 пар бруньок. Восени зрізаються відцвілі суцвіття, зламані пагони або занадто дрібна парость.

Дуже старий кущ, який міцно вкорінився в землі, але втратив пишність форм, можна зрізати восени практично до стовбура на висоті 50 сантиметрів від ґрунту. Нові пагони з’являться вже на другий рік.

Зимовий букет

А ще із вчасно зрізаних і правильно висушених суцвіть гортензії деревоподібної можна скласти зимовий букет. Її часто використовують у флористиці при складанні ікебан.

Види гортензій: назви, опис, особливості вирощування та догляду, фото

Гортензії – це рід, що складається з більш ніж 75 видів та 600 культурних сортів, які виростають у багатьох регіонах та країнах, включаючи Японію, Азію, Індонезію, Гімалаї та Америку. Гортензії можуть рости як кучеряві ліани та дерева, але найчастіше їх вирощують як чагарник. Рослини можуть рости від 30 см до 30 м у висоту, як кучерявий ліана!

Гортензії відродили свою популярність упродовж останнього десятиліття. Декілька видів вирощується по всьому світу, найбільш популярними є:

Перша частина публікації присвячена кожному з видів окремо та містить інформацію, що відноситься до загальних питань садівників, що стосуються вибору сортів, вибору місця посадки та догляду.

Опис виду

Дикорослі рослини можна зустріти у Північній та Південній Америці, а також у країнах Східної Азії. Вони являють собою великі кущі, що зовні нагадують невеликі деревця. У них досить щільний стовбур, здатний витримати дрібних тварин. Період цвітіння починається у травні та закінчується у листопаді. Існує три види суцвіть: хуртовинні, щитовидні та кулясті. Листя у неї невеликого розміру та овальної форми. Кінчики листової пластини трохи загострені. Більшість видів цієї рослини скидають листя на зимовий період. Деякі з них є вічнозеленими та протягом усього року прикрашають своїм квітучим виглядом сади.

Забарвлення суцвіть може бути різним. Фото видів гортензії з назвами та описом підтверджують це. Зустрічаються бежеві, яскраво-рожеві, фіолетові та насичено-червоні відтінки. Досвідчені садівники самі регулюють кольори за допомогою добрив. Наприклад, якщо грунт зробити лужним, то пелюстки забарвляться в рожевий відтінок, нейтральний ґрунт обдарує гортензію ніжним бежевим кольором, а кислий – насиченим синім.

КРАЩІ СОРТИ МОРОЗОСТІЙКИХ ГОРТЕНЗІЙ

Ми вже багато років відчуваємо морозостійкі гортензії, тому пропонуємо вам найвитриваліші та декоративні:

Деревоподібні: Анабелль, Сильна духом, Стериліс.

Вібчасті: Бобо, Ваніла Фрейз, Грандифлора, Лимонне світло, Сандей Фрейз, Унікальна.

Крупнолиста: М’ята, Вогненно-червона, Радість, Романс, Синій птах.

Чудо-гортензії крупнолисті (останні новинки): Авангард, Меджикал Аметист рожева, Меджикал Революшн блакитна, Медікал Революшн рожева.

Виберіть свої гортензії, і вони стануть найкращою окрасою вашого саду!

Особливості догляду

Головні правила, яких слід дотримуватись при вирощуванні гортензії, полягають у наступному:

  • Ця квітка любить рясний полив і не переносить посуху. Найменша нестача води загрожує утворенням дрібних та непоказних бутонів, а також пожовтінням листя.
  • Це сонцелюбна рослина, проте вона зрідка потребує затемнення. Його садять у саду з таким розрахунком, щоб з одинадцятої до другої години дня кущі перебували в тіні.
  • Незважаючи на те, що гортензія потребує добрив, вона погано переносить органіку. Тому при використанні органічного підживлення слід додавати його в обмеженій кількості, інакше виникнуть складності при утворенні бутонів.
  • Навіть найбільш морозостійкі різновиди гортензії рекомендується утеплювати на зиму. Зазвичай використовують ялинові гілки із плівкою. Стовбур також можна засипати тирсою, а зверху землею.
  • Гортензія потребує регулярного обрізання. Таким чином, не тільки формується кущ, але й стимулюється цвітіння.

Це один з небагатьох садових квітів, який дуже стійкий до комах-шкідників та вірусного захворювання.

Розмноження гортензії насінням

Нерідко садівники воліють розводити гортензію за допомогою насіння, після чого пересаджувати у відкритий ґрунт. Для цього готується грунтозміш, що складається з торфу, паркової землі та піску. У спеціальній ємності висівають насіння та зволожують ґрунт за допомогою пульверизатора. Для посилення ефекту ємність можна прикрити харчовою плівкою і у такий спосіб створити парник. Плівка щодня відкривається для того, щоб не утворювався конденсат. Після цього землю продовжують зволожувати за допомогою пульверизатора. Вже після того, як з’являться паростки з листям, укриття повністю забирається.

Як правило, висівають насіння восени, щоб через два роки висадити зміцнілі саджанці в саду. Весь період зростання в домашніх умовах саджанці готують до висадки у відкритий ґрунт. Для цього взимку зменшують температуру, щоб квіти змогли зміцніти. Влітку горщики із саджанцями виносять на відкрите повітря і лише у вересні прибирають назад у приміщенні. Молоді рослини не переносять протяг, а також прямі промені пекучого літнього сонця.

Як правильно вибрати сорт

Вибір сорту гортензії залежить від кількох факторів, які описані нижче:

  1. Купувати саджанці краще у перевірених місцях, у тих селекціонерів, які вже не перший рік займаються розведенням цієї рослини. Це правило допоможе придбати якісний саджанець.
  2. Вибір сорту слід робити, виходячи з температурних режимів вашого регіону, оскільки деякі сорти можуть не переносити низькі температури.
  3. Враховувати розмір дорослої рослини. Це потрібно для того, щоб надалі йому вистачило місця для нормального зростання вашої ділянки.
  4. Якщо ваша ділянка не дозволяє висадити рослину на відкритому сонці, слід добре вивчити особливості сортів, які могли б рости та цвісти у тіні чи півтіні.

Гортензія здатна прикрасити будь-який сад, навіть невеликий. Пишне цвітіння радуватиме око протягом довгого періоду, головне – забезпечити якісний догляд за рослинами. І тоді вони обов’язково порадують вас своїми ароматними та декоративними якостями.

Розмноження живцями

Цей спосіб набагато кращий за попередній, тому що дозволяє висадити рослини вже в один рік. Для живців використовують пагони молодих рослин. Дуже важливо зберегти їх у вологому вигляді, інакше вони будуть дуже важко та важко проростати. Тому відразу після обрізання живці занурюють у воду. У відростка зрізають верхівку з бутоном, а частину, що залишилася, поділяють приблизно на три частини з такими умовами, щоб на кожній було не менше чотирьох або шести листків. Рекомендується при пророщуванні коріння використовувати стимулятори росту. Як тільки з’являться коріння, відростки пересаджують у ґрунт, що складається з торфу та піску. Поливають їх двічі на тиждень. Висаджують живці у вересні та вкривають на зиму, щоб вони не вимерзли. Вже на постійне місце молоду гортензію висаджують, як правило, навесні.

Відведеннями або поділом

У нижній частині куща прокопують канальці, в які прокладають прикореневі пагони. Далі їх поливають і роблять перетяжку із дроту. У місцях перетяжки, як правило, утворюються корені. Як тільки проростуть молоді рослини, їх викопують та пересаджують на постійне місце.

Провесною можна викопати великий корінь і після розділити його на кілька частин. Коріння трохи підрізають для кращого укорінення. Слід враховувати, що для хуртовини гортензії цей спосіб не підходить.

Урал та Скандинавія

Всі сорти мають зимостійкість, «тримають» температуру до 25-30 градусів морозу, добре відновлюються після підмерзання, рясна цвітіння. Рекомендовані сорти деревоподібної та хуртовинної гортензії. Краще використовувати саджанці, вирощені в цій місцевості. Для цих регіонів можуть підійти карликові сорти. Для цих областей підходить слабо популярний сорт Бретшнейдера.

У суворому кліматі Уралу та Скандинавії для чагарників необхідні спеціальні укриття у вигляді каркасів.

Dart’s Little Dot

Посадка та догляд

Через два роки кущі починають висаджувати до саду. Для цього готує ґрунт наступним чином. Вибирає місце та перекопують ґрунт. Залежно від особливості ґрунту його можна підкислити за допомогою спеціальних препаратів або зробити більш лужним. Викопується яма, яка вдвічі перевищує обсяг кореня. На дно ями викладають невелику кількість органіки, розрівнюють коріння чагарника та садять у яму. Рослини рідко розпушують. Поливають кущі кожні три дні. Для дорослої рослини знадобиться до 50 л води.

Обрізання проводять уперше, коли рослині виповниться три роки. Як правило, забираються стебла, які ростуть усередину куща. А також восени обрізають суцвіття, яке вже відцвіло.

Сорт крупнолистий

Його висота сягає двох метрів. Від інших видів гортензії він відрізняється прямостоящими втечами. Суцвіття, як правило, кулясте, що досягає двадцяти п’яти сантиметрів у діаметрі, або щитовидне, діаметр якого становить п’ятнадцять сантиметрів. Яких квітів буває гортензія крупнолиста? Цвіте вона зазвичай у середині літа, утворюючи прекрасні рожеві, яскраво-малинові, білі та насичені блакитні квіти. Недоліком цього виду є те, що він практично не зимостійкий. Тому його доводиться вкривати на зиму для того, щоб зберегти нирки.

Робити це досить клопітко. Крім того, подібна процедура не завжди призводить до бажаного результату. Іноді кущі таки промерзають узимку і цілий рік залишаються без суцвіть. Найхолоднішими є такі сорти видів гортензії (фото показують, що вони теж дуже красиві):

  • Red sensation, що досягають висоти вісімдесят сантиметрів. Як правило, його цвітіння можна побачити двічі. Вперше у травні та другий — у жовтні. Суцвіття цього сорту мають насичений червоний колір.
  • Сорт Expression також ледь сягає висоти одного метра. У нього шикарні махрові пелюстки рожевого відтінку.
  • Розмір кущів Ever peppermint трохи поступається попереднім двом сортам. Його суцвіття пофарбовані відразу в два відтінки: білий з рожевим або синій з рожевим.
  • А також виділяють чудовий сорт «ендлес саммер» із суцвіттями у вигляді кулі. Пелюстки пофарбовані в рубіновий або синій відтінок.
  • Early blue має сині суцвіття і досить потужну кореневу систему. У південних країнах цей сорт може зростати до двох метрів заввишки. Однак у прохолодному кліматі його зростання ледве сягає одного метра. Він потребує укриття на зиму. Іноді садівники пересаджують його в діжку та заносять у приміщення. Завдяки міцному коріння він чудово переносить щорічну пересадку.
  • Сорт Romance цвіте насиченими рожевими бутонами, що розкриваються не одночасно, а поступово, починаючи від центру.
  • Ramars mars має дуже великі суцвіття, діаметр яких іноді досягає двадцяти сантиметрів. Він здатний протягом усього життя змінювати відтінки. Для того, щоб добитися рожевого кольору, рослину підгодовують сульфатом алюмінію.

Описані вище сорти були виведені недавно для країн з холодним кліматом. До особливостей крупнолистої гортензії можна віднести вологолюбність і любов до підживлення. На бідному мінералами ґрунті ці сорти, як правило, ростуть погано. Крім того, під час літнього сонця їх бажано вкривати.

Гортензія крупнолиста

Латинська назва: Hydrangea macrophylla

Гортензія крупнолиста – мабуть, «еталонна» з усіх гортензій. Вона повсюдно росте в європейських садах, її особливо люблять використовувати в букетах та квіткових композиціях флористи, її часто вирощують у контейнерах у холоднішому кліматі.

Головна перевага цієї гортензії – великі кулясті суцвіття ефектних відтінків.

Поширені сорти крупнолистої гортензії:

  • Альпенглюхен – кущ заввишки 1,2-1,3 см, суцвіття червоно-рожевого відтінку діаметром 20-25 см, цвіте у червні-липні,
  • Коко – кущ заввишки близько 1 м, суцвіття біле, діаметром 20-25 см, цвіте в червні-вересні,
  • Куміко – кущ заввишки 1-1,2 м, суцвіття діаметром 20-25 см, ніжно-рожевого кольору, які поступово змінюють забарвлення на пастельно-салатове, цвіте у липні-серпні,
  • Нікко Блю – кущ заввишки 1,2-1,5 м, суцвіття блакитні, діаметром до 30 см, цвіте у червні-липні,
  • МеджикалАметист – кущ заввишки 0,9-1,2 м, рожеві суцвіття, поступово змінюють забарвлення на салатове, діаметром 20-25 см, цвіте в липні-серпні.

Зверніть увагу, що кущі крупнолистої гортензії зазвичай вимерзають при температурі нижче –18°C. У середній смузі їх доцільно вирощувати у контейнерах.

Змінюючи кислотність грунту, можна змусити крупнолисту гортензію змінити колір на рожевий або блакитний.

Гортензія хуртовина

Цвіте вона досить довго, протягом усього літа. Це досить високий вид гортензії, що іноді досягає трьох з половиною метрів. Суцвіття складаються з плодоносних та стерильних квіток. Листя у хуртовинної гортензії яйцеподібні, із загостреним кінцем. Зазвичай, вони опущені вниз. Яких квітів буває гортензія хуртовина? Дуже часто під час цвітіння відтінки змінюються від яскраво насичених до блідих:

  • У південних країнах дуже поширений сорт «флорібунда», який починає цвісти в середині осені. У нього дуже цікаві світло-зелені суцвіття, опущені вниз.
  • Ще один сорт, у якого суцвіття мають блідо-зелений відтінок, називається лаймлайт. Квітки розташовані досить щільно одна одну. Висота куща сягає ста сантиметрів.
  • Досить популярний сорт «фантом» має шикарні конусоподібні суцвіття, що складаються з білих, пухнастих квіток, які до кінця цвітіння починають рожевіти. Висота дерева сягає двох метрів.
  • Улюблений багатьма садівниками «стусани-винки» має конусоподібні суцвіття, що складаються з білих і ніжно-рожевих квіток. Його висота також дуже часто досягає двох метрів.
  • «Грандифлора» має круглі суцвіття білого відтінку, як і всі сорти гортензії хуртовини.
  • Мабуть, один із найефектніших сортів – це «ваніла фрейз». У неї надзвичайно ефектні великі суцвіття, що повністю покривають кущ. Колір бутонів настільки цікавий, що його важко передати словами. Великі квітучі грузді нагадує полунично-ванільний десерт.

До низькорослих сортів можна віднести «даруму» та «ерлі сенсейшн». У «даруми» листя червонувате і трохи плескаті квітки. “Ерлі сенсейшн” має насичений рожевий відтінок з білими вкрапленнями. Листя у неї щільне і темно-зелене.

Як чудово виглядають ці квітучі чагарники на фото! Види та сорти гортензій (фото деяких з них представлені у статті) цікавлять багатьох садівників.

Гортензія дуболистна

Походження: родом із південно-східної частини США.

Зимостійкість: 5 USDA.

Розмір: більшість сортів 2-2,5 м заввишки. Ширина більша, ніж висота через кореневі нащадки.

Вибір місця для посадки: легка тінь. Піддається кореневої гнилі у щільному ґрунті.

Цвітіння: від початку до середини літа. Великі білі або кремові волоті, з віком стають рожевими. Суцвіття складаються із суміші великих стерильних та дрібних плодючих квіток.

Обрізання: обрізання роблять після цвітіння.

Розмноження живцями: досить легко розмножувати живцями, використовуючи стимулятори зростання. Можуть виникнути проблеми під час першої зимівлі.

Розмноження насінням: попередня обробка не потрібна, свіже насіння проростає рясно за два тижні. Насіння збирає з 1 жовтня по 1 грудня. Помістіть всю квітку в коричневий паперовий пакет, щоб насіння висохло і висипалося природним чином.

Лікар Сандра Рід з’ясувала, що зберігання насіння в холодильнику протягом одного місяця допомагає проростанню, але стратифікація не є необхідною.

Посадіть насіння в лотки у вересні-листопаді, пересадіть сіянці в касети для розсади, коли у розсади виросте друга пара справжнього листя. Розсаду пересаджують у 12 см горщики, коли коріння заповнюють контейнер. Прищипують верхні 2 вузли, щоб кущ був пишніше.

Хвороби та шкідники: фітофтороз коренів, Хрущик японський, плямистість листя.

Фото та назви сортів

  • «Alice» (Аліса) – великий кущ, 3,5×3,5 м. Волотка до 35 см завдовжки. Згодом квіти рожевіють. Сорт виведений доктором Майком Дірром із Університету Джорджії.
  • “Alison” – ще один сорт Майка Дірра. Трохи менше, ніж «Аліса» з вертикальнішими мітелками. Осіннє листя стає яскраво-червоним бордовим.
  • «Harmony» (Гармонія) – довгі волоті, що складаються в основному зі стерильних квіток. Вага волоті часто тягне стебла до землі.
  • “Munchkin” (Манчкін) – компактний кущ, із середніми рожевими квітками. Виведений лікарем Сандрою Рід.
  • “Pee Wee” (Пі-Ві) – компактний кущ, розміром 1×1 м. Хороша рослина для невеликого саду. Щодо легко знайти.
  • «Roanoke» – схожий на «Гармонію»
  • “Ruby Slippers” – з компактними квітками, з часом рожевіють. Сорт виведений професором Сандрою Рід.
  • “Snowflake” (Сноуфлейк) – двокольорові волоті. Довгі волоті часто опускаються на землю, більш витончені, ніж Roanoke або Гармонія. Дуже приваблива рослина.
  • “Snow Queen” (Снігова королева) – напевно, найпопулярніший сорт. Волотки тримаються у вертикальному положенні. Стерильні квітки більші і численніші, що надає суцвіття більш щільного вигляду. Квітки з часом рожевіють.

Сорти деревоподібної гортензії

Кущі часто виростають до трьох метрів заввишки. Вони мають низку переваг. Насамперед вони надзвичайно зимостійкі. Навіть після суворих зим кущі добре розростаються і цвітуть протягом усього літа. Ці види садових гортензій намагаються розмножувати за допомогою живців, що досить зручно в порівнянні з насінням. На поверхні втеч можна помітити легкий пух, який надає цій рослині вишуканості. Суцвіття, як правило, великі та мають конусоподібну форму. Чагарники деревоподібної гортензії радують свого господаря не лише протягом усього літа, а й до середини осені. Найкращим ґрунтом для неї є слабокислий ґрунт. Ось які бувають гортензії деревоподібні:

  • Досить оригінальний та симпатичний «інвінсібелль» має рожевий відтінок. Цвіте цей сорт, як правило, двічі на рік. Для того, щоб простимулювати цвітіння, його достатньо обрізати. Вже за півтора місяці можна буде помітити нові пагони.
  • Грандифлора відрізняється високим зростом, який іноді досягає трьох метрів. Суцвіття пофарбовані в блідо-зелений відтінок, який згодом перетворюється на насичено білий.
  • Надзвичайно популярний «аннабел» має суцвіття, діаметр яких іноді становить 25 сантиметрів. Садівникам дуже подобається вирощувати цей сорт через його швидке зростання і невибагливість.

У розділі представлені фото гортензії деревоподібної. Фото сортів рослини цікавить багатьох садівників-початківців. Як правило, всі сорти починають висаджувати ранньою весною і лише в окремих випадках восени. Перед посадкою слід ретельно перевірити і обрізати коріння, замочити їх на добу в прискорювачі росту і після посадки рясно полити водою. У яму, де буде висаджуватися рослина, додають органічні добрива, паркову землю, пісок та перегній. Дорослий кущ поливає двадцятьма літрами води і не рідше двох разів на тиждень. Його слід регулярно підгодовувати та обрізати. Слід враховувати, що вперше підгодівлю проводять ранньою весною, а вдруге під час утворення бутонів.

Фото та назви видів гортензій садових представлені у статті. Про догляд за цією рослиною можна дізнатися з відгуків досвідчених садівників. Вони стверджують, що гортензія дуже любить пухкий ґрунт, а одним із найважливіших елементів догляду є обрізка. Вона буває санітарною (коли видаляються поламані і засохлі суцвіття), що відновлює (обрізання проводять кардинальним чином, тобто залишаючи короткі гілки) і формує, під час якої створюють чагарнику ефектну крону.

Обов’язково слід після процедури підгодувати рослини азотистими та калійними добривами. Обрізання вкрай не рекомендується проводити рослині, яка не досягла трьох-чотирирічного віку.

Незважаючи на відмінну зимостійкість, деревоподібну гортензію рекомендують на зиму прикривати. Це стосується насамперед тих регіонів, де зимові морози починаються рано, коли рослини ще не готові. Зазвичай для цього використовують хвойні гілки. Недоліками деревоподібної гортензії, фото та назви різновидів якої представлені вище, є схильність до грибкових захворювань, яких можна позбутися за допомогою препаратів «Вітарос» та «Фундазол».

Гортензія деревоподібна

Латинська назва – Hyrangea arborescens. Цей вид “прийшов” із Північної Америки. Там у природних місцеперебуваннях деревоподібна гортензія зростає до 2 метрів. Тоді як у культурі вона має висоту лише 1,5 метри. Велике красиве листя має овальну форму. Верхня сторона листової пластинки яскраво-зелена, а нижня – сиза.

Але ще більшу увагу цього виду привертають безплідні квітки до 1,5-2 см у діаметрі. Вони утворюють кулі суцвіття, діаметром до 15 см. Цвітіння у деревоподібної культури дуже тривале – з початку літа до вересня.

Якщо вас цікавить, яка гортензія буває і які види та сорти краще для українських садів, то придивіться до деревоподібної гортензії. Вона не лише красиво цвіте, а й чудово переносить зиму без укриття. Навіть якщо пагони підмерзли, кущ швидко відростає за рахунок сильного коріння.

Hyrangea arborescens ефектно виглядає як солітер, і у складі групи декоративних рослин. У посадці і догляді за нею головне вибрати освітлене місце і створити відповідний грунт – багатий і зволожений.

Найкращі сорти деревоподібної гортензії для дачі середньої смуги:

  • Annabelle (Анабель)
  • Hayes Starburst
  • Incrediball
  • Grandiflora
  • White Dome
  • Bella Anna

Фото сорту Анабель

Дуболиста

Листя цього виду гортензій зовні дуже схожі на дубові з дуже ефектним червонуватим забарвленням. Суцвіття найчастіше білого відтінку. Це досить невисокі чагарники, що ледь сягають одного метра заввишки. Які бувають гортензії? Найбільш популярні крупнолисті сорти такі:

  • Сорт «аметист» зростає до півтора метра заввишки. Суцвіття пофарбовані в ніжний відтінок кораловий. Їхній зовнішній вигляд нагадує списи.
  • «Принцеса» є найбільш рясно квітучим сортом з усіх дуболистих гортензій. Пелюстки пофарбовані в білий колір.
  • Досить високий сорт «білі куполи», кущі іноді досягають півтора-двох метрів. Бутони, зібрані в досить великі суцвіття, а також білого відтінок. Фото «білого бані» представлено вище.
  • Сорт «гармонія» через рясне цвітіння дуже часто доводиться підв’язувати. Її листя восени забарвлюється в пурпуровий відтінок. Це виглядає досить вражаюче.
  • Так само фарбується листя у «бургунді». Краї листової пластини закруглені, які розмір трохи довше, ніж в інших сортів дуболистной гортензії.
  • Мабуть, найпривабливішим сортом є «маленький медовик». Свою назву він отримав завдяки жовтому листю, яке восени набуває бордового відтінку.

Догляд за дуболистою гортензією практично нічим не відрізняється від інших видів рослин. Вона любить вологу та сонце, гарне підживлення та розпушування ґрунту. Взимку температура не повинна знижуватись нижче 23 градусів. А якщо ні, то гортензію доведеться накривати, щоб вона не вимерзла.

Ці види гортензій обрізають лише навесні. Причому, як правило, обмежуються лише видаленням сухих суцвіть. Вона практично не потребує регулярної обрізки, на відміну від інших видів рослин. З недоліків деревоподібної гортензії відзначають її крані низьку зимостійкість та схильність до грибкових захворювань. Розмножують це рослини живцями чи відведеннями.

Черешкова гортензія

Вона не має стійкого ствола і тому стелиться по землі. Її дуже часто порівнюють із ліанами. Красу цього виду можна побачити на цьому фото. Опис сортів гортензії черешкової наводиться далі. Її перевага полягає, перш за все, у тому, що за допомогою цієї рослини можна прикрасити стіну будинку та створити будь-які композиції. Воно легко набуває форми, яку йому пропонує садовий дизайнер. Найбільш популярні сорти такі:

  • Кучерява гортензія має симпатичні білі суцвіття у вигляді парасольки.
  • Високим зростанням має гортензія «петіоларис». Вона надзвичайно швидко розростається і буквально огортає будівлю та високі дерева пишними білими суцвіттями. Люди з художнім смаком здатні створити чудові садові рішення із «петіоларису».
  • Також часто в садовому дизайні вживають «кордифолію». Як і обидва попередні сорти, «кордифолія» цвіте білими квітками.

При вирощуванні цього виду гортензій слід приділити особливу увагу підживленню рослини. Справа в тому, що ці квіти дуже чутливі до хорошого ґрунту, але практично не можуть самостійно харчуватися.

У статті було наведено сорти гортензії з фото та назвами.

Види гортензії

Статистичні дані про види цієї рослини суперечливі. Виведено 30-85 видів гортензії. Ця рослина привертає до себе увагу яскраво-зеленим листям великого розміру, а також тим, що у нього великі хуртові суцвіття у вигляді кулі.

Суцвіття незвичайні за структурою. Центр прикрашений дрібними плодовими квітками, які згодом утворюють коробочку з насінням.

По краях суцвіття прикрашені великими за розміром безплідними квітками. Також на краях – кілька укрупнених чашолистків.

Гортензіями, що не вимагають до себе підвищеної уваги під час догляду, прийнято вважати:

У зв’язку з цим саме ці види широко затребувані садівниками, на відміну від інших сотів. Українські квітникарі вже успішно розводять такі, рідко поширені сорти гортензії, як черешкову, пильчасту та дуболистую. Потрібно з ними детальніше ознайомитись.

Про автора

admin administrator