У чому різниця між рубом та дугою графа

Авторadmin

У чому різниця між рубом та дугою графа

Чим відрізняється растрова графіка від векторної?

Комп’ютерна графіка буває двох основних типів — растрова і векторна. Що характеризує їх? Чим відрізняється растрова графіка від векторної?

Факти про растрової графіку

Растрова графіка — це цифрові зображення, які вибудовуються з пікселів — поодиноких точок, забарвлених в певний колір. Вони мають ряд ключових характеристик. А саме:

  • величина (виражається у точках по ширині, а також по висоті — наприклад, 800 на 600);
  • загальна кількість використовуваних кольорів (є монохромні зображення, є ті, що складаються з 256 відтінків, а також ті, що сформовані 16 млн кольорів);
  • дозвіл (як правило, відповідає величині зображення, але в розрахунок також іноді береться площа екрана в цілому або його окремої ділянки).

Растрові картинки допустимо створювати різними способами. По-перше, зображення можна сфотографувати і відсканувати — воно буде складатися з одиничних пікселів і тому вважатися растровим. По-друге, картинку відповідного типу легко намалювати. Для цього повинен використовуватися растровий графічний редактор — наприклад, фотошоп.

Головна перевага графіки, про яку йде мова, — у можливості сформувати на екрані практично будь-яке зображення. Зокрема — вивести на дисплей реалістичне фото. При достатній глибині кольору і високому дозволі картинки, а також за умови використання якісної відеокарти і монітора воно буде малоотличимым від вихідного виду сфотографованих об’єктів.

Растрова графіка універсальна — існує широкий спектр пристроїв і програм, які здатні з нею працювати. Її можна застосовувати в складі практично будь-якого мультимедійного контенту — від значків на Робочому столі до величезних рекламних плакатів. Кадри у фільмі — це теж фактично растрова графіка.

Є в картинок відповідного типу і недоліки. Наприклад, їх дуже складно збільшити в розмірі без візуального погіршення якості. Якщо растрове зображення має низький дозвіл, то воно, швидше за все, не підійде для використання, наприклад, в якості шпалер для Робочого столу або як елемент великого банера.

до змісту ?Факти про векторну графіку

Векторна графіка — це цифрові зображення, які вибудовуються не з пікселів, а з готових геометричних форм, здатних досягати, як правило, будь-якої величини і забарвлюватися в будь-який колір (але, як правило, загальна кількість одночасно використовуваних відтінків у таких картинках зазвичай невелике).

Безумовно, є дуже складні за структурою векторні зображення. Наприклад, представляють собою креслення автомобіля або якого-небудь іншого виду складної техніки. Але вони повністю будуть зберігати властивості, зазначені вище, — а саме пристосованість до збільшення або зменшення в будь-якій пропорції.

Якщо растрову картинку можна створити методом малювання або фотографування, то формування векторних зображень вимагає використання виключно спеціалізованих програм. Таких як, наприклад, Adobe Illustrator. Певним функціоналом в частині роботи з векторною графікою, мають також програми, які входять в пакет Microsoft Office. Наприклад, більшість картинок, що малюються за допомогою спеціальних інструментів у Word або Excel, — векторні. Правда, зберегти їх у вигляді окремого файлу складно — тільки у складі документа Word або Excel, які, в свою чергу, проблематично обробляти в спеціалізованих векторних редакторах.

Таким чином, векторна графіка має вельми значуща перевага перед растровою в частині масштабування. Однак, як правило, сильно поступається їй з точки зору можливостей наповнення картинки складними елементами. Дуже проблематично збудувати, наприклад, барвистий плакат з використанням одних лише векторних фігур, оскільки серед них може просто не виявитися тих, що здатні вдало вписуватися в концепцію проекту.

до змісту ?В чому основна різниця між растровою графікою і векторної?

Головна відмінність растрової графіки від векторної — у принципі побудови зображення. У першому випадку картинка складається з пікселів — поодиноких точок, у другому — являє собою готову фігуру. Це зумовлює всі інші відмінності між растровою та векторною графікою.

Слід зазначити, що векторні малюнки без проблем трансформуються в растрові. Фактично в момент відображення на екрані вони тимчасово перетворюються в них — володіючи конкретною величиною і роздільною здатністю, выражаемыми в пікселях. Але їх «растровость» цілком можна зафіксувати, зберігши картинки в окремий файл відповідного типу.

У свою чергу, трансформувати растрову графіку у векторну набагато складніше. Справа в тому, що такі картинки найчастіше складаються з дуже великої кількості окремих елементів — наприклад, якщо мова йде про повнокольорових фотографіях. Технологічно може бути вкрай складно перетворити їх у векторні фігури, які легко збільшувати або зменшувати.

Визначивши те, в чому різниця між растровою графікою і векторної, відобразимо її критерії в невеликій таблиці.

Растрова графіка
Векторна графіка

Що спільного між ними?

Векторні зображення можна легко трансформувати в растрові (але не навпаки), мають конкретні показники дозволу, розміру і глибини кольору

У чому різниця між ними?

Вибудовується з пікселів
Вибудовується з готових фігур

Має фіксовані дозвіл, розмір, глибину кольору
Може володіти будь величиною, роздільною здатністю, глибиною кольору (але на практиці відтінків використовується, як правило, небагато)

Дозволяє відображати на екрані картинки з практично будь-яким вмістом
Дозволяє відображати на екрані картинки з відносно невеликою кількістю елементів

Різниця між угодою та договором

У правовій науці юристи-часто плутають договори і угоди, що ускладнює процес розуміння своєї професії. Незважаючи на гадану незначність проблеми, дуже важливо розібратися в визначенні понять. Це стане в нагоді не тільки на іспиті або заліку, але і в процесі комунікації з діловими партнерами або проведення презентації. Крім того, назва укладання відповідної угоди може мати серйозні правові наслідки.

Угода – це вольовий акт осіб, що володіють дієздатністю, який створює або змінює цивільно-правові відносини. В його основі лежить свобода вибору фізичних і юридичних осіб. Угода, укладена в несвідомому стані, під реальним або психологічним тиском, а також на вкрай невигідних умовах, може бути розцінена як оспоримая, незначна, неукладеним.

договір – ця угода двох і більше фізичних або юридичних осіб, в результаті якого виникають або перетворюються правовідносини. Як правило, він укладається в письмовій формі, однак дотримання вимог цивільно-правового законодавства обов’язково. Договір може бути реальним і консенсуальних, одно-, дво- і багатостороннім, разовим і довгостроковим.

Поняття мають багато спільного, однак є і певні нюанси. Так, будь-який договір є угодою, але зворотне – невірно. У той же час, свобода волевиявлення необхідна для всіх юридично значущих дій. Угода – поняття об’ємне, і сюди входить безліч термінів, характерних для правовідносин. Договір не тільки включається в цей обсяг, але і має безліч різновидів.

Вимоги до правочину прописані на законодавчому рівні. Всі умови договорів, крім названих, можуть встановлюватися сторонами на основі принципу взаємної згоди. Недотримання ж вимог, передбачених правом, тягне визнання повної або часткової недійсності договору.

висновки

  1. Обсяг. Поняття угоди – вкрай широко, і в нього в числі іншого включається і договір.
  2. Кількість боків. Договір – це волевиявлення двох і більше фізичних або юридичних осіб. Угода може полягати в односторонньому порядку (довіреність, заповіт).
  3. Рівень. Поняття “договір” використовується для фіксації угод між юридичними особами, державно-правовими утвореннями, некомерційними організаціями, в той час як угода зазвичай передбачає взаємодію суб’єктів менших масштабів.
  4. Тривалість. Угода – це одиничне волевиявлення сторін, яке вважається укладеним в момент досягнення згоди. Договір може бути як разовим, так і терміновим, безстроковим, тобто спрямованим на тривалу перспективу.
  5. Форма. Як правило, договір укладається в письмовій формі, хоча в даному правила є винятки (скоєнні конклюдентних дій). Угода в побутовому розумінні може носити усний характер (яскравий приклад – покупка товарів з рук на ринку, коли покупець і продавець обговорюють істотні умови на місці).

Про автора

admin administrator