У чому відмінність штампованих коронок від литих

Авторadmin

У чому відмінність штампованих коронок від литих

Зміст:

Що таке цільнолита коронка і в яких випадках вона показана? Суцільнолиті коронки – сучасний метод відновлення жувальних зубів Зуби сталеві литі.

Вартість коронки залежить від складності клінічної ситуації, від типу використаного сплаву, виду напилення і облицювання. Підсумкова сума також включає вартість роботи стоматолога і зубного техніка.

З цієї статті Ви дізнаєтесь:

  • які бувають металеві коронки на зуби,
  • литі коронки – їх плюси і мінуси,
  • ціна на 2020 рік.

Суцільнолита коронка – це металева коронка, яка виготовляється з кобальто-хромового сплаву по технології цілісного лиття. Така методика виготовлення передбачає, що вся конструкція відливається одномоментно цілком, що в разі виготовлення суцільнолитих повністю виключає необхідність пайки коронок один з одним.

Металева цільнолита коронка: фото

Варіанти литих коронок –

Суцільнолиті коронки можуть бути зроблені не тільки цілком з одного металу, наприклад, кобальт-хромового сплаву (як на ріс.1,2,4). На їх поверхня може бути також нанесено напилення, або передня поверхня коронок може бути облицьований на пластмасою. Також литі коронки можуть бути комбіновані з металокерамічними в одному мостовидні протези.

  • Суцільнолита коронка з напиленням (рис.3) –
    якщо пацієнта не влаштовує колір блискучого полірованого металу, то можливо напилення таких коронок під «золото». Це вже так звані металеві коронки з напиленням. Однак потрібно зазначити, що напилення може надавати деякий негативний вплив на слизову оболонку порожнини рота в силу виникнення мікро-струмів, тобто явища гальванизма.

Суцільнолита зубна коронка: ціна 2020

У клініках економ-класу і середньої цінової категорії вартість литий коронки на 2020 рік становитиме – близько 5000 – 6000 гривень за 1 коронку. Таким чином, мостовидний протез з трьох суцільнолитих коронок обійдеться вам приблизно в 15 000 гривень (без вартості підготовки зубів до протезування).

Суцільнолита коронка: відео

Переваги литих коронок перед штампованими коронками –

У Радянському Союзі протезували виключно металевими коронками, виготовленими методом штампування. Цей метод мав на увазі, що кожна коронка штамповані з заготовки (металевої гільзи). Таку гільзу нанизували на спеціальні металеві стовпчики, які за формою нагадували зуби пацієнта.

Далі зубний технік молотком обстукував гільзу, надаючи їй форму зуба. Потім на коронку наносилось напилення. Якщо було необхідно виготовити мостовідний протез, то коронки з’єднувалися один з одним за допомогою пайки. На жаль варто відзначити, що цей метод ще застосовується, особливо в українській глибинці.

Недоліки штампованих коронок :

  • Тонка стінка коронки призводить до її поступового «проїдання».
  • Штамповані коронки нещільно прилягають до зуба в області шийки, що призводить до потрапляння під коронку слини, мікроорганізмів – з подальшим гниттям зуба під коронкою.
  • При виготовленні з штампованих коронок мостоподібного протеза виникають такі проблеми:
    → по-перше – протез може ламатися в місці пайки коронок один з одним,
    → по-друге – для пайки використовують метали, відмінні від металу, з якого виготовлені самі коронки (сайт).Використання різнорідних металів у вологому середовищі порожнини рота призводить до появи гальванічних струмів малої сили, які при тривалому впливу на слизову викликають в ній запалення, порушення процесів зроговіння епітелію і сприяють утворенню лейкоплакии (передракові захворювання слизової оболонки порожнини рота).

Переваги литих коронок :

  • Якість, тривалий термін служби –
    суцільнолиті коронки виготовляються за індивідуальним зліпком, знятому з обточених зубів. Метод цілісного лиття в цьому випадку дозволяє виготовити коронки, які будуть повністю відповідати формі зуба і уникнути підтікання під коронку слини, попадання мікроорганізмів і харчових залишків. Термін служби таких коронок (за умови якісного виготовлення) – 10 років і навіть більше.
  • Міцність і зносостійкість –
    для виготовлення суцільнолитих мостовидних протезів не потрібна пайка, тобто конструкція є цілісною і складається з одного сплаву металу. Це надає конструкції міцність, а також не призводить до захворювань слизової оболонки порожнини рота.

Переваги литих коронок перед металокерамічними коронками –

Звичайно, протезувати суцільнолитими коронками передні зуби не варто, тому що вони абсолютно не естетичні. Однак для протезування жувальних зубів (що не входять в лінію посмішки) – такі коронки підходять в повній мірі. Нижче ми перерахували їх основні позитивні риси в порівнянні з металокерамікою –

  • Трохи більш доступна вартість.
  • Менший обсяг обточування зуба –
    виготовлення будь-якої коронки пов’язано з тим, що зуб спочатку обточується на товщину майбутньої коронки (в середньому на 1,5-2 мм з кожного боку). Так ось – під суцільнолиту коронку зуб обточується значно менше, ніж під металокерамічну коронку. Це пов’язано з тим, що товщина металокерамічної коронки більше, ніж товщина суцільнолитий коронки. Збереження більшого обсягу тканин зуба призводить до збільшення терміну служби такого зуба.
  • Простота виготовлення, надійність –
    суцільнолиті коронки гранично прості у виготовленні. Металокераміка ж має всередині металевий каркас, який зовні облицьований керамікою. Складність виготовлення металокераміки веде до деякого зниження надійності конструкції. Наприклад, можуть відбуватися відколи кераміки. Сподіваємося, що наша стаття на тему: Суцільнолита коронка відгуки – виявилася Вам корисною!

1. Особистий досвід роботи лікарем-стоматологом,
2. «Ортопедична стоматологія. Підручник »(Трезубов В.Н.),
3. National Library of Medicine (USA),
4. https://www.realself.com/,
5.« Коронки і мостовидні протези в ортопедичної стоматології »(Сміт Б.).

У бічних ділянках ротової порожнини часто встановлюється коронка цільнолита. Це необхідно для відновлення анатомічної цілісності зубного ряду, коли в силу різних причин людина втрачає один або кілька зубів. Даний вид протезування дозволяє зберегти функції щелепного апарату.

З яких матеріалів виготовляється коронка

Для виготовлення суцільнолитих коронок використовують сплави, які мають високу міцність. У сучасній стоматології застосовують матеріали на основі хрому, додатково леговані нікелем, кобальтом. Добре зарекомендувало себе використання титану. Цей метал має високу стійкість до агресивного середовища, не темніє, до того ж має високу біосумісність. Коронка суцільнолита може мати в своєму складі і дорогоцінні метали. Золоті коронки дозволяють зробити найбільш точне прилягання, так як метал має високу пластичність. Вони гарні в експлуатації, рідко ламаються. Однак золота коронка все ж зношується, до того ж має високу вартість. Основними показаннями для протезування суцільнолитими коронками є повна втрата одного або декількох функціональності зубного ряду.

Основні типи суцільнолитих зубних протезів

На сьогоднішній день виділяють такі види литих коронок:

  • Протези без напилення – мають вигляд вихідного металу, відполірованого до блиску.
  • Коронка суцільнолита з напиленням (найчастіше золотистим). Такий тип має і недолік – напилення надає не зовсім сприятливий вплив на слизову оболонку ротової порожнини.
  • Третій вид – коронки з облицюванням. Як облицювальний матеріал використовується пластмаса або металокераміка. Спеціальні накладки покривають поверхню протеза в зоні посмішки. Незважаючи на гарний естетичний вигляд, такі накладки можуть сколюватися. До того ж їх вартість значно зростає через використання дорогих матеріалів.

Перші два типи використовуються для заміщення бічних зубів. Якщо ж необхідно протезування передній частині зубного ряду, то найкраще підійде третій вид. Варто зазначити, що стінки коронки досить тонкі (до 1 мм). Це істотно впливає на попередній опил живого зуба.

Виготовлення суцільнолитий коронки. Перші клінічні та лабораторні етапи

Перш за все стоматолог зобов’язаний провести огляд ротової порожнини. Якщо є уражені ділянки, їх необхідно санувати. Перший клінічний етап включає отримання відбитка зубного ряду і безпосередньо зуба для подальшого його лиття. Для цього часто використовують спеціальні силіконові маси, які дозволяють повністю відобразити всі анатомічні особливості. У цей період пацієнтові можуть встановлювати спеціальні тимчасові конструкції. Їх завдання – прискорити звикання ясен, створити естетичний ефект. На першому лабораторному етапі виготовляється розбірна гіпсова модель. Далі відбувається гіпсування протеза в оклюдатор, моделюється воскова коронка. Після цього віск замінюють металом (в спеціальній ливарної лабораторії). Потім коронка цільнолита обробляється належним чином.

Другий клінічний і лабораторний етап

На другому етапі (клінічному) відбувається припасування вироби. Додатково проводиться сошліфовиваніє зуба для якісної установки коронки. Протез заповнюють воском, накладають на місце установки. Зайвий матеріал виходить через заздалегідь просвердлений отвір. Потім коронка знімається, згладжуються всі неточності, перевіряються оклюзійні співвідношення. Підготовлений виріб передається в лабораторію. Тут виробляється полірування, шліфування. Точність виготовлення перевіряють на гіпсовій моделі. Важливо також оцінити і те, як замикається протез з паралельними зубами-антагоністами. Варто відзначити, що робота вимагає великої концентрації уваги. Навіть невелике невідповідність розмірів здатне викликати труднощі при носінні коронки, постійні больові відчуття і дискомфорт.

остаточна установка

Готову коронку фіксують у ротовій порожнині. При цьому занурення кінця протеза під ясна повинно бути мінімальним. Якість установки перевіряється і тим, наскільки щільно охоплений зуб пацієнта. Також при змиканні антагоністів не повинно виникати дискомфорту. При необхідності може знадобитися сошліфовиваніє частини матеріалу. Також при нестачі матеріалу коронка може бути відправлена ​​повторно в лабораторію. Якщо ж протез підходить, людина його не відчуває, то відбувається фіксація постійним цементом. Варто зазначити, якщо встановлюються суцільнолиті коронки, етапи виготовлення їх займають досить тривалий час – до декількох тижнів.

Основні переваги даних коронок

Перш за все суцільнолиті коронки мають великий термін експлуатації. Так як дана технологія дозволяє повністю відобразити всі нюанси анатомічної будови, протези органічно вписуються в зубний ряд, під них не потрапляє їжа і т. П. Все це дозволяє носити їх більше 10 років. При виготовленні не застосовується пайка, а це додатково зміцнює коронки, продовжує термін їх експлуатації. Ще одна перевага – під коронкою зберігається більше зубної тканини (на відміну від металокераміки). Так як товщина суцільнолитий коронки не перевищує 0,3-1 мм, зуб в меншій мірі піддається обтачиванию. Як наслідок, його життя продовжується. До того ж такі протези прості у виготовленні. Ну і, звичайно, цільнолита коронка (фото внизу) більш доступна, вартість її порівняно невисока.

Недоліки суцільнолитих конструкцій

Звичайно, для передніх зубів такі коронки не підійдуть. Мінімальний вибір кольору – золотистий, срібний – це один із суттєвих недоліків такого протезування. Метал має велику теплопровідність, це може викликати неприємні відчуття в ротовій порожнині пацієнта. Так як при виготовленні використовують тверді сплави, коронки можуть спровокувати зношування, деформування зубного ряду протилежної щелепи. До того ж виробництво суцільнолитих коронок вимагає високої кваліфікації фахівця.

Стоматологічна клініка «Некіа» надає широкий спектр послуг, серед яких і незнімне протезування. Окремий випадок останнього – використання суцільнолитих коронок. Конструкції виготовляються методом лиття з міцних металевих сплавів, що виключає необхідність в пайку елементів і тягне за собою чимало інших переваг.

Показання до використання суцільнолитих коронок

Литі вироби застосовують:

  • при поганій зносостійкості жувальних зубів;
  • при карієсі;
  • при аномальних структурі і формі твердих зубних тканин;
  • в якості опор для деяких типів протезів.

Етапи виготовлення суцільнолитих конструкцій

Щоб виготовити монолітну конструкцію, необхідно виконати препарування зуба, зробити зліпок, виготовити тимчасову коронку і розбірну модель, змоделювати воскової елемент. І це тільки частина процесів, які потрібні, щоб стало можливим виготовлення суцільнолитих металевих коронок.

Після лиття виріб полірують, обробляють і тільки тоді фіксують на зубі.

Типи коронок, виготовлених методом лиття

Існує кілька різновидів суцільнолитих коронок:

  • без напилення – візуально це полірований метал;
  • з напиленням – всім знайома «позолота», яку вибирають пацієнти, які не готові до «срібним» зубам;
  • з облицюванням – лита конструкція облицьовується з передньої сторони керамічної або пластиковою накладкою; облицювання застосовується в тих випадках, коли працюють з зубами, які видно при усмішці, і пацієнт не бажає йти на конфлікт з естетикою;
  • комбіновані варіанти – литі елементи поєднуються з іншими конструкціями.

Переваги суцільнолитих коронок перед штампованими

Штамповані конструкції широко використовувалися в СРСР і все ще застосовуються в деяких регіонах України. Переваги литих виробів проступають чіткіше на тлі недоліків штампованих. Серед останніх:

  • низька зносостійкість;
  • нещільний контакт із зубами в деяких місцях, внаслідок чого всередину потрапляє їжа – це призводить до запалень і необхідності звертатися до стоматолога;
  • спаяна конструкція не настільки міцна, як монолітна, тому області пайки – слабкі місця коронок; до того ж для пайки застосовуються матеріали, відмінні від того, з якого виготовлений протез; різнорідність металів в порожнині рота провокує малу електричну активність, а це з часом призводить до запалень і захворювань.

На відміну від штампованих, суцільнолиті коронки монолітні і міцні. Вони набагато більш стійкі до зносу і виконані з одного матеріалу. Лиття дозволяє отримати точний зліпок з зуба – конструкція повністю відповідає формі останнього. Технологія дає можливість мінімізувати зазор між зубом і металом – відстань обчислюється в мікронах. Це сприятливо відбивається і на естетиці ротової порожнини, і на експлуатації виробів – залишки їжі не потрапляють під конструкцію.

Переваги відлитих конструкцій перед металокерамічними

Відлиті вироби за деякими параметрами дають фору і металокераміці. Звичайно, «одягати» в метал передні зуби не варто – це не додасть посмішці естетичності. Але фрагменти зубного ряду, приховані від сторонніх очей, відмінно підходять для литтєвий «коронації».

Переваги суцільнолитих коронок перед металокерамічними:

  • під штучної оболонкою, цілком відлитими з металу, зуби зберігаються краще; перед використанням будь-яких коронок зуби попередньо обтачиваются, і в разі застосування металокераміки основу обточують сильніше; литі конструкції не вимагають значного скорочення зубної тканини;
  • литі вироби відрізняються максимальною простотою у виготовленні; чим вище складність вироби, тим більше потенційних проблем при його експлуатації; відсутність складових частин веде до підвищення терміну служби і зручності використання коронок.

І ще про переваги

Суцільнолиті металеві коронки мають і деякі інші переваги. Термін служби таких конструкцій, в середньому, становить близько 10 років. При виготовленні виробів використовується сплав хрому і кобальту або хрому і нікелю – це значить, що немає приводу для освіти протирання на поверхні протезів.

Серед плюсів і доступність варіанту. Коштують відлиті вироби нижче, ніж більш складні аналоги, а надійність при цьому вище. Єдиний недолік литих елементів – невисока естетичність. Їм не місце на передніх зубах, але в іншому за багатьма параметрами вони виграють. Основне призначення подібних конструкцій – протезування жувальних зубів.

“У штампованих коронок більше недоліків, ніж переваг”

— Ми принципово не використовуємо технологій, які можуть нашкодити пацієнту, — каже головний лікар львівської стоматологічної клініки “Medici” Станіслав Львович Хвалин. — Але й досі у стоматології є речі, які не те що не актуальні, а й відверто шкодять. Наприклад, штамповані коронки. Ця технологія передбачає приблизне моделювання коронки по формі зуба. І якість такої коронки залежить від майстерності техніка. Реально ця технологія відійшла в минуле ще у 1930-1940-х. Штампована коронка нещільно прилягає до зуба. Їх роблять зі звичайної нержавіючої сталі, яка все одно дає окис. До того ж основу штампованої коронки становить тонкий листовий метал. Проміжок між ним і зубом заповнюють цементом, який із часом руйнується. Між зубом і коронкою утворюється порожнина, в яку набиваються залишки їжі. Рештки можуть гнити, зумовлювати неприємний запах із рота та провокувати руйнування зуба. Єдина перевага — це дешевизна. Усі коронки, які ми використовуємо, виготовлені за допомогою комп’ютерного моделювання або системою точного лиття. Вони точно відтворюють форму зуба, щільно прилягають до поверхні. Цементу при фіксації практично не потрібно.

Адреса стоматологічної клініки “Medici”: м. Львів, вул. Гоголя, 10/1. Тел.: 0(67) 67 22 506, 0(32) 24 03 716.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A

Керамічні коронки: відмінності від цирконієвих та термін служби

Перш ніж встановити той або інший вид коронок варто дізнатися головні відмінності між їх різновидами та складом. Що краще – залежить від матеріалів та схильності до них людини. Все індивідуально. Коронки існують металокерамічні, пластмасові, з сплаву різних металів та керамічні.

Що таке керамічні коронки?

Найбільш натуральними та популярними серед клієнтів вважаються керамічні коронки. Це досить міцні та надійні протези. Найчастіше їх встановлюють на передні зуби, оскільки вони практично не відрізняються від власних. Кераміка за своїми властивостями максимально нагадує зубну емаль – пропускає світло, має красивий естетичний вигляд, створює природню посмішку.

Переваги керамічних протезів

  • Не мають металевого каркасу.
  • Максимальна натуральність.
  • Не відторгаються організмом за рахунок своєї біологічної інертності.
  • Не окислюються, тому ясна навколо не піддається запальному процесу.
  • Термін експлуатації керамічних коронок – до 10 років.

Крім кераміки великим попитом користуються металеві протези з діоксиду цирконію. Це білий метал, коронки з якого найчастіше встановлюються для жувального та бічного відділу зубів, – вони міцніші кераміки, але візуально виглядають не так природно.

Протезування цирконієвих коронок

На протязі останніх 15 років лікарі-стоматології стали використовувати діоксид цирконію для протезування. Цирконієві коронки створюються з використанням техніки останнього покоління. Безметалева коронка кардинально відрізняється від литих керамічних коронок. За допомогою комп’ютерного моделювання каркаси цирконієвих протезів витачуються за методикою лазерного сканування зубного ряду індивідуально для кожного пацієнта. За сліпками створюється модель, яку сканують і за допомогою комп’ютерних програм виконується комп’ютерне моделювання майбутньої коронки. Далі на спеціалізованому фрезерному верстаті роблять каркас коронки з цирконієвої заготовки.

Переваги цирконієвих коронок

  1. Природність та естетичність. Колір коронки максимально наближений до природного, з часом не тьмяніє, залишається таким самим, яким був спочатку. Коронки з цирконію не деформуються.
  2. Відсутність змін на яснах. Після встановлення коронок навколо протезу не утворюються ободки синього або червоного кольору на яснах.
  3. Гіпоалергенність. Цирконій не викликає алергії.
  4. Теплоізоляція. Після встановлення протезів зуби стають менш чутливими до перепадів температур.
  5. Міцність, тріщиностійкість та легкість.

Вартість цирконієвих коронок висока, термін експлуатації більше 15 років при правильному регулярному догляді. Це найменш травматичний вид протезування.

Отже, в підсумку можна підвести підсумок, що керамічні коронки краще ставити в фронтальний відділ зубів, а цирконієві протези більш практичні в жувальному та бічному відділах.

Про автора

admin administrator