У чому замочити саджанці перед посадкою

Авторadmin

У чому замочити саджанці перед посадкою

Посадка саджанців троянд навесні: все, що потрібно знати про їх зберіганні та особливості посадки

У нашу компанію Садко досить часто надходять запитання про те, як правильно садити і зберігати троянди, які умови дотримуватися обов’язково, а яка підготовка може бути і не такий вже обов’язковою. Ми зібрали найчастіші з них і сьогодні хочемо дати на них компетентні і повні відповіді. Але спочатку ми розглянемо з вами основні моменти того, як повинна проходити посадка саджанців троянд навесні і про те, як провести її правильно і ефективно.

Кращий час для посадки троянд
Час, коли краще садити саджанці троянд (восени або навесні) залежить від клімату вашого регіону. У нашій країні садівникам все ж рекомендують висаджувати троянди в весняний період. При цьому варто дотримуватись єдине головна умова – грунт перед посадкою повинна прогрітися не менше, ніж на 10-12 ° С, але посадку варто проводити обов’язково до розпускання бруньок.
На питання, коли висаджувати саджанці троянд навесні, досвідчені фахівці в один голос скажуть, що краще за все орієнтуватися на середину квітня-другу декаду травня. Корисні поради фахівців Садко рекомендують вам купити для цього корнеспособние саджанці в контейнерах.
При цьому зверніть увагу на те, що більшість сучасних популярних сортів троянд повинні висаджуватися виключно в весняний період. Практично будь-яка троянда потребує тепла і сонячного світла, і не любить протягів. Тому ідеальним місцем для її посадки буде добре освітлюється ділянку без прямого попадання сонячного світла. Важливо, щоб місце висадки саджанців було надійно приховано від північного холодного вітру.

Де найкраще посадити саджанці троянд навесні

Додатково до попередніх рекомендацій ми радимо вибирати невеликі південні схили. Предпочвенние води при цьому повинні залягати в обраному місць не менше, ніж на 1,5-2 метра.
Абсолютно невідповідними для висадки троянд вважаються низинні місця, так як в них часто відбувається застій талих вод і скупчення холодного повітря. Не варто садити троянди на місцях, де вони вже росли раніше. Якщо у вас немає такої можливості, постарайтеся замінити шар грунту приблизно на півтора метра в глибину.
Вибирати місце для посадки троянд потрібно і з естетичного боку. Відмінним варіантом стане сад або алея перед будинком. Головне, не садити квіти близько до паркану або стін будівлі.

Як підготувати яму для посадки троянд

Дуже важливо правильно підготувати яму, призначену для майбутньої висадки саджанців троянди. Її розміри повинні бути приблизно 60х60 см, а глибина приблизно 60-70 см. Верхня частина землі вважається найродючішою, тому при викопуванні акуратно відкладіть її на краю лунок.
Після того, як дістанете лунки, викладіть дно кожної дренажним шаром. Для цього використовуйте дрібну гальку, бита цегла і щебінь. Після засипте дренаж заздалегідь підготовленої землею (на 40 см) і присипте ямку відкладеним родючим шаром землі.
Підготовку ям для посадки троянд почніть за 10-14 днів до цього. За цей період земля осяде достатнім чином, щоб не дати троянді піти під грунт. Система розсадження троянд і необхідну відстань між кущами слід вибирати, виходячи з їх виду. Так рослина зможе отримувати достатню кількість вологи і світла, не буде переплітатися кореневою системою з “сусідами”.

Як садити, зберігати і готувати саджанці троянди: найпопулярніші питання початківців садівників
Після того, як ми з вами розібралися в основних моментах, які стосуються посадці троянд, перейдемо до питань, на які найчастіше задають початківці садівники. Без відповідей на них ви навряд чи зможете відразу отримати хороший результат своїх праць.

Питання 1. Чому саджанці троянд треба висаджувати навесні якомога раніше?
Роза – дуже теплолюбна рослина, тому висадка її саджанців в осінній період перед настанням холодів і заморозків може негативно вплинути на весь розплідник і повністю знищити корінь. Тому на те, коли садити саджанці троянди у відкритий грунт, особливий вплив надає не тільки період весни, а й прогретость грунту – земля під час посадки повинна бути прогріта не менше, ніж на + 12 ° С.
Швидке настання холодів призводить до того, що троянди йдуть на зимівлю, повністю не закоренившись в землі, що робить їх менш стійкими до морозів. Тому весняна посадка саджанців троянд напередодні настання справжнього тепла вважається найбільш оптимальним варіантом.

Питання 2. Чи можна саджанці троянд зберігати в погребі до весни?
Існує 3 найбільш поширені способи зберігання саджанців троянд до весни:
в контейнерах з грунтом;
на стелажах;
з додаванням піску.
Однак не завжди такі варіанти можуть бути зручними. Тому існує оптимальний варіант зберігання троянд – в погребі.
Правильне зберігання передбачає розміщення саджанців троянди в погребі на початку жовтня. Обов’язковою умовою зберігання є температура в межах + 2-4 ° С і вологість до 90 до 95%. Так ваші троянди не замерзнуть і будуть досить зволоженими. При температурі в підвалі вище + 5 ° С, саджанці троянди продовжать рости і почнуть давати нирки, як перед їх безпосередньою посадкою.
Питання 3. Чому саджанці троянд скинули все листя до посадки?
Причиною для цього може послужити неправильне зберігання саджанців, недостатня вологість в місці їх зберігання, а також невірно підібраний спосіб зимівлі.
Також причина може критися в спочатку пошкодженою кореневою системою саджанців. Тому дуже важливо перевіряти стан рослин перед покупкою в магазині або у дилерів.

Питання 4. Як зберігати саджанці троянд до посадки в грунт?
Це питання ми вже трохи торкалися вище. В основному на те, де зберігати саджанці троянд до посадки буде впливати ваші можливості будинку або квартири. Тому ви завжди можете вибрати альтернативний для вас варіант:
В холодильнику. Актуальний варіант, коли у саджанців ще не галузі пагони і їх ще можна поставити на холодильної дверцятах. Для цього обов’язково “надіти” наверх крафт-папір або пакет з прорізами.
На балконі. Підійде для тих випадків, коли саджанці були куплені з паростками. Тут ви можете використовувати пластиковий бутель (5 або 2 літри) або ж в спеціальні контейнери для фірмових саджанців.
В снігу. Найбільш простий і надійний спосіб, який підійде для тих, у кого немає балкона, лоджії або підвалу.
У підвалі. Цей спосіб ми вже розглядали з вами раніше.
Разом з вибором способу зберігання, важливо враховувати і те, при якій температурі зберігати саджанці троянд до посадки можна, а при якій – не можна. Тут все гранично просто – оптимальною вважається температура від 0 до +5 градусів тепла з достатнім рівнем вологості. Це відноситься до будь-якого способу зберігання.

Питання 5. У чому замочити саджанці троянди перед посадкою?
Перед посадкою троянди можна замочити в самих різних стимуляторах для підвищення їх імунітету. Якщо ви віддаєте перевагу природні кореневі стимулятори, то ми рекомендуємо використовувати відвар гілок верби або її кори. Він відмінно стимулює коріння і черешки саджанців.
Безпосередньо перед самою посадкою краще помістіть їх на балкон у відро води не більше, ніж на 2 тижні, попередньо підрізавши коріння до світлої тканини.

Питання 6. Як зберегти саджанці троянд до посадки в грунт?
Відповідь на це питання міститься в усіх наших вищеописаних рекомендаціях і радах. Як ви вже напевно переконалися, посадка саджанців троянд ранньою весною не такий вже і складний процес. Просто варто поставитися до нього з максимальною відповідальністю, щоб ваші квіти змогли прижитися і почали плодоносити максимально довгий і в самий найближчий час після посадки.

У чому замочувати насіння перед посадкою і як правильно це робити

Посівний матеріал перед посадкою замочують для того, щоб прискорити появу сходів, збільшити відсоток схожості, провести знезараження і стимуляцію процесів росту. У чому замочити насіння перед посадкою, залежить від поставленого завдання. Нерідко для цього використовуються народні засоби, їх застосування дає відмінний результат, перевірений на практиці не одним поколінням садівників.

Яке насіння можна замочувати

Замочування – необхідна процедура для власноруч зібраних або куплених на ринку насіння. Навіть недосвідчені городники знають, що на необроблених насінні можуть ховатися спори грибів, шкідливі бактерії, віруси. Саме з цієї причини потрібна дезінфекція. Надалі з стерильних насіння виростуть здорові і повноцінні рослини.

Насіння замочують також для швидкої схожості. У цьому випадку сходи з’являються дружно, що дозволяє отримати рослини одного розміру і віку. Проростають замочені насіння на кілька днів раніше необроблених. Крім того, існують туговсхожі культури:

  • кріп;
  • петрушка;
  • селера;
  • морква;
  • пастернак;
  • цибуля чорнушка.

Їх насіння покриті плівкою з ефірних масел. Якщо помістити такі насіння відразу в грунт, вони можуть засидітися або зовсім не зійти.

Замочування вимагає також насіннєвий матеріал, покритий товстою оболонкою. Такими насінням мають наступні культури:

  • огірки;
  • гарбуз;
  • кабачки;
  • патисони;
  • квасоля;
  • горох;
  • кавун.

Без замочування сходи цих рослин отримати проблематично. Необхідно приділити увагу якості використовуваної води. Краще брати джерельну, талу або фільтровану. При використанні звичайної водопровідної води потрібно дати їй відстоятися не менше доби. Замочування проводять в широкій неглибокій ємності. Додатково знадобиться бавовняна тканина, марля або шматок паперового рушника.

Чи потрібно замочувати насіння на розсаду

Між дачниками постійно ведуться суперечки про те, чи треба замочувати насіння перед посівом на розсаду і як правильно це зробити. Кожен відстоює свою точку зору, посилаючись на успішний досвід. Якщо проводиться суцільне посів в загальний контейнер, проводити замочування необов’язково. Зазвичай городники набувають посадковий матеріал з запасом, а в подальшому відбирають для посадки найбільш сильні сіянці.

Процедура замочування виправдана при посіві рядками або при використанні торф’яних таблеток. Щоб не було пропусків в посадках, краще заздалегідь проростити насіння, одночасно отбраковивая неякісний матеріал. Замочені насіння обов’язково тримають в теплому місці. Цей момент особливо важливий для гарбузових і пасльонових культур (для проростання їм необхідна температура + 28-30 ° C). Світло на етапі пророщування насіння не потрібен.

Чи замочують оброблене насіння

На виробництві посадковий матеріал піддають різним видам обробки. Насіння протруюють, покривають їх фунгіцидами та пестицидами. Про проведену обробці говорить незвичайне забарвлення насіння – червона, оранжева, зелена. Під час замочування насіннєвий матеріал втратить захисну плівку, і в подальшому рослини можуть захворіти. Кольорові, інкрустовані, дражировані насіння висівають тільки в сухому вигляді.

У чому замочити насіння перед посадкою

Для початку насіннєвий матеріал замочують в солоній воді (1 ч. Л. Солі на склянку води). Така процедура називається калібруванням. Після замочування в сольовому розчині порожні і висохлі насіння спливуть на поверхню, а якісні осядуть на дно. Потім посадковий матеріал промивається під проточною водою (в марлевому мішечку або ситечку) і проходить наступні етапи обробки. Для початку насіння занурюють в знезаражувальний розчин, а потім в склади, що стимулюють процеси росту.

Як замочувати насіння в марганцівці перед посадкою

Замочувати насіння в марганцівці відразу не можна. Попередньо посадковий матеріал витримують у воді 20-24 години. Після цього насіння занурюють на 15-20 хвилин у слабкий розчин марганцівки. Для різних культур концентрація підбирається індивідуально:

  • 1% -ний розчин – для кукурудзи, селери, томата, цибулі, салатів і бобових рослин;
  • 2% -ний розчин – для баклажанів, капусти, моркви, перцю, кропу, гарбуза.

Розчин 1% -ної концентрації готують з 1 ч. Л. марганцівки без гірки (6 г) на 600 мл води, для 2% -ного розчину кількість води зменшують до 300 мл. В цьому випадку зародок насіння точно залишиться неушкодженим, а патогенні мікроорганізми, що знаходяться на поверхні, загинуть.

Після того як насіннєвий матеріал пройшов необхідну обробку, потрібно промити його в чистій воді. Подальші дії залежать від того, який саме результат потрібно отримати. Можна підсушити насіння і посіяти їх на розсаду, можна знову замочити для пророщування або використовувати стимулятори росту.

Як замочити насіння в перекису водню перед посадкою

Обробку перекисом водню використовують замість замочування в марганцівці. Можна вибрати за бажанням той чи інший метод. Крім знезараження перекис дає і інші плюси:

  • впливає на швидкість біохімічних процесів;
  • підвищує імунітет рослин;
  • розм’якшує тверду оболонку.

Використовувати цей спосіб можна для будь-яких культур. Особливо корисним він виявиться для сумнівного посадкового матеріалу і туговсхожіх насіння.

У перекису водню замочують насіння не тільки овочевих, але і квіткових культур. Розчин готують з 2 ч. л. перекису на склянку води. Скільки часу проводити обробку, залежить від виду рослин. Насіння квітів і фруктів замочують на 12 годин, овочевих культур – на 24 години. Попередньо насіння тримають протягом години в чистій воді для набухання. Рекомендується міняти дезінфікуючий розчин кожні 5-6 годин.

Як замочувати посадковий матеріал в «Фітоспорін»

Не обов’язково проводити обробку насіння народними засобами. Сьогодні існують ефективні препарати, що дають рослинам надійний захист, наприклад, широко відомий фунгіцид «Фітоспорін». Препарат має біологічне походження, що забезпечує його нешкідливість.

Для замочування насіння в «Фітоспорін» краще придбати універсальний препарат або той, що підходить для конкретної культури, яку належить висаджувати. В якому розчині замочування ефективніше? «Фітоспорін», призначений для окремих рослин, містить в собі додатково набір відповідних мікроелементів.

Для приготування робочого розчину беруть 1,5 г (приблизно 1/3 чайної ложки) порошку на 1 л води. Застосовують склад не відразу, а через пару годин, коли активізуються корисні бактерії, що входять до складу «Фітоспорін». За часом обробка займає 1-2 години.

Як замочити насіння в соку алое

Перед тим як провести посадку розсади, можна замочити насіння в соку алое. Це один з відомих нетрадиційних стимуляторів росту рослин. Додатково сік дає наступні переваги:

  • надає бактерицидну дію;
  • стимулює імунітет рослин;
  • скорочує терміни пророщування.

В якості сировини використовують один-два найнижчих листа, зрізаних з столетника. Сировина загортають в кілька шарів тканини і кладуть на нижню полицю холодильника для дозрівання необхідних речовин. Через 10-15 днів листя дістають, подрібнюють будь-яким способом і віджимають через марлю сік. Розчин для замочування насіння готують з рівних частин соку алое і води. У тому випадку, коли якість насіння викликає сумнів, можна використовувати нерозбавлений сік.

Цей метод не можна застосовувати до таких культур, як перець, гарбуз, селера, цибуля. Всім іншим рослинам замочування в розчині соку алое піде на користь. Перед тим як помістити в мисочку дрібне насіння, їх загортають у марлю. Тримати насіння в розчині потрібно 18-24 години. Довше доби посівний матеріал не повинен знаходитися в розчині.

Замочування насіння в молоці, в соді, в бурштиновій кислоті

Додаткову обробку насіння дачники часто проводять за допомогою народних засобів – янтарної кислоти, соди, молока.

  • Янтарна кислота – природний регулятор росту рослин. Навіть при передозуванні речовини насіння не буде завдано шкоди. Надалі розсада буде прискорено зростати, сіянці виявляться міцними, стійкими до захворювань. Янтарна кислота продається в таблетованій формі. Для замочування готують розчин, що складається з 1 л води і 1 таблетки. Тривалість процедури – 12 годин. Після цього насіння не промивають, а злегка обсушують і висівають в грунт.
  • Сода – натуральне знезаражувальне засіб м’якої дії. Використовувати необхідно харчову соду. Обробка захистить рослини від прикореневій гнилі, судинного бактеріозу та інших захворювань. Помічено, що врожайність культур після замочування в содової воді підвищується. Робочий розчин готують з 1 л води і 1 ч.л. соди. У цьому складі насіннєвий матеріал замочують на добу, потім насіння промивають, обсушують і на наступний день висаджують в грунт.
  • Молоко застосовується для замочування туговсхожіх насіння. Продукт пом’якшує і розчиняє захисну плівку з ефірних масел і насіння проростає швидше. В основному в молоці замочують насіння моркви, петрушки, кропу. Для цього методу підійде тільки натуральне молоко з високим відсотком жирності, попередньо його злегка підігрівають. Обробка насіння повинна тривати не більше 10-12 годин. Якщо час перевищити, молоко може скиснути. Промивати насіння після обробки не потрібно, їх підсушують на аркуші паперу, а потім приступають до посіву.

В якості експерименту можна спробувати замочити насіння різними способами і порівняти результат. Найбільш виправдав себе метод може потім застосовуватися на постійній основі.

Як замочувати насіння перед посадкою в «Епіні»

Дачники багато років використовують «Епін» в різних цілях, зокрема для замочування насіння. Цей препарат є иммуностимулятором, він підвищує опірність рослин до патогенної мікрофлори і шкідливим грибам. Щоб ефект був максимальним, посадковий матеріал замочують в «Епіне» перед самим посівом. Ця обробка повинна бути завершальній.

Приготований розчин зберігає свої властивості протягом 2 діб. Овочеві культури замочують у складі, приготованому з 2-3 крапель на склянку води. У випадку з квітковими культурами концентрацію можна збільшити в 2 рази. Насіння овочів занурюють в розчин на 4-6 годин. Передпосівна підготовка квіткових культур займає 8-10 годин. Для насіння з твердою оболонкою час обробки можна збільшити в 1,5 рази. Промивати насіння після обробки не потрібно.

Як правильно проростити насіння перед посадкою

Посів замочених насіння можна проводити відразу або на наступний день після обробки. Якщо насіння були старі або невідомого походження, краще їх проростити, щоб переконатися в належній якості. Через якийсь час проростуть замочені насіння, залежить від температури в приміщенні. Чим вище температурний показник, тим швидше проклюнутся паростки.

Після того як посадковий матеріал пройшов обробку в дезінфікуючих складах, приступають до пророщування. Насіння кладуть між двома шарами вологої тканини, вміщеній на блюдечко. Рівень води повинен бути таким, щоб насіння були наполовину занурені у вологу і мали доступ кисню, інакше вони задихнуться.

Щоб запобігти швидкому випаровуванню води, зверху блюдечко накривають поліетиленовою плівкою. Кілька разів в день воду міняють. Як тільки з’являться корінці завдовжки кілька міліметрів, можна приступати до посадки. Процес пророщування займає 3 і більше днів.

У зв’язку з недостачею часу, можна посіяти насіння і без замочування. Велика частина насіння в цьому випадку проросте, але процес займе більше часу, а схожість виявиться гірше. До того ж, попередня підготовка посадкового матеріалу позитивно впливає на якість розсади в подальшому. У замочуванні перед посівом не потребують тільки куплені в магазині дражировані, інкрустіровнние або оброблене фунгіцидами насіння.

У чому замочувати насіння перед посадкою і як правильно це робити

Про автора

admin administrator