У герані червоніє листя причина

Авторadmin

У герані червоніє листя причина

Чому червоніють листя у кімнатній герані: причини і що з цим робити

Герань чудова тим, що її можна вирощувати вдома, як кімнатну, так і в літній сезон на вулиці або в саду. У тому числі і не досвідченому садівнику неважко доглядати за геранню, так як спеціальних умов воно не вимагає. У більшості випадків, коли правильно виконувати догляд за рослиною, то квітка добре приживається.

Однак, як і будь-яка рослина, герань може хворіти. Так, один із симптомів, який вказує на захворювання рослини – листя червоного кольору. Проаналізуємо причини, чому у герані червоніють листя, які попереджувальні заходи здійснювати.

Як відомо, Геранієві – це сімейство з одинадцяти пологів, в тому числі, рід Герань і Пеларгонія. До 40 типів цього роду можна зустріти в природних обставинах, а в декоративному квітникарстві застосовують понад 10 видів, з числа яких:

  • світлолюбні;
  • тіньовитривалі;
  • тіньолюбиві;
  • посухостійкі види.

З даного списку зрозуміло, що при всій невибагливості у герані є кілька причин, за якими вона буде погано рости. Тому потрібно знати, як правильно доглядати за рослиною конкретного типу. Наприклад, якщо висадити Тіньолюбні герань Роберта на сонячній стороні, в такому випадку вона рано чи пізно захворіє.

Коли червоніють листя по краях – це свідчить про низьку температуру. Тоді горщик необхідно відсунути від холодного віконця або перемістити в тепле місце. Відповідна для пеларгонії температура приблизно +18 градусів.

Причина 2 – Надмірний полив рослини і гниль кореневої системи

Наприклад, герань Попільна – тип, який переносить посуху. Коли прийняли рішення прикрасити свій квітник чудовим квіткою, придбали саджанець, посадили і почали ретельно поливати, то неминуче виникнуть труднощі. У цій ситуації почервоніння на листках може говорити про появу кореневої гнилі, викликаної перезволоженням землі.

Збудники захворювання вважається грунтовий гриб Rhizoctonia solani Kuhn та роду Fusarium. Для пеларгонії небезпечні різновиди даних грибів, які мешкають в грунті в кореневій зоні. Якщо рослина не піддається захворювань, при цьому отримує належний догляд, то інфекцій не береться. Перезволоження знесилює імунітет герані.

Зовнішніх проявів на даному стадії немає. Пізніше на нижніх листках герані виникають червоно помаранчеві або червоно-бурі смуги. Коли зараження потрапляє всередину стовбура, він змінює забарвлення на червоний цегляний відтінок.

Як це відбивається на квітці? Корінь, вражений кореневої гнилизною, слабо живить рослину. Це породжує нестачу поживних елементів і, як результат, повільне зростання, висихання, загибель. Потрібна екстрена реанімація.

Причина 3 – Нестача поживних речовин

Виникнення червонуватих плям, прожилок рожевого або червоного тону на листках пеларгонії, ймовірно, свідчить про брак поживних елементів.

Чому з`являється дефіцит? Проблема з харчуванням рослини може з`явитися через високого рівня кислотності або великий електропровідності землі. Якість води і метод поливу дуже впливають на постачання поживних елементів. Форма, обсяг горщика також можуть визначати розмір поживних компонентів, доступних рослині.

Особливо сильно герань відгукується на брак азоту, кальцію, бору. Зовнішні ознаки нестачі поживних компонентів стають видно не відразу, а через певний період (від 2 до 6 тижнів) з етапу освіти дефіциту.

недолік азоту

Азот потрібний для вегетативного збільшення рослини. При його недоліку зростання і формування рослини затримуються. Особливо уражаються листя. Коли рослина недоотримає азот в протягом довгого часу, може сформуватися хлороз нижніх листочків. На них виникає пігментація червоного тону, краю листової пластини загинаються донизу. При подальшому голодуванні краю робляться бурими, листя сохне і відмирають. Хлороз листя може бути вилікуваний шляхом зміни грунтового середовища (коригування дисбалансу речовин), або шляхом введення сполук заліза

нестача фосфору

Дефіцит фосфору впливає на ріст рослини, зовнішній вигляд листків і їх розмір, відбувається зменшення товщини стебла, коренева система погано формується. При боргом голодуванні фосфору краю нижніх листків вкриваються червоними плямами. Потім листя починає темніти і засихати.

Спочатку червоні плями помітні в нижній частині листової пластини, а пізніше виражається на верхній стороні листка і помітний на стеблах. Додатковий критерій нестачі фосфору – відсутність цвітіння, що проявляється в недостатньому освітленні місця, в якому розміщений квітка.

дефіцит цинку

Недолік елемента призводить до припинення росту. Страждають молоді листки на верхівці рослини. Листя змінюють форму, стають чашоподібних, видно хлороз жилок, з`являється рожевий або помаранчевий окрас.

Кущ зупиняється в рості, коріння формуються довго, а зовнішні ознаки нестачі цинку стають помітними через днів 30 після дефіциту елемента.

відновлення рослини

Після того як була визначена причина почервоніння листя герані, необхідно починати невідкладне відновлення рослини. Для цього необхідно:

  1. Перевірити грунт на вологу. Коли рослина давно поливали, а грунт залишився вологим, то це означає, що рослина перелили.
  2. Потрібно перевірити, чи немає на стеблі ознак інфекційного ураження. Коли симптоми присутні, потрібно обережно зрізати верхню частину стебла: зелений зріз свідчить про те, що зверху рослина не уражене, а бурий позначає, що рослина врятувати не вийде.

Більшість садівників любителів цікавить відповідь на питання: Що робити, якщо проблема виявлена? Відповідь проста: герань потрібно пересадити. Для цього необхідно купити спеціальну землю для квітки, після рекомендовано обробити грунт обеззараживающими речовинами.

Знезараження грунту перед процесом пересадки відбувається наступним способом:

  • розводять таблетку речовини на склянку води;
  • потім приготовленої рідиною зволожують землю, заздалегідь засипавши її в горщик;
  • горщик накрити плівкою і залишити на три доби.

Перед пересадкою необхідно обстежити сам кущ, так як зміна грунту піде на користь тільки в тому випадку, коли верхня частина герані не потерпіла. Виявити рівень зараження легко – досить обережно зробити зріз на верхівці.

Здорові тканини стовбура будуть зеленуватого тону, а на покинутій стадії вони знаходять каштановий або червоний відтінок. В цьому випадку реанімація рослині вже не допоможе, з цієї причини переважно викинути уражену герань.

пересадка квітки

Розглянемо як здійснювати пересадку герані кімнатної:

  1. Пересаджуючи рослина, необхідно проконтролювати його коріння на присутність гнилі, прибрати зіпсовані.
  2. Суцвіття при пересадці потрібно прибрати.
  3. У центр нового горщика помістити природний мінерал Вермикулит, зверху нього доповнити грунт, ущільнити.
  4. Герань переставити в темне місце і пару діб не поливати.
  5. Через добу обробити листя герані Цирконій.
  6. Через 7 днів герань можна підняти на підвіконня зі східного боку приміщення.
  7. Через 14 діб після пересадки рослина підживлюють речовиною для поліпшення грунту і зростання квітки (Кемира), а далі три місяці не вносити добрива.

Важливо! Пересаджувати рослину взимку не рекомендується. Починаючи з березня і до осені герань можна тримати в саду: перенести її безпосередньо в горщиках або посадити у відкритий грунт. До п`ятнадцяти років герань може обходитися без пересадки.

профілактичні заходи

Щоб у герані чи не почервоніли листя, слід звернути увагу на основні моменти в її вирощуванні і змісту:

  • Щороку пересаджувати молоді саджанці (до 3 років), а крім того здійснювати періодичні пересадки дорослих кущів (раз в 3 роки).
  • Садити герань в оптимальний за обсягом горщик, де кореневої системі не буде надмірно вільно.
  • З приходом зими зменшувати полив і внесення добрива (період спокою).
  • Під час цвітіння вносити в грунт добрива на основі фосфору і калію 1 раз протягом 14 днів.
  • Прищипувати і обрізати кущ весною, восени, зрізуючи все зіпсовані і нездорові гілки.
  • Використовувати підгодівлі через два або три місяці після пересадки.

Як бачите, краще попередити червоність листя кімнатної герані, ніж потім займатися довгим лікуванням, відновленням рослини.

Фахівці заявляють, що герань стійка до багатьох патологій, і в тому числі і може самостійно боротися з певними шкідниками. Але здійснювати попереджувальні заходи з квіткою все ж потрібно. Для цього необхідно дотримуватися оптимальний температурний режим, здійснити правильне освітлення для рослини, зберігати нормальну вологість повітря, постійно поливати і підгодовувати квітка.

Крім цього, не потрібно мати у своєму розпорядженні пеларгонію занадто близько до інших кольорів. Дистанція між горщиками зобов`язана бути не менше 5 см. Для того щоб уникнути формування хвороб у рослини, його необхідно періодично оглядати.

Детальніше дивіться тут:

Чому у герані червоніють листя і як з цим боротися

Герань, або пеларгонія – улюблений багатьма квітка, який асоціюється з домашнім затишком і спокоєм. Але є у нього один мінус – рослина схильне різноманітним недугам, один з яких проявляється почервонінням листя. Чому червоніють листя у герані, і як цьому запобігти, ви дізнаєтеся в нашій статті.

Друга поширена причина, чому червоніють листя у герані, – це захворювання. Вони можуть бути грибкового, бактеріального або вірусного типу. Причиною їх появи є вологість і низький температурний режим утримання.

У деяких випадках почервоніння стає сигналом про дефіцит корисних речовин. Селекціонери і ботаніки говорять про те, що прояв хлорозу (пожовтіння або почервоніння крони рослини) викликає недолік таких мікроелементів, як магній і азот. Єдиним методом боротьби в цьому випадку зупиниться регулярна підгодівля герані і видалення почервонілих листя.

Іноді почервоніння листя у герані може бути викликано інтенсивним сонячним освітленням. В такому випадку можна спостерігати не тільки зміна кольору листя, але і стовбура. Багряне листя необхідно обрізати, а горщик з геранню переставити в інше місце, подалі від прямих сонячних променів.

реанімація рослини

Після того як була виявлена ​​причина, чому у герані червоніють і сохнуть листя, потрібно приступати до термінової реанімації рослини. Для цього потрібно:

  • перевірте грунт на вологість. Якщо ви давно поливали рослина, а земля досі сира, значить, рослина перелили;
  • перевірте, чи немає на стеблі ознак ураження інфекцією. Якщо є, акуратно зріжте верхівку стебла: зелений зріз говорить про те, що верхня частина рослини не заражена, а коричневий означає, що врятувати рослина вже не вдасться.

Багато хто задається питанням: що робити, коли проблема визначена? Відповідь проста: пеларгонія потребує пересадки. Для цього потрібно придбати спеціальний грунт для пеларгоній, після чого рекомендується його обробити антисептичними засобами.

Знезараження грунту перед пересадкою відбувається наступним чином:

  • розвести 1 таблетку препарату на 250 мл води;
  • розчином зволожити землю, попередньо засипавши її в горщик;
  • накрити плівкою;
  • залишити на 3 дні.

По закінченні трьох днів грунт можна використовувати для пересадки рослини.

профілактичні заходи

Будь-яке захворювання набагато легше запобігти, ніж лікувати. А для того щоб у герані червоніла листочки, необхідно:

  • правильно вибрати горщик. Він не повинен бути ні надмірно великим, ні маленьким. А в період зростання кімнатній герані не можна забувати про щорічні пересадках;
  • в зимовий період рослині слід забезпечити період спокою;
  • проводити прищіпки і обрізи в літній і весняний період;
  • стежити за балансом корисних речовин;
  • під час цвітіння регулярно використовувати добрива з вмістом калію і фосфору;
  • в весняний і літній періоди удобрювати грунт 1 раз в тиждень.

Влітку рослину можна винести на вулицю або балкон – це стане прекрасною профілактикою грибкової інфекції.

Відео «Догляд і розмноження герані»

У цьому відео експерт розповість про те, як розмножувати герань і доглядати за рослиною.

Про автора

admin administrator