У орхідеї відвалилося листя як врятувати

Авторadmin

У орхідеї відвалилося листя як врятувати

Якщо у орхідеї опало все листя – що робити?

Чому у орхідеї відвалюються листя і як допомогти їй, щоб вона не загинула? Читайте далі в нашій статті.

Скидання листя – завжди ознака поганого здоров`я.

Причин багато: від обмороження до грибкових захворювань, але якщо квітникар відразу потурбуватися її здоров`ям, то найчастіше рослина ще можна врятувати. Треба тільки вчасно і правильно провести реанімаційні дії по відношенню до орхідеї.

Якщо стовбур і коріння живі?

Найчастіше рослина скидає свою листя через хворобу фузаріоз. Це небезпечне захворювання, здатне знищити повністю квітка, і тому до лікування приступають негайно. Треба зауважити, що найчастіше листя хворіють фузаріозом, якщо квітникар систематично заливає своє рослини.

Умови для реанімації

щоб реанімація пройшла якнайкраще і квітка добре пройшов період адаптації після реанімації, треба створити йому певні умови для відновлення своїх життєвих сил:

  1. Температурний режимв приміщенні повинен бути в межах 23-26 градусів тепла. Тому що більш холодне повітря буде шкідливий, і процес всередині орхідеї помітно знизяться. Більш висока температура зажадає випаровування вологи, а листової маси немає;
  2. Вологість повинна бути на рівні 80%. Якщо в приміщенні низька вологість, квітка поміщають в тепличку, де формується підвищена вологість за рахунок герметично закритого простору;
  3. полив повинен бути відрегульований таким чином, щоб рослина не пересихало, але і не зазнавало надмірності в воді, так як у неї немає ділянок для випаровування вологи;
  4. Якщо мало світла, треба організувати підсвічування за допомогою ламп, призначених для культивування рослин.

ВАЖЛИВО! Правильні умови допоможуть пройти реанімацію швидко і без поганих наслідків для рослини.

Препарати для обробки

Щоб полегшити реанімацію, рослина, у якого пропали листя, можна обробити такими допоміжними засобами:

Для реанімації орхідеї можна скористатися бурштинової кислотою.

Розводячи їх за інструкцією, можна замочувати коріння або обприскувати цим розчином. При цьому, як тільки почне пробиватися до зростання чекає нирка і на стовбурі проявиться носик паростка, можна почати підгодовувати рослина добривом, призначеним для орхідних рослин, але з більшою часткою азоту. Це допоможе куща наростити свої листя.

Необхідні пристосування і інструменти

Щоб провести реанімаційні дії рослині, у якого пропадають листя, необхідно мати:

  • ємність для висадки рослини за розміром кореневої системи;
  • гостре лезо;
  • антисептик – деревне вугілля або зеленку;
  • міні-тепличку, причому можна її зробити власними руками;
  • новий субстрат;
  • стимулятори росту вегетативної частини рослини.

Основні дії

План по реанімації орхідеї, у якій опало все листя:

  1. Дістати її з кори;
  2. Оглянути коріння на наявність гнилі і, якщо вони є, то видалити гниють місця;
  3. Місця зрізів обробити антисептиком;
  4. Тепер треба наситити коріння водою, для цього їх опускають на 5-6 годин в теплу м`яку воду. У воду можна додати бурштинову кислоту, яка стимулює утворення нових пагонів;
  5. Після цих маніпуляцій рослина садять в кору з дрібною фракцією і додаванням моху сфагнуму. Якщо в приміщенні дуже сухо, накривають банкою, створюючи для рослини тепличні умови-
  6. Якщо з`явиться точка зростання, починають підгодовувати добривом для орхідних рослин, де азот перевищує фосфор і калій.

Орхідею без листя потрібно обов`язково пересадити.

ВАЖЛИВО! Проводячи реанімацію рослини, слід дотримуватися всіх вище описаних правил.

Якщо опало листя і гине стебло?

Якщо орхідея скинула листя і при цьому пропадає стебло – це більш складний процес реанімації. Тут треба мати терпіння і спритність рук.

Тому, щоб обмежити в`янення стебла, його треба обрізати відразу до здорового місця і обробити будь-яким антисептиком, знаходяться під рукою. Підійде активоване або деревне вугілля. Потім оглядаємо то, що залишилося від стовбура і, якщо на ньому є маленькі зелені точки, то рослина зможе з них виростити повноцінну дитинку.

Але, в будь-якому випадку, беремо скляну тару, можна півлітрову банку і на її дно наливаємо м`яку воду. Потім орхідею ставимо так, щоб коренева шийка не торкалася води. Її стосуються тільки коріння. Через тривалий час на тому місці, де була шия, з`являться маленькі паростки, які пізніше виростуть в діток. Коли їх коренева система досягне 5 см. Їх можна буде отсаживать в окрему ємність,

Всі зрізи слід обробляти антисептиком.

Відкидають тільки дорослих діток, інакше вони не приживуться на новому місці.

Якщо згнили коріння і опало все листя?

Якщо відвалилися листя через загнивання кореневої системи, то недосвідченому квітникарю можна тільки викинути цю рослину, так як, залишившись з одним голим стеблом, рослина не виживе. Навіть досвідчений квітникар може спробувати її врятувати, але удача буде дорівнювати тільки 5%. Так як рослина не зможе вбирати вологу і не зможе брати участь в фотосинтезі через відсутність листя. Але спробувати можна.

Для цього підсушують стовбур, при цьому обробивши його спочатку деревною золою проти гниття. Через 3 доби обробляємо його Корневином або іншим образователем кореневої маси і виставляємо його на вологий мох сфагнум. Після тривалого періоду на кореневій шийці почнуть утворюватися коріння, а вже пізніше будуть листя. Після того, як коріння досягнуть 5-6 см. Довжини, орхідею висаджують в горщик з корою дрібної фракції.

ВАЖЛИВО! Коли рослина тримають на моху, то необхідно стежити за його вологістю.

після цвітіння

Якщо листя відпали після цвітіння, це говорить про те, що квітці не вистачило корисних речовин, щоб витримати тривалий стрес. Плюс до цього не підходить надто темне освітлення, і листя втратили життєздатність.

Тому залишився цветонос прибирають повністю і приступають до реанімації рослини для нарощування листя. При цьому варто перенести квітка в більш світле місце.

Корисні відео

Реанімація однієї орхідеї без листя, якщо немає точки зростання – відео-поради:

Подивіться відео, що потрібно робити, якщо листя опало, але коріння живі:

Дане відео розповідає, як провести тест на наявність шкідників в субстраті:

Наступне відео присвячено основним аспектам догляду за орхідеями:

висновок

Якщо трапилася така біда з орхідеєю, що вона втратила листя, треба постаратися допомогти їй наростити нові. В цей же рік вона цвісти не буде, але вже пізніше вона буде радувати квітникаря щорічно своїм цвітінням.

Чому орхідея втратила листя? Як її врятувати?

Орхідеї з часом втрачають листя. Це може бути пов’язане з природним процесом, притаманним всім рослин. Листя жовтіє, а потім повністю висихає. Всі інші випадки загибелі листя трапляються внаслідок хвороби або ушкоджень, спричинених неписьменним доглядом. Якщо в орхідеї пожовтіло листя, а невеликі частини коренів залишаються в нормальному стані, варто спробувати оживити орхідею.

Основні причини втрати листя у орхідеї

Листя орхідеї пожовтіло, і для неї нормально втрачати старе листя. Деякі можуть втратити кілька листків після цвітіння. Коли навесні з’являється нове листя, рослина часто втрачає відповідну кількість старих. Якщо втрата значна, або опадає нове листя через неправильний догляд, слід відразу вжити відповідних заходів, адже рослина може загинути. Орхідеї без листя з хорошим стеблом і деяким корінням можна врятувати, особливо при належному догляді та терпінні.

Варто звернути увагу на те, щоб рослина не перегрівалася та добре освітлювалася. Внаслідок неправильного освітлення рослина відразу почне в’янути. Відсутність світла протягом тривалого часу може спричинити пожовтіння нижнього листя. Надалі коріння також може втратити життєздатність. У цьому випадку необхідно перемістити рослину ближче до яскравого вікна.

Додаткова інформація! Орхідеї, що не отримали необхідного освітлення, втрачають імунітет, що захищає їх від усіляких інфекцій, і вони стають вразливими для ушкоджень, спричинених хворобами та шкідниками.

Прямі сонячні промені для орхідеї шкідливі, світло має бути розсіяним.

Занадто багато сонячного світла може викликати пожовтіння листя, але цього разу торкнеться верхнього або найближчого до вікна листя. Переміщують рослину у разі менш освітлене місце.

Температура взимку нижче 15°C також може спричинити пожовтіння листя. Сухе повітря, яке є серйозною проблемою в будинках у зимові місяці, також може бути фактором.

Опад листя орхідеї може бути ознакою дефіциту калію або неправильного внесення добрив. Підживлюють їх регулярно, використовуючи добрива, розроблені спеціально для орхідей. Не застосовують стандартні добрива для кімнатних рослин. Уникають внесення підгодівель у сухий ґрунт, завжди спочатку поливають рослину.

Зверніть увагу! Строго дотримуються рекомендацій виробника, тому що перегодовування може призвести до появи слабких рослин і може викликати опіки коренів. Мало добрив завжди краще, ніж забагато. Найменше годують у зимові місяці.

Недотримання правил поливу. Листя орхідеї жовтіє, можливо, якщо не отримує достатньо води. У різних видів орхідей різні потреби у воді. Хронічний недолік води може призвести до млявого листя і, зрештою, до пожовтіння.

Поливати рослину необхідно тільки після повного висихання ґрунту. В іншому випадку коріння почне гнити, а листя обсипатися. Орхідея повинна бути в прозорому горщику з дірочками, щоб легше було регулювати час поливу. Поливають на рівні ґрунту, уникаючи намокання листя. При вирощуванні орхідей завжди варто пам’ятати, що квітка легше переносить посуху, ніж надлишок вологи.

Якщо орхідея тривалий час перебувала в горщику без пересадки і скидає листя, можливо, вона уражена грибковим чи бактеріальним захворюванням. У ньому можуть з’явитися комахи, або грибкові мікроорганізми, в результаті уражаються не тільки листя, а й коріння.

Як врятувати орхідею?

Якщо орхідея з якихось причин втратила все листя, але зберегла корінь, її можна врятувати. Доглядати хвору рослину складно, але відновити її цілком можливо. Доведеться докласти певних зусиль, щоб квітка знову порадувала своїм цвітінням, оскільки більшість орхідей одужують після невеликої турботи.

Орхідея терміново потребує реанімації, якщо повністю або частково опало листя, і почало пропадати коріння. Якщо залишилося повітряне коріння, можна його врятувати. Повітряне коріння – це те, що росте над ґрунтовим середовищем.

Пожвавити рослину в домашніх умовах можна декількома способами. Після огляду видаляють все гнилий і сухе коріння. Усі маніпуляції слід проводити продезінфікованим інструментом. Потім зрізи обробляють будь-яким фунгіцидом.

Рослина у фунгіцидному розчині

Зів’яле рослини поміщають у фунгіцидний розчин. Це значно підвищить імунітет і допоможе впоратися з проблемами, що виникають. Дають рослині висохнути протягом 2-3 годин.

Квітку пересаджують у свіжий ґрунт і переносять у добре освітлене місце, дотримуючись всіх правил поливу. Коріння має бути в прозорому пластиковому горщику, і поміщене в декоративний вазон. Це коріння повинно мати більше доступу до сонячного світла, ніж раніше, оскільки вони будуть виконувати весь фотосинтез орхідеї.

Найкраще середовище для вирощування орхідей повинне забезпечувати корінням хороший баланс потоку повітря та вологи.

  • Деревне вугілля забезпечує відмінний дренаж і запобігає скупченню бактерій.
  • Перліт збільшує вологопоглинання, а також забезпечує кращу циркуляцію повітря.
  • Мох сфагнум під час пересадки є незамінним елементом середовища для вирощування орхідей. Він дозволяє повітрю вільно циркулювати навколо коріння орхідеї.

У деяких випадках використовуються найпримітивніші «теплиі», що складаються з простого поліетиленового пакета, одягненого на горщик з орхідеєю.

Важливо! Теплиця для орхідей повинна бути зроблена з прозорих матеріалів, що добре пропускають світло. Світло – важливий чинник зростання та розвитку рослин, необхідний як реанімації, так вирощування молодих орхідей.

Там, де має рости листя, протирають стовбур спеціальними стимуляторами. Крім того, можна використовувати добрива на основі фосфору чи калію.

Ще один метод реанімації – гарячий душ. Для цього необхідно спочатку полити рослину звичайною водою, а потім за півгодини водою температурою до 45 градусів. Потім потрібно дати орхідеї стекти протягом 12 годин, і тільки після цього квітку поміщають на те саме місце. Таку реанімацію можна проводити не частіше ніж двічі на місяць.

Щоб запобігти опаданню листя орхідеї через хворобу, видаляють уражене листя якнайшвидше, використовуючи стерильний ніж. Переміщають у місце, де хороша циркуляція повітря та температура від 18 до 26 C. Застосовують фунгіцид або бактерицид широкого спектра дії відповідно до рекомендацій виробника.

Профілактичні дії

Щоб орхідеї були у безпеці, потрібно з’ясувати, що спричинило опадання листя. Якщо основний фактор не з’ясований, то, що б не робили, це не спрацює.

Профілактичні заходи допоможуть уникнути помилок у догляді за орхідеями та не допустити виникнення небажаних явищ. Вони повинні включати належний температурний режим, необхідне освітлення, оптимальний полив та підживлення, а також заходи щодо виявлення хвороб та шкідників.

Про автора

admin administrator