У вівці соплі з носа і чхає

Авторadmin

У вівці соплі з носа і чхає

Чхання у кішок і кошенят: причини і лікування в домашніх умовах

Негаразди зі здоров`ям у домашніх вихованців часто викликають тривогу і жалість у їх господарів. Якщо кіт чхає час від часу – то це цілком природно. Але якщо це явище триває постійно, власник тварини починає задаватися питанням, коли кіт чхає – що робити в цьому випадку? Адже це може бути алергія або навіть грип.

Найпоширеніші причини

Чхальний процес у котів часто може виникати по цілком природних причин. Приміром, від попадання порошинок. Навіть господар тварини може змусити кішку чхнути, полоскотавши ніс пером. Це дуже забавно, якщо трапляється рідко. Але чому кішка чхає постійно – ось, що може серйозно потурбуватися власників тварин.

Кошенята і кішки чхають якщо:

  1. Застудилися. Звичайний нежить завжди призводить до чхання.
  2. У носоглотку потрапили вірусні інфекції.
  3. Алергія.
  4. Астма.
  5. Проблеми з зубами. Інфекційне захворювання може дійти до носового каналу і викликати у кошенят чхання.
  6. Поліпи в носі.
  7. Ракова пухлина. Головний симптом – якщо кішка чхає, і у неї сльозяться очі і виділяються соплі з кров`ю.
  8. Чужорідний предмет, що застряг в дихальних шляхах під час гри.

Господар вихованця разом з ветеринаром повинні з`ясувати можливу причину і почати лікування.

Як діагностувати хворобу самостійно

Господар тварини часто може сам діагностувати захворювання, трохи поспостерігавши за вихованцем. Найлегше самостійно визначити, що кішка застудилася. Головний симптом – це нежить. У період хвороби соплі течуть струмком. Таким чином, організм намагається вилікуватися самостійно. Коли кошеня чхає через нежить, це можна визначити по тому, як він спить, тре або він ніс, який у нього апетит.

Помітивши, що кішка почала чхати частіше, ніж зазвичай і при цьому у неї сльозяться очі, то швидше за все, це очна інфекція. Дбайливий господар обов`язково повинен з`ясувати причини цього. Ні для якої кішки не вважається нормою, якщо сльозяться очі.

Коли кошеня чхає рідко, але при цьому течуть соплі, опухають і сльозяться очі, утруднене дихання, то можливо у нього алергічна реакція на якийсь подразник. Простеживши за кошеням можна дізнатися, де він знаходить собі алерген.

Якщо кіт часто чхає, фиркає і чеше ніс лапкою, то можливо, туди потрапив сторонній предмет.
Якщо кішка чхає, у неї поганий запах з пащі, опухлі ясна і нагноєння, то причина стоматологічного характеру.

У кота можуть сльозитися очі і виникати чхання через його власної вовни, що звисає на очі.
Визначити захворювання можна за характером виділень. Якщо соплі прозорі і сльозяться очі, значить, у кота алергія. Густі соплі зеленого або сірого кольору свідчать про наявність грибкового або інфекційного захворювання.

Якщо кошеня чхає тому, що у нього астма, то діагностувати захворювання самостійно не вийде. Це хронічний стан алергічного подразнення. В цьому випадку необхідно позбавити тварину від подразників і не використовувати кошти з різким запахом.

лікування чхання

Після того, як господар або ветеринар з`ясував від чого у вихованця чхання і поставив діагноз, підбирається відповідне лікування вихованця. Звичайний нежить потрібно лікувати назальними краплями, антибіотиками та іншими стандартними протизапальними засобами, які знищують хвороботворні бактерії і віруси. Всі ліки додаються тварині в корм до тих пір, поки нежить і чхання не пройдуть.

У домашніх умовах нежить і інфекційні захворювання можна лікувати настоями і відварами з лікувальних трав. Якщо соплі густі, то ніс потрібно промивати буряковим соком. При хронічному нежиті слизову носа потрібно підсушувати. Це роблять за допомогою присипки з стрептоциду або судинозвужувальних крапель.

При проблемах з зубами потрібно йти до стоматолога. Він призначить лікування зіпсованих зубів і ясен, усуне причини запалення і чхання прекратітся.Чіханіе, викликане алергією на цвіль, лікується спеціальними мазями, якими господар повинен мазати ніс кішки. Також алергії лікують спеціальними протиалергічні препаратами і усунувши алерген з оточення вихованця. Чхання, спровоковане очної інфекцією, через яку сльозяться очі, лікується спеціальними краплями з екстрактом натуральних рослин.

Якщо кошеня чхає через астміческого нападу, його потрібно кілька хвилин потримати над парою. Він сприяє розширенню легенів і напад пройде. Паразитів усувають за допомогою протиглистових препаратів, які може призначити тільки лікар.

Коли кішка чхає через стороннього предмета в носі, господар може їй швидко допомогти. Він легко витягне його за допомогою спеціальних інструментів, але робити це потрібно дуже обережно, інакше можна позбавити кішку нюху.

Якщо кіт робить це через пухлину в носовій порожнині самостійно вилікувати його не можна. Він потребує термінової госпіталізації та пильного спостереження лікарів.

Коли тварина хворіє, господар повинен створити всі умови, щоб полегшити його стан. Для цього потрібно дотримуватися всіх розпоряджень ветеринара. Якщо очі сльозяться, їх потрібно протирати від виділень. Після контакту з хворою твариною, потрібно ретельно помити руки, так як деякі захворювання кішок передаються людям, наприклад, токсоплазмоз. При виявленні у кішки високої температури, нежитю, безперервного кашлю, потрібно терміново викликати ветеринара.

профілактичні заходи

Щоб не думати, що робити, якщо кішка чхає, потрібно подбати про здоров`я вихованця з перших днів життя. Захистити кошеня від нежиті і таких проблем, як лейкоз, сказ і лейкопенія можна за допомогою щеплень. Вакцинацію потрібно починати проводити з шестимісячного віку і повторювати раз в два місяці. З віку 15 тижнів щеплення можна робити раз на рік. Якщо вчасно робити всі щеплення тварина буде здоровим, активним і веселим.

Відео «чхати кішки»

Представляємо вашій увазі відеоподборку смішних чхають котів.

У кішки соплі що робити

Нежить у кішок по-науковому називається риніт. При його виникненні слід звернути увагу на характерні для нього ознаки, виявити причини появи, щоб лікар зміг швидко, правильно призначити процедури. Тільки він знає як лікувати соплі у кота так, щоб не завдати шкоди його організму.

  • постійне чхання
  • важке дихання через носову порожнину
  • різке зниження апетиту
  • Протягом з пазух слизового речовини

Що виділяється рідина з носа відрізняється кольором, частотою появи, прозорістю. Іноді у кішки течуть соплі з носа з кривавими виділеннями, насичених відтінків. Кожна ознака означає певну причину захворювання.

Причини виникнення соплів

Кішки дуже чутливі до навколишнього середовища. Підхопити нежить можуть де завгодно. Важливо на першій стадії виявити звідки він з`явився – звичайна це застуда або симптом іншого серйозної недуги. Щоб позбавити тваринного від цієї напасті, необхідно шукати джерело її виникнення.

причини соплів:

  1. грибкові інфекції – подібні бактерії частіше за все не завдають кішці істотної шкоди. Закінчення рідкісні, чисті. При гострій формі вірусу виділення частішають, утворюються корки, забивається носова порожнина. З цим захворюванням справляються ліки направленої дії. Звичайні краплі здатні привести до ускладнення стану.
  2. віруси – в даному випадку до соплях додаються проблеми з шлунково-кишкового тракту, чхання, гній на очах. Лікування проводиться комплексно, тільки ветеринарним лікарем, адже від багатьох котячих вірусів немає ліків. Вихованця врятує своєчасна вакцинація, її треба робити регулярно.
  3. алергія – тут викликати соплі може будь-який новий предмет, що з`явився в будинку: засіб побутової хімії, шампунь, новий наповнювач для лотка, корм, рослина – всякий подразник, крім дистильованої води, здатний привести до алергічної реакції. Сльозоточивість очей, рясне виділення з носа, прискорене дихання, свербіж – основні ознаки цієї проблеми у кота.
  4. хронічні недуги – тут причиною соплів є будь-яке захворювання. Через низьку опірності організму кішка стає сприйнятлива до будь-яких змін.
  5. запалення вуха – слизова порожнину носа ніжніше, ніж вушна, в зв`язку з чим восприимчивее. Виділення в пазухах – наслідок проблем з вухом. В даному випадку спочатку лікуються вушні захворювання, потім – риніт.
  6. тривале перебування на холоді – що робити коли у кішки соплі від переохолодження? Відігріти її в ковдрі, до кінцівок присунути грілку. Заборонено давати всередину будь-які спиртовмісні речовини, опускати тварина в гарячу воду. Подібні дії призведуть до припинення роботи серця, зупинку дихання.
  7. новоутворення – викликають появу густого соплів з кров`ю. Риніт переходить в хронічну стадію. Кішка постійно чхає, смикає ніздрі, виникає деяка деформація мордочки. Найчастіше пухлинними захворюваннями страждають тварини старше семи років, однак, і у молодих особин подібне зустрічається.
  8. чужорідні тіла – травинка, насіння, порошинка, осколок від кігтики, пісок – наявність будь-якого дрібного предмета в носових пазухах пояснить чому у кота соплі не припиняють текти. Якщо те, що знаходиться всередині ніздрі видно – господареві можна витягти його самостійно. Після завершення процедури протягом 7 днів капати регенерирующие краплі.
  9. вроджені патології – до цього пункту належать деформації, всілякі викривлення. Виникають так само в процесі травм (удару, бійки). Виділення каламутні, густі, виникають гнійники. Лікується хірургічним втручанням.
  10. паразити – дрібні шкідники (кліщі, блохи, глисти) викликають різні причини появи нежиті.

Якщо з`явилися зелені соплі у кота і густі виділення – це симптоми запущеного риніту, гостра стадія захворювання. Допоможе вихованцеві впоратися з недугою без ускладнень для здоров`я ветеринарний лікар. Лікується не саме нежить. Позбавлятися потрібно від хвороби, що спровокувала його. Виявити її здатний тільки фахівець.

Перша допомога вихованцеві при риніті

Нежить викликає утруднення дихання у кішки, пропадає нюх. Якщо соплі течуть постійно і шлях до ветклініки довгий – вихованцеві важливо полегшити стан. Ефективним методом стане компрес зі звичайної солі, прогрітій, загорнутої в чистий шматок тканини. Головне – спостерігати, щоб у кішки не виникло опіків.

Почистити носові пазухи здатний розчин бурякового соку, содовий зі слабкою процентовку. Ватним тампоном знімаються непотрібні речовини біля носа, засовувати його всередину не можна. Подібні дії зашкодять.

Вилікувати соплі в домашніх умовах без спостереження фахівця важко. Кішки – чутливі створення, гостро реагують на будь-які зміни. Чисте дихання, здорова носова порожнина – одні з головних чинників для нормальної життєдіяльності вихованця. При перших ознаках соплів лікування потрібно почати негайно.

Жовті соплі? Ось, що вони можуть означати для здоров’я

Жовті соплі – ознака того, що імунна система почала боротися з чимось в організмі. Як відбувається цей процес і чому згодом соплі можуть змінювати колір — дізнайтесь у матеріалі Хочу.

Жовті соплі: причини

Наявність жовтого слизу в носі не є приводом для негайного занепокоєння, але говорить про те, що імунна система організму почала діяти, пише SELF. Видання поговорило з докторами медичних наук Ентоні Дель Синьором , Майклом Беннінгером та Джастіном Маккорміком . Вони розповіли про те, з яких причин можуть з’явитися жовті соплі, а також причини слизових виділень з носа інших кольорів.

Що таке соплі та для чого вони потрібні?

Наявність слизу в носі дуже важлива – вона допомагає зігріти та зволожити повітря, яким ви дихаєте, пояснює Ентоні Дель Сіньйор. А це важливо, адже що вдихання надто холодного та сухого повітря може погіршити стан дихальних шляхів.

Майкл Беннінгер порівнює слиз у носі з пильним сторожем, який стоїть на біологічному захисті людського тіла. Адже саме слиз затримує “загарбників”, які можуть спричинити захворювання, у тому числі віруси, бактерії та алергени.

Слиз навіть містить деякі антитіла, які допомагають нейтралізувати мікроби, які можуть викликати у вас захворювання,

— каже Джастін Маккормік.

І якщо людині трапиться вдихнути через ніс певні мікроби, до яких вона вже має антитіла (через попередню інфекцію або імунізацію вакциною), слиз може відразу ж почати діяти, щоб відхилити їх.

Що означають жовті соплі?

Коли слиз у носі вловлює потенційні хвороботворні частинки, такі як патогени, що викликають застуду чи грип, імунна система посилає запальні клітини (лейкоцити), у цю область, щоб допомогти знищити загрозу здоров’ю, пояснює доктор Беннінгер. Саме ця запальна реакція, а не самі збудники інфекції, викликає характерну зміну відтінку слизу.

Одними з перших, хто реагує на мікроби, є нейтрофіли. Це тип лейкоцитів сповнений мієлопероксидази – ферменту, що містить гем зеленого кольору. У надконцентрованому вигляді ці зелені нейтрофіли можуть зробити соплі дуже зеленими. Але коли слиз менш концентрований, він здається блідо-зеленим або жовтим.

Іноді можна помітити, що соплі мають більш глибокий відтінок жовтого кольору (або виглядають так, начебто змінили колір з жовтого на зелений) після декількох днів хвороби, відсутності сморкання протягом деякого часу або вдруге після пробудження.

Коли слиз затримується в носових ходах протягом тривалого часу, ці запальні клітини можуть накопичуватися та забарвлювати слиз інтенсивніше,

– пояснює доктор Беннінгер.

Жовті соплі бактеріальні чи вірусні?

Важко покладатися на колір слизу, щоб визначити вірусну чи бактеріальну інфекцію. Хоча більшість людей думають, що знебарвлений слиз завжди пов’язаний із бактеріальними інфекціями, це не завжди так. У деяких людей з вірусними інфекціями можуть бути жовті соплі,

— каже доктор Маккормік.

Чи є жовті соплі симптомом інфекції носових пазух?

Жовті соплі можуть бути ознакою інфекції носових пазух, але, швидше за все, будуть інші симптоми, зазначає доктор Маккормік. Це головний біль, нежить чи закладеність носа, постназальні виділення (коли слиз стікає у горло), біль у горлі чи кашель і навіть неприємний запах із рота.

Що означають соплі іншого кольору?

Слиз із носа може бути не лише жовтим. Ось що можуть означати соплі іншого кольору:

  • Прозорий слиз – такі соплі можна вважати стандартним показником, оскільки він означає, що в носових ходах все добре.
  • Зелені соплі – ознака застуди чи інфекції носа чи пазух.
  • Білий слиз – густі білі соплі можуть ознакою того, що організм починає боротися з інфекцією.
  • Коричнева слиз – коричневі соплі зазвичай виникають через засохлій крові.
  • Рожевий, помаранчевий або червоний слиз – також ознака невеликої кровотечі. Потенційні причини можуть змінюватись від занадто сильного або занадто частого сморкання (що може призвести до розриву кровоносної судини) до фактичного удару в ніс.
  • Чорний слиз – сильне забруднення навколишнього середовища може призвести до утворення чорних сопель. У поодиноких випадках це може бути ознакою інвазивних грибкових інфекцій.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров’ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми розповідали про 7 причин, через які наш організм постійно відчуває холод . Не завжди низька температура може означати проблеми зі здоров’ям.

Про автора

admin administrator