У якому віці треба зїжджати

Авторadmin

У якому віці треба зїжджати

Хто може вийти на пенсію в 2023 році: скільки потрібно стажу в Україні

Що буде з пенсіями в 2023 році і як вийти на пенсію в Україні – розбирався УНІАН.

В Україні з 2023 року змінюються правила виплати пенсій / фото УНІАН, Ратинський В’ячеслав

В Україні у 2023 році зміняться умови виходу на пенсію. Згідно з новими правилами виходу на пенсію з наступного року буде зростати тривалість страхового стажу, необхідного для отримання виплат від держави.

У матеріалі ми розповімо, що буде з пенсіями в 2023 році і як дізнатися, коли ви можете вийти на пенсію.

Вихід на пенсію в 2023 році – які будуть зміни

Зараз для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, жителі України повинні мати в своєму активі як мінімум 29 років страхового стажу.

За умови, якщо стаж людини становить від 19 до 29 років, то він буде мати можливість вийти на пенсію в 63 роки. Якщо ж стаж людини становить від 15 до 19 років, то він почне отримувати пенсію в 65 років.

Але вже з наступного року правила виходу на пенсію зміняться: щоб вийти на пенсію в 2023 році, людина, якій виповнилося 60 років, повинна мати за спиною не менше 30 років стажу.

Такі зміни відбудуться через те, що тепер в Україні протягом п’яти років аж до 2028-го щороку на один рік буде підвищуватися необхідний для отримання виплат страховий стаж.

Хто може вийти на пенсію в 2023 році

Ключові показники для відповіді на питання, скільки потрібно стажу для пенсії в 2023 році:

  • Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу (як мінімум 30 років), матимуть право на пенсії в 63 роки при наявності стажу не менше 20 років.
  • Українці, які накопичили від 15 до 20 років страхового стажу, в 65 років почнуть отримувати пенсійні виплати.
  • Якщо ж у людини менше 15 років стажу, то коли їй виповниться 65 років, замість пенсійних виплат вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги.

Вас також можуть зацікавити новини:

Коли і куди українці з’їжджають від батьків

З 78% українців, які переїжджали від батьків, 6% робили це двічі, а 10% повернулися і після відокремлення знову живуть з родичами. Такі результати опитування, яке провели аналітики OLX.Нерухомість.

У якому віці з’їжджають і куди?

Рідну оселю і батьків українці найчастіше залишають у 18-20 років – 39% опитаних. При тому три з десяти вказали, що з’їхали у власне помешкання, чверть – у гуртожиток. Люди до 45 років під час першого переїзду обирають орендне житло. Люди 45+ з’їжджають у власне помешкання – таких 38%.

Куди українці переїжджають від батьків / інфографіка 24 каналу

У якому віці українці переїжджають від батьків / інфографіка 24 каналу

Хто хоче жити з батьками? Виявляється, майже ніхто. Троє з чотирьох українців, які з’їхали, не хочуть повертатися до батьків.

А ті, хто знову повернулися до рідних, знову бажали б відокремлення – 73% опитаних. Ті, хто все ж хотіли б повернулися, роблять це через відчуття близькості до рідних або необхідність піклування про батьків. А можливість економії чи інша фінансова вигода цікавлять українців менше – 15% проти 53%.

Чому люди переїжджають

Освіта і кохання – рушії переїзду. У ТОПі причин переїзду – навчання в іншому місті (чверть опитаних), а також шлюб – 21%. Через неоформлені стосунки і бажання жити з партнером переїжджають 17% українців.

З них частіше з’їжджають від батьків, щоб жити із жінкою, чоловіки – 15% і трохи менше
жінки – 13%. А шлюб навпаки, популярніша причина переїзду серед жінок – 27% проти 23% чоловіків. Також жінки з більшою ймовірністю з’їдуть від батьків через навчання в іншому місті – 30% проти 25% чоловіків. Кожен десятий українець покидає сім’ю, бо хоче жити сам.

Чому українці переїжджають від батьків / інфографіка 24 каналу

Критерії вибору житла

Більше половини українців – 60% живуть окремо від батьків у власному помешканні. А 3 з 10 – в орендованому. Житло у 44% шукали собі нерухомість через спеціальні сайти. 37% за старими методами через знайомих і рідних.

За відповідями респондентів стає зрозуміло: основні три критерії – розташування (42%), вартість житла – 35% і на третьому місці – стан помешкання (29%).

Цікаве ставлення до вартості житла: як важливий критерій його відзначили люди, які живуть у гуртожитку, а для тих, хто переїхав у орендне житло чи власне – поставили його на сьоме місце.

Для них важливішою є кількість кімнат і інфраструктура району. 20% опитаних не вирішували, де їм жити, оскільки отримали житло у спадок, подарунок чи безкоштовно на роботі.

Рідко українці звертають увагу на поверх, озеленення місцевості та вік будівлі.

Названі найголовніші причини, чому подорожувати треба починати з молодості

Подорожувати світом – це мрія багатьох людей, але часто вона так і залишається – мрією.

Найкращий спосіб запобігти такому перебігу речей – почати подорожувати ще в ранній молодості, аби мати великий багаж приємних спогадів та досвіду, пише Rolling Out.

Ранні подорожі формують здатних до адаптації, відкритих авантюристів

Мандрівки у юному віці мають свій вплив на формування людини як особистості. У молодості ми більш відкриті для засвоєння нових мов, звичаїв і соціальних норм. Ця адаптивність закладає міцну основу для майбутнього, повного різноманітних вражень.

Більше часу для втілення мрій

Однією з важливих переваг раннього складання списку подорожей є час. Поставивши перед собою цілі в юності, ви матимете більше часу для їх досягнення.

Подорожі на ранньому етапі життя залишають спогади, які формують характер

Плюс подорожей у ранньому віці полягає в тому, що вони залишають незабутні спогади. Ці емоції вкорінюються у вашому характері та формують ваші перспективи.

Особиста свобода

Молодість дає вам свободу віддавати перевагу досвіду над матеріальними чинниками і зобов’язаннями. Користуйтеся цією свободою, поки вона триває, оскільки з віком обов’язки збільшуються.

Освіта та особисте зростання

Подорожі – один із найефективніших засобів навчання. Вивчення різних культур, спілкування з різними людьми та знайомство з новим середовищем забезпечує освіту, яка виходить за межі підручників.

Зміцнення здоров’я

Подорожі часто передбачають фізичні навантаження — будь то походи гірськими стежками, прогулянки історичними вулицями міста або плавання в екзотичних місцях. Заняття такими видами діяльності не тільки підтримують вас у формі, але й сприяють психічному здоров’ю.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Про автора

admin administrator