Удобрюємо полуницю восени

Авторadmin

Удобрюємо полуницю восени

Зміст:

Підживлення полуниці восени — чим підживити полуницю та коли це робити осінню

Підживлення полуниці восени так само важливе, як і видалення зайвих вусів або оновлення ділянки. Адже без добрива рослина може взагалі не пережити зиму. Осіння підгодівля полуниці має багаторівневий ефект на рослину і ґрунт, так що забувати про неї не варто. Нижче в статті надано відповіді на найпопулярніші питання городників щодо осінньої підгодівлі полуниці.

Рекомендуємо прочитати нашу статтю на тему: мульча для полуниці

Особливості осінньої підгодівлі полуниці

Для рясного плодоношення садова суниця має потребу в гарному грунті. Але похвалитися якісним грунтом на грядках може далеко не кожен садівник. Цю проблему вирішує внесення мінеральних і органічних добрив.

Підживлення полуниці восени необхідне з таких причин:

  1. Без додаткового харчування мінералами, органікою грунт швидко виснажується. Якщо пропустити етап підживлення 1-2 роки, урожай вікторії стане мінімальним.
  2. У виснаженій землі полуниця погано зимує. Сплячим кущикам під укриттям теж потрібні поживні речовини. Взимку кущі набирають сили для плодоношення.
  3. Для молодих саджанців осінній прикорм буде першим у житті. До нього потрібно поставитися особливо уважно. Без підживлення перволітки можуть просто не вижити.

Терміни удобрення полуниці восени

Удобрювати полуничні кущі найкраще у вересні перед підготовкою до зимової сплячки. Але термін може зрушитися в залежності від місця зростання культури.

Види добрив для підгодівлі полуниці осінню

Для осінньої підгодівлі використовують багато різновидів поживних речовин:

  • органічні;
  • мінеральні;
  • комбіновані (мінерали + органіка);
  • комплексні речовини.

Органічні добрива для підгодівлі полуниці восени

  • Склади, приготовані з трав. До них відноситься настій з кропиви. Для його приготування ємність великого об’єму заповнюють зрізаною кропивою на 2/3 і доливають води доверху, залишаючи трохи вільного місця для бродіння. Можна додати в настій шматочки чорного хліба. Через 10 днів отримане добриво розводять водою у співвідношенні 1:10 і поливають їм кущі полуниці. Кропивна настоянка надає ягодам приємний присмак.
  • Сидерати (наприклад, люпин) або будь-які бур’яни, очищені від насіння. Їх зрізають і розкладають між рядами, засипаючи піском або грунтом тонким шаром.
  • Дріжджі дуже корисні в якості добрив для осінньої підгодівлі. Ці одноклітинні організми, що відносяться до сімейства грибів, містять в собі азот, жири, білки і вуглеводи. Дані речовини допомагають рослинам підготуватися до зимівлі. Додатково в складі дріжджів присутні корисні мікроелементи і вітаміни групи B. Щоб отримати розчин, 100 г дріжджів додають в 2 л теплої води. Отриману суспензію розводять в 8 л води і через 5 годин поливають рослини.
  • Гній. Це джерело азоту, фосфору, калію і кальцію. Восени його розміщують в міжряддях, щоб рослини взимку не замерзли і навесні добриво надійшло в грунт разом з талою водою.
  • Пташиний послід застосовується тільки при розведенні водою. Ця речовина може серйозно пошкодити листя і коріння у полуниці. Послід підвищує життєздатність рослин і знижує рівень кислотності грунту.
  • Коров’як містить ті ж поживні речовини, що і гній. Він добре засвоюється рослинами і позитивно впливає на склад грунту. Щоб отримати коров’як, гній заливають водою з розрахунку 1: 5. Отриману суміш ретельно перемішують і залишають на 2 тижні в ємностях з добре прилягає кришкою. Перемішувати коров’як потрібно раз в день. Після закінчення бродіння коров’як розводять водою ще раз з розрахунку 1:10 і поливають рослини. Витрата добрива становить 1 л на кущ. Слід уникати попадання рідини на листя.
  • Деревна зола — унікальне джерело корисних мікроелементів. Золою можна посипати землю навколо кущів або розвести її водою. Для отримання розчину беруть склянку золи і 10 л води. Витрата речовини не повинна перевищувати 0,5 л на кущ. Золу можна змішувати з розчином коров’яку і деяких інших речовин, строго дотримуючись співвідношення частин. На 1 л коров’яку беруть 500 г золи і 10 л води. Витрата такої суміші становить 1 л на кожну рослину.
  • Зола не тільки забезпечує полуницю додатковими поживними речовинами. Вона знижує рівень кислотності грунту, зміцнює кореневу систему рослин, допомагає протистояти хворобам і комах-шкідників і прискорює розкладання інших органічних речовин.
  • Суха зола врятує кущі від сірої гнилі. Потрібно уникати золи, отриманої в результаті спалювання газет і журналів, а також побутового сміття. Шкідливі барвники негативно позначаються на здоров’ї рослин та якість ягід майбутнього врожаю. Після використання сухої золи грунт обов’язково поливають.
  • Перегній розводять у воді і поливають грядки або просто розкладають по грядках. Для приготування настою співвідношення перегною і води становить 1:10.
  • Кисломолочна продукція — прекрасне джерело азоту, сірки, кальцію, фосфору і багатьох інших. Молочною сироваткою можна поливати рослини в чистому вигляді або додати в неї деревну золу або гній.

Мінеральні добрива для осінньої підгодівлі полуниці

Якщо з якихось причин вам довелося відмовитися від підгодівлі органікою, альтернативою можуть стати мінеральні добрива. Їх застосовують як в сухому, так і в розведеному вигляді. У будь-якому випадку їх внесення необхідно поєднувати з поливом.

Калійну сіль розводять в пропорції 20 г на 10 л води, суперфосфат — 10 г на 10 л води. Ці добрива можна вносити лише в міжряддя.

Для кореневого підживлення можна розчинити в 10 л води 2 ст.л. нітрофоски і 20 г калійної солі. Під один кущ вносять не більше 1 л розчину.

Нітрофоску можна використовувати і при пересадці садової суниці. В цьому випадку в кожну лунку можна додати близько 40 г добрива. При цьому важливо, щоб коріння не стикалися з гранулами, інакше рослини можуть отримати опіки.

Деякі мінеральні добрива можна змішувати з органікою. Наприклад, ще одним варіантом для осінньої підгодівлі може стати суміш з розведеного коров’яку (1 л на 10 л води), суперфосфату (2 ст.л.) і деревної золи (1 склянка).

Також можна змішати 2 ст.л. нітроамофоски з 1 склянкою золи (цієї кількості вистачить для підгодівлі 1 кв.м грядки).

Рідкі підгодівлі небажано вносити пізніше вересня.

А можна піти найпростішим шляхом і на початку вересня використовувати Кемиру осінню або будь-яке інше комплексне добриво для полуниці (згідно з інструкцією).

Змішані добрива для полуниці

Підживлення полуниці восени змішаними добривами досить популярне, так як діє дуже довго після внесення в землю. Можна використовувати 250 г золи, 30 г нітрофоски і 20 г хлористого калію. Всі три компоненти потрібно змішати з 10 літрами води і полити полуницю. На один кущик застосовують по літру речовини.

Сухі змішані добрива зазвичай роблять також з перегною, суперфосфату і калійних речовин. Співвідношення багато в чому залежить від типу землі, середні показники для нормального грунту середньої пухкості: 2,5 кг перегною, 20 г суперфосфату і 10 г калійної добрива на квадратний метр ділянки.

Норми внесення органічних, мінеральних і змішаних підгодівлі можуть відрізнятися в залежності від типу і якості землі, а також сорту полуниці.

Як підготувати полуницю до зими

Після збору врожаю догляд за полуницею не закінчується. Рослини необхідно поливати, удобрювати, обрізати і мульчувати. Без необхідних маніпуляцій рослинам буде досить складно перенести сувору холодну зиму.

  1. Полив треба здійснювати по необхідності. У вересні часто буває сухо і жарко. Щоб кущі не страждали, їм треба давати достатньо вологи, але не можна переливати, так як коріння полуниці можуть почати гнити.
  2. Чи варто обрізати листя — вічна дилема садівників. На цю тему фахівці часто сперечаються. Прихильники обрізки стверджують, що процедура збільшує врожайність в наступному сезоні. Їх противники — прихильники природного природного процесу.
  3. Вкривають полуницю тільки в регіонах з суворим кліматом і малосніжними зимами. Найчастіше рослинам достатньо хорошого снігового покриву. Він захищає полуницю від вимерзання і дає навесні добре зволоження.
  4. Якщо потрібно укриття, то рекомендується використовувати хороший матеріал, такий, як Спанбонд або Агротекс. Також прекрасним утеплювачем стає опале листя.

Вважається, що на квадратний метр має виходити до 60 грам накривочного матеріалу. При використанні Спанбонду необхідно попередньо встановити дуги, а зверху натягнути матеріал. якщо є можливість, то для утеплення використовують лапник. Він добре зберігає рослини і перешкоджає вимерзання. Вкривати полуницю треба після перших заморозків. Це дозволить загартувати рослини. Зазвичай перші морози не бувають сильними і не пошкоджують кущі.

Обрізка проводиться в серпні після збору врожаю. Видаляються тільки листочки і вуса, стебла чіпати не треба, щоб не нашкодити рослині. Для обрізки використовують гострі садові ножиці.

Чим удобрювати полуницю восени, залежить від можливостей і пристрастей садівників. Багато хто віддає перевагу органіці і природним розчинам. Для когось кращим варіантом залишаються мінеральні препарати. Важливим є комплексна і своєчасна підгодівля. Рослина має отримувати необхідні мікроелементи. Тільки в цьому випадку урожай буде максимально великим і якісним.

Відео: Чим удобрити полуницю восени. Осіннє добриво для полуниці

Надіємось вам сподобалась наша стаття. Ще більше про добрива ви зможете прочитати на нашому сайті.

Читайте також:

Підживлення полуниці восени — чим підживити полуницю та коли це робити осінню

Підживлення полуниці восени так само важливе, як і видалення зайвих вусів або оновлення ділянки. Адже без добрива рослина може взагалі не пережити зиму. Осіння підгодівля полуниці має багаторівневий ефект на рослину і ґрунт, так що забувати про неї не варто. Нижче в статті надано відповіді на найпопулярніші питання городників щодо осінньої підгодівлі полуниці.

Рекомендуємо прочитати нашу статтю на тему: мульча для полуниці

Особливості осінньої підгодівлі полуниці

Для рясного плодоношення садова суниця має потребу в гарному грунті. Але похвалитися якісним грунтом на грядках може далеко не кожен садівник. Цю проблему вирішує внесення мінеральних і органічних добрив.

Підживлення полуниці восени необхідне з таких причин:

  1. Без додаткового харчування мінералами, органікою грунт швидко виснажується. Якщо пропустити етап підживлення 1-2 роки, урожай вікторії стане мінімальним.
  2. У виснаженій землі полуниця погано зимує. Сплячим кущикам під укриттям теж потрібні поживні речовини. Взимку кущі набирають сили для плодоношення.
  3. Для молодих саджанців осінній прикорм буде першим у житті. До нього потрібно поставитися особливо уважно. Без підживлення перволітки можуть просто не вижити.

Терміни удобрення полуниці восени

Удобрювати полуничні кущі найкраще у вересні перед підготовкою до зимової сплячки. Але термін може зрушитися в залежності від місця зростання культури.

Види добрив для підгодівлі полуниці осінню

Для осінньої підгодівлі використовують багато різновидів поживних речовин:

  • органічні;
  • мінеральні;
  • комбіновані (мінерали + органіка);
  • комплексні речовини.

Органічні добрива для підгодівлі полуниці восени

  • Склади, приготовані з трав. До них відноситься настій з кропиви. Для його приготування ємність великого об’єму заповнюють зрізаною кропивою на 2/3 і доливають води доверху, залишаючи трохи вільного місця для бродіння. Можна додати в настій шматочки чорного хліба. Через 10 днів отримане добриво розводять водою у співвідношенні 1:10 і поливають їм кущі полуниці. Кропивна настоянка надає ягодам приємний присмак.
  • Сидерати (наприклад, люпин) або будь-які бур’яни, очищені від насіння. Їх зрізають і розкладають між рядами, засипаючи піском або грунтом тонким шаром.
  • Дріжджі дуже корисні в якості добрив для осінньої підгодівлі. Ці одноклітинні організми, що відносяться до сімейства грибів, містять в собі азот, жири, білки і вуглеводи. Дані речовини допомагають рослинам підготуватися до зимівлі. Додатково в складі дріжджів присутні корисні мікроелементи і вітаміни групи B. Щоб отримати розчин, 100 г дріжджів додають в 2 л теплої води. Отриману суспензію розводять в 8 л води і через 5 годин поливають рослини.
  • Гній. Це джерело азоту, фосфору, калію і кальцію. Восени його розміщують в міжряддях, щоб рослини взимку не замерзли і навесні добриво надійшло в грунт разом з талою водою.
  • Пташиний послід застосовується тільки при розведенні водою. Ця речовина може серйозно пошкодити листя і коріння у полуниці. Послід підвищує життєздатність рослин і знижує рівень кислотності грунту.
  • Коров’як містить ті ж поживні речовини, що і гній. Він добре засвоюється рослинами і позитивно впливає на склад грунту. Щоб отримати коров’як, гній заливають водою з розрахунку 1: 5. Отриману суміш ретельно перемішують і залишають на 2 тижні в ємностях з добре прилягає кришкою. Перемішувати коров’як потрібно раз в день. Після закінчення бродіння коров’як розводять водою ще раз з розрахунку 1:10 і поливають рослини. Витрата добрива становить 1 л на кущ. Слід уникати попадання рідини на листя.
  • Деревна зола — унікальне джерело корисних мікроелементів. Золою можна посипати землю навколо кущів або розвести її водою. Для отримання розчину беруть склянку золи і 10 л води. Витрата речовини не повинна перевищувати 0,5 л на кущ. Золу можна змішувати з розчином коров’яку і деяких інших речовин, строго дотримуючись співвідношення частин. На 1 л коров’яку беруть 500 г золи і 10 л води. Витрата такої суміші становить 1 л на кожну рослину.
  • Зола не тільки забезпечує полуницю додатковими поживними речовинами. Вона знижує рівень кислотності грунту, зміцнює кореневу систему рослин, допомагає протистояти хворобам і комах-шкідників і прискорює розкладання інших органічних речовин.
  • Суха зола врятує кущі від сірої гнилі. Потрібно уникати золи, отриманої в результаті спалювання газет і журналів, а також побутового сміття. Шкідливі барвники негативно позначаються на здоров’ї рослин та якість ягід майбутнього врожаю. Після використання сухої золи грунт обов’язково поливають.
  • Перегній розводять у воді і поливають грядки або просто розкладають по грядках. Для приготування настою співвідношення перегною і води становить 1:10.
  • Кисломолочна продукція — прекрасне джерело азоту, сірки, кальцію, фосфору і багатьох інших. Молочною сироваткою можна поливати рослини в чистому вигляді або додати в неї деревну золу або гній.

Мінеральні добрива для осінньої підгодівлі полуниці

Якщо з якихось причин вам довелося відмовитися від підгодівлі органікою, альтернативою можуть стати мінеральні добрива. Їх застосовують як в сухому, так і в розведеному вигляді. У будь-якому випадку їх внесення необхідно поєднувати з поливом.

Калійну сіль розводять в пропорції 20 г на 10 л води, суперфосфат — 10 г на 10 л води. Ці добрива можна вносити лише в міжряддя.

Для кореневого підживлення можна розчинити в 10 л води 2 ст.л. нітрофоски і 20 г калійної солі. Під один кущ вносять не більше 1 л розчину.

Нітрофоску можна використовувати і при пересадці садової суниці. В цьому випадку в кожну лунку можна додати близько 40 г добрива. При цьому важливо, щоб коріння не стикалися з гранулами, інакше рослини можуть отримати опіки.

Деякі мінеральні добрива можна змішувати з органікою. Наприклад, ще одним варіантом для осінньої підгодівлі може стати суміш з розведеного коров’яку (1 л на 10 л води), суперфосфату (2 ст.л.) і деревної золи (1 склянка).

Також можна змішати 2 ст.л. нітроамофоски з 1 склянкою золи (цієї кількості вистачить для підгодівлі 1 кв.м грядки).

Рідкі підгодівлі небажано вносити пізніше вересня.

А можна піти найпростішим шляхом і на початку вересня використовувати Кемиру осінню або будь-яке інше комплексне добриво для полуниці (згідно з інструкцією).

Змішані добрива для полуниці

Підживлення полуниці восени змішаними добривами досить популярне, так як діє дуже довго після внесення в землю. Можна використовувати 250 г золи, 30 г нітрофоски і 20 г хлористого калію. Всі три компоненти потрібно змішати з 10 літрами води і полити полуницю. На один кущик застосовують по літру речовини.

Сухі змішані добрива зазвичай роблять також з перегною, суперфосфату і калійних речовин. Співвідношення багато в чому залежить від типу землі, середні показники для нормального грунту середньої пухкості: 2,5 кг перегною, 20 г суперфосфату і 10 г калійної добрива на квадратний метр ділянки.

Норми внесення органічних, мінеральних і змішаних підгодівлі можуть відрізнятися в залежності від типу і якості землі, а також сорту полуниці.

Як підготувати полуницю до зими

Після збору врожаю догляд за полуницею не закінчується. Рослини необхідно поливати, удобрювати, обрізати і мульчувати. Без необхідних маніпуляцій рослинам буде досить складно перенести сувору холодну зиму.

  1. Полив треба здійснювати по необхідності. У вересні часто буває сухо і жарко. Щоб кущі не страждали, їм треба давати достатньо вологи, але не можна переливати, так як коріння полуниці можуть почати гнити.
  2. Чи варто обрізати листя — вічна дилема садівників. На цю тему фахівці часто сперечаються. Прихильники обрізки стверджують, що процедура збільшує врожайність в наступному сезоні. Їх противники — прихильники природного природного процесу.
  3. Вкривають полуницю тільки в регіонах з суворим кліматом і малосніжними зимами. Найчастіше рослинам достатньо хорошого снігового покриву. Він захищає полуницю від вимерзання і дає навесні добре зволоження.
  4. Якщо потрібно укриття, то рекомендується використовувати хороший матеріал, такий, як Спанбонд або Агротекс. Також прекрасним утеплювачем стає опале листя.

Вважається, що на квадратний метр має виходити до 60 грам накривочного матеріалу. При використанні Спанбонду необхідно попередньо встановити дуги, а зверху натягнути матеріал. якщо є можливість, то для утеплення використовують лапник. Він добре зберігає рослини і перешкоджає вимерзання. Вкривати полуницю треба після перших заморозків. Це дозволить загартувати рослини. Зазвичай перші морози не бувають сильними і не пошкоджують кущі.

Обрізка проводиться в серпні після збору врожаю. Видаляються тільки листочки і вуса, стебла чіпати не треба, щоб не нашкодити рослині. Для обрізки використовують гострі садові ножиці.

Чим удобрювати полуницю восени, залежить від можливостей і пристрастей садівників. Багато хто віддає перевагу органіці і природним розчинам. Для когось кращим варіантом залишаються мінеральні препарати. Важливим є комплексна і своєчасна підгодівля. Рослина має отримувати необхідні мікроелементи. Тільки в цьому випадку урожай буде максимально великим і якісним.

Відео: Чим удобрити полуницю восени. Осіннє добриво для полуниці

Надіємось вам сподобалась наша стаття. Ще більше про добрива ви зможете прочитати на нашому сайті.

Читайте також:

Про автора

admin administrator