Ультраскоростиглі сорти томатів для теплиць

Авторadmin

Ультраскоростиглі сорти томатів для теплиць

ТОП-10 Кращих Сортів Томатів для Теплиць – Рейтинг 2020 Року

Помідор – один з головних овочів, який вживається в сирому вигляді, маринується, термічно обробляється і навіть засушує. Однак для цього потрібно підібрати відповідні різновиди. Щоб отримувати смачний і корисний урожай цілий рік, можна самостійно вирощувати його в закритому грунті. Необхідно лише підібрати кращі сорти для теплиці з полікарбонату, плівки або вікон. Фахівці проаналізували 10 низько – і високорослих рослин з гарними смаковими характеристиками, товарним виглядом, простий у догляді.

Який сорт томата для теплиць краще вибрати

Огляд томатів включає найбільш популярні сорти з хорошим урожаєм, стійкістю до різних шкідників (попелиці, нематоди тощо), простотою догляду, товарним виглядом і хорошими смаковими якостями. У рейтинг увійшли представники кількох різновидів овочів: вершки, вишня, червоні. Мова йде про індетермінантних і детермінантних (з обмеженим ростом) рослинах, пристосованих для вирощування в теплицях з плівки, полікарбонату, вікон.

Серед помідор за результатами аналізу кращими визнані наступні сорти

  • Космонавт Волков – успішно вирощується як у відкритому, так і закритому грунті. Він відноситься до групи індетермінантних, тобто високих. Садівники полюбили його за хорошу врожайність – не менше 5-7 кг з одного куща, за відмінні смакові якості, товарний вид і універсальність в приготуванні.
  • Академік Сахаров – виведений Ігорем Масловим. Рослина среднеспелое і високоросла, виростає до 2 м у висоту. Кущі адаптовані для вирощування в теплицях і дають стабільно хороший урожай – до 5.5 кг з одного куща. В цілому, помідори не вибагливі у догляді, але без підживлень плоди мають не дуже товарний вигляд. А ось на смакові якості агротехніка практично ніяк не впливає.
  • Аурія – різновид вершки, з такою ж витягнутою формою, твердуватою шкіркою і не дуже соковитою м’якоттю. Це один з найбільш зручних та відповідних томатів для консервації і засолювання у бочках. Його часто вирощують для продажу за непоганого врожаю (близько 4 кг з куща), м’якого і ніжного смаку, простоти культивації в теплицях.
  • Кавуновий – активно вирощується на півдні Росії у відкритому грунті, а в Середній смузі РФ, В Підмосков’ї і на Уралі його краще садити в закритий. Кущі не мають обмеження по висоті, але найчастіше зупиняються на 1-2 м. Стовбури у рослини міцні і надійно витримують тиск численними плодами.
  • Данко – низькоросла різновид помідорів для вирощування у відкритому і закритому грунті. Сорт підходить для вирощування в конструкціях з полікарбонату. Плоди дозрівають рано – на 106-112 день з моменту появи сходів. Це один з кращих сортів томатів для теплиці, оскільки вони стійкі до розтріскування і практично позбавлені насіння.
  • Велика матуся – томатний сорт, виведений спеціально для вирощування в плівкових теплицях. Помідор ранній, дозріває протягом 100-110 днів з моменту появи сходів. Рослина внесено до Держреєстру РФ. Плоди характеризуються товарним виглядом, великими розмірами і яскраво вираженим смаком.
  • Солодка слива – таку назву ця різновид отримала з-за витягнутої овальної форми і солодкого смаку. Її садять спеціально для консервації. Томати легко входять в скляні банки, не розкисають при зберіганні в розсолі і зберігають свої корисні властивості.
  • Золота кисть – плоди цієї рослини більше схожі на груші або виноград. Вони бувають овальними або плескатими вгорі. Для них характерний насичений жовтий колір, невеликі розміри (близько 2-3 см в діаметрі), нетривалий період дозрівання – близько 92 днів.
  • Вишня жовта – різновид черрі з групи індетермінантних заввишки до 2 м. Рослина добре росте, має велику і міцну вегетативну частину, тому вимагає підв’язки. На самому початку дозрівання плоди жовтого кольору і в процесі стають практично помаранчевими.
  • Черрі Кіра – це один з найбільш ранніх томатів в рейтингу, дають перші плоди вже через 90 днів після появи розсади. Він стійкий до різних шкідників: нематод, мозаїці і т. п., нормально переносить посуху і підвищену вологу. Рослину можна вирощувати в теплиці з будь-яких матеріалів, полікарбонату, плівки, віконних рам.

Найкращі сорти томатів для теплиць

Не кожен городник може назвати, які сорти томатів найкраще підходять для теплиць, а які для посадки просто неба. Що буде добре і швидко рости, за яким виглядом, і який відхід потрібен. Щоб ви змогли зрозуміти, що саме ви хочете виростити на своїй ділянці, познайомтеся з цією статтею.

Крім розмірів, часу заспівування і кількості плодів, томати можна розділити на індетермінантні і детермінантні сорти. Індетермінантні сорти томатів для теплиць – це сильнорослі види, які добре формуються в один стебель. Детермінантні сорти томатів для теплиць – рослини, які постійно доведеться обмежувати в рості втечі, простіше кажучи, підрізаючи їх.

Крупноплідні сорти томатів для теплиць

Назви у кожного дачника свої, ми вибрали ті, під якими томати відомі в продажу.

  • абаканський рожевий (індетермінантний). Висота куща від 1,1 до 1,7м. Маса плодів до 300г. Сорт належить до ранньоспілих видів;
  • Андріївський сюрприз (індетермінантний). Висота куща до 1,5м. Плоди виростають дуже великими, до 900р. Цей вид томатів дуже стійкий до різних захворювань;
  • бабусин секрет (індетермінантний). Висота куща до 1,7м. Вага одного томата може доходити до 600г;
  • безрозмірний (детермінантний). Висота до 1,5м, куст припиняє рости вгору після появи на ньому плодів. А плоди у цього виду дуже великі, можуть досягати 1 кг;
  • болото (детермінантний). Висота куща досягає до 1,3м. Колір, як ви зрозуміли з назви, болотяний зелений. Плоди виростають до 300г;
  • бичаче серце (індетермінантний). Рослина може досягати у висоту 1,5-1,7м. Внизу куща плоди важать до 700г, вище лише 100г;
  • виконав малиновий (індетермінантний). Висота куща 1,5-1,6м. Плоди іноді досягають вагою до 1200г;
  • мазарині (індетермінантний). У висоту буває до 1,5-1,8м. Зрілі стиглі плоди важать не менше 600р.

Розсаду великоплодових сортів томатів в опалювальні теплиці можна висаджувати через 50 днів після посадки. Необігрівані теплиці варто заселяти лише в травні. Не випустіть з уваги те, що великоплідні види необхідно підв ‘язувати. Ну, і як ви помітили, крупноплідні види і гібриди найчастіше є високорослими і високоврожайними сортами томатів для теплиць. Саме цей факт дає можливість отримати багатий урожай.

Ранні сорти томатів для теплиць

Можливо, прочитавши це, ви здивуєтеся, але, при вмілому підході і сприятливих умовах, отримати перші плоди помідорів можна за 20днів. Ось список найшвидших супердетермінантних і детермінантних гібридів:

  • ярило;
  • дружок;
  • скорпіон;
  • благовіст;
  • фунтик;
  • кавалер;
  • червоні щічки;
  • рожеві щічки.

Пензельові томати для теплиць

Цей вид томатів набирає свою популярність. Селекціонери вивели наступний список гібридів:

  • F1 фаталіст;
  • F1 фанат;
  • F1 фанат;
  • Володимир FI.

Пензлі плоди можна збирати пензлями, немов виноград гріздями, що дуже подобається багатьом. Ще однією відмінною рисою цього виду є висока міцність. Урожай можна перевозити на далекі відстані, вони практично не тріскаються. А також, дуже приємно те, що плоди на одній кисті найчастіше однакового розміру: від 100 до 200р. Погодьтеся, що це радує око? Пензлі сорти дуже стійкі до характерних для томатів захворювань, тому вам навряд чи доведеться переживати через додаткове використання різних препаратів.

Найсмачніші томати для теплиць

Дуже часто чуєш подібного роду питання і на форумах, і в житті. Але, давайте будемо думати разом. Хіба може нам стороння людина сказати, який саме сорт помідор припаде до смаку нам, який нашим дітям, а який батькам? Тому, згадаємо приказку: “На смак і колір товаришів немає”. Тому, запасаємося терпінням, насінням і – методом проб і помилок самостійно відбираємо те, що сподобається саме нам.

Про автора

admin administrator