Вайєн е з малини

Авторadmin

Вайєн е з малини

Варенье из малины – 14 домашних вкусных рецептов приготовления

Она считается ягодой любви и любовных отношений у многих народов. Помните «ягода-малина нас к себе манила. » И манит она в летний период любителей сладкого (и натурального), и охотников до заготовок на зиму. Читай дальше.

  • Пирог с вареньем
  • Блюда с замороженными ягодами
  • Варенье из клубники
  • Пастила домашняя
  • Торт с малиной
  • Торт с вареньем
  • Варенье из лимонов
  • Варенье из вишни
  • Пирожки с вареньем
  • Пирог с малиной
  • Варенье из сливы
  • Варенье из яблок
  • Булочки с вареньем
  • Варенье из жимолости
  • Варенье в мультиварке
  • Варенье из бананов
  • Варенье из земляники
  • Варенье из черники

Сладкая, густая масса с насыщенным ароматом так и тает во рту!

Красивое и аппетитное малиновое варенье – насладись ароматом и вкусом!

Приготовь полезное лакомство! Наслаждайся зимой ароматной малиной!

Простой, вкусный и очень полезный джем. Обязателен к употреблению!

Противопростудное варенье обязательно должно быть всегда под рукой!

Вкусное варенье противопростудного действия должно быть у каждого!

Варенье из малины

Популярный рецепт варенья из малины – сырой. Однако технически это джем, так как масса однородная и не варится.
Классический рецепт такой. Перебираем ягоду-малину – выбрасываем подпорченные, незрелые или перезрелые экземпляры. Если сбор урожая в сухой солнечный день без росы – не моем. Из промытой получится джем, мармелад, желе – вкусные, но однородные. Варим сироп – сахара берут поровну, воды – для получения густой жидкости. В кипящий сироп кладем малиновую россыпь и выключаем. Даем настояться, при помощи сита отделяем жидкость, с ягодой обращаемся очень аккуратно: варенье из малины – это ягодки целенькие. Опять кипятим, опять кладем ягоду-малину в миску (кастрюлю), остужаем-настаиваем. Повторяем 8-10. Последний раз провариваем – и на хранение. Получается по-домашнему вкусно.
В классический вариант приготовления вписывается лимонная кислота или свежие лимоны, а так – оно очень самодостаточно на вкус.
Подают его к блинам и оладьям, им смазывают торты и кексы с маффинами, с ним делают крема и соусы. Если в доме простуда, открывают баночку-другую.

Варення з малини: 7 кращих рецептів

З початком літа настає сезон ягід, а разом з ним і сезон приготування варення з цих ягід. У цій статті мова піде про те як варити варення з малини, адже вона не тільки дуже розповсюджена в Україні, а ще й корисна. Є багато різних рецептів, одні дають густе варення, другі більш рідке, треті готуються всього за 5 хвилин, а ще іншими створюється смачний джем чи повидло.

До речі, про користь малини для здоров’я людини ми вже розповідали, і там згадували, що значна частина корисних властивостей цієї ягоди зберігається навіть після консервування (тобто у варенні).

Класичний рецепт малинового варення

Почнемо нашу добірку з класичного рецепту варення з малини.

Інгредієнти

Приготування

  1. Ягоди висипати в каструлю, засипати цукром. Якщо об’єм великий, то ягоди засипати частинами, ніби пошарово, присипаючи кожен шар малин шаром цукру.
  2. Каструлю з малиною та цукром треба залишити на 6 чи більше годин, або на ніч. Це потрібно щоб ягоди пустили сік.
  3. Коли малина пустить сік каструлю можна ставити на плиту. Варити потрібно на невеликому вогні. Піну, яка буде утворюватися під час кипіння, треба знімати ложкою. Також варення треба періодично помішувати, щоб не пригоріло.
  4. Після закипання малинове варення треба варити протягом 15 хвилин. По завершенню цього часу його можна залишити охолонути і розлити по банках.

Якщо по рецепту вище варити не 15 хвилин, а значно довше, то варення буде густішим. Однак не таким густим, як приготоване за наступним рецептом.

Густе варення з малини

Щоб отримати більш густе варення з малини, треба трохи змінити класичний рецепт: по перше, взяти більше цукру; по друге, збільшити час варіння.

Інгредієнти

Приготування

  1. Ягоди малини висипати в каструлю, пересипати їх цукром. Далі залишити на 5-10 годин, дочекавшись поки малина пустить сік.
  2. Після цього каструлю поставити на плиту, довести до кипіння та варити на невеликому вогні протягом 30 хвилин чи трохи довше, доки не утвориться густа маса.
  3. Готове густе варення з малини можна розлити по стерилізованим банка та закрутити для зберігання на зиму.

Рецепт «П’ятихвилинка» («5 хвилин»)

Приготувати варення з малини можна всього за 5 хвилин, від часу варіння і походить назва «П’ятихвилинка». Через свою простоту цей рецепт доволі популярний.

Інгредієнти

Приготування

  1. Ягоди малини перебрати, засипати їх цукром та перемолоти все у блендері.
  2. Отриману масу перелити в каструлю, поставити її варитися на середній вогонь, довести до кипіння, зняти піну.
  3. Вогонь зменшити до слабкого та варити варення протягом 5 хвилин.
  4. Після цього варення готове, його можна розлити по стерилізованим банках і закрутити на зиму.

Царське варення з малини

Особливість цього варення в тому, що тут крім малини використовуються й інші ягоди, а саме смородина та порічки. Додавання апельсина теж вносить свої позитивні нотки в аромат та смак варення.

Інгредієнти

  • Чорна смородина – 600 г
  • Червоні порічки – 200 г
  • Малина – 200 г
  • Апельсини – 2 шт (великі)
  • Цукор – 1,3 кг

Приготування

  1. Малину, порічки і смородину треба пропустити через м’ясорубку або подрібнити в блендері. Апельсин теж, але його попередньо порізати на частини і видалити кісточки.
  2. Всі подрібнені ягоди та апельсин змішати в одній каструлі, додати цукор і ретельно перемішати.
  3. Поставити каструлю на плиту та на середньому вогні довести до кипіння. Вимкнути, розлити варення по стерилізованим банках і закрутити кришками.

До речі, це варення при бажанні можна і не варити, але в такому випадку його треба зберігати в холодильнику. При цьому термін зберігання буде значно меншим, лише близько місяця.

Повидло з малини без кісточок

Чи не єдиним недоліком варення з малини є наявність в ньому кісточок, які далеко не всім подобаються. Позбутися цього недоліку можна зробивши смачне однорідне малинове повидло без кісточок.

Інгредієнти

  1. Малина – 1 кг
  2. Цукор – 0,5 кг
  3. Вода – 50 мл

Приготування

  1. Малину викласти в каструлю, залити водою, накрити кришкою і тушити на дуже слабкому вогні протягом 5 хвилин. За цей час малина розм’якне і буде легше перетиратися через решето.
  2. Розпарені ягоди відкинути на решето і з допомогою ложки продавлювати крізь решітку в каструлю. В результаті на решеті залишаться кісточки, а в каструлі однорідне малинове пюре.
  3. До цього малинового пюре додати цукор, перемішати і поставити на плиту. Варити на невеликому вогні протягом 60-90 хвилин. Довше не варто, адже повидло максимально загусне лише коли охолоне.

Щоб перевірити чи повидло готове, викладіть трішки його ложкою на холодну тарілку. Якщо після охолодження воно загусне і не буде розтікатися, то варіння можна закінчувати.

«Без варіння» (сире варення)

Для цього варення ягоди відбирайте тільки свіжі, добре їх промийте. Готове варення перекладайте в стерилізовані банки. Зберігайте таке сире варення в холодильнику, взимку можна виставити баночки з варенням на балкон, велика кількість цукру, не дасть варенню замерзнути.

Інгредієнти

Якщо малини дуже водяниста і не солодка, то кількість цукру варто збільшити до 1,6 кг. Це потрібно щоб варення не забродило.

Приготування

  1. Помиту малину треба перетерти (в блендері, через м’ясорубку чи просто товкачиком в каструлі).
  2. До перетертих ягід додати цукор, перемішати і залишити на 3-4 години (при кімнатній температурі, щоб цукор розтанув). Довше не тримайте, щоб варення не почало псуватися.
  3. Знову все перемішати, розкласти варення по стерилізованим банках, закрити кришками та відправити в холодильник.

Джем з малини, з корицею та імбиром

Рецепт як приготувати джем з малини без кісточок, з корицею та імбиром. Виходить дуже смачний десерт 🙂

Інгредієнти

  • Малина – 1 кг
  • Корінь імбиру – 1 кусочок (розміром з великий палець)
  • Кориця – 2 шт (палочки)
  • Цукор – 300 г
  • Желфікс 2:1 (пектин) – 1 пакетик

Приготування

  1. Малину треба протерти через сито, щоб відділити м’якоть від кісточок.
  2. Імбир почистити від кори і потерти (волокнисту серцевину не тремо). Має вийти столова ложка з гіркою натертого імбиру.
  3. Натертий імбир кладемо у пропущену через сито малину. Сюди ж додаємо цукор, желфікс і палички кориці.
  4. На майже максимальному вогні доводимо нашу суміш до кипіння. Варимо 3-4 хвилини, помішуючи.
  5. Наш джем готовий, його можна розливати в банки і закручувати на зиму.

На цьому наша добірка рецептів закінчується. Сподіваємося ваше варення з малини вийде дуже смачним і саме таким, яке ви любите. До речі, якщо знаєте інші хороші рецепти малинового варення – обов’язково поділіться ними в коментарях нижче.

Про автора

admin administrator