Від чого жовтіє листя пеларгонії

Авторadmin

Від чого жовтіє листя пеларгонії

Що призводить до пожовтіння листя пеларгонії і як допомогти рослині?

Починаючи з весни і до самої осені вирощувані в якості кімнатних і садових рослин пеларгонії радують власників пишними шапками суцвіть, стійко переносять всі тяготи і прекрасно ростуть, вимагаючи лише невеликого уваги і простого догляду. Але часом любителі кімнатних квітів скаржаться, що пеларгонія втрачає привабливість, відмовляється цвісти, а її листя жовтіє і засихає. Що може стати причиною такої поведінки рослини? Чому у пеларгонії жовтіють листя?

  • Помилки догляду, що ведуть до пожовтіння листя пеларгонії
  • Фактори ризику, що ослабляють пеларгонії
  • Хвороби пеларгоний: фото і опису
    • Сіра гниль пеларгонії
    • Коренева гниль або «чорна ніжка»
    • Бактеріальна хвороба пеларгонії або гоммоз
    • Мозаїчна плямистість на листках пеларгонії
    • Іржа листя пеларгонії
    • Альтернаріоз і церкоспороз
    • Набряк рослин пеларгонії
    • Відео про крупноцветковой пеларгонії, її хвороби та шкідників

    Помилки догляду, що ведуть до пожовтіння листя пеларгонії

    Зміна кольору листя, її млявість і жовтий відтінок – це найбільш поширені ознаки нездоров`я рослини. Причин же дискомфорту може бути кілька. А серед найбільш явних – це помилки догляду, що призвели до ослаблення куща:

    • Занадто тісний для рослини горщик, в якому коріння вже зайняли весь призначений для них обсяг, а пеларгонія відчуває нестачу вологи і харчування.
    • убогий полив, що не забезпечує потреби рослини у волозі і приводить до пожовтіння країв, а потім і засихання листя.
    • Надлишкова вологість ґрунту здатна привести до більш тяжких наслідків – до загнивання і втрати кореневої системи. І в цьому випадку листя пеларгонії жовтіють, коли проблема стає серйозною.
    • Жовті краю особливо дорослого листя – це знак для квітникаря, що пеларгонія потребує більш інтенсивних підгодівлі, причому удобрити кущ слід не тільки калієм, азотом і фосфором, а й мікроелементами, провівши позакореневе підживлення.

    Не меншу небезпеку для пеларгоній представляють комахи-шкідники, що паразитують і на зеленій частині рослини, і в грунті.

    Найбільш часто від комах страждають герані, в літній час вирощувані в саду або в балконних ящиках.

    У цих умовах на тильній стороні листя і в пазухах можна виявити попелиць, трипсів, що харчуються соками рослини і стають однією з причин, чому на пеларгонії жовтіють листя. В саду, на ділянках з важкої вологим ґрунтом соковиті стебла пеларгонії залучають слимаків. Листя і суцвіття страждають від гусениць і листокруток.

    Засоби боротьби проти наземних комах включають ручне збирання шкідників і обробку рослини спеціалізованими інсектицидами. Складніше, якщо пеларгонія піддалася атаці мешкають в грунті нематод. У цьому випадку рослина слабшає, в`яне, його листя стає дрібніше, а на коренях помітні бульбочкові освіти з цистами паразита. Щоб не допустити шкідника до пеларгонії, рослини садять тільки в знезаражений грунт. Ця ж міра допоможе знизити ризик зараження кущів небезпечними для пеларгоній хворобами бактеріального, вірусного та грибкового характеру.

    Фактори ризику, що ослабляють пеларгонії

    Крім неякісної грунту, поширенню хвороб сприяє:

    • надмірна щільність або бідність грунту;
    • недолік світла і повітря при надмірній густоті посадок;
    • використання пестицидів і гербіцидів;
    • кисле середовище, що не дозволяє рослині отримувати належну кількість поживних речовин і мінералів;
    • надлишок азоту в внесених добривах;
    • пошкодження кореневої системи і зеленої частини пеларгонії, наприклад, після пересадки.

    Всі ці фактори послаблюють рослини, які стають простий здобиччю і для шкідників і для різних захворювань. Які хвороби у пеларгоний, і як з ними боротися?

    Хвороби пеларгоний: фото і опису

    Якщо на порушення умови вирощування і поява шкідників пеларгонії реагують дуже гостро і швидко, то хвороби на перших етапах носять прихований характер і досить довго не дають про себе знати.

    Сіра гниль пеларгонії

    В результаті зараження рослин грибом Botrytis cinerea листя, верхівки стебел і суцвіть покриваються сірими, покритими своєрідним пухом плямами. При цьому хвороба пеларгонії, як на фото, здатна вражати квітка на різних етапах розвитку і в стадії цвітіння, і в період покоя.На місці плям з`являються змертвілі ділянки тканини, які на листках добре помітні завдяки бурим концентричних кілець по межі поширення гриба.

    Потрапили під вплив хвороби, як на фото, пеларгонії скидають бутони, з яких суперечки гриба потрапляють на листя і поверхня ґрунту. Якщо не вжити термінових заходів, поширення сірої гнилі не закінчується, поки не згниє втечу. Розвитку хвороби сприяє підвищена вологість і недостатні заходи догляду.

    Коренева гниль або «чорна ніжка»

    Загнивання нижньої частини стебла і частини кореневої системи, яке провокує поширення шкідливих грибів Pythium і Rhizoctonia з боку для квітникаря виглядає, як:

    • пожовтіння листя пеларгонії;
    • в`янення пагонів;
    • ослаблення рослини;
    • припинення його зростання.

    Розмноження грибів викликає кільцеподібне поразка стебла на рівні грунту, на якому при підвищеній вологості помітні сліди сірого або білястого нальоту. Тканини швидко змінюють структуру, мокнуть, розшаровуються, а всі частини рослини вище місця загнивання втрачають здатність отримувати вологу і харчування.

    Пошкоджені коріння деформуються, стають коричневими, рідкими і піддаються некрозу. Від хвороби, як на фото, пеларгонії частіше страждають в молодому віці. Особливо ризику захворювання схильні живці, що знаходяться в надто вологому щільному середовищі. Рослина в результаті ураження грибами швидко слабше і гине.

    Бактеріальна хвороба пеларгонії або гоммоз

    Гоммоз або бактеріальна плямистість листя супроводжується не тільки зміною забарвлення листя, але і гниттям і в`яненням стебел.

    Хвороба пеларгонії, як на фото, стає швидко явною і визначається по жовтизни листя і бурим плямам між прожилками, а викликається хвороботворними бактеріями Xanthomonas campestris. Перші ознаки можна помітити на тильній стороні листових пластин, а в міру розвитку захворювання, краї листя засихають, жилки чорніють.

    Коли інфекція набуває всеосяжний характер, рослина пеларгонії в`яне, пагони поступово відмирають. Почорніння зачіпає вже не частини листя, а цілі стебла. На відміну від «чорної ніжки» гниль в цьому випадку суха. Складність діагностики бактеріальної плямистості полягає в тому, що ця хвороба пеларгонііімеет загальні ознаки з ураженнями рослин комахами.

    Мозаїчна плямистість на листках пеларгонії

    Різні варіанти мозаїчної хвороби дуже часто зустрічаються на пеларгонії, особливо, якщо рослини вирощуються скупчено і при підвищеній вологості.

    Це часом відбувається в теплицях квітникарських господарств, звідки квітучі культури потрапляють на підвіконня звичайних любителів.

    Іржа листя пеларгонії

    Бурі або червонуваті сліди іржі на листя пеларгонії – це не сліди поливу неякісною водою, а результат діяльності грибків Puccinia pelargonii-zonalis.

    Із зовнішнього боку картина хвороби виглядає, як ніби листя пеларгонії жовтіє, але якщо поглянути на тильну сторону, будуть добре помітні подушечки з зреющей спорами, які, вирвавшись на свободу, формують наступну хвилю зараження. Якщо хвороба приймає системний характер, листя пеларгонії жовтіють абсолютно, потім опадають, а зараза поширюється на стебла.

    Альтернаріоз і церкоспороз

    При обох цих захворюваннях на рослини пеларгонії відзначаються сіруваті або бурі плями на листі, тканину всередині яких висихає, розтріскується і фарбували. Шкідливі гриби, джерела проблеми, поселяються на тильній стороні переважно старого листя, але потім хвороба пеларгонії, на фото, поширюється і вище по стеблах. Про серйозний характер захворювання говорить освітлення забарвлення листових пластин і втрата листя.

    Набряк рослин пеларгонії

    Жовтизна і освітлення листя може говорити і про набряк, що відбувається при надмірному поливі в періоди низької температури, похмурої погоди і при інших, несприятливих для зростання пеларгоний умовах.

    У міру розвитку хлорозних плям на тильній стороні аркуша квітникар може помічати їх наповнення вологою, потім освіти грубеют, а їх тканини набувають властивостей пробки. Ось чому листя пеларгонії жовтіють і гинуть. Особливу небезпеку хвороба становить для плющелістная пеларгоний і їх гібридів.

    Як боротися з хворобами пеларгонії?

    Вже по опису і фото стає зрозуміло, наскільки небезпечні для рослин хвороби пеларгонії, але як з ними боротися в домашніх або садових умовах?

    Всі основні заходи протидії бактеріальних і грибкових захворювань грунтуються на грамотному догляді і профілактиці.

    Створивши комфортні для пеларгоній умови, можна надійно захистити їх від будь-яких шкідників і паразитарних мікроорганізмів:

    • Грунт для пеларгоній не повинна бути щільною і надмірно вологою.
    • Зміст в грунті поживних речовин повинно в повній мірі покривати потреби рослини і бути збалансованим.
    • Надлишок азоту в грунті не кращим чином відбивається на зростанні пеларгонії.
    • Рослині потрібен хороший дренаж, щоб вода не застоювалася і не провокувала розвиток кореневої гнилі.
    • Пеларгонії не люблять верхнього поливу і попадання вологи на листя.
    • Не можна допускати густоти посадок, інакше рослини недоотримують кисень, грунт не провітрюється.
    • Для розмноження беруть тільки доброякісний здоровий матеріал.
    • Грунт під кущами регулярно очищають від рослинних залишків, бур`янів, розпушують і мульчують.

    Якщо ж у пеларгонії відзначаються ознаки того чи іншого, захворювання, обмежуватися заходами профілактики вже не варто. В цьому випадку з хворобами пеларгоний боротися слід, застосовуючи наявні фунгіциди та інші спеціальні засоби.

    Жовтіють листя у пеларгонії: чому це відбувається, і що робити, щоб усунути проблему?

    Майже в кожному будинку або квартирі можна знайти куточок з живими квітами, серед яких неодмінно виявиться пеларгонія.

    Рослина з легкістю переносить недолік вологи, але любить достатню кількість світла.

    При правильному догляді рослина буде радувати око. Буває листя жовтіє і лякають господаря, від чого це відбувається, що робити в такому випадку? Розберемося в статті.

    Особливості листової пластини герані

    Листя герані не потребують додаткового догляду, їх не треба протирати від пилу або додатково сприскувати водою.

    Листя позиціонуються як прості, у деяких з видів пальчаті або пальчасто-розсічені.

    Постановка діагнозу – пожовтіння листочків

    Розглянемо, чому іноді листя жовтіє плямами, а іноді можуть і по краях, і потихеньку підкручувати до серединці листа і сохнути. Якщо плями набувають червоний або іржавий відтінок, то варто говорити про серйозне захворювання рослини, а не про неправильний догляд, як в разі пожовтіння. Про хворобах, які можуть вражати листя пеларгонії, ми розповідали в цієї статті.

    Чому це відбувається в домашніх умовах?

    Серед основних причин пожовтіння листя слід виділити:

    • Головною причиною є тісний горщик, який дозволить розвиватися кореневища рослини. Деякі вважають, що горщик для квітки може бути маленьким, але насправді їй потрібно простір і можливість отримувати поживні речовини з грунту.
    • неправильний догляд за квіткою. Проблема зазвичай з`являється в осінньо-зимовий період, коли включають опалювальні прилади.
    • відсутність дренажу. У горщику з пеларгонії може бути відсутнім дренаж, тоді листя не тільки жовтіють, а й втрачають насиченість кольору.
    • Надлишок азоту в грунті. Іноді він може бути згубним для рослини. Про те, як правильно годувати пеларгонію, можна дізнатися тут.

    Що робити?

    Розберемо, що робити, якщо розвинулося пожовтіння, ніж лікувати рослина. З кожною з причин можна впоратися досить просто:

    1. необхідно пересадити рослина, підібравши горщик під розміри рослини, щоб його коренева система могла розвиватися далі.
    2. Потрібно відставити рослина від опалювальних приладів, не ставити рослину на протяги. Температура, при якій квітці найкомфортніше це 10-12 градусів за Цельсієм.
    3. Розумно буде винести квітка на засклену лоджію, де досить світла, але в той же час температура буде комфортною для квітки і його подальшого зростання.
    4. При надлишку азоту потрібно використовувати калійно-фосфорні добрива. Робити це потрібно в літній період часу.

    Послідовність пошуку та усунення причини виглядає наступним чином:

    1. Перевіряємо чи є дренаж в горщику. Якщо він відсутній, то рослина потрібно пересадити. У разі якщо герань перебувати в цвіту, то все квітконоси попередньо зрізаємо.
    2. Переставляємо горщик на сонячну сторону. У разі потрапляння прямих сонячних променів потрібно буде створити штучне затемнення. Перевіряємо, щоб на даному місці не було протягів.
    3. Поряд не повинно бути обігрівачів і батарей.
    4. Намагаємося підтримувати прийнятну температуру, але дана рекомендація стосується в основному холодної пори року.
    5. Якщо в приміщенні сухе повітря, то поруч з рослиною маємо ємність з водою або керамзитом, попередньо зволоживши його.
    6. Регулюємо підгодівлю і полив рослини, відповідно до пори року. Знайте міру в кількості води і поживних елементів.

    як попередити?

    Попередити пожовтіння рослини можна дотримуючись правил догляду та поливу.

    • Дотримуватися температурного режиму. У зимовий сезон температура приміщення, де розташовано рослина, повинна не перевищувати 15 градусів, але і не падати нижче 10.
    • освітлення. Рослини люблять світло, але краще уникати потрапляння прямих сонячних променів, здатних пропалити листя і зашкодити їхній роботі.
    • Вологість. Герань не вибаглива до вологості, обприскувати квітка не варто. А якщо рослина стоїть поруч з іншими квітами, які потребують водних процедурах, то потрібно проводити їх обережно, намагаючись не зачепити герань.
    • полив. грунт потрібно тримати зволоженою, але при цьому не заливати її. Не варто залишати горщик в вазоні, а також забезпечити хорошу систему дренажу в горщику.
    • Підживлення і мінеральні добрива. Чому герань може засохнути під час цвітіння? Квітка не можна удобрювати органічними добривами. Коли герань перебуває в періоді зростання і цвітіння, йому потрібна стандартна підживлення. Під час цвітіння добриво можна використовувати кілька разів на місяць.
    • пересадка. Пересаджувати рослину потрібно, тільки якщо коріння рослини значно розрослися і квітці не вистачає місця або ж квітка був залитий.

    Детальніше про правила утримання рослини в домашніх умовах можна дізнатися тут, а в цієї статті ви знайдете рекомендації по догляду за пеларгонії в відкритому грунті.

    Що робити, якщо нічого не допомогло?

    Якщо всі перераховані способи не допомогли, а пересадка рослини закінчилася невдало, варто звернути увагу на інші ознаки, можливо рослина хворіє серйозним захворюванням. Уважно огляньте кореневище і листя на наявність паразитуючих шкідників або загнивання, які необхідно видалити перед пересадкою, як і всі пошкоджені листя. Про те, як допомогти пеларгонії при виявленні хвороб або шкідників, читайте в цьому матеріалі.

    При дотриманні температурного режиму і догляду за рослиною, вони ніколи не стане жовтіти і опадати. Увага і правильне ставлення до квітки дозволить зберегти його здоровий вигляд і буде радувати вас протягом довгого часу. А підібраний правильний догляд продовжить життя рослини, яке буде регулярно радувати суцвіттями і прекрасним ароматом.

    Виняткова декоративність пеларгонії відома всім, в той час як про лікувальних її властивості мало хто знає. І це ще один привід вирощувати її у себе вдома. Про те, як посадити рослину живцем або виростити з насіння, читайте тут.

    Цікаве відео

    Пропонуємо переглянути відео про причини пожовтіння листя пеларгонії і варіантах їх рішень:

    Чому жовтіє листя у пеларгонії: причини і лікування кімнатній герані

    Кімнатна пеларгонія, або, як її називають в народі, герань, – домашній квітка з сімейства геранієвих. Величезна кількість видів і сортів, забарвлень і форм квітів робить ця рослина дуже популярним вже довгі роки і багато хто цінує його за різноманітність і красу цвітіння. Незважаючи на невибагливість, трапляється так, що пеларгонія стає бляклої, млявою, втрачає листя, і тоді потрібно терміново знайти причину, чому жовтіє листя у кімнатній герані, інакше можна втратити рослина.

    Особливості вирощування домашньої герані

    Пеларгонію вирощують як вуличне і як домашнє рослина. Вона невимоглива до догляду, має гарну виживанням, але тим не менше потребує створення сприятливих умов, інакше вона втрачає листя і не цвіте.

    Щоб виростити здоровий кущ пеларгонії у себе в квартирі, необхідно дотримуватися наступних вимог:

    Причини, чому жовтіє листя

    Є кілька причин, чому у герані жовтіють і сохнуть листя. Перш за все, це відбувається через порушення умов вирощування. За забарвленням листя рослини можна припустити, що саме не вистачає квітці. Листя герані можуть сохнути, згортатися і жовтіти при:

    • ураженні шкідниками;
    • різних захворюваннях;
    • неправильному догляді.

    Як правило, пеларгонія уражається хворобами і потерпає від нашестя шкідників внаслідок порушень правил утримання. Адже здоровому рослині легше протистояти подібним явищам. Тому дуже важливо забезпечити відповідний догляд за геранню в домашніх умовах.

    Чому жовтіє листя взимку і влітку, причини можуть бути наступними.

    Світловий і температурний режим

    Листя кімнатної герані, а також її бутони можуть стрімко пожовтіти як взимку, так і влітку. Нерідко це пов’язано з розвитком якого-небудь захворювання. При цьому листочки забарвлюються в коричневий колір або червоніють. У деяких випадках відзначається їх засихання та опадання, що в підсумку може призвести до загибелі рослини.

    Якщо влітку у пеларгонії жовтіють і сохнуть верхні листочки, швидше за все, це наслідки сонячного опіку. В цьому випадку листові пластини спочатку підсихають, після чого світлішають і біліють. Остання стадія характеризується повним прив’яданням листя і її обпаданням. Щоб уникнути подібних проблем рекомендується забезпечити герані правильний світловий режим. Хоча квітка і належить до групи світлолюбних рослин, все ж його варто захистити від агресивного впливу прямих сонячних променів.

    При температурі +40 градусів і вище пеларгонія, перебуваючи на сонячному підвіконні, жовтіє, скидає листя і гине. Тому її обов’язково потрібно притіняти.

    Подібна проблема може виникнути і взимку, але вже зовсім з іншої причини. Якщо в зимовий період в’януть, сохнуть і жовтіють краю листочків або повністю пластини, це може бути пов’язано з некомфортним для квітки температурним режимом в кімнаті. Крім того, негативний вплив на стан рослини надає холод. При цьому спочатку червоніють краю листочків, після чого вони повністю жовтіють, згортаються в трубку і засихають. Оптимальною температурою в зимовий період є 15-24 градуси.

    Не ставте ємність з геранню близько до вікна: торкаючись до холодної шибки, листя пеларгонії також згортаються.

    Неправильно обрана ємність

    Нерідко у кімнатної пеларгонії листя жовтіє, стає дрібним, а їхні краї набувають чорний відтінок через неправильне вибору горщика. Багато квітникарі помилково вважають, що коренева система герані потребує максимальної свободи. Насправді це не так. Якраз занадто великий простір і провокує пожовтіння листя. Але не варто і впадати в крайнощі, купуючи для квітки дуже маленьку ємність. Тому в такій ситуації обов’язково слід знайти компроміс.

    При виборі горщика для кімнатної герані досвідчені квітникарі рекомендують орієнтуватися на габарити кореневої системи конкретного кущика. Оптимальним варіантом буде кашпо висотою близько 10-15 см, при цьому діаметр горщика повинен становити 12-14 см. Саме така тара забезпечить пишне цвітіння і комфортні умови для зростання герані. В горщику не залишається занадто багато вільного місця, що дозволяє уникнути застою вологи. У той же час вазон чи не здавлює коріння рослини, даючи йому можливість нормально розвиватися.

    Надлишок і недолік вологи

    Якщо ви помітили, що герань стала млявою і бляклої і чомусь жовтіє листя у пеларгонії, слід також переглянути норми поливу. Пеларгонія належить до групи посухостійких культур, тому надмірна кількість вологи може привести до пожовтіння листя. Але при цьому необхідно стежити за станом грунту і не допускати її пересихання, оскільки це також може викликати пожовтіння листя. У такій ситуації вони, як правило, починають дрібніти, блякнуть, а потім зовсім можуть впасти. Після цього стовбур пеларгонії починає всихати, і частіше за все рослина пропадає.

    Проблеми з грунтом

    Причиною того, що листові пластини стають жовтими може стати занадто твердий герметичний грунт. Грунт в горщику необхідно регулярно рихлити, щоб пеларгонія могла отримувати достатню кількість кисню.

    Не менше значення має і якість субстрату. Погана, бідна грунт також може викликати пожовтіння пластин. При вирощуванні герані слід використовувати тільки поживний грунт, до складу якого обов’язково повинні входити торф і садова земля (якщо ви самостійно готуєте грунт). Крім того, земля повинна бути добре дренувати.

    відсутність підгодівлі

    Недолік поживних речовин – не найрідкісніша причина пожовтіння листових пластин і почервоніння їх країв. Тому кімнатна герань потребує регулярних підгодівлі. Квітка добре відгукується на внесення органічних добавок і мінеральних сумішей. Особливо важливими елементами є калій і фосфор. При їх дефіциті може відзначатися пожовтіння листя.

    Здійснюючи догляд за рослиною, дуже важливо скорегувати режим внесення добрив і скомбінувати його з правильною схемою поливу. Не варто вносити занадто багато підгодівлі – в усьому потрібна міра. Адже надлишок поживних речовин, особливо азоту, може також негативно позначитися на розвитку квітки і привести до пожовтіння листя. Замість подібних підгодівлі можна використовувати йодну воду, яка робить благотворний вплив на стан герані.

    хвороби рослини

    Буває так, що навіть за ідеальних умов і дотриманні всіх правил догляду квітка має пригноблений вид. У нього чомусь змінюється забарвлення, скручуються в калачик. Подібний стан може бути викликано наступними ознаками:

    У таких випадках на листових пластинах можуть виникнути маслянисті розлучення і плями коричневого кольору, що в підсумку призведе до засихання герані і її загибелі. Зараження вірусними захворюваннями відбувається через комах, які раніше паразитували на хворому рослині. Також, можливо, при розведенні пеларгонії був узятий держак з ураженого кущика. Захворювання характеризується стягуванням листочків, на яких добре помітний малюнок або плями у вигляді мозаїки. Це ознаки судинної патології. Такий квітка підлягає знищенню, з метою запобігти зараженню здорових кущів.

    Для бактеріальних захворювань властиво опадання листя і поява плям на пластинах. Розвиток бактеріозу може бути викликано теплим вологим повітрям. Основною ознакою такого ураження є почорніння листових прожилок. Якщо проігнорувати проблему, через деякий час квітка просто засохне. Провокаторами хвороби можуть виступати заражений грунт, намокання листя від конденсату на віконному склі, ущільненість квітів на підвіконні. Різні грибки і бактерії дає плями, що відрізняються за кольором і формою – пухнастого сірого нальоту до повністю відмирають тканин.

    При бактеріальних і грибкових ураженнях, необхідно виключити провокують їх чинники, тобто видалити хворі листочки, після чого полити герань фунгіцидами. При цьому необхідно стежити, щоб волога не потрапила на листя.

    Всім добре відома чорна ніжка також стосується уражень бактеріального характеру. Хвороба характеризується загниванням стебла, після чого він починає чорніти. Рослина слід терміново пересадити в іншу ємність з заміною субстрату.

    Досить серйозною проблемою пеларгонії є іржа, при якій також жовтіють листя, чому передує виникнення плям коричневого відтінку. Іржа відноситься до грибкових патологій, які утворюються при ній плями – це мішечки із суперечками. Лікування полягає в обприскуванні квітки фунгіцидами. Крім того, іржа провокує набряки – своєрідні нарости на листових Платіні. При малій площі ураження необхідно видалити і спалити хворі листя. Грунт просушити, забезпечити наявність дренажу, а також більше повітря і світла для пеларгонії.

    Комахи і шкідники

    Найбільш поширеними з них є нематоди. Це мініатюрні хробаки, що у землі. Харчуються вони корінням рослини, прикріплений до них своїми цистами. Кущик спочатку виглядає пригніченим, після чого гине. Характерною ознакою ураження є маленькі, з макове зернятко, горошинки на корінцях. Позбутися від шкідника досить складно. В цьому випадку рекомендується з верхньої частини квітки зрізати держак, а ємність, разом із зараженою грунтом знищити.

    При догляді за рослинами слід пам’ятати, що нематоди разом з інструментом можуть заселитися в сусідні вазони. Ще однією причиною того, чому сохнуть листя у кімнатній герані, є такі види шкідників, що вражають верхню частину рослини:

    • павутинний кліщ;
    • тля;
    • терміти і гусениці;
    • белокрилка.

    Щоб тля НЕ облюбувала листочки пеларгонії, квітка повинен бути забезпечений достатньою кількістю калійних елементів, при цьому вміст азоту – мінімальне. Калій робить листові платини більш грубими, що ніяк не приваблює тлю.

    Белокрилка – невеликі мушки білого кольору, що роблять яйцекладку всередині листа. Врятувати рослини від цього шкідника можуть фунгіциди, що застосовуються неодноразово.

    Кліщики, що харчуються соком пеларгонії, сприяють скручування листочків. При цьому на їх тильній стороні утворюється павутина, вся листова платина засихає.

    Шкідники і терміти, які харчуються задерев’янілими частинами рослини, виїдають стебло зсередини, чому листя жовтіє, і квітка гине.

    Виростити будинку цей невибагливий, але неймовірно привабливий і ароматний квітка не так вже й складно. Але якщо виникли проблеми, потрібно вчасно розібратися, чому жовтіє кімнатна герань, і вжити заходів.

    Пеларгонія потребує регулярних поливах, підгодівлі, а також проведення профілактичних заходів щодо запобігання хвороб. Дотримуючись всіх правил і рекомендацій по вирощуванню цієї квітки, ви довго будете милуватися зростаючої на вашому підвіконні пеларгонії.

Про автора

admin administrator