Види побутових тарганів

Авторadmin

Види побутових тарганів

Зміст:

Які бувають таргани

Тема наявності тарганів в будинку і не тільки, була актуальна багато десятків років назад, і, на жаль, залишається не менше актуальною в наш час. Практично кожен з нас столнулся в житті з такою проблемою, як наявність тарганів в житло і необхідністю їх виведення. Давайте розберемося, хто такі таргани, де вони зустрічаються в нашому житті, і як з ними боротися.

  • Таргани – зовнішній вигляд, місце існування, що їдять, розмноження
    • види тарганів
    • Домашні таргани
      • Рудий тарган (в народі – прусак)
      • чорні таргани
      • білі таргани
      • Меблеві таргани
      • в`єтнамські таргани
      • єгипетські таргани
      • американський тарган
      • мадагаскарський тарган
      • Австралійський носоріг
      • шаховий тарган
      • Тарган – автомобільчик
      • Тарган Мертва голова
      • мармуровий тарган

      Таргани – зовнішній вигляд, місце існування, що їдять, розмноження

      Таргани, незалежно від виду, дуже схожі між собою за зовнішнім виглядом та поведінкою. Основними частинами тіла таргана є: головогрудь, черевце, голова, при цьому якщо дивитися на таргана зверху видно тільки голову, так як тіло таргана закрито крилами. Дуже важливою частиною тіла таргана є вуса, які дозволяють йому отримувати інформацію про зовнішній світ, спілкуватися один з одним.

      Самки тарганів відрізняються від самців трохи щільнішим статурою, тому здаються більші і масивніші. Розміри тарганів варіруются в залежності від виду від 1 до 10 см, рудий колір характерний майже для всіх їх видів, проте в природі зустрічаються види, що мають коричневу і чорну забарвлення. Їх термін життя становить від 4 місяців до 10 років, тривалість життя залежить від виду.

      Таргани ведуть в основному нічний спосіб життя. Ці комахи зустрічаються на всій земній кулі, за винятком Антарктиди і Крайньої Півночі. Найбільшого поширення вони знайшли в районах тропіків і субтропіків. У домашніх умовах вони вважають за краще жити в опалювальних приміщеннях, так як температура нижче -5 С є для них згубною. Проживають в оселях таргани живляться продуктами, особливе перевагу у них викликають хлібобулочні вироби і цукор. При відсутності або нестачі продуктів харчування таргани спокійно можуть харчуватися домашніми рослинами, клеєм на поштових марках і в книгах. При цьому таргани є дуже витривалими комахами і без їжі вони можуть обходитися цілий місяць, а без води кілька днів.

      У природі таргани вважають за краще селитися в місцях з високою вологістю: під прілого травою або корою дерев, вважаючи за краще вибирати місця недалеко від водойм. В оселі таргани часто вибирають собі для проживання вентиляційні шахти, каналізаційні магістралі, затишні місця в квартирах (за плінтусом, в місці зберігання сміття і т.д.).

      Для розмноження самці таргана необхідно хоча б один раз в житті вступити в статевий зв`язок з самцем. У тарганів є статевий та партеногенетичний розмноження, при цьому гамети самця після статевого зв`язку спокійно зберігаються в тілі самки тривалий час, у зв`язку з чим для розмноження в подальшому у неї немає необхідності вступати з ним у статевий зв`язок. За один раз самка відкладає від 30 до 40 яєць, інкубаційний період яких триватиме від 2 до 5 тижнів в залежності від виду. Яйця самка виношує в оотеке, яка розташовується на кінці її черевця. За своє життя самка може відкласти від 4 до 90 оотек. Більшість тарганів є яйцеживородні, проте є й живородні таргани.

      Таргани мають неповний цикл розвитку, який складається з трьох періодів:

      зовнішній вигляд яйця таргана

      зовнішній вигляд личинки таргана

      – імаго (доросла особина).

      У природі таргани виступають кормовою базою для деяких видів скорпіонів, багатоніжок, павуків – птахоїдів, жаб, ящірок, їжаків і т.д. Мертвими тарганами харчуються мурахи. У домашніх умовах їх люблять курки, які не проти поласувати тарганами і коти.

      види тарганів

      Сучасна класифікація налічує 500 пологів і включає більше 4640 видів тарганів. Зупинимося на найпоширеніших.

      Домашні таргани

      В даний час по сусідству з людиною в оселях та інших приміщеннях живуть деякі види всюдисущих тарганів.

      Рудий тарган (в народі – прусак)

      зовнішній вигляд рудого таргана

      Руді таргани є типовим видом всього величезного підряду тараканових. Своє найменування «прусак» руді таргани отримали в результаті народного повір`я, згідно якого ці таргани були завезені в Росію з Німеччини в період війни з Наполеоном. Однак насправді в Європу, Африку, Австралію і обидві Америки прусаки потрапили з Південної Азії. Популяція рудих тарганів, які живуть в домашніх умовах, значно перевищує популяцію рудих тарганів, які живуть в природних умовах.

      Руді таргани бувають від 1 до 1,6 см в довжину, термін їх життя становить приблизно 10 місяців. За період свого життя самка пруссака може виносити від 4 до 10 оотек і, таким чином, дати життя приблизно 250 нових особин. Завдяки своїм невеликим розмірам, невибагливості, швидкому розмноженню прусаки «завоювали» для себе величезні площі, і є найбільш поширеним по земній кулі увазі.

      Руді таргани практично беззахисні перед своїми ворогами і врятуватися від них можуть тільки втечею, в зв`язку з чим вибирають собі для проживання найбільш затишні місця (за плінтусами, шафами, в різних щілинах). Вони ведуть переважно нічний спосіб життя. Харчуються здебільшого відходами, тому якщо тарганам вдається поселитися недалеко від джерела їжі і води, можна порахувати що вони забезпечили собі райські умови. При цьому, якщо прусак не знайде джерела їжі, він цілком може вжити для їжі мило, папір, клей, ороговілі частинки шкіри людини.

      Незважаючи на зовнішню беззахисність, руді таргани не так вже й безпечні, як може здатися. Переміщаючись від сміттєпроводу та місць відходів до продуктів харчування таргани на своїх лапках вони переносять вкрай небезпечні бактерії і цвілеві грибки, які можуть стати джерелом таких захворювань як: правець, дизентерія, туберкульоз, гастроентерит, менінгіт, сальмонельоз, інфекційний гепатит і т.д. Також вони стають переносниками паразитів (гельмінти, лентеци, гострики, волосоголовці і т.д.).

      Руді таргани не вміють кусатися і літати. Падаючи з висоти, вони активно махають крилами і планують, в результаті чого створюється імітація польоту. Досвідченим шляхом було встановлено, що руді таргани вкрай стійкі до радіаційного випромінювання, в зв`язку з чим можна не сумніватися, що в разі ядерної війни вони виживуть.

      В результаті своєї численності і зв`язку з тим, що руді таргани є досить універсальними комахами в даний час їх активно використовують для проведення різних наукових дослідів, так що можна вважати що руді таргани беруть участь в науково-технічному прогресі.

      чорні таргани

      зовнішній вигляд чорного таргана

      Раніше чорні таргани були досить поширеним видом, проте з часом їх популяція досить зменшилася в зв`язку з активним поширенням рудих тарганів, для яких оотеки чорних тарганів є одним з джерел їжі. В даний час в домашніх умовах чорних тарганів рідко можна зустріти в міських квартирах, так як вони вважають за краще селитися в підвалах і каналізації. У квартирах чорні таргани вважають за краще селитися поруч з каналізаційними трубами, у ванній, за холодильником. В оселях чорні таргани селяться тільки в місцевостях з холодним кліматом, в теплих країнах вони вважають за краще жити на природі, селячись під камінням і в інших затишних місцях.

      Чорні таргани виростають від 2 до 5 см. Відмінною особливістю чорних тарганів є різкий і неприємний запах. Жорсткий хітиновий панцир має чорно-бурий або смоляністо- бурий колір з металевим відливом. Самців від самок відрізняють довші надкрила. Також як і руді таргани, чорні таргани не вміють літати, при цьому дуже швидко бігають.

      Термін життя чорних тарганів досягає до 4 років, при цьому в період життя самка чорного таргана здатна відкласти 2-3 оотеки з 16 яйцями всередині.

      Чорні таргани є чималої шкоди здоров`ю людини, так як в зв`язку з тим, що переважно мешкають у вкрай брудних місцях, вони є переносниками найнебезпечніших захворювань.

      білі таргани

      зовнішній вигляд таргана альбіноса

      У житло люди зустрічають також тарганів-альбіносів і багато хто вважає, що це новий вид тарганів. Насправді це все той же тарган – прусак або чорний тарган, який знаходиться в періоді зміни своєї хітинової оболонки, коли вона ще не набула свій природний колір. «Біліть» таргани можуть також в результаті дезінсекції та впливу хлору.

      Меблеві таргани

      меблеві таргани в будинку

      За своїм зовнішнім виглядом меблеві таргани дуже схожі на своїх побратимів – рудих тарганів. Як окремий вид, меблеві таргани були зареєстровані в минулому столітті. Їх довжина не перевищує 12 мм. Відрізнити меблевих тарганів від рудих можна за розміром, більш червоному кольору хітинового панцира і двом смужках на черевці. Меблеві таргани не так залежні від води як руді і чорні таргани і спокійно селяться в книгах, під шпалерами і в інших місцях, де є багато паперу і крохмалю для харчування, тепло і є підвищена вологість.

      теплолюбні таргани

      У теплих країнах зустрічаються дуже цікаві види тарганів.

      в`єтнамські таргани

      зовнішній вигляд в`єтнамського таргана

      В`єтнамські таргани є близькими родичами американського таргана, в Росії відомі також під назвами «туркестанський тарган» або «середньоазіатський тарган».

      Даний тарган зустрічається в південних регіонах, має невелику популяцію і мешкає в основному на вулиці. В`єтнамські таргани вважають за краще селитися в районах смітників або місця проживання худоби. Дорослі особини виростають до 2,5 см. Вони вміють далеко стрибати, допомагаючи крилами. В`єтнамський тарган має жовто-коричневе забарвлення.

      єгипетські таргани

      зовнішній вигляд єгипетського таргана черепашки

      Єгипетський тарган за своїм зовнішнім виглядом нагадує черепашку, мають чорний блискучий хітиновий панцир з поперечними смужками. Доросла особина досягає 4,5 см і має термін життя до 4 років. Природне місце існування даного виду- Азія, Кавказ.

      Харчується єгипетський тарган останками тварин і фекаліями, подобаються листя.

      Єгипетських тарганів любителі розводять як декоративних і містять в інсектарії. Найголовніше для них – це підтримка температури в районі 28 – 30 С, в якості грунтового покриття використовують зволожений пісок, змішаний із землею.

      великі таргани

      Великі таргани давно полюбилися любителям екзотики, які їх розводять в домашніх умовах.

      американський тарган

      зовнішній вигляд американського таргана

      Батьківщиною американських тарганів є Африка. Ще в XVII столітті, разом з рабами, золотом та іншими товарами, які привозили з Африки в Америку, на новий континент проникли всюдисущі таргани. Потім вони проникли і в Європу і швидко там поширилися. Основними місцями проживання є житло людини, каналізація, вентиляційні будови.

      Американські таргани можуть виростати до 5 см. Забарвлення хітинової оболонки блискуча червона або коричнево-шоколадна. Харчуються ці комахи будь органікою включаючи продукти харчування, папір, тканину. Чи не нехтують американські таргани і сміттям, милом, шкіряними виробами. Американські таргани відносяться до літаючим і кусають комах.

      За своє життя самки можуть відкласти до 90 оотек з 12-16 яйцями, а термін життя американських тарганів становить приблизно 4 роки.

      З огляду на швидку размножаемость американських тарганів любителі ящірок та інших земноводних тварин розводять їх для годування своїх улюбленців.

      мадагаскарський тарган

      зовнішній вигляд мадагаскарського таргана

      Найбільший тарган в світі-це мадагаскарський тарган. Основне місце їх проживання – острова Мадагаскар. В даний час біологи нарахували вже 20 підвидів мадагаскарських тарганів. Середній термін життя в природі у них становить 1,5- 3 роки, а в неволі були зафіксовані випадки коли вони доживали аж до 5 років.

      Відмінною їх особливістю є можливість видавати шиплячі звуки. Розміри особин можуть досягати до 10 см. Колір мадагаскарських тарганів варіруется від чорного до світло – рудого, при цьому, чим старше комаха, тим світліше. Мадагаскарські таргани єдині зі свого загону є живородящими. Вагітність у них триває до 2 місяців. Самка може народити до півсотні малюків розміром до 5 мм. Поки малюки ростуть, батьки піклуються про них і навчають.

      Мадагаскарські таргани можуть їсти будь-яку органіку, але найбільше воліють фрукти, листя, останки рослин.

      Любителі незвичайних комах розводять мадагаскарських тарганів у інсектаріях, так як вони вважають за краще жити при температурі 28-32 С.

      екзотичні види

      Екзотичні види тарганів настільки відрізняються від своїх родичів своїм естетичним зовнішнім виглядом, що, дивлячись на них, навіть важко уявити їх спорідненість з надокучливими комахами, часто живуть в оселях людини.

      Австралійський носоріг

      зовнішній вигляд таргана австралійського носорога

      Австралійський носоріг належить до одних з найбільш незвичайних видів. Хоча він не є найбільшим тарганом в світі, він є найважчим, його розміри сягають до 8 см, а вага 35-37 гр. Термін життя цієї комахи в природі досягає 10 років. Хітиновий панцир у цього таргана забарвлений в коричневий або шоколадний колір, при цьому крила відсутні.

      Основне місце проживання – Австралія, територія штату Північний Квінсленд. Дуже любить селитися в евкаліптових лісах, на листовій підстилці, яка для них одночасно є і їжею, і будинком. Австралійський носоріг прославився своїм вмінням проривати для себе довгі і глибокі тунелі.

      Статева зрілість цих тарганів настає лише до 3-4 років. Самка за рік може принести до 40 личинок, при цьому перші 9 місяців молоді тараканчікі продовжують жити зі своєю мамою.

      шаховий тарган

      зовнішній вигляд шахового таргана

      Шаховий тарган має чорне забарвлення хітинового панцира з сімома білими точками на ньому. У комахи кругле, плоске тіло і короткі вусики. Розмір комах досягає всього 2 – 2,5 см. Тривалість життя цих комах в середньому 4-5 років.

      Батьківщиною шахових тарганів є Індія. Таргани в денний час вважають за краще ховатися під камінням або листяної підстилкою і їх активність починається проявлятися з настанням темряви. Ці таргани відрізняються тим, що в разі небезпеки вони випускають неприємний запах, схожий на запах газу.

      Любителі містити комах в домашніх умовах часто заводять будинку цих тарганів як декоративних. Їх рекомендують для розведення новачкам.

      Тарган – автомобільчик

      зовнішній вигляд таргана автомобільчика

      Батьківщиною тарганів – автомобильчиков є Колумбія і Венесуела. Тарган – автомобільчик є одним з найбільш красивих з видів тарганів, тому багато любителів бажають їх мати в своїй колекції, незважаючи на складність їх розведення. Ці комахи мають незвичайну забарвлення, на передній частині спини у них є яскраво – помаранчеві «фари», при цьому даної відмітною особливістю володіють лише самці цього виду. Надкрила короткі, брудно – жовтого кольору, черевце чорне зі світлою смужкою. Термін їх життя становить 2-3 роки.

      Тарган – автомобільчик в денний час дуже любить зариватися в листову підстилку і лише ввечері можна побачити подорожуючим по деревах.

      Харчуються комахи переважно фруктами, в домашніх умовах люблять ласувати хлібом і морквою.

      Тарган Мертва голова

      зовнішній вигляд таргана Мертва голова

      Місцем проживання даного таргана є Центральна і Південна Америка. З усіх тарганів він є самим «земляним», так як вважає за краще жити, зариваючись у вологий грунт або опале листя або на кронах дерев.

      Відмінною особливістю цього виду є малюнок голови на передній частині спини.

      Дане комаха має крила майже повністю чорного кольору. На переднеспінке чітко видно малюнок голови. Дорослі особини живуть в кронах дерев, личинки – в листовій підстилці. Комахи харчуються рослинною і тваринною їжею. При утриманні в домашніх умовах потрібно інсектарій з субстратом і створення певних умов. Оптимальна температура 26-300, вологість близько 60%. Активний у сутінках, тераріум краще встановити в притінку.

      кормові види

      Є ряд видів тарганів, які, завдяки своєму високому вмісту білка, давно вживають в їжу і люди, і тварини.

      мармуровий тарган

      зовнішній вигляд мармурового таргана

      Мармуровий тарган має кілька назв. Його також називають попелястий тарган, науфета. Своє найменування він отримав в результаті забарвлення хітинового панцира. При цьому мармуровий тарган за зовнішнім виглядом майже не відрізняється від своїх основних родичів.

      Мармуровий тарган раніше проживав в тропічних країнах, а потім поширився по всьому світу. Він вкрай невибагливий і невимогливий у догляді. З урахуванням цих характеристик, а також з – за велику плодючість любителі тварин дуже люблять розводити мармурових тарганів як корм своїм вихованцям.

      Ці комахи досягають приблизно 2,5 см в довжину і живуть близько 10 місяців. У віці 2 місяців мармурові таргани стають дорослими і готові приносити потомство. Вони відносяться до живородних комахою і за один раз самка може принести 15 – 24 маленьких тараканчіка.

      При розведенні цього виду тарганів необхідно своєчасно отсаживать маленьких тарганів від дорослих, так як при нестачі продуктів харчування їх можуть з`їсти. Мармурові таргани практично всеїдні, проте слід при їх годуванні все таки віддавати перевагу білковим продуктам.

      Слід зазначити, що також прекрасними кормовими видами тарганів є усіма нами відомі руді таргани, а також американські таргани.

      На закінчення хочеться відзначити, що насправді таргани є найдивовижнішими комахами. Таргани жили ще в Палеозойську і мезозойську еру і благополучно дожили до теперішнього часу. Вони разом зі скорпіонами єдині, хто без наслідків може пережити ядерну війну. Зараз йде активне їх вивчення, відкриваються нові види. Крім шкоди, які можуть принести домашні види тарганів, є безліч видів тарганів, які є корисними. З – через підвищений вміст білка сушіння таргани давно і з успіхом використовуються в їжу в азіатських країнах. Любителі екзотики розводять і містять тарганів як домашніх тварин, влаштовуються перегони тарганів. Кілька видів тарганів занесено до Червоного списку загрозливих видів, хтось вже взагалі знаходиться на межі вимирання.

      Види тарганів – фото та опис кожного з них

      Як правило, тарган – це небажаний гість. З собою він приносить масу проблем, так як є рознощиком інфекцій, а позбутися численних колоній досить проблематично. Але якщо ви буде знати, які існують види тарганів, то швидше знайдете найбільш підходящий засіб для боротьби з особинами, орудующими на вашій кухні. А, можливо, побажаєте завести екзотичного вихованця з того ж загону комах, який може стати переможцем на перегонах тарганів, послужить їжею для вашого домашнього тваринного або сам буде виконувати роль улюбленця всієї родини.

      Тарган стає невід’ємною частиною людського житла, частіше, будучи шкідником, рідше – домашнім вихованцем

      Чому ці комахи живуть в квартирах і будинках? Відповідь дуже проста – тому що в умовах російської зими під відкритим небом вони просто не здатні виживати, так і джерело прожитку в холодну погоду знайти досить проблематично. Саме тому вони і спрямовуються в теплі будівлі, де удосталь присутній їжа і створені максимально комфортні умови для їх проживання.

      1. Основні ознаки квартирних тарганів
      2. Види домашніх шкідників
      3. Рудий тарган
      4. Чорний тарган
      5. Білі таргани
      6. Американський тарган
      7. Туркменський і єгипетський тарган
      8. Меблевий тарган
      9. Середньоазіатський тарган
      10. Представники екзотичної фауни

      Основні ознаки квартирних тарганів

      Всі представники тарганів, які мешкають у житлових приміщеннях, мають цілий ряд характерних особливостей:

      • їхнє життя складається з трьох стадій розвитку: яйце, личинка, імаго;
      • яйця самка виношує в спеціальній капсулі – оотеке;
      • личинки і дорослі особини дуже схожі за зовнішніми ознаками;
      • орієнтується домашній тарган за допомогою дотикових вусиків;
      • комаха всеядно і має грызущий ротовий апарат, який здатний перемолоти будь-яку їжу.

      Крім того, абсолютно всі домашні таргани здатні довгий час залишатися непоміченими, і часто господарі стикаються вже з цілими колоніями цих паразитів. А відбувається так тому, що вони мають плоску форму тіла, яка дозволяє їм переховуватися у вузьких щілинах. Ще одна характерна риса – це висока швидкість, з якою ці паразити здатні пересуватися по будь-яких поверхнях. І останнє – таргани ведуть переважно нічний спосіб життя, тому людина і комаха зустрічаються досить рідко.

      Види домашніх шкідників

      Незважаючи на різноманітність видів тарганів, в квартирі можна зустріти лише кілька представників цього загону. Давайте познайомимося з ними ближче, і, швидше за все, ви дізнаєтеся серед описаних особин саме ту, яка міцно влаштувалася у вашій оселі.

      Рудий тарган

      Найпоширеніші мешканці житлових будинків – це руді таргани або в простолюдді – прусаки. Від них дуже важко позбутися, а зустріти цих паразитів можна в будь-якому житловому приміщенні:

      • на заміських дачах і вуличних спорудах;
      • в закладах громадського харчування і лікарнях;
      • у багатоповерхових будинках і приватному секторі.

      Цей тарган має видовжене тіло і окрас, який може варіюватися від світло-рудого до темно-коричневого кольору

      Представники цього виду живляться як свіжими, так і подпорченными продуктами. Проникають в кухонні меблі, холодильник, хлібниці, а іноді їх можна виявити навіть в закритих контейнерах з їжею. Розмножуються ці особини дуже швидко й інтенсивно, тому боротьба з ними дуже втомлює і долговременна.

      Цікавий факт! Руді таргани дуже швидко адаптуються до різних умов. Вони живуть великими колоніями, в яких самостійно регулюють свою чисельність.

      Вабить їх в житлові приміщення сприятливий клімат і постійне джерело живлення. Але навіть якщо прибрати зі столу всі продукти і помістити їх в недоступне для паразитів місце, то позбутися від них таким чином все одно не вдасться. Тарани заповзуть за плиту і знайдуть там просыпанный колись цукор або невелику жменю крупи, якої вистачить їм на довгий час. Крім того, вони можуть харчуватися декоративними рослинами, розташованими на вашому підвіконні, а в сильний голод не погребують навіть милом над раковиною. Але головною умовою для їх існування є наявність води. І якщо ваша сантехніка несправна, то таргани точно не залишать ваше житло, поки ви не зробите серйозні кроки для їх знищення.

      Чорний тарган

      Ще один яскравий представник загону тарганів, що мешкає в житло людини – чорний тарган. У квартири він приходить зі сміттєвих баків, підвалів і каналізаційних стоків і є справжнім лихом для людини.

      Цікавий факт! Чорний тарган не піднімається вище п’ятого поверху, тому страждають від нього в основному мешканці перших поверхів.

      Представники цього виду в теплу пору року можуть жити на вулиці, а з настанням холодів переміщатися в опалювальні будинку

      Харчуються вони практично будь-якими продуктами, а при відсутності свіжої їжі заповзуть у відро для сміття і наситяться недоїдками. В залежності від умов проживання, дорослі особини можуть досягати трьох сантиметрів. Забарвлення їх хітинового покриву не обмежується тільки чорним кольором і може бути темно-сірим, коричневим або темно-рудим.

      Чорні і руді таргани дуже схожі за способом життя, але відрізняють їх зовнішні характеристики і швидкість розмноження, яка в останніх значно вище. Крім того, чорні таргани виділяють характерний неприємний запах, за яким їх можна обчислити.

      Знайти їх можна там, де поблизу є якась їжа:

      • в сміттєвому баку;
      • за плитою;
      • під холодильником;
      • під кухонним гарнітуром;
      • в коморі.

      Важливо! Наявність чорних тарганів говорить про те, що в приміщенні дуже погана санітарна обстановка.

      Основна небезпека, що йде від особин цього виду, полягає в їх способі життя. Переміщаючись по брудних колекторам і сміттєвих контейнерів, вони на своїх лапках тягнуть до вас в будинок величезна кількість хвороботворних бактерій та інфекцій. Ситуація може бути наступною: тарган поснідав у сміттєвому відрі, потім перемістився в миску собаки, і ось вже через кілька хвилин він простує вашого обіднього столу, вибираючи, яке зі святкових страв покуштувати. І всі розуміють, що тут головне не те, скільки він з’їсть, а те, скільки зарази він залишить на тарілках і продуктах.

      Увага! Вчені довели, що чорні таргани є одними з найбільш активних розповсюджувачів сотень шкідливих мікроорганізмів і можуть переносити такі захворювання, як кишкова паличка, виразка і холера.

      Але домашніми комахами вони стають тільки в наших регіонах. У країнах з теплим кліматом ці паразити поселяються під відкритим небом, забираючись під каміння і тріщини будинків, і є вуличними тарганами.

      Білі таргани

      Багато хто вважає, що білі таргани – це представники окремої групи, але це не так. Комахи набувають світлий відтінок і практично прозору структуру тіла після линьки.

      Тарган скидає свій хітиновий покрив близько 8-ми разів за весь життєвий цикл

      У цей період їх досить важко помітити на відкритих територіях, так вони завжди ховаються в затишних місцях. Через деякий час паразити темніють і набувають характерний для виду забарвлення.

      Цікавий факт! Існує теорія, що колір панцира стає білим, коли комаха живе в постійній темряві. Але це невірно, так як тарганів альбіносів у природі не існує.

      Іноді шкідники можуть придбати біле забарвлення внаслідок дії реагентів, які людина використовує для їх знищення. І якщо комасі вдається залишитися в живих, він може втратити свій первісний колір.

      Американський тарган

      Його батьківщина – Африка, з якої він потрапив в Америку і країни Європи разом з продовольчими товарами, що перевозяться морським шляхом. Комахи забиралися в ящики з предметами торгівлі і швидко поширювалися по всьому світу.

      Представники цього виду з завидною швидкістю звикають до різних життєвих умов

      Незважаючи на те, що в Африці вони мешкали в умовах дикої природи і селилися в жарких тропічних лісах, в інших країнах вони швидко освоїлися і звикли до людської оселі з нескінченними запасами провіанту і прийнятним кліматом.

      Американський тарган зміг адаптуватися навіть в наших кліматичних зонах і квартири російських жителів стали для нього цілком прийнятними для існування.

      Цікавий факт! Відрізняє цей вид комах велика рухливість і, в деякій мірі, агресивність, від якої можуть страждати з тваринами і сплячі люди.

      Але американський тарган абсолютно не переносить низьких температур і гине вже при позначці 0°C.

      Туркменський і єгипетський тарган

      Це більш рідкісні представники загону таракановых, які зустрічаються в основному в країнах Середньої Азії та південних регіонах Росії. Жити вони можуть як в житло людини, так і в будівлях, призначених для утримання домашньої худоби.

      Туркменські (ліворуч) і єгипетські таргани (праворуч) часто використовуються в якості корму для змій і ящірок

      Меблевий тарган

      Перші меблеві таргани були виявлені близько 50-років тому в центральних областях Росії. Цей вид характеризується яскраво-рудим забарвленням хітинового покриву, має прозорі крила з коричневими смугами.

      Меблевого таргана абсолютно не цікавлять продукти харчування

      Найбільше особин цього виду приваблює їжа, що містить крохмаль. Саме їм багатий шпалерний клей і корінці старих книг. Тому найчастіше гнізда цих комах виявляють у бібліотеках, спальнях, архівах та інших місцях, де вони можуть знайти джерело насичення.

      Середньоазіатський тарган

      Які ще бувають таргани, мешкають у житлових приміщеннях? До останнього паразитуючому виду можна віднести середньоазіатського таргана, зустрічається в південних регіонах Росії. Його зовнішні ознаки – це дуже темне практично чорне черевце і голова жовтого кольору.

      Ці комахи вміють стрибати і літати на невеликі відстані

      Представники екзотичної фауни

      Але далеко не всі різновиди тарганів є шкідниками. Представники деяких видів користуються величезною популярністю у оригіналів, які воліють мати в своєму будинку незвичайного екзотичного улюбленця. Сьогодні вже нікого не здивуєш ігуаною в акваріумі або небезпечним тарантулом в дитячій кімнаті. Так черга дійшла і до особин загону таракановых.

      Пропонуємо розглянути види популярних екзотичних тарганів та їх фото.

      • Тарган-автомобільчик виглядає більш ніж оригінально. Характерними особливостями його є короткі надкрила світлого відтінку та світла смуга по периметру тіла, а самці ще виділяються і яскравими цятками на переднеспинке.
        Цей тарган своїм зовнішнім виглядом нагадує крихітний автомобіль з запаленими фарами
      • Шаховий тарган – це самий милий, якщо можна так про нього висловитись, представник свого загону. Він має яскраву чорно-білу забарвлення, що нагадує забарвлення хижої жужелиці, що допомагає йому не стати здобиччю деяких хижаків. Як і представники інших видів, шаховий тарган воліє вдень ховатися, а вночі виходити на пошуки провіанту.
        Батьківщиною цієї комахи є Індія
      • Наступний вид отримав яскраву назву «Мертва голова», так як має на спинці малюнок, що нагадує страшну маску.
        При близькому розгляді видно всі деталі дивного візерунка
      • Мадагаскарський шиплячий тарган – найбільший представник свого загону. Дорослі особини можуть досягати 10 см в довжину і дивують своєю поведінкою вони шиплять. Може здатися, що таким чином вони намагаються відлякати вас, але це не зовсім так. Безсумнівно, цей звук вони використовують для відлякування ворогів, але найчастіше видаване шипіння є всього лише різким видихом. Більш докладно про цей вид читайте у статті: Умови утримання мадагаскарських тарганів.
        Мадагаскарських тарганів заводять в квартирах найбільш часто
      • Тарган-носоріг відрізняється своїм значним вагою – деякі особини можуть досягати маси в 37 р. Практично як звичайний горобець. Ці комахи є довгожителями – здатні прожити близько 10 років.
        Тарган-носоріг може вирити в землі тунель довжиною в 1 метр
      • Megaloblatta longipennis – тарган родом з Латинської Америки, який вміє літати. Розмах його крил становить 20 см, і коли він їх розгортає, то стає дійсно величезним.
        Єдиний летючий тарган

      no images were found

      І це далеко не всі представники загону таракановых. Адже щороку знаходяться нові особини, які раніше не були вивчені. Комахи адаптуються до отрут, звикають до нових умов навколишнього середовища і знову поселяються в наших будинках. Одні в якості екзотичних тварин, інші – шкідників.

      Список видів тарганів: види, назви, місця проживання та фото

      Складання списку найбільш унікальних і незвичайних видів тарганів, в їх незліченних видах і наукових назвах, а також місцях проживання, характеристиках і фотографіях, можна вважати одним з найбільш огидних вражень, які можна отримати в цьому неймовірному Тваринному Царстві.

      А цікавим фактом про тарганів є те, що вони належать до підряду “Blattaria”, який об’єднує понад 5 000 різних видів, в межах найрізноманітніших родів і належать до найрізноманітніших родин.

      Однак не менш цікавим є той факт, що близько 99% цих тварин вважаються нешкідливими; лише дуже невелика кількість видів може вважатися справжніми міськими шкідниками.

      Однак, коли вони шкідники, вони дійсно шкідники! Один з найшкідливіших видів для здоров’я людини, особливо тому, що вони переносять в своїх лапах (або через свої фекалії) незліченну кількість патологічних мікроорганізмів, таких як грибки, бактерії, віруси, найпростіші, серед низки інших збудників хвороб.

      Розміри цих тварин майже не варіюються. Зазвичай вони мають розміри від 15 до 30 мм.

      Одними з найпопулярніших є американський тарган, німецький тарган і східний тарган. Разом вони складають групу найбільш ненависних і ненависних комах нашого суперечливого Тваринного світу.

      Підраховано, що таргани існують серед нас щонайменше 310 або 320 мільйонів років, в загальній складності майже 5 000 різновидів, завжди з особливою сплющеною формою, довжиною 2 або 3 сантиметри, відносно невеликою і напівтрикутною головою, парою вусиків, які надають їм ще більшої жахливості, а також досить розвиненими очима.

      І навіть більше: як одне з найбільш огидних і ненависних співтовариств живих істот з усіх існуючих на планеті екосистем! Справжній символ бруду, деградації і відсутності турботи.

      Здатні викликати враження, з яким здатні зрівнятися, мабуть, лише щури – інша не менш ненависна спільнота, але з особливостями і своєрідністю, які, як би це не здавалося неймовірним, роблять ці види одними з найоригінальніших і найсуперечливіших у всьому Тваринному світі.

      Але мета цієї статті – скласти список з видами тарганів, які можуть бути легше знайдені людиною. Група видів з відповідними науковими назвами, місцями проживання, фотографіями, серед незліченних інших особливостей цього співтовариства тварин.

      1.Blatella Germanica (німецький тарган)

      Серед найпоширеніших видів цього співтовариства комах у нас є дуже унікальний “Німецький тарган”; різновид ряду Blattodea, видатний представник родини Blattellidae, а також вважається домашнім тарганом і з космополітичними характеристиками.

      Німецький тарган не перевищує 10-15 мм, має коричневе забарвлення і пару темних смуг, розташованих уздовж. повідомити про це оголошення

      Також їх можна зустріти з промовистими прізвиськами французькі таргани, таргани, французькі таргани, серед інших досить простих для такого огидного і відразливого створіння назв.

      Це класичний приклад домашнього таргана, справжнього міського шкідника, здатного завдати великої шкоди здоров’ю людини, особливо тому, що він віддає певну перевагу дуже привабливому середовищу ресторанів, барів, закусочних і скрізь, де він може в достатку знайти харчові відходи.

      Походячи з азіатського континенту, Blatella germanica завоювала світ; і завжди як міський шкідник, який дуже любить домашнє середовище – хоча він також цінує дуже привабливе середовище комерційних установ, якщо вони не мають дуже низьких температур.

      Але як і будь-який поважаючий себе тарган, німецький тарган також привертає до себе багато уваги своєю стійкістю до низьких температур – нехай навіть і на короткий час.

      Саме тому він став одним з найпоширеніших видів у світі, з незапам’ятних часів випадково занесений в далекі подорожі та експедиції, щоб прославитися як міський шкідник par excellence в різних країнах планети.

      За винятком Антарктиди (і острівних країн), німецького таргана можна зустріти на всіх інших континентах; і саме тому він має таку неймовірну варіативність прізвиськ, оскільки для кожного регіону він отримав різні назви.

      Для французів це, як не може бути інакше, “французький тарган”, а для росіян – страшний “російський тарган”. У німців, очевидно, це “німецькі таргани”, окрім незліченної кількості інших назв, які неможливо описати в кількох рядках.

      Характеристика німецького таргана

      Німецький тарган (Blatella germanica – його наукова назва) входить в наш список одних з основних видів тарганів як нічний вид, переважним місцем проживання якого є домашнє середовище, як ми можемо бачити на цих фотографіях.

      Але не дивуйтеся, якщо за якоюсь примхою долі ви натрапите на когось із цих звіряток вдень, або навіть у сутінках.

      Це досить поширене явище, але нормально знаходити їх у темних місцях, таких як кухні та ванні кімнати, які завжди шукають їжу і тікають через каналізацію.

      Німецький тарган сфотографований збоку

      Тут, мабуть, головною цікавістю цього виду є той факт, що вони стали з часом одними з найбільш стійких до нападу інсектицидів – можливо, це результат наполягання на цьому виді доцільно; що фактично зміцнило їх.

      І тепер ми маємо “надвид”; жахливого члена тієї жахливої спільноти Blattaria; як типового всеїдного, детритоїдного звіра, який дуже любить дієту, засновану на цукрі, жирах, м’ясі, вуглеводах, серед інших досить енергетичних делікатесів.

      Це коли вони не впадають у відчай, харчуючись обрізками мила, грибком, пліснявою, клеєм, зубною пастою і навіть іншими видами – тоді вони набувають типової канібалістичної поведінки.

      Як космополітичний вид, німецький тарган зустрічається на всіх континентах, окрім Антарктиди.

      І бажано в місцях з температурою, яка не перевищує 30 градусів за Цельсієм, щоб вони могли розвиватися до тих пір, поки не досягнуть не більше 1 або 1,5 см в довжину.

      Відтоді вони стають одними з головних урбаністичних шкідників на планеті, здатними, як мало хто інший, протистояти атаці інсектицидів, на додаток до своєї високої здатності до розмноження, значно посиленої звичкою забирати з собою шкаралупу яєць протягом усього інкубаційного періоду.

      І, як виявляється, багато структуроване середовище барів, ресторанів і закусочних також особливо приваблює цей різновид комах; який цінує теплий, темний і досить вологий клімат – як, зрештою, і здається “зачарованим раєм” для більшості різновидів тарганів.

      2. тарган східний (Blatta orientalis)

      Тут, в цьому списку з основними відомими нам видами тарганів, є вид з науковою назвою, місцем проживання і характеристиками досить унікальними, як ми можемо бачити на цих фотографіях.

      Східного таргана також можна зустріти з оригінальним прізвиськом “Голий тарган”, завдяки його фізичним характеристикам. І так само його можна охарактеризувати як космополітичний вид, легко пристосований до життя з людиною і по суті домашній.

      Його забарвлення, як правило, варіюється від чорного до коричневого; але також помітна різниця в розмірах між самцями і самками досить вражає у цього виду.

      При цьому деякі самці можуть мати довжину менше 2 см, тоді як самки можуть легко наближатися до 3 см!

      Але це не все, чим вони відрізняються. Їх фізичні аспекти також досить унікальні. Досить знати, наприклад, що самців можна легко впізнати за розміром їх крил, великих і коричневих, і за більш сором’язливою будовою тіла.

      У той час як самки, незрозуміло чому, мають дивно знебарвлені, маленькі і непомітні крила – але які, що також дивно, оточують структуру тіла, набагато міцнішу, ніж їхні.

      Не кажучи вже про те, що літати – це справа самців, принаймні серед видів цієї спільноти, де саме вони лякають низькими польотами на відстані не більше 3 м.

      Вид та його предикати

      Цікавою особливістю східних тарганів є те, що вони набагато гірше пристосовуються до несприятливих умов, ніж німецькі таргани. Насправді вони навіть більш стримані, коли справа доходить до їх харчової діяльності.

      Цей різновид обмежується брудним, темним і вологим середовищем, таким як райони водопропускних труб і каналізацій. Але вони також, здається, віддають певну перевагу місцям, де вони можуть знайти залишки їжі, гнилі стовбури і чагарникові утворення.

      Але не дивуйтеся, якщо ви знайдете екземпляр Blatta orientalis в листі, занедбаних будівлях, біля підніжжя скель, серед інших регіонів, де вони можуть знайти середовище, яке вони найбільше цінують – адже це одна з багатьох їхніх особливостей!

      Ця тварина є одним з видів тарганів родом з Північної Африки, з таких країн, як Туніс, Єгипет, Лівія, Алжир та інших.

      Але, що цікаво, він став одним з типових сортів у Сполучених Штатах, особливо в частинах Півдня, Середнього Заходу та Північного Сходу, де вони можуть знайти температуру, яка їм найбільше подобається – близько 21 і 24 градусів за Цельсієм.

      Що стосується їх фізичної будови, то східні таргани не уникають особливостей цієї спільноти. Зазвичай вони мають довжину близько 2 або 2,5 см і темне забарвлення.

      І що досить вражає в цьому виді, так це певна перевага горищ, підвалів, льохів, занедбаних і темних будівель – найбільш вподобаних місць для здійснення відповідних репродуктивних процесів.

      Саме тут ці таргани віддають перевагу відкладанню своїх “яєчних коробок” (“oothecae”), які все ще будуть інкубуватися протягом приблизно 50 або 70 днів, так що німфи можуть розвиватися протягом періоду часу від 6 до 10 місяців для самців і самок, відповідно.

      Американський тарган (Periplaneta americana)

      Американська периферія відома тим, що є одним з видів “літаючих тарганів”. Якщо він відчує загрозу, то полетить і стане ще більш “загрозливим”.

      Вид є типово тропічним, а тому досить поширений у Бразилії, а також у кількох країнах Південної Америки.

      Фактично це один з тих космополітичних різновидів, які зазвичай потрапляють до країн випадково, заховані в ящиках, багажі, і там, де вони знаходять прихильне середовище.

      Американський континент є батьківщиною цього виду, і навіть у США та Канаді їх можна зустріти, як правило, в житлових будинках (у пошуках їжі) або в покинутих будівлях (для відпочинку).

      Але завжди як небажана компанія для людини, яку легко зустріти в ресторанах, барах, закусочних і скрізь, де вони можуть знайти свої улюблені делікатеси: органічні, смачні та соковиті залишки їжі, які вони жадібно шукають протягом дня.

      Деякі дослідження вказують на африканське походження американського таргана, але сьогодні його вже можна вважати, до “гордості” американців, аборигенним видом країни.

      А щодо його основних характеристик, то виділяється його маневреність. Так, це ще один з тих “літаючих тарганів”, які здатні робити ті самі безпомилкові нальоти, особливо, коли відчувають загрозу.

      І не можна забувати, що мова також йде про одного з головних переносників хвороб на землі, багато в чому завдяки їх здатності переносити незліченну кількість інфекційних агентів, які застряють в їх лапах (або навіть у їх фекаліях) і заражають їжу і все, що з ними контактує.

      Особливості американської периферії

      Якщо спритність і здатність “літати” (так, це так звані “літаючі таргани!”) є відмінними рисами американського таргана, то здатність до регенерації – це його велика “секретна зброя!”.

      Проаналізувавши його в лабораторних умовах, було виявлено неймовірну здатність до регенерації цього виду – причому з легкістю, здатною вразити навіть деяких фахівців-зоологів з цього виду ресурсів.

      М’язово-скелетна тканина, клітини печінки та епітеліальні клітини є одними з тих, що найкраще проявляють цю характеристику; і, можливо, ми стикаємося з однією з причин “безсмертя” цієї спільноти тварин, з якими, можливо, конкурують лише членистоногі та голкошкірі, коли мова йде про давнину.

      За здатністю до регенерації деяких клітин тарганів, схоже, стоять якісь хімічні речовини. І все вказує на те, що такі речовини сприяють своєрідному притяганню (і розмноженню) між ними, через що ці тварини здаються вічними.

      Що стосується фізичних характеристик американського таргана, то можна сказати, що вони зазвичай мають розмір від 27 до 45 мм (деякі види можуть досягати страшних 5 см!) і забарвлення від коричневого до червонуватого.

      І що самки мають особливість носити свої оотеки (мішечки з яйцями) близько 1 дня, щоб вони могли безпечно відкласти їх десь у відповідному місці.

      Американський тарган є типовим каналізаційним видом, який можна легко знайти в каналізації та санітарних системах, і який зазвичай проникає в будинки через відкриті каналізаційні труби.

      Як перидоміліарний вид (живе в околицях житла), він характеризується тим, що заходить в будинки тільки тоді, коли йому потрібно знайти нові джерела їжі, тому його улюбленими місцями проживання є домашні кухні, бари, ресторани та закусочні.

      Яйця Periplaneta americana зазвичай інкубуються від 30 до 45 днів у близько 30 яйцевих мішках (оотеках), які вміщують близько 15 одиниць. У той час як німфи розвиваються протягом 125-140 днів.

      4.Periplaneta Fuliginosa (буро-смугастий тарган)

      Ще один досить цікавий вид тарганів, про який також варто згадати в цьому списку, де наведено опис, фото, місця проживання, наукові назви та особливості цих тварин, – це “Буро-смугастий тарган”.

      Вид є одним з тих “страшних” представників всесвіту Blattarias; він також відомий як “Кавовий тарган”, “Нечітко-коричневий тарган”, “Буро-смугастий тарган”, серед інших назв, які він отримав через свій зовнішній вигляд.

      І саме цей аспект є характерним для сапсана, який добре характеризується буруватим забарвленням, яке все ще досить блискуче, особливо на грудній клітці, що робить його унікальним різновидом у цьому особливому ряді тварин.

      Periplaneta fuliginosa є детритоядним видом, з особливою перевагою до розкладання органічного матеріалу. Це робить її, разом з грибами, бактеріями і подібними мікроорганізмами, одним з найважливіших видів для перетворення органічної речовини в природі.

      Яскравою особливістю цього різновиду тарганів є надання переваги закритим приміщенням, таким як покинуті будинки, руїни, склади, сховища, серед інших місць, де вони можуть знайти вологість і залишки їжі.

      Бурий смугастий тарган є одним з тих космополітичних видів, які легко зустрічаються на всіх континентах, окрім Антарктиди, оскільки він віддає перевагу температурам від 25 до 31°C.

      Що стосується їх фізичних характеристик, то вони, як правило, мають довжину близько 1,4 см, забарвлення від темно-коричневого до блискучого темно-коричневого, без ознак літаючого таргана, і, як передбачається, були подаровані решті світу африканським континентом.

      Тарган бурий смугастий

      Ми можемо охарактеризувати фулігінозу як міського побутового шкідника; але також з характеристиками перидомашнього виду; який зазвичай носить свій яєчний футляр протягом усього дня і відкладає його в безпечному місці для інкубації протягом приблизно 1,5 місяців.

      Вид та його особливості

      Німфи Periplaneta fuliginosa зазвичай розвиваються приблизно через 2 місяці після вилуплення, а тривалість життя самців зазвичай становить від 113 до 118 днів, тоді як самок не перевищує 3 місяців.

      Кількість оотек, вироблених самкою, зазвичай варіюється від 6 до 17 випадків, з приблизно 15 яйцями в кожній, що буде передвісником того, що ось-ось прибуде нова партія тарганів, на “радість” населенню помірних регіонів Азії і південного сходу США, де цей вид можна зустріти легше.

      “Димчастий тарган”, як можна перекласти його унікальну наукову назву, привертає увагу також різноманітністю середовищ, де його можна зустріти.

      Сміттєзвалища, гнилі дупла дерев, мертва рослинність, всередині будинків, дерев’яні купи, кам’яні фундаменти, люки каналізаційних люків, біля водостоків, на горищах, у підвалах. Словом, поки вони можуть знайти підвищену вологість, вони будуть там, “величезні” і “страшні”.

      А також як досить важливий переносник хвороб; типовий міський шкідник; з ознаками осілого виду, нелітаючий і зі здатністю до регенерації, що не є чимось новим, коли мова йде про ці грізні тарганячі спільноти.

      5) Мадагаскарський тарган (Gromphadorhina portentosa)

      Це той, кого ми можемо назвати “тарганом поваги”: Gromphadorhina portentosa, також відомий як “мадагаскарський шиплячий тарган”.

      Це буяння природи, здатне досягати від 5 до 7 см в довжину, яке приходить у світ безпосередньо з острова Мадагаскар – найбільшого на Африканському континенті!

      Улюбленим місцем проживання цього виду є дупла дерев, гнилі стовбури, купи деревини, основи каменів; а цікавим є той факт, що цей вид цінується як домашній улюбленець – така екзотичність його фізичних та біологічних аспектів – що навіть робить його одним з об’єктів сумнозвісної торгівлі дикими тваринами.

      В межах цієї спільноти Gromphadorhina з мадагаскарським тарганом часто плутають деякі інші види, такі як G.oblongonota, G.picea, серед багатьох інших. Однак він має унікальні характеристики!

      Їх характерний шиплячий звук, наприклад, видається при видиханні повітря через вихідні канали, а також те, що вони безкрилі і відмінно лазять по найскладніших конструкціях.

      Іншими особливостями мадагаскарського таргана є вусики самців (набагато більш помітні, ніж у самок), єдина пара рогів (не менш пишна), крім того, що вони рухаються разом з вусиками всередині тіла.

      Привертає увагу той факт, що вони харчуються переважно рослинними рештками та целюлозою, а також те, що вони живуть близько 5 або 6 років (у неволі); не кажучи вже про те, що ці стосунки між самками та їхнім потомством набагато тісніші та триваліші, ніж це зазвичай буває у інших видів.

      Особливості мадагаскарських тарганів

      Як ми вже говорили, в цьому списку з незліченною кількістю видів тарганів, що існують на планеті, в різних видах, наукових назвах, місцях проживання та інших особливостях, як ми можемо спостерігати на цих фотографіях, мадагаскарські таргани займають особливе місце.

      Насправді дехто каже, що їх навіть не можна віднести до тієї категорії, де живуть найогидніші види тварин!

      Ми можемо, однак, охарактеризувати їх як таких, що належать до цього підряду блатаріїв, але як окрему спільноту, причому з унікальними характеристиками, наприклад, здатністю видавати звукові сигнали за допомогою дихання.

      Насправді це щось досить незвичайне серед комах, оскільки, як відомо, природно, що всі звуки, які вони видають, є результатом тертя між їхніми кінцівками.

      Ще одна річ, яка привертає велику увагу до провісницької Gromphadorhina – це той факт, що вона є фаворитом у використанні тарганів у теле- та кінопродукції.

      Фільми “Зоряний десант” (1998), “Одержима” (1975), “Люди в чорному” (1997) та інші не менш екстравагантні постановки – лише деякі з тих, що допомогли гадагаскарським тарганам прославитися і стати зірками, чого мало хто удостоївся в історії кінематографа.

      Як ми вже згадували, мадагаскарський тарган є одним з улюбленців заводчиків екзотичних тварин.

      І вони все ще мають перевагу в тому, що їм не потрібно більше, ніж невеликий темний простір, з температурою від 27 до 31 градусів за Цельсієм, і з якого вони не можуть втекти шляхом лазіння (їх велике вміння і секретна зброя).

      А в іншому, просто годуйте їх великою кількістю свіжих овочів, деяким джерелом білка і великою кількістю любові і турботи (якщо це взагалі можливо).

      І, таким чином, гарантувати розмноження одного з найбільш екзотичних, незвичайних і своєрідних видів цього не менш екстравагантного, екзотичного і своєрідного всесвіту тарганів.

      Австралійський тарган (Periplaneta australasiae)

      Це співтовариство, яке надає притулок таким видам, як американський тарган і бурий смугастий тарган, також надає притулок цьому різновиду, довжиною близько 3 – 3,5 см, з червонуватим відтінком і жовтуватою смугою на грудях.

      Цю тварину легко сплутати з американським тарганом, але вони відрізняються розмірами, так як австралійський тарган набагато менш витривалий, а також має своєрідні смуги з боків крил.

      Це “грізний” сорт (якщо так можна висловитися), що походить з азіатського континенту (незважаючи на назву), і який легше знайти в південних штатах США, таких як Алабама, Джорджія, Техас, Нью-Мексико, Флорида, Південна Кароліна, серед кількох інших.

      Periplaneta australasiae є одним з цих космополітичних видів, які завоювали світ, будучи випадково перевезеними у вантажах фруктів, овочів, бобових, серед інших ситуацій, які пропонують їм середовище, яке вони найбільше цінують: приглушене і комфортно темне.

      До речі, щодо поширення цього виду, дуже вражає те, що їх легко можна зустріти в регіонах уздовж узбережжя США, завдяки переміщенню вантажів і розвантаженню, що привозить все більше і більше австралійських тарганів на “радість” населенню цієї частини країни.

      Ще однією цікавою особливістю цього виду є його толерантність до сухого середовища (або низької вологості), завдяки чому він добре переносить тропічний клімат деяких регіонів півдня США, таких як Флорида, наприклад, а також спекотне літо і вологу зиму Каліфорнії, до яких вони дуже добре пристосувалися.

      Поведінка периферійних планет Австралазії

      У цьому переліку з найрізноманітнішими видами тарганів, з їх характеристиками, улюбленими місцями проживання, різноманітністю видів, науковими назвами, серед інших особливостей, як ми бачимо на цих фотографіях, ми не могли пропустити такий вид, як цей.

      Це пов’язано з тим, що це один з тих видів тарганів, які не дуже люблять закрите і темне середовище. Здається, що вони дійсно люблять простір: вільно пересуватися в портових зонах, посеред будівель і фінансових центрів великих міст.

      Австралійський тарган переносить закрите середовище тільки тоді, коли йому потрібно знайти їжу, як хороша всеїдна тварина, яка буде добре себе почувати на дієті, заснованій на залишках їжі, фруктах, зіпсованих овочах, фекаліях, целюлозі, серед інших смачних матеріалів.

      Як типовий летючий вид, саме так він рятуватиметься від переслідування своїх головних хижаків, у нестримних перегонах шукаючи якусь нору (свою улюблену схованку), що нагадує йому його колишні житла (дупла дерев та гнилі стовбури), коли він ще населяв азійський континент.

      І не лякайтеся, якщо в якийсь момент натрапите на деяких з них, які влаштовують собі добрячий бенкет з куп деревини, гниючих стовбурів, рослин і навіть книг – це характерна риса австралійського таргана, який привертає увагу своєю здатністю пересуватися, коли справа доходить до втамування голоду.

      Цей вид має життєвий цикл, який не перевищує 180 днів, і в цей період він повинен пройти репродуктивну фазу, як це характерно для цього роду.

      Вони просто носитимуть свою оотеку протягом довгих і майже нескінченних 40 днів, з приблизно 25 яйцями в кожній оотеці, що в цілому складає 20 або 25 таких “яєчних мішків”, готових привести до життя кілька сотень цих тварин.

      7) Зелений тарган (Panchlora nivea)

      Перед нами прекрасний приклад екзотичного та екстравагантного виду з жахливого всесвіту тарганів, різновид також відомий як Кубинський тарган, Зелений банановий тарган, серед інших назв, які вони отримують завдяки своїм фізичним та біологічним особливостям.

      Як дозволяє припустити його назва, мова йде про типовий карибський вид, точніше з деяких кубинських регіонів, звідки він поширився в деяких місцях США, в основному у Флориді, Південній Кароліні, Північній Кароліні, Техасі, Алабамі, серед інших прибережних районів і узбережжя Флоридської затоки.

      Його зелене забарвлення, без сумніву, є його великою принадою, і це результат генетичної мутації, яка змогла перетворити цього представника порядку Blattodea на справжню пам’ятку, де б його не знаходили.

      Зеленого таргана не можна вважати міським шкідником, адже ви навряд чи зустрінете його в будинку, або навіть в перидомашніх умовах. Що вони дійсно люблять, так це бродити по чагарниках, стовбурах дерев і листі.

      У цих місцях вони харчуються личинками, рослинними залишками, гниючою деревиною, дрібними комахами, серед інших подібних матеріалів – характеристика, яка точно не відносить їх до категорії міських шкідників, як зазвичай описують тарганів.

      Ще одна цікавинка цього виду стосується його статевого диморфізму. Різниця в розмірах між самцями і самками вражає, оскільки в той час як перші ледве перевищують 13, 14 або 15 мм, самки можуть легко досягати пристойних 2,5 см в довжину.

      Розмноження та інші особливості панхлори нівеї

      Ще одна цікавинка про цих зелених тарганів стосується їх особливої прихильності до джерел світла. Це одна з тих комах, яких зазвичай приваблює пляма світла, що також сприяє залученню до них ще більшої уваги.

      Ось чому цих тарганів досить часто утримують як домашніх улюбленців – і навіть як джерело їжі для інших видів, що розводяться в неволі – тим більше, що вони не становлять жодної небезпеки для здоров’я людини.

      Щодо репродуктивних характеристик цього виду, то можна сказати, що вони залишаються на своїх оотеках протягом періоду, необхідного для того, щоб яйця, що містяться в них, були відкладені в безпечному місці.

      А ще відомо, що кожна з цих оотек може прихистити до 50 яєць, які вилупляться при температурі від 22 до 25 градусів за Цельсієм не більше ніж за 46 днів, до появи німф, які розвиватимуться в період від 143 до 180 днів.

      8.Паркоблата Пенсильванія

      Ще один вид тарганів, який слід включити в цей список, де ми знаходимо найбільш унікальні види, з найрізноманітнішими науковими назвами, найцікавішими уподобаннями щодо середовища проживання, серед інших особливостей, які, на жаль, ці фотографії нам не показують, – це пенсильванський тарган.

      Це ще одна особливість цього підряду Blattaria, родом зі східних регіонів Північної Америки, що робить його типовим видом провінцій Квебек, Онтаріо (Канада), Пенсільванія, Вірджинія, Огайо (США), серед інших прилеглих регіонів.

      Фізично можна виділити темно-коричневе забарвлення цього різновиду, а також довжину близько 2,5 см у самців і трохи менше 2 см у самок – і жовтуватий відтінок з боків грудної клітки, що надає цьому виду страхітливого вигляду.

      Ще однією цікавинкою цього різновиду є його здатність “літати” – те, що характерно для самців, тоді як самки привертають увагу мініатюрними розмірами своїх крил, які не можуть запропонувати їм цю характеристику.

      Саме тому для перших характерний неглибокий політ. Неглибокий і нетривалий, завдяки парі крил, яка справляється із завданням бути набагато більшою за власне тіло, яке і так досить велике для виду цієї спільноти.

      Пенсильванський тарган також привертає увагу тим, що належить до тих видів, які, схоже, дійсно віддають перевагу сільському та дикому середовищу чагарникового лісу, лісу або хащів; його набагато легше знайти в купах деревини, гнилих дуплах дерев і в стовбурах зрубаних порід дерев.

      І щороку вони влаштовують справжню вечірку під час шлюбного періоду, коли зграями перетинають кілька регіонів у пошуках сприятливих місць для здійснення відповідних процесів розмноження, а також мають цікаву особливість привертати до себе увагу прожекторів, як це відбувається з іншими їхніми родичами.

      Характеристика Паркоблата Пенсильванська

      Як ми змогли переконатися, пенсильванський деревний тарган не може бути віднесений до видів, які вважаються справжніми міськими шкідниками, не кажучи вже про те, що він є основним переносником хвороб.

      Ці тварини харчуються органічними відходами, переважно рослинного походження, які вони отримують у середовищі, де можуть розмножуватися певні види плісняви та грибків.

      Саме тому на дахах занедбаних будівель, підвалах, горищах та інших дерев’яних конструкціях часто можна зустріти спалахи цього різновиду тарганів. По суті їх навіть не можна вважати домашніми видами.

      Parcoblatta pensylvanica займає будинки лише тоді, коли вони побудовані в лісах, чагарниках і лісах; або навіть тоді, коли деревина, використана в будівництві, містить яйця цього виду.

      А про розмноження пенсильванського таргана відомо, що воно також проходить стадії, які характерні для цього підряду Blattaria: утворення яєць, розвиток у німф та стадія імаго.

      А починається все з відкладання яєць у корі дерев, гнилих стовбурах, водостоках, дерев’яних дахах або в інших місцях, де вони можуть знайти вологість, темряву та високу температуру.

      Існує кілька оотек, що містять близько 30 яєць кожна, які повинні вилупитися приблизно через 35 днів, так що ці таргани розвиваються як німфи протягом 1 року і стають дорослими особинами з очікуваною тривалістю життя від 6 до 8 місяців.

      9. рід Ectobius

      У цьому переліку з видами тарганів, які ми представили до цього часу, з їх різними характеристиками, науковими назвами, місцями проживання, різновидами видів, серед інших особливостей, що спостерігаються на цих фотографіях, також є особливе місце для цього співтовариства.

      Рід Ectobius включає такі види, як E.sylvestris, E.aethiopicus, E.aeoliensis, E.aetnaeus, E.africanus, серед кількох інших різновидів, які характеризуються тим, що не є космополітичними видами.

      Ectobius sylvestris є одним з них і є типово європейським або євразійським видом.

      Особини цього роду зазвичай мають довжину від 5 до 13 міліметрів, коричневе або зеленувате забарвлення, зі світлішими смугами по боках тіла.

      Хоча вони обмежені деякими регіонами Європи, нещодавня реінтродукція цього виду в Північну Америку в основному спрямована на створення популяції, яка вже поширюється в деяких частинах східної частини Сполучених Штатів і Канади.

      Зокрема, в чагарникових лісах, заростях і лісопосадках провінцій Квебек, Онтаріо, Манітоба (в Канаді), Огайо, Північна Кароліна, Арканзас, Теннессі (в США), серед кількох інших прилеглих регіонів.

      І, нарешті, те, що також привертає багато уваги в цьому роді, – це його статевий диморфізм. В даному випадку ми маємо самок з набагато більшою довжиною, ніж у самців, і з курйозно меншими крилами; те, що, до речі, можна спостерігати і в інших родах цього все більш дивовижного і показового всесвіту підряду Blattarias.

      Чи була ця стаття корисною? Чи знайшли ви в ній те, що сподівалися знайти? Чи є у вас щось, що ви хотіли б додати до неї? Зробіть це у формі коментаря нижче. І продовжуйте ділитися, задавати питання, обговорювати, розмірковувати і користуватися нашим контентом.

      Miguel Moore

      Мігель Мур – професійний екологічний блогер, який пише про навколишнє середовище вже понад 10 років. Він має ступінь бакалавра доктор наук про навколишнє середовище в Каліфорнійському університеті в Ірвайні та ступінь магістра з міського планування в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Мігель працював вченим-екологом у штаті Каліфорнія та міським планувальником у місті Лос-Анджелес. Наразі він є самозайнятим і розподіляє свій час між написанням свого блогу, консультаціями з містами з екологічних питань і дослідженням стратегій пом’якшення кліматичних змін.

Про автора

admin administrator