Вигнати кротів із дачної ділянки

Авторadmin

Вигнати кротів із дачної ділянки

Рослини, які допоможуть вигнати кротів з вашої дачної ділянки

Кріт — не є злісним шкідником городньої ділянки, як капустянка, попелиця, білокрилка, але іноді є негативні наслідки від присутності цього ссавця на городі, інформує Ukr.Media.

Дачники знають сотні способів, як вигнати з городу кротів, які, прокладаючи свої ходи, пошкоджують коріння рослин.

Якщо на ділянці з’явилися норки кротів, то можна використовувати гуманні способи, щоб кроти якнайшвидше покинули город і не захотіли повернутися.

Як позбутися кротів на дачі

Найпростіші і доступні трюки відвадять кротів від дачі і дозволять зберегти молоді посадки в цілості та безпеці.

Багато городників вважають за краще використовувати металеву сітку як перешкоду, яка «не по зубах» кротам. Якщо її закопати в землю на 30-40 см, то кроти ніяк не оминуть такий заслін.

Крім цього способу, можна використовувати рослини у боротьбі з кротами. Висаджуйте на ділянці квасолю, цибулю, часник чи горох. Кроти точно не захочуть влаштуватися на вашому городі.

У нори можна закладати дрібно посічений чистотіл. Рослина в ґрунті згниває, і це теж добриво, при цьому кротам не сподобається чистотіл, він для них є своєрідним відлякувачем.

Як позбутися кротів на дачі: кращі методи

Дача постраждала від кротів? Пора позбавлятися від дрібних шкідників! Кажуть, що кроти водяться тільки в якісній і родючої землі, і що на поганий дачі вони просто не можуть завестися. Але ці тварини є серйозною небезпекою для майбутніх урожаїв, а тому варто поговорити про те, як позбутися кротів на дачі.

    • Як ведуть себе кроти на дачі?
    • Як боротися з кротами?
      • Профілактика кротів на дачі
      • Відлякування кротів
      • Отрута для кротів
      • Пастки для кротів
      • Капкани для кротів
      • Ловля кротів котами і собаками
      • Посадка рослин відлякують від кротів
      • Використання кротобоек для боротьби з шкідниками
      • Виклик служби для зачищення ділянки

      Природно, нас тішить той факт, що кріт, що живе тільки в якісному родючому шарі, обрав наш ділянку, але тільки за даним фактом. Інших причин для радості у нас точно немає, адже кроти можуть завдати серйозної шкоди врожаям на городі, квітів на клумбах, а також всьому ландшафтного дизайну дачної території. Це маленька істота досить швидко знищить газон, нариє ям і ходів, змусить нервувати.

      Як ведуть себе кроти на дачі?

      Насправді, даними шкідників абсолютно все одно, хто живе трохи вище них, і вони просто ведуть свою життєдіяльність, тим самим завдаючи шкоду нашим культурним рослинам. А тому ми вважаємо, що для найбільш ефективної боротьби з кротами, яким взагалі неважливо, чия ділянка псувати, ми повинні вивчити їх досить серйозно. Адже якщо ворог скептично ставиться до нас, ми зовсім не повинні його недооцінювати.

      Кроти на дачній ділянці можуть серйозно зіпсувати ландшафт і вплинути на врожаї

      Отже, що нам необхідно знати про кротів перед початком дій по зачистці ділянки:

      • Рідко буває, що на дільницю приходить тільки один кріт, частіше кроти живуть сім’ями, по кілька штук, а то й десятками. Тому, якщо ви помітили поява одного крота, то десь поруч є і його сім’я, бути може, буквально на сусідній ділянці або навіть в декількох метрах від першої поміченою нори. Даний факт ставить нам завдання ще складніше – знищити не одного крота, а цілу родину, про чисельність якої ми нічого не знаємо;
      • Варто знати, що кроти взимку мирно сплять, як, наприклад, їжачки. Вони виривають нори більшої глибини, ніж самі ходи під землею, і влаштовують невелику і теплу барліг. Виявити її можна завдяки великій кількості вийнятої землі. Шукати ж барлогу стоїть на пагорбах, звідки швидше сходить сніг і які першими прогріваються на весняному сонці;
      • Ходи кротів можуть представляти собою цілі магістралі, шахти і навіть зали під землею. Вони займають сотні і сотні метрів по всій ділянці, а розташовані на глибині всього в 5-20 см, саме в тому шарі, який називається родючим. Рослинність шкідників не цікавить, а тому кореневу систему рослин вони псують тільки своєю непрямої діяльністю, а ось всі личинки, черв’яки і жуки в даному шарі будуть знищені. Відповідно, серйозно постраждає все, що в зоні даних ходів;
      • Цікавим є той факт, що занедбаних ходів у кротів практично не буває, і перевірка робочих шахт відбувається мало не щогодини. Таким чином, навіть продавлений хід може бути відновлений дуже швидко;
      • Кроти не переносять вільного простору, мабуть, відчувають певну незахищеність, а тому рідко виходять назовні з грунту, хоча це буває. По норах ж пересуваються швидко, проривають або продавлюють грунт, а зруйновані ходи оминають стороною або ж роблять хід трохи нижче за рівнем;
      • Кріт володіє сильним тілом та лапами, так як все своє життя копає і знаходиться в русі. Тому ми маємо відмінний рада для дачників, які можуть спробувати зловити крота руками. Не варто цього робити, так як тварина запросто вирветься з рук, які ви б зусилля не докладали, але при цьому може і серйозно поранити вас, укусивши або оцарапав потужними лапами з кігтями. Крім того, кроти досить швидко пересуваються. Їх середня швидкість може досягати 5-6 км/год, а це швидкість швидкої ходьби людини. Тому можна бути впевненим в тому, що якщо кріт вискочив із пастки, ваших рук або ж просто вирішив прогулятися по свіжому повітрю пару метрів, то зловити його ви не зможете, так як протягом секунд він знову піде під землю;
      • Шкідники обережні і розумні, адаптуються під місцевість і не дають диктувати собі правила. Сказати простіше, запросто обходять небезпеки, тим більше, якщо ви постійно використовуєте одні і ті ж заходи для усунення шкідників з ділянки. Із зором у кротів серйозні проблеми, але слух і нюх у звірка розвинені на подив;
      • Кроти їдять багато, потреба в їжі дуже велика, а якщо згадати те, що тварини нападають на ділянку сім’ями і факт можливості швидкого риття грунту, то буквально протягом тижня можна отримати грандіозний шкоди. Тому ми рекомендуємо відразу приступати до вивчення та застосування способів боротьби з кротами, як тільки побачили їх ознаки на дачі.

      Ретельне вивчення поведінки кротів дасть вам можливість більш ефективно воювати з шкідниками

      Як боротися з кротами?

      Завдяки зазначеним раніше характеристиками кротів, які тепер вже знають багато дачники, стає зрозумілим, що боротьба з кротами – справа серйозне і дуже складне.

      Як правильно боротися з кротами на дачній ділянці?

      Профілактика кротів на дачі

      Самий вірний спосіб ніколи не займатися знищенням кротів на ділянці запобігти їх поява на власній дачі. Попередження появи шкідників досить дорогий процес, але він також має бути вам відома.

      Отже, найбільш правильним способом вважається спеціальне огородження по периметру, яке не дає тваринам проникати на вашу ділянку. Це може бути шифер, руберойд в декілька шарів або ж сталева оцинкована сітка. Дані матеріали вкопуються по всьому кордонів ділянки на глибину 50-60 см, і з виходом над рівнем землі на 15-20 см. Таким чином, кроти просто не зможуть прорити тунелі на вашу територію.

      Якісні профілактичні заходи предупредять перехід кротів на вашу територію

      Відлякування кротів

      Існує безліч фактів, які говорять про те, що кроти бояться різноманітних звуків і йдуть на десятки метрів від галасливої території, лякаються саморобних трещоток, пластикових пляшок на вітрі та інших шумелок, які можна купити або зробити своїми руками. Але доведено і те, що кроти практично ніяк на це не реагують, бути може, тільки близько 10% звірків, і то випадково.

      Також хотілося б поміркувати трохи на цю тему:

      • Скажімо, ви вирішили купити відлякувач для кротів, дорогий і ефективний закликів реклами. Але ви не можете знати, в якому напрямку піде звірятко, може, саме до вашого сусіда, або через одну дачу, до вашим родичам. Чи готові ви робити подібне заради власного блага?
      • Існує думка про те, що просто нереально встановити галасливі відлякують пристрою по всій території дачі. Адже якщо ви працюєте тільки з частиною дачного наділу, то який взагалі сенс кудись виганяти кротів?
      • Кажуть, що можна добре пошуміти і вижити кротів, просто вигнати їх різкими і гучними звуками. Якщо чесно, дуже складно уявити собі, як дачники цілодобово бродять по ділянці і стукають відрами, кришками, дмуть в свисток і так далі. Тим більше що все це вкрай неефективно, адже шкідники легко адаптуються до звуків.
      • Є думка, що вигнати звірків з дачі можна пахучими речовинами, наприклад, протухлої оселедцем, гниючими залишками їжі та іншими засобами з серйозним неприємним ароматом. Тут вже варто запитати в себе, наскільки ви готові заради боротьби з кротами перетворити дачу в смітник. адже кроти просто обійдуть те місце, де ви звалили дані речовини, відійдуть на кілька метрів і будуть рити нові тунелі.

      Відлякування кротів: чи варто використовувати цей метод?

      Як бачите, дані способи назвати ефективними просто не можна, а тому вважаємо, що навіть витрачати час на подібні дурниці буде неправильно.

      Отрута для кротів

      Сказати по правді, ми маємо скептичне ставлення до отрути для кротів, і тому є причина – кріт є хижаком, і тому принади у вигляді отруєних зерен або гранул на нього не подіють. Поки не придумали отруєних черв’яків і личинок, цей спосіб можна вважати неефективним, хоча багато дачники використовують спеціальні засоби від кротів і кажуть, що отрута відмінно справляється. Цілком імовірно, що ми просто не потрапляли на такі препарати, а тому повністю переконувати вас не станемо!

      Вийде боротися з кротами з допомогою хімічних засобів?

      Пастки для кротів

      Існує кілька видів пасток, вірніше не видів, а моделей одного виду. Це недорогі і невеликі пастки у вигляді труби і двох кришок по сторонам, які працюють вкрай погано. Причина тому проста – кріт обходить її, так як на своїй території виявляє чужорідний предмет, якого раніше не було. Тим більше є думка, що не йде він у таку пастку й тому, що весь шлях крота складається з відштовхування від шорсткого стінок земляного тунелю своїми пазуристими лапками. В трубі пастці стінки гладкі, що все і пояснює.

      Але є пастки і побільше, які сконструйовані саме під крота – діаметр за розміром нори, шорстка поверхня всередині, спеціальні клапани, не випускають назовні звіра, що потрапив у пастку. Вони трохи ефективніше, але і дорожче.

      Пастки для кротов – один з методів боротьби, який можна використовувати

      Капкани для кротів

      Не самий гуманний спосіб, але один з найбільш якісних, якщо капкан придбаний правильної конструкції. Якщо ж це стандартна механіка, то сенс використання відразу втрачається.

      Капкан встановлюється в шахту крота і трохи присипається. Проходить через нього кріт зачіпає клапан або пружину, капкан спрацьовує, і все. Але якби все було так легко, капкани для кротів стали бестселерами.

      Вся проблема в тому, що капкан може не спрацювати, а може і спрацювати просто на осипання землі. У той же час, кріт не настільки дурний, щоб йти на вірну смерть. за словами дачників, кроти просто обходять капкан за новою бічній або більш поглибленої шахті.

      Позбутися кротів на дачі можна за допомогою якісних капканів

      Ловля кротів котами і собаками

      Досить цікаве рішення, але тільки якщо ваша домашня живність зацікавлена в полюванні, а ви попередньо не труїли кротів хімією.

      Практично кожна собака любить поритися в землі, і кожен кіт, який не відрізняється підвищеною лінню, зацікавлений у видобутку. На практиці є безліч прикладів, коли собаки і коти успішно рятують ділянку від подібних шкідників.

      Залишається тільки одне питання – як зацікавити собаку або кішку атакувати крота? Тут все не так складно – вам необхідно буде просто поспостерігати за ходами кротів, і побачивши ворушіння, підвести туди тварину. Перша жертва стане найкращим стимулом для подальшої полювання!

      Задіяти котів і собак для лову кротів – непогана ідея!

      Посадка рослин відлякують від кротів

      Чорна квасолю, коноплі і боби могли б стати гарним засобом, якщо б мали якісь підтвердження даного способу боротьби. Кажуть, звичайно, що посадка на ділянках даних рослин позбавляє дачників від кротів, але у нас є серйозні сумніви, а також безліч відгуків, які свідчать про протилежне. Сперечатися не будемо, але і радити даний метод також не станемо!

      Схема ходів кротів, яка пояснює погану ефективність насаджень спеціальних рослин проти шкідників

      Використання кротобоек для боротьби з шкідниками

      Гуманності мало і в даному способі, але коли у вас вже нема ніякого терпіння від нового і цілком самостійного “ландшафтного дизайнера” на дачі, то можна застосувати і засоби більш жорсткого характеру.

      Кротобоек досить багато, але частіше це саморобні пристрої, які просто вбивають кротів всередині їх шахт під час проходу звірятком певної зони. Найчастіше використовуються електричні кротобойки, і що цікаво, саме про них є позитивні відгуки.

      Також можна використовувати електричні відлякувачі кротів, спеціальні кротобойки

      Виклик служби для зачищення ділянки

      Труїти щурів і мишей можна з допомогою спеціальних бригад, а кротів що, не вийде? Ну, тут вже йдеться про якість застосовуваного препарату, професіоналізм працівників служби, а також системі підземних тунелів жителів.

      Якщо все зроблено правильно, ви позбавитеся проблеми вже в години, якщо немає, кроти можуть просто на час піти з дільниці, а коли в норах буде безпечно повернутися.

      Боротьба з кротами досить складна, а тому необхідно використовувати комплексний підхід

      Будь-який з вище зазначених методів не є 100%-ою гарантією позбавлення від кротів, а тому пропонуємо комплексний підхід.

      Якщо ви вирішили позбутися кротів на дачі, використовуйте найбільш прийнятний і безпечний для себе спосіб. Якщо ж кротів на дачі немає, але в кооперативі обговорювалося присутність шкідників десь у сусідів, рекомендуємо один раз витратитися і обгородити ділянку листами металу, шифером чи руберойдом.

      Один з методів боротьби з кротами (відео)

      DachaDecor.com.ua пропонує всім читачам статті поділитися власним досвідом боротьби з кротами. Дана інформація буде дуже цікавою і корисною.

      Кроти терпіти не можуть цей запах: ось що допоможе вигнати тварин з городу

      Крот – одна з ненависних дачникам тварин. Характерні пагорби з’являються на городах і в садах вже напровесні. Всупереч поширеній думці, кроти не харчуються рослинами. Їхня їжа — комахи, дощові черв’яки та личинки. Копаючи землю кріт розпушує ґрунт і це є перевагою. Однак недоліком є те, що він також ушкоджує коріння рослин. В результаті вони можуть засохнути.

      Якщо вас не влаштовує присутність кротів на ділянці, скористайтеся одним із народних засобів, що допоможе відлякати цю тварину.

      Як прогнати крота з ділянки

      Як відомо, ці тварини не переносять різких запахів. Саме цією особливістю і радять скористатися дачникам й використовувати проти кротів дьоготь. Це смолоподібне з’єднання, що виділяється з різних порід деревини (наприклад, берези). Його виробляють у результаті сухої перегонки деревини, торфу чи вугілля. Дьоготь має запах, який дратує кротів. Миші та комарі також його ненавидять.

      Підготуйте кілька дерев’яних колів довжиною близько 20 см і шириною 3 см. Кінці кожного з них ретельно змастіть дьогтем, а потім вставте в ґрунт по периметру ділянки. Також кілочки можна розмістити в нещодавно створених кротами насипах. За кілька днів сад стане чистим. Гризуни спішно покинуть вашу ділянку.

      Дьоготь не завдасть шкоди кротам, а лише ефективно їх відлякає. Він також безпечний для людей та садових культур.

      Раніше “Телеграф” розповідав, як позбутися слимаків на ділянці. Ці маленькі істоти можуть просто залишити дачника без урожаю.

Про автора

admin administrator