Виробництво плитки вдома

Авторadmin

Виробництво плитки вдома

Зміст:

Бізнес ідеї-виробництва: ТОП 37 ідей на дому

Наша чергова стаття буде присвячена бізнес ідеям з виробництва і зокрема тому, як зробити свій бізнес успішним. Сьогодні ми підготували для вас найактуальніші і затребувані бізнес ідеї виробництва!

Частина з наведених ідей ви зможете реалізувати прямо вдома (на дачі, в гаражі…), тому для їх запуску не потрібно вкладати додаткові гроші в оренду або покупку ділянок/приміщень.

Для відкриття бізнесу з виробництва не завжди потрібні великі стартові вкладення, цілком реально відкрити своє прибуткове міні-виробництво навіть на суму від 10-40 до 300-500 тис. гривень!

До речі, якщо у вас буде ще трохи часу, то почитайте статтю: Бізнес ідеї для малого міста з мінімальними вкладеннями, в ній ми описали 30 відмінних ідей бізнесу та навели конкретні приклади!

Жінкам також рекомендуємо ось цю статтю, в ній ми зробили добірку з 50 кращих бізнес-ідей!

Що стосується даної статті, ми також із задоволенням поділимося з вами корисним досвідом і знаннями, які допоможуть вам уникнути помилок при відкритті своєї справи!

Крім усього перерахованого вище з публікації ви дізнаєтеся:

  • Яке виробництво вигідно відкрити в 2019 році?
  • Як з мінімальними ризиками відкрити власну прибуткову справу з виробництва?
  • Чому збут у виробництві — це основа всього і як знайти джерела збуту?
  • З чого варто починати свій бізнес?

У нас пішло не мало часу на написання даної статті, тому дуже сподіваємося, що представлена інформація для вас виявиться цінним і ви знайдете для себе ту саму бізнес ідею, яку успішно втілити в життя!

Ну що ж, готові-тоді давайте починати!

Яку бізнес-ідею по виробництву вибрати?

Незважаючи на здавалося б усталену конкуренцію у всіх галузях виробництва, знайти і зайняти свою нішу на ринку більш ніж реально! Скажу більше, на особистому досвіді я не раз переконувався, що деякі ніші в тому чи іншому місті/регіоні зовсім можуть бути практично вільні від конкуренції — залишається тільки працювати і отримувати прибуток!

Так на ділі відкрити своє прибуткову справу по виробництву виявляється не так вже й складно, як можна собі уявити, головне — відповідально підійти до цієї справи і підібрати за вашим можливостям і інтересам бізнес-ідею, яка б була затребувана серед населення.

Нижче в статті ми якраз і привели список найбільш затребуваних ідеї виробництва для малого бізнесу. Для того, щоб вам було зручніше визначитися з тим чи іншим бізнесом, кожна ідея буде розглянута виходячи з наступних критеріїв:

  • початкові вкладення;
  • необхідне обладнання/матеріали/приміщення…;
  • середня рентабельність;
  • окупність;
  • попит на продукцію;
  • складність виробництва.

Якщо ви володієте невеликим початковим капіталом, то перш за все зверніть увагу на прості бізнес-ідеї, які зможете реалізувати на будинку/квартирі/гаражі (їх перераховано в статті досить багато).

До того ж, перш ніж втілювати бізнес-ідею в життя, проаналізуйте ринок, купівельну спроможність і конкуренцію у Вашому місті чи регіоні.

Окремо пару слів варто сказати про конкуренцію. Звичайно, найпростіше починати виробництво в тій сфері, де мало або взагалі немає конкуренції. Такі ніші можна знайти практично в кожному місті. Але в цій ситуації важливо розуміти, що в деяких з них попит на продукцію може бути вузьким або обмеженим.

Що ж стосується високої конкуренції, то її не потрібно боятися-якщо вона є, то це говорить в першу чергу про те що, дана продукція дуже затребувана серед населення. А значить і ви при правильному позиціонуванні завжди зможете зайняти своє місце на ринку.

Порада з особистого досвіду:

Не вкладайте відразу у виробництво великі гроші, тим більше якщо не впевнені в тому, що бізнес піде в гору. Починайте з малого, і як тільки ви переконаєтеся в тому, що вироблені товари користується хорошим попитом-розширюйте виробництво.

Майте також на увазі, що збут продукції у виробництві займає ключове місце, тому потрібно приділити особливу увагу!

Але не будемо відволікатися від теми даної статті — більш докладно про правильної організації збуту і про інших важливих принципах побудови успішного бізнесу, які заощадять вам купу грошей і часу, можете почитати ближче до кінця статті.

Ну а зараз, нарешті перейдемо до огляду бізнес-ідей!

Бізнес ідеї з виробництва для малого бізнесу-37 актуальних і затребуваних ідей

Нижче ви зможете знайти величезну кількість малобюджетних ідей і навіть тих, які можна реалізувати практично з нуля! Деякі з бізнес-ідей з виробництва підійдуть не тільки чоловікам, але й жінкам.

Ідея №1 — Виробництво декоративного штучного каменю

Вкладення: 30 000 — 100 000 грн

ОПИС ІДЕЇ: Штучний камінь широко використовується в якості декору як всередині приміщень (для облицювання стін, полків), так і зовні (для фундаментів, фасадів…).

Це досить прибутковий бізнес, а головне затребуваний серед населення — в середньому попит на декоративний камінь росте на 10% щорічно.

Тут важливо, як і в будь-якому виробництві, в першу чергу організувати збут продукції. Наприклад, звичайне співробітництво з обробниками часто дозволяє організувати постійний збут штучного каменю. До того ж, варто налагодити оптові поставки компаніям, які продають будівельні матеріали.

Додатковий дохід можуть приносити послуги з обробки і доставки каменю (або ж рекомендації тих, хто здійснює такі послуги).

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • форми-матриці;
  • цемент і пісок (або гіпс);
  • пігменти (барвники) та інші добавки;
  • приміщення в середньому від 30-70 кв. метрів (можна на дому/дачі);
  • вібростіл (актуальний при масовому випуску каменю).

Технологія виробництва штучного каменю досить проста: готується розчин з цементу і піску (гіпсу), заливається в форми і застигає. Фарбування можна робити або після застигання каменю, або при приготуванні розчину шляхом додавання в нього порошкових пігментів.

Камінь з гіпсу в основному застосовується для внутрішніх робіт, а з бетону — для обробки фасаду. Однак помічено, що попит на камінь з бетону істотно вище, ніж на камінь з гіпсу.

Собівартість 1 кв. м. такого каменя зазвичай не перевищує 200-250 гривень, ринкова ж вартість складає в середньому 500-700 грн за кв. метр.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈150-250% ≈ 2-8 місяця

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується хорошим попитом )( процес виробництва дуже простий)

Ідея №2 — Виготовлення тротуарної плитки

Вкладення: 80 000 — 150 000 грн

Опис ідеї: ще одна ідея схожа багато в чому на попередню-це виробництво тротуарної плитки.

Даний вид бізнесу дуже затребуваний, так як попит з боку приватних осіб і держави з часом тільки зростає. Однак і конкуренція в даній ніші зазвичай вище середнього.

Але при правильному позиціонуванні завжди можна зайняти своє місце на ринку. Наприклад, у невеликих містах дуже популярна бюджетна тротуарна плитка, відповідно при відсутності місцевих виробників такий бізнес може приносити суттєвий прибуток. Також можна виробляти світиться тротуарну плитку, яка зараз тільки набирає популярність.

Варто додати, що виробництво плитки порівняно маловитратний бізнес і його досить просто організувати навіть прямо на дому.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • форми (від 20-35 грн 1 шт.);
  • вібростоли (близько 25 тис. гривень);
  • приміщення 50-80 кв. м.;
  • цемент, пісок і щебінь;
  • пігменти і мінеральні добавки
  • люмінофор (для світиться плитки).

Для організації випуску тротуарної плитки, як правило, буде достатньо 2-3 людини. Процес виробництва досить не трудомісткий.

Витрати на виготовлення квадратного метра плитки в середньому становлять 150-240 гривень при оптовій ціні від 350-400 гривень. Навіть невелике виробництво – близько 300 кв. метрів на місяць приносить чистими 35-50 тис. грн

До речі, ще один плюс даного бізнесу — він не потрапляє під сертифікацію і ліцензування!

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈70-150% ≈ 3-10 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується високим попитом) (процес виробництва досить простий)

Ідея №3 — Виготовлення будівельних шлакоблоків

Вкладення: 50 000 — 90 000 грн

Виготовлення шлакоблоків дуже прибуткова справа! Так як вартість блоків з шлаку невисока в порівнянні з цеглою, газо і Піно-блоками (один блок замінює шість цегли), вони широко затребувані в будівництві при зведенні стін і фундаментів.

Не складно організувати дане виробництво при невеликих вкладеннях і вдома.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • верстат для виготовлення шлакоблоків,
  • цемент і добавки (пластифікатори),
  • будівельні матеріали (шлак, пісок).

Також буде потрібно склад для зберігання блоків і виробниче приміщення розміром від 40 кв. метрів.

Собівартість одного шлакоблоку становить приблизно 14-18 гривень, а його продажна ціна-24-26 гривень.

Бригада з двох-трьох осіб за зміну зазвичай може виготовити до 800 штук, в результаті при такому обороті можливо вийти на прибуток від 3-5 т. грн

Реалізувати продукцію можна оптом будівельним і торговим компаніям, так і в роздріб приватним особам. Також хороші обсяги продажів може принести співпрацю з будівельними бригадами!

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈50-80% ≈ 3-7 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується стабільним попитом) (процес виробництва гранично простий)

Ідея №4 — Виготовлення модульних картин

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 100 000 грн

Останнім часом широким попитом стали користуватися Модульні картини, які представляють собою кілька картин об’єднаних однією тематикою. Завдяки своє оригінальності вони легко дозволяють прикрасити інтер’єр і створити приємну атмосферу в приміщенні.

Але найголовніше така бізнес-ідея не тільки дуже затребувана при невисокій конкуренції і проста в реалізації, але і також высокорентабельна (чиста рентабельність становить близько 100%).

Докладніше про те, як виготовляються модульні картини, можете подивитися у відео нижче:

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • якісний кольоровий принтер або професійний плоттер;
  • персональний комп’ютер;
  • тканина і підрамники;
  • приміщення від 40 кв. м.

Для виробництва достатньо буде 2 осіб. Найбільш актуальна дана ідея для міст з населенням від 80 тис. осіб. Однак через високу націнку вигідно реалізовувати продукцію не тільки в одному місті, але і по всій країні, створивши інтернет-магазин та / або спільноту в соціальних мережах.

Роздрібні ціни на Модульні картини починаються з 3 500 гривень за 1 кв. метр, собівартість ж виготовлення в середньому не перевищує 1500 гривень. При місячної реалізації 100 кв. м. прибуток складе від 150 000 гривень!

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈100-250% ≈ 1-4 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(високий попит) (процес виробництва гранично простий)

Ідея № 5-Виробництво меблів без каркасу

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 10 000 грн

Виробництво безкаркасних м’яких меблів (бін бег) — це відносно новий і унікальний бізнес. Головна її відмінність в тому, що для виробництва необхідні в основному лише матеріал (тканина) і сипкий наповнювач, який приймає форму тіла сидячого людини.

Найбільш затребувані такі різновиди безкаркасних меблів, як м’які пуфи і крісла (мішки), а також дивани. Організувати виробництво м’яких меблів можна прямо в квартирі або на дому.

Основні потенційні покупці-молоді сім’ї з дітьми із середнім доходом. Варто відзначити, що в силу своєї оригінальності і невисокої вартості такі меблі особливо добре продається через інтернет.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

Крім цього потрібно буде грунтовно продумати дизайн майбутніх меблів (при цьому обов’язково проаналізуйте конкурентів).

Ціна продажу крісла-мішка в середньому становить від 2,5-3 тис. грн, собівартість ж зазвичай не перевищує 1500 гривень. Чохли для м’яких меблів можна шити самостійно або замовляти на стороні.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈50-100% ≈ 2-4 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(середній попит на товари) (процес виробництва простий)

Ідея №6 — Виготовлення каркасних меблів

Вкладення: 70 000 — 200 000 грн

Каркасна меблі — це величезний ринок з масою можливостей для бізнесу.

Виробництво меблів можна поділити на 2 види. Перший-це виготовлення і складання меблів від початку до кінця – при такому виробництві потрібне дороге обладнання і відповідно великі витрати.

Особливої популярності набуває виробництво меблів за індивідуальними замовленнями (таке виробництво не вимагає великих початкових вкладень і організувати його набагато простіше).

Суть його в тому, що ви знаходите клієнтів, обговорюєте всі деталі і нюанси, берете передоплату, закуповуєте всі необхідні готові матеріали і збираєте меблі за індивідуальним розміром.

У цьому бізнесі особливо важливо дорожити клієнтом і робити свою роботу на совість, так як більшість замовлень приходить саме по «сарафанному радіо«.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • комп’ютер і принтер,
  • дриль та інші інструменти (викрутки, свердла, молотки…),
  • витратні матеріали,
  • приміщення від 20-30 кв. м для складання меблів.

Закупити необхідні матеріали і фурнітуру можна на передоплату, яку ви отримаєте від клієнта. Також має сенс орендувати невеликий офіс 15-25 кв. м, щоб приймати замовлення від клієнтів.

Такий бізнес дуже рентабельний і при мінімальних вкладеннях може окупитися всього за 1-3 місяці.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈100-300% ≈ 1-3 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(дуже високий) (процес виробництва відносно нескладний)

Ідея №7 — Виготовлення біокамінів

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 20 000 грн

Відносно нова і перспективна бізнес ідея в сфері виробництва-це виготовлення екологічно чистих камінів. Для таких біокамінів не потрібен димохід, так як вуглекислий газ, який виділяється при згорянні біопалива повністю безпечний для людей.

Переваги даної бізнес-ідеї у тому, що з одного боку, для її реалізації дуже малі вкладення для її реалізації, а з іншого, — вона може приносити дуже істотний прибуток і окупити вкладення протягом 1 місяця.

При цьому всім виробництво можна самостійно організувати вдома або в гаражі.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • скло і машинка для його різання;
  • валик, ніж, трафарет;
  • вітражні плівки та стрічки,
  • приміщення від 30 кв. метрів.

Співпраця зі студіями дизайну здатна забезпечити такий бізнес великим потоком клієнтів. На додаток не зайвим буде публікувати оголошення на дошках оголошень, газетах, в Інтернеті і т. д.

Навіть при мінімальних вкладеннях від декількох десятків тисяч гривень, дохід може становити від 50 000 гривень на місяць.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈20-50% ≈ 1-5 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується хорошим попитом) (не потрібні особливі навички та вміння)

Ідея №8 — Виготовлення дачних теплиць і парників

Вкладення: 60 000 — 100 000 грн

Теплиці з полікарбонату завдяки своїй довговічності і невисокій вартості одні з найпопулярніших на даний момент. При всьому при цьому вони досить прості у виготовленні.

Хоч даний бізнес носить сезонних характер, проте він дуже рентабельний (понад 100%) і має швидку окупність. Так найбільший попит на Теплиці припадає на весну і пізню осінь.

Крім виробництва теплиць додатково можна надавати послуги по заливці фундаменту і установці теплиць-це дозволить ще швидше окупити вкладення.

Дана ідея відмінно підходить і для невеликих міст з населенням від 20 тис. осіб.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання для виробництва теплиць: трубогиб, зварювання… (від 40-50 тис. грн)
  • стільниковий полікарбонат.

Крім цього потрібно буде подбати про збут продукції: дати рекламу в газети, дошки оголошень… На самому початку бізнесу також має сенс знизити ціни, щоб залучити клієнтів.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈100-180% ≈ 2-5 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується сезонним попитом) (процес виробництва нескладний)

Ідея №9 — Виготовлення альтанок з дерева

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 35 000 грн

Без альтанок і садових будиночків, де можна було б спокійно посидіти і відпочити, не обходиться, мабуть, жоден дачну ділянку. Саме тому виробництво садових будиночків і альтанок — актуальний і швидкоокупний бізнес.

Ще одним істотним плюсом даної ідеї є низький вхідний поріг в цей бізнес. Та й до того ж в залежності від ваших можливостей, досвіду та переваг, ви можете вибрати для себе: виготовляти альтанки самостійно або ж створити власну бригаду з відповідальних будівельників.

Варіантів виробництва альтанок маса, але одні з найбільш затребуваних на ринку — це альтанки, виготовлені з дерева.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання та інструменти;
  • витратні матеріали: дошки/колоди, черепиця, саморізи і т. д.;
  • приміщення під майстерню (необов’язково).

Альтанки й садові будиночки можна виготовляти як за індивідуальними замовленнями клієнтів, так і продавати готові стандартного розміру.

Витрати на виготовлення однієї стандартної Альтанки коливаються в районі 30-50 тис. гривень, при всьому цьому кінцева ціна готової альтанки в середньому становить 60-100 тис. гривень. Так маючи в місяць всього 5 замовлень, можна заробляти 100-150 тис. гривень.

У випадку ж з бригадою, за умови налагодженого потоку клієнтів, щомісячний прибуток може становити понад 300-400 тис. гривень.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈50-100% ≈ 1-2 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(виробництво затребуване, характерна сезонність) (потрібні кваліфіковані будівельники або наявність власного досвіду)

Ідея №10 — Виробництво плетених меблів

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 30 000 грн

Ще один активно розвивається сегмент ринку — це плетені меблі, яка виготовляється з екологічно чистих природних матеріалів: ротангу, лози, бамбука, липи, ялини, винограду і т. д.

З усієї плетеної продукції — приблизно 30% меблів виготовляють з лози, а 60% з ротанга, але ротанг досить дорогий матерьял і його важко дістати.

Плетені меблі є в першу чергу предметом розкоші, тому основна цільова аудиторія — споживачі з високим і вище середнього рівнем доходу.

Особливо популярні такі плетені вироби: стільці, ліжка, дивани, столи, комоди і шафи.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • заготовити самим або придбати лозу/пагони з ротанга;
  • придбати обладнання для обробки: ручний інструмент або верстати.

Іноді застосовуються додаткові матеріали: фанера, ДСП, деревина, м’які елементи для сидіння або спинки і т. д

Плести меблі особливо вигідно, якщо самому заготовлювати вербові пагони для плетіння. Вербові прути краще заготовлювати навесні або восени. Для фарбування використовують анілінові барвники, марганцівку, залізний купорос і т. д.

Реалізується виготовлена продукція добре через меблеві магазини. Щомісяця такий бізнес при налагодженому виробництві та збуті може приносити від 50-100 тис. гривень і вище.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈200-300% ≈ 1-2 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(не масовий) (складність виробництва – середня)

Ідея №11 — Виробництво акрилових стільниць

Вкладення: до 70 000 до 200 000 грн

Бізнес по виробництву акрилові стільниць (як ще називають стільниць зі штучного каменю) вважається одним з найбільш затребуваних, прибуткових та найменш витратних. Так якщо порівняти вартість закупівлі акрилового листа і готової стільниці, націнка за 1 погонний метр досягає 300-500% і вище.

До того ж конкуренція в даній сфері бізнесу не сильно розвинена (більшість виробників кухонь змушені закуповувати стільниці у зарубіжних виробників).

Зі штучного каменю також можна виробляти підвіконня, мийки, стінові панелі … тому з часом можна розширити асортимент виробленої продукції.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • спеціальне обладнання (фрезер, шліфмашина, лобзик…),
  • акриловий камінь,
  • виробниче приміщення від 45 кв. м.

Для організації даного виробництва цілком буде достатньо 2-3 людини.

Важливо відзначити, що стільниці зі штучного каменю виробляються тільки за індивідуальними розмірами! Таке виробництво можна реалізувати також вдома або в гаражі.

Виготовлення акрилових стільниць навіть в містах з невеликим населенням може приносити від 30 до 100 000 гривень щомісяця.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈300-500% ≈ 1-3 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція затребувана ринком) (складність виробництва – середня)

Ідея №12 — Виготовлення фундаментних блоків

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 280 000 грн

Фундаментні блоки користуються великим попитом при прискореному будівництві, т. к. не треба чекати, коли фундамент висохне і протягом часу знайде монолітність і стійкість.

Для виробництва фундаментних блоків використовують дві технології заливки блоків :

  • заливка товарним бетоном з подальшою пропаркою,
  • вібропресування напівсухої суміші в спеціальних формах.

Для малого бізнесу більш прийнятний і менш витратний другий спосіб.

Блоки розміром 118/60/58 см користуються на ринку найбільшою популярністю.

Якщо відкривати виробництво фундаментних блоків на дому, то вам потрібно початкові вкладення від 280 т. грн.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • форми, примусовий роторний бетонозмішувач, підйомний механізм – близько 250 тис. руб;
  • цемент, щебінь, пісок;
  • орендувати приміщення від 200 кв. м. або навіс в літній час (при необхідності).

Для роботи буде достатньо двох робітників.

Якщо виробляти в день 30 блоків, то дохід складе близько 9 000 грн в день (300 гривень з продажу одного блоку). Даний бізнес має дуже хорошу окупність — від 2 місяців.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

Попит на продукцію / Складність виробництва

(хороший попит на продукцію) (технологія виробництва гранично проста)

Ідея №13 — Виготовлення дерев’яних меблів для саду

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 20 000 грн

Ще одна малобюджетна ідея доступна практично для кожного — це виготовлення садових меблів. Як і альтанки, дерев’яні меблі користуються попитом у власників дач і заміських котеджів.

Асортимент продукції, що виготовляється може бути досить великим: столи, лавки, стільці, крісла, лавочки, лежаки, дивани, підвісні гойдалки, вазони і багато іншого.

Продавати меблі можна безпосередньо приватним особи (через оголошення в інтернеті, газетах, журналах; сайт; сарафанне радіо…). Також проблему збуту допоможуть вирішити оптові покупці-магазини меблів і товарів для саду.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • циркулярна пила, дриль-шуруповерт, шліфмашина, електролобзик і т. д. – (вкладення до 15 тис. гривень);
  • витратні матеріали (дошку, шурупи та ін);
  • приміщення від 25 кв. метрів (можна в домашніх умовах).

Для виробництва меблів для саду на етапі розвитку бізнесу буде достатньо 1-2 майстрів. Також можна виготовляти меблі під замовлення за індивідуальними розмірами. Надалі при наявності стабільного збуту можна організувати серійне виробництво.

Ця бізнес-ідея може цілком приносити від 50 000 гривень на місяць, а при серійному виробництві — від 200-250 тис. гривень.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈70-150% ≈ 1-4 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(високий сезонний попит) (процес виробництва простий)

Ідея №14 — Вітражне виробництво

Вкладення: до 10 000-15 000 грн

Ви також можете організувати бізнес з виробництва вітражів (їх можна виготовляти самому власними руками на дому або в гаражі).

Найбільш затребувані серед простого населення саме Вітражі виготовляються за плівковою технологією. Така ідея дозволяє значно здешевити і спростити процес, завдяки самоклеючій плівці, яка імітує даний кольорове скло.

Щоб виготовляти Вітражі за плівковою технологією вам не обов’язково закуповувати дороге обладнання або володіти високохудожньою майстерністю.

Якщо говорити про вкладення грошей, то по мінімуму вам буде потрібно близько 10 000-15 000 гривень на обладнання і матеріали. А ось для організації повноцінного цеху буде потрібно Сума в межах 250 000 гривень.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • скло і машинка для його різання;
  • валик, ніж, трафарет;
  • вітражні плівки та стрічки,
  • приміщення від 30 кв. метрів.

Співпраця зі студіями дизайну здатна забезпечити такий бізнес великим потоком клієнтів. На додаток не зайвим буде публікувати оголошення на дошках оголошень, газетах, в Інтернеті і т. д.

Навіть при мінімальних вкладеннях від декількох десятків тисяч гривень, дохід може становити від 50 000 гривень на місяць.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈20-50% ≈ 1-5 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується хорошим попитом) (не потрібні особливі навички та вміння)

Ідея № 15 – ВИРОБНИЦТВО букетів з м’яких іграшок

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 5 000 грн

Виробництво оригінальних букетів з м’яких іграшок досить новий напрямок, але при цьому не менш затребуване і прибуткове.

У багатьох містах така ніша ще залишається вільною. Водночас реалізувати таку ідею можна також вдома при мінімумі вкладень.

Такі букети можна виготовляти як повністю самостійно з нуля, так і купуючи необхідні комплектуючі та матеріали оптом у посередників (наприклад, на сайті пушистикбукет.рф з доставкою по всій Україні).

Реалізовувати букети головним чином можна через квіткові магазини (на перших порах букети можна давати під реалізацію). Але з часом можна відкрити і свою власну точку з продажу плюшевих букетів.

Майстер-клас з виготовлення іграшок можете подивитися у відео нижче:

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • основа для каркаса (напр. поролон);
  • плюшеві іграшки;
  • допоміжні декоративні матеріали;
  • степлер, клей, ножиці …

Вартість одного букета з іграшок становить близько 1500-2000 гривень. Витрати ж на його виготовлення складають від 250 до 400 гривень. Навіть продаючи букети оптом можна легко націняти від 100%!

Так наприклад, реалізуючи оптом 150 букетів в квіткові магазини, можна мати чистими 65-80 тис. гривень на місяць. Якщо ж гарненько вкладеться і організувати повноцінний цех з виробництва букетів, то прибуток буде в рази вище!

Для тих, кому цікава дана тематика бізнесу, є ще одна трендова і нова ідея — виробництво вакуумних квітів або як їх ще називають квітів у склі (такі квіти зберігають свій вигляд більш 5 років). Про неї інформацію можете пошукати в інтернеті!

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈150-300% ≈ 1-2 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(помірний попит) (технологія виробництва нескладна)

Ідея №16 — Виготовлення виробів з дерева

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 100 000 грн

Столярні вироби виготовлені з натурального матеріалу — дерева, користуються великим попитом в кожному місті.

Люди замовляють не тільки сувеніри, іграшки та інші дрібнички з дерева, але і двері, кухонне начиння (обробні дошки, хлібниці, серветниці…), дерев’яні меблі (тумбочки, столи, стільці…) і т. д.

Щоб відкрити свій міні столярний цех не потрібен великий стартовий капітал, цілком достатньо буде суми від 100 тис. гривень.

Для відкриття столярної майстерні необхідно вивчити ринок збуту, конкурентів і визначиться з продукцією, що випускається.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання (пили, шліфмашина, дриль…);
  • витратні матеріали;
  • приміщення від 40 кв. м.

Обладнання можна взяти б/у, так ви зможете заощадити пристойну суму грошей.

Ви можете продавати свою продукцію безпосередньо (наприклад, шляхом подачі рекламних оголошень, сайт, власну торгову точку) і / або співпрацюючи з тими чи іншими магазинами.

Рентабельність столярного бізнесу становить близько 25%, а щомісячний прибуток при мінімальних вкладення – від 20-40 тис. грн

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується непоганим попитом) (потрібен фахівець або власні навички роботи)

Ідея №17 — Виробництво кольорового (декоративного) щебеню

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 15 000 грн

Кольоровий щебінь активно починає використовуватися в якості декоративного матеріалу для благоустрою присадибних і прибудинкових ділянок. Також його використовують в акваріумах і тераріумах.

Виробництво щебеню – дуже вигідна справа з високою націнкою і швидкою окупністю. Та й до того ж для того, щоб стартувати в цьому бізнесі вам буде потрібно мінімум зусиль — від 10-15 тис. гривень.

Технологічно ж організувати виробництво кольорового щебеню дуже просто (можна прямо в домашніх або гаражних умовах).

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • бетономішалка;
  • вібросито для просіювання щебеню (на перших порах можна обійтися без нього);
  • щебінь, барвники;
  • мішки для фасування.

Весь процес виробництва зводиться до того, щоб:

  1. ПУкраїнати щебінь від сміття і дрібних фракцій,
  2. Завантажити його в бетономішалку і пофарбувати;
  3. Просушити щебінь і розфасувати його в мішки.

Реалізовувати щебінь можна як безпосередньо (наприклад, за допомогою зовнішньої реклами, реклами в газетах, на дошках оголошень), а також через посередників (наприклад, через компанії, які торгують будівельними матеріалами і займаються ландшафтним дизайном).

Приклад скільки можна заробити:

Собівартість 1 тонни щебеню становить приблизно 2 500 гривень + витрати на придбання фарби і фасувальних мішків складуть близько 5 000 грн Роздрібна ж ціна кольорового щебеню становить близько 20-23 тис. гривень. У підсумку приблизний прибуток (без урахування зарплати) з 1 тонни дорівнюватиме 12-15 тис. гривень.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈100-250% ≈ 0,5-3 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(починає набирати популярність/ринок ще ненасичений) (вкрай проста технологія виготовлення)

Ідея №18 — Художня ковка

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 300 000 грн

Так як ковані вироби володіють неповторним дизайном і красою, попит на них з кожним роком все більше і більше зростає.

Ворота, сходи, хвіртки, огорожі, ажурні решітки, козирки для ганочків, садові меблі, альтанки — це далеко не повний список того, де використовуються ковані вироби.

Кування буває холодною і гарячою. Гаряча ковка більш складна тому вимагає великого досвіду роботи з металом. В холодній ж куванні використовуються елементи гарячої ковки і великий досвід тут не потрібен, але все ж бажано попередньо попрацювати в цеху по виготовленню кованих продукції або знайти такого фахівця.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

Відкриття цеху холодної кування обійдеться в суму від 300 тис. гривень, на цю суму буде потрібно:

  • орендувати виробничо приміщення близько 60 кв. м. (можна працювати вдома);
  • закупити обладнання: хвиля, равлик, твістер, зварювальний апарат, болгарку та ін.;
  • орендувати офіс для прийому замовлень (від 8 кв. м.).

Один метр кованої продукції в середньому коштує від 2 800 грні вище, в той же час собівартість його виготовлення зазвичай не перевищує 900-1200 гривень.

Хороша кузня в місяць заробляє від 200 тис. гривень.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈100-200% ≈ 2-5 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(дуже високий) (холодна ковка не вимагає занадто багато досвіду)

Ідея №19 — Виготовлення дзеркальної плитки

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 8 000 грн

Ще одна цікава ідея, для реалізації якої потрібно мінімум зусиль — це виготовлення дзеркальної плитки.

Застосовується дзеркальна плитка для обробки житлових приміщень (в основному ванних кімнат, санвузла і стель), а також в ресторанах, торгових залах і т. д.

Вся суть виробничого процесу зводиться до того, щоб з придбаних листів дзеркала нарізати плитку необхідних розмірів, відшліфувати краї плитки і якщо потрібно з допомогою трафарету і компресора нанести на неї візерунки.

Можна також виготовляти плитку за індивідуальним розміром і дизайном на замовлення.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • інструменти: склоріз, шліфувальний круг або верстат, компресор (для формування малюнка);
  • витратні матеріали: дзеркало або дзеркальний брухт, герметик, скотч;
  • приміщення від 20 кв. метрів.

Виробництво дзеркальної плитки дуже вигідний бізнес з рентабельністю 70-100%.

Бізнес в цифрах:

Витрати на покупку дзеркал складають від 370 гривень за 1 кв. м., а ось роздрібна ціна за той же кв. метр коливається в межах 800-1 000 гривень.

В результаті при невеликому місячному виробництві 120 кв. м. дзеркальної плитки, можна мати прибуток близько 50 000 гривень.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈70-100% ≈ 1-2 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція затребувана ринком) (простий процес виготовлення)

Ідея №20 — Виготовлення печаток і штампів

Вкладення: 100 000 грн

Виготовлення печаток і штампів є дуже рентабельним бізнесом (особливо вигідно відкривати такий бізнес в середніх і великих містах). Вартість виробництва такої продукції, як друк становить близько 15 гривень, а замовникам вона вже реалізується за ціною від 150 до 700 гривень за одиницю.

Подібний вид діяльності не потребує придбання ліцензії. Основна цільова аудиторія – бізнесмени-початківці і підприємці, які реєструється в якості ТОВ або ІП.

приватні організації, які займаються підготовкою документів або реєстрацією бізнесу, можуть стати відмінним джерелом клієнтів!

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • принтер і комп’ютер,
  • обладнання в залежності від технології виробництва (флеш установка, експонуються камера або лазерний гравер)
  • додаткове обладнання та витратні матеріали,
  • приміщення під офіс і виробництво.

Початкові витрати на бізнес складають близько 100 000 гривень. За місяць можна отримувати від продажу печатки штампів в середньому до 80-100 тисяч гривень.

При стабільному збуті бізнес зазвичай окупається вже через 2-4 місяці!

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈500-1000% ≈ 2-4 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція затребувана ринком у великих і середніх містах) (складність виробництва – середня)

Ідея №21 — Виробництво гнучкого каменю

Вкладення: 30 000 — 50 000 грн

Інша нова і набирає популярність бізнес ідея в сфері будівництва — виробництво гнучкого каменю або як його ще називають гнучких шпалер.

Цей екологічно чистий матеріал вже давно використовується в Європі, в Україні ж він з’явився порівняно недавно. Він, як і штучний камінь, використовуються для обробки стін і фундаментів.

Основні його переваги для споживачів: невисока ціна, в легкість монтажу, невелика вага і довговічність. Для підприємців: дуже висока рентабельність, простота виготовлення і невеликі фінансові витрати.

Технологій виробництва «кам’яних» шпалер можна зустріти досить багато, але основна суть в тому, що на текстильну основу з допомогою клею (смоли) наноситься шар мармурової крихти, піску (кварцового або кольорового) або дрібної цегляної крихти.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • інструменти: змішувач, піддони, товсте скло і т. д. (автоматичне ж обладнання обійдеться в суму від 150 т. р.) ;
  • сировина: насипний матеріал, фарбувальні пігменти, смола або клей, тканинна або склотканинна основа і ін.
  • приміщення від 25 кв. м.;

Витрати на виробництво 1 кв. м. гнучкого каменю становлять близько 100-200 гривень, в той же час його ринкова ціна перевищує 500-600 гривень — відповідно рентабельність виходить дуже високою.

Один працівник в день може виготовляти понад 40 кв. м “кам’яних” шпалер, а це при націнці в 300 гривень принесе 12 000 гривень.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈200-400% ≈ 1-3 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(зростаючий попит) (процес виготовлення вкрай простий)

Ідея №22 — Виробництво рекламної продукції

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 150 000 грн

Виробництво зовнішньої реклами дуже перспективний бізнес: попит на зовнішню рекламу зростає в середньому на 25% щорічно.

Є різні варіанти того, як правильно організувати таку справу. Якщо у вас немає грошей на обладнання, то в такому випадку ви можете за допомогою своїх знань і володінь, як мінімум з допомогою фотошопу розробляти дизайн реклами, а потім віддавати його на друк в друкарні.

Якщо ж ви готові вкласти гроші, то на перших етапах розвитку бізнесу можна обійтися тільки найнеобхіднішим, простим і недорогим обладнанням — на нього знадобиться близько 150 тис. гривень. Професійне ж обладнання в ціні може доходити до декількох мільйонів гривень.

Наприклад, найбільш затребувана послуга — це виготовлення зовнішніх банерів.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • ріжучий плоттер і широкоформатний принтер, комп’ютерна оргтехніка;
  • приміщення від 30 кв. м.

Якщо говорити про прибутковість, то при витратах 150 тисяч на оренду приміщення і покупку обладнання, ви можете заробляти близько 100 тисяч гривень на місяць, якщо у вас налагоджений потік клієнтів.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈20-35% ≈ 2-6 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується хорошим попитом) (потрібен досвід роботи з графічними програмами і з обладнанням)

Ідея №23 — Виготовлення м’яких стінових панелей

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 35 000 грн

Ще одна цікава і малобюджетна ідея полягає в тому, щоб виготовляти красиві і незвичайні ткані килими. Їх ще називають м’якими панелями. Вони добре ізолюють приміщення від шуму, і при активно використовуються в якості дизайнерського прикраси інтер’єру.

Виготовляються стінові панелі головним чином зі шкірозамінника та Текстилю. Витрати на матеріали досить невеликі.

Робити панелі можна в умовах конвеєрного виробництва на дому. Всі витрати вийдуть вам приблизно в 35-50 тисяч гривень. Для більш серйозного серійного виробництва буде потрібно сума від 250 тис. гривень.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання (швейна машинка, компресор, пістолет степлер і дриль-шуруповерт);
  • наповнювачі (синтепон/поролон), ДСП/фанера, оббивний матеріал.

Можна також орендувати приміщення площею від 17 квадратних метрів. Додатково можна заробити, якщо надавати послуги з монтажу м’яких панелей. Збувати продукцію можна в магазини, які торгую оздоблювальними матеріалами.

Реалізувати панелі можна за півтори-дві тисячі гривень, при собівартості в 600 гривень. Дохід на місяць може досягати 150-180 тисяч гривень.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈150-250% ≈ 1-4 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(оздоблювальний матеріал користується хорошим попитом в середніх і великих містах) (м’які панелі досить прості у виготовленні)

Ідея №24 — Натуральне мило ручної роботи

Вкладення: 3 000 — 10 000 грн

А ось почати перспективний бізнес з виробництва мила, зробленого в ручну, можна практично з нуля на дому.

Попит на мило ручної роботи, звичайно, не масовий, але свій клієнт, який цінує якість і натуральність, обов’язково знайдеться. До того ж на цьому ринку практично відсутня конкуренція (ринок зайнятий лише на 30-50%).

У Україні мило ручної роботи добре продається в якості сувенірів і подарунків, а також користується попитом серед споживачів, які звикли користуватися тільки натуральними продуктами (близько 10-15% населення).

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • мильна основа (близько 200-250 р/кг),
  • ароматичні масла,
  • інші натуральні добавки.

Сама технологи виробництва мила дуже проста: вариться мильна основа, після чого в неї додають масла і різні добавки (відвари трав, прянощі, соки…) і нарешті, одержане мило розливають у форми для застигання.

Збут мила можна організувати через магазини косметики, парфумерії, торгові точки з продажу сувенірів і подарунків. Як варіант можна виробляти брендоване мило з логотипами компаній (наприклад, таке мило затребуване серед салонів краси).

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈40-60% ≈ 1-3 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується обмеженим попитом) (процес миловаріння вкрай простий)

Ідея № 25 – виготовлення цвяхів (саморізів)

Вкладення: до 140 000 грн

Насправді, щоб відкрити свій прибутковий бізнес з виробництва цвяхів не потрібно якихось дуже великих вкладень — для придбання простого обладнання буде достатньо близько 140 т. р., а ось для повністю автоматизованого виробництва потрібно більш суттєва сума — від 400 т. р. (б/у станки), нові коштують дорожче.

Технологія виробництва досить проста, витратним матеріалом для виготовлення цвяхів виступає дріт зі сталі.

Перед початком подібного бізнесу обов’язково вивчіть попит на продукцію і ринок збуту. В цьому бізнесі дуже важливо налагодити співпрацю з будівельними магазинами.

Організувати виробництво можна навіть в гаражі. Як варіант, можна розглянути і виробництво саморізів — на організацію такого бізнесу необхідна буде сума близько 450 тис. гривень.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • проволочно-цвяховий автомат, верстат для заточування і шліфувально-полірувальний верстат;
  • сталевий дріт;
  • приміщення площею 10-25 кв. метрів.

Для обслуговування всього процесу виробництва буде достатньо 1-2 осіб.

Собівартість тонни сталевого дроту становить приблизно 25-30 тисяч гривень, цвяхи ж реалізується за цінами 50-60 тис. гривень за тонну. В результаті при середній продуктивності в місяць можна розраховувати на 110-140 тисяч гривень чистого доходу.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈15-20% ≈ 6-12 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція дуже затребувана) (технологія виробництва проста)

Ідея №26 — Гончарне виробництво

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 200-300 тис. грн

Незважаючи на те, що гончарний бізнес не така вже й поширена бізнес ідея в Україні, він як і раніше залишається одним з найвигідніших і востребовательных бізнесів у підприємницькій діяльності.

Керамічний посуд, декоративні горщики, вази, гуртки, сувеніри, магніти, фоторамки і багато іншого широко використовуються як в побуті, так і служить в якості прикраси інтер’єру.

Особливо високим попитом користуються продукція в туристичних і курортних містах, де багато туристів купують сувенірну продукцію на згадку про відпочинок і подарунки рідним і близьким.

Для відкриття гончарного бізнесу потрібно не великий капітал в районі від 200 000 гривень.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • гончарне обладнання;
  • закупівля або самостійна заготівля сировини
  • піч для сушіння і випалу продукції;
  • глина, фарби, скло, лак і кисті;
  • форми для ліплення;
  • при необхідності — оренда приміщення від 50 кв. м.

Основну статтю доходів вам може принести співпрацю з посередницькими компаніями, які у вас оптом будуть закуповувати керамічну продукцію.

Наприклад, собівартість виготовлення горщика для вази коливається близько 50-100 гривень. При цьому роздрібна ціна може доходити до 300-400 гривень за шт., а оптова 150-200 грн

Залежно від асортименту продукції та збуту, гончарна майстерня може приносити непогану прибути-150-300 тис. гривень і вище

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈60-400% ≈ 3-9 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція користується хорошим попитом) (бажано мати досвід або ж найняти фахівця з гончарної справи)

Ідея №27 — Виготовлення фотоплитки

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 150 000 грн

Відносно нова, перспективна і в той же час користується гарним попитом ніша — це виробництво керамічної фотоплитки. Та й конкуренція в даному бізнесі або невисока, або зовсім відсутній.

Фотоплитка являє собою звичайну плитку, тільки на неї з допомогою спеціального принтера може бути нанесений будь-який малюнок. Після нанесення зображення, плитка проходить випал в сушильній шафі. Все, по суті це і весь технологічний процес, як бачите нічого складного тут немає.

Єдиний нюанс, для розробки індивідуальних макетів плитки потрібно вміння працювати з графічними програмами і розробляти дизайн (або ж просто найняти дизайнера). Але на початковому етапі можна обійтися і без цього.

До речі кажучи, така бізнес-ідея також підходить для реалізації в гаражі або на дому.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання: принтер, ПК, шафа для сушіння плитки та ін.;
  • витратні матеріали-чорнило;
  • приміщення від 30 кв. м.

Реалізовувати продукцію можна через магазини керамічної плитки, дизайнерські студії, рекламу, оголошення і сайти/ спільноти в соціальних мережах.

Собівартість і прибуток!

Витрати на 1 кв. м. фотографічної плитки складають близько 450-700 гривень. Продажна ж ціна в середньому перевищує 2800 гривень за той же квадратний метр. Як бачимо, рентабельності даного бізнесу дуже висока!

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈100-400% ≈ 3-7 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(затребуване ринком) (виробничий процес дуже простий)

Ідея №28 — Виготовлення декоративних свічок

Вкладення : 5 000 — 10 000 грн

Хоч декоративні свічки – це не продукт широкого вжитку, проте завдяки тому, що вони створюють неповторний затишок в домі і перетворюють інтер’єр, вони завжди знаходять свого споживача.

Особливість такого бізнесу в тому, що його можна почати практично з нуля в домашніх умовах. До того ж виробництво декоративних свічок відрізняється простотою, високою рентабельністю і не вимагає особливих знань і умінь. Головне в цій справі проявити творчість і трохи фантазії.

Зауважте також, що останнім часом стають популярними ароматизовані свічки.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • парафін/бджолиний віск;
  • форми, гніт, барвники/пігменти, піч для розігріву.

Роздрібна ціна однієї (середньої) декоративної свічки приблизно становить 350-400 гривень, при її собівартості до 80-100 гривень. Так при щомісячному збуті 100 свічок, чистий прибуток складе приблизно 27-30 тис. гривень. Відповідно окупається такий бізнес дуже і дуже швидко.

Збувати ж продукцію можна в точки з продажу сувенірів, подарунків, ресторани і т. д.

Крім цього можна організувати збут безпосередньо через інтернет, створивши групи в соціальних мережах (дуже добре подібні товари продаються наприклад в Инстаграме).

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈200-350% ≈ 0,5-2 місяці

Попит на продукцію / Складність виробництва

(вузький нішевий попит )( дуже проста технологія виготовлення свічок)

Ідея №29 — Виробництво жалюзі

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 45 000-60 000 грн

Про затребуваність жалюзі говорити не доводиться, так як завдяки своїй зручності і практичності вони використовуються буквально всюди: і в офісах, і в будинках, і в квартирах.

Для реалізації даної бізнес-ідеї, якщо брати по мінімуму, потрібні початкові вкладення від 45 000 грн (мова йде про ручному виробництві). А ось для організації повноцінного цеху з виготовлення жалюзі необхідна більш істотна сума від 350-400 тис. гривень.

З особливою відповідальністю варто поставитися до вибору постачальників матеріалів, так як нерідко трапляються постачальники пропонують комплектуючі низької якості. Тут важливо знайти оптимальне співвідношення між якістю і ціною.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання та інструменти (швейна машинка, пробійник, пила…);
  • комплектуючі матеріали (тканина, пластик, дерево або алюміній);
  • приміщення від 20 кв. м + склад.

Сам процес виготовлення жалюзі не вимагає яких-небудь спеціальних навичок і умінь. До речі, послуги з монтажу та ремонту жалюзі можуть приносити непоганий додатковий дохід.

Хоч і рентабельність даного бізнесу не становить сотні відсотків, проте при стабільному збуті прибуток невеликого цеху може становити від 150-200 тис. грн

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈30-60% ≈ 2-8 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(жалюзі користуються хорошим попитом) (не потрібні спеціалізовані знання)

Ідея №30 — Виробництво піддонів

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 150 000 грн

Дерев’яні піддони-одні з найбільш затребуваних допоміжних матеріалів, які використовується при транспортуванні і зберіганні продукції.

Організувати виробництво піддонів в залежності від вкладень можна 3-х видів:

  1. Виготовляти піддони вручну (вкладення від 150 тис. руб);
  2. Придбати напівавтоматизовану лінію (вкладення від 500 тис. руб);
  3. Повністю автоматизувати виробництво (від 3 млн. руб).

Найбільш популярні піддони, виготовлені за ГОСТ 9557-87. Так як ГОСТ практично ідентичний Європейському стандарту, то такі піддони відносяться до»європалет”.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання: пневматичний степлер, компресор і т. д;
  • монтажний стіл для виготовлення піддонів;
  • дошки, цвяхи;
  • приміщення від 35 кв. м.

Скільки можна заробити?

Один чоловік в місяць здатний виготовити близько 2700 піддонів (собівартість приблизно 150 гривень, а ринкова ціна 180-210 гривень). Так навіть при ручному виготовленні палет можна отримувати прибуток 70-120 тис. гривень на місяць.

Напівавтоматізіровнная ж лінія дозволить приносити близько 500 000 гривень чистою в місяць.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈30-50% ≈ 3-9 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(дуже високий попит) (процес виробництва простий)

Ідея №31 — Виробництво постільної білизни

Вкладення: 90 000 — 200 000 грн

Постільна білизна-це товар масового і широкого попиту, який люди купували і будуть купувати завжди!

Насправді, для відкриття міні-цеху з виробництва постільної білизни не буде потрібно вкладення в мільйони гривень (звичайно, якщо ви не плануєте відкривати середнє або велике виробництво), для закупівлі найнеобхіднішого достатньо буде початкової суми в 200 тис. гривень. Виробництво ж в домашніх умовах можна почати з суми від 90 тис. рублі.

Варто зазначити, що у населення користується високим попитом переважно постільна білизна з бавовни (бязі) і льону, тому доцільно починати свій бізнес саме з цих матеріалів.

При виробництві можна не обмежуватися тільки простирадлами, наволочками і підодіяльниками, а також випускати ковдри, подушки, пледи…

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання: професійні швейні машини, оверлок для обметуванням зрізів, праски і т. д.;
  • витратні матеріали: бавовняні тканини, нитки і т. д.;
  • приміщення під цех і склад від 70 кв. м.

Виробництво постільної білизни має в середньому рентабельність близько 40% і зазвичай окупається протягом півроку.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈35-50% ≈ 4-7 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(високий попит) (процес виробництва нескладний)

Ідея №32 — Міні-пекарня з виробництва хліба та хлібобулочних виробів

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 340 000 грн

Останнім часом спостерігається явна тенденція до споживання найбільш якісної хлібобулочної продукції, у зв’язку з цим відкриття своєї пекарні є перспективною і затребуваною ідеєю.

Так основною запорукою успіху міні-пекарні виступає смачний хліб, випечений за оригінальними рецептами. Не повинна залишатися осторонь і інша випічка: тістечка, булочки, печиво, пиріжки, французький хліб, узбецькі коржі, лаваш, інші національні сорти хліба, — на неї теж знайдеться покупець.

Витрати на відкриття міні-пекарні складуть близько 340-500 т. р., в залежності від закупленого обладнання. Окупається бізнес зазвичай від півроку.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • придбати обладнання: піч для випічки хлібобулочних виробів, тістоміс, розстойну шафу і т. д. (на б/в обладнання можна значно заощадити)
  • закупити сировину;
  • найняти робітників.

Також необхідно орендувати приміщення від 50 м. кв, відповідно до вимог санітарної, пожежної та екологічної інспекціями, оформити у них документи і придбати всі необхідні сертифікати.

В середньому невелика пекарня приносить її власникам щомісяця 150-200 тис. гривень чистого прибутку.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈40-50% ≈ 4-12 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(зростаючий високий попит) (технологічно процес виробництва нескладний)

Ідея №33 — Виробництво трав’яного чаю (трав’яних зборів)

Вкладення: 100 000 грн

Само собою вийти на ринок виробництва чорного і зеленого чаю без якого-небудь унікального пропозиції дуже складно, в силу величезної конкуренції в цьому бізнесі, а ось зайняти більш вузьку і перспективну нішу з виробництва трав’яних чаїв і зборів цілком реально.

Наприклад, найбільшою популярністю в Україні користується іван-чай, з нього і можна почати виробництво. Також актуально виробництво трав’яних зборів, які можуть використовуватися в якості біологічно активної добавки для лікування тих чи інших захворювань.

Варто зауважити, для виготовлення чай необхідно буде отримати всі дозвільні документи.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • сировина: трави, плоди і листя рослин;
  • упаковка;
  • приміщення від 15 кв. м.

А ось купувати обладнання для виробництва чаю або ж виготовляти його в ручну, кожен вирішує для себе сам.

Щоб виготовити чай, він повинен пройти ряд етапів: починаючи зі збору трав і закінчуючи ферментацією/дозріванням. Як варіант, сировину можна купувати на стороні — це заощадить вам купу часу.

Відкриття свого чайного бізнесу дуже вигідна справа-часом націнка на трав’яний чай може досягати декількох сот відсотків. Залежно від масштабу виробництва чаю і збуту, можна в середньому заробляти від 50 до 300 тис. гривень на місяць.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈30-200% ≈ 3-6 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція затребувана ринком) (технологічний процес нескладний)

Ідея №34 — Виробництво м’яких іграшок

Вкладення: винен від 180 000 грн

Цікавим варіантом для бізнесу є і виробництво м’яких іграшок. За підрахунками фахівців, сукупний розмір ринку іграшок в Україні становить приблизно 42% від всього ринку іграшок.

М’які іграшки є універсальним подарунком, як для маленьких дітей, так і для дорослих людей. Однак подібного виду бізнесу притаманний сезонний характер. Обсяг продажів зазвичай наростає перед святами або в літні сезони.

До речі, дуже важливо визначитися з постачальниками, які повинні поставляти якісні і недорогі матеріали.

Якщо говорити про витрати, то відкриття свого невеликого цеху вам обійдеться приблизно від 180 000 гривень.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • швейні машинки, апарат для набивання іграшок;
  • приміщення від 17 кв. метрів;
  • матеріали для виробництва (штучне хутро, наповнювач і фурнітура).

Постачати (або давати під реалізацію) іграшки можна оптом у магазини іграшок, сувенірні лавки і т. д. Також можна реалізовувати іграшки через власні торгові точки, сайт та групи в соціальних мережах.

Окупність бізнесу настає зазвичай через 5-9 місяців роботи. У місяць можна заробляти на реалізації товару понад 100 тисяч гривень.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈80-300% ≈ 4-9 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(іграшки користуються високим попитом) (бажано мати досвід або ж найняти швачок)

Ідея № 35-міні лінія з виробництва цегли

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 250 000 грн

Цегла являє собою універсальний будівельний матеріал, який широко використовується для зведення будинків та інших будівель.

Ви можете відкрити свій міні-завод з виробництва цегли при відносно невеликих вкладеннях навіть в домашніх умовах.

Наприклад, досить рентабельно і технологічно нескладно організувати виробництво гіперпресованої цегли. В якості сировини можуть виступати: мінеральні відходи, відсіви, шлаки, черепашник, вапняк і т. д.

Для виробництва використовуються ручні механічні, так і автоматичні преси, які під великим тиском і формують цеглини. Для закупівлі Механічного обладнання будуть потрібні вкладення від 250 т. р.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання для виробництва цегли;
  • сушильна піч;
  • сировина;
  • цемент і барвники;
  • приміщення від 30 кв. м.

1-2 людини за зміну можуть виробляти близько 1000 цегли. Так невеликий міні-завод може приносити в залежності від продуктивності щомісячний дохід від 30 до 250 тисяч гривень (вкладення окупаються зазвичай протягом року).

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈20% ≈ 7-16 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(продукція затребувана) (технологія виробництва нескладна)

Ідея №36 — Міні-завод з виробництва бетону

ВКЛАДЕННЯ: ≈ від 440 000 грн

Бетон один з найпопулярніших матеріалів, який використовується при будівництві (піковий попит припадає на літній період). Та й до того ж відкрити свій міні-завод не так складно, як можна уявити.

Для відкриття напівавтоматичного міні виробництво бетону потрібно порівняно невелика сума — від 440 тис. гривень (можна виробляти близько 200 куб. м. бетону на добу). А ось для повністю автоматизованого заводу буде потрібно вже вкладення понад 1,4 млн. грн

Основна цільова аудиторія-це Будівельні компанії, приватні особи та муніципальні організації.

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • обладнання для виробництва бетону;
  • цемент, пісок, щебінь;
  • приміщення під виробництво від 300 кв. м.

Для обслуговування напівавтоматичного міні-заводу буде достатньо 2-3 людини.

Чистий прибуток з продажу одного кубічного метра бетону становить у середньому близько 270-350 гривень, при середній ринковій ціні 2800 грн Навіть при невисокій завантаженості виробництва, такий бізнес може приносити від 200 тис. гривень щомісяця.

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

≈10-20% ≈ 6-14 місяців

Попит на продукцію / Складність виробництва

(високий попит) (технологія виробництва нескладна)

Ідея №37 — Виготовлення акваріумів

Вкладення : 50 000 — 80 000 грн

Для того, щоб налагодити виробництво акваріумів вам не потрібно великих капіталовкладень. Спочатку, як варіант, організувати цех по виробництву можна прямо у себе вдома і власноруч виготовляти акваріуми, адже сам сама технологія виробництва дуже проста.

Та це не такий затребуваний товар, як скажімо меблі, але своїм попитом у певної групи людей він користується. Згідно зі статистикою найбільш добре продаються акваріуми в середніх і великих містах об’ємом близько 150 літрів.

Про те, як можна перетворити виробництво акваріумів у великий бізнес, дивіться у відео нижче:

ЩО БУДЕ ПОТРІБНО:

  • склоріз, обладнання для шліфування та додаткові інструменти;
  • силікатне або огрстекло, клей;
  • приміщення площею від 25 кв. м.

Так як Акваріуми здебільшого це товар імпульсного попиту, то потенційними вашими клієнтами можуть бути також люди, які замислюються про свій інтер’єр (наприклад, відвідувачі меблевих салонів, дизайнерських студій і т. д.). Також в цьому бізнесі відмінно працює «сарафанне радіо».

По мірі розвитку бізнесу можна зайнятися обслуговування, оформленням акваріумів, а також надавати додаткові послуги з продажу риб, комов… — це дозволить значно збільшити прибуток.

Акваріумний бізнес може приносити в середньому від 30 000 до 150 000 гривень!

Рентабельність виробництва Великобританія середня окупність

Попит на продукцію / Складність виробництва

(нішевий попит )( процес виготовлення простий)

  1. Збут — це ключовий елемент будь-якого виробництва! Особистий досвід і корисні рекомендації

А тепер трохи часу приділимо одному з найголовніших моментів у виробництві — збуті продукції. Нижче я коротко постараюся пояснити, чому ж перш ніж що-небудь виробляти, важливо чітко розуміти як саме буде реалізовуватися продукція.

Дуже сподіваюся, що описаний досвід буде комусь із вас корисний і дозволить не наступити на ті ж граблі, що і я при відкритті своєї справи.

На своїй практиці я не раз переконувався, що часто саме не налагоджений і не стабільний збут призводить до того, що бізнес так і не починає приносити прибуток або приносить, але дуже мало.

У житті завжди виходить саме так, що багато починаючі підприємці спочатку вкладають гроші, починають щось робити, а тільки потім замислюються про збут продукції (а іноді і зовсім не мають уявлення, як можна збути вироблену продукцію).

Complete це важливо!

Будь-яке виробництво живе тільки за рахунок збуту продукції: немає збуту, немає продажів, немає бізнесу! Тому перш, ніж почати бізнес заздалегідь і ретельно розплануйте через які канали збуту і яким чином буде здійснюватися продукція!

Пам’ятайте, що збут — це основа будь-якого бізнесу! Від збуту на 80% залежить успіх вашого бізнесу!

Що стосується збуту, тобто 2 основних канали реалізації продукції:

  • безпосередньо клієнту (наприклад: через власні торгові точки/магазини/офіси; через рекламу, оголошення в газетах і дошки оголошень; через свій сайт і/або групи в соцмережах, «сарафанне радіо»…);
  • через оптових і роздрібних посередників (наприклад, дуже поширена практика давати посередникам продукцію під реалізацію, так як це ні до чого їх не зобов’язує, то більшість з них погодяться на співпрацю).

Для того, щоб вибудувати стабільний і успішний бізнес з виробництва, проаналізуйте і пропрацюйте всі доступні для вас на даний момент варіанти збуту. Адже часто поки не спробуєш – не дізнаєшся, який з каналів продажів буде приносити основний дохід.

До речі, використовуйте інтернет для пошуку нових клієнтів — багато його недооцінюють, а даремно. Наприклад, я знаю багатьох підприємців, для яких дошка оголошень Авіто виступає мало не єдиним джерелом клієнтом, та й до того ж безкоштовним!

Корисні поради для підприємців-початківців

Ось ще кілька порад з мого особистого досвіду:

Завжди не зайвим буде проаналізувати ринок, ціноутворення і оцінити конкуренцію. Як я вже згадував, наявність конкуренції не завжди погано, навпаки це говорить про те, що та чи інша ніша затребувана ринком!

Що стосується попиту, то його в вашому місті/регіоні приблизно можна оцінити за допомогою онлайн-сервісу статистики Вордстат (wordstat.yandex.ru) від Яндекса. А за допомогою дощок оголошень (Авито, наприклад) можна протестувати попит ще до того, як почати робити що-небудь!

Не завадить скласти невеликий бізнес-план з обраної ідеї (особливо новачкам у бізнесі). Тільки не потрібно складати його на 50 аркушів, робити докладні розрахунки — – від цього не буде багато толку, адже, як правило, в житті все виходить зовсім інакше, ніж на папері.

Досить буде описати ідею всього на декількох аркушах, щоб просто зсередини зрозуміти, як влаштований і за рахунок чого функціонує бізнес, що важливо, а що ні…

Щоб бізнес був успішним, дуже важливо знайти свої сильні сторони і відрізнятися від конкурентів. Наприклад, можна виділятися за рахунок низької ціни, якості продукції, високого рівня обслуговування, швидкості доставки і т. д. Опишіть свого ідеального клієнта і сфокусуйтеся на його головних уподобання та інтереси.

4 る початківцям підприємцям не рекомендую починати виробництво будь-яких інноваційних товарів, на які ще відсутній попит. Для цього потрібен великий досвід за плечима і досить великі вкладення, так як на практиці з 10 нових товарів вистрілює тільки 1-2!

Тому новачкам краще починати з товарів, на які вже є стійкий попит.

Віддавайтеся своїй справі повністю і з любов’ю. Не потрібно діяти упівсили і з думками: може вийти, а може ні. Майте чітку установку, що буде тільки так, як ви задумали. Ну і звичайно, робіть свій бізнес з любов’ю до людей, тоді ви точно досягнете успіхів!

Висновки

Ось ви і дізналися про найбільш поширених і актуальних ідеях з виробництва в малому бізнесі! Я дуже сподіваюся, що наведена в статті інформація виявилася для вас корисною і допомогла знайти для себе відповідну ідею!

У висновку хочу додати, не бійтеся починати свою справу — сміливіше пробуйте і дійте! Звичайно ж, на шляху будуть допускатися помилки, але це абсолютно нормально — на помилках вчаться, а не помиляється лише той, хто нічого не робить!

Тому побільше впевненості в собі і пам’ятайте, що сучасний світ — це світ величезних можливостей, в якому кожному під силу зайняти своє місце! Все залежить від вас і вашого прагнення!

А гроші ж далеко не завжди грають головну роль у створенні і побудові успішного бізнесу!

На цьому стаття добігає кінця! Щиро бажаю вам величезних успіхів у бізнесі та житті.

Устаткування для виробництва гумової плитки своїми руками

Виробництво плитки із гумової крихти можна розглядати як вигідний бізнес. Зумовлено це рентабельністю цієї продукції та низьким конкурентним середовищем. Високий попит на продукцію пояснюється тривалим терміном експлуатації, в порівнянні з іншими матеріалами. На відміну від інших видів тротуарних покриттів, гумові плитки відрізняються своєю нековзною поверхнею та морозостійкістю. Ця якість дозволяє їм знайти широкий спектр застосування.

Сучасне обладнання дозволяє випускати плитку високої якості, яка не тріскатиметься від перепаду температур і фарбуватиметься. Правильне встановлення плитки дозволяє природним опадам проходити крізь неї, що є незаперечною перевагою. Таке покриття залишатиметься чистим та сухим під час дощу або весняного танення снігу.

Широкий асортимент продукції та її колірної гами дозволяє підібрати необхідне за розміром та кольором покриття. Для облаштування території дитячого майданчика можна застосувати плитку із різноманітними малюнками. Випуск подібних виробів у себе вдома своїми руками можна як пробний варіант. Створення плитки подібним способом забирає багато часу та дозволяє випускати мінімальну кількість продукції.

Область застосування гумової плитки

Найчастіше таке покриття застосовують:

  • Під час облаштування майданчиків для дітей.
  • При облаштуванні території дитячого садка.
  • Під час будівництва стадіонів: гумове покриття укладають на футбольному та баскетбольному полях.
  • Для оформлення території біля водойми.
  • Для облаштування дачної території.

Реалізувати продукцію можна через приватні компанії, будівельні торговельні мережі, будівельні організації. До того ж укладання покриття можна зробити своїми руками.

Особливості виробництва

Ціна на готову продукцію береться із розрахунку витрачених матеріалів. Чим більше інгредієнтів було використано при виробництві плитки, тим вона дорожче коштуватиме у готовому вигляді. Середня роздрібна ціна готової кольорової плитки може становити приблизно 1500 рублів за квадратний метр.

При випуску виробів з гумової крихти потрібно суворо дотримуватися технології виробництва:

  1. Підготовчий етап. На цьому етапі проводяться роботи з видалення металевих частин шин. Далі проводять механічну переробку із застосуванням кріогенних технологій для отримання крихти розміром 1-4 мм.
  2. Етап приготування суміші. За допомогою міксера змішують гумову крихту, барвник та клейовий склад до однорідної маси. Така технологія дозволяє отримувати плитку різних кольорів.
  3. Завершальний етап. Із застосуванням вулканізуючого преса приготовленій масі надають необхідну за товщиною та розміром форму. З цією метою застосовують метод холодного чи гарячого пресування. Перший спосіб дозволяє збільшити продуктивність. Другий – допомагає зробити випуск продукції дешевшим.

Застосування холодного методу пресування дозволяє отримувати високоякісні вироби з хорошою стійкістю до впливів зовнішнього середовища. Продукція отримує високу щільність, міцність та гнучкість.

Обладнання та ціна

Незважаючи на вид виробництва , будь то приватний бізнес або промисловий випуск продукції, обов’язково знадобиться обладнання для виготовлення гумової плитки.

Обладнання для виробництва гумової плитки зазвичай включає:

  • Змішувач для гумової крихти. Його ще називають будівельним міксером. Необхідний міксер для виготовлення однорідної маси з вихідних компонентів: гумової крихти, барвника, клею на основі поліуретану. Такий прилад дозволяє в стислі терміни з’єднати всі інгредієнти в однорідну масу без застосування фізичної сили робітника. Цей прилад можна вважати найдорожчим. Придбати такий пристрій можна за 1800000 рублів.
  • Вібросіто. Цей пристрій є системою сіток. Застосовують цей прилад для поділу гумової крихти на фракції. Середня вартість цієї техніки складає 130 000 рублів.
  • Гідравлічний прес. Цей верстат необхідний випуску плитки необхідної форми. Щоб випускати плитку різних видів, потрібно придбати різні прес-форми. Цей верстат коштуватиме близько 300000 рублів.
  • Свердлильний верстат. Цей пристрій дозволяє робити отвори для кріплення готового матеріалу. Для великих обсягів робіт можна придбати техніку за 500 000 рублів.

Як додаткове обладнання для гумової плитки потрібно придбання термошафи, платформи для міксера, формувального столу, стендів для фіксації плитки.

Придбання всього обладнання для середнього виробництва, з урахуванням його доставки та налаштування на роботу, коштуватиме близько 2000000 рублів. Але запустити виробництво не вийде за відсутності сировини. Для виробництва знадобиться гумова крихта, барвники та клей .

Середня вартість тонни гумової крихти становить 19 000 рублів. Залежно від вибору пресування (холодним чи гарячим методом) вартість клею становитиме від 140-200 рублів за кілограм. Для випуску різнокольорової плитки знадобиться придбання барвників. Ціна за 1 кг барвника варіюється в межах 80-190 рублів.

Вибір приміщення

Відкрити повноцінне провадження не вийде без наявності необхідного за розміром приміщення. Його розмір обумовлюється масштабом виробів, що випускаються. За вимогами екологічної безпеки об’єкт із виготовлення таких виробів повинен перебувати у приміській зоні. Поблизу його розташування не має бути житлова зона.

Вартість орендної плати має бути прийнятною. Слід врахувати під час оренди об’єкта як його площа, а й висоту. Ці параметри необхідні розміщення устаткування. Рекомендується вибирати приміщення з офісними кабінетами, щоб усі співробітники могли розміститися на одній території та контролювати процес виготовлення плитки. Бажано вибрати об’єкт, розташований поблизу транспортних магістралей.

Вади виробництва

При відкритті нового бізнесу можна зіткнутися з деякими ризиками:

  • Нестачею кваліфікованого персоналу. І тут можна набрати співробітників із наступною перекваліфікацією.
  • Сезонною затребуваністю продукції. Будь-які оздоблювальні матеріали можуть мати сезонний попит. Зазвичай після зими люди починають ремонтувати та облагороджувати прибудинкові території. Тому з метою отримання максимальної вигоди рекомендується розпочинати нове виробництво з настанням теплих днів.
  • Уламкою обладнання. Вибирати обладнання для випуску виробів потрібно особливо ретельно. Слід також запастися контактами майстрів з ремонту техніки, щоб уникнути тривалих простоїв.

Поради початківцям

Перед відкриттям своєї справи слід зібрати всі необхідні документи та отримати сертифікат на продукцію, що випускається. Також рекомендується заздалегідь знайти перевіреного постачальника обладнання та сировини. І тут можна сподіватися гарантійне обслуговування техніки, що дозволить уникнути довгого простою. Наперед необхідно намітити і можливі ринки збуту готового матеріалу. Також слід орендувати територію достатньої площі для випуску та зберігання продукції. Після цього можна приступати до купівлі обладнання та сировини, пошуку персоналу та початку робіт.

Виробництво тротуарної плитки в домашніх умовах

Одним з найбільш недорогих і конкурентоспроможних видів малого бізнесу сьогодні є кустарне виробництво плитки для тротуарів. Ринок плиткових виробів ще не встиг переповнитися безліччю фірм, а це означає, що споживачеві, ще не розпещені широким асортиментом, буде достатньо хорошої якості і привабливого зовнішнього вигляду товару. У попередній нашій публікації ми вже розповідали вам про виробництво сиру у домашніх умовах. У цій статті будуть розглянуті всі основні питання, що стосуються виробництва тротуарної плитки в домашніх умовах.

Фінансування бізнесу

Що в першу чергу необхідно для того, щоб відкрити свій бізнес на дому? Звичайно ж, фінансування. Питання «де взяти гроші?» дуже гостро стоїть перед підприємцями-початківцями. Основними джерелами грошей можуть стати кредити або інвестори. Інвестувати в вашу справу фінанси можуть як ваші друзі (ви просто можете взяти у них в борг) так і серйозні акули бізнесу. Пошук інвестора, орудующего мільйонними статками – тема для окремої статті, але коротко: знайти такого чоловіка сьогодні найпростіше в інтернеті або в спеціальних організаціях, клубах, конференціях або семінарах.

Скачати безкоштовно бізнес план виробництва тротуарної плитки

Технологія створення плитки

Перш ніж відкривати бізнес, підприємець зобов’язаний зрозуміти процеси, з якими доведеться мати справу. Дуже важливо розібратися в технології виробництва тротуарної плитки. Існує два основних методи: вібропресування і вібролиття. Технологія виробництва тротуарної плитки вибропрессованием передбачає заливку бетону в форму, а потім пресування його пуансоном. Другий спосіб відрізняється від першого тим, що в форму заливається два шари матеріалів. Перший забезпечує продукту резистентність до морозів, стирання і снашиванию, а другий – міцність і товщину. Технологія виробництва тротуарної плитки в домашніх умовах краще всього реалізується як раз таки за допомогою другого методу.

Технологія виробництва плитки

Сама технологія складається з декількох етапів:

Спершу йдуть підготовчі роботи: промивка, очищення та просушування форм, підготовка бетонного розчину. Потім виробництво переноситься на вібраційний стіл. На виході з цього етапу ми маємо вже готові вироби, які дозрівають і виймаються з форм. Якщо ви хочете, щоб плитка була кольоровий, то в бетонний розчин треба ввести барвник. Щоб заощадити, вводити його можна тільки у верхній шар бетону, а потім заливати в форму частина кольорового бетону, а після (секунд через 40) – частина звичайного.

Кращим помічником для вас в освоєнні цієї технології стане відео виробництва тротуарної плитки в домашніх умовах. Крім підготовки бетонного розчину, там детально показані і інші підготовчі роботи.

Напевно, нам теж варто сказати про них кілька слів. По-перше. Треба підготувати бетономішалку. Підготовка бетономішалки передбачає промивання внутрішніх поверхонь водою. Вологі стінки пристроями, що перемішують посприяють краще схоплювання і перемішування цементного розчину. По-друге, потрібно змастити форми. І коли все готове, можна приступати.

Виробництво тротуарної плитки: бізнес-план

Створення плитки вимагає не так багато витрат, як, наприклад, відкриття салону краси або магазину з сукнями, але теж має свої нюанси.

Оренда приміщення

Якщо ви не плануєте розливати плитку у себе вдома на кухні або в гаражі, то заздалегідь подумайте про купівлю або оренду приміщення. Дорогі варіанти можна відразу відмітати, так як вам не потрібні хороми в центрі вашого населеного пункту. Цілком підійде приміщення невеликої площі в промислових районах. Важливо, щоб там можна було розмістити невеликий офіс або хоча б куточок для спілкування з клієнтурою, розставити обладнання і, в ідеалі, облаштувати маленький склад.

Обладнання

Саме обладнання буде основною статтею витрат починаючого майстра плиткового справи. Найдорожчим придбанням буде бетономішалка, її вартість коливається в межах 400-500 доларів (за деякими даними, бетономішалка на 300 літрів коштує 450 доларів). Крім неї вам знадобиться таке обладнання для виробництва тротуарної плитки, як вібростіл, форми (зазвичай пластикові) і різні інструменти (лопати, відра, лійки і так далі). Вібростіл можна як купити (приблизно за 500 доларів), так і зробити самостійно. Подивіться сайти в інтернеті, вони допоможуть вам заощадити багато грошей. Форми зазвичай коштують десь в 1 долар за штуку.

Матеріали

Третій пункт у вашому бізнес-плані – сировина. Для роботи потрібні такі придбання, як невеликий гравій або щебінь, пісок (для більшої міцності використовується гранітний відсів), цемент, різні хімічні добавки (пластифікатори і ін), барвники, змащуючий склад, вода. У процесі замішування бетону всі ці компоненти змішуються, а потім додається вода. Пластифікатори, до речі, повинні бути присутніми в суміші в дуже малих кількостях – всього 0,5% від загальної маси компонентів (вважається до введення води). Спершу, змішуються всі компоненти, потім додається вода і, нарешті, щебінь, фарби і пластифікатори.

Персонал

Після того як приміщення знято, закуплено обладнання, придбані матеріали, а всі технології вивчені, потрібно подбати про наймання персоналу. Вам потрібно буде найняти два-три людини (дивіться за масштабами виробництва) на виробничу лінію, як мінімум одного консультанта для спілкування з клієнтами, касира і людини, який буде вести ваші справи (якщо ви не займетеся цим самостійно).

Реклама

Останній штрих до образу – реклама. Ви можете зробити свій власний сайт, де буде викладено повний асортимент пропонованого вами товару, розрекламувати своє підприємство в інтернеті або ж використовувати перевірені методи: білборди, буклети, візитні картки, рекламу на стінах будинків, метро і тролейбусів.

Наприкінці слід зазначити, що цей бізнес є досить прибутковим і володіє високою рентабельністю. Якщо вкластися в нього максимально, то він дуже швидко окупиться. В цій справі у бізнесмена-початківця буде не так вже багато конкурентів, а ще якщо відкрити такий бізнес паралельно зі своєю будовою, то можна заощадити на покупці плитки. З мінусів – сезонність і нудність виробничого процесу. У будь-якому випадку, якщо у вас є зайвих пару тисяч доларів – спробуйте, і, можливо, ця справа стане джерелом вашого успіху.

Про автора

admin administrator