Як боротися з попелицями на деревах

Авторadmin

Як боротися з попелицями на деревах

Як боротися з тлею: перевірені хімікати та народні методи

Хто з садівників не знає цього маленького шкідника – тлю (або попелицю), яка може за короткий час залишити рослини абсолютно голими. Тлю легко розчавити, адже шкідник дуже повільно пересувається, про те зазвичай комахи утворюють великі колонії, що заселяють верхівки плодових і декоративних садових культур.

Боротьба з тлею на садовій ділянці направлена не просто на фізичне знищення шкідника, а й на запобігання поширенню вірусних захворювань. Попелиця переносить віруси на здорові рослини при пошкодженні покривів листя або бутонів. Продукти життєдіяльності попелиці (медяна роса) – солодка липка субстанція, що забруднює листя, є вхідними воротами для інфікування садових рослин сажистим грибком. А ще солодку медяну падь (медяну росу) просто обожнюють мурашки. Ці комахи розносять попелицю по ділянці, заражаючи здорові рослини. Як боротися з тлею, розповідає GradinaMax.

Методи боротьби з тлею

Боротьба з попелиць повинна починатися не зі знищення шкідників народними або хімічними засобами, а з правильною підготовкою саду до літнього періоду. Деякі дії садівника можуть стримати навалу попелиці на дачну ділянку:

1. Своєчасна санітарна і формуюча обрізка дерев і чагарників в саду – рекомендується своєчасно видаляти з рослин жируючі пагони, прикореневу поросль, зламані та хворі гілки, які можуть стати місцями проживання шкідників.

2. Принаджування в сад корисних комах, що знищують тлю. Розселіть в саду сонечок, дзюрчалок, золотоочок – популяція попелиці різко скоротитися в короткі терміни.

3. Боротьба з попелицями на плодових деревах і чагарниках буде набагато ефективнішою, якщо дотримуватися норм внесення азотних добрив. Не рекомендується порушувати встановлену для садових мешканців агротехніку вирощування.

4. Видалення медяної роси струменем холодної води – прохолодний душ для рослин, заражених попелицею, – це найкраща можливість стримати поширення сажистого грибка. Проводьте частіше огляд садових рослин на предмет виявлення екскрементів попелиці.

5. Посадка на ділянці рослин репелентів для запобігати розселенню попелиці на садових рослинах. Рекомендується висаджувати по периметру ділянки пижмо і деревій. Відлякують тлю з ділянки часник, фенхель, м’ята, череда, кульбаба.

6. Знищення мурашників і садових мурах – це обов’язкова умова для звільнення саду від попелиці. Якщо мурах не чіпати, в короткі терміни вони рознесуть тлю на здорові рослини в саду, що загрожує величезними втратами врожаю і загибелі декоративних культур.

Способи боротьби з попелицею слід вибирати з урахуванням певних обставин, деякі садівники затяті противники хімічних препаратів, тому користуються для позбавлення від шкідника виключно народними засобами. У будь-якому випадку, обробку від попелиці слід проводити в тиху безвітряну погоду, в дні, коли не очікується дощу, туману або сильної роси. Боротьба з тлею на смородині або інших садових культурах за допомогою народних засобів може зажадати триразового повторення обробки рослин.

Народні засоби та хімікати проти тлі

При великому ураженні саду попелиць одними народними засобами врятуватися складно, тому хімію відкидати не варто. Але для алергіків або людей з іншими захворюваннями нічого іншого не залишається, як використовувати проти попелиці перевірені бабусині методи.

Особливо часто для обробки заражених попелиць садових площ використовують такі рецепти:

1. 1 кг трави пижми залити 10 л чистої води, кип’ятити, остудити, процідити. До готового відвару додають мило для кращого прилипання засобу до зелених частин рослин.

2. Взяти по 200 г тютюну і лушпиння цибулі, покласти в місткість з водою – 10 л, кип’ятити 2 години. До гарячого відвару додають часник (до 200 г), після чого остуджують засіб, проціджують і використовують для обробки саду від попелиці.

3. Тютюн (100 г) залити окропом (2-3 л), настояти 2 доби, процідити. Розчин довести до 10 л, додавши холодну воду. Використовувати для обприскування рослин, додавши мило.

Кардинальна обробка рослин від попелиці досягається з використанням хімічних засобів. Зазвичай допомагають позбутися від шкідника «Кінмікс», «Фітоверм», «Фуфанон», «Танрек», «Ф’юрі». Всі засоби застосовують дозовано з урахуванням рекомендацій виробника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

  • Новини Чернівців
  • Новини Івано-Франківська
  • Новини Закарпаття
  • Город
  • Сад
  • Новини Волині
  • Новини Рівного
  • Новини Хмельницького
  • Новини Тернополя
  • Дім

Як боротися з попелицею на плодових деревах: народні засоби і препарати

Далеко не кожен садівник спрямовує свої сили на боротьбу з попелицею. А адже саме ці крихітні жучки здатні завдати серйозної шкоди плодовим деревам і поширитися по всій ділянці. Мені вдалося відкрити секрет, як швидко, а головне, ефективно позбавити свій сад від цих комах.

Ці крихітні комахи можуть з`являтися в саду по трьох основних причин:

  • надмірне добриво фруктових дерев;
  • попадання в сад потоками вітру;
  • зараження від сусіднього саду.

Розпізнати зараження дерева попелиць можна за кількома ознаками:

  1. Рослини, на яких оселилася тля, покриваються липким секретом (медвяної росою).
  2. На зовнішній і внутрішній стороні листя, а також на верхівці пагонів можна помітити скупчення самих комах.
  3. Уражені листки починають скручуватися, змінюючи свій первісний колір і поступово опадаючи.

Чим небезпечна попелиця

Якщо не почати своєчасну боротьбу з цим шкідником, можуть послідувати серйозні проблеми. Для фруктових дерев небезпека полягає в наступному:

  • Крім листя, тля поселяється і на верхівках пагонів, висмоктуючи з них сік. Таким чином, порушується природний процес росту дерева і знижується кількість врожаю.
  • Попелиця може переносити деякі вірусні захворювання, які нерідко призводять до смертельних галловим утворень.
  • При відсутності заходів боротьби, тля швидко переходить на інші дерева, чагарники і навіть квіти.
  • Перебуваючи на молодих саджанцях, тля висмоктує всі їх соки, що збільшує ризик їх загибелі.

Важливо! Нерідко з попелиць можна помітити садових мурах, які харчуються липким речовиною і захищають їх. Тому боротьба повинна бути спрямована як на тлю, так і на мурах.

Для другої фази зростання попелиці характерно поява крил. Якщо не знищити на своїй ділянці цих комах, вони можуть перелітати на інші дерева.

Методи боротьби з тлею

У боротьбі з тлею можна використовувати хімічні, біологічні та народні методи боротьби. При цьому найбільш ефективним є поєднання кількох способів.

хімічні препарати

Використання хімічних засобів відбувається, як правило, в декілька етапів. В якості профілактики від попелиці проводиться перше обприскування після танення снігу. В даному випадку підійдуть: Карбамід, мідний купорос і бордосская рідина.

Друга і наступні обробки проводяться під час набрякання бруньок і до початку цвітіння. А перш ніж висаджувати саджанець, необхідно провести його профілактичну обробку.

Важливо! Обприскування хімічними препаратами не можна проводити в період дозрівання врожаю.

Всі препарати від попелиці умовно поділяються на 4 групи:

  1. Системні – діючі компоненти препаратів проникають всередину деревини, не змиваючись під дощем. Сік в такому випадку стає смертельним для комах-шкідників. Підготовленим розчином проводиться полив дерева або його обприскування з повторною обробкою через 2 тижні.
  2. Контактні засоби – під час обприскування дерева вони потрапляють на комах, вбиваючи їх. До таких засобів можна віднести Фуфаев, Арріво, Ф`юрі та інші.
  3. Препарати кишкового впливу – діючі компоненти проникають в кишковий тракт комахи, вбиваючи його зсередини. Добре себе зарекомендували Бі-58 і Конфідор.
  4. Біологічні препарати – найбільш екологічно безпечні, однак при неправильному зберіганні стають менш ефективними.

Добре себе зарекомендували такі кошти:

  • Фітоферм – інсектицид, що випускається в ампулах. Для обробки дерева потрібно розведення 5 мл препарату в 0,6 л води. Готовим розчином обприскується уражене дерево, але робити це рекомендується мінімум за тиждень до збору врожаю.
  • Актара – інсектицид, що випускається у вигляді порошку. Для приготування розчину потрібно підлогу пакетика розвести в 10 л води. Готове засіб призначений для обприскування до періоду цвітіння.
  • Конфідор – препарат кишково-контактної дії. Його діючі компоненти проникають всередину дерева, згубно впливу на тлю зсередини. Для створення робочого розчину на 7-8 л води береться 1 мл цього засобу. Готовий склад розпорошується по всій поверхні пошкоджених дерев.
  • Фуфан – кишково-контактна засіб, яке згубно діє на багатьох комах-шкідників, включаючи тлю. На 2 мл цього препарату буде потрібно 1,5 л води. Для людини має помірну небезпеку.
  • Актофіт – біологічний препарат, здатний позбавити сад від багатьох шкідливих комах. Для створення розчину на 1 л води доводиться 7 мл цього засобу. Обробка дерев проводиться два рази з інтервалом між обприскуванням в 2 тижні.

народні методи

Крім хімічних препаратів, позбутися від попелиці можна народними методами. На думку садівників, добре себе зарекомендували такі рецепти:

  1. Часниковий настій. Для його приготування рекомендується до 5 л води додати 50 г подрібненого часнику. Через 2-3 дні настій необхідно процідити і робити обприскування хворих дерев.
  2. Настій на тютюні. В процесі його створення до 0,5 л води додається 100 г чистого тютюну, все ретельно змішується і залишається настоюватися на добу. Потім проціджений рідина розлучається 2,5 л води і готується до обприскування. Замість тютюну можна додавати суху лушпиння від цибулі.
  3. Настій з чистотілу. Для його приготування можна брати, як листя, так і стебла цієї рослини. Дрібно порубаний чистотіл змішується в однакових пропорціях з бадиллям картоплі і томатів, заливається водою і настоюється 4-5 днів.
  4. Мильний розчин. Для приготування такого засобу необхідно в 5 л води розчинити 50 г рідкого мила. Готовим складом можна періодично обробляти заражені дерева.
  5. Настій з кульбаб. Для його приготування береться 800 г рослини (разом з корінням і квітами), заливається 10 л теплої води і дається настоятися в темному місці 6-7 ч. Далі настій проціджують від кульбаб і використовується для зрошення дерев.
  6. Нашатирний спирт. Нерідко з попелиць можна зустріти і мурах, тому лікування дерева повинно бути направлено на боротьбу з двома цими шкідниками. Цей різновид спирту згубно діє саме на мурах. Їм і слід проводити обробку дерева.
  7. Просте, але не менш ефективний засіб від попелиці – це звичайний шампунь для волосся. На відро води може знадобитися 1-2 ст. л. цього компонента. Зниження чисельності попелиці на дерево буде помітно вже при першій обробці.

Попелиця, незважаючи на свої крихітні розміри, може завдати серйозної шкоди плодовим деревам і всьому врожаю. Саме тому необхідно відразу приступати до її знищення. При цьому найефективніше мати комплексний підхід, правильно поєднуючи народні засоби і хімічні препарати.

Про автора

admin administrator