Як часто потрібно робити коагулограму

Авторadmin

Як часто потрібно робити коагулограму

Коагулограма – що це: призначення, підготовка, проведення

Для оцінки гемостазу – системи, що забезпечує збереження крові в рідкому стані та попереджає кровотечу, проводиться спеціальний аналіз коагулограма (гемостазіограма). Коагулограма є комплексним аналізом крові, завдяки якому лікар своєчасно може виявити проблеми механізму згортання крові та запобігти появі серйозних наслідків: кровотечі, підвищеному згортанню крові.

Призначення

Аналіз призначають перед операціями, при хворобах печінки та нирок, під час вагітності, при серцево-судинних та онкологічних захворюваннях. Нерідко коагулограма крові необхідна для контролю ефективності проведеного курсу лікування. Досліджуються окремі елементи:

Фібриноген – білок плазми крові, що синтезується під впливом тромбіну в печінці у нерозчинний фібрин. Фібрин є основою згустку, що може утворити тромб. Головна функція – формування тромбу та зупинка кровотечі. Підвищені показники фібриногену вказують на запальні, аутоімунні та інфекційні захворювання, травми, вагітність, операції, атеросклероз.

Протромбіновий час – час, за який відбувається утворення фібринового згустку. Швидкість процесу повністю залежить від якості та кількості фібриногену та вмісту в крові пацієнта антикоагулянтів.

Протромбіновий індекс – співвідношення часу згортання контрольної плазми до часу згортання досліджуваної плазми, що виражається у відсотках. Високі показники вказують на підвищення згортання та тромбоутворення, а знижені – на кровотечі.

Міжнародне нормалізоване відношення – класичне визначення протромбінового індексу, що не залежить від методу визначення протромбінового часу та чутливості реагентів, які використовуються для визначення показника в лабораторних умовах. Він грунтується на порівнянні результатів протромбінового індексу досліджуваної крові з результатами зсідання крові класичних лабораторних тест-систем. Такий показник допомагає оцінити стан системи згортання крові та контролювати ефективність антикоагулянтної терапії. Високий рівень вказує на захворювання печінки механічної жовтяниці, спадкового/набутого дефіциту I, II, V, VII, X факторів згортання крові.

АЧТЧ (активований частковий тромбопластиновий час – час, за який відбувається утворення згустку крові після додавання специфічних реагентів. Необхідний для діагностування захворювань системи згортання крові (гемостаз), виявлення антифосфоліпідного обміну, антикоагулянту червоного вовчака, оцінки ризику розвитку кровотеч перед операціями та контролю лікування нефрацціонованим гепарином. Високий рівень АЧТЧ вказує на схильність до кровотеч.

Коли потрібно здати аналіз крові на коагулограму

За результатами гемостазіограми лікар може виявити різноманітні порушення в системі згортання крові та призначити своєчасне індивідуальне лікування для профілактики утворення тромбів та кровотеч. Аналіз є обов`язковим перед хірургічним втручанням та під час вагітності для оцінки ризику тромбоутворення та кровотечі. Здати аналіз крові на коагулограму необхідно при розвитку:

  • анемії;
  • інфаркті чи інсульті;
  • порушеннях функції печінки;
  • повторних викиднях;
  • рясних менструальних кровотечах;
  • варикозному розширенні вен;
  • частому та тривалому використанні глюкокортикостероїдів чи оральних контрацептивів.

Коагулограма містить спеціальні показники, які відображають різноманітні функції системи згортання крові. У більшості випадків необхідне визначення лише деяких з показників. Конкретні показники гемостазіограми, які необхідно дослідити у пацієнта, визначає лікар.

Як підготуватись до коагулограми

Підготовка до гемостазіограми не потребує багато часу та не є складною у виконані:

  1. Аналіз необхідно здати вранці натщесерце, до прийому антикоагулянтів – не вживати їжу впродовж 8-9 годин до аналізу, можна пити лише негазовану просту воду.
  2. За 30 хвилин перед забором крові не рекомендується напружуватись та здійснювати фізичну активність.
  3. За добу до обстеження заборонені значні фізичні навантаження та вживання алкогольних напоїв.
  4. Протягом 2-х годин перед аналізом заборонено палити.
  5. За згодою лікаря, за добу перед забором крові припинити прийом будь-який медичних препаратів.

Як відбувається коагулограма

Матеріалом для аналізу є венозна кров – забір проводять з вени. Вартість коагулограми може залежати від кількості показників, за якими здійснюється дослідження. Чим більше показників, тим вища вартість комплексного аналізу.

Як довго робиться коагулограма: терміни виконання

Стандартний час виконання коагулограми становить 24-48 годин, в залежності від форми гемостазіограми. Лаборант, або лікар, який проводить забір крові проінформує про точні терміни виконання.

Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації. View all posts

Коагулограма: що це за аналіз і коли він необхідний

Слідкувати за своїм здоров’ям дуже важливо. Починати треба з дитинства, адже своєчасне виявлення проблем дозволяє вчасно розпочати лікування. Коагулограма є спеціальною процедурою, при якій перевіряють роботу системи, що відповідає за згортання крові. Досліджують протромбіновий час, а саме оцінюють весь зовнішній шлях згортання кров’яних тілець. Найчастіше такий аналіз призначають пацієнтам перед проведенням операцій, вагітним жінкам та людям, у яких є проблеми із серцево-судинною системою.

Коли призначається проведення коагулограми?

Звичайно, такий аналіз потрібно здавати не всім і не завжди. Коагулограму призначають пацієнтам, які готуються до операційних втручань. Оцінка часу згортання кров’яних тілець допомагає уникати великої втрати крові в процесі оперування, а також утворення тромбів після операції. Вагітні жінки також здають цей аналіз обов’язково.

Це необхідно для того, щоб контролювати перебіг вагітності, своєчасне проведення терапії для уникнення порушення постачання кров’ю плаценти. У вагітних можуть розвиватися тромбози, з’являються потужні кровотечі під час пологів. Саме дослідження згортання крові допоможуть уникнути таких ускладнень. Є й інші показання до призначення даного аналізу.

  1. При обстеженні пацієнтів з носовими кровотечами, кровоточивістю ясен в анамнезі.
  2. При артеріальних чи венозних тромбозах.
  3. При спадковій схильності до порушень у роботі системи згортання кров’яних тілець.
  4. Пацієнтам, які мають захворювання печінки.

Дуже важливо підібрати хорошого фахівця, який вміє оцінювати стан кров’яних тілець і згортання.

З результатами проведеного аналізу необхідно піти на прийом до терапевта, кардіолога та фахівця, який займається діагностикою та лікуванням патологій системи згортання крові – гемостазіолога.

Як підготуватися до здавання аналізу?

Щоб результати аналізів були точними, дуже важливо правильно підготуватися до їх здавання. Варто дотримуватись ряду правил.

На результати може негативно вплинути ряд факторів, як:

  • надмірне вживання жирної їжі;
  • вживання алкогольних напоїв;
  • паління;
  • використання оральних контрацептивів, гепарину.

Також потрібно утриматися від куріння та фізичних навантажень. Прийти в клініку краще заздалегідь, щоб посидіти, заспокоїтися, привести в норму роботу серцево-судинної системи. Результат коагулограми надають пацієнтові через день. Якщо показники підвищено чи занижено – це привід для паніки. Це сигнал до того, що потрібно провести ретельне обстеження.

Протипоказання до проведення процедури

Протипоказань для здавання аналізу немає. Після фізіотерапії, інструментального обстеження та рентгенографії краще утриматися від здавання цього аналізу: результат буде невірним і доведеться проводити процедуру заново.

Варто дотримуватися основних правил, щоб уникнути помилок у діагнозі. Надалі неправильне лікування може призвести до ускладнень.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator