Як дізнатися вихідну потужність компютера

Авторadmin

Як дізнатися вихідну потужність компютера

Як дізнатися потужність блоку живлення пк – практичні поради

Блок живлення – це дуже важлива частина комп’ютера. Адже саме він постачає енергією всі комплектуючі. Тому його потужність відіграє принципово важливу роль, так як від неї залежить загальна продуктивність пристроїв. Але щоб зрозуміти, яка потужність необхідна, щоб забезпечити харчуванням ваш комп’ютер, потрібно добре розбиратися в комп’ютерній техніці. Проте існує спосіб розрахувати необхідну потужність, не вникаючи в подробиці технічних характеристик.

Як дізнатися потужність блоку живлення пк

Як розрахувати необхідну потужність блоку живлення

Щоб в майбутньому не виникало проблем з продуктивністю, краще відразу подбати про те, щоб купити досить потужний блок живлення, коли збираєте комп’ютер. Звичайно, досвідчені користувачі можуть просто поглянути на інші комплектуючі і інтуїтивно (або ж за точними розрахунками) визначити, який блок живлення слід взяти.

Але як же бути тим, хто не так добре розбирається в комп’ютерній техніці? Для таких людей існують спеціальні онлайн-сервіси, на яких встановлені своєрідні калькулятори необхідної потужності.

Візьмемо, приміром, досить відомий сайт casemods.ru. На сайті є власний сервіс, куди користувач може ввести параметри свого комп’ютера і отримати два результату: середня потужність пікова.

Дивіться також: Як виправити помилку 868 при підключенні до інтернету на Білайні

Для цього потрібно:

  1. Перейти на сайт і відкрити онлайн-калькулятор. Переходимо на сайт casemods.ru в самому низу сторінки, в правій частині, натискаємо на посилання «Розрахунок потужності блоку живлення»
  2. Необхідно заповнити спеціальні форми наступними параметрами комп’ютера:
  • тип ядра процесора;
  • розгін процесора. Це не обов’язковий параметр, його можуть вказати просунуті користувачі;
  • число процесорів, встановлених на комп’ютері;
  • кулер процесора (потужність у ватах);
  • кількість жорстких дисків;
  • число оптичних дисків;
  • потужність системної плати у ватах;
  • кількість вентиляторів;
  • слоти пам’яті. Кількість слотів і обсяг кожного встановленого чіпа;
  • модель і потужність відеокарти;
  • знову ж таки, для більш просунутих користувачів, — розгін відеокарти. Заповнюємо дані в таблицю онлайн-калькулятора

У підсумку, повністю заповнена таблиця виглядає наступним чином.

Таблиця з заповненими параметрами та отриманим результатом необхідної потужності блоку живлення для комп’ютера з такими параметрами

Внизу відображаються результати розрахунків. Не обов’язково купувати блок живлення, точно відповідний показником, який вам видав сервіс. Можна взяти близьке за значенням потужності блоку живлення. Або ж придбати пристрій з надлишком потужності.

Потрібна потужність комп ‘ютера. Як дізнатися про потужність комп “ютера

Споживана потужність комп ‘ютера буде цікава не тільки при купівлі нового БП або джерела безперебійного живлення. Багатьом користувачам з економічних міркувань дуже цікаво, яка кількість енергії забирає на себе персональний комп ‘ютер під час роботи. У цій статті користувач зможе ознайомитися з усіма способами розрахунку потужності комп ‘ютера.

  • Дідівський спосіб
  • Про ефективність
  • По накатаній доріжці
  • Проста математика
  • Офіційні дані
  • Ефективні калькулятори
  • Чого не потрібно робити
  • Насамкінець

Дідівський спосіб

Якщо мова йде про економію електрики, то споживана потужність комп ‘ютера з’ ясовується досить просто – потрібно відключити всі побутові прилади від електричної мережі, залишивши лише включеним персональний комп ‘ютер. Після чого потрібно зафіксувати початкові показання електричного лічильника і через одну годину кінцеві показання. Різниця між отриманими даними і буде споживаною потужністю комп ‘ютера.

Однак для проведення даного експерименту користувач повинен знати, що комп ‘ютер у стані спокою і при активному навантаженні (наприклад, під час гри) споживає різну кількість енергії. Фахівці рекомендують протягом однієї години піддавати комп ‘ютер робочому навантаженню – запустити потужну гру або синтетичний тест на визначення продуктивності відеокарти. Таким чином, буде зафіксована максимальна споживана потужність, яку в подальшому необхідно використовувати у фінансових розрахунках.

Про ефективність

Потужність блоку живлення комп ‘ютера вказується на всіх пристроях, представлених на ринку у вигляді спеціального маркування. Але орієнтуватися на неї покупцям не варто, так як для комп ‘ютерних комплектуючих важлива активна потужність. Не вдаючись у фізику, користувач повинен знати, що у всіх БП існує розсіювана потужність – тепловиділення і охолодження, втрати в електричних ланцюгах і тому подібні витоки електрики. Взагалі, фахівці рекомендують віднімати 20% від заявленої потужності виробника блоку живлення, щоб отримати активну потужність.

Але якщо мова йде про такі серйозні бренди, як Seasonic, Zalman, Thermaltake і подібні пристрої в цій золотій категорії, то ніяких додаткових розрахунків при покупці виробляти не потрібно. Завод-виробник враховує всі втрати ККД блоку живлення і маркує свій продукт реальними даними. Судячи з відгуків багатьох власників елітних блоків живлення, часто дані виробника ще й занижені на 5-10%.

По накатаній доріжці

У засобах масової інформації багато рекомендацій для тих, хто не розуміє, як дізнатися потужність комп ‘ютера. Фахівці радять повністю довіритися продавцю магазину, в якому здійснюється купівля персонального комп ‘ютера. Адже протягом дня здійснюється не один продаж комп ‘ютера, і продавець точно знає, якої потужності блок живлення необхідно встановити. Офісному комп ‘ютеру вистачить 300 Вт, домашній ПК для мультимедіа повинен бути оснащений 400 Вт БП, а ось ігровому знадобиться 600 і більше Ватт, залежно від конфігурації. І бренд продавець підбере найкращий, адже він продав таких пристроїв більше тисячі, і немає жодного повернення.

А ось з іншого боку, про який покупець зовсім не здогадується, у продавця на складі “застрягли” блоки живлення, які давно зняті з виробництва і не підходять під офіційну гарантію заводу-виробника, їх потрібно терміново продати. Реальний розрахунок потужності блоку живлення комп ‘ютера, природно, ніхто виробляти не буде.

Проста математика

Чому б не взяти дані з усіх комплектуючих, які планується встановити в персональний комп ‘ютер? Адже за стандартом виробник зобов ‘язаний маркувати свою техніку, вказуючи її реальне і максимальне енергоспоживання. Розрахунок потужності комп ‘ютера цілком реально зробити таким способом. Навіть вентилятори системи охолодження і підсвічування корпусу мають маркування споживання електрики.

Проблеми в розрахунках можуть виникнути у покупця, якщо він купує недорогу китайську продукцію, яка дуже часто не маркується. Також на деяких комплектуючих виробник воліє не вказувати максимальне енергоспоживання. У результаті підрахунку стає ясно, що ні про які точні дані не може бути й мови. У будь-якому випадку отриманий результат потрібно округляти в більшу сторону.

Офіційні дані

Багатьох власників цікавить більше питання про те, як дізнатися потужність комп ‘ютера без розбирання корпусу. Таке цілком реально, та й точність даних буде значно вищою. Для цього необхідно звернутися до даних, які містяться на офіційному сайті виробника комп ‘ютерних комплектуючих. Вважається хорошим тоном, якщо виробник вказує повний перелік даних на свій пристрій, включаючи енергоспоживання, тому знайти потрібну інформацію користувачеві не складе особливої праці. Такий спосіб розрахунку потужності комп ‘ютера все одно вимагає тимчасових витрат.

  1. Спочатку потрібно дізнатися повне маркування встановленого обладнання. Зробити це можна або розібравши комп ‘ютер, або за допомогою спеціальних програм, таких як Aida, Astra або Everest.
  2. Потрібно знайти офіційний сайт виробника і розібратися з його роботою.
  3. Знайти потрібну комплектуючу і переписати дані енергоспоживання.
  4. І тільки потім вдасться ефективно розрахувати потужність комп ‘ютера (Вт).

Ефективні калькулятори

Розрахунок потужності блоку живлення комп ‘ютера можна зробити легко і просто за допомогою спеціального калькулятора, який можна знайти на офіційних сайтах виробників, які спеціалізуються на відповідних пристроях. Наприклад, на офіційних сайтах Cooler Master і ASUS, на стартовій сторінці, користувачеві пропонується виконати такий розрахунок.

Переваги калькулятора в тому, що він має власні бази за всіма доступними на ринку комплектуючими. При виході нових пристроїв виробник тут же оновлює базу даних, надаючи покупцеві актуальні дані. Простота використання калькулятора очевидна: вибрав зі списку потрібні дані – отримав результат. У засобах масової інформації ІТ-фахівці рекомендують збільшувати отримані після розрахунку калькулятором дані на 10-15% про запас. У таких випадках при установці додаткових комплектуючих згодом споживана потужність комп ‘ютера буде в рамках ефективної роботи блоку живлення.

Чого не потрібно робити

Багато користувачів цікавляться тим, як перевірити потужність комп ‘ютера за допомогою синтетичних тестів на продуктивність блоку живлення. Адже в засобах масової інформації багато рекомендацій з цього приводу, а також представлені посилання на ресурси, звідки можна завантажити програмне забезпечення для проведення тестів. Було б чудово протестувати блок живлення, визначити максимальну потужність комп ‘ютера. Зробивши власні умовиводи, залишити систему в спокої або придбати новий, потужний пристрій.

Навіть серйозні виробники на ринку блоків живлення стверджують, що таке тестування є авантюрою, адже програмне забезпечення змушує всі комплектуючі в комп ‘ютері працювати на межі своїх можливостей, чого не робить жодна програма в світі, включаючи найпродуктивніші ігри. Результатом успішного тестування буде 100% -й показник потужності комп ‘ютера. А ось невдалий результат може призвести до виходу з ладу одного або декількох пристроїв у системі. Чи потрібно таке тестування – вирішувати користувачеві.

Насамкінець

Як видно з огляду, споживана потужність комп ‘ютера обчислюється дуже легко і не вимагає особливих знань фізики або математики. Всім власникам комп ‘ютерів, а також потенційним покупцям рекомендується проводити розрахунки самостійно. До того ж вартість блоку живлення прямо пропорційна потужності, і переплачувати за якісь рекомендації, не підтверджені реальними даними, немає ніякого сенсу. Не варто забувати і про те, що занадто потужний блок живлення призводить до збільшення електроспоживання, забираючи енергію на власні потреби, а це тягне за собою щоденні фінансові витрати на оплату електроенергії.

Про автора

admin administrator