Як дізнатися завагітніла чи коза ні

Авторadmin

Як дізнатися завагітніла чи коза ні

Що потрібно для того, щоб жінка завагітніла?

Для то­го щоб жінка мог­ла завагітніти, пот- рібні певні умо­ви. Як­що роз­гля­да­ти це як фізіологічний про­цес, то без овуляції нічого вий­де.

Але як дізнатися, на­ста­ла во­на чи ні? Ад­же ба­га­то пар, які, зда­ва­ло­ся б, здорові і здатні до на­род­жен­ня дітей, дов­гий час, іноді, безуспішно на­ма­га­ють­ся зло­ви­ти цей мо­мент, але нічого не ви­хо­дить.

Овуляція – це один з етапів мен­ст­ру­аль­но­го цик­лу, під час яко­го зріла і го­то­ва до запліднення яйцеклітина ви­хо­дить з фолікула яєчника. Як пра­ви­ло, овуляція відбувається у жінок в середині мен­ст­ру­аль­но­го цик­лу, і ці при­близ­но 3 – 5 днів – найсприятливіший період для за­чат­тя.

Особливі прик­ме­ти овуляції

Як­що у жінки ре­гу­ляр­ний мен­ст­ру­аль­ний цикл, то овуляцію мож­на роз­ра­ху­ва­ти: для цьо­го потрібно від пер­шо­го дня наступної менструації відняти 12 – 14 днів – це і бу­де період овуляції.

Ще вар­то звер­ну­ти ува­гу на деякі симп­то­ми: підвищення жирності шкіри і по­ява на ній ви­си­пу, болі в животі, рясні виділення з піхви.

Мож­на що­ран­ку вимірювати ба­заль­ну тем­пе­ра­ту­ру за до­по­мо­гою тер­мо­мет­ра (ораль­но, вагінально або рек­таль­но) – пе­ред овуляцією тем­пе­ра­ту­ра знижується, після – зростає. Але є й додаткові, більш точні дослідження, на­прик­лад, ви­ко­рис­тан­ня спеціальних тестів, які мож­на ку­пи­ти в аптеці.

•не вар­то діставати тест, як­що не збираєтеся про­во­ди­ти йо­го найб­лиж­чим ча­сом;

•тес­ту­ван­ня потрібно про­во­ди­ти щод­ня, ба­жа­но в один і той же час;

•кра­ще утри­му­ва­ти­ся від се­чо­ви­пус­кан­ня за 4 го­ди­ни до про­ве­ден­ня тес­ту;

•проведіть тес­ту­ван­ня вранці і ввечері, при­чо­му добре б по­тра­пи­ти в проміжок від 10 го­ди­ни ран­ку до 8 го­ди­ни ве­чо­ра;

•не­ба­жа­но ви­ко­рис­то­ву­ва­ти для тес­ту пер­шу ран­ко­ву се­чу;

•за па­ру го­дин до тес­ту­ван­ня рекомендується ско­ро­ти­ти вжи­ван­ня рідини.

Як пра­цю­ють тес­ти?

У сечі жінки міститься лютеїнізуючий гор­мон (ЛГ), рівень яко­го різко зростає за 1 – 2 до­би до на­стан­ня овуляції.

Тес­ти ре­а­гу­ють на утри­ман­ня ЛГ і до­зво­ля­ють ви­зна­чи­ти спри­ят­ли­вий час для за­чат­тя. У мо­мент, ко­ли рівень ЛГ досягає піку, що відбувається ли­ше один раз про­тя­гом мен­ст­ру­аль­но­го цик­лу, тест на овуляцію стає по­зи­тив­ним.

Недоліком тестів для ви­зна­чен­ня овуляції мож­на на­зва­ти ви­со­ку ціну. Як­що спро­бу­ва­ти за­оща­ди­ти і про­во­ди­ти тес­ту­ван­ня раз на день, то мож­на про­пус­ти­ти пік ЛГ і тоді всі ста­ран­ня підуть нанівець.

А як­що у жінки не­ре­гу­ляр­ний цикл, то точ­но­го ре­зуль­та­ту тес­ту­ван­ня мож­на не до­би­ти­ся і гроші бу­дуть витрачені да­рем­но.

Як про­во­ди­ти тес­ту­ван­ня?

Тес­ту­ван­ня потрібно по­чи­на­ти за 17 днів до по­чат­ку наступної менструації, але це за умо­ви, що у жінки ре­гу­ляр­ний мен­ст­ру­аль­ний цикл.

На­прик­лад, як­що цикл складається з 28 днів, то тес­ту­ван­ня про­во­дить­ся з 11-го дня, як­що з 35 днів – з 18-го. Як­що цикл не­ре­гу­ляр­ний, то потрібно виб­ра­ти най­ко­рот­ший цикл за півроку і за ним ви­зна­ча­ти день тес­ту­ван­ня.

Спра­ва в то­му, що пік рівня ЛГ, який мо­же бу­ти пра­виль­но ви­зна­че­ний тес­том, тримається мен­ше до­би. То­му як­що ЛГ до­сяг піку увечері, а тест жінка зро­би­ла ли­ше вранці, ко­ли рівень ЛГ вже зни­зив­ся, то ре­зуль­та­ти мо­жуть ви­я­ви­ти­ся не­га­тив­ни­ми.

То­му рекомендується ро­би­ти тест на овуляцію двічі на день – вранці і ввечері, щоб не про­пус­ти­ти мо­мент, ко­ли рівень ЛГ в сечі найбільш ви­со­кий.

Тест-смуж­ку необхідно помістити в ємність з се­чею на кілька се­кунд, після чо­го по­клас­ти на рівну по­верх­ню і по­ди­ви­ти­ся ре­зуль­тат че­рез 10 хви­лин.

Як­що для тес­ту­ван­ня застосовується стру­ме­не­вий тест, то мож­на ви­ко­рис­то­ву­ва­ти або ємність з се­чею, або підставляти тест відразу під струмінь сечі на кілька се­кунд. Після цьо­го тест закривається ков­пач­ком і кла­деть­ся на рівну по­верх­ню. Че­рез 10 хви­лин мож­на по­ба­чи­ти ре­зуль­тат.

Існують та­кож спеціальні при­ла­ди – міні- мікроскопи. Во­ни мо­жуть ви­зна­чи­ти овуляцію по слині жінки. Спра­ва в то­му, що за 2 – 3 дні пе­ред овуляцією в слині збільшується вміст со­лей – хлоридів.

Як­що по­ди­ви­ти­ся та­ку сли­ну під мікроскопом, то мож­на по­ба­чи­ти ма­лю­нок, схо­жий на лист папороті. Цілком мож­ли­во, що міні-мікроскопи (які за фор­мою і розміром на­га­ду­ють фла­кон з губ­ною по­ма­дою) ста­нуть кон­ку­рен­та­ми тестів на овуляцію, оскільки во­ни зручні, економічні і розраховані на багаторічну ро­бо­ту, а та­кож да­ють точні ре­зуль­та­ти.

Як ви­зна­чи­ти ре­зуль­тат?

Для цьо­го потрібно порівняти лінію ре­зуль­та­ту зліва біля стрілки на тест-смужці з кон­троль­ною лінією спра­ва. Як­що на тесті з`яви­ла­ся тільки од­на кон­троль­на лінія або тес­то­ва лінія світліше контрольної, то тест вважається не­га­тив­ним.

Як­що тес­то­ва і кон­троль­на лінія збігаються за коль­о­ром і яскравості або тес­то­ва лінія темніше контрольної, то тест по­зи­тив­ний (після цьо­го про­дов­жу­ва­ти тес­ту­ван­ня не потрібно). Як­що кон­троль­на лінія відсутня, зна­чить, тест хиб­ний або про­ве­де­ний не­пра­виль­но.

•зви­чай­на тест-смуж­ка, яка виглядає і використовується так са­мо, як і тест для ви­зна­чен­ня вагітності;

•стру­ме­не­вий тест – в плас­ти­ко­во­му корпусі з ков­пач­ком (ре­зуль­тат вид­но в спеціальному віконці);

•циф­ро­вий тест, який має спеціальне елек­трон­не таб­ло, що дозволяє ба­чи­ти ре­зуль­та­ти.

Як точ­но розпізнати овуляцію?

Щоб бу­ти впев­не­ною на 100%, надійніше спостерігати за рос­том і роз­вит­ком фолікула за до­по­мо­гою ульт­ра­зву­ко­во­го дослідження. Мож­на комбінувати УЗД і ви­ко­рис­тан­ня тестів на овуляцію.

Над цим задумувалась кожна жінка: чи можна завагітніти відразу після місячних

Перш ніж спробувати відповісти питання про вагітність та місячні, варто знати, що все залежить від тривалості менструального циклу. Саме так можна розрахувати, коли після менструації припадають фертильні дні.

Фертильність – це безпосередня здатність жінки до зачаття і виношування потомства.

Запліднення і тривалість циклу

Фахівці підкреслюють, що існує дві фази менструального циклу. Однією з них є фолікулярна фаза, яка настає перед овуляцією, і лютеїнова фаза, яка настає після овуляції. Типова тривалість менструального циклу становить 28 днів. У цьому випадку овуляція зазвичай відбувається приблизно на 14-й день після першого дня менструації.

Як дізнатися точно, коли можна завагітніти / Фото unsplash

Експерти відзначають, що тривалість циклу не в кожної жінки однакова. Мало того, може статися, що тривалість жіночого циклу змінюється від місяця до місяця. Нерегулярні менструації дуже ускладнюють прогнозування овуляції та запліднення.

Тривалість життя яйцеклітини та сперматозоїдів

Яйцеклітина, яка виділяється під час овуляції, живе в організмі жінки лише 24 години, якщо вона не запліднена. Сперматозоїди можуть виживати в матці та маткових трубах від трьох до п’яти днів. Статевий акт до або за кілька днів до овуляції може призвести до вагітності.

Чи можна завагітніти відразу після місячних?

Для більшості жінок завагітніти відразу після менструації малоймовірно, але не неможливо. Фахівці підкреслюють, що на третій день менструального циклу починає підвищуватися рівень репродуктивних гормонів, тобто прогестерону та естрогену. Слизова оболонка матки знову починає відновлюватися.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Про автора

admin administrator