Як доглядати квітку фаленопсис в домашніх умовах

Авторadmin

Як доглядати квітку фаленопсис в домашніх умовах

Як правильно піклуватися про фаленопсис? Рекомендації по догляду в домашніх умовах

Фаленопсис завоював серця садівників, його можна зустріти на полицях в квіткових магазинах, в квартирах і в букетах.

  • Що це за вид?
  • фото
  • Важливість правильної турботи
  • Рекомендації по турботі
  • Покрокова інструкція: як правильно доглядати за квіткою будинку
    • Грамотний вибір місця
    • Підбір горщика для нього
    • Грунт
    • освітлення
    • Вологість
    • температура
    • полив
    • добрива
    • Огляд рослини на наявність проблем

    На даний момент це найпопулярніший вид орхідей для садівників і це не просто так, ось головні причини такої популярності: гарний зовнішній вигляд, квітка схожа на метелика, довго цвіте, легко доглядати.

    Що це за вид?

    Фаленопсис – це трав`яниста рослина відносяться до сімейства орхідних. У природних умови росте в жаркому кліматі з високою вологістю, гірських та рівнинних лісах.

    Росте рослина вгору прямо, досягаючи 50 сантиметрів. Варіацій забарвлення безліч, від однотонних, до двоколірних, смугастих і т.д. Період цвітіння від 2 до 6 місяців, іноді може цвісти 2 рази в рік. У дорослої рослини є 4-6 листів, за рік виростає два великих м`ясистих листа.

    Фаленопсис отримав свою назву через схожість в квітки з пурхають метелики.

    фото

    Далі можна побачити, як виглядає фаленопсис на фото.

    Важливість правильної турботи

    Незважаючи на те, що фаленопсис вважається самим невибагливим у відході серед всіх видів орхідей необхідно знати кілька правил догляду за цією рослиною. При правильному догляді воно буде довго вас радувати цвітінням, почне розмножуватися, і не змусить вас шкодувати про покупку.

    Правила догляду за красунею орхідеєю фаленопсис в домашніх умовах настільки прості, що в них розбереться навіть початківець квітникар.

    Рекомендації по турботі

    Створити правильну навколишнє середовище дуже важливо:

    • Найголовнішим фактор для фаленопсис – це світло. У природних умовах рослина живе під кронами дерев, тому хоч їм і необхідно багато світла, але це не повинні бути прямі сонячні промені.
    • Другий за важливістю чинник – полив, пересушувати їх не можна, але це не означає що треба заливати. Вологість в кімнаті фаленопсис не важлива, головне правильний полив.

    На відміну від інших видів орхідей, фаленопсис не потребує щорічних пересадках, особливих добривах, щоденних обприскуваннях. А ось тільки що купленому рослині, потрібен особливий догляд. У новому місці у рослини починається період адаптації. У нього можуть почати в`янути листя і бутони.

    Навіть після ретельного огляду в магазині, у фаленопсиса може переносити паразитів, тому її потрібно ізолювати від інших рослин на пару тижнів, якщо після карантину з нею все впорядке, можна ставити її поруч з іншими квітами.

    При виявленні в горщику засолену кору, відразу забирайте її. Прослідкуйте щоб в горщику були дренажні отвори, якщо їх немає, виконайте їх, але не пошкодити коріння.

    Пересаджувати рослину треба тільки в разі якщо рослина виглядає хворим. видно пошкодження на коренях або вона випадає з горщика.

    Привчати фаленопсис до світла треба поступово, не ставте його відразу ж на яскраво-освітлене місце.

    Покрокова інструкція: як правильно доглядати за квіткою будинку

    Розглянемо докладно, щоб і початківцям квітникарям все було зрозуміло, як доглядати за домашньою орхідеєю фалінопсіс, що росте на підвіконні в горщику.

    Грамотний вибір місця

    Підвіконня – найкраще місце, але слід пам`ятати, що прямі сонячні промені згубні для листя. Вибирайте вікна виходять на Північний Схід, захід, схід, не забувайте про притенение. Можна розмістити його далеко від вікна з штучним освітленням.

    Для фаленопсиса вирішальну роль відіграє світло. Цвіте він тільки при тривалості світлового дня не менше 12 годин.

    Підбір горщика для нього

    Про горщиках для орхідей ходить багато міфів. Найпопулярніший говорить, що горщик повинен бути обов`язково прозорий, але це не так.

    Фаленопсис головне щоб були на дні були дренажні отвори, для доступу повітря до кореневої системи Продають фаленопсіси в прозорих горщиках, для зручності огляду коренів. Навіть деякі виробники вирощують їх в непрозорих горщиках.

    горщик не повинен бути маленьким, бажано що б він був однаковий по висоті і ширині. У високих горщиках зверху буду накопичуватися цукру, і низ буде мокрий. З урахуванням всіх цих висновків напрошується висновок: фаленопсис байдуже якої буде горщик, прозорий, або керамічний. Головне щоб він вписувався в куб і були дренажний отвори на дні, хоча б одне.

    Грунт

    Звичайний грунт для фаленопсис не підходить. Для правильної роботи коріння необхідне повітря, тому його висаджують в спеціальний субстрат.

    правильний субстрат відповідає двом критерію:

    • вологоємність – бере і утримує вологу навколо коренів, а не пересихає за день.
    • повітропроникність – він не повинен ущільнюватися. Добре проварена соснова кора, не менше 15 годин, розміром 2-3 сантиметри, це найкращий варіант. також можна купити готовий субстрат в спеціальний магазинах.

    освітлення

    Освітлення повинне бути розсіяне, в уникнути опіків. Тривалість світлового дня залежить від пори року, взимку воно повинно бути 12-14 годин, влітку ж навпаки уникати надлишковий світло.

    Восени в період цвітіння краще досвечивать квітка, інакше бутони через брак світла засохнуть.

    Пропонуємо переглянути відео про результат впливу освітлення на орхідеї:

    Вологість

    Вологість повітря абсолютно не має значення для фаленопсис. У природному середовищі вони отримують необхідну вологу щодня за допомогою дощу, роси і т.д., але садівники знайшли вихід з цієї ситуації – правильний субстрат вологоємний і повітропроникний. Субстрат утримає необхідну вологу навколо коренів. Головне правильний полив. Не потрібно щодня обприскувати рослини, підвищувати вологість за допомогою тазиків і мокрих рушників.

    температура

    Фаленопсіси ростуть в тропіках, тому нашу спеку вони виносять відмінно, а в холодну пору року для них важливо щоб температура не опускалася нижче 15 градусів. Їм потрібен період холодного змісту, але в навесні в квартирах відключається опалення, а восени ще не включається і температура сама знижується.

    полив

    частота поливу залежить від пори року і температури повітря. Фаленопсис потребує постійно в злегка вологому субстраті. Субстрат повинен бути трохи вологим, а не мокрим або висушеним.

    Фаленопсис не терпить посуху. Пересушування веде до загибелі.

    Вода для поливу повинна бути м`якою, ніж м`якше тим краще. Досить відстоювати воду протягом двох трьох діб.

    поливати треба і спочатку протокою, потім замочуванням. Проливається вся поверхня субстрату 2 – 3 літрами води, потім квітка замочується. На який період замочувати вирішуєте самі, все залежить від субстрату, він повинен тримати вологу не менше тижня.

    Якщо субстрат не тримає вологу, замочуйте довше, наприклад на 1-2 години.

    Пропонуємо переглянути відео про те, як правильно проводиться полив орхідеї фаленопсис:

    добрива

    підгодовувати фаленопсис можна тільки в період росту. Взимку в період спокою, а також тільки пересаджені і хворі рослини удобрювати не можна. Удобрювати варто в проміжку з квітня по вересень включно, коли рослина активно зростає. Спеціальні добрива продаються в квіткових магазину, удобрювати треба чітко дотримуючись інструкції, розбавляючи поливної водою. Підгодовувати треба чергуючи звичайний полив і полив з добривом, в уникнути засолювання.

    Огляд рослини на наявність проблем

    При правильному догляді хворіти він не буде. Періодично оглядайте квітка і субстрат. В субстраті не повинно бути білого нальоту (засолювання), цвілі і жучків. Слідкуйте за корінням і листям. Коріння не засохлі і не гнилі, листя соковиті, міцні і зелені.

    Помилки і їх виправлення

    Основні помилки – це не правильні полив і освітлення:

    • При неправильному поливі можна загубити кореневу систему, вона або почне гнити, або засохне. Що робити в такому випадку? Ось перелік дій при виявленні проблем з корінням:
    • Необхідно акуратно оглянути кореневу систему, не зашкодивши коріння ще сильніше.
    • Ретельно промити залишилися коріння.
    • Просушити їх на добре вентильованому місці.
    • Обробити зрізи активованим вугіллям.
    • пересадити в новий субстрат.

    Пам`ятайте, підгодовувати можна тільки здорова рослина в період активного росту. Не можна відразу ставити на сонячні промені, місце повинно бути затінене.

    шкідники

    1. кліщ. Вражає листя і бутони рослини, ви можете побачити тонку павутинку і маленькі білі крапки. Для знищення використовуються акарициди.
    2. попелиця. Побачити її можна на нижньому боці аркуша – це білий наліт.
    3. Червці і щітовіткі. Якщо ваше рослина (стебла, на листках) стало покриватися дрібними світло-жовтими плямами, що переходять в бурий колір, і з`являються липкі чорні плями на листі, вам потрібно негайно приступати до лікування рослини фітовермом.
    4. трипси. При зараженні на листках можна помітити чорні крапочки екскрементів, змінюється забарвлення на сріблястий, пізніше заражені місця потемніють. Для лікування потрібно застосовувати ісектіціди.

    Фаленопсис готовий радувати вас постійно, натомість вимагаючи лише мінімальний догляд.

    Дотримуйтесь температурний режим, і правильно поливайте, бережіть рослину від прямих сонячних променів. Не допускайте помилок в догляді за фаленопсисі тоді, в вашому квітнику регулярно будуть пурхати метелики фаленопсис. Щоб квітник був ще прекраснішим, помістіть в нього кілька горщиків цих чудових квітів, і інші вам просто не знадобляться.

    Пропонуємо переглянути відео про хвороби та шкідників орхідеї:

    Раз на 2-3 роки орхідея потребує пересадки. Читайте про те, коли краще пересаджувати рослина і як відсадити прикореневу дитинку.

    Корисне відео

    Пропонуємо переглянути відео про секрети вирощування орхідеї Фаленопсис:

    Як доглядати за орхідеєю Фаленопсіс в домашніх умовах

    Орхідея Phalaenopsis – чарівна квітка, яка не залишить байдужою жодну жінку. Останнім часом вона користується великою популярністю серед квіткарок України. Це справжня прикраса кімнати та гордість хазяйки. Якщо у Вас удома з’явилася ця дивовижна рослина, Вам треба знати, що уход за орхідеєю непростий. Він вимагає наявності деяких знань. Існує безліч секретів довгого життя цієї рослини. Про них ми сьогодні поговоримо в нашому блозі.

    Phalaenopsis росте у вологих тропіках під густими кронами дерев, які приховують від нього пряме сонячне світло. Ця квітка дуже вимоглива в плані освітлення, вологості та температурного режиму. У тропіках температура вдень в середньому +27 градусів, а вночі – +17. Відповідно, в кімнаті температура має бути +16 – +28 градусів. Це найкомфортніший температурний режим для Phalaenopsis.

    Адаптація після магазину

    Нарешті Ви принесли прекрасний Phalaenopsis додому. Рослина переживає великий стрес. Їй потрібен час для адаптації. Тижні на дві квітці треба влаштувати своєрідний карантин. Поставте її окремо від інших кімнатних рослин. Квітка повинна стояти далеко від прямих сонячний променів. Відразу ж після купівлі не варто удобрювати рослину. Ви завдасте їй шкоди. Під час адаптації небажаний полив орхідеї. Нехай вона постоїть у спокої.

    У період так званого карантину треба спостерігати за рослиною. На особливу увагу заслуговують нові листочки. У них можуть завестися шкідники. Після двотижневого спокою квітку можна привчати до сонця на підвіконні. Кашпо треба ставити до сонця тією ж стороною, якою воно стояло раніше. Також можна почати поливати. Як це правильно робити, розповімо нижче.

    Куплений Phalaenopsis не вимагає пересадки. Він може нормально рости в магазинному горщику близько двох років. Вам треба пересадити квітку, якщо вона продавалася в горщику з мохом сфагнумом. Цей момент треба уточнити у продавця перед купівлею. Після пересадки орхідеї у догляді також немає потреби. Не треба обробляти листочки засобами для адаптації та речовинами від комах. Залиште їх сухими. Квітці потрібен деякий час для того, щоб впоратися зі стресом із-за зміни горщика. Надалі уважно спостерігайте за Phalaenopsis.

    Надалі догляд за улюбленицею домашнього саду мінятиметься з урахуванням цвітіння та пори року. В цілому, Phalaenopsis вважається самим невибагливим сортом орхідей. Він витримує великі перепади температури та вологості.

    Уход за орхідеєю в період цвітіння

    Phalaenopsis рано чи пізно порадує Вас красивими квітами. Він може не цвісти з трьох причин. Перша – рослина занадто молода. Ви самі можете визначити її вік. Для цього треба всього лише порахувати пагони. У дорослої зеленої красуні має бути 5-8 пагонів. Друга причина, за якої рослина не квапиться радувати квітами, – Ви неправильно за нею доглядаєте. Важливо, щоб Phalaenopsis стояв при розсіяному світлі. У тіні він не цвістиме. Третя причина – рослину треба пересадити. Після цього треба змінити місце розташування кашпо.

    У дикій природі бутони розпускаються під час посухи в тропіках.

    Коли Phalaenopsis нарешті зацвів, Вам треба виконувати кілька простих правил:

    • Квітка потребує додаткової вологи. Красуню треба поливати теплою водою. Вона має бути не гарячіше 35 градусів. Після душу треба видалити вологу з основи. Інакше Phalaenopsis почне гнити. Крім того, квітку можна помістити на півгодини в посудину з теплою водою.
    • Квітучий Phalaenopsis неприпустимо пересаджувати. Він перестане цвісти. Пелюстки через стрес опадають.
    • Квітучій красуні потрібна підгодівля. Використайте добриво, призначене саме для Phalaenopsis. Підгодівлі для інших видів рослин не підходять і можуть завдати шкоди улюбленці.

    Phalaenopsis регулярно цвістиме, якщо Ви не мінятимете місце розташування горщика.

    Як доглядати за орхідеєю після цвітіння

    Після опадання пелюсток не поспішайте обрізати квітконос. Дочекайтеся, коли він висохне. На ньому можуть залишатися бруньки. Коли квітконос підсохне, він стане чорним. Тепер його можна зрізувати, не побоюючись за залишені приховані бруньки. Квітконос потрібно зрізати під саму основу. Якщо в нижній частині є приховані бруньки, то квітконос зрізається на 1-1,5 см вище за найближчу, як показано на фото.

    Після обрізання квітконоса підгодівлю треба зменшити. Рослині вже не потрібні додаткові поживні речовини. Також скорочується кількість поливів. Тепер для Phalaenopsis треба влаштовувати душ раз на місяць. Крім того, треба кілька разів на місяць обприскувати квітку водою з пульверизатора.

    Через якийсь час повинен з’явитися новий квітконос. Якщо він довгий час не з’являється, і на додаток почало жовтіти листя, то це означає, що рослина вимагає зміни місця розташування. На вдало обраному місці Phalaenopsis цвістиме регулярно.

    Як доглядати за домашньою орхідеєю взимку

    У холодну пору року у Phalaenopsis відзначається понижений життєвий ритм. Корені гірше вбирають вологу. Украй важливо стежити за їх станом. При достатньому рівні вологості корені будуть ясно-зеленими або бузковими. Якщо колір коренів змінився на сірий, рослину треба полити. Підгодівля робиться рідше, ніж влітку.

    Якщо квартира знаходиться на північній стороні, треба організувати додаткове освітлення. Для цього потрібно купити спеціальну люмінесцентну лампу. Якщо такої не знайшлося, підійде звичайна лампочка на 60 Ватів. Джерело світла розміщується на відстані 30 см від квітки.

    Рослині потрібен перепад температури на 5-7 градусів. Якщо немає сильного вітру і морозу, можна відкривати вікно для провітрювання. У холодну пору року неприпустима пересадка орхідей. Це допустимо тільки при крайній потребі, наприклад, якщо квітка захворіла. Варто зазначити, що догляд за Phalaenopsis, який не впадає в сплячку, не сильно відрізняється від літнього. Поливати його потрібно, коли висох грунт. Взимку не треба додатково обприскувати листя водою.

    Як підтримувати стан рослини влітку

    Передусім, якщо горщик обернений на південь або південно-західну сторону, переставте його. Прямі сонячні промені можуть призвести до опіків на листках. Але не прибирайте Phalaenopsis у тінь. Поставте його на деякому віддаленні від вікна. Бажано, щоб воно було завішене тюлем, який розсіює світло. У теплу пору року Вам треба звернути увагу на три чинники:

    • Температура. Як говорилося вище, для тропічної красуні комфортна температура від 16 до 28 градусів. В Україні стовпчик термометра може досягати відмітки +35. Якщо така жара короткочасна, рослина її перенесе нормально. Тривала спека може послабити імунітет Phalaenopsis і навіть призвести до захворювань. Щоб цього не сталося, вночі провітрюйте приміщення, а вдень увімкніть кондиціонер. При використанні останнього горщик поставте подалі від потоку повітря. Воно також негативно впливає на стан Phalaenopsis.
    • Вологість коренів. Наша красуня в природі росте на стволах дерев і скелях. Це має велике значення при уході за орхідеєю в домашніх умовах. Поливати ґрунт у горщику безглуздо. Треба наблизити цей процес до природного. Влаштовуйте Phalaenopsis деяку подібність душа. Декілька хвилин заливайте горщик тонкою цівкою теплої води. Залиште горщик на 10 хвилин, щоб стекли надлишки води. Витріть воду біля основи, щоб не допустити гниття квітки. Температура води має бути близько 35 градусів. Також можна занурювати горщик на півгодини в посудину з теплою водою. Якщо вода жорстка, то її треба прокип’ятити.
    • Вологість повітря. Влітку повітря пересушене. Phalaenopsis цього не переносить. Щоб він не захворів, поставте біля нього посудину з водою.

    Як правильно доглядати за орхідеєю восени

    Влітку Phalaenopsis впадає в стан спокою. Це обумовлено високою температурою й інтенсивними сонячними променями. З приходом осені цей період може закінчитися, і рослина зацвіте. Якщо на літо Ви прибирали горщик з південного або південно-західного боку, можете сміливо повертати його. Осіннє сонце вже не здатне обпалити Вашу красуню. Розташування на південній стороні буде ідеальним для Phalaenopsis, який випустив квітконос. У листопаді цього світла вже буде мало для повноцінного цвітіння. Красуні з тропіків потрібен світловий день тривалістю 12 годин, не менше. Тому Вам треба вмикати додаткове освітлення на години без сонця, доки Phalaenopsis не зацвіте.

    Якщо рослині не вистачатиме світла, суцвіття може засохнути або розпуститься всього пара квіток. Крім того, пелюстки опадають відразу після того, як розпустилася квітка.

    Восени можна пересадити орхідею, якщо Ви не зробили це навесні. Удобрювати треба за стандартною схемою – вносити добриво кожен другий полив.

    Восени з увімкненням опалення повітря пересушується. Phalaenopsis нормально переносить сухість повітря 30%.

    Де поставити орхідею

    Phalaenopsis повинен отримувати досить світла. Інакше він втратить свої життєві ресурси та зіпсується. Красуню з тропіків можна поставити на підвіконня як з південною, так і північної сторони. Перші весняні промені сонця можуть обпалити квітку. Ви помітите на листі пігментацію і сліди опіків. Щоб їх уникнути, в теплу пору року вікно треба завісити шторою або жалюзі.

    Якщо Ви живете в приватному будинку або в теплу пору року часто буваєте на дачі, то Phalaenopsis можна винести у двір і поставити під дерево. Рослина може розташовуватися на вулиці до пізньої осені, доки температура не почне падати до +10 градусів. Жителі квартири можуть винести квітку на лоджію.

    Як підсумок: Тепер Ви знаєте, як доглядати за орхідеєю у будь-яку пору року. Якщо Вам є що додати, пишіть коментарі.

Про автора

admin administrator