Як доглядати за калами в саду

Авторadmin

Як доглядати за калами в саду

Посадіть кали

Якщо ви розглядаєте можливість посадки калли, можу вас запевнити, що це гарна ідея. Це досить проста рослина для вирощування та догляду за нею, як у горщиках, так і в садовому ґрунті. Міцний кущ дає ніжні та дорогоцінні квіти, не докладаючи з нашого боку особливих зусиль. Залежно від регіону, в якому ми знаходимося, бухти отримують різні народні назви. Серед них – водяна лілія, квітка глечика, кожух, патрон тощо. Однак він має лише єдину наукову назву Зантедескія. Весь його рід родом з Південної Африки. Незважаючи на це, сьогодні ці квіти вирощують у всьому світі.

Цибулини калли розпускаються в найспекотнішу пору року – літо. Ці овочі – гарні та живі трави, які бувають різних сортів з різними кольорами та розмірами. Однак вони не зовсім цибулини, якщо не кореневища, хоча виглядають дуже схоже. Ця подібність пояснюється тим, що корінь цих рослин є підземним органом, за допомогою якого вони здатні вегетувати протягом зимового сезону. Як тільки починається весна, бухти знову починають проростати.

Як вирощують кали?

Тепер, коли ми знаємо трохи більше про ці цікаві рослини, давайте дізнаємося, як садити кали. Вони характеризуються утворенням рясних і дуже щільних коренів з одного підземного стебла який отримав назву кореневища. Як ми вже згадували раніше, цей орган дозволяє їм вегетувати в найхолоднішу пору року, щоб нарешті мати можливість знову проростати навесні.

Якщо ви хочете посадити кали в горщик, дуже важливо вибрати глибоку і велику ємність. Крім того, у ньому повинно бути достатньо отворів для правильного зливу води, а не на басейні на дні. Навпаки, якщо ви маєте намір висаджувати кали безпосередньо в садовий грунт, слід пам’ятати, що вони повинні бути розташовані в місці, де ґрунт досить глибокий і може добре дренуватись. В ідеалі кореневище слід закопувати таким чином, щоб воно було прикрите двома -трьома пальцями субстрату.

Для того, щоб розмножити або відтворити цю посадку, її можна здійснити насінням. Однак він набагато ефективніше відокремлює молоді цибулини, що утворилися на корені. Ідеальний сезон для виконання цього завдання – осінь. Це час, коли пора обрізати все листя і дозволити каллі впадати в сплячку. Коли ми це зробимо, ми можемо скористатися можливістю витягти молоді кореневища і посадити їх знову.

Який тип ґрунту потрібен бухтам?

Перш ніж садити будь -яку рослину, дуже важливо дізнатися про її потреби, надаючи особливого значення типу грунту або ґрунту, які найкраще для нього розвиватись. У випадку з бухтами найкраще ґрунт або субстрат прохолодний, легкий і дуже вологий.

Якщо ви хочете посадити кали в горщики, найкраще вибрати субстрат, що містить торф. Це губчасте, світле вугілля із земляним виглядом. Це зазвичай утворюється в болотистих місцях через розкладання рослинних залишків. Також, якщо ви плануєте вирощувати кали безпосередньо в саду, Настійно рекомендується вносити торф у грунт. Пам’ятайте, що для нормального росту та розвитку кали потрібно багато вологи. Гарна ідея – посадити ці овочі на краях водойми.

Як доглядати за рослинами кали?

Після того, як ви виконали завдання з посадки кал, настав час їх доглядати і доглядати. В принципі, якщо у них достатня вологість, ці рослини можуть досить добре рости на сонці. Тим не менше, ідеальне місце для бухт – це частково затінене місце. Ця маленька деталь дуже важлива в тих регіонах, де тепліше і в яких мало вологості навколишнього середовища.

Що стосується температури, то бухти віддають перевагу тим, що трохи теплі. Ідеальні градуси Цельсія для них коливаються між 14 і 20. Хоча вони здатні впадати в сплячку, коли термометр показує близько нуля градусів, навіть трохи менше, кали не можуть пережити сильних морозів.

Ще один важливий аспект, який слід враховувати при догляді за каллами – це зрошення. Як ми вже згадували вище, цим рослинам потрібен злегка вологий грунт. Крім того, слід зазначити, що вони вимагають багато води, коли вони перебувають у період цвітіння. Як тільки всі ваші квіти засохнуть, як правило, це майже восени, ви можете почати скорочувати полив, а взимку можете повністю припинити їх полив. Настав час почати це завдання знову, коли розпочнеться весна.

Що стосується добрив, бухти воліють великі дози органічних добрив, наприклад, наприклад гумус або гній. Це полегшить їм повторний проростання навесні. Частота передплатників повинна становити приблизно кожні 15 днів коли вони в період цвітіння. Коли починається осінь, найкраще припинити удобрювати кали, щоб вони увійшли в зимовий спокій.

Коли садять цибулини калли?

Найкращий час для посадки калли – весна. Таким чином, ви можете насолоджуватися його прекрасними квітами протягом усього літа. Ви можете посадити їх у своєму саду, щоб зробити його красивішим, або в горщиках для прикраси вашої тераси або балкона. Слід зазначити, що квіти цих рослин, крім того, що вони дорогоцінні, мають дуже приємний аромат. Найчастіше зустрічаються зазвичай білі. Тим не менш, ви можете знайти їх в інших кольорах, таких як жовтий, фіолетовий, рожевий, а також у деяких відтінках між ними. Вибір кольору залежить від смаку.

Тепер, коли ви знаєте, як садити калли і як за ними доглядати пізніше, вам просто потрібно взятися за роботу і насолоджуватися їх прекрасними квітами, або в саду, або в горщиках. Без сумніву, це ідеальні овочі для прикраси оселі без необхідності витрачати багато часу на його обслуговування.

Повний шлях до статті: Садівництво на » Квіти » Посадіть кали

2 коментарі, залиште свій

Вирощування і догляд за каллами в домашніх умовах і в саду

Калла – цікавий багаторічний квітка, який має привабливі великі листи і незвичайну форму квітки. Примітно, що ця рослина має безліч різновидів сортів, які можна культивувати як кімнатні, так і садові рослини. Знаючи, як виростити каллу, ви зможете уникнути помилок і прикрасити свій сад або кімнату чарівним квіткою.

Калла садові

Багато садівники відмовляються вирощувати цю квітку, оскільки просто не знають, як доглядати за ним. Процес вирощування та догляду зовсім не складний і не зажадає від вас спеціальних знань або умінь. Сміливо висаджуйте кали, і ваш ділянку прикрасять соковиті зелені острівці цієї рослини з елегантними цветоносами-стрілами.

Посадка бульбової кали , особливості вирощування

Бульби можна починати пророщувати в теплиці в квітні або висаджувати їх прямо у відкритий грунт в травні. Місце вибирають з півтінню в післяобідній час, оскільки пекучі промені в липні-серпні можуть спалити листя. Грунт повинна бути родюча, пухка, водопроникна. Бульби садять на глибину 10см на відстані один від одного 35 см, ділянку поливають і мульчують перегноєм. Як правило, сходи з’являються протягом 15-35 днів.

Догляд за Калла і полив

Не хвилюйтеся, як виростити цю квітку, і до яких заходів потрібно вдаватися, процес догляду такий же простий, як і процес посадки. Все, що потрібно цій рослині – помірний регулярний полив і розпушування грунту. Як правило, перед посадкою грунт збагачують органічними добавками. Якщо ви не встигли внести добрива, підгодовуйте квітка рідкими органічними розчинами і мінеральними препаратами один раз на місяць.

Розмноження домашньої кали

Відповідаючи на численні запитання, коли викопувати бульби і чи потрібно взагалі це робити, однозначно відповідаємо: обов’язково, до настання морозів. Про те, що бульби готові до викопування, свідчить природне висихання листя. В процесі вилучення кореневищ з-під землі, їх ділять для подальшої розсадки навесні. Бульби замочують в розчині для дезінфекції на 3-4 години, після сушать і зберігають у темному прохолодному місці.

Калла кімнатна

Ця рослина чудово росте в горщику для квітів на підвіконні або літній терасі. Перевага вирощування в вазонах полягає в тому, що бульби на зиму годі й викопувати, досить перемістити горщик в підвал.

Посадка кали, вирощування

Як і коли садити цю рослину в вазон – також в квітні-травні в родючий грунт. Додатково в нього рекомендується додати торф, тирсу і мох-сфагнум. Бульби занурюють на глибину 5-7см., Контейнер вибирають діаметром не менше 25 см. Місце квітці виділяють також в півтіні, з розсіяним сонячним освітленням.

Догляд за Калла в домашніх умовах, полив

Вперше побачивши, як виглядає здорова і активно розвивається кала , ви назавжди запам’ятаєте, яким повинен бути цей квітка, щоб виробляти правильний догляд за ним. Щоб кореневища не гнили, бажано поливати його в піддон. Підгодовують рослина рідкими органо-мінеральними комплексами для квітучих декоративних рослин при кожному п’ятому поливі.

Розмноження горшочной кали

Як було зазначено вище, на зиму бульби або викопують, або залишають у вазоні. Ще один доступний звичайним садівникам спосіб розмноження – діленням куща. Навесні, після появи сходів, рослина викопують, обережно відокремлюють бульби з кореневими нащадками і пересаджують їх в окремий контейнер або на нове місце.

Калла – чудове рослина з неординарними естетичними даними, прості в догляді і невимогливі, тому виростити їх зможе кожен бажаючий!

Про автора

admin administrator