Як доглядати за кущовою трояндою в саду

Авторadmin

Як доглядати за кущовою трояндою в саду

Як доглядати за трояндами: практичні рекомендації

розмноження троянд на дачі Багато дачники, які вирощують троянди на власній ділянці, добре розуміють, як доглядати за трояндами. Але всі їхні методи засновані на власних знаннях чи порад досвідчених людей. Ми ж вирішили доповнити їх професійними рекомендаціями по догляду за трояндами від провідних фахівців.

    • Як доглядати за трояндами?
      • Вибір саджанців
      • Грунт для троянд
      • Місце посадки троянд
      • Добрива для троянд
      • Як доглядати за домашньою трояндою?
      • Як доглядати за зрізаними трояндами?
      • Як доглядати за плетистими трояндами?

      Троянди – красиві і величні рослини, які є практично на кожному дачній ділянці. Але, найчастіше, весь наш догляд за квітами зводиться до поливу й обрізки, та й то це відбувається непрофесійно, а за компанію з іншими рослинами. Тому, результат очевидний – далеко, в самому кутку дачі, росте великий і зарослий рожевий кущ, який цвіте, але частіше, просто виглядає покинутим рослиною. Щоб налагодити ситуацію, від вас буде потрібно небагато: увагу до наших рекомендацій, трохи часу і бажання перетворити прекрасне рослина.

      Хороший догляд за рослиною дозволить не допустити появи хвороб троянд.

      Як доглядати за трояндами?

      Питання це не з легких, але тільки для новачка. І сьогодні ми докладемо максимум зусиль, щоб швидко перевести вас у ранг профі і значно полегшити догляд за трояндами. Отже, з чого ж почати?

      як доглядати за трояндами

      Вибір саджанців

      В першу чергу, якщо ви збираєтеся вирощувати троянду “з нуля”, ви повинні вибрати для своєї ділянки якісні саджанці. З сортом визначайтеся самі, бо нав’язувати власну думку ми не в праві, але ось радити якість, звичайно ж, можемо. Тому, намагайтеся вибрати адаптовані саджанці троянд, сильні, життєздатні, однорідного кольору, обов’язково з живими нирками, сильною кореневою системою і без ознак захворювань. Саме такі саджанці зможуть дати відмінний результат.

      Грунт для троянд

      Якщо ви хочете навчитися вирощувати троянди і зрозуміти, як доглядати за кущовими трояндами, як доглядати за плетистими трояндами, а також за іншими видами і сортами троянд, вам необхідно підготуватися до роботи з землею. Звичайно, при цьому можна трохи забруднитися, але даний момент не повинен лякати майбутнього садівника, адже тільки власними руками можна створити справжній шедевр.

      Отже, грунт. Вона повинна бути чистою і родючою, без бур’янів і зайвих рослин поблизу (не менш декількох метрів). Перед посадкою ви повинні вивчити склад грунту, а також, її якість. Від цього будуть залежати норми внесення добрив, які дуже важливі для троянд.

      Також, ви повинні постійно доглядати за грунтом навколо рожевих кущів: рихлити її, підживлювати і поливати, мульчувати, обробляти дезінфекційними засобами, постійно стежити за чистотою.

      Місце посадки троянд

      Троянди люблять світло, тепло і свіжість, тому висаджувати троянди бажано в тих місцях вашого саду, де немає застою вологи, протягів і постійній тіні. В таких умовах, а також, при дотриманні іншої обов’язкової агротехніки, виростити красиві троянди буде набагато простіше.

      Добрива для троянд

      Ми вже згадували, як правильно підживлювати троянди, але поспішаємо нагадати вам, що норми внесення добрив, а також їх дозування, напряму залежать від виду троянд, сорти квітів, а також, складу і якості грунту. Тут також варто звернути увагу і на регіональну приналежність з особливостями клімату.

      Щодо добрив, хочемо порекомендувати і забивання прикормок в грунт, а також правильний полив, який буде регулювати подачу важливих для росту і розвитку рослини елементів в кореневу системи.

      Для молодих рослин, а також дорослих квітучих, можна застосувати і позакореневе підживлення, які для рожевих кущів вважаються дуже дієвими та корисними.

      Шкідники і хвороби троянд

      В залежності від видової приналежності троянди, її селекційного сорту і адаптації до регіону та його умовами, залежить можливість рослини самостійно боротися з багатьма небезпеками. Але, є і ті захворювання, від яких потрібна особлива профілактика. Це іржа і грибкові інфекції (обприскування бордоською рідиною або залізним купоросом), борошниста роса (розчин кальцинованої соди), а також дрібні шкідники (рогор і карбофос).

      Пам’ятайте, що це тільки невелика частина небезпек, які підстерігають чудові квіти протягом усього життя. Існує ще чимало захворювань і шкідників троянд, які можуть розвиватися і перетворюватися на троянди з найближчих рослин, потрапляти в організм троянди з ґрунту через кореневу систему, розвиватися на листках за рахунок великої кількості вологи і переохолодження. Тому звертайте увагу на зовнішній вигляд рослин, при перших ознаках, дійте, а також проводите профілактичні обробки.

      Обрізка троянд

      Кожна рослина вимагає певного формування зовнішності, і троянди не виняток. Але причинами правильної і якісної обрізки є не тільки гарний екстер’єр рослини, але і його здоров’я, і правильність розвитку. Адже, коректно провівши обрізання, ви направите на правильний шлях почкообразование, приріст молодих пагонів, трансформацію їх в квіткові, або, навпаки, вегетативні, а також, вбережете від багатьох захворювань. Тут дуже важливо правильно вибрати час і метод, які повністю визначаються видом рослини.

      Укриття троянд на зиму

      У нашій країні існує безліч сортів троянд, які нормально переносять невеликі холоду, але сильних морозів, все-таки, побоюються. Тому, ми рекомендуємо перестрахуватися, щоб не втратити молоде чи вже дорослу рослину, в яке вкладено багато сил і уваги, під час різкого зниження температури взимку.

      Щоб уберегти рослини від холоду, їм необхідно створити правильне укриття, але, попередньо, і провести підготовку до зимівлі. Про це ми вже писали в наших попередніх матеріалах, але трохи повторимося. Рожевий кущ повинен бути підготовлений до зимівлі і укладений правильно оформлене, сухе і з прошарком свіжого повітря укриття. Воно збереже троянду від холодів і не дасть їй выпресть від застояного і вологого повітря.

      Відео про підготовку троянд до зими

      Як доглядати за різними видами троянд

      Як доглядати за домашньою трояндою?

      Дане питання розкритий нами в одній зі статей даного розділу, тому ознайомитись із відповіддю ви можете вже зараз. Хотілося б уточнити, що крім стандартного догляду, вашій рослині необхідно увагу і добрі слова. Не даремно адже доведено, що любові ставлення до рослин провокує їх ріст і розвиток.

      Як доглядати за зрізаними трояндами?

      Це питання цікавить дуже багатьох початківців садівників, які часто дарують власні творіння близьким і коханим людям. Відповідь на нього у нас є, і зараз ви дізнаєтеся, як доглядати за букетом троянд або поодинокими квітками, нещодавно зрізаними з куща.

      Для троянд потрібно підібрати приміщення без протягів, з середньою температурою +18+19°С. Вночі ж, постаратися забезпечити температуру близько +13°С. Також пам’ятайте, що троянди не любить сусідства з іншими зрізаними квітами, тому ставити їх в одну вазу з гвоздиками, конваліями і нарцисами, не рекомендується. Але існують і такі рослини, як герань і туя, які, навпаки, впливають на тривалу свіжість зрізаних троянд. Вода для троянд повинна бути чистою, без домішок, бажано відстояною. Кинути у вазу з чистою водою можна також половину таблетки аспірину і ложку цукру, що добре вплине на зовнішній вигляд квітки. Не забувайте міняти воду у вазі і постійно оновлювати зріз, який повинен бути зроблений навскіс.

      Як доглядати за плетистими трояндами?

      Це дуже хороше питання, і тому ми виділили для нього окрему і дуже докладну статтю, ознайомитись з якою ви також маєте можливість на сторінках нашого сайту.

      Догляд за кущовими трояндами в саду: розмноження, посадка, обрізка

      Рожеві кущі мають такий привабливий вигляд, що викликають захоплення не тільки у садівників, а й у всіх людей, які вміють помічати навколо себе прекрасне. Однак ця краса вимагає і жертв у вигляді часу і зусиль, які доведеться витратити при вирощуванні.

      Догляд за кущовими трояндами не назвати занадто простим, але впоратися з цим завданням цілком під силу кожному.

      кущові троянди

      Кущі троянд можуть бути двох типів – зростаючих верх у вигляді піраміди або розростаються вшир, тому висота куща може бути самої різної висоти – від декількох десятків сантиметрів до трьох метрів. Гілки, розташовані на ньому, бувають теж двох типів: маткові і молоді однорічні пагони. Квітка може досягати в діаметрі 18 см, складатися з величезної кількості пелюсток і мати форму блюдця, чаші або конуса. За різноманітністю квітів чагарникові троянди не мають конкурентів, але основний колір – рожевий.

      В даний час в природі у троянд немає тільки яскраво-синього відтінку, всі інші присутні, причому регулярно з’являються і нові. Крім безлічі різноманітних форм і забарвлень, кущові троянди володіють великим спектром прекрасних ароматів.

      Підготовка ґрунту й посадка

      Підготовка ґрунту починається за пару місяців. Необхідно провести дослідження ділянки на наявність ґрунтових вод. Якщо вони присутні, то для саджанців потрібно спорудити клумбу на узвишші. Кущі троянди люблять вологу, але не зайве. При перекопуванні клумби на кожен квадратний метр площі слід додавати по відру торфу або перегною, а також золи і суперфосфату. У разі великої концентрації глини потрібно додати пісок. Технологія посадки звичайна.

      При весняній посадці роботи проводяться починаючи з середини квітня і закінчуються серединою травня.

      Виходять з того, що температура грунту повинна бути не нижче +10 градусів. Весняна посадка нічим не відрізняється від осінніх робіт.

      Перед самою посадкою потрібно провести огляд кореневої системи, обрізати непридатні корінці, а решта трохи вкоротити. Стебло зрізати до 20 см. Опустити відросток саджанця на кілька годин у воду так, щоб коренева система була повністю закрита.

      На ділянці викопується яма діаметром до 50 см. Глибина її визначається з розрахунку заглиблення точки щеплення на 5 см. Дно ями має бути добре розпушити. Після цього земля змішується з компостом у співвідношенні частин 3: 1 і сюди ж додається зола. В яму з цією сумішшю виливається одне відро води.

      Відросток опускається в яму і поступово присипається землею з компостом при постійному утрамбовиванія. Після закінчення посадки навколо рослини слід окопатися земляний валик, який буде утримувати воду від розтікання.

      У разі якщо відросток саджанця знаходиться в контейнері, процес посадки не змінюється, просто після опускання його в яму, контейнер обережно знімається, а що утворилася порожнеча засипається землею.

      Інтервал відстані між кущами або рядами повинен відповідати одному метру.

      Догляд за королевою саду

      Вже з першого року необхідно починати формувати кущ. З цього випливає, що підростаючі відростки гілок потрібно вчасно прищипнуть. Це спричинить за собою підвищений наростання молодих гілок. Все що з’явилися бутони видаляються, щоб вони не поглинали енергію молодого куща. Взагалі, садові троянда росте швидко, і з неї в результаті утворюється потужна рослина.

      Поливаючи троянди, слід знати міру, оскільки ця рослина не любить зайвої вологи. Полив проводять з розрахунку сухості грунту. Молоді відростки поливають частіше – приблизно раз в два дні. На дорослий кущ виходять з норми 10 літрів води за один раз. Температура води не повинна бути дуже низькою. Напір струменя роблять слабкіше, щоб не вимивати кореневу систему. Бажано зрошення проводити вранці, поки не настала спека, або не пізно ввечері, щоб краплі води, що потрапили на листя, встигли висохнути.

      внесення підгодівлі

      Доглядати за кущовий трояндою необхідно з включенням послідовних підгодівлі. Відростки першого року посадки удобрювати ще не слід, але з другого внесення речовин, які сприяють зростанню і зміцненню відростків, обов’язково.

      Країни, що розвиваються відростки троянд вимагають чотирьох підгодівлі в рік:

      • Перша проходить ранньою весною.
      • Наступне внесення – в період утворення бутонів.
      • Третя – після закінчення цвітіння.
      • Остання підгодівля – перед часом одревеснения відростків.

      Навесні грунт удобрюються 20 грамами сульфату амонію на кожен квадратний метр площі, який можна замінити аміачною селітрою. Через пару тижнів процедуру слід повторити. Під час утворення на відростках бутонів грунт удобрюються з розрахунку 30 г суперфосфату плюс стільки ж аміачної селітри і 10 г калійної солі на квадратний метр.

      Також можна внести добриво Кемира універсал з розрахунку 40 грам на одиницю площі. Після припинення цвітіння підгодівля відростків троянди йде мікродобривами. Перед Одеревіння відростків їх переважно удобрювати мінеральними речовинами і органікою. З органічних речовин краще використовувати послід птахів або гнойову рідину. Дуже корисна деревна зола.

      Правила обрізки

      Обрізка куща троянд в саду – найбільш трудомісткий процес у догляді. Протягом року процедуру проводять три рази.

      Навесні до обрізку слід підійти найбільш грунтовно, т. К. В цей час формується кущ. Влітку обрізка носить більше санітарний характер, коли з безлічі бутонів вибирається один найбільш потужний. Крім того, обрізаються засохлі відростки і непотрібні листя. осіння обрізка проводиться виходячи з необхідності підготовки садової троянди до зимівлі. Забираються всі дрібні відростки і непотрібні гілки.

      Процес обрізки троянди в саду:

      • Перед набряканням бруньок необхідно позбутися від слабких і ростуть усередину куща гілок.
      • З двох перехресних відростків залишити один.
      • Обрізати старі гілки, віддаючи перевагу відростках з більш світлої корою.
      • Весь молодняк, зростаючий знизу, повністю обрізати, тому що через нього йде слабкий розвиток куща.
      • Восени обрізку ведуть з такого розрахунку, щоб на гілці залишилося по два бутона. Видаляються всі зів’ялі квіти і обрізаються сухі і непотрібні гілки.
      • Після закінчення обрізки все свіжі зрізи обробляються спеціальним варом.

      Розмноження насінням і живцями

      Насінням вирощують тільки дикорослі троянди, тому що не всі рослини дають цей посадковий матеріал. Збір і заготівля насіння ведеться з літа. З цього ж часу аж до весняної посадки вони зберігаються в піску. Перед посівом замочують в стимуляторе зростання і висіваються в удобрений грунт. Після появи сходів з декількома листочками відростки розсідаються.

      Спосіб вирощування живцями найбільш надійний. У період цвітіння з напівздеревілих пагонів нарізають відростки у вигляді цибухів. Довжина кожного – приблизно 8 см. Трохи вище верхньої бруньки проходить прямий верхній зріз, а під нижньою ниркою – перетин під кутом 45 градусів.

      Висаджуються чубуки в грунт з інтервалом 30 см, а в глибину – на 15 см Бажано місце посадки накрити плівкою, яку час від часу треба відкривати для провітрювання. З’являються бутони видаляються, т. К. В це період важливо, щоб йшло формування кореневої системи. На зиму живці присипаються землею і накриваються плівкою. Навесні вони привчаються до відкритого простору. Цей спосіб вирощування вважається основним.

      Хвороби і шкідники

      В саду цілком можуть виникнути несприятливі умови, і кущова садові троянда через це іноді піддається грибковим захворюванням і хлорозу. Перші види хвороби можна вилікувати, застосовуючи мідний купорос або колоїдну сірку.

      При хлорозе починають жовтіти листя. Відбувається це через брак в грунті заліза. У цьому випадку бажано провести аналіз хімічного складу грунту і внести в неї необхідні елементи.

      При догляді за трояндами слід звертати увагу на комах. Шкідників, що мешкають в саду, можна розділити на групи: сисних і гризуть. До перших відносяться кліщі і тля, а до других – жуки і гусениці. Сисні комахи, проколюючи поверхневий шар рослини, забирають сік. Це призводить до скручування листя і відмирання відростків. Гризучі шкідники порушують компоновку квітки, через що він втрачає свій зовнішній вигляд.

      Для боротьби з ними та з метою профілактики ранньої весни садовий чагарник слід обприскати інсектицидами. Як замінник підійде гас, який розлучається у воді з розрахунку 2 г на відро. Після осінньої обрізки все сухе листя і відростки викидаються, а земля обприскується тими ж препаратами. Це необхідно через те, що шкідники могли на зиму зміцнитися в грунті.

      Садові та дикоростучі рожеві квіти не поступаються в привабливості один одному, не вимагають нереальних складнощів у вирощуванні. Вони міцно займають лідируючу позицію серед інших квітів, а доглядати за настільки гарними рослинами – одне задоволення.

Про автора

admin administrator