Як довго гоїться тріщина в лікті

Авторadmin

Як довго гоїться тріщина в лікті

Анальна тріщина

Будь-який дискомфорт впливає на якість життя, і часом причина криється в вельми інтимній проблемі анальної тріщини. Патологічний процес проявляється больовими відчуттями у промежині, почуттям печіння та кров’янистими виділеннями. Колопроктологи вказують на основну причину виникнення захворювання – це травмування слизової оболонки прямої кишки. Щоб позбавитися симптомів, запобігти появі супутніх недуг, необхідно якомога раніше зайнятися діагностикою та плановим лікуванням за призначенням лікаря.

Що таке анальна тріщина

Анальна тріщина – це проктологічне захворювання, яке є невеликим надривом, у деяких випадках – розривом, на слизовій стінці задньопрохідного отвору. Анальний канал представлений невеликою ділянкою кишечника, що сполучає пряму кишку з анусом. Під час дефекації відчувається біль, що треба сприймати як важливий сигнал про недугу та необхідність звернутися до клініки. За частотою виникнення анальна тріщина поступається лише геморою.

Як виглядає анальна тріщина

Анальна фісура (тріщина заднього проходу) зазвичай розташована по середній лінії заднього півкола анального отвору, порушення слизової оболонки протікає безсистемно. За формою тріщина схожа на щілину з рівними краями, але це ранніх стадіях. Якщо проблема набуває хронічного характеру і переходить у запущену стадію, тоді відбувається трофічна зміна сполучних тканин. Це загрожує появою фіброзних анальних поліпів. Колір тріщини може бути від світло-рожевого до яскравого червоного.

Для запису на прийом залиште Ваш номер телефону

Чим небезпечна тріщина прямої кишки

Якщо проктологічне захворювання виявлено на ранній стадії та проведено правильне консервативне лікування, то небезпека відсутня. Але якщо вже виникла хронічна тріщина прямої кишки, тоді призначають операцію видалення, тому що може виникнути ускладнення у вигляді:

  • Парапроктиту. Запальні процеси навколопрямокишкової клітковини. Причина появи в інфікуванні через крипти.
  • Свищів. Анальні нориці – це канали, що знаходяться у прямій кишці та товщі жирової клітковини.
  • Рубцева деформація.
  • Больового синдрому в криж і промежини. Через це виникають труднощі при сечовипусканні.

Причини анальної тріщини

Основна причина анальних тріщин криється у травмуванні слизової оболонки кишечника, а ось чому це відбувається – інше питання. Люди, які страждають частими запорами, не займаються вирішенням цієї проблеми, що провокує виникнення серйозніших недуг. Травмування стінки кишечника відбувається у випадках:

  • твердого випорожнення;
  • запору;
  • діареї;
  • великого обсягу калу;
  • при сильній напрузі під час спорожнення;
  • при непрофесійному обстеженні;
  • при травмонебезпечному введенні клізми;
  • бувають випадки виникнення тріщини після пологів.

Симптоми анальної тріщини

Які сигнали свідчать, що з’явилася фісура? Першим симптомом вважається больове відчуття в області ануса, яке може виникати будь-якої миті довільно, а при виведенні їжі з ШКТ посилюватися. Це свідчить про гостру стадію недуги. Варто зазначити, що при геморої болю не такі різкі та довгострокові.

Ознаки анальної тріщини:

  • незначна кровотеча;
  • спазми сфінктера анального каналу через подразнення нервових закінчень;
  • свербіння, печіння;
  • запори та діареї.

Види тріщин прямої кишки

Сучасна медицина поділяє проктологічне захворювання на дві форми – гостру та хронічну. Відрізнити їх можна за загальною клінічною симптоматикою недуги та при візуальному огляді із застосуванням обладнання. Якщо не лікувати гостру стадію, вона перейде у запущену (хронічну), а отже, і тактика лікування буде іншою.

Хронічна анальна тріщина

Анальні тріщини блідо-рожевого відтінку, краї тріщини щільні, можливо фібринозний наліт і розростання тканини. Симптоми:

  1. Болі тривалого характеру із регулярною періодичністю. Сильно відчуваються при положенні сидячи.
  2. Затримка акта випорожнення.
  3. Можуть бути гнійні виділення разом із кров’янистими.

Гостра анальна тріщина

Тріщина червоного кольору з рівними краями, трохи набряклими. Триада симптомів гострої фази:

  1. Сильні болючі відчуття у процесі спорожнення кишечника.
  2. Спазмування сфінктера.
  3. Кров’янисті виділення.

Для запису на прийом залиште Ваш номер телефону

Діагностика анальної тріщини

Звертаючись до клініки на прийом у проктолога, пацієнт повинен детально розповісти про скарги та всі симптоми. Після бесіди проводиться огляд, далі призначається загальне лабораторне та ендоскопічне обстеження кишечника, зокрема прямої кишки та анального каналу. Лікар може призначити додаткові обстеження для точної діагностики тріщини, все залежить від складності перебігу хвороби. Тільки після цього призначається лікування – консервативне чи хірургічне.

Чому важливо не запускати проблему

У разі виявлення мінімальних симптомів хвороби не можна затягувати з походом до лікаря. Тріщина прямої кишки завдає багато дискомфорту та погіршує якість життя. Якщо тривалий час заплющувати очі на симптоматику, то ускладнення практично неминучі. У занедбаній формі тріщина провокує:

  • запальні процеси;
  • посилення больових відчуттів;
  • кровотечі;
  • у чоловіків простатит.

Як лікувати анальну тріщину

Шляхи вирішення проблеми анальної тріщини можуть відрізнятися залежно від стадії захворювання та індивідуальних показників здоров’я пацієнта. Гостра форма лікується консервативним шляхом, призначаються препарати як гелю, мазі, свічок. Це допоможе уникнути ускладнень, але назавжди проблему рідко вирішує. Якщо тріщина у прямій кишці перейшла у хронічну форму, тоді призначається висічення анальної тріщини. Хірургічне втручання передбачається після обстеження. Воно вважається дуже ефективним і допомагає повністю усунути недугу, ризик рецидиву незначний. У ході операції хірург робить розріз біля анального отвору, перерізає частину тканин внутрішнього сфінктера. Висічення ураженої ділянки, а також рубцевих змін проводиться під анестезією. За рахунок цього забезпечується загоєння, зникає спазмування та біль. Операція не триває багато часу.

Скільки гоїться анальна тріщина

Відновлювальний період становить 2-3 дні стаціонару з перев’язками та дезінфекцією. Після виписки не можна часто перебувати в сидячому положенні, це негативно позначатиметься на процесі загоєння. Реабілітаційний термін триває 3-5 тижнів залежно від складності форми проктологічної хвороби.

Дієта при анальній тріщині

На окрему увагу заслуговує харчування при анальних тріщинах. Правильний раціон не тільки може запобігти розвитку захворювання анального каналу, а й наказується безпосередньо при консервативному та хірургічному лікуванні. Загальні рекомендації:

  • вживати їжу м’якої текстури;
  • віддавати перевагу овочам, фруктам, кашам;
  • спосіб приготування – на пару, запечене, тушковане;
  • виключити продукти, що провокують бродіння;
  • відмовитися від газування;
  • дотримуватися питний режим.

Гостра і хронічна анальна тріщина. Що це таке і як лікувати?

Анальна тріщина — травма анального каналу. Це досить поширена проблема, яка зустрічається в будь-якому віці у чоловіків і у жінок. Однак, її не прийнято широко обговорювати. Люди часто соромляться говорити про це захворювання. Анальна тріщина має невеликі розміри до 2 см в довжину і кілька міліметрів в глибину. Прояви анальної тріщини схожі з симптомами геморою. В основному пацієнти скаржаться на біль і виділення крові при дефекації.

Хворобливі відчуття яскраво виражені, різкі, проявляються під час відвідування туалету, коли калові маси травмують рану. Після цього біль трохи стихає. Іноді біль настільки інтенсивна, що хворий відчуває страх перед процесом дефекації та намагається терпіти. Це тільки погіршує становище. Кількість виділеної крові незначне, всього пара крапель на туалетному папері або в калі. Додатковими симптомами можуть бути анальний свербіж і виділення слизу.

При наявності анальної тріщини сфінктер досить сильно напружений. Такий стан має назву сфінктероспазм. Він ускладнює рух калових мас по анальному каналу, що викликає ще більші травми і пошкодження. При дефекації сфінктер може скорочуватися, втискуючи в тріщину калові маси, тим самим розширюючи та пошкоджуючи її ще більше. Це рефлекторний процес, який перешкоджає загоєнню тріщини. При сфінктероспазмі порушується живлення тріщини. Підвищений тонус передавлює артерії та покращує процес кровопостачання пошкодженої ділянки. В результаті біль посилює спазм, що у свою чергу посилює пошкодження і перешкоджає загоєнню.

Захворювання може мати гострий або хронічний характер. Гостра тріщина — це свіжий надрив, зі свіжими еластичними краями. При гострій тріщині немає сфінктероспазму. При правильному своєчасному лікуванні така тріщина добре піддається загоєнню. Хронічна форма захворювання відрізняється грубими краями, найменші пошкодження розкривають рану. Сфінктероспазм присутній. Для хронічної форми хвороби характерно погане загоєння і тривала терапія. При хронічній анальній тріщині ефективніше буде оперативне лікування, ніж консервативне.

Лікування гострої анальної тріщини направлено на купірування болю та усунення сфінктероспазму. Для цього лікар призначає свічки із знеболювальними та ранозагоювальними властивостями. Обов’язково потрібно нормалізувати випорожнення. Пацієнту підбирається індивідуальна дієта, іноді із застосуванням лікарських препаратів. Важливо дотримуватися гігієни після відвідування туалету. Курс лікування гострої анальної тріщини в середньому триває два тижні до повного загоєння.

Лікування хронічної тріщини переважно оперативне за допомогою радіохвильового або лазерного методу, або традиційним шляхом скальпелем. Вибір методу залежить від навичок лікаря та індивідуальних особливостей пацієнта. Під час операції видаляється рубцева тканина, роблячи краї рани свіжими. Після цього рана легко гоїться як при лікуванні гострої форми анальної тріщини. Післяопераційний період триває до 2 тижнів.

Для профілактики анальних тріщин необхідно уникати запорів, контролювати харчування. При перших ознаках захворювання потрібно звертатися до проктолога. Найефективніше провести лікування на гострій стадії, поки хвороба не перейшла в хронічну форму.

Послуги клініки

  • Пластична хірургія
    • Ліпосакція
    • Ринопластика
    • Блефаропластика
    • Мамопластика
    • Пересадка волосся
    • Септопластика
    • Лікування отиту

Про автора

admin administrator