Як довго можна давати новонародженому кропову воду

Авторadmin

Як довго можна давати новонародженому кропову воду

Зміст:

Кропова вода для новонародженої та мами, що годує: застосування та інструкція з приготування

Поява дитини світ змушує всі її внутрішні системи перебудовуватися під нові умови існування. Травної функції необхідно 3 місяці, щоб адаптуватися, тому у малюка виникають проблеми із кишечником. Допомагає впоратися з коліками один із рецептів наших бабусь. Щоб лікування пройшло з користю, необхідно знати, як давати кропову воду новонародженому.

Популярні засоби від колік

Про користь народного засобу

Незалежно від того, чи знаходиться малюк на гв, або його годують молочною сумішшю, від проблем із травленням він не застрахований. Відмінним засобом від кольок з давніх-давен вважається кропова вода, яку нескладно приготувати в домашніх умовах.

Народні ліки настільки ефективні, що рецептуру за основу взяла сучасна фармакологія – недорогу мікстуру з кропу та фенхелю можна придбати у будь-якій аптеці.

Користь для дитини

Водичку, настояну на насінні пряних трав, дозволяється давати немовляті не тільки при кольках, а також використовувати як профілактичний засіб. Мікстура має ряд корисних властивостей:

  • допомагає зняти спазми кишківника, знижуючи тиск на його стінки;
  • усуває запальні процеси, що розвинулися в ньому;
  • позбавляє від запору та здуття живота;
  • полегшує виведення газів;
  • очищає систему від гнильних бактерій та сприяє розвитку корисної мікрофлори;
  • як сечогінний засіб, що нормалізує функцію нирок;
  • покращує апетит;
  • розширюючи судини, благотворно впливає на кровообіг.

Кріпка води позитивно впливає на нервову систему дитини, забезпечуючи їй спокійний сон. Засіб рекомендується давати навіть за кашлю – розбавляючи мокротиння, мікстура допомагає її швидкому виведенню.

Додаткова інформація. Корисна вода і мамі немовля – настій посилює лактацію, нормалізує роботу ШКТ і допомагає впоратися з післяпологовою депресією. Адже у складі присутні фолієва, нікотинова та аскорбінова кислоти, вітаміни групи B, фосфор, залізо.

Принцип дії

Чи можна давати соску новонародженому при грудному вигодовуванні

Описані вище властивості пряної мікстури забезпечують ефірні олії, що містяться в насінні фенхелю (в кропі їхня концентрація нижче). Розчин, потрапляючи в кишечник, ненадовго там затримується, заважаючи цим скупчення бульбашок газу, від чого останні швидко виводяться через пряму кишку.

Вітамінно-мінеральний склад кишечника, що вбирається стінками кишечника, благотворно впливає на перистальтику, налагоджуючи в цілому роботу ШКТ. Це позбавляє малюка від больових симптомів та дискомфорту.

Чай, що усуває дискомфорт

Завдяки впливу кропової води, їжа засвоюється краще, що підвищує якість метаболізму. Внаслідок цього маленький організм під час годування отримує максимум корисних речовин.

З якого віку можна давати

Давати чи ні воду немовляти?

За рекомендаціями ВООЗ, малюкам до 6 місяців не слід давати воду. Але це поширюється на кроповий напій, що належить до розряду лікарських засобів. Пряні чаї невинні, тому їх можна давати з перших днів життя немовляти. Хоча це не означає, що дитину відразу слід напувати кроповою водою.

Іноді у батьків не виникає потреби у народному напою, особливо, якщо малюк на штучному вигодовуванні. Молочні суміші випускаються адаптованими під вік дитини, тому їхній склад враховує особливості травної системи. Це допомагає уникнути колік.

Грудничок та дитина на змішаному харчуванні залежать від раціону мами. Вже на 2-3 тижні новонародженого можуть мучити проблеми з животом, це привід дати немовляті пряного чаю.

Як правильно приготувати напій

Укропной водичка називається умовно – у фармакології зазвичай використовується насіння фенхеля (або його похідне). Достатньо купити упаковку разових пакетиків та заварювати їх як чай. У домашніх умовах можна використовувати ефірну олію фенхелю або зібрати з городу насіння пряних трав.

Укропний напій

Укропна вода для новонароджених

Для даного рецепту рекомендується брати не лише насіння, а й зелень кропу. Алгоритм приготування напою такий:

  • 1 ч. л. сировини заливають окропом (1 склянка);
  • наполягають 1:00;
  • проціджують та дають малюкові.

Важливо! Готувати у великих кількостях воду не слід – її не рекомендується довго зберігати. Мікстуру, придбану в аптеці після відкриття флакона можна тримати в холодильнику близько 30 днів.

Відвар

Для приготування води за цим рецептом використовують суцвіття кропу та виконують такі дії:

  • сировину подрібнюють та беруть 1 ч.л.;
  • заливають окропом (1 склянка);
  • ємність ставлять на водяну лазню і томлять 40 хвилин.

Готовий напій знімають із вогню, проціджують і одразу переливають у пляшечку. Охолоджують до кімнатної температури і дають карапузу у потрібній кількості.

З насіння фенхелю

На відміну від кропу, у цій прянощі більш виражені цілющі властивості. Тому для приготування настою потрібно менше сировини:

  • насіння фенхелю (2-3 г) подрібнюють;
  • заливають окропом (250 г);
  • наполягають 1:00;
  • фільтрують через дрібне ситечко.

Готується кропова вода

Дають малюкові лише свіжоприготовлений напій. Якщо протягом дня засіб не використали, залишки виливають.

У термосі

Пряну воду можна приготувати і таким способом:

  • 1 ч. л. насіння фенхелю подрібнюють (можна терти у ступці);
  • засипають у колбу термоса;
  • заливають окропом (1 л).

Настоюють протягом 1 години та проціджують через 2-3 шари стерильної марлі.

Зверніть увагу! Якщо в рецептурі використовуватиметься сушене насіння з аптеки, то час настоювання збільшують на 20-30 хвилин.

З ефірної олії

Щоб приготувати цей напій, знадобиться стерильний шприц (для вилучення з флакона 1 мл олії). Засіб розводять дистильованою водою (1 л), розмішавши до однорідності. Можна також брати питну воду для малюків, що продається в аптеці.

Ефірна олія фенхелю

Перш ніж використовувати цей напій, слід проконсультуватися з педіатром, скільки кропової води давати новонародженому, щоб не викликати передозування.

Норми кропової води для дітей до року

Визначившись із тим, який рецепт приготування лікувального напою вибрати, уточнюють, як правильно новонародженому давати кропову воду. Тут до уваги беруть ціль, заради якої використовується напій.

Як часто давати засіб

Якщо кропова вода потрібна для профілактики утворення газиків, її дають дитині 3 рази на день. Коли у малюка виникає коліка, здувається животик, настоєм або відваром новонародженого напувають одноразово, щоб зняти болючі відчуття. Якщо напади повторюються, допускається збільшення частоти прийому засобу до 4 максимум 6 разів на день.

Зверніть увагу! Настій починає діяти через 20 хвилин після того, як малюк його проковтне.

До кінця 4-го місяця потреба в кроповій воді відпаде сама собою. Адже у малюка до цього періоду травна система вже сформувалася та адаптувалася до раціону. Тому в більшості випадків кольки перестають турбувати дитину.

Хоча у старших діток можуть виникнути й інші проблеми:

  • метеоризм;
  • погане відходження мокротиння при застудах;
  • ранки та запалення в кишечнику.

У цих ситуаціях також допоможе пряний засіб. Частоту його прийому визначають індивідуально кожного конкретного випадку.

Яке дозування

Вище описувалися рецепти приготування кропової води з насіння для розрахунку на 1 склянку рідини. Але це не означає, що карапуз повинен її випити. Незалежно від того, скільки малюку місяців за 1 захід можна давати не більше 1 ч.л. напої.

Попередньо немовля слід ознайомити з новим смаком. Тому спочатку краплею кропового чаю змочують губи та спостерігають за реакцією карапуза. Якщо він спокійно сприйняв новацію, у 2-й захід дають ¼ ч.л. У наступні прийоми збільшують дозу, довівши до норми.

Як давати

Мами цікавляться, як новонародженому давати кропову воду при грудному вигодовуванні. Якщо немовля бере тільки груди, його іноді складно напоїти з ложечки. У разі можна скористатися декількома методами запровадження кошти.

Для початку мама зціджує невелику кількість грудного молока та змішує його з 1 ч.л. кропової води. Діти на штучному вигодовуванні напій розводять сумішшю. Потім дають засіб малюкові одним із способів:

  • перелив напій у пляшечку з соскою;
  • скориставшись стерильним шприцем;
  • накапавши на язичок малюка піпеткою.

Як тільки малюк звикне до ліків від кольк, в один із заходів можна запропонувати йому чисту кропову воду (без додавання молока). Якщо дитина її охоче п’є, далі рідину не розмішують.

Визначившись з тим, скільки разів на день можна давати кропову воду новонародженому, важливо правильно вибрати час. Краще це робити до годівлі або між сеансами їди.

Особливості прийому покупного аналога

Якщо мамі простіше відправитися в аптеку і купити там пряну мікстуру, ніж готувати напій у недостатньо стерильних умовах, частота та дозування зберігаються ті ж самі. Замість води жінки можуть запропонувати порошковий аналог «Плантекс», що володіє подібними лікувальними властивостями.

Аналог кропової води

В даному випадку необхідно враховувати такі особливості:

  • засіб розводять питною водою для немовлят, дотримуючись пропорцій, зазначених в інструкції;
  • кількість препарату відповідає віку дитини:
  1. немовлятам до півроку розподіляють на кілька прийомів на добу 1 пакетик;
  2. 6-ти місячній дитині і до року потрібно розвести 2 пакетики на день;
  1. для дітей на гв – з ложечки;
  2. при штучному та змішаному вигодовуванні – з пляшечки.

Якщо коліками мучиться немовля, то засіб приймати бажано і жінці, що годує. Вона має випивати по ½ склянки за 30 хв. до того, як давати немовля груди.

Крім «Плантексу», існують інші препарати, подібні за властивостями з пряним напоєм.

Аптечні аналоги кропової води

«Бебі калм»Являє собою поєднання екстрактів фенхелю та анісу. Концентрований препарат розлучається водою і дається малюкові перед годуванням по 10 крапель.
«Хепі Бебі»За способом приготування ідентичний кропової води. Готовий розчин дається карапузу по 3 краплі після їди
«Боботік»Краплі відмірюються згідно з інструкцією з урахуванням віку немовляти та розводяться великою кількістю води. Напій дають з пляшечки малими порціями після годування протягом усього дня

Якщо не вдалося знайти в аптеках кропову воду або її аналоги, можна скористатися лікарськими препаратами: “Саб Сімплекс”, “Еспумізан” і т.п. Вони підходять для дитинства і швидко знімають напад кольк.

Можливі проблеми

Твердження, що кропову воду можна давати малюкові в профілактичних цілях, деякі матері сприймають занадто однозначно. Постійний прийом пряної рідини здатний спровокувати виникнення інших неприємних проблем:

  • часте тривале вживання цілющої води не тільки усуне запор, але й значно послабить стілець, а також спровокує метеоризм;
  • збільшення дози може порушити серцеві ритми та призвести до різкого зниження артеріального тиску, що є небезпечним для маленьких дітей.

Насіння (а також зелень) фенхелю і кропу вважаються невинним народним засобом, що позбавляє малюків від кольок. Але надмірне захоплення пряною водою може спровокувати алергічну реакцію.

Симптоми передозування кроповою водою

Чим молодший карапуз, тим недосконаліша його травна система. У складі пряних трав присутні речовини, які важко розщеплюються в організмі немовлят. Тому не можна перевищувати обумовлену дозу кропової води в 1 ч.л. за прийом (і не більше 6 заходів на добу).

Крім алергічної реакції у вигляді почервоніння шкіри та висипу, можливі й інші симптоми передозування кроповою водою у новонародженого:

  • набряклість слизової оболонки носоглотки;
  • посилений метеоризм;
  • тривала діарея;
  • блювання.

Отруєння може бути пов’язане з тим, що пряне насіння збиралося з трав, що виростають у ґрунті, насиченому важкими металами.

Помітивши неадекватну реакцію малюка на народний засіб, мама відразу ж виключає його із застосування. У важких випадках буде потрібно втручання педіатра, який допоможе усунути наслідки передозування пряним напоєм.

Зверніть увагу! Якщо мама боїться кольк, ще не привід запаяти дитину кроповим чаєм. Іноді достатньо дати карапузу простої водички, щоб заспокоїти його животик.

Цілющий напій із пряних трав – недорогий засіб, перевірений століттями. Але й вона не завжди допомагає маленьким дітям.

Якщо мама помітила, що кропова вода не дає потрібного результату, і карапуз продовжує плакати від чергового нападу, не варто збільшувати дозу мікстури.

Краще звернутися до лікаря, який допоможе підібрати інший, ефективніший для конкретної дитини аналоговий засіб.

Відео

Насіння кропу для новонароджених

  • Зміст
  • Жкт немовляти
  • кропу пахучого плоди для новонароджених
  • Як заварити насіння кропу для новонародженого
  • Як давати кропову воду новонародженому

Перші місяці після народження немовля – це досить складна пора, оскільки організм ще не повністю сформувався, і можуть спостерігатися збої в його функціонуванні. Діти часто страждають від підвищеного газоутворення і від кольк, які можуть не давати їм спокою досить довгий час. Питання, як допомогти своїй дитині, постає перед багатьма молодими батьками. Мами та тата зі стажем радять використовувати насіння кропу для новонароджених, які мають подібні проблеми.

Жкт немовляти

Осмислення процесів, що відбуваються у внутрішніх органах дитини, дозволить досить швидко зорієнтуватись у питаннях допомоги немовляті.

Становлення шлунково-кишкового тракту новонародженого це складний процес. Тільки на кінець першого року життя його робота стабілізується. До цього терміну виробляються в повному обсязі ферменти, підшлункова залоза ще слабка і дає мало жовчі, кількості якого замало нормальної роботи організму.

Мікрофлора кишок не стабільна. Дитина страждає від метеоризму, відбувається часте відрижка, кишечник спорожняється нерегулярно. У міру розвитку внутрішніх органів все стає на свої місця. Але до того, поки це не станеться, у малюка може бути порушений сон та апетит. Навіть новонароджені з відмінним здоров’ям у перші кілька місяців життя страждають від частого здуття живота.

Безумовно, прискорити процес формування ШКТ неможливо, але надати допомогу дитині цілком під силу батькам.

кропу пахучого плоди для новонароджених

Не дивлячись на те, що не всі батьки довіряють народним засобам, одне з них є найкращим та перевіреним часом від колік та метеоризму у немовлят. Насіння кропу для новонароджених, які мають подібні проблеми, використовують дуже давно і успішно.

Насіння кропу новонародженим допомагає:

  • розслабити гладку мускулатуру кишечника, внаслідок чого зменшується тиск на його стінки, що у свою чергу знижує газоутворення, та кольки у немовляти проходять;
  • вивести продукти бродіння та нормалізувати стілець дитини;
  • порушити апетит;
  • як сечогінний та жовчогінний засіб;
  • покращити роботу серцево-судинної системи та нирок;
  • нормалізувати сон у немовлят.

Так що насіння кропу для новонароджених є незамінним засобом, який завжди потрібно мати під рукою.

В аптеках часто продають готову «Кріпну воду». Вона цілком підходить для вживання малюками, але має невеликий термін придатності. Тому багато мами воліють готувати відвар самостійно.

Як заварити насіння кропу для новонародженого

Підходить для приготування такого відвару насіння кропу городнього та аптечного (фенхель).

  1. Насіння кропу необхідно промити у теплій кип’яченій воді.
  2. Столову ложку насіння подрібнити у млині або кавомолці.
  3. Отриману крупу заварити в 100 мл окропу і залишити наполягати до повного остигання. Зазвичай цього потрібно 40 – 45 хвилин.

Також кропове насіння для новонароджених може бути приготовлене на «водяній бані»:

  1. Насіння необхідно «парити» приблизно півгодини на 200 мл води.
  2. Готовий відвар необхідно довести до первинного обсягу рідини. Зробити це можна, використовуючи охолоджену кип’ячену воду.

Також досить ефективний кроповий чай для новонароджених із свіжої зелені кропу. Але зелень має бути вирощена виключно в домашніх умовах. Будь-які запевнення продавців овочів, що кріп, який вони продають, виключно органічний, заради здоров’я дитини повинні бути поставлені під сумнів.

Отже, домашній кріп дрібно нашаткувати і заварити склянкою окропу. За 20 хвилин напій готовий.

Але слід пам’ятати, що відвар із насіння діє ефективніше.

Увага! Відвар будь-якого варіанту приготування перед вживанням слід ретельно процідити через кілька шарів марлі.

А щоб мати повну впевненість у тому, що дрібні частинки насіння відсіялися, варто процідити рідину через вафельний рушник або органзу або лавсан.

Це щільніші тканини з хорошою пропускною здатністю. Тканина має бути нова, добре випрана з дитячим милом і прокип’ячена.

Як давати кропову воду новонародженому

Кріпний відвар можна застосовувати починаючи прямо з перших днів життя дитини. Пропонувати його новонародженому слід невеликими порціями. Кількість, необхідне немовляті для досягнення результату, краще уточнити у неонатолога, але це чайна ложечка на одне годування.

Випаювати немовляті відвар варто за 15 – 20 хвилин до годівлі. Тоді відвар встигне сприятливо вплинути на кишечник.

Слід знати, що діти часто ставляться до відвару з насіння кропу дуже негативно і відмовляються його приймати. Мамам доводиться йти на різні хитрощі. Хтось додає його у пляшечку з водою, хтось підмішує у молоко, хтось у суміш для годування. У способі прийому кропового настою у кожної мами є свій секрет.

Рекомендації та поради:

  1. Насіння кропу городного має купуватися виключно в аптеці! Для харчування дітей категорично не підходить насіння, що продається в магазинах «Все для саду».
  2. Не варто готувати кроповий відвар для новонароджених на тиждень наперед. На 3-4 вживання буде цілком достатньо.
  3. Разом з малюком кропову воду корисно пити і мамі, що корить. Це сприяє покращенню лактації, а також нормалізації сну, що, звичайно ж, благотворно подіє на центральну нервову систему. До речі, молодому татові теж можна дати попити відвар з насіння кропу. Його ЦНС теж зазнає величезного стресу у зв’язку з новими незвичними обов’язками.
  4. Не забудьте провести алепробу на переносимість дитиною кропового настою. Краще спочатку мамі пити кроповий чай і годувати дитину грудьми. Потім вводити відвар малими дозами в харчування дитини, і за відсутності алергічної реакції, довести обсяг до оптимального.

Це все, що потрібно знати молодим батькам про насіння кропу для новонароджених. Використовувати їх чи ні для покращення роботи ШКТ дитини – вирішувати вам.

Але цей простий засіб допоміг мінімізувати коліки та здуття живота не в одного покоління немовлят.

Колікам – ні! Кріп – наша відповідь!

Укропная вода від колік для новонароджених: рецепт приготування вдома, користь і як правильно давати малюкові

Після народження у малюка у шлунково-кишковому тракті починається активний процес адаптації травної системи до прийому їжі – грудного молока чи суміші. Внаслідок цього процесу, приблизно через місяць, практично у всіх малюків з’являються кишкові кольки. Вони викликані зайвим газоутворенням та здуттям живота.

Виникають симптоми кишкових колік найчастіше під час годування новонародженого або одразу після нього. Дитина підтискає свої ніжки, заходиться у плачі, червоніє. Полегшення малюкові приносить лише природна дефекація та виведення газів. Будь-якій матусі у такій ситуації хочеться полегшити страждання свого чада. На допомогу прийде перевірений часом засіб – кропова вода .

Укропная вода – перевірений засіб від кольк для малюків

Укропная вода для новонароджених – це розчин фенхельного масла (0,1%). У народі фенхель називають “аптечним кропом”, тому настойку з його плодів назвали кропової водою. Дітям можна давати кропову воду як допомогу з позбавлення від кишкових кольок практично від народження.

Сучасним аналогом кропової води став препарат Плантекс. Він виготовляється з екстракту насіння фенхелю та випускається у вигляді порошку. Його треба розчинити у грудному молоці або воді у пропорції, зазначеній в інструкції. Застосовувати препарат можна з другого тижня після народження. …читати докладніше…

Однак, якщо у малюка, крім кишкових кольок, спостерігаються й інші симптоми розладу травлення, кропова вода не допоможе. При розладі стільця (запор, пронос), здуття живота та погіршенні апетиту треба звернутися до лікаря.

У чому користь уропа та кропової води

Препарати на основі кропу і фенхелю мають велику кількість корисних властивостей:

  • Очищає організм від гнильних утворень та допомагає виробленню та вирощуванню корисної мікроскопічної флори;
  • Знижує та розслаблює спазми гладких м’язів;
  • Сприяє полегшенню надходження крові майже всім куточкам, розширює судини;
  • Розширюючи, зменшує тиск на стінки кишок;
  • Є сечогінним засобом;
  • В організмі заспокоює та знімає запальні процеси;
  • Стабілізує роботу серця;
  • При постійному прийомі, збільшує прохід у бронхах, знімає опір повітряних потоків, що у бронхи, і дає застоюватися їм у дихальних шляхах;
  • При кашлі розбавляє мокротиння та сприяє її виведенню;
  • Покращує виділення жовчі;
  • Поліпшує апетит;
  • Підсилює лактацію у матері.
  • Є чудовим засобом від запорів.
  • Має антибактеріальні властивості.
  • Покращує роботу нирок.
  • Заспокоює, благотворно впливає на нервову систему та сон.
  • … і допомагає загоєнню виразок, усіляких ран та переломів.

Кріпка вода чудово справляється з виведенням газів у немовлят за рахунок зняття спазму мускулатури кишечника. Її регулярне застосування дозволить позбавити малюка від больових відчуттів та покращить процес травлення.

Відзначено також користь кропової води для жінок, які годують грудьми – вона збільшує лактацію, нормалізує травлення, має легку заспокійливу дію.

ДЛЯ МАМИ: Якщо випити півсклянки кропової води приблизно за півгодини до початку годівлі малюка, то це покращить склад молока, збільшить його вироблення і, можливо, позбавить необхідності давати засіб від кольок дитині. ЧИТАЄМО ТАКОЖ: Кріп при грудному вигодовуванні – користь для мам та малюків

Укропная вода при дитячих коліках – доктор Комаровський

Купити або приготувати вдома кропову воду (рецепт приготування)

Придбати готову кропову воду досить проблематично. Купити її можна в аптеках, що мають рецептурний відділ, де роблять ліки дома за рецептом. Ціна на кропову воду в середньому становить 150 грн. за 100 мл.

Але не варто впадати у відчай, якщо аптеки з рецептурним відділом поруч немає. В цьому випадку можна купити «Плантекс», який готують із плодів фенхелю або «аптечного кропу». Він продається в пакетиках у сухому вигляді.

«Плантекс» можна давати немовляті вже з двотижневого віку, саме з того часу, коли у малюка починаються кишкові кольки.

Також замість кропової води і «Плантексу» від кишкових кольок новонародженого позбавлять і такі лікарські препарати, як «Саб-Сімплекс» та «Еспумізан».

Рецепт приготування кропової води в домашніх умовах дуже простий:

  1. Насипати в склянку (250 мл) чайну ложку сухого, попередньо подрібненого в кавомолці або блендері, насіння фенхелю.
  2. Залити гарячою водою.
  3. Дати настояться 40-45 хвилин.
  4. Процідити.
  5. Водичку слід додати в зціджене молоко/дитячу суміш трохи більше однієї ложечки і дати новонародженому. Для дуже маленьких немовлят з двох тижнів до місяця потрібно капати по 15 крапель на язичок. Зберігати день.

Можна приготувати кропову воду, використовуючи ефірну олію фенхелю. Треба розчинити в літрі води 0,05 г олії. Такий розчин може зберігатися близько місяця у холодильнику. Надалі його нагрівають до кімнатної температури перед прийомом.

Як приготувати кропову воду, якщо не знайшлося фенхелю?

Замість них можна просто використати насіння звичайного кропу:

  1. Насіння кропу (1 ч. л.) залити окропом (1 склянка).
  2. Дати настояться протягом години.
  3. Процідити.

За наявності свіжого кропу малюкам можна заварити кроповий чай. Для цього одну столову ложку подрібненої кропової зелені залити 100 мл окропу та настояти близько години. Процідити, остудити та застосовувати як кропову воду.

Вода для виготовлення будь-якого засобу повинна братися очищена, а весь посуд перед приготуванням обполіскується окропом. Малюкам до місяця дають лише свіжоприготовлену кропову воду.

Спосіб та кількість застосування кропової води

Як давати малюкові кропову воду залежить від способу вигодовування.

Дітям, що перебувають на грудному вигодовуванні, кропову воду дають з ложечки, а штучним можна налити в пляшечку. Хоча теж найкращим способом прийняття лікарського засобу стане ложка – так зручніше дозувати прийом кропової води.

Приймати кропову воду треба перед годуванням малюка.

Якщо малюк відмовляється приймати засіб від кольок, потрібно зробити його смак більш знайомим. Для цього перед тим, як напувати кроповою водою новонародженого, змішати її з невеликою кількістю грудного зцідженого молока (адаптованої суміші).

Перша початкова доза кропової води становить одну чайну ложку. Давати кропову воду треба перед їжею, спочатку тричі на день. Потрібно уважно спостерігати за реакцією малюка. За відсутності негативних симптомів у дитини дозування кропової води збільшується до шести разів на добу.

Скільки давати кропової води зі зростанням дитини залежить від її індивідуальних особливостей. Якщо процес травлення нормалізувався, прийом кропової води треба припинити, якщо ні – продовжувати. Ближче до першого півріччя проблема з кишковими кольками перестає бути актуальною. Маля вже адаптувалося до нового життя і його організм чудово справляється з “переробкою” молока.

За темою болів у животі:

Укропная вода для мами, що годує: корисні властивості

Про кропову воду знають усі жінки, у яких є діти. Рецепти приготування цих простих ліків передаються від матері до дочки, а нові покоління переконуються в ефективності кропу, коли в сім’ї народжується малюк. Укропная вода для мами, що годує – найпростіший засіб для підвищення лактації і від кольків у малюка.

Кріп – звична приправа і лікувальна рослина, що має масу корисних властивостей. В ароматній траві та насінні багато вітамінів та мікроелементів.

Мамочки в період грудного вигодовування обмежені у виборі їжі, тому кріп як джерело вітамінів С і В, заліза, нікотинової та фолієвої кислоти стає справжньою знахідкою.

Речовини цієї пряності допоможуть налагодити роботу кишечника, позбавлять здуття живота, вирішать проблему запорів і, що особливо важливо для мами, що годує, посилять лактацію і позбавлять малюка від хворобливих кольк.

Ефект проявиться, якщо додавати приправу в їжу, але дія буде більш вираженою при вживанні кропової води.

Ліки готують із кропу або фенхелю. Аптечні вітрогонні препарати зазвичай містять фенхель, але в домашніх умовах можна приготувати настій зі звичайного кропу.

У багатьох малюків на 3-4 тижні життя виникають шлункові кольки. Крихітка реагує на цю неприємність гучним криком і приводить молодих батьків у занепокоєння. У цей час відбувається активне формування травної системи та її заселення корисною мікрофлорою.

Як часто буває, ці корисні перетворення супроводжуються неприємними відчуттями. Проста кропова вода для лактації попутно усуне здуття живота. Невелика частина корисних речовин із трав’яного напою, прийнятого мамою, потрапить до дитини під час годування, і цього цілком достатньо досягнення потрібного ефекту.

Кріп і фенхель – далекі родичі. Аптечні препарати від здуття живота та для посилення лактації виробляють із насіння фенхелю, дія якого аналогічна ефекту від застосування кропу.

Єдиний вид цієї рослини, що культивується, добре відомий кожному як традиційна приправа. Рослина використовують не тільки в кулінарії, ліки з неї п’ють як седативний, спазмолітичний та сечогінний засіб.

Різноманітність видів фенхелю набагато ширша. У цієї південної рослини виражений анісовий аромат, але в іншому він відрізняється від кропу лише активнішим впливом. Аптечну кропову воду роблять із насіння фенхелю.

Фенхель має більш виражену відхаркувальну і спазмолітичну дію, а кріп — сечогінну.

Травлення новонароджених продовжує вдосконалюватися після народження. Незріла система не виробляє ферменти, без яких неможливе повноцінне засвоєння їжі. Процес становлення супроводжується утворенням і накопиченням газів у кишечнику – це вони викликають біль і не дають спокою крихті та його батькам.

Як зрозуміти, що малюка мучать кольки? Дитина заявляє про те, що їй погано, коли вона:

  • Голосно плаче;
  • Сучить ніжками і намагається підтягти їх до живота.

Зазвичай кольки трапляються ввечері, близько 17-19 години і тривають хвилин 15. Якщо нічого не робити, напади можуть пройти самі, але іноді вони частішають, стають тривалішими і вимотують дитину. До затяжних кольків може приєднатися розлад шлунка, малюк повільно додає у вазі, вередує.

Як правило, коліки припиняються, коли малюкові виповнюється три-чотири місяці, але ви можете полегшити неприємні відчуття. Це і є відповідь на запитання «Чи варто пити кропову воду мамі, що годує?».

Мама може приймати ліки сама або додати їх до зцідженого молока і дати дитині з пляшечки.

Фармацевтична промисловість випускає чимало препаратів від кольків, але вони можуть надавати побічну дію. Почніть з народних методів, найпростіший і найнадійніший з яких – кропова вода.

Як давати кропову воду новонародженому, вам підкаже кожна матуся, яка зіткнулася з цією проблемою: чайну ложку ліки давайте дитині 3-4 рази на день. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, змішайте краплі з харчуванням або просто напоїть його з ложечки.

Дотримуйтесь дозування та не намагайтеся закріпити ефект, збільшуючи рекомендовану порцію.

Максимальна одноразова доза для місячного малюка – 15 крапель (45 крапель на добу).

Дія кропу на лактацію загальновідома. Знахарки стверджують, що достатньо підвісити мішечок із травою або насінням у місці годування дитини грудьми. Кажуть, що навіть запах здатний активізувати вироблення молока.

Дане твердження можна перевірити досвідченим шляхом, але не трапиться нічого поганого, якщо ви підкріпите ефект, випиваючи по половині склянки кропової води за півгодини перед годуванням.

Однак слід розуміти, що боротьба за достатню лактацію не може обмежуватися лише цим способом.

Кропова вода, випита мамою, що годує, одночасно збільшує об’єм молока, покращує його якість і позбавляє дитину від кольків.

Аптечні препарати в даному випадку нічим не перевершують саморобні ліки. При дотриманні правил гігієни та рецептури сміливо можна давати кропову воду власного виготовлення немовляті та приймати її самої.

Для мами не важко приготувати відвар:

  1. Повну столову ложку насіння залийте склянкою окропу.
  2. Настоюйте 15 хвилин під кришкою.

Щоб зробити ліки зі свіжої трави, знадобиться столова ложка подрібненої зелені та півлітра окропу.

Воду із фенхелю приготувати ще простіше:

  1. Купуйте в аптеці олію фенхелю.
  2. Додайте одну-дві краплі олії в літр води.

Чи можна пити більш концентрований розчин? Ні, поки ви годуєте дитину грудьми, суворо дотримуйтесь рецептури. Олія фенхелю концентрована, надлишок його речовин може зашкодити вам і малюкові.

Якщо вам подобається смак свіжого кропу, можна вживати його, коли дитині виповниться десять днів.

Настій зберігають у холодильнику не більше 30 днів у скляному посуді із щільно пригнаною кришкою.

Навіть такий нешкідливий засіб корисний не всім. Матері, що годують, доведеться відмовитися від цього засобу за наступних умов:

Низький артеріальний тиск

Рослина містить речовину анетин, що розширює судини. Рівень тиску знижується ще більше, можливий занепад сил, запаморочення та непритомність. У цьому випадку кріп можна замінити кмином, фенхелем або анісом, які діють аналогічно.

  • Харчова алергія
  • Перед тим, як пити краплі чи настій, згадайте, чи немає у вас індивідуальної непереносимості.
  • Жовчокам’яна хвороба
  • Речовини активізують вироблення жовчі, що може бути небезпечним при даному діагнозі.
  • Якщо протипоказань немає, пийте перевірений народний засіб і будьте здорові.
  • Не можна вважати, що будь-який крик немовля викликаний кольками, і намагатися усунути неприємності простими засобами. Здуття живота, яке буває у всіх немовлят, припиниться до першого року життя, але деякі симптоми вимагають невідкладних дій:
  • Коліки трапляються щодня, продовжуються довго і не минають після відходження газів.
  • У дитини змінений стілець.
  • Дитина відстає у вазі.
  • Перші коліки сталися у 4-6-місячному віці.

Якщо ви наголошуєте на ці ознаки, обов’язково зверніться до лікаря для обстеження.

Як пити кропову воду мамі, що годує: насіння кропу для лактації при ГВ

Як чудово зеленіли ваші грядки кроповою травою! Настає черга осені, і тепер свіжі паростки змінилися високими і могутніми стеблами, які вінчають парасольки з насінням. У їхнє завдання входить планування майбутнього врожаю, але також вони можуть бути корисними і цього року. Маленьке насіння таїть у собі чималу силу, яка буде корисна для будь-якої мами, що годує.

Ароматне насіння лягає в основу чаю. Цей чай буде незамінним помічником під час грудного вигодовування.

ЧИТАЄМО ТАКОЖ: чай при грудному вигодовуванні Кріп корисний не тільки своєю зеленню, але і насінням

Чи є ще способи використання насіння? Парасольки дають неповторний аромат, будучи доданими до помідорів та огірків при консервації.

Вони будуть незамінні при готуванні запашних масел та оцтів. Не забудьте про можливість використати їх для маринаду. Риба та м’ясо заграють новими смаковими відтінками.

Страви з овочів та бобів підкреслять свою особливість, а також насіння використовується для приготування приправ.

Екстракт зонтичного насіння теж знайшов своє застосування. Його навчилися використовувати в аптечних засобах, парфумерії та косметиці.

склад

Таємниця насіння кропу давно побачила світ. У їхньому складі велика кількість вуглеводів, жирів та білків, що складаються з амінокислот, у тому числі є і незамінні.

Зелена трава кропу є низькокалорійною (40 ккал) і містить велику кількість вітаміну С. На 100 г трави – 100 мг! З цією кількістю вона обскакує навіть лимон та інші цитрусові.

Трава – криниця також і вітаміну А і бета-каротину, який є йому найближчим родичем. Трохи менше в кропі вітамінів групи В (В9, В6, В5, В2, В1), Е та РР. Мінералами ця зелень теж не обділена.

У ній ви знайдете корисні марганець, мідь, магній, кальцій, калій та фосфор.

Користь насіння

Кропне насіння давно відоме благотворним впливом на організм матерів у період лактації та малюків немовлятного віку. Вони налагоджують роботу ШКТ, допомагають очищенню організму, посилюють метаболізм і сприяють схуднення.

Відвари, чаї та настої мають такі властивості:

  • сечогінний, жовчогінний, потогінний та відхаркувальний засіб;
  • виражений спазмолітик;
  • гіпотензивні властивості;
  • заспокійливий, антимікробний та знеболюючий засіб;
  • вітрогінний ефект;
  • стимуляція лактації (що найбільш необхідно під час грудного вигодовування).

ЧИТАЄМО ТАКОЖ: користь фенхелю при грудному вигодовуванні

У зелені кропу також є ряд показань до застосування:

  • профілактичні заходи щодо нормалізації тиску у гіпертоніків, а також при хворобах серця та судин;
  • сприяє більш ефективному травленню та метаболізму за рахунок великої кількості клітковини;
  • сечогінна властивість, необхідна для лікування циститу при грудному вигодовуванні;
  • бактерицидна властивість;
  • здатність швидко загоювати рани;
  • відхаркувальний ефект (ефективний при лікуванні бронхітів, трахеїтів та кашлю).

Кріп – природні ліки від багатьох хвороб, його можна вживати навіть при грудному вигодовуванні, не боячись завдати шкоди дитині.

Лікування колік у немовлят

Перший місяць карапуза супроводжується початком важкого періоду як для малюків, так і для мам. Кишкові кольки починають мучити крихт як під час годування, так і після нього (рекомендуємо прочитати: як лікувати кольки у немовлят?).

На 3-4 тижні кишечник малюка починає пристосовуватися до нової їжі, а також активне його наповнення корисною мікрофлорою. Дивитися, як страждає карапуз нестерпно. Малюк починає голосно плакати, кричати. При цьому його личко червоніє, а животик роздмухується від газиків.

Він гукає ніжками, погано спить, а значить вимотуються і його батьки.

Допоможе правильний і роками випробуваний засіб – кропова вода. Усього одна чайна ложечка цієї води, яку потрібно давати 3-4 рази на день, і ви помітите, наскільки менш вираженими стануть спазми, а газики простіше відходитимуть. Живіт перестане хворіти, а значить, вашого малюка і на вас чекають прекрасні та довгоочікувані сновидіння.

Укропная вода буде корисна і матерям, що годують. Варто випивати по ½ склянки цього напою перед кожною годівлею, і ви відчуєте, що молока стає більше. Чудовим є ще й той момент, що якість грудного молока також стає кращою. Пийте засіб постійно, і ви забудете про проблеми із травленням, відчуєте заспокійливий ефект.

Фенхель та кріп – що спільного?

Фенхель і кріп не одне й теж, хоча багато хто вважає саме так. Зовні вони схожі – це парасольки з насінням, але на цьому схожість закінчується. Інша назва фенхелю “кріп аптечний”. Назва того звичного запашного кропу, що росте на городах, «кроп пахучий» або «городний кріп».

Препарат, що продається в аптеках, містить ефірну олію плодів фенхелю, яке змішане з водою у співвідношенні 1:1000. Такий засіб успішно справляється із проблемою дитячих кольк. Застосовувати його можна вже із двох тижнів життя. Для одноразового прийому береться 1 чайна ложка. Вживати лікарський препарат варто 3 десь у день.

Кріпка вода з фенхелю або кропу може бути приготовлена ​​і в домашніх умовах. Плоди обох рослин з легкістю можна придбати в аптеках. Пахучий кріп поступається фенхелю у здатності позбавляти новонароджених крихт від болючих кольок.

Кріпну воду можна давати новонародженій дитині по чайній ложечці, це допоможе позбавитися малюку від ліків.

Протипоказання

Протипоказання до застосування кропу є лише одне – постійно знижений тиск. Ця заборона обумовлена ​​вмістом у плодах анетину, який робить судини розширеними, внаслідок чого артеріальний тиск може ще більше знизитися. Мамам-гіпотонікам рекомендується використовувати інші засоби для стимуляції лактації:

Годуючі матері, схильні до алергії, а також камені в жовчовивідних шляхах, повинні приймати кропову воду дуже обережно, так як рослина має властивість викликати посилене утворення жовчі. Це призведе до того, що хвороба може вступити до стадії загострення.

Знаючи, що вище перерахованих протипоказань у матері немає, можна почати вживання свіжого кропу вже через 10 днів після народження дитини. Не варто зловживати корисною водою. Занадто часто її споживання та передозування здатні викликати метеоризм та розлад шлунка.

Стимуляція вироблення молока

Як збільшити кількість грудного молока, що виробляється? Довга історія людства накопичила чималий досвід у цій галузі. Кошти народної медицини пропонують різні варіанти.

Відвари, чаї або настої з насіння кропу слід готувати лише з аптечної сировини. Досягти найкращого ефекту можна, якщо потовкти насіння у ступці або використавши для цієї мети блендер.

Тепер розповімо про способи приготування і про те, як пити кропову воду мамі, що годує.

ЧИТАЄМО ДЕТАЛЬНО: як збільшити кількість молока при грудному вигодовуванні?

кроповий чай

З насіння кропу матуся може зробити чай, який благотворно впливатиме на лактаціюЧИТАЄМО ТАКОЖ: препарати для поліпшення лактації

Чай – це дуже доступний і простий спосіб посилити вироблення грудного молока в післяпологовий період. Зробити такий напій можна самостійно.

  1. Перемелене насіння в кількості 1 столової ложки покласти в кухоль.
  2. Заварити окропом (250 мл).
  3. Гуртку накрити зверху і дати настоятися.
  4. Перед вживанням процідити.

Досягти позитивного ефекту можна дотримуючись простих правил прийому. Пити чай потрібно невеликими ковтками перед кожною годівлею. Курс – не менше двох діб.

Відвар

Для приготування відвару при ГВ вам знадобиться 1 столова ложка попередньо перемеленого насіння. Вказану кількість слід залити окропом (1 літр). Варити суміш близько 7 хвилин на повільному вогні або за допомогою парової лазні. Охолоджений відвар слід процідити перед вживанням. Приймати по 1 столовій ложці 5-6 разів на день перед кожною годівлею.

Настій

Чайну ложку подрібненого кропового насіння слід залити 250 мл окропу. Напою дають змогу настоятися у теплому місці. Час наполягання: 2:00. Перед вживанням процідити.

Приймати по 2 столові ложки 6 разів на день за 25 хвилин до годівлі. Можливий інший спосіб прийому: пити невеликими ковтками об’єм ½ склянки 3 рази на день.

При цьому намагатись утримати настій у роті деякий час.

Олійний розчин

Для приготування настоянок з фенхелем необхідно дотримуватися дозування, так як ефірна олія є досить концентрованим продуктом.

Олія фенхелю допоможе приготувати корисну кропову воду.

Для приготування знадобляться 1-2 краплі ефірної олії та 1 літр води. Дозування масла таке маленьке, оскільки воно є сильним концентратом. Не сумнівайтеся, що така невелика кількість принесе відчутний ефект.

Вживати отриманий розчин слід протягом одного місяця. Зберігати його краще в холодильнику.

Засоби підвищення лактації

Народна медицина радить наступні трави:

У продажу є лактогонні збори, в яких перераховані вище трави зустрічаються. Приклади таких препаратів: «Лактогон», «Лактаміл», «Лактофіл», «Матухня», «ЛактоМама», «Лактафітол» (рекомендуємо прочитати: як пити суміш для мам, що годують «Лактаміл»?).

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Чи можна давати немовляті кропову воду і як приготувати в домашніх умовах

Укропная вода для новонароджених виготовляється у промислових умовах. Напій, який можна придбати в аптеці, роблять із насіння фенхелю. З рослини видобувають концентрат, який надалі розбавляють звичайною водою. Так виходить лікарський засіб на рослинній основі, який педіатри повсюдно призначають дітям першого року життя. До складу продукту входять ефірні олії, вітаміни, мінерали, амінокислоти.

Користь кропового напою полягає в наступному:

  • допомагає від кольків;
  • розслаблює спазми;
  • заспокоює нервову систему дитини;
  • сприяє очищенню судин;
  • усуває запальний процес у травному тракті;
  • рятує від запорів;
  • має сечогінну дію, чим запобігає захворюванням сечовидільної системи.

Шкідливість кропової води проявляється в одного немовляти з тисячі, тому в більшості випадків напій є безпечним. Негативна реакція організму полягає у алергії. Нерідко причиною стає передозування. Також при надмірному вживанні води немовлям може розвинутися діарея.

Приготування в домашніх умовах

Оскільки виробники фармацевтичного засобу «Кріпна вода» видобувають ефірний концентрат із насіння фенхелю, зробити це самостійно не вдасться. У домашніх умовах батьки готують напій для новонароджених із звичайного кропу або олії фенхелю.

  • З насіння кропу чи стебел. Сировину необхідно висушити та подрібнити. Одну столову ложку отриманого продукту заварюють у склянці окропу, накривають рушником та настоюють протягом години. Після цього проціджують та дають дитині в комфортній температурі.
  • З насіння фенхелю. Необхідно попередньо потовкти насіння у ступці або перемолоти за допомогою кавомолки. Одну чайну ложку сировини заливають 200 мл окропу і залишають на 40 хвилин. Після часу проціджують і остуджують.
  • З олії. Придбати олію фенхелю можна в будь-якій аптеці чи косметичному магазині. У літр окропу додають 5 мл концентрату і добре розмішують. Дають дитині після доведення до кімнатної температури.

Якщо коліки у новонародженого мають гострий характер і супроводжуються вираженим погіршенням самопочуття, слід скористатися ефективнішими засобами. У комплексі з кроповою водою добре допомагають легкий масаж живота в напрямку за годинниковою стрілкою, тепла грілка або пелюшка, прикладена до хворобливої ​​області.

Якщо в результаті використання кропового напою у дитини з’явилася алергія, варто негайно припинити вживання. Потрібно звернутися до лікаря для вибору подальшої тактики дій. При негативній реакції на рослинний засіб педіатр призначить вторгнень препарати, які не всмоктуються в кишечник, але мають сильний терапевтичний ефект.

Як приготувати кроповий чай

Якщо є свіжий зелений кріп, то для дитини при підвищеному метеоризмі можна приготувати чай. Головною відмінністю буде те, що засіб готується із листя, а не з насіння кропу. Для цього слід дотримуватися чіткого алгоритму, одним з найефективніших є наступний рецепт :

  1. подрібнити зелень за допомогою ножа чи блендера;
  2. закип’ятити 250 мл води, після чого додати до неї зелень;
  3. зняти заготівлю з вогню та залишити до повного остигання – приблизно на 40–50 хвилин;
  4. процідити та давати дитині у віковому дозуванні.

Не рекомендується довго зберігати дитячий чай. Після приготування напій можна залишити у холодильнику, а перед кожним прийомом підігрівати потрібну порцію. Свіжий продукт придатний для вживання протягом 12 годин.

Рекомендується щодня готувати нову порцію кропового чаю, оскільки вчорашній відвар, що забродить, може надати протилежну дію і посилити газоутворення в кишечнику.

Як давати чай дитині

Багато батьків помилково дають відвар перед годуванням, щоб зменшити силу метеоризму. В даному випадку мами стикаються в одній і тій же проблемі: дитина відмовляється від їди. Щоб уникнути такої ситуації, слід пропонувати кропову воду після їжі.

Застосування домашнього засобу також може спричинити труднощі, оскільки у дітей у перші півроку життя присутній виштовхуючий рефлекс – все, що потрапляє новонародженому в рот, відразу виштовхується язиком. Оптимальним варіантом є пляшечка. Якщо батьки не хочуть використати цей спосіб, можна дати напій із ложки або шприца. Ближче до 6 місяців зручніше використовувати поїльник.

Іноді знайомі підказують, що в кропову воду варто додати цукор для поліпшення смаку. Проте додаткове надходження сахарози сприяють посиленню метеоризму.

Скільки можна давати кропової води

Дозування рослинного засобу залежить від віку дитини. В аптечних ліках допустимий обсяг зазначений в інструкції із застосування. Якщо готувати ліки самостійно, ніхто не може назвати максимально дозволену кількість. Краще порадитися попередньо з педіатром, описавши пропорції рослинної сировини і води, що використовуються.

  • Застосовувати відвар можна в дітей віком після двох тижнів. У перші 14 днів життя давати немовляті рослинні ліки протипоказані.
  • Перша порція кропової води має перевищувати 10 крапель. Протягом наступних 4-6 годин слід слідкувати за реакцією дитини.
  • Якщо негативні прояви відсутні, то наступне годування можна збільшити порцію в півтора рази.
  • Після двох місяців можна давати відвар по чайній ложці тричі на день.

При використанні кропової води необхідно розуміти, що плач, поганий сон і підвищений занепокоєння не завжди викликані газоутворенням в кишечнику. Якщо немовля продовжує поводитися неспокійно, то варто показати його педіатру і отримати напрямок до вузьких фахівців.

Як пити мамі

Укропная вода буде корисна для мами. Якщо жінка годує грудьми дитину, можна не давати їй відвар додатково. Досить щодня випивати кропову воду мамі.

У перший прийом слід прийняти трохи більше половини склянки приготованого відвару. Якщо негативної реакції у дитини не виникло протягом наступної доби, то наступного дня можна випити 2/3 склянки.

Кропова вода через грудне молоко надходитиме в травний тракт дитини. До того ж рослинний засіб позитивно вплине на жінку:

  • стабілізує стілець, з яким часто виникають проблеми після пологів;
  • нормалізує сон;
  • відновить роботу нервової системи;
  • прискорить скорочення матки після пологів;
  • заповнить дефіцит необхідних вітамінів та мікронуклієнтів;
  • підвищить імунітет

Для полегшення стану дитини та профілактики кольків жінці необхідно систематично вживати кропову воду.

Кропова вода – це ефективний рослинний засіб від проблем із травною системою. До його основних переваг належить безпека, доступність та швидкий результат. Перед використанням необхідно проконсультуватися з лікарем, він підкаже скільки часу пити засіб і якого дозування дотримуватися.

Насіння кропу для новонароджених

Перші місяці після народження немовля – це досить складна пора, оскільки організм ще не повністю сформувався, і можуть спостерігатися збої в його функціонуванні. Діти часто страждають від підвищеного газоутворення і від кольк, які можуть не давати їм спокою досить довгий час. Питання, як допомогти своїй дитині, постає перед багатьма молодими батьками. Мами та тата зі стажем радять використовувати насіння кропу для новонароджених, які мають подібні проблеми.

ШКТ немовляти

Осмислення процесів, що відбуваються у внутрішніх органах дитини, дозволить досить швидко зорієнтуватись у питаннях допомоги немовляті.

Становлення шлунково-кишкового тракту новонародженого це складний процес. Тільки на кінець першого року життя його робота стабілізується. До цього терміну виробляються в повному обсязі ферменти, підшлункова залоза ще слабка і дає мало жовчі, кількості якого замало нормальної роботи організму.

Мікрофлора кишок не стабільна. Дитина страждає від метеоризму, відбувається часте відрижка, кишечник спорожняється нерегулярно. У міру розвитку внутрішніх органів все стає на свої місця. Але до того, поки це не станеться, у малюка може бути порушений сон та апетит. Навіть новонароджені з відмінним здоров’ям у перші кілька місяців життя страждають від частого здуття живота.

Безумовно, прискорити процес формування ШКТ неможливо, але надати допомогу дитині цілком під силу батькам.

кропу пахучого плоди для новонароджених

Не дивлячись на те, що не всі батьки довіряють народним засобам, одне з них є найкращим та перевіреним часом від колік та метеоризму у немовлят. Насіння кропу для новонароджених, які мають подібні проблеми, використовують дуже давно і успішно.

Насіння кропу новонародженим допомагає:

  • розслабити гладку мускулатуру кишечника, внаслідок чого зменшується тиск на його стінки, що у свою чергу знижує газоутворення, та кольки у немовляти проходять;
  • вивести продукти бродіння та нормалізувати стілець дитини;
  • порушити апетит;
  • як сечогінний та жовчогінний засіб;
  • покращити роботу серцево-судинної системи та нирок;
  • нормалізувати сон у немовлят.

Так що насіння кропу для новонароджених є незамінним засобом, який завжди потрібно мати під рукою.

В аптеках часто продають готову «Кріпну воду». Вона цілком підходить для вживання малюками, але має невеликий термін придатності. Тому багато мами воліють готувати відвар самостійно.

Як заварити насіння кропу для новонародженого

Підходить для приготування такого відвару насіння кропу городнього та аптечного (фенхель).

Кріпний відвар для новонароджених готують наступним чином:

  1. Насіння кропу необхідно промити у теплій кип’яченій воді.
  2. Столову ложку насіння подрібнити у млині або кавомолці.
  3. Отриману крупу заварити в 100 мл окропу і залишити наполягати до повного остигання. Зазвичай цього потрібно 40 – 45 хвилин.

Також кропове насіння для новонароджених може бути приготовлене на «водяній бані»:

  1. Насіння необхідно «парити» приблизно півгодини на 200 мл води.
  2. Готовий відвар необхідно довести до первинного обсягу рідини. Зробити це можна, використовуючи охолоджену кип’ячену воду.

Також досить ефективний кроповий чай для новонароджених зі свіжої зелені кропу. Але зелень має бути вирощена виключно в домашніх умовах. Будь-які запевнення продавців овочів, що кріп, який вони продають, виключно органічний, заради здоров’я дитини повинні бути поставлені під сумнів.

Отже, домашній кріп дрібно нашаткувати і заварити склянкою окропу. За 20 хвилин напій готовий.

Але слід пам’ятати, що відвар із насіння діє ефективніше.

Увага! Відвар будь-якого варіанту приготування перед вживанням слід ретельно процідити через кілька шарів марлі. А щоб мати повну впевненість у тому, що дрібні частинки насіння відсіялися, варто процідити рідину через вафельний рушник або органзу або лавсан. Це щільніші тканини з хорошою пропускною здатністю. Тканина має бути нова, добре випрана з дитячим милом і прокип’ячена.

Як давати кропову воду новонародженому

Кріпний відвар можна застосовувати починаючи прямо з перших днів життя дитини. Пропонувати його новонародженому слід невеликими порціями. Кількість, необхідне немовляті для досягнення результату, краще уточнити у неонатолога, але це чайна ложечка на одне годування.

Випаювати немовляті відвар варто за 15 – 20 хвилин до годівлі. Тоді відвар встигне сприятливо вплинути на кишечник.

Слід знати, що діти часто ставляться до відвару з насіння кропу дуже негативно і відмовляються його приймати. Мамам доводиться йти на різні хитрощі. Хтось додає його у пляшечку з водою, хтось підмішує у молоко, хтось у суміш для годування. У способі прийому кропового настою у кожної мами є свій секрет.

Рекомендації та поради:

  1. Насіння кропу городного має купуватися виключно в аптеці! Для харчування дітей категорично не підходить насіння, що продається в магазинах «Все для саду».
  2. Не варто готувати кроповий відвар для новонароджених на тиждень наперед. На 3-4 вживання буде цілком достатньо.
  3. Разом з малюком кропову воду корисно пити і мамі, що корить. Це сприяє покращенню лактації, а також нормалізації сну, що, звичайно ж, благотворно подіє на центральну нервову систему. До речі, молодому татові теж можна дати попити відвар із насіння кропу. Його ЦНС теж зазнає величезного стресу у зв’язку з новими незвичними обов’язками, що з’явилися.
  4. Не забудьте провести алепробу на переносимість дитиною кропового настою. Краще спочатку мамі пити кроповий чай і годувати дитину грудьми. Потім вводити відвар малими дозами харчування дитини, і за відсутності алергічної реакції, довести обсяг до оптимального.

Це все, що потрібно знати молодим батькам про насіння кропу для новонароджених. Використовувати їх чи ні для покращення роботи ШКТ дитини – вирішувати вам. Але цей простий засіб допоміг мінімізувати коліки та здуття живота не в одного покоління немовлят.

Колікам – ні! Кріп – наша відповідь!

Укропная вода для новонароджених у домашніх умовах

Коліки виникають у багатьох новонароджених, викликаючи у батьків бажання допомогти малюку будь-яким способом. Укропная вода вважається дієвим засобом, що полегшує коліки. Чи справді вона корисна і як приготувати таку рідину для малюка?

Користь

Для немовляти

У кропової води відзначають таку дію:

  • Протизапальне
  • Заспокійливе
  • Антимікробне
  • Протисудомне
  • Легкий сечогінний та жовчогінний вплив
  • Усунення головного болю

Така рідина розслаблює м’язи кишечника, що сприяє виведенню газів. Застосовуючи кропову воду регулярно, ви покращите травлення немовляти і позбавите його болю в животику.

Для матері-годувальниці

Також кропова вода благотворно впливає на лактацію. У жінок, що годують, такий засіб нормалізує роботу травного тракту, заспокоює, а також стимулює виробництво молока.

  • Укропная вода може допомогти малюкові при коліках і навіть стати причиною здуття.
  • На цю рідину може розвинутись алергія.

Рецепт для приготування в домашніх умовах

Хоча воду називають в основному кроповою, найчастіше для її приготування використовується не кріп, а фенхель (його іншою назвою є аптечний кріп).

Втім, приготувати кропову воду в домашніх умовах можна як з фенхелю, так і з кропу – насіння цих рослин. Вода для приготування цього напою має бути очищеною, а весь посуд потрібно обполіскувати окропом перед використанням. Дітям першого місяця життя давати кропову воду слід лише у свіжоприготовленому вигляді.

З насінням фенхелю

У керамічну ємність засипте подрібнене або ціле сухе насіння фенхелю (3 грами) і залийте окропом (200 мл). Спочатку ємність слід потримати на водяній бані протягом двадцяти хвилин, а потім настояти близько 45 хвилин (якщо насіння використовувалося цілим, то наполягати потрібно довше). Після проціджування давайте дитині.

З насінням кропу

Чайну ложечку насіння кропу слід залити склянкою води, що закипіла, і настояти близько однієї години. Дитині таку воду дають після проціджування.

Зі свіжого кропу або фенхелю

Якщо у вас є свіжий кріп або фенхель, можна заварювати чай. Укропная зелень подрібнюється, столова ложка сировини заливається 100 мл окропу. Засіб наполягають одну годину, проціджують та остуджують. Такий чай застосовується як і кропова вода.

Фенхелева ефірна олія

Для приготування кропової води також придатне фенхелева ефірна олія. На літр води беруть 0,05 мл аромамасла фенхеля. Розчин тримають у холодильнику до одного місяця, а перед вживанням нагрівають, щоб рідина була кімнатної температури.

Дозування

Початкове дозування кропової води – чайна ложечка. Її дають тричі на день, спостерігаючи за реакцією немовляти. Якщо малюк не відреагував на отримання кропової води негативними симптомами, кількість прийомів засобу можна збільшити до 6 на добу.

Як довго давати кропову воду, залежить від дитини. Щойно травлення нормалізується, давати рідину не потрібно.

Як і коли давати кропову воду?

Малюкам, які отримують грудне молоко, кропова водичка дається з ложки, а малюкам на штучному вигодовуванні можна наливати цю рідину в пляшечку або шприц без голки, хоча дозувати все ж таки зручніше за допомогою чайної ложечки.

Укропную воду дають до годівлі. Найчастіше її смак подобається діткам і новонароджені п’ють таку рідину із задоволенням. Якщо ж дитина не хоче її пити, можна розмішати кропову воду з невеликою кількістю вже знайомого малюка продукту – жіночого зцідженого молочка або суміші. Якщо мама не хоче допаювати немовля якими-небудь рідинами, щоб не заважати лактації, вона може пити кропову воду сама по половині склянки перед кожним годуванням (за 30 хв).

Якщо дитина мучиться не тільки від кольк, а й від інших розладів травлення (у дитини запор, поганий апетит, пронос), застосування кропової води не буде ефективно. За наявності таких симптомів рекомендуємо показати малюка лікаря.

Сучасний аналог

Аптечним препаратом, що виготовляється з фенхелевого насіння, є аптечна кропова вода і відомий препарат «Плантекс». Цей препарат представлений порошковою формою. Його розчиняють згідно з інструкцією як у воді, так і в жіночому молоці. Давати Плантекс можна новонародженим із віку 2 тижнів.

Думка Є. Комаровського

Відомий лікар рекомендує давати кропову воду новонародженому до 100 мл на добу, хоча Комаровський не вважає, що фенхель або кріп дають якийсь виражений терапевтичний ефект при коліках. Він упевнений, що допоювання навіть звичайною водою допомагає немовляті налагодити травлення, і кропова вода цілком здатна замінити просту воду.

Втім, якщо мама категорично не хоче давати малюкові воду, їй слід забезпечити дитині перебування в умовах оптимального мікроклімату. Тоді необхідності допоювати немовля не буде.

Як приготувати кропову воду для немовляти: скільки давати, протипоказання.

Вперше 2-3 місяці немовляти часто мучать коліки та надлишок газоутворення. Така природна реакція дитячого організму цілком зрозуміла. Адже травна система лише звикає до нових умов життя. Турбуючись за здоров’я, батьки шукають лікарські препарати. Ефективним засобом від кишкових спазмів та запорів є кропова вода для новонароджених. Отже, розглянемо, у чому користь кропового настою, як правильно приготувати і які можуть бути побічні ефекти від прийому ліків.

Користь кропової води для новонароджених

Досліджуючи відгуки батьків можна з упевненістю сказати, що кропова вода – це перевірений засіб для поліпшення травлення та зниження газів у кишечнику. Медикамент ефективно бореться з симптомами метеоризму у малюків і проблемами лактації у жінок, що годують.

Корисні властивості ефірної олії фенхелю широко застосовують у сучасній педіатрії:

  • при кольках;
  • здуття та болі живота;
  • усувають запальні процеси;
  • є сечогінним засобом;
  • очищають організм;
  • покращують процес травлення;
  • нормалізують роботу серцево-судинної системи;
  • надають користь при лікуванні гастриту, виразок та хвороб нирок.

Іноді настій фенхелю може спричинити алергічну реакцію. Тому, перш ніж давати кропову воду для немовляти, проконсультуйтеся з педіатром

Склад та форма препарату

Кропова вода продається у спеціальній ємності (флаконі) – об’ємом 100 мл. Основний її компонент – олія фенхелю. Найчастіше ця лікарська рослина використовується у народній медицині.

До складу препарату, який має заспокійливі властивості, входить всього два компоненти:

Ліки повинні бути в дитячій аптечці постійно, особливо коли в будинку є маленька дитина. Це один з небагатьох домашніх засобів у боротьбі з коліками та вираженим метеоризмом.

Як правильно зберігати?

Щодо термінів зберігання препарату, то в інструкції від виробника зазначено – не більше 1 місяця з моменту відкриття. При цьому кропову воду слід тримати в сухому та прохолодному місці.

Якщо вдома є холодильник, воду можна зберігати на поличці біля дверей. Цей період не повинен перевищувати 30 днів після розтину ліків, а свіжоприготовленої порції – не більше доби.

Як приготувати кропову воду в домашніх умовах

Приготувати кропову воду від кольок можна і в домашніх умовах. Цей процес займе не більше однієї години. Перед тим як заварити плоди рослини, потрібно мати пару грамів насіння фенхелю та кип’ячену воду.

Отже, давайте розглянемо універсальний рецепт приготування кропового настою, який запозичений у наших бабусь:

  • кладемо насіння фенхелю в 200 г склянку;
  • заливаємо окропом і даємо настоятися близько 1 години;
  • процідити настій через сито чи марлю;
  • відвар готовий і його можна давати немовляті.

Знаючи простий рецепт, як самостійно приготувати воду можна заощадити кошти на сімейному бюджеті.

Як правильно давати кропову воду дитині

Дитячі педіатри радять давати кропову воду новонародженим дітям на початку годування. Напувати краще чайною ложечкою, але ніяк не з пляшечки. Таким чином можна уникнути залежності до звикання.

Дозування препарату згідно з інструкцією із застосування не повинно перевищувати наступних норм:

  • давати пити настоянку з кропу, лише після досягнення грудною дитиною віку 28 днів
  • кількість дози за 1 прийом – одна чайна ложечка;
  • при штучному вигодовуванні, кропову воду бажано розбавити сумішшю, або грудним молоком;
  • протягом першої доби слід слідкувати за реакцією дитячого організму, щоб відстежувати можливі побічні ефекти.

Також, від кишкових кольок та здуття живота можна використовувати ліки «Еспумізан». Однак, педіатри віддають перевагу фенхелевій воді, як найбезпечнішій.

Скільки та як часто використовувати?

Кріпну воду дають дитині по 1 чайній ложечці тричі на день, з інтервалом у 2-3 години. Надалі цю дозу ліки можна поступово збільшувати до 5-6 разів на добу. Як правило, через 15-20 хвилин після прийняття настою, біль і спазми в животі знижуються, і малюк почувається комфортніше.

У разі прояву алергічної реакції (шкірних висипань, сверблячки, нудоти) – відмовитися від вживання відвару з кропу. Додатково звернутися по консультацію до педіатра.

Протипоказання

Укропная вода не робить побічних впливів на організм малюка. Проте згідно з інструкцією, протипоказання щодо її застосування, все ж таки є. Препарат заборонено вживати у разі:

  • індивідуальну непереносимість немовляти до окремих компонентів складу препарату;
  • якщо після вживання напою виникала алергічна реакція.

Відгуки матусь.

За відгуками мам, кропова вода не викликає у дитини огиди, хоча є безсмачною рідиною. Малята, які перебувають на грудному або штучному вигодовуванні, вживають настоянку з величезним задоволенням.

Іноді у немовлят може виникнути алергія на окремі речовини кропового настою. І тут прийом лікарського засобу припиняється. Як альтернатива, педіатр може призначити фенхельний чай від коліків або інший лікувальний препарат.

Настоянку з фенхелю та кропу часто використовують як проносне при запорах у немовлят. І причина тут не в ШКТ, а неправильному раціоні харчування мами, що годує.

Про автора

admin administrator