Як довго можна приймати Лотонел

Авторadmin

Як довго можна приймати Лотонел

Лоратадин: питання та відповіді

Лоратадин — антигістамінний препарат тривалої дії. За своєю хімічною структурою є трициклічним селективним блокатором периферичних Н1-гістамінових рецепторів II покоління. Внаслідок дії лоратадину знижується проникність капілярів, усувається спазм гладких м’язів, гальмується розвиток набряку тканин.

При застосуванні в рекомендованій дозі проникає через гематоенцефалічний бар’єр, не чинить клінічно значущої седативної та антихолінергічної дії. Протягом тривалого лікування не виявлено клінічно значущих змін у показниках життєво важливих функцій, лабораторних дослідженнях, даних фізикального обстеження хворого чи електрокардіограмі (ЕКГ). Лоратадин не впливає на активність Н2-гістамінових рецепторів. Не блокує захоплення норепінефрину та фактично не впливає на серцево-судинну систему чи активність водія ритму.

У яких випадках приймають лоратадин?

Лоратадин приймають як лікарський засіб для симптоматичного лікування при таких захворюваннях, як:

  • алергічний риніт — сезонний (поліноз) або цілорічний. Застосовується для усунення таких симптомів, як чхання, свербіж слизової оболонки носа, ринорея, відчуття печіння і свербежу в очах, сльозотеча;
  • хронічна ідіопатична кропив’янка;
  • захворювання шкіри алергічного ґенезу.

Як приймати лоратадин?

Дорослі та діти з масою тіла більше 30 кг приймають препарат у формі таблеток — 1 таблетку (10 мг лоратадину) 1 раз на добу. При порушеннях функції печінки можливе застосування препарату по 1 таблетці через день.

Якщо маса тіла дитини становить менше 30 кг, то у неї застосовують лоратадин у формі сиропу з концентрацією діючої речовини 1 мг/мл:

  • діти віком 2–12 років з масою тіла менше 30 кг — по 5 мл (5 мг) 1 раз на добу;
  • діти віком 1–2 роки — по 2,5 мл (2,5 мг) 1 раз на добу.

Протипоказано застосовувати лоратадин у дітей віком молодше 1 року.

Коли краще приймати лоратадин: вранці чи ввечері?

У лоратадину немає седативного ефекту, і він не викликає сонливості. Отже, можна приймати лоратадин незалежно від часу доби.

Як швидко діє лоратадин?

Після прийому внутрішньо лоратадин добре всмоктується і перетворюється під дією печінкових ферментів на дезлоратадин. Максимальна концентрація препарату в крові досягається через 1–1,5 год після прийому. При цьому помітний протиалергічний ефект від лоратадину відмічають через 30 хв після прийому. Застосування препарату під час прийому їжі може дещо затримувати всмоктування лоратадину, проте це не впливає на клінічний ефект.

Як довго можна приймати лоратадин?

Зазвичай лоратадин приймають після контакту з алергеном або протягом періоду загострення алергії (наприклад сезонної) — в середньому 10–15 днів. Допустимо приймати лоратадин тривало (до 28 днів) або одноразово після одноразового контакту з алергеном.

Чи можна постійно приймати антигістамінні препарати?

Антигістамінні препарати можна приймати щодня протягом тривалого часу. Однак це препарат симптоматичної дії, тому при постійних проявах алергічних реакцій необхідно звернутися до лікаря для повноцінного обстеження та виключити контакт з алергеном.

Які особливості застосування лоратадину?

Існують дані, що при проведенні шкірних проб на гістамін після прийому разової дози 10 мг, антигістамінний ефект виникає через 1–3 год, досягає піку через 8–12 год і триває >24 год. Не відзначалося розвитку стійкості до дії препарату після 28 днів застосування лоратадину.

Кому протипоказаний лоратадин?

Лоратадин не призначають у разі індивідуальної непереносимості. Інші захворювання/стани зазвичай не є протипоказанням до застосування лоратадину.

Чи можна приймати лоратадин вагітним?

На даний момент немає даних досліджень, які описували б режим застосування лоратадину в період вагітності та годування грудьми. Однак у дослідженнях на тваринах не виявлено жодного негативного впливу на вагітну самку чи її потомство.

Чим можна замінити пігулки лоратадину?

Спектр антигістамінних препаратів досить великий:

  • аміноалкілові ефіри: дифенгідрамін, клемастин;
  • заміщені алкіламіни: диментинден;
  • заміщені етилендіаміни: хлоропірамін;
  • похідні фенотіазину: прометазин;
  • похідні піперазину: цетиризин, левоцетиризин; інші антигістамінні препарати. До цієї групи, крім лоратадину, входять ципрогептадин, мебгідролін, кетотифен, акривастин, ебастин, фексофенадин, дезлоратадин, рупатадин, біластин, хіфенадин, секвіфенадин.

Скільки годин діє лоратадин?

Ефект від прийнятої таблетки лоратадину зберігається більше 24 год. Отже, достатньо приймати препарат 1 раз на добу протягом усього періоду контакту з алергеном.

Які побічні ефекти можуть виникати на фоні застосування лоратадину?

При прийомі лоратадину можуть виникати головний біль, сонливість і прискорене серцебиття. Однак ці ефекти проявляються рідко і зазвичай — при перевищенні рекомендованої дози.

Чи можна поєднувати антигістамінні препарати з різних груп?

Не рекомендується поєднувати антигістамінні препарати різних груп, оскільки сумарний ефект невідомий, але можуть посилюватися побічні ефекти або симптоми передозування. Якщо терапевтичний ефект від лоратадину недостатній, слід звернутися до лікаря і він підбере інший препарат.

Чому не допомагають антигістамінні препарати?

Ефект антигістамінних препаратів може бути недостатнім, якщо не припинився контакт з алергеном (наприклад з побутовою хімією). Від антигістамінних препаратів не буде ефекту, якщо захворювання не пов’язане з алергією, а лише схоже за симптомами (наприклад гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), інфекційний дерматит, свербіж нейропсихологічного ґенезу тощо). А також під час обстеження може з’ясуватися, що є індивідуальні відхилення в обміні гістаміну — медіатора, який відповідає за алергічні реакції.

Як правильно приймати колаген: основні рекомендації

А ви знали, що колаген є найпоширенішим білком в організмі? Тільки вдумайтеся, він становить близько третини всіх білків людини. Колаген міститься в шкірі, кістках, сполучних тканинах, м’язах, органах, судинах і не тільки. Даний білок активно виробляється організмом, проте з часом його синтез знижується і виникає потреба в додатковому прийомі.

Цікавий факт : Після 20 років у людини щорічно виробляється приблизно на 1% менше колагену в шкірі.

Звичайно ж відразу ви точно не помітите, що рівень колагену в організмі знизився, але поступово це відчуватиметься і візуально проглядатиметься. Шкірний покрив втрачає свою еластичність, з’являються зморшки, м’язова слабкість, волосся, нігті, а також кісткова тканина стають ламким – все це сигналізує про появу дефіцитних станів. Але чи допоможуть біодобавки збільшити запаси колагену? Якщо так, то як їх приймати? Нумо розбиратися разом.

З якою метою приймають колаген

Харчові добавки з колагеном сприятливо впливають на організм загалом, як правило, їх приймають у таких випадках.

    Поліпшення стану шкіри. Через те, що колаген є основним білком шкірного покриву, його не варто недооцінювати. Він зміцнює, зволожує, підвищує еластичність та уповільнює процеси старіння. Крім цього прийом цього білка може стимулювати вироблення й інших не менш важливих структурних елементів – еластину та фібриліну. Для шкіри це найкращий омолоджувальний коктейль.

З цим розібралися, дізнаймося якими бувають типи колагену і які з них будуть корисні для тих чи інших цілей.

Що потрібно знати про типи колагену

Кожен з нас представляє колаген, як окремо взяту речовину, але насправді в організмі людини налічується аж цілих 28 типів цього білка. І кожен з них має свою будову та відіграє певну роль. Виділимо п’ять найголовніших:

  • Тип I – становить майже 90% від усього колагену в організмі. Він вибудовує структуру шкіри, кісток, сухожиль, зв’язок;
  • Тип II – зустрічається в еластичному хрящі (раковини вух, частина носа тощо), суглобах;
  • Тип III – знаходиться у м’язах, артеріях, внутрішніх органах;
  • Тип IV – розташовується в товщі шкіри;
  • Тип V – зустрічається в рогівці очей, деяких шарах шкіри, волосся і не тільки.

Чому важливо знати? Річ у тому, що для кожного конкретного випадку необхідно купувати певний тип колагену. Таким чином, для суглобів буде ефективний II тип, а для шкіри – I та IV.

Найпоширеніші види колагенових добавок включають:

  1. Морський колаген – одержують із кісток, шкіри та луски риб. Найчастіше його приймають саме для підтримки шкіри та кісток.
  2. Бичачий – отриманий з великої рогатої худоби та корисний для суглобів.
  3. Вегетаріанський/веганський – такий колаген складно назвати «справжнім», оскільки він виготовляється з джерел нетваринного походження. Однак, попри це, вважається, що він сприятливо впливає на вироблення природного колагену в організмі людини.
  4. Неденатурований колаген – нативна форма колагену, отримана з курячих хрящів. Саме така форма білка дозволяє ефективно відновлювати суглоби.
  5. Гідролізований колаген – цей вид є найпоширенішим і найпопулярнішим, тому що дуже швидко засвоюється.
  6. Желатин – це розщеплена форма колагену.

Коли ви визначилися, який колаген вам найбільше підходить, тепер потрібно зрозуміти, як його приймати.

Як приймати колаген

Почнемо з того, що поновлювати запаси цього білка краще шляхом вживання їжі. Адже ні для кого не секрет, що в багатьох продуктах в достатній кількості міститься колаген. Але якщо з тих чи інших причин ви вирішили приймати харчові добавки, слід робити це правильно. У цьому розділі статті ми зібрали найчастіші питання, що стосуються прийому препаратів.

Добова потреба колагену

На сьогодні немає офіційних даних щодо того, скільки колагену на день потрібно приймати. Дозування багато в чому залежатиме від проблеми, з якою плануєте працювати, та форми самого препарату. Зазвичай дорослим рекомендують приймати від 2,5 до 5 г на день.

Але ситуації можуть бути різними, тому від нас рекомендація лише одна – чітко дотримуватися інструкцій від виробника та рекомендацій лікаря.

У капсулах, таблетках чи порошку

Сьогодні придбати колаген можна у вигляді порошкової суміші, таблеток, капсул, рідких напоїв, мармеладок та навіть батончиків. Вибирайте найбільш зручний для вас варіант. Кожен із них однаково ефективний, тому сильно морочитися не варто.

Зранку або ввечері

Прийом харчових добавок можна здійснювати у будь-який зручний для вас момент, адже немає жодних доказів, що у певний час доби білок засвоюється краще або гірше.

Чи можна натщесерце

Біодобавки з колагеном можна приймати незалежно від їжі. Хтось стверджує, що прийом препарату на порожній шлунок покращує його засвоєння. Але чи так це насправді? Шлунковий сік однаково розщеплюватиме колаген окремо від інших продуктів, так і разом з ними.

Що краще: колаген чи гіалуронова кислота

Хоча спершу може здатися, що функції у цих двох речовин однакові, але вони все ж таки працюють трохи по-різному. Для досягнення помітнішого результату краще об’єднати колаген з гіалуроновою кислотою і приймати їх разом. Особливо корисно це буде для тих, хто хоче покращити стан шкіри та суглобів.

Як довго потрібно приймати колаген, щоб побачити результат

Колагеновий метаболізм – не такий вже й швидкий процес. Щоб побачити перші зміни, потрібно мінімум 8 тижнів безперервного прийому, а в деяких випадках – 12 місяців.

Протипоказання

Колаген, як правило, не має суворих протипоказань. Єдине, що ви повинні враховувати – можливість появи алергії (наприклад, на рибу, з якої роблять морський колаген). Якщо у вас є проблеми з нирками, краще теж бути обережними під час прийому.

Жінкам при вагітності та при грудному вигодовуванні приймати харчові добавки з колагеном варто лише після попередньої консультації з лікарем.

Побічні ефекти

Хоч колагенові харчові добавки й вважаються максимально безпечними, при підвищенні рекомендованої денної дози, можуть спостерігатися легкі побічні ефекти: здуття живота, печія і почуття ситості.

Сподіваємося, нам вдалося дати розгорнуті відповіді на запитання, що вас цікавлять, і ця стаття виявилася максимально цікавою для вас.

Напишіть у коментарях, чи приймали ви харчові добавки з колагеном і чи залишилися задоволені результатом?

Читайте також:

Про автора

admin administrator