Як і коли вкривати рододендрони

Авторadmin

Як і коли вкривати рододендрони

Чи варто вкривати рододендрони на зиму і коли це краще робити

Рододендрони давно завоювали репутацію морозостійких рослин — з цієї причини багато дачників задають собі цілком логічне питання на тему, чи потрібно вкривати ці рослини на зиму, і якщо так, то коли це необхідно робити, інформує Ukr.Media.

По-перше, не усі рододендрони відрізняються достатнім ступенем холодостійкості. І якщо окремі вічнозелені сорти здатні витримати температуру, нижчу за -30° С, то деякі листяні без додаткового захисту почнуть замерзати вже за -10° С. А по-друге, ці рослини потрібно захищати не тільки від морозу, але й від весняного сонця. Якщо воно світить дуже яскраво, то рододендрон, у якого вже почали пробиватися листя і бруньки, відчуває гостру нестачу вологи, тому що у коріння немає можливості дістати її з підмерзлого ґрунту. Врятує укриття і від коливань температури, які часто бувають у середній смузі. Отже, навіщо вкривати рододендрони на зиму, ми з’ясували. Залишилося визначити, коли це робити і що, власне, буде для них гарним укриттям.

Якщо ви новачок у питанні вирощування рододендронів, то краще починати з листопадних сортів серії Lights, отриманих у Міннесоті — Mandarin Lights, Lemon Lights, Rosy Lights, а також вічнозелених сортів фінської селекції — Haaga, Hellliki, Helsinki University, Mikkeli та інших. Гібриди рододендрона даурского серії P. J. M. не тільки зимостійкі, але і стійкі до впливу сонячних променів.

Рододендрони зазвичай вкривають у кінці жовтня — на початку листопада, у традиційний для початку морозів час. Саме восени ці рослини закладають квіткові бруньки на всій кроні — тому важливо вчасно їх убезпечити.

Якщо ваш сад з усіх боків оточений хвойним лісом або просто хвойними деревами, то вам пощастило: це ідеальні умови для рододендронів і щодо снігу, що накопичується, і щодо захисту від сонця. У цьому випадку досить просто злегка їх зв’язати і замульчувати сосновими голками. Важливо, щоб висота хвойних дерев, що оточують ваш сад, була щонайменше у півтора раза більша за висоту рододендронів. До речі, відмінний матеріал для мульчі залишиться після осіннього чищення крон туй, а також сосен таких сортів, як Benjamin або Varella.

Звичайно, рододендрони вкривають по-різному, залежно від їх групи. Так, листопадні види пов’язують, а потім зводять над ними парник: каркас із металевих прутів з натягнутим на нього укривним матеріалом — агрилом, лутрасилом, спанбондом і т. п. Вічнозелені рододендрони потрібно пов’язувати більш обережно, намагаючись не пошкодити листя: для цього підійде еластична тканина, наприклад, капронові колготки. Каркас укривної споруди так само встановлюється більш обережно, на деякій відстані від рослин. Якщо ви обгортаєте вічнозелений рододендрон тонкою агротканиною, то потрібно зробити це двічі (у два шари).

А ще рододендрони обов’язково необхідно мульчувати. Для цього використовують кислий торф і хвойний опад, за потреби додаючи листя дерев.

Якщо ваші рододендрони посаджені на сонячному місці, то південну сторону укриття варто доповнити ще й великим клаптем щільної бавовняної тканини. Це робиться для того, щоб навесні рослині вистачало вологи і вона не висохла.

Знімати укриття з листопадних і вічнозелених рододендронів потрібно лише після повного відтавання ґрунту.

Якщо ви хочете, щоб ваші рододендрони завжди були здоровими і пишно квітнули, подбайте не тільки про їх правильну посадку, ретельний полив і своєчасну підгодівлю, але ще і про належне зимове укриття.

Рододендрони: як правильно підготувати та вкрити на зиму

Рододендрони часто вимерзають у зимовий період. Тому восени варто подбати про їх укриття, щоб наступного сезону вони радували вас.

Подробиці

Особливості укриття морозостійких сортів

Це в першу чергу пов’язано з тим, що рослина має неглибоке коріння, яке знаходиться на глибині 30-40 сантиметрів.

Процедуру укриття рододендрону зазвичай проводять кілька етапів.

Підготовка рододендрону до зими

Залишати ці рослини на зиму без укриття не рекомендується. Фахівці рекомендують перед зимівлею вкривати рослини. Це в першу чергу буде корисним для гібридних різновидів. Перед тим, як відправити цю рослину на зимівлю, необхідно провести відповідну підготовку, яка допоможе пережити зиму.

Проведення обрізки

Перед тим, як укрити рослину, обов’язково потрібно виконати правильне обрізання. Завдяки цьому можна уникнути появи різних захворювань у процесі зимівлі. При цьому вже наступного сезону на рослинах сформується пишна і красива крона.

У першу чергу садівники повинні позбутися висохлих гілок. Стебла, що залишилися, рекомендується зрізати на третину. Місця зрізів обов’язково обробляють за допомогою активованого розчину вугілля. Це дозволяє уникнути розвитку інфекційних захворювань. Також потрібно позбутися старих суцвіть.

Як поливати і удобрювати

Щоб рослина благополучно пережила зимівлю, потрібно проводити рясні поливи. Садівники рекомендують виливати під рослину щонайменше 20 літрів води. Цю процедуру потрібно зробити обов’язково, тому що випаровування вологи у рослин триває навіть у зимовий період. Якщо осінь виявилася надто дощовою, то поливати рослини краще за необхідності.

Також в середині осені потрібно провести підживлення добривами, в яких міститься велика кількість калію та заліза. В осінніх добривах не повинен міститись азот, оскільки він призводить до зростання нових пагонів. Це завдасть рослинам великої шкоди.

Перед тим, як вкривати рослину, необхідно здійснити обприскування за допомогою фунгіцидів. Обробка хімічними розчинами забезпечує захист від грибкових захворювань. У рослин поверхнева коренева система тому обов’язково потрібно замульчувати ґрунт.

Як мульчу дозволяється використовувати різні матеріали. Найчастіше садівники використовують:

При виборі потрібного матеріалу для мульчі необхідно відштовхуватися від особистих переваг.

Особливості укриття морозостійких сортів

До цих сортів зазвичай належать листопадні рододендрони. Морозостійкі рододендрони здатні переносити морози до 30 градусів. Перед тим, як вкрити їх на зимівлю обов’язково потрібно провести обрізання та мульчування ґрунту. Після цього їх потрібно укутати за допомогою мішковини та обв’язати мотузкою. До основної переваги цього укриття відносять повітропроникність.

Молоді рослини найкраще просто накрити картонною коробкою. Однак попередньо потрібно зробити у коробці невеликі отвори. Також можна ретельно обкласти коробку лапником. Після випадання достатньої кількості снігу можна додатково засипати лапником таке укриття.

Вічнозелені сорти є більш примхливими, тому потрібно відповідально підходити до їх укриття. Ці рослини потрібно ретельно утеплювати навіть у регіонах із теплим кліматом.

Про автора

admin administrator