Як їдять сирий буряк

Авторadmin

Як їдять сирий буряк

Салат із сирого буряка

Салати можуть бути не тільки смачними, але і приносити величезну користь нашому організму, насичуючи вітамінами і гарним настроєм на цілий день. Одним з них можна назвати салат із сирого буряка. Крім того, що салат дуже корисний і смачний, він ще швидко і просто готується, тому запам’ятовуємо диво-рецепт і тішимо себе і своїх близьких якомога частіше!

Інгредієнти для приготування салату з сирих буряків:

  1. Буряк – 2 шт
  2. Груша – 2 шт
  3. Сир Фета – 100 г
  4. М’ята листя – за смаком
  5. Лимон – 2 шт
  6. Масло рослинне – 2 ст. ложки
  7. Мед – 1 ст. ложка або за смаком

Інвентар:

  1. Ніж
  2. Столова ложка
  3. Терка
  4. Обробна дошка
  5. Миска або глибока тарілка
  6. Чашка

Приготування салату з сирих буряків:

Крок 1: Готуємо заправку.

Радимо почати приготування салату з заправки. Отже, ретельно промиваємо лимони під проточною водою, висушуємо кухонними рушниками та на тертці з малими отворами або спеціальній тертці для цитрусових натираємо цедру одного лимона. Потім розрізаємо вже два лимона навпіл і видавлюємо сік в будь-яку зручну чашку або тарілку. З’єднуємо цедру і сік, додаємо до них олію, мед і гарненько перемішуємо до однорідності.

Крок 2: Нарізаємо буряк.

Тепер дуже ретельно промиваємо буряки під проточною водою, очищаємо від шкірки, викладаємо на обробну дошку і нарізаємо або акуратними брусочками, або середнім кубиком, або натираємо на тертці з великими отворами. Після чого перекладаємо в красиву велику тарілку або салатник.

Крок 3: Нарізаємо груші.

Груші промиваємо під проточною водою, шкірку можна зрізати, а можна залишити – це залежить від вашого смаку. Перекладаємо на обробну дошку, відрізаємо верхівки, розрізаємо навпіл, видаляємо серцевину з насінням і подрібнюємо також як буряк: брусочками, середніми кубиками або натираємо на крупній тертці.

Груші викладаємо в тарілку з буряком.

Крок 4: Нарізаємо м’яту.

Листя м’яти промиваємо під проточною водою, отряхиваем від зайвої рідини, викладаємо на обробну дошку і гострим ножем дрібно шаткуємо. Двох столових ложок подрібненої м’яти буде достатньо, але ви можете регулювати кількість за власним смаком.

Додаємо м’яту в салатник.

Крок 5: Подрібнюємо сир і заправляємо салат.

Фета – м’який сир, тому можна нарізати акуратними кубиками, так і накришити руками.

Готовий салат перемішуємо, заправляємо і можна подавати до столу.

Крок 6: Подаємо салат із сирого буряка.

Буряковий салат подається відразу ж після приготування. В будь-яких додатках він не потребує, хіба що, підійде будь-який свіжовичавлений сік. Все, можна кликати всіх до столу насолоджуватися смачною і корисною їжею!

Поради:

– Сир Фета можна замінити на будь-який інший м’який сир, наприклад, бринзу.

– З буряками вдало поєднуються груші сорту “бартлетт”.

– Груші можна замінити яблуками.

– Салат можна заправляти будь-яким рослинним маслом, але краще віддати перевагу оливковій.

Чому потрібно їсти буряк сирий: користь і шкода для організму

Розповідаємо, в чому сенс, як це поліпшить твоє здоров’я і даємо 4 класних ЗОЖ-рецепти (вони ще й смачні).

  • Буряк сирий: користь і шкода для організму
  • Який буряк корисніший: сира або варена
  • Кому не можна їсти сирим
  • Як впливає на здоров “я вагітної жінки
  • Скільки корисно з “їдати в день
  • 4 корисні рецепти
  • Очищення смузі
  • Детокс-салат
  • Салат з горіхами
  • Вітамінний салат щодня

Овоч у сирому вигляді її часто використовують у салатах, детокс-коктейлях. Її користь очевидна і давно доведена, але ми все ще думаємо, чи можна їсти сирий буряк і чому. Раз і назавжди розбираємося в цьому питанні.

Буряк сирий: користь і шкода для організму

У сирому вигляді її можна сміливо віднести до дієтичних продуктів, харчова цінність становить всього 40 калорій. У ній міститься величезна кількість мікроелементів, які роблять склад дуже цінним: калій, бір, хром, рубідій, фосфор, магній, кальцій, цинк, йод, сірка, хлор, марганець, натрій, мідь, фтор, нікель і залізо. Крім того, продукт багатий вітамінами групи В, а також С і РР.

Завдяки антиоксидантам регулярне вживання свіжого продукту виводить з організму шлаки і токсини, добре очищає від солей і знижує вміст холестерину. Крім того, овоч допомагає:

  • нормалізувати менструальний цикл;
  • зміцнити кістки і суглоби;
  • поліпшити діяльність серцево-судинної системи;
  • відновити клітини печінки;
  • поліпшити зір;
  • підвищити працездатність організму в цілому і збільшити енергію.

Але є і свої недоліки: за рахунок великої кількості хлору в складі зайве споживання продукту може викликати подразнення слизової, пощипування і першіння в горлі. Якщо печіння довго не проходить саме, значить у тебе виникла алергічна реакція. Можуть з’явиться висипання, трапиться набряк дихальних органів, лімфовузли можуть збільшитися в розмірі, з’явиться лихоманка і озноб.

Важливо: не варто вживати коренеплод разом з часником, таке поєднання суттєво збільшує навантаження на серце.

Який буряк корисніший: сира або варена

У процесі термічної обробки більшість фруктів і овочів втрачають вітаміни і корисні властивості. Буряк – не виняток: у процесі варіння кількість вітаміну С, а також V5 і V9 (неймовірно корисної фолієвої кислоти) зводиться практично до нуля.

Тим не менш, свіжа містить менше калорій, трохи менше простих вуглеводів, тому тим, хто вважає КБЖУ і піклується про свою фігуру, краще вибрати саме такий варіант. В іншому хімічний склад не дуже змінюється, тому, якщо тобі не важливі ці три елементи і гіповітаміноз тебе не лякає, можеш вживати продукт в тому вигляді, які більше подобається.

Якщо будеш їсти термічно оброблений овоч, щоб макісмально зберегти всі корисні речовини потрібно варити його не довше чверті години, не знімаючи шкірку. Після гарячу воду необхідно злити, залити холодною водою і дочекатися, поки він повність охолоне. Тільки після цього можеш знімати шкірку.

Кому не можна їсти сирим

  • Алергія на яскраво-червоні плоди
  • Індивідуальна непереносимість
  • Сечокам “яна хвороба
  • Схильність до зжоги і здуттів живота, а також інших більш серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту (гастрит, синдром роздратованого кишечника);
  • Ниркова недостатність і каміння в нирках
  • Цукровий діабет
  • Схильність до діареї

Крім цього плід не варто вживати людям, які страждають від гіпотонії, так як він може викликати безконтрольне зниження тиску. Не рекомендується він і при остеопорозі, тому що сприяє виведенню кальцію з організму. Саме з цієї причини не варто давати продукт дітям молодше 3 – 5 років.

Як впливає на здоров “я вагітної жінки

Багатьох жінок у стані цікавить, що буде, якщо є сирий буряк під час виношування малюка. Цей продукт має масу корисних властивостей для майбутніх мам, оскільки містить величезну кількість поживних речовин і мікроелементів. Зокрема, він багатий на вітамін V9 або фолієву кислоту, якої вагітні особливо потребують першого триместру. Саме цей вітамін може запобігти вродженим дефектам плоду, він виконує кровотворну функцію і формує плаценту.

Жінки в положенні часто відчувають гормональні сплески і збої. Бор, що міститься в продукті, нормалізує вироблення гормонів, майбутня мати не буде так гостро відчувати змін настрою та інших негативних симптомів вагітності.

Не секрет, що вагітні жінки в силу анатомічних і фізіологічних причин нерідко страждають від запорів, а саме свіжий буряк, що містить велику кількість клітковини, здатний впоратися з цією проблемою. Завдяки цьому елементу, овоч запобігатиме істотному набору ваги і регулювати жировий обмін в тканинах.

В останньому триместрі, коли часто піднімається артеріальний тиск, вона буде особливо корисна: сприяє нормалізації серцевого ритму і благотворно позначається на роботі всієї серцево-судинної системи.

Крім того, сік сирого буряка, користь і шкода якого не відрізняються від характеристик коренеплоду, допомагає уникнути анемії, яка часто може застати зненацька майбутню маму відразу після пологів.

Скільки корисно з “їдати в день

Овоч може активно накопичувати нітрати і шкідливі речовини з ґрунту у власній ботві. Тому, якщо ти не впевнена в якості продукту, обов’язково обрізай верхівки плодів перед вживанням в їжу.

Для отримання всіх необхідних корисних речовин достатньо з’їдати близько 70 – 100 грамів коренеплоду на день. Не можна, щоб кількість перевищувала 200 грам, адже це може призвести до негативних наслідків (слабкої дії, реакції слизової на хлор).

4 корисні рецепти

Тепер, коли ти знаєш, чим корисний сирий буряк для організму людини, тобі напевно не терпиться випробувати цей продукт, приготувавши з ним дійсно щось смачне. Ми вибрали кілька кращих рецептів з овочем в сирому вигляді.

Очищення смузі

Щоб швидко позбавити організм від шлаків і токсинів, візьми такі компоненти:

  • 1 середній коренеплод;
  • 2 стебля селера;
  • 100 – 150 мл води;
  • невеликий пучок петрушки;
  • 2 ст. л. лимонного соку.

Очисти перший інгредієнт від шкірки і наріж на невеликі шматочки. Те ж саме зроби з селером. Всі компоненти склади в чашу блендера і підноси на максимальній швидкості 2 – 3 хвилини. При бажанні можна додати до дієтичного смузі маленьку ложку меду, імбир і корицю.

Детокс-салат

Для приготування страви тобі знадобиться:

  • 1 основний овоч невеликого розміру;
  • 1 середня морква;
  • 2 – 3 столові ложки квашеної капусти.

Перші два інгредієнти натираються на великій терці, потім до них додається капуста і, при бажанні, 1 ч. л. рослинної олії і трохи лимонного соку.

Салат з горіхами

Щоб приготувати цю смачну і поживну страву візьми:

  • 100 г овочу;
  • 130 г розсольного сиру типу бринзи;
  • 30 – 50 г грецьких або кедрових горішків;
  • 2 ч. л. соусу песто;
  • 1 ст. л. оливкової або лляної олії;
  • сіль і перець до смаку.

Очисть і порубай основний інгредієнт на дрібні кубики або натрі на великій терці. Далі наріж на кубики і додай в салатник сир. Горіхи подрібнення, якщо потрібно, і всип до інших інгредієнтів. Додай всі інші компоненти і перемішай. Приємного апетиту!

Про автора

admin administrator