Як їсти сиру папайю

Авторadmin

Як їсти сиру папайю

Зміст:

Как кушать папайю

wikiHow работает по принципу вики, а это значит, что многие наши статьи написаны несколькими авторами. При создании этой статьи над ее редактированием и улучшением работали, в том числе анонимно, 15 человек(а).

Количество просмотров этой статьи: 40 369.

Папайя – это тропический фрукт, богатый витаминами B, C и другими минералами. Если вы xотите попробовать этот восхитительный фрукт, то воспользуйтесь одним из представленных ниже способов, чтобы максимально насладиться этим фруктом.

Как выбрать папайю

Старайтесь покупать местные фрукты. Также как и другие фрукты, лучше покупать папайю, выращенную в вашей местности. Если же у вас нет такой возможности, то постарайтесь найти фрукт, привезенный из наиболее близких к вашей местности районов, что обеспечит свежесть и наилучший вкус фрукта.

Попробуйте папайю Kapaho. Этот сорт выращивается на Гавайях и в Коста-Рике, он известен своим небольшим размером и сладкой желтоватой мякотью.

Попробуйте мексиканскую папайю. Этот сорт намного больше, чем папайя Kapoho, и имеет оранжевую или красную мякоть. Он характерен слабовыраженным горьким вкусом. [1] X Источник информации

Папайя: як є і різати, як вибрати стиглий плід і правильно зберігати

Папайя — тропічний плід з приємним солодким смаком, що нагадує диню, але зі специфічним запахом. Щоб купити хорошу папайю і отримати від неї очікувані смакові відчуття, потрібно вибрати саме стиглий плід. А для цього необхідно знати деякі особливості і ознаки стиглої ягоди.

Варто зауважити, що існують два різновиди папайї, це Гавайські — ті які ми звикли бачити в магазинах, і Мексиканські — їх плоди в кілька разів більше, але з менш вираженим смаком. Ягоди сортів першого різновиду являють собою те, що ми від них інтуїтивно очікуємо, Мексиканські ж папайї швидше скидаються на овоч, і готуються відповідним чином.

Щоб папайя була смачна, вона повинна дозріти на дереві і бути зірваною в стиглому вигляді. Тільки в цьому випадку в ній накопичиться максимум цукрів. Папайя, дозріває окремо від материнської рослини, ніколи не стане такою, якою її створила природа. У незрілому плоді, як у всьому рослині міститься сік, який представляє з себе добре нам відомий латекс. Він не володіє приємними смаковими якостями і частково залишається в незмінному вигляді незрілої ягоди.

Стигла папайя володіє рівномірним жовтим або помаранчевим кольором, з червонуватим рум’янцем з сонячного боку, без зелених боків і прожилок. Плід повинен виділяти легкий аромат, схожий з запахом малини. Вибрати стиглу папайю допоможе і дотик: її поверхня повинна з себе представляти пружну шкіру, піддається легкому натиснення. Тобто, м’якоть під шкіркою повинна бути м’якуватої.

На зовнішній поверхні не повинно бути ознак довгого зберігання і розвитку гнилі — чорні точки, темні вкраплення і тріщини. При транспортуванні плоди папайї можуть бути прим’ята або вдарені, ягоди з ознаками ушкоджень також не варто вибирати для покупки.

Якщо Ви все-таки вибрали і придбали зеленуватий плід, то і з нього можна що-небудь приготувати. По-перше папайю можна залишити дозрівати при кімнатній температурі, тоді вона здатна самостійно трохи поліпшити свій смак. Крім того, якщо у зеленій папайї зрізати кінці, дати стекти з неї соку, то її можна використовувати в якості компонента для салатів, або посмажити, як кабачок.

Зберігати папайю потрібно в холодильнику. Якщо вона досить свіжа, то термін зберігання без значних погіршень якості ягоди може становити до трьох тижнів.

До вибору продуктів для свого столу, потрібно підходити зі знанням справи. Візьміть на озброєння вище наведені рекомендації, і тоді Ви точно будете знати, як вибрати смачну зрілу папайю, і не витратити в порожню кошти в пошуках екзотичних смаків і ароматів.

Як правильно їсти папайю?

Серед численних екзотичних фруктів папайя користується великою популярністю. Існує більше тисячі різних сортів. Зовні плід дуже нагадує диню, і з цієї причини його часто називають «динним деревом». У чому особливість даного фрукта і як правильно його є, розповімо прямо зараз.

Особливості

Такий екзотичний фрукт, як папайя, містить в собі безліч вітамінів і корисних властивостей. Саме завдяки цим його якостям в багатьох країнах світу досить люблять і цінують цей плід. Крім того, любимо він не тільки завдяки користь і смак, але і завдяки низькій калорійності: в ста грамах продукту міститься всього 48 ккал.

Головна особливість даного плода в тому, що його цілком можна вживати навіть під час дієт. Крім того, фрукт містить в собі унікальний протеолітичний елемент, який допомагає організму краще засвоювати білкові продукти. Також регулярне вживання цього екзотичного фрукта допомагає зміцнити імунну систему, нормалізує рівень глюкози в крові, покращує роботу печінки, виводить з організму токсини і також позитивно впливає на красу і здоров’я шкіри, волосся.

У разі виявлення алергічної реакції і індивідуальної нестерпності від вживання фрукта слід відмовитися. Також не варто вживати папайю в разі проблем з кишечником і травленням. Також може виникнути розлад шлунка в тому випадку, якщо вжити недозрілий плід.

Як чистити і різати папайю?

На вигляд непоказний, але дуже корисний екзотичний фрукт легко очищається від шкірки. Для початку плід слід розділити вздовж на дві частини гострим ножем і видалити все насіння. Зробити це легко за допомогою самої звичайної ложки. В принципі після видалення насіння можна приступати до поїдання самого фрукта, користуючись ложкою. А можна вчинити інакше, наприклад, розділити фрукт навпіл, видалити насіння і нарізати часточками, як диню.

Крім того, можна нарізаний таким чином плід очистити від шкірки тонким і гострим ножем, а після нарізати кубиками. Цілком можна очистити фрукт відразу від шкірки, нарізати кільцями, видаляючи попутно насіння. А після кожне кільце нарізати довільними кубиками.

Очищається шкірка стиглого плода легко, тому вам не знадобляться спеціальні інструменти або особливі навички.

способи вживання

Як правило, такий екзотичний плід їдять в сирому вигляді. Шкірку плода в їжу не вживають — її обов’язково слід зчищати. А ось насіння викидати не варто. Їх слід ретельно промити, висушити, а після, перемолу, використовувати замість перцю для різних страв. Насіння даного екзотичного плоду несуть в собі велику користь.

Фрукт повинен бути виключно стиглим і соковитим. У деяких країнах, де папайя особливо популярна, її використовують переважно на сніданок. Також можна з’їсти фрукт як десерт на обід або приготувати з нього салат. Взагалі, бажано їсти фрукт до основного прийому їжі (хоча б за півгодини), так як корисні речовини, що містяться в плоді, сприятливо впливають на травлення.

Звичайно, правильно вживати даний плід самостійно. Так багато і надходять. Але через його незвичайного запаху рекомендується вживати фрукт разом з цитрусовими плодами. Вірніше, поливаючи шматочки папайї свіжим соком таких цитрусових плодів, як лимон, лайм або апельсин. Завдяки свіжі цитрусові соку смак папайї стає набагато яскравішим і цікавішим. Крім того, найкраще вживати папайю в охолодженому вигляді, так як смак м’якоті стає більш насиченим і солодким.

Цілком можна приготувати корисний напій з м’якоті цього екзотичного фрукта, наприклад, смузі. Для цього потрібно помістити в блендер м’якоть папайї, додати мінеральної води і трохи соку лимона. Напій буде не просто смачним, але і дуже корисним. А можна збити соковиту м’якоть з молоком, додавши туди трохи ванілі. Вийде відмінний молочний коктейль. Якщо ви хочете приготувати фруктовий салат, то варто пам’ятати про те, що даний плід відмінно поєднується з апельсином, ківі, ананасом і лаймом.

Також м’якоть папайї додають в різну випічку, наприклад, кекси. Завдяки цьому готову страву знаходить особливий колір і аромат. Крім того, з плоду цілком можна зварити варення.

Якщо ж ви хочете приготувати щось незвичайне, то наріжте шматочками папайю і додайте її в спекотне замість гарбуза або кабачків. В овочевому або м’ясному блюді смак цього плоду розкривається по-особливому. Як бачите, папайю можна вживати по-різному — все залежить лише від ваших смакових уподобань.

Про те, як правильно їсти папайю, дивіться у відео нижче.

Як і де правильно зберігати папайю?

Якщо папайя куплена в незрілому вигляді, то прискорити процес її дозрівання можна за допомогою банана. Фрукти треба помістити в один пакет і щільно його закрити або зав’язати. Практично протягом доби папайя придбає характерний аромат і насичений колір шкірки. Такий спосіб не рекомендується використовувати, якщо зберігати папайю планується протягом тривалого терміну. Стиглий фрукт залишиться соковитим тільки протягом декількох днів.

Нюанси зберігання папайї в домашніх умовах :

  • в холодильнику папайя зберігається довго, але, якщо є можливість, то краще не поміщати плоди в холод (такий метод краще використовувати тільки в разі крайньої необхідності);
  • незріла папайя добре дозріває в домашніх умовах, але зберігати її треба при певній температурі (в холоді плід не дозріє);
  • рекомендується не зберігати папайю в холодильнику довше трьох днів (зберігатися фрукт може і довше, але смакові властивості його будуть порушуватися);
  • в кімнатних умовах папайю краще зберігати в максимально прохолодних і затемнених зонах (на сонці фрукт швидко зіпсується);
  • якщо папайя зберігається з метою дозрівання, то плід треба періодично перевертати;
  • папайю з ушкодженнями, тріщинами або першими ознаками гниття зберігати не можна (якщо почався процес гниття, то і в їжу вживати такі плоди не варто);
  • папайю з насиченим кольором шкірки і пружною структурою плода треба вжити в їжу в найкоротші терміни (при будь-якому способі зберігання зіпсуються такі фрукти швидко);
  • замість паперу для збереження папайї можна використовувати звичайну газету;
  • розрізану папайю треба зберігати тільки в холодильнику (при кімнатній температурі м’якоть фрукта швидко набуде м’яку консистенцію, а смак її погіршиться);
  • для збереження нарізаною папайї можна використовувати харчову плівку (в поліетиленовому пакеті може накопичуватися конденсат через присутність повітря, тому такий спосіб краще не використовувати);
  • стигла папайя має досить м’яку консистенцію, тому поміщати будь-які плоди поверх неї не можна ні в якому разі (під таким впливом на поверхні фруктів з’являться вм’ятини, які швидко перетворяться в гниють плями);
  • нарізану папайю можна помістити в будь-який контейнер (головне, щоб була можливість закрити ємність кришкою).

Папайя відрізняється підвищеною чутливістю до низьких температур і їх коливань. Якщо зберігати плоди в кімнатних умовах, потім поміщати в холодильник і знову в кімнаті, то зіпсується плід стрімкими темпами.

Скільки і при якій температурі зберігати папайю

Оптимальним температурним режимом при зберіганні папайї в домашніх умовах, вважається рівень не більше +10 градусів. В таких умовах плід може зберегти смакові властивості протягом декількох тижнів. Максимального терміну зберігання папайї можна домогтися тільки в тому випадку, якщо вологість повітря становитиме 85-90%, а температура буде постійно підтримуватися на рівні +7 градусів.

У холодильнику папайя зберігається не довше 7 днів. Розміщують плоди у відсіку для фруктів, виключаючи їх контакт з іншими продуктами харчування. Особливо не рекомендується зберігати папайю поблизу бананів, які в значній мірі прискорюють процес її дозрівання.

Співвідношення температури і терміну зберігання папайї :

  • від +21 до +27 градусів — 3 дні (довше буде зберігатися папайя, яку зберігають з метою її дозрівання);
  • +7 градусів — 20 днів;
  • +10 градусів — 10-14 днів;
  • +5 градусів — не довше 7 днів.

У замороженому вигляді папайю не зберігають. Після впливу низьких температур ці плоди втрачають свої природні смакові властивості і вітаміни. Консистенція м’якоті також змінюється кардинально.

Папайя як є і різати, як вибрати стиглий плід і правильно зберігати

Як є папайю: способи

Є папайю сьогодні не тільки можна в тропічних державах. Маючи походження з Центральної Америки і Південної Азії, культура дуже добре прижилася в Мексиці, Африці, Індії, Сполучених Штатів, на Гаваях. Для Таїланду папайя вважається класичним продуктом, вирощується цілеспрямовано і входить до складу безлічі національних страв. У нашій країні плоди поки не дуже затребувані, з цього, як правильно обробляти і є екзотичний фрукт відомо не всім.

Як виглядає папайя

Рослина з вигляду нагадує кокосову пальму, але, говорячи з усією строгістю, не рахується деревом. Молода папайя розвивається надзвичайно швидко, порожнистий стовбур сягає 10 м, хоча стереотипний її розмір — близько п’яти метрів. Верхівку вінчає насичена розетка великих листя, виростають до 70 см по довжині. Плоди зосереджені в кроні і з’являються з пазух листя у самого стовбура, що довершує схожість рослини з пальмою.

У плодоношення папайя вступає вже через 6 місяців після сходів, за що її іноді називають деревом нетерплячого садівника. У тайському кліматі, найбільш сприятливому для культури, її їдять цілий рік, так як закладка бутонів йде регулярно, а дозрівання не прив’язане до сезонів.

Зовнішній вигляд великих сортів папайї оправдая інше її назва — «динне дерево». Овальні плоди по відтінку і формою нагадують солодку баштанну культуру. Навіть їх смак більшість вважають схожим. Так азіатські або карибські різновиди в більшості випадків важать більше трьох кілограм, зустрічаються особливо великі екземпляри до семи кілограм. Дуже маленькі сорти, дуже часто гавайські, мають грушоподібної форми.

Зелена шкірка при досягненні стиглості набуває помаранчеву або жовту однакову забарвлення. Більшість тайських сортів характерні малими розмірами і кольором плодів від жовтого до бурштинового. Стигла м’якоть соковита, пружна, насичено помаранчева, часом з відтінком рожевого. У самому центрі папайї, як видно на фото фрукта в розрізі, зосереджені чорні, круглі насіння, обвиті щільними волокнами, що її робить ще більш схожою на диню.

Яка папайя на смак

Смак папайї не надто звичний для українського споживача. Більшість вибирають є її тільки в складі ресторанних страв. Стиглу м’якоть порівнюють з відвареної морквою, стиглої динею, а запах багатьом нагадує малину або персики. Відтінки смаку залежать від сорту, країни виробника і ступеня зрілості. Усередненими параметрами хорошого плоду можна назвати соковитість, солодкість, освіжаючий смак без ознак гіркоти.

Недоспевшую папайю можна є як овоч, вона не має вираженого фруктового смаку. Зелені плоди часто гірчать. Представники народів, які обробляють культуру віками, можуть є гіркі екземпляри без наслідків. Перезрілий фрукт втрачає солодкість і пружність. Таку м’якоть є не рекомендується.

Здатність врожаю дозрівати після збирання допомагає відправляти його по всьому світу. Втім смак подібних плодів не може досягати солодощі та аромату доспілих на дереві. З цього повне уявлення про якісний фрукті можна отримати, тільки якщо купувати і є папайю в державах, де вона росте.

Як підібрати стиглий плід папайї

Так як ступінь зрілості впливає безпосередньо на смак, вкрай важливо правильно підібрати папайю. Перед тим як оцінювати фрукти по стиглості, в першу чергу оглядають поверхню на присутність вм’ятин, надрізів, тріщин, пересохлих ділянок шкірки. Будь-яке пошкодження цілісності говорить про те, що є такі плоди шкідливо, а часом і страшно для здоров’я.

Показники стиглості і свіжості папайї:

  1. Колір рівний, без темних плям, допустимі бордові розлучення. Кількість відтінку зеленого на шкірці жовтих сортів не повинно бути більше 1/5. Така папайя має багато шансів дозріти будинку.
  2. Аромат виразний, більш виразний у плодоніжки. Нагадує малину, персик, диню. Нудотно-солодкий запах говорить про те, що папайя перестиглих і є її не можна.
  3. М’якоть пружна, при натисканні пружинить. Жорстка, «кам’яна» поверхню у незрілих примірників. М’який плід, на якому залишаються відмітини після натискання, — переспів.

Не слід є папайю з подібними ознаками обробки хімічним шляхом, виробленої при вирощуванні або перевезення:

  • липка шкірка;
  • відсутність запаху при яскравому забарвленню;
  • відверто виражені прожіліни на поверхні.

Визначити стиглість папайї зелених сортів можна за тими ж показниками, виключаючи забарвлення. Свіжість і безпеку оцінюють так само.

Як очищати папайю

Шкірку фрукти не їдять, але перш ніж починати обробку плоди в першу чергу ретельно миють. Важливо видалити з поверхні не тільки пил, мікроби, а й сліди речовин хімії, використовуваних при перевезенні будь-яких тропічних фруктів. Для цього обдають папайю окропом і насухо витирають, або миють м’якою щіточкою під струменем гарячої води.

Стигла шкірка тонка, ніжна. Можна не докладаючи великих зусиль очистити папайю перед тим як вживати гострим ножем або картоплечисткою. Однак для зручності плід в першу чергу розрізають уздовж і навпіл. Виймають насіння, а вже після прибирають шкірку. Інакше можна втратити частину соку або пом’яти ніжну м’якоть.

Як нарізати папайю

З центру розрізаного навпіл плоду виймають кісточки і волокна, як з дині. Для цього необхідно скористатися звичайною ложкою. Далі м’якоть нарізають декількома варіантами:

  • довгими часточками одночасно з шкіркою, щоб є як баштанні;
  • очищені половинки обробляють кубиками і зсипають в салатну або фруктову посуд;
  • роблять перпендикулярні надрізи, захоплюючи тільки м’якоть, шкірку залишаючи цілою, після цього плід можна «вивернути» для з красивим ефектом подачі до столу.

Найкраще є сиру папайю, нарізану кубиками, за допомогою вилки або паличок. Але м’якоть дозрів фрукта настільки податлива, що можна просто покористуватися ложкою після розроблення плода надвоє.

Як правильно є папайю

Знайомство з екзотичним фруктом необхідно почати потроху. Перший раз є папайю в сирому вигляді необхідно маленькими дозами, відстежуючи передбачувані реакції організму на незнайому їжу. У стиглих фруктах міститься латексний сік, часом викликає алергічну реакцію.

Як можна є папайю в сирому вигляді

Якісні, стиглі плоди є не тільки смачно, але і корисно. Мікроелементи, вітаміни, цінні органічні сполуки в складі краще будуть збережені, якщо є папайю свіжої, не піддаючи термічній обробці.

Плоди дуже поживні, їх можна приймати окремо або в складі непростих страв. Їх застосування універсально: вони можуть доповнити смак салатів з овочів або фруктових міксів.

У солоних стравах сира папайя дуже добре комбінується з сиром, томатами, дичиною. Такі салати або гарніри можна є з будь-яким підходящим соусом, включаючи рибний і часниковий. З мексиканських сортів папайї класично готують смузі.

У солодких збірних десертах плоди дозволяється комбінувати з тропічними або місцевими фруктами і ягодами. До ніжному смаку папайї підійдуть будь-які крему, сиропи.

З стиглої, солодкої м’якоті легко підготувати фруктовий сорбет. Досить збити папайю з водою і цукром з добавкою мінімальної кількості соку лимона. Масу слід законсервувати в самих різних комфортних формах і є як морозиво. Ніжний смак десерту можна заповнювати будь-якими ягодами, довільно з’єднувати з фруктами. Такий сорбет дуже приємно є в спеку.

За допомогою блендера можна підготувати ароматну масу з молока, м’якоті папайї, цукру, ванілі. Напій охолоджують і подають як коктейль. При великому бажанні масу роблять більш насичений, а потім заморожують, щоб є як сорбет.

Чи можна є насіння папайї

Темні, круглі зерна, витягнуті з фрукта під час чищення, в більшості випадків викидають. Але на батьківщині тропічних плодів насіння також мають своє застосування. Схожі на горошини чорного перцю зернятка за смаком нагадують цю гостру спецію. Перемеленими насінням заправляють соуси, перші і другі страви.

У країні висхідного сонця і Китаї зерна використовують для очищення організму від токсинів, як протиотруту і при захворюваннях печінки. Доктора з Нігерії документально засвідчили антипаразитарні ефект від прийому насіння.

Зерна можна є повністю, розжовуючи або розмелюють в порошок. Для людини такий замінник перцю нетоксичний, але просить поступового звикання. Що б перевірити переносимості продукту досить розжувати і проковтнути одне зерно папайї. При відсутності несподіваних реакцій прийом можна продовжувати, однак протягом першого тижня слід є не більш як 2 насіння протягом дня.

Як можна підготувати папайю

Їдять папайю не тільки в сирому вигляді. Варіантів застосування цінної м’якоті багато в різних культурах і кухнях світу:

  1. Недоспевшіе плоди можна готувати як картопля. Відварені в малій кількості води шматочки м’якоті можна є, приправивши сіллю, перцем, рослинним (краще оливковою) олією.
  2. Зелені примірники у Таїланді і В’єтнамі тушкують і їдять як овоч. У м’ясних рагу папайей можна замінити кабачки або гарбуз.
  3. Випечений овоч можна є без додаткових приправ. Пахне він як свіжа випічка, за цю рослину називають «хлібним деревом». Десертний смак в процесі виготовлення булок з м’якоті заповнюють горіхами, спеціями, сухофруктами.
  4. Плоди містять пристойну кількість пектину, який дає можливість желіровать різні десерти. З м’якоті виходять неповторні джеми і повидло.
  5. З соусом, приготованим з м’якоті і приправленим меленими насінням, можна є будь-які страви з м’яса. Часто для гостроти до рецептом додають імбирний корінь і перець чилі.

У певних державах папайю спеціально збирають в «овочевий» зрілості для приготування головних страв. Доспевшіе на дереві фрукти набувають запах і солодкість, їх вважають за краще є як десерт.

Що зробити, якщо розрізали папайю, а вона не зріла

Перевезення фрукта по всьому світу можлива за рахунок його здатності пристигаючі після знімання з рослини. Якщо куплений екземпляр виявився зеленим, можна залишити його на пару діб в теплому місці для дозрівання. У холодильнику і при знижених температурах фрукти не встигнуть.

Зробити швидше процес можна, уклавши фрукти поруч з бананами. У полімерному етилену папайю тримати не рекомендується, тому для дозрівання фрукти розстеляють по харчовим контейнерів або паперовим пакетам. Виділяється бананом газ етен прискорить процес, і дозріли плоди можна буде є вже через добу.

Якщо дозаріть папайю не вийшло або фрукт вже нарізаний, то його м’якоть можна зварити або погасити. Нестиглі екземпляри містять алкалоїд, агресивний для непідготовленого шлунка, і є їх у сирому вигляді не можна.

Чому папайя гірчить

М’якоть плодів до самого розвитку пронизана судинами-трубочками, що несуть гіркий сік. Ця Чумацький рідина має папаин алкалоїди, здатні викликати шлунковий розлад. В процесі розвитку м’якоть набуває цукру, а судини стають тонкими і стають невиразними. Стигла папайя має речовина в невеликій кількості.

Хімічна активність гіркоти дозволяла з давніх-давен задіяти рослина для розм’якшення жорстких звірів волокон. М’ясо, натерте м’якоттю папайї, стає м’яким, довший зберігає свіжість. Концентровану витяжну систему з плодів сьогодні роблять промисловим способом для використання в кулінарії.

Гірчити може не тільки незрілий плід. У певних мексиканських сортів папайї маленька гірчинка є навіть після повного дозрівання. Такі фрукти характерні великими розмірами і червоною м’якоттю. Їх можна є в сирому вигляді, не звертаючи уваги на островатий присмак.

Як зберігати папайю будинку

Класично куплені фрукти відразу поміщають в холодильник. Однак для папайї є окремі особливі правила зберігання:

  1. У холодильник поміщають папайю тільки у винятковому випадку, наприклад, для збереження нарізаною м’якоті. Через три доби смак починає слабшати.
  2. Цілі плоди швидко псуються в пакетах з поліетилену. Зручніше використовувати харчову плівку для щільного обертання папайї.
  3. В умовах звичайної квартири для фруктів намагаються відшукати затінене прохолодне місце. Прямі промені сонця призводять до загнивання плодів.
  4. Фрукти намагаються НЕ ложить шарами, інакше ніжна м’якоть легко приминається і приходить в непридатність.

Скільки зберігається папайя

Особливо чутливо рослина до температурних перепадів. Переміщення з кімнати в холодильник і назад може зіпсувати продукт протягом кількох годин. Правильно їдять папайю охолодженої, але краще діставати фрукти до столу порційно, не піддаючи зберігаються плоди відчутним коливанням.

Ідеальні умови для тривалого зберігання плодів:

  • температура не вище + 10 ° C;
  • вологість в межах від 85 до 90%;
  • відсутність контакту з іншими фруктами або харчовими продуктами.

Якщо вийде створити цей режим, дозріває папайя зберігається довше 10 днів. Стиглі фрукти необхідно з’їсти за тиждень. Температурне зміна так впливає на період збереження тропічних плодів:

  1. Вище + 20 ° C — не тривале 3 діб.
  2. Близько + 5 ° C — близько 7 діб;
  3. При постійних + 10 ° C — 14 діб.

М’якоть папайї практично не переносить заморожену продукцію. При подібному зберіганні приходить в непридатність не тільки смак, але і консистенція фрукта.

висновок

Є папайю можна в різному віці, без кордонів по здоров’ю. Єдине застереження стосується періоду вагітності і пов’язане з незвичністю рослини для українських широт. В іншому продукт вкрай корисний і цікавий, а його багатофункціональність дозволяє спробувати папайю в солоних, солодких стравах, напоях і відшукати власний спосіб вживання оригінального плода.

Як зберігати фрукти з Таїланду

Сьогодні практично у будь-якої людини є можливість спробувати заморські фрукти. Наприклад, ті, які ростуть в Таїланді. Екзотичні плоди мають незвичайний смак і зовнішній вигляд, і містить в собі в великій кількості корисні речовини.

Фрукти вважаються однією з візитних карток Таїланду, і тому багато туристів, відпочиваючи на Пхукеті, прагнуть спробувати різноманітні плоди, які відрізняються яскравим і незвичайним смаком. Фрукти з Таїланду при дотриманні умов зберігання зможуть прожити стільки ж, скільки і місцеві плоди. Знаючи, як зберігати фрукти з Таїланду в домашніх умовах, можна надовго зберегти їх смак, користь і гарний зовнішній вигляд.

Прості правила зберігання екзотичних фруктів: що потрібно знати?

Існує кілька загальних принципів зберігання екзотичних фруктів, про які потрібно пам’ятати кожній господині:

— Свіжі фрукти бажано зберігати в прохолодному темному місці, куди не проникають сонячні промені, або ж на нижній полиці холодильника в спеціальному відділенні. При цьому фрукти повинні потрібно розкладати на деякій відстані один від одного, щоб навколо них вільно циркулював повітря.

— Перед тим, як покласти фрукти на зберігання, необхідно оглянути їх і видалити запліснявілі або занадто стиглі плоди. Це дозволить запобігти псуванню м’яких, перестиглих фруктів, які потрібно з’їсти в першу чергу.

— Овочі і фрукти не можуть тривалий час бути сусідами: максимум, під час перевезення. Це пов’язано з тим, що фрукти виділяють у великій кількості етилен, який виступає агентом дозрівання, і можуть привести до псування коренеплодів.

— Якщо фрукти зібрані або куплені зеленими, недозрілими, варто покласти їх в паперовий пакет. Така упаковка стане своєрідною «пасткою» для етилену, і плоди достигнуть в прискореному темпі.
Якщо фрукти були нарізані, але не вжиті в їжу, їх можна прибрати в холодильник на пару днів.

— Розміщувати на зберігання в холодильник необхідно фрукти в хорошому стані або в заводській упаковці з перфорацією.

— Якщо розміщувати фрукти у вазі на столі, спеціальних кошиках на стіні або на інших видних місцях, то вони не залежаться і будуть з’їдені членами сім’ї дуже швидко.

Як зберегти екзотичні фрукти під час перевезення з Таїланду?

У прекрасному Таїланді виростає величезна кількість різних видів фруктів. Деякі з них, подорожуючи, українці зустрічають вперше, оскільки у нас їх можна купити тільки в спеціалізованих магазинах і по високій вартості. У самому Таїланді такі плоди коштують досить дешево, і тому багато туристів замислюються про те, як привести їх додому і як зберігати тайські фрукти під час транспортування.

Таїланд не забороняє туристам вивозити свої плоди, які вважаються екзотикою в інших країнах. Але потрібно пам’ятати, що з зіпсованими фруктами на борт літака точно не пустять. Адже такий вантаж може погано пахнути або зіпсує сусідні речі. Що стосується правил перевезення ручної поклажі з боку, то тут чітко сказано, що фруктів пасажир може перевозити не більше 5 кг у ручній поклажі та в два-три рази більше в багажі. Туристам варто дотримуватися наступних рекомендацій при перевезенні «смачного подарунка» друзям і родичам:

— Щоб запобігти пошкодженням плодів і, як наслідок, розтікання соку і поширення аромату, потрібно покласти фрукти в харчові контейнери або вакуумні пакети.

— Авіакомпанії нерідко скептично ставляться до перевезення цитрусових, кавунів, кокосів, фруктів зі специфічним ароматом, а також перезрілих плодів. Найкраще купити екзотику в день від’їзду або напередодні ввечері і до відправлення в аеропорт тримати її в холодильнику в спеціальному відсіку для фруктів. Можна віддати перевагу недозрілі плодам, у яких більш тверда шкірка або ж фруктам з товстою шкіркою.

— Перед тим, як скласти фрукти в контейнер і в сумку, потрібно перевірити, щоб на них не було тріщин і плям, які свідчать про пошкодження і можливу швидку псування.

— Правильна упаковка фруктів має велике значення. Іноді в багажному салоні можна перевозити фрукти в спеціальній термосумке з акумуляторами холоду.

— Потрібно пам’ятати, що категорично заборонено перевозити найзнаменитішого тайського фрукта — дуріана. Він має специфічний смердючий запах. З цієї причини фрукт навіть заборонено вживати в громадських місцях Таїланду. Якщо буде виявлено, що пасажир проніс на борт літака цей продукт, його можуть попросити позбутися небажаного вантажу на вході, оштрафувати або позбавити бонусів від авіакомпанії.

— Досвідчені туристи рекомендують упаковувати кожен фрукт в пакувальний папір або класти папір на дно контейнера, щоб під час перевезення випадково витік сік вбрався в неї і не пролився.

— Щоб уникнути випадкової втрати або крадіжки фруктів вантажниками багажу або прикордонниками, варто заклеїти контейнери або корзини з фруктами скотчем з усіх боків.

Особливості зберігання кокоса, ананаса і бананів

Банани, ананаси, кокоси — мабуть, одні з найвідоміших і популярних екзотичних фруктів які завозяться до нас з Таїланду. Тому варто знати, де зберігати фрукти з Таїланду.

Ананас — соковитий, красивий і корисний екзотичний фрукт. Його можна зберігати в неочищеному вигляді або порізаним на шматочки. У первозданному вигляді він здатний продовжувати близько 15 днів, якщо його прибрати в паперовий перфорований пакет і помістити в темне, прохолодне місце. У розрізає вигляді його бажано вжити найближчим часом або прибрати на один-два дні в холодильник.

Щоб банани не почали псуватися, їх рекомендується розділити, але не прибирати на зберігання в холодильник, а тримати в прохолодному темному місці.

Кокос багаті кальцієм, магнієм, вітамінами групи В і іншими корисними речовинами. Особливо смачним і корисним вважається зелений кокос. Саме такі часто продають в Таїланді туристам, охочим освіжитися в спеку. Зберігати кокос рекомендується в холодильнику. Тут можна продовжити життя «великим горіху» аж на 15-20 днів. Але якщо плід був розкритий, його потрібно вжити протягом 12 годин.

Як зберігати манго, пітахайю і папайю?

Манго присутній на українському ринку відносно давно, і вже встигло полюбитися жителям нашої країни. Цей фрукт містить вітаміни групи В, магній, фосфор, сприяє зміцненню імунітету і підвищенню бадьорості.

Стиглий фрукт повинен бути м’яким на дотик, його шкірка повинна бути зеленою з червоними або жовтими плямами. Якщо на ній присутні темні плями, це означає, що фрукт почав псуватися. Якщо ж манго тверде і м’якоть НЕ промінается під пальцями, його можна залишити при кімнатній температурі дозрівати. Термін зберігання манго, в середньому, становить 5-7 днів.

Одним з найкрасивіших таїландських фруктів вважається пітахайя. Плід кактуса з яскраво-малиновий шкіркою, зеленими листочками і білої або бузкової м’якоттю з чорними кісточками називають ще драконівським фруктом або драгонфрутом. На смак пітахайя злегка солодка і чимось віддалено нагадує ківі. Вона багата вітамінами і мінералами. Продукт рекомендують зберігати в холодильнику протягом 2-3 днів.

Папайя — фрукт, який корисний при вживанні в їжу, а також застосовується в якості інгредієнта у виробництві косметики по догляду за обличчям і тілом. Екзотичний фрукт жовто-оранжевого кольору багатий вітамінами і мікроелементами. Розрізану папайю можна зберігати протягом одного-двох днів в холодильнику, але бажано вжити в цей же день. В цілому вигляді її також рекомендується зберігати в холодильнику на нижній полиці.

Маракуйя, рамбутан, помело і лічі: користь фруктів і умови їх зберігання

Маракуйю набувають для приготування фруктових напоїв і десертів. За смаком вона нагадує агрус, але має унікальний і яскравий аромат. Невеликі за розміром яскраво-червоні або темно-фіолетові фрукти багаті вітамінами, нікотиновою кислотою, за рахунок чого здатні покращувати стан волосся і шкіри, допомагати боротися зі стресом і сприяти зміцненню імунітету. Незважаючи на те, що маракуйя виросла в теплій країні, вона не боїться низької температури, і може зберігатися в холодильнику до 10 днів.

Рамбутан зовні більше схожий на бутон квітки або морського жителя, так як його шкірка покрита тонкими волосками. Желеподібна м’якоть має солодкий смак і віддалено нагадує виноград. Щоб вибрати хороший стиглий плід, потрібно звернути увагу на його шкірку. Вона повинна бути яскраво-червоного кольору без коричневих плям, які говорять про те, що плід перезріло і незабаром може зіпсуватися. Зберігання рамбутана можливо в холодильнику протягом тижня.

Світло-зелений цитрус з товстою шкіркою і солодкою м’якоттю, схожий на апельсин за смаковими якостями, називається помело. Цей фрукт можна придбати в очищеному вигляді, особливо в Таїланді, або в шкірці, яка захистить його від швидкого псування. Зберігати часточки помело можна в холодильнику не більше одного-двох днів, а цілісний плід в шкірці — близько півмісяця.

Лічі — яскраво-рожеві, круглі з невеликими шипами плоди, які дозрівають в Таїланді в кінці весни і на початку літа. Вони володіють унікальним ароматом і приємним смаком. Шкірка очищається досить легко, а під нею ховається біла солодка м’якоть. Шкірка лічі повинна бути рівномірною, без будь-яких плям і тріщин. Якщо вони присутні, то це говорить про те, що плід почав псуватися. Зберігання такого плоду неможливо. Його потрібно якомога швидше вжити в їжу, якщо він не дуже постраждав. Свіжі плоди можна зберігати в холодильнику протягом 10 днів або ж заморозити в морозилці.

Екзотичні фрукти, привезені з Таїланду, користуються великою популярністю в України, і покупці повинні знати, як зберігати екзотичні фрукти. Компаніям, які займаються реалізацією таких продуктів, не обійтися без просторого складу з можливістю підтримки певного температурного режиму. Оренда приміщення в оптово-розподільчому центрі «Чотири сезони» дозволить забезпечити екзотичних фруктів належні умови зберігання. Бізнесмен зможе пропонувати своїм покупцям тільки високоякісний свіжий товар і зможе запобігти збиткам, пов’язані з псуванням і втратою частини продукції.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator