Як капати Татіоніл

Авторadmin

Як капати Татіоніл

Зміст:

Декасан: інструкція по застосуванню в ніс і для полоскання горла

Декасан може призначається для зовнішнього, внутрішньопорожнинного та інгаляційного використання, так само їм промивають свищеві ходи.

Препаратом обробляють великі рани, опіки на поверхні шкіри, плевральну та черевну порожнину в ході проведення операції.

Засіб не має системної дії. Клінічно встановлено, що активна речовина препарату значно підвищує чутливість антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів до антибіотиків.

Декасан у нерозведеному вигляді для примочок і промивань пошкоджених ділянок шкіри та свищевої патології – терапія повинна тривати не більше 5 днів.

Урологічні захворювання лікують Декасаном наступним чином: препарат розводиться 1:7 не холодною кип’яченою водою. На курс лікування (20 промивань) буде потрібно 600 мл речовини.

Гастроентерологія і проктологія: лікування проктиту, простатиту, сигмоїдиту, виразково-некротичного коліту. Теплий розчин вводиться у вигляді мікроклізми. Процедура повторюється 2 рази в день по 100 мл. Лікування потрібно продовжувати до зникнень симптомів хвороби.

Різні захворювання слизової оболонки порожнини рота виліковуються полосканнями розчином Декасана або аплікаціями (вони ставляться на 10 – 15 хвилин).

При наявності пародонтозу, який знаходиться в дистрофічно-запальній формі, засіб прикладається у вигляді аплікацій теплим розчином на уражену десну до зникнення запалення.

Для лікування кандидозу та гінгівіту Декасан використовують у вигляді полоскань 5 разів на день протягом 10 днів.

У гінекології розчин призначається хворим у вигляді спринцювань. При наявності післяпологового ендометриту Декасаном промивають порожнину матки кілька разів в день.

Простудні захворювання переслідують людину протягом всього його життя. Ще зовсім недавно від застуди та ускладнень, викликаних нею, люди навіть гинули. Однак сучасна фармацевтична промисловість готова запропонувати своїм споживачам широкий спектр препаратів для боротьби з такими інфекціями.

Одним з таких медикаментів і є «Декасан». Для інгаляцій (відгуки споживачів переважно позитивні) цей препарат є дуже ефективним. Хоча це далеко не єдина область застосування даного лікарського засобу.

Основним діючим компонентом «Декасана» є детаметоксин. Ця речовина впливає майже на всі відомі науці грампозитивні бактерії і деякі грамнегативні. Суть цього впливу – руйнування клітинної мембрани «сторонніх» мікроорганізмів.

Бактерії втрачають здатність до розмноження і поступово гинуть. Однак лікарський засіб діє вибірково, тобто не чинить впливу на мембрани клітин людського організму. «Декасан» для інгаляцій небулайзером або застосування будь-яким іншим способом вибирається тому, що ефективно впливає на мікроорганізми, які виявилися несприйнятливими до курсу терапії, призначеного лікарем.

При захворюваннях товстого кишечника або простатитах фармацевтичний розчин вводиться через клізму 2 рази на день по 100 мл. Попередньо рідину слід нагріти до фізіологічної температури тіла людини.

Такі заходи сприятимуть повнішому наданню терапевтичних впливів на уражену слизову оболонку. Тривалість лікування ентеральних хвороб не лімітована, як правило, санація триває до повного зникнення кишкової симптоматики, тобто до ліквідації загострення патологічного процесу.

У гінекології Декасан вводиться шляхом спринцювань, однак спершу лікарський засіб слід нагріти до 38 градусів Цельсія. Дозування при бактеріальних, грибкових або трихомонадних вагінітах становить близько 100 мл 3 рази на день.

Такою ж кількістю лікарської рідини обробляється майбутній родовий канал вагітної жінки безпосередньо перед процесом родопомочі. У післяпологовому догляді, для ліквідації проблеми ендометриту застосовується промивання Декасаном матки в обсязі до 200 мл 2 рази на день.

Пародонтоз в стадії загострення – 100 мл лікарського препарату спершу підігрівається, а потім спеціальним іригатором обробляються кишені ясен. Також дану патологію можна лікувати аплікаціями на уражені ділянки та області дистрофічно-запального процесу.

Гінгівіт виразково-некротичного характеру та кандидоз слизової оболонки – використовуються полоскання 4-5 разів на день по 150 мл протягом 10 днів. При несприятливому результаті консервативної терапії тривалість курсу консервативної санації може бути збільшена, однак тільки після огляду у кваліфікованого фахівця і підтвердженої необхідності подальшого лікування.

Грибкові захворювання піднебінних мигдаликів, безсимптомне носійство шкідливої мікрофлори або хронічний тонзиліт – лакуни піднебінних мигдалин і зів ретельно промивають і виполіскують, використовуючи 1 промивання 100 мл активного фармацевтичного препарату.

Обгрунтовано застосування для дитини таких шляхів введення лікарського засобу, так як терапевтичний вплив фармацевтичного препарату підвищується в кілька разів при ендобронхіальному використанні.

Небулайзер – це сучасний апарат, який використовується для інгаляцій лікарськими препаратами під час стаціонарного або домашньої терапії. У цьому приладі фармацевтичний засіб перетворюється в дрібнодисперсну хмарку, яка в активній фазі дихання надходить в бронхіальне дерево легені, надаючи, таким чином, терапевтичний вплив.

Дозування ліків для небулайзера:

  • дітям старше 12 років і дорослим – потреби розводити лікарський засіб немає, інгаляція проводиться розчином по 5-10 мл 1-2 рази на день;
  • інструкція для дітей молодше 12 років обов’язково вимагає розведення у фізіологічному розчині в пропорції 1:1 (для однієї інгаляції змішується 2 мл Декасана та 2 мл розчинника), маніпуляція проводиться 1-2 рази на добу, залежно від стадії захворювання.

Лікарський засіб практично не потрапляє в магістральний або регіонарний кровотік, так як непошкоджені шкірні покриви і слизові оболонки перешкоджають цьому. При клінічних дослідженнях не виявлено Декасана в крові і при нанесенні на відкриту ранову поверхню. Достовірних випадків передозування фармацевтичним розчином в медичній літературі не описано.

Педіатри рекомендують робити інгаляції небулайзером з Декасаном, як тільки проявляються перші симптоми гострих респіраторних та простудних захворювань. Всього кілька інгаляцій можуть повністю зупинити розвиток хвороби і запобігти появі температури.

Слизова носоглотки у дитини дуже вразлива до патогенної мікрофлори. Потрапляючи в дихальні шляхи, мікроби дуже швидко розмножуються, провокуючи серйозні захворювання, такі, як бронхіт і пневмонія.

Якщо батьки помітили прозорі соплі у дитини – перша ознака ГРВІ, вони можуть перешкоджати прогресуванню захворювання, зробивши інгаляцію з Декасаном небулайзером.

Проникаючи в носоглотку, препарат знезаражує і зволожує слизові. Соплі проходять дуже швидко. Особливо корисні інгаляції з декасаном при ларингіті і ларинготрахеїті. Дані захворювання провокують набряк голосових зв’язок, що дуже небезпечно для маленьких дітей. Декасан дезінфікує верхні дихальні шляхи, ніс і горло і запобігає набрякам слизових оболонок.

Завдяки фармацевтичним властивостям препарату і невисокій ціні батьки завжди мають під рукою ефективний спосіб швидко зняти симптоми і уникнути проблем, пов’язаних з розвитком ускладнень при лікуванні ангіни, тонзиліту, аденоїдиту, риніту, синуситу, трахеїту, трахеїту, бронхіту та інших захворювань дихальної системи.

Також інгаляції з Декасаном можна застосовувати при виникненні захворювань порожнини рота, таких як: стоматит, гінгівіт, пародонтит.

Декасан належить до групи сучасних антисептичних та дезінфікуючих засобів, володіючи вираженою антимікробною, фунгіцидною, спороцидною і противірусною активністю. Механізм дії цього препарату заснований на бактерицидній здатності декаметоксина (основної діючої речовини) порушувати проникність клітинної мембрани збудника в результаті його з’єднання з липидными структурами їх фосфатидних груп.

Форма випуску. Склад

В аптечних кіосках фармацевтичний препарат можна знайти у вигляді прозорого розчину, який фасується в пляшки по 50 мл, 100 мл, 200 мл, 400 мл, в контейнери (пакети) по 50 мл, 100 мл, 250 мл, 500 мл, 1000 мл або в небули для небулайзера по 2 мл кожна.

Єдина форма випуску, в якій зустрічається Декасан – розчин, який може продаватися в скляній пляшці або в пластиковому посуді. Дозування варіюється від 2 до 5000мл, але концентрація завжди залишається незмінною – 0,02%. Застосовують його при:

  • захворюваннях шкіри, які виникають через вплив мікроорганізмів;
  • запальних процесах шкіри, що дійшли до гнійної стадії і вимагають розкриття, – таких, як карбункул, фурункул, абсцес або гнійні рани;
  • запальних хворобах порожнини рота, при яких ясна, коли ясна і щоки покриваються ранками – стоматити, гінгівіти, пародонтити;
  • захворюваннях дихальної системи та їх ускладненнях – при бронхітах, наприклад;
  • запальних процесах в товстому кишечнику – при коліті;
  • запаленні репродуктивної системи і геніталій – вагініті, простатиті;
  • хірургічних втручаннях для зрошення операційної порожнини, для підготовки інструментів перед операцією і для знезараження обладнання;
  • пологи – для санації пологових шляхів;
  • при повсякденній роботі лікаря – для дезінфекції рук і рукавичок при необхідності.

Крім того, Декасан застосовується і при захворюваннях верхніх дихальних шляхів – і саме в цьому випадку його застосовують для полоскань. Він використовується при тонзиліті, фарингіті, ларингіті, ангіні – будь-яких хворобах, які вражають оболонку горла і викликають її запалення.

Цікаво, що не всі лікарі згодні з тим, що полоскання при лор-захворюваннях ефективні. Існує точка зору, згідно з якою обробка верхнього шару шкіри і відкритих ранок з допомогою знезаражувальних засобів марна, оскільки на глибокі шари і збудників хвороби ніякого ефекту не виявляється.

Протипоказання

Декасан призначають для лікування наступних захворювань:

  1. Гнійні шкірні хвороби різного походження: фурункули, гнійні рани, абсцеси, карбункули, флегмони, мікробна екзема.
  2. Захворювання стоматологічного походження: виразково-некротичний гінгівіт, стоматит, пародонтоз (запальна форма в гострій стадії загострення і дистрофічна форма).
  3. При хвороби бронхів, що характеризується хронічним гнійним процесом, у разі абсцесу і кістозної гіпоплазії легенів.
  4. При діагностуванні затяжного тонзиліту, ангіни.
  5. Якщо пацієнт є носієм збудників дифтерії і стафілококів.
  6. При виразково-некротичному коліті, парапроктиті, сигміодиті.
  7. При наявності таких гінекологічних захворювань: ерозія шийки матки, вульвіт, вагініт, ендометрит.
  8. У разі виявлень таких хвороб, як: уретрит, цистит, простатит, баланопостит.
  9. Перитоніт і плеврит, що виникли з різних причин.
  10. Для санірування родових каналів безпосередньо перед пологами.
  11. Декасан використовують в якості дезинфікуючого засобу рук і медичних рукавичок перед операцією або іншими маніпуляціями.

Декасан може бути протипоказаний тільки пацієнтам з підвищеною чутливістю до активного компонента препарату. У період вагітності та годування малюка груддю, препарат дозволений до застосування. Засіб не проникає через шкірні покриви в систему кровообігу.

Препарат широко використовується в терапії при запальних процесах, що відбуваються у верхніх дихальних шляхах.

Лікарський засіб широко застосовується в хірургії при порожнинних операціях. З допомогою нього відбувається зрошення черевної та плевральної порожнини. Також Декасан можна використовувати в передстерилізаційного очищення медичного інструментарію.

Лікування риніту

Декасан в ніс застосовується під час терапії гострих і хронічних ринітів і синуситів. Лікування полягає у промиванні носових пазух розведеним розчином. Для дітей засіб потрібно розводити 1:7. Промивань носа може бути від 5 раз в день до 20.

Якщо говорити про лікування гаймориту, то в цьому випадку допускається промивання пазух носа не розведеним розчином Декасана в разових дозах 100-150 мл. Частота промивання носа в добу може досягати до п’яти разів.

При лікуванні гаймориту і синуситу застосовують розчин Декасана в чистому, не розбавленому вигляді. При захворюваннях бронхів і легень рекомендується використовувати Декасан у вигляді інгаляції з використанням небулайзера. Для інгаляції засіб випускається у вигляді небул, в даному вигляді препарат ефективний при кашлі з густою трудноотделимой мокротою.

Показаннями до промивання носа є такі стани:

  • Гострий і хронічний ринит.
  • Поліпоз.
  • Наявність інфекції в носових пазухах.
  • Алергічний риніт.
  • Хронічний тонзиліт.
  • Хронічний аденоїдит.
  • Запалення носових пазух (гайморит, синусит, фронтит).

Протипоказаннями до проведення промивання є схильність до носовою кровотечею і наявність в анамнезі епілептичних припадків.

Розчин Декасан має сильний вплив на організм і хвороботворну мікрофлору, і тому може бути показаний для закапування в ніс при таких патологіях:

  • виникнення на слизовій бактеріальної, грибкової, вірусної інфекції;
  • мікробна екзема;
  • запалення, якого супроводжують гнійні ураження м’яких тканин;
  • абсцес легенів;
  • патології органів дихання;
  • поява кісти, доброякісних новоутворень;
  • синусит;
  • бронхіт хронічної форми;
  • тонзиліт;
  • гострий ринит;
  • стафілококова інфекція.

Завдяки тому, що Декасан не робить ніякого впливу на клітини людини і не накопичується в крові, він практично позбавлений протипоказань. Єдине виключення – індивідуальна непереносимість основної діючої речовини, яка найчастіше проявляється печінням, сверблячкою, кропив’янкою і почервонінням шкіри.

Перш ніж використовувати Декасан для полоскання горла, розумно буде нанести декілька крапель препарату на ліктьовий згин – там, де шкіра найбільш тонка і чутлива. Якщо за годину не з’явиться ніяких неприємних проявів, це буде означати, що алергії немає.

При вагітності і лактації Декасан може застосовуватися в звичайному порядку: він не проникає крізь слизові, не потрапляє в кров, не збиратися і не має жодних шансів зробити шкідливий вплив на дитину. У дітей він також використовується вільно, тільки в меншій дозі, ніж у дорослих.

Одна з приємних властивостей Декасана – він підвищує чутливість патогенних мікроорганізмів до антибіотиків. Тому його застосування при вірусну природу захворювання виправдано подвійно.

Лікарський засіб широко застосовується в хірургії при порожнинних операціях. З допомогою нього відбувається зрошення черевної та плевральної порожнини. Також Декасан можна використовувати в передстерилізаційного очищення медичного інструментарію.

Лікування риніту

При лікуванні гаймориту і синуситу застосовують розчин Декасана в чистому, не розбавленому вигляді.

Побічні дії

Виходячи з того, що всмоктування в організм основних компонентів розчину не відбувається, засіб вважається абсолютно безпечним і не тягне за собою ніяких неприємних наслідків. Однак, можна промивати ніс Декасаном в кожному конкретному випадку, повинен вирішувати тільки лікар.

Можливий прояв підвищеної чутливості у вигляді свербежу після промивання, алергічної реакції, печіння всередині носової порожнини. Але і така реакція лише короткочасна, вже через 20 хвилин всі неприємні симптоми проходять самі. Тим не менш надалі цей засіб краще не використовувати.

При лікуванні, профілактиці багатьох ЛОР-захворювань, в тому числі риниту, гаймориту, як для дорослих, так і для дітей, капати препарат в ніс можна лише після консультації у фахівця. Лікар проаналізує загальний стан хворого, дасть поради та рекомендації, як виконати правильне лікування в домашніх умовах з використанням даного засобу. Заодно з’ясує, чи немає протипоказань.

Лікування обов’язково повинне проводитися кваліфікованим лікарем. Займаючись самолікуванням, ви можете нашкодити собі!

Інструкція з застосування препарату стверджує, що Декасан має потужні бактерицидні і антивірусні властивості. Ефективний проти стафілококів, стрептококів, дифтерійної палички та інших видів бактерій.

Чинить фунгіцидну дію на дріжджові і цвілеві гриби та протипротозойну по відношенню до лямблій і трихомонад. Знижує здатність патогенної мікрофлори протистояти дії антибіотиків.

Декасан не всмоктується у систему кровотоку зі слизової, неушкодженої шкіри і ранової поверхні. Стійкість до препарату практично не розвивається. Не рекомендується застосовувати ліки одночасно з аналогічними препаратами, щоб уникнути нейтралізації фармакологічних властивостей.

Декасан проявить більш виражені лікуючі властивості, якщо перед застосуванням його підігріти до температури 37-38°C.

Антисептичний препарат Декасан рідко викликає побічні ефекти. Іноді можуть виникати симптоми алергічних реакцій на активну речовину препарату: почервоніння шкіри, свербіж, висип, кропив’янка. Побічні ефекти не вимагають особливого лікування, самостійно зникають після закінчення курсу лікування.

Якщо препарат застосовується у вигляді інгаляцій або крапель в ніс, після процедури дитина може відчувати печіння в грудях і носовій порожнині. Такі симптоми проходять самостійно протягом півгодини.

Декасан практично не має протипоказань, безпечний для дітей будь-якого віку, крім пацієнтів з індивідуальною непереносимістю препарату.

Препарат не всмоктується у плазму, тому є безпечним. Але призначає засіб тільки лікар. З побічних дій відзначалася підвищена чутливість до діючої речовини. Проявляється непереносимість у вигляді свербежу або печіння в носових порожнинах. При цьому симптоматика проходить повністю вже через 15-20 хвилин.

Варто відзначити, що Декасан підвищує чутливість бактерій до антибіотиків, навіть у випадках резистентних штамів. Тому застосування антибактеріальних засобів зменшується у дозуванні при використанні Декасана при терапії бронхіту.

Препарат не рекомендують використовувати одноразово з миючими засобами (милом). Так як вони зводять до «0» всі корисні властивості активної речовини. У деяких пацієнтів препарат може спровокувати поява алергічних реакцій у вигляді почервоніння шкірних покривів і дрібних висипів.

Як правило, ці симптоми не потребують спеціального лікування, вони повністю зникають після припинення терапії цим лікарським засобом. Якщо препарат вводиться внутрибронхиально, у грудях може з’явитися неприємне відчуття печіння, яке проходить через 20 – 30 хвилин після процедури.

Декасан – лікарський засіб, що класифікується як антисептичний препарат з такими терапевтичними властивостями, як фунгіцидний, простоцидний і вірусоцидний, тобто активні складові здатні пригнічувати забруднення грибками, найпростішими і навіть вірусами.

Механізм фармацевтичної дії ліків заснований на здатності Декаметоксина, основного компонента, порушувати проникність клітинної мембрани, яка складається з біліпідного шару. Препарат з’єднується з жироподібними органічними структурами в області фосфатидних груп.

Таким чином, змінюються гомеостатичні показники внутрішнього середовища клітини і настає її лізис, тобто руйнування. Позитивною рисою препарату є вибірковість його терапевтичної дії, яка проявляється у нездатності до концентрації на клітинах людського організму.

Ціна Декасана, де купити

Ціна Декасана на території Російської Федерації коливається в районі 80 рублів, однак, знайти його в аптечних кіосках – досить складне завдання.

В Україні розчин фармацевтичного препарату можна придбати, починаючи від 25 гривень, а небули для сучасного інгалятора мають ціну 30 гривень за картонну упаковку 10 штук.

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Лікарський засіб використовується зовнішньо та практично не всмоктується неушкодженими шкірними покривами і слизовою оболонкою. Відкрита ранова поверхню також індиферентна до впливів біологічно активних компонентів антисептика.

Декасан для небулайзера активно використовується в педіатричній практиці, так як це оптимальна форма розпилення фармацевтичного препарату для м’якої ліквідації патології респіраторного тракту, адже слизова оболонка ще не повністю розвинена в певні періоди дорослішання (такий спосіб введення дозволяє позбутися деяких можливих несприятливих наслідків терапії).

Також Декасан для небулайзера дітям застосовувати куди більш зручно, ніж краплі в ніс або якісь інші способи доставки діючих компонентів лікарського препарату до уражених шарів бронхіального дерева, адже маленьку дитину досить важко посадити в одне положення надовго і правильно вставити катетер в ніс.

У свою чергу, під час інгаляції небулайзером діти можуть дотримуватися режиму активности середнього ступеня. Також є можливість дивитися мультфільми або читати книги, адже маска пристрою практично не відчувається на обличчі вже після першого вдиху.

Декасан для інгаляцій дітям, звичайно, слід разводитьнесколько сильніше, ніж для дорослої категорії пацієнтів. Як правило, використовуються половинні дозування лікарського засобу, однак для точних вказівок слід додатково відвідати консультацію кваліфікованого педіатра.

Як правило, пацієнти, які проходили курс консервативного лікування даним фармацевтичним препаратом, залишають позитивні відгуки на тематичних форумах. Цікаво, що інформацію про ліки та звіти про проходження відповідної терапії можна знайти в різних сферах медицини, адже Декасан користується гарною репутацією в гінекології, хірургії, урології, терапії та педіатрії.

Окремо слід зазначити відгуки, пов’язані з ліквідацією респіраторних нозологічних одиниць допомогою даного фармацевтичного препарату. Звичайно, більшість вдячних пацієнтів ратують на форму випуску ліки для небулайзера, адже таким чином курс консервативної санації стає куди більш зручним і займає менше часу.

Декасан є ефективним антимікробним, протигрибковим, противірусним лікарським засобом, що має бактеріостатичний та фунгіцидний ефект, який зумовлений його руйнівною дією на клітинні мембрани мікроорганізмів.

Також він має виражений протизапальний десенсибілізуючий та спазмолітичний ефекти, знижуючи ризик розвитку набряку слизових носоглотки і дихальних шляхів. Декасан підвищує чутливість збудників інфекційно-запальних захворювань до антибіотиків і реалізує активність щодо штамів резистентних до проведеного раніше лікування.

Декасан – це антисептик для зовнішнього застосування і внутрішньопорожнинного ( в рот або ніс) застосування. Декасан містить розчин декаметоксина, який руйнує мікроби і не надає шкоди самій людині.

1. Для полоскання дитині (вік 4 роки) ми беремо 75 мл Декасана і розводимо його з кип’яченою водою. Дуже добре для профілактики, після прогулянок у громадських місцях або після лікарні.

2. Декасан для інгаляцій — це найкращий засіб для лікування застуди та пов’язаних з нею наслідків. Багато з вас знають про інгаляції за допомогою небулайзера і небулах для нього. Ми теж використовували їх один час, але потім ми просто взяли розчин Декасана і змішали його з звичайним фізіологічним розчином.

3. Для промивання або крапель в ніс ми також використовуємо Декасан. Його потрібно розвести в пропорції 3:1. Нам так само дуже допомагає.

Декасан рідко викликає якісь побічні дії і якщо вони навіть виникають, то через деякий час самі проходять і лікувати їх не треба. Він безпечний для дітей будь-якого віку, лише у кого особисте не переносимість препарату. Іноді може викликати печіння в грудях або в носі, але десь через 30 хвилин це пройде.

Декасан абсолютно безпечний для застосування новонародженим і дітям до року.

Як капати Декасан в ніс?

Сучасна фармацевтика пропонує масу медикаментозних препаратів, що відрізняються універсальністю використання. Яскравим представником став засіб Декасан, призначений для закапування в ніс при риниті, виконанні інгаляцій, промиванні носової порожнини, санації хірургічних інструментів. Засіб також використовують при пологах, лікуванні хвороб органів дихання.

Випускається медикамент українським виробником Юрія-Фарм, міжнародна назва Decamethoxin. Коштує недорого, відпускається без рецепта лікаря, знаходиться у вільному доступі практично в кожній аптеці.

Застосування препарату

Для терапії шкірних захворювань препарат застосовується у вигляді примочок і промивань. При лікуванні свищів рекомендується промивати їх через свищеві отвори. Курс, як правило, триває 5 днів. В урології також використовується препарат для лікування хронічних або гострих циститів, уретритів.

У цих випадках Декасан розводиться 1:7, тобто на одну частину лікарського засобу доводиться сім частин дистильованої води. На 20 промивань розлучається близько 600 мл розчину. При лікуванні товстого кишечника і прямої кишки препарат вводиться в теплому вигляді за допомогою клізми.

При патології слизової ротової порожнини і ротоглотки застосовується Декасан для полоскання горла. Також для слизових можна використовувати аплікації по 50 мл протягом 15-20 хвилин. Як полоскати горло Декасаном?

Для полоскання горла препарат використовується в чистому вигляді в дозі 150 мл не менше 5 разів на день. Ефективний препарат для знищення хвороботворних бактерій, що знаходяться на слизових рота і мигдаликів.

Якщо у дитини запалені мигдалини, то полощуть горло розчином в обсязі 50-70 мл.

Варто відзначити, що препарат має бактерицидну дію тільки на поверхні шкіри і слизових, тому застосування при ангіні не ефективно. Так як при даному захворюванні стрептокок розмножується і паразитує в товщі тканин мигдаликів.

Широке використання медикаментозний засіб Декасан отримав за рахунок своєї основної властивості – при найменшому контакті зі слизовою, тілом людини або хірургічними інструментами починається потужний знезаражувальний процес.

Основні компоненти практично миттєво починають знищувати грибкові бактерії, інфекцію, інші хвороботворні мікроорганізми, здатні провокувати певну патологію.

Відмітна особливість ще й у тому, що застосування Декасана як назального засоби не допускає всмоктування в кров, саме тому він вважається безпечним навіть при лікуванні грудних дітей, вагітних жінок, при грудному вигодовуванні.

Фармацевтичний продукт являє собою звичайну безбарвну рідину, яка випускається:

  • у флаконах (від 50 мл домл);
  • полімерних контейнерах (від 50 мл домл).

Основна діюча речовина препарату – Декаметоксин, на кожен один мілілітр розчину припадає 0,2 мг. Допоміжний компонент хлорид натрію. Перед використанням розводиться у воді.

Використання даного препарату сприяє підвищенню чутливості патогенної мікрофлори до антибіотиків. У цих випадках Декасан розводиться 1:7, тобто на одну частину лікарського засобу доводиться сім частин дистильованої води. На 20 промивань розлучається близько 600 мл розчину. При лікуванні товстого кишечника і прямої кишки препарат вводиться в теплому вигляді за допомогою клізми.

Варто відзначити, що препарат має бактерицидну дію тільки на поверхні шкіри і слизових, тому застосування при ангіні не ефективно. Так як при даному захворюванні стрептокок розмножується і паразитує в товщі тканин мигдаликів.

Рекомендації щодо застосування

Щоб посилити ефективність використовуваного розчину, його рекомендується перед введенням підігрівають до 38 ° С.

Лікування дорослих і дітей з використанням даного засобу виконується не тільки розведеним розчином, але і в чистому вигляді.

При запальних патологіях готовий розчин беруть в рівних частинах з дистильованою водою.

Для усунення роздратування шкірного покриву, слизової води беруть в два рази більше.

При профілактиці різних патологій у дітей і при комплексному лікуванні, розчин розводять, виходячи з відношення 1:2.

Лікування риниту

Лікування нриниту — це промивання з використанням розведеного розчину. При нежиті у дитини Декасан розводять в обсязі однієї частини розчину на сім частин води для разового застосування. Допускається від 7 до 20 промивань, щодня рекомендується проводити не більше 2-3 процедур.

Слід також вводити препарат всередину носової порожнини шляхом інгаляції. При складній патології допускається введення розчину в носові ходи трансназальним катетером кілька разів за добу об’ємом до 10 мл.

Бактеріальну інфекцію усувають промиванням носової порожнини до 5 разів за добу до повного зникнення патогенних мікроорганізмів. Використовують 50-100 мл препарату. Виконують інгаляції з використанням фізіологічного розчину.

Лікування гаймориту

При гаймориті допускаються промивання носових ходів 100-150 мл чистим розчином Декасана. Частота промивання залежить від тяжкості перебігу захворювання, може доходити до 5 разів за добу. Додатково препарат закапують у носові ходи. Допускається від 1 до 3 процедур за добу.

Кожен раз дозування може становити від 5 мл до 10 мл, протягом доби бути не більше 20 мл. Використовуючи цей засіб, можна не переживати про передозування, виникнення звикання.

Такі побічні ефекти відсутні, так як слизова не всмоктує препарат, він не потрапляє в кров і в організм не надходить. Тим не менш, як капати Декасан в ніс дитині, якою готувати розчин, скільки мілілітрів препарату брати для закапування, може вирішувати тільки лікуючий лікар.

Зберігати розчин для інгаляцій або зовнішнього застосування слід в недоступних для дітей молодшого віку місці, захищеному від дії прямих сонячних променів при постійному температурному режимі від 18 до 25 градусів.

Допускається зберігання засоби тільки в приміщенні, яке захищене від попадання прямих сонячних променів, у віддаленому від маленьких дітей місці. Допустима температура зберігання – від 18 до 15 градусів Цельсія.

Як садити кабачки: всі секрети і хитрощі посадки

Якщо ви в перший раз садите кабачки або сумніваєтеся, чи все робите правильно, ця стаття для вас. Сьогодні ми у всіх подробицях розповідаємо, як садити кабачки. Тому що технологія посадки все ж має значення.

Де посадити кабачки: на сонці або в тіні

Почнемо з планування, а саме – з вибору місця для кабачкової грядки. Здавалося б, тут все просто. Кабачок родич огірка і гарбуза – любить сонце і тепло. Значить, чим більше сонця отримає рослина, тим більше плодів отримає дачник.

Але в наших умовах сонячного світла вистачає з надлишком. І кабачкові кущі або батоги будуть куди краще рости в півтіні, під деревами, де волога зберігається довше.

З чим поруч краще садити кабачки: про сусідів і попередників

Щоб знизити ризик захворювань, рекомендуємо дотримуватися принципів сівозміни. Простіше кажучи, не вирощувати овочі на одній і тій же грядці два роки поспіль.

Після огірків, гарбуза, патисонів, кавунів або динь кабачки садити теж не варто. Всі ці рослини відносяться до одного сімейства. Значить, у них схожі хвороби, загальні шкідники і однакові вимоги до харчування. Зате після капусти, бобових, цибулі або часнику кабачки будуть відчувати себе прекрасно. А якщо перед кабачками на грядці росли сидерати (гірчиця, овес, Вика та ін.) – так це ще краще!

Добрими сусідами для кабачка будуть мангольд і буряк, ріпа і редька, цибуля або базилік.

Яку землю люблять кабачки

Кабачки люблять нейтральні родючі досить вологі (але не перезволожені) грунти. При гарній підготовці грядки або лунки вони виростуть не тільки на чорноземі, а й на суглинних і супіщаних грунтах. На вологих ділянках з близьким заляганням грунтових вод може виникнути більше проблем з хвороботворними грибками. Але і вони вирішуються посадкою на високу грядку або купу.

Найголовніше, щоб грунт був теплим і поживним. І те і інше забезпечується великою кількістю різноманітної органіки. Гній, перегній, послід, компост, стебла, бадилля, тирса, бур’яни – все стане в нагоді для вирощування кабачка. Не дарма його вважають ідеальною культурою першого року для свіжих органічних грядок.

Схема посадки кабачків

Коли ділянку для кабачків вибрали і про сусідів по грядці подбали, прийшов час поглянути на схеми посадки.

  • Стрічкова посадка. Кущі висаджують в ряд на відстані 70-80 сантиметрів один від одного. Між рядами відстань повинна бути ще більше-до метра. Ця схема для великих грядок і площ.
  • Шахова посадка. Як і в першому випадку передбачає посадку в ряд. Тільки кущі в другому ряду висаджують не один навпроти одного, а в шаховому порядку. За рахунок цього нехитрого прийому можна зменшити відстань між рядами до тих же 70-80 сантиметрів.
  • Квадратно-гніздова схема – наш улюблений варіант. Лунки розташовуються по кутах квадрата 70х70 сантиметрів. Кущі один одного не затінюють і за поживні речовини не конкурують. А в урожайний рік досить одного такого “квадратика”, щоб забезпечити кабачками і себе і сусідів.

Що покласти в лунку при посадці кабачків

Останній (але найвідповідальніший) етап роботи з грядкою – це підготовка посадкової лунки. Для цього не потрібно перекопувати всю грядку, досить розпушити її плоскорізом, підрубуючи бур’яни. А потім для кожного кущика викопати ямку на глибину 35-40 сантиметрів такого ж діаметру. На дно кожної лунки укладаємо товстий шар (20 сантиметрів) свіжої органіки.

  • гній;
  • подрібнена трава або бур’яни з додаванням курячого посліду;
  • та ж трава упереміж з тирсою;
  • бадилля ранніх культур;
  • кухонні відходи.

Зверху присипаємо компостом, накриваємо грядку плівкою і залишаємо на тиждень.

Немає компосту? Тоді пролийте лунку розчином будь-якого ЕМ-препарату або настоєм збродженої трави. Додатково можна додати в кожну лунку по столовій ложці суперфосфату або по склянці деревної золи.

За тиждень “органічна подушка” в лунках просяде. Нам залишиться заповнити ямку до країв сумішшю землі з перегноєм, добре пролити водою і висадити кабачки.

Терміни посіву насіння

Оскільки кабачок не відноситься до овочів, здатним витримати заморозки, висаджувати насіння рекомендується в теплий грунт, приблизно +10-12°С. Зазвичай це початок травня. В середньому до активного плодоношення кабачку потрібно 40-50 днів, але точний термін дозрівання залежить від сорту.

Підготовка насіння до посіву

Якщо насіння не оброблене виробником (інформація про це повинна бути на упаковці), можемо перед посадкою провести з ним деякі підготовчі маніпуляції. Це допоможе прискорити проростання і підвищити врожайність. В якості обов’язкової процедури для всіх гарбузових ми рекомендуємо прогрівання насіння, щоб збільшити кількість зав’язей.

  • За тиждень до посіву викласти насіння на сонячне місце і не забувати переміщати його слідом за сонцем;
  • Протягом 6 годин витримати посівний матеріал в сушці для овочів при температурі + 50°С;
  • Замочити насіння в гарячій (+50°С) воді на 4-5 годин.

Після прогрівання можна переходити до гартуючих процедур. Спочатку насіння три дні тримають у вологій тканині до набухання (але не до проростання), а потім відправляють в холодильник на дві доби. Якщо ж хочеться, щоб сходи з’явилися буквально через пару днів, необхідно намочувати насіння трохи довше до появи паростка. Але кабачки і без пророщування недовго “сидять в землі” – зазвичай насіння сходить за 4-6 дні.

При замочуванні насіння іноді використовують не звичайну воду, а розчин стимулюючого препарату: Епін, циркон і їм подібні. Так підвищується стресостійкість рослини, особливо шанси давати плоди при несприятливих умовах.

Технологія посадки

Ви коли-небудь замислювалися над тим, як правильно садити кабачок: тупим кінцем догори або гострим? А ось канадські городники рекомендують класти насіннячко горизонтально, на ребро. Пояснюють це просто: вода швидше стікає з боків насіння, так ризик згнити від надлишку вологи куди менший.

На яку глибину садити кабачки? В пухких грунтах насіння заглиблюють на 5-7 сантиметрів. Так паросток встигне скинути оболонку, і сім’ядольні листочки не будуть деформованими. На важких суглинних грунтах заглиблена посадка може уповільнити проростання. В даному випадку рекомендована глибина посіву – 3-5 сантиметрів.

Скільки насіння висаджувати в лунку? Якщо це дорогий оригінальний сорт або гібрид, одного насіння в лунці буде достатньо. Коли насіння своє, можна сіяти по два або три насіння в лунку, але потім все одно залишати тільки найсильнішу рослину.

Відразу після посадки мульчуємо лунки невеликою кількістю торфу, перегною, компосту або кокосового субстрату. Мульча не дозволить верхньому шару грунту перетворитися в кірку і полегшить паростку шлях назовні.

Альтернативні способи посадки кабачків

В осінню грядку

Старий-добрий перевірений варіант для тих, у кого немає часу або бажання готувати грядки або лунки навесні. Комусь зручніше робити це восени. Ну і на здоров’я!

В цьому випадку грядку, на якій навесні планують садити кабачки, перекопують або розпушують з додаванням добрив. Це можуть бути зелені сидерати, гній, послід або нітрофоска. До весни всі поживні речовини вже виявляться в грунті, а вам залишиться тільки полити грядку, увіткнути в землю насіння і присипати перегноєм або грунтом.

В теплу грядку

Один з найкращих способів вирощування кабачків передбачає посадку насіння або розсади в теплу грядку. Вони бувають поглибленими – так звані, органічні траншеї. Або, навпаки, піднятими. Незалежно від типу, суть теплої грядки проста. Вона послідовно наповнюється шарами різноманітної органіки. Вниз йде те, що розкладається довго: трухлява деревина, ганчірки з натуральних тканин, гілки, капустяні качани. Чим вище шар, тим швидше він повинен перегнивати. Найостаннішим шаром такої грядки буде 20 сантиметрів грунту або перегною.

В таку грядку кабачки можна висаджувати раніше терміну. І підгодовувати їх не доведеться, запасу харчування в органічних грядках вистачає на 2-3 роки. А якщо грядки постійно мульчувати органікою, то їх можна використовувати за призначенням років 5-6.

В бочку або великий мішок

На маленьких ділянках частенько практикують контейнерне вирощування кабачків. Тобто висаджують насіння не в грядки, а у великі горщики, бочки, відра або щільні столітрові пакети.

  • В першу чергу роблять отвори в днищі, щоб зайва волога не затримувалася всередині;
  • Потім укладають дренажний шар з хмизу, керамзиту або гальки;
  • Останній етап – наповнення контейнера різноманітною органікою за принципом теплої грядки;
  • Залежно від величини контейнера в кожен висаджують від одного до трьох кабачків.

На компостну купу

Компостна купа на добре освітленому місці – ідеальна грядка під кабачки. Досить розрівняти верхівку, присипати її невеликим шаром землі і пролити розчином ЕМ-препарату, сечовини або трав’яним настоєм.

Висаджувати насіння або розсаду кабачків на компост можна на тиждень раніше терміну, як і в теплу грядку. Тому що компостна купа – це тепла грядка і є. Процес перегнивання рослинних залишків всередині не дасть корінню переохолодитися.

Під чорною плівкою

Навіть на новій ділянці, де ще немає ні грядок, ні компостних куп, можна вирощувати кабачки, спорудивши для них швидку грядку під чорною плівкою.

Для початку необхідно вибрати відповідну ділянку і скосити на ній траву. Цю саму траву, а також інші бур’яни, торішнє листя, бадилля та інше рослинне сміття розкладаємо на землі і поливаємо водою, рожевим розчином марганцівки, розчином сечовини або трав’яним настоєм. Присипаємо всю цю органіку землею шаром в 5-10 сантиметрів і накриваємо чорною плівкою. Через 3-4 дні розмічаємо на грядці місця за схемою посадки і робимо в плівці отвори. Туди ми і висаджуємо насіння кабачків.

Плівка залишається на грядці до кінця сезону. Вона не дасть порости бур’янам і збереже тепло всередині грядки. А восени після збору врожаю весь вміст грядки можете сміливо відправляти в компост.

Який би спосіб посадки кабачків ви не вибрали, ми впевнені, що хороший урожай не змусить себе чекати.

Як правильно закапати в очі очні краплі

Здорова система догляду за очима іноді вимагає використання крапель для очей, щоб допомогти боротися з інфекцією, сприяти заживленню чи просто забезпечити вологість та комфорт сухим, втомленим очам. Більшість крапель починають діяти відразу після контакту з очним яблуком, отже, вони завжди застосовуються місцево, на відміну від перорально призначених ліків.

Але застосування крапель має свої складнощі. Багато людей вважає, що нанесення крапель є незручним чи навіть неможливим, і, як правило, є невелика незручність, пов’язана з самим процесом. Давайте з’ясуємо і дізнаємось більше про типи очних крапель, їх переваги та стратегії для простого застосування.

Умови, які можуть вимагати краплі

Ваш офтальмолог може призначити фармакологічні та безрецепторні краплі для вас, щоб допомогти при глаукомі, кон’юнктивітах, хронічному синдромі сухого ока або ряді інших захворювань. Лікування глаукоми може вимагати використання більш ніж одного типу очних крапель, і, якщо це так, обов’язково звертайте увагу на вказівки щодо використання, оскільки може існувати необхідний порядок, в якому вам потрібно буде застосувати краплі або певний час дня.

Кон’юнктивіт – це бактеріальна інфекція, яка зазвичай лікується краплями для очей з антибіотиками. Ваш офтальмолог обов’язково попередить вас, щоб під час використання таких крапель ви не носили контактні лінзи.

Дискомфорт, спричинений сезонними алергіями, часто може бути усунено антигістамінними краплями для очей. Пилок, пил та шерсть домашніх тварин можуть також призвести до свербіжних, червоних та водянистих очей. Ваш лікар може рекомендувати відповідні очні краплі для усунення свербіжу очей, почервоніння або інших симптомів без рецепту.

Синдром комп’ютерного зору або сухість очей, викликана надмірним проводженням часу перед екраном, у сучасному світі є неминучою, оскільки більшість з нас використовує смартфони, планшети та комп’ютери. Для тих, хто більшу частину дня проводить за екраном монітору, може допомогти зволожувати очі краплями. Попросіть офтальмолога порекомендувати краплі, які підійдуть вам, і ви можете тримати пляшку крапель там, де вам це може знадобитися – на робочому місті, в машині або в сумочці. Одними з найкращих крапель для очей при синдромі сухого ока є зволожуючі краплі для очей Gelone та зволожуючі краплі для очей Systane Ultra.

Покрокова інструкція

  1. Ретельно вимийте руки з милом і водою. Просушіть їх чистим сухим рушником.
  2. Зніміть свої окуляри або контактні лінзи, якщо ви носите їх, (у випадку, якщо ви не використовуєте очні краплі, спеціально призначені для носіїв контактних лінз.)
  3. Захиліть свою голову назад або ляжте.
  4. Однією рукою відтягніть нижню повіку вниз, щоб створити невеликий проміжок між нижньою повікою та очним яблуком.
  5. Переверніть пляшечку з краплями вниз, щоб краплі потрапляли у проміжок між повікою та оком.
  6. Обережно натисніть на пляшку, щоб крапля потрапила в око.
  7. Тримаючи голову нахиленою назад, використайте стільки крапель, скільки вказано вашим лікарем або дотримуйтесь інструкції на упаковці.
  8. Закрийте очі на декілька секунд, перш ніж блимати, щоб краплі були достатньо поглинені.

Для людей зі слабкими нервами

Якщо ви все ще боретеся з тим, як легко застосувати очні краплі, не хвилюйтеся, ви не одні. Для багатьох людей це складно, але існують способи, які дозволяють зробити це трохи легше і комфортніше.

По-перше, чим більше ви практикуєтесь, тим краще це буде виходити! Якщо вам призначали специфічні лікарські краплі, ви будете намагатись не витрачати даремно продукт і не затримувати ваше одужання та загоювання. Тому ви можете спробувати практикуватись на звичайних зволожуючих краплях, які ніколи не завадять вашому здоров’ю. Ви можете практикувати свою техніку і способи дозування без витрачання дорогих фармацевтичних крапель.

Деякі люди також вважають, що більш комфортно застосовувати очні краплі під час лежання, а не просто нахиливши голову назад.

Також використовуйте дзеркало або попросіть когось іншого закапати вам очі. Дзеркало робить процес трохи легшим для деяких людей, хоча може бути важче зберегти потрібну позицію кутового нахилу голови. Якщо ви виявите, що не можете це робити самостійно, попросіть когось з друзів закапати очі вам.

Очні краплі для дітей та немовлят

Закапати очі непосидючим малюкам може бути дуже складно. Якщо вам не вдається закапати очі вашій дитині, спробуйте ці методи, щоб достатня кількість продукту потрапляла у око.

  • Нехай ваша дитина ляже. Простіше буде закапати очі лежачи.
  • Обережно відтяніть нижню повіку ока дитини і попросіть її дивитись вгору.
  • Нанесіть необхідну кількість крапель у проміжок між нижньою повікою та очним яблуком і попросіть вашу дитини поблимати кілька разів, щоб розігнати ліки по оку.

Альтернативний спосіб, хоча, можливо, і не найефективніший, полягає у застосуванні очних крапель у внутрішніх кутах закритих очей вашої дитини, коли вона лежить на спині. Коли дитина відкриває очі, більшість крапель затече в очі. Проконсультуйтесь з приводу цього способу з лікарем, якщо буде необхідно.

Кінцеві нагадування безпеки

Коментарі

Є запитання стосовно продукту? Напишіть запитання

Про автора

admin administrator