Як хрюкає їжачок

Авторadmin

Як хрюкає їжачок

Життя їжачків: цікаві факти про цих звіряток

Всі ми з дитинства знаємо, хто такі їжаки. Кожен бачив їх у мультиках, хтось стикався в селі у бабусі і навіть тримав вдома. Але давайте розберемося як живуть іжаки у природі.

Їжак — тварина, яка відноситься до типу хордові, класу ссавці, ряду їжакоподібні, сімейства їжакові (лат. Erinaceidae). Походження слова “їжак” до цих пір остаточно не вивчено. За однією з версій, свою назву їжачок отримав завдяки грецькому «echinos», що означає “пожирач змій”. Прихильники іншої версії вбачають в слові “їжак” індоєвропейський корінь “eg’h”, що означає “колоти”, інформує UkrMedia.

Опис їжака, розмір, вага, характеристики

Довжина тіла їжака, в залежності від виду, становить від 10 до 44 см. Вага їжака варіюється від 300 грам до 1,5 кілограм. Також у їжака є хвіст, який виростає від 1 до 21 см в довжину.

У тварин велика голова клиноподібної форми і витягнута мордочка з загостреним, рухомим і вологим носом. Зуби їжака дрібні і гострі, на верхній щелепі розташовано 20 зубів, на нижній — 16. Деякі види їжаків мають до 44 зубів. Перші різці збільшені і схожі на ікла.

Задні лапи їжака довші за передні, кожна кінцівка закінчується 5 пальцями, за винятком білочеревого їжака, задні ноги якого мають по 4 пальці. Довгі середні пальці допомагають їжаку чистити голки.

Колючки їжака порожнисті, між ними ростуть тонкі, рідкісні, ледь помітні волоски. Голова і черево тварини покриті звичайною шерсткою. В середньому, кожен їжак носить на собі до 10 тисяч голок, які поступово оновлюються. Забарвлення голок більшості видів темне, з перемежованими світлими смужками. Забарвлення шерсті їжака, в залежності від виду, може бути чорно-бурого, коричневого, пісочного або білого кольору. Місцями чорне забарвлення витісняє біле, утворюючи своєрідні цятки. Більшість видів їжаків відрізняє добре розвинена підшкірна мускулатура. Під час небезпеки їжак згортається в клубок, і в цьому йому допомагають підшкірні м’язи, розташовані в місцях зростання колючок.

Як у більшості нічних тварин, зір їжаків слабкий, зате чудово розвинені слух і нюх.

Швидкими цих тварин назвати складно, середня швидкість їжака, який тікає, становить 3-4 км / год. Незважаючи на те, що їжачок — сухопутна тварина, більшість видів відмінно плавають і лазять.

Тривалість життя їжака в природі становить 3-5 років. У домашніх умовах їжаки живуть до 8-10 років, так як не гинуть від природних ворогів, які полюють на їжаків в дикій природі. Основні вороги їжаків — це вовки, лисиці, тхори, сови, борсуки, куниці, мангусти, гієни, шакали, медоїди, орли, а також інші хижаки.

Де живуть їжаки?

Ареал проживання їжаків досить широкий: ця колюча тварина зустрічається у всіх країнах Європи — від південних областей Скандинавії до Британських островів, живе їжачок і в спекотній Африці, на території Азії, в Новій Зеландії і на Близькому Сході.

У природі дикі їжаки живуть в лісах, пустелях, степах, окультурених ландшафтах і навіть містах. Вони риють собі норки під корінням дерев або в кущах, а також селяться в кинутих норах гризунів.

Як живуть їжаки в природі?

За своєю природою їжаки — нічні тварини і одинаки, що ведуть потайний спосіб життя. Вдень їжачки сплять, сховавшись в самостійно виритих норах довжиною до 1 метра або зайнявши спорожнілі житла гризунів. Популяції передгірних районів використовують в якості укриттів ущелини між скель і порожнечі під каменями. Вночі дикі їжаки виходять на полювання, вважаючи за краще не віддалятися далеко від будинку. На жаль, статистика показує, що досить багато їжачків гинуть під колесами автомобілів, намагаючись перетнути автостради в нічний час.

Чим харчуються їжаки в природі?

Їжак всеїдний, але основу раціону складають дорослі комахи, щипавки, жуки, павуки, жужелиці, гусениці, слимаки, мокриці, дощові черв’яки. Також їжаки люблять їсти жаб, сарану, яйця птахів, ракоподібних і безхребетних тварин. Північні популяції лісових їжаків харчуються ящірками, жабами, мишами та іншими дрібними гризунами.

Всі види сімейства їжакових стійкі до будь-яких, навіть найтоксичніших отрут, тому їжаки їдять отруйних змій і скорпіонів. Також не погребує їжачок падаллю, а також харчовими відходами, які можна знайти на дачних ділянках. Рослинна їжа лісового їжака — це гриби, мох, жолуді, злакові насіння і будь-які солодкі ягоди — полуниця, малина, ожина.

За літо їжачок повинен добре відгодуватися, інакше під час зимової сплячки тварина може загинути. Ґрунтовний запас жиру дозволяє їжачкам перебувати в стані анабіозу з жовтня по квітень.

Розмноження їжаків

По завершенні зимової сплячки, коли повітря прогрівається до 18-20 градусів, у їжаків настає шлюбний сезон. Статевої зрілості їжаки досягають до 10-12 місяців. Північні популяції розмножуються 1 раз в рік, південні приносять потомство двічі.

Самки їжаків будують гнізда в своїх норах, вистеляючи дно ями сухими листочками і травою. Самці нерідко б’ються за самку, влаштовуючи побоїща з сопінням і пирханням, кусають одне одного за морду і ноги, колються гострими голками. Потім переможець довго кружляє навколо самки, яка перед спарюванням грунтовно пригладжує свої голки. Їжаки — полігамні тварини і після спарювання відразу розлучаються.

Період виношування потомства становить від 34 до 58 днів, в результаті на світ з’являється від 1 до 7 (частіше 4) дитинчати, масою 12 грам. Новонароджені їжачки сліпі, покриті абсолютно голою, яскраво-рожевою шкірою. Протягом першої доби життя на тілі маленьких їжачків виростають м’які, світлі і темні голочки. Через 2 тижні голчастий покрив тварини вже повністю сформований.

Перший місяць самка їжака годує дитинчат молоком, потім молодняк переходить до самостійного життя.

Як їжак готується до зими?

Чи знаєте Ви, як їжачок готується до холодної зими? Якщо ні, то стаття «Як їжачок готується до зими?» Вам сподобається.

Як готується до зими їжак?

Одним з супер важливих підготовчих дій до приходу зими є пошук житла і його вдосконалення. Неправильний вибір місця для проведення сну взимку може стати фатальним для їжачка і закінчитися вельми сумно. Як правило, ці звірята підшукують собі глибокі нори, розташовані близько півтора метрів на відстані від верхнього шару землі. Нори, в яких їжачки сплять взимку, засипаються товстим шаром снігом, і він створює ізоляційний ефективний покрив. У зимових будиночках, живе по одному звірку. Дуже часто їжаки самі риють нори або ж облаштовують знайдені порожні житла інших тваринок.

Також, ще одним кроком підготовки до зими є Процес линьки, що дозволяє замінити власний річний покрив іншим, який більше відповідає зимовим холодним умовам.

Але перш ніж, як залягти в сплячку, звір повинен підкріпитися гарненько, стати таким собі вгодованим товстуном. Адже худий і кволий їжачок до весни навряд чи доживе. Ось він і бігає восени, намагається наїстися якомога більше. А їсть їжак тільки вночі. Знаєте, Що їсть їжачок? Жаб, черв’яків, жуків, равликів, ящірок, яйця птахів і мишей. Якщо їжак зустріне на своєму шляху змію — неодмінно здолає її. Ще любить звір поласувати лісовими яблуками, ягодами і грибами.

Взимку в сплячці температура тіла їжака дуже низька, вона всього лише на один градус вище температури повітря зовні. Під час сну вага звірка знижується, а до кінця зимової сплячки він зменшується, Ви не повірите, в цілих два рази.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як їжак готується до зими.

  1. Як борсук готується до зими? Як готується до зими борсук? Що робить борсук взимку Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як борсук готується до зими? Борсук дуже відповідальна тварина. Він починає готуватися до зими ще восени. В першу чергу він займається лагодженням свого житла, прориває нові. Читать далее.
  2. Як заєць готується до зими? Як готується до зими заєць? Відповідь на своє питання Ви знайдете в цій статті. Як готується до зими заєць? Зайці готуються до зими ще восени. Головна частина підготовки зайця до зими — зміна шубки. На білому снігу сіра шубка зайця. Читать далее.
  3. Як лось готується до зими? Як готується до зими лось, Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як лось готується до зими? Лосі – це величні, воістину королівські тварини. Живуть вони в лісах. Ближче до настання осені, коли починають достигати ягоди чорниці і брусниці лосі люблять поласувати. Читать далее.
  4. Як вовк готується до зими? Як вовк готується до зими Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як вовк готується до зими? Відразу скажемо, що вовки не впадають в сплячку взимку і їх активність не зменшується. Вони стійко переносять холодну пору. Але все ж, деякі зміни відбуваються. Читать далее.
  5. Як сойка готується до зими? Як сойка готується до зими? Де зимує сойка? Що робить сойка взимку? Якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, о, прочитавши дану статтю, неодмінно ї знайдете. Хто така сойка? Сойка – це пташка, з дуже гарним пір‘ям. Вона має чорні. Читать далее.
  6. Як ялинка готується до зими? Як ялина готується до зими? Якщо Ви шукаєте відповіді на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно її знайдете. Як ялинка готується до зими? Ялина – вічнозелена рослина. Тому що на зиму вона не скидає своє листя, тобто хвою. Для. Читать далее.
  7. Як дуб готується до зими? Як дуб готується до зими? Якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно її знайдете. Як дуб готується до зими? В період першого похолодання відбувається процес загартовування дерева. Продукти фотосинтезу не розтрачаються на ріст пагонів, а. Читать далее.
  8. Як ведмідь готується до зими? Як готується до зими ведмідь? Прочитавши цю розповідь Ви дізнаєтеся як бурий ведмідь готується до зими. Як ведмеді готуються до зими? Ведмідь готується до зими з літа, запасає жир, готує собі затишний барліг. Ведмеді заздалегідь облаштовують свій будинок. Вони шукають. Читать далее.
  9. Як калина готується до зими? Як калина готується до зими? якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно її знайдете. Як калина готується до зими? Більшість рослин до Зими готується заздалегідь, вони ще осінню залишають в грунті своє насіння. Для того. Читать далее.
  10. Як готується до зими лисиця? Лисиці – дивовижні істоти, які добре адаптовані до холодної, сніжної зими. Як лисичка готується до зими? Чи змінює лисиця колір шубки на зиму? Як готується до зими лисиця? Лисиця – спритний звір, вона невибаглива і легко звикає до будь-яких умов. Читать далее.
  11. Як рись готується до зими? Як рись готується до зими, якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно її знайдете. Як рись готується до зими? Рись – єдиний представник родини котячих, який добре пристосований до снігу. Рись мешкає переважно у глухих. Читать далее.
  12. Як білка готується до зими? Чи знаєте Ви як білки готуються до зими? Кожен з нас бачив цих гарних тварин в парках і влітку, і взимку. Розповідь про те як білка готується до зими Ви можете представити на уроках природознавста. Як білка готується до зими. Читать далее.
  13. Як клен готується до зими? Як клен готується до зими, якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно її знайдете. Як клен готується до зими? Що таке клен? Клен – це дерево, бо кущ родини кленових. Росте переважно в Північних районах. Читать далее.
  14. Як козуля готується до зими? Як козуля готується до зими? Якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно її знайдете. Як козуля готується до зими? Хто ж такі козулі? Козуля – це родич оленя, що має чарівну статуру, симпатичну мордочку та. Читать далее.
  15. Як синичка готується до зими? Розповідь про те як синичка готується до зими буде досить пізнавальною для учнів початкових класів. Ви дізнаєтеся, що їдять синички взимку та зможете їх підгодовувавти в годівничках. Як синичка готується до зими? Синички – птахи, що мають гострий короткий дзьоб. Читать далее.
  16. Як дятел готується до зими? Розповідь про те як дятел готується до зими буде досить пізнавальною для учнів початкових класів. Діти дізнаються, що дятел взимку їсть. Її можна доповнити Цікавими фактами про дятлів. Як дятел готується до зими? Мабуть, дятли є найбільш запасливими птахами в. Читать далее.
  17. Як кріт готується до зими? Як кріт готується до зими? Де зимує кріт? Якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно її знайдете. Кріт – тварина, що проживає в землі, вони на вигляд дуже милі, але приносять людству чимало шкоди, вони. Читать далее.
  18. Як кабан готується до зими? Як готується до зими дикий кабан і як зимує кабан Ви дізнаєтеся в цій статті. Як кабан готується до зими? Кабани готуються до зими. Вони багато їдять, щоб під шкірою утворився шар жиру, щоб і внутрішні органи покриваються запасами жиру. Читать далее.
  19. Як ласка готується до зими? Як ласка готується до зими? Де зимує ласка? якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно її знайдете. Як ласка готується до зими? Ласка (ласиця) – хижий ссавець родини куниць, вид роду Ласки та Тхори. Мешкає. Читать далее.
  20. Як жаби готуються до зими? Як готується до зими жаба і як жаби зимують Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як жаба готується до зими? Жаба взимку впадає в сплячку. Як і інші тварини жаби перед сплячкою активно харчуються, щоб накопичити великі запаси поживних речовин. Перш. Читать далее.
  21. Як мурахи готуються до зими? Як мурахи готуються до зими, Ви дізнаєтеся з цієї статті Як готуються до зими мурахи? Підготовка до зими у мурашок — це відповідальний і серйозний етап для всього мурашника. Всі зусилля мурашиної сім’ї, починаючи з весняної пори, спрямовані, щоб накопичити. Читать далее.
  22. Як комахи готуються до зими? Як готуються до зими і де зимують комахи, Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як комахи готуються до зими? Кожен вид комах має свої особливості, а, це означає, що і до зими вони готуються по-різному. Давайте дізнаємося, як саме. Як готується. Читать далее.
  23. Як миші готуються до зими? Як миші готуються до зими, Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як миші готуються до зими? Миші-полівки, що живуть у дикій природі, починають готуватись до настання холодів з кінця літа. Всі ми знаємо, що з настанням зими, в будинку може з’явитися. Читать далее.
  24. Як снігурі готуються до зими? Як снігурі готуються до зими? Якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, обов’язково її знайдете. Як снігур готується до зими Взимку, з початком перших снігів, до України прилітають неймовірної вроди птахи, які мають яскраво-червоні грудки. Ці. Читать далее.
  25. Як зимує ховрах? Як зимує ховрах та як готуються до зими ховрахи? Прочитавши дану статтю, Ви дізнайтесь всю інформацію про зимівлю ховрахів. Як ховрах готується до зими? Ховрахи – тварини, які ще влітку починають плідно готуватися до зимівлі. Харчуються ховрахи злаковими культурами на. Читать далее.
  26. Як дерева готуються до зими? Як готуються до зими дерева, Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як дерева готуються до зими? З кінця літа у дерев починається процес загартування. Свої продукти фотосинтезу вони витрачаються не на ріст пагонів, а починають накопичувати в тканинах, захисні як запасні. Читать далее.
  27. Як бобри готуються до зими? Як бобер готується до зими, Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як бобри готуються до зими? Найбільше клопоту і турбот в підготовці до зими випадає на долю бобрів. Треба і житло підготувати, як слід до зими, і запасти корму на весь. Читать далее.
  28. Як рослини готуються до зими? Проект «Як рослини готуються до зими» для дітей можна представити на уроці природознавства. Як рослини готуються до зими? Зима — це звичне явище для більшості регіонів планети Земля. За багато років еволюції живі істоти, які живуть в таких районах планети. Читать далее.
  29. Як домашні тварини готуються до зими? Як домашні тварини готуються до зими, Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як домашні тварини готуються до зими? Домашні тварини з настанням осені все ще продовжують пастися на пасовищах. Але з початком холодів і дощів люди їх переводять у спеціальні приміщення. Читать далее.
  30. Як люди готуються до зими? Як люди готуються до зими, Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як люди готуються до зими? У першу чергу виникає необхідність забезпечити людство запасами харчів на зиму. Восени триває збирання врожаю з поля, городу і саду. Люди роблять на зиму консервацію. Читать далее.
  31. Загадки про їжачка Загадки про їжачка Українською для дітей та дорослих — використовують для конкурсів, в навчанні, вони допомагають розвити логіку, вчать швидко думати. Загадки про їжачка для дітей Зібрані в цій статті, рівень складності у них теж різний, деякі складні, деякі прості. Читать далее.
  32. Як риби готуються до зими? Як готуються до зими риби та як зимують риби Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як риби готуються до зими? Риби готуватися до зимової пори починають з літа — в серпні, а якщо бути точніше, то в його середині. Підготовка до. Читать далее.
  33. Як бджоли готуються до зими? Розповідь «Як бджоли готуються до зими» для дітей може бути представлена на уроках природознавства. Як бджоли облаштовують вулик і заготовляють корм та як зимують бджоли Ви дізнаєтеся з цієї статті. Як бджоли готуються до зими? Варто відзначити, що медоносні бджоли. Читать далее.
  34. Як квіти готуються до зими? Як квіти готуються до зими? Якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, неодмінно її знайдете. Як квіти готуються до зими? З приходом не тільки зими, а й осені, господарям розкішних квітників треба готувати своїх підопічних до. Читать далее.
  35. Як птахи готуються до зими? Як птахи готуються до зими? Розповідь «Як птахи готуються до зими» для дітей допоможе зрозуміти звички і спосіб життя пернатих. Як готуються до зими птахи? Птахи активно готуються до зимових холодів, запасаються їжею, облаштовують свої гнізда. Перелітні птахи відлітають у. Читать далее.
  36. Чому їжаки впадають у сплячку? Чому їжаки впадають в зимову сплячку, якщо Ви шукаєте відповідь на це запитання, то, прочитавши дану статтю, Ви неодмінно знайдете її. Чому на зиму їжаки впадають в сплячку? Їжаки на зиму впадають в сплячку через такі причини: 1. відсутність харчів. Читать далее.
  37. Українські загадки про ялинку Загадки про ялинку для дітей та дорослих зібрані в цій статті. Всі загадки про ялинку українською мовою Та з відповіддю ялинка, окремий розділ займають Загадки про сосну. Українські загадки про ялинку Восени не в’яне, а взимку не вмирає. В неї. Читать далее.
  38. Чим живляться птахи взимку? Що їдять пернаті в люті морози? Чим харчуються птахи, якщо Ви шукаєте відповіді на ці запитання, то, прочитавши дану статтю, Ви обов‘язково їх знайдете. Що їдять птахи взимку? Взимку птахи живляться зазвичай насінням, що лишилося на гілках дерев, кущів та. Читать далее.
  39. Вірші про їжачка Вірші про їжачка для дітей на українській мові зібрані в цій статті. Вірші про їжачка на українській мові Ой, журився їжачок, Що багато колючок В нього на свитині. Не було б тих колючок — він катав би діточок День і. Читать далее.
  40. Як зимує кажан? Як зимує кажан і що робить кажан взимку? В даній статті Ви знайдете детальну інформацію з приводу цих запитань. Як кажани готуються до зими? Кажани заздалегідь шукають на зиму собі потрібне укриття, і з настанням холодів та морозів, звірі забиваються. Читать далее.

Про автора

admin administrator