Як можна оформити клумбу

Авторadmin

Як можна оформити клумбу

Зміст:

Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками

Квітники і клумби на присадибній ділянці призначені насамперед для естетичного задоволення. Але крім цього вони виконують ще одну важливу роль: виступаючи продовженням будинку, квіткові композиції дозволяють візуально об’єднати в єдине ціле зовнішній вигляд споруди з рослинністю саду. Знання секретів дизайнерів ландшафту як оформити клумбу дозволить будь-якому садівникові сформувати у себе на заміській ділянці квіткові композиції, які крім естетичної привабливості створять атмосферу гармонії та затишку.

Зміст

Загальні правила створення красивої клумби

Продумуючи оформлення клумби своїми руками бажано керуватися основними правилами ландшафтного дизайну.

Правило # 1 – цілісність картини

Сад – картина, що складається з колекції пейзажних композицій. Завдання садівника: довести кожен з елементів ландшафту до досконалості. Безглузде розсаджування рослин по ділянці не дасть бажаного результату. Тому, не маючи можливості озеленити всю територію, для початку варто облагородити лише малу її частину, але зробити її завершеною.

Красиві гармонійні клумби створюються шляхом комбінування змішаних посадок, в яких присутні як однорічники, так і багаторічники, як красивоцветущие, так і декоратівноліственниє рослини

Правило # 2 – розміщення рослин по росту

Принцип многоярусности передбачає розміщення на передньому плані почвопокровних і низькорослих рослин, які виступають обрамленням для красивоквітнучих среднерослих квітів.

Середньо-рослі багаторічники, виступаючи солістами квітника, стануть центром уваги. Найбільш ефектно виглядають солітери на тлі високорослих рослин, що мають декоративне листя або квітки контрастних відтінків. Вдалі і комбінації і високорослих багаторічників і їх середньо-рослих супровідників, гармоніюють за забарвленням і формою.

Досить невибагливі і при цьому володіють виразною фактурою листя і колірним різноманітністю почвопокровнікі, здатні досить швидко заповнювати порожні місця, ідеально підходять для оформлення клумб на дачі

Правило # 3 – архітектура квітника

Залежно від ландшафтних особливостей ділянки та її розмірів оформлення квіткових клумб може бути виконане як у вигляді плоских композицій, так і злегка піднятих і обрамлених декоративною плиткою або каменями.

Форми квітників можуть бути досить різноманітні, починаючи з вільних які не мають яскраво виражених меж і завершуючи оригінальними фігурними і хвилеподібними

Для того щоб надати незвичайної форми квітнику, можна використовувати будь-які предмети з ужитку: бочки і корзини, старі авто, човни і навіть ліжка

Для того щоб оформити клумбу перед будинком, яка стане виразним прикрасою саду і буде радувати квітучим пишнотою протягом усього сезону, необхідно для початку намалювати її план на папері. Ця творча робота дозволить не тільки впорядкувати думки в голові, але і візуалізувати образи квіткових композицій, створюючи найбільш вдалі комбінації.

Для роботи бажано використовувати кольорові олівці: яскраві фарби плям схематичних зображень групових і точкових солітерних посадок в квітнику дозволять грамотно розподілити рослини з різними забарвленнями і термінами цвітіння

Згідно з планом на задньому фоні розмістяться махрові мальви (1) в сусідстві з декоративним соняшником Мишком (2), перед ним – кущики маку (3) і звіробою (4). Стрічка лобелії (5) додасть композиції динамічності. Лілово-блакитні акценти розставлять котівник (6), дзвіночок (7) і каланхое (8). Передній план займуть гравілат (9), очиток (10) і аквилегия (11)

Складена схема є лише своєрідною чорновий замальовкою: остаточне рішення оптимального розміщення кольорів прийде в процесі висадки рослин.

Схеми оригінального оформлення клумб

Копітко підбираючи і комбінуючи красивоцветущие рослини, можна створити безліч варіацій квітників, в яких пануватиме краса з перших днів весни і аж до заморозків. Значно полегшити процес створення клумби дозволять готові проекти квітників.

Варіант # 1 – центральна клумба

Схема центральної клумби є однією з найпростіших.

Форма квітника має вигляд концентричних кіл: центр заповнюється темнолистові каннами (1), які виступають солістами композиції, далі по колу висаджуються зеленолістние канни (2), Декоратівноліственниє гнафаліум (3) і левиний зів (4)

Варіант # 2 – «Віденський квітка»

Один з варіантів, як красиво оформити круглу клумбу – створити композицію у формі квітки. Клумба, оформлена у вигляді шестілістного квітки виглядає особливо ошатно і святково, а тому під її облаштування бажано відвести центральне місце в саду.

Центром композиції виступають найкрасивіші білі левкої (1), обрамленням служить бордюрна посадка альпійської незабудки (2) на тлі газонної трави (3). Зовнішній контур орнаменту створюють віоли (4), примули (5), майорця (6), обрамлені Декоратівноліственниє строкатими красенями альтернатери (7) і ахирантес (8)

Варіант # 3 – «Химерний візерунок»

Кругла клумба, прикрашена безліччю повторюваних хвилеподібних елементів, які оформлені строкатої компанією солнцелюбівих багаторічників, дозволяє створити справжній парад квітів на сонячній сцені.

У центрі клумби розмістився приземкуватий хамеропс (1) з шикарною кроною з віялових листя, в його тіні сховалася георгіноцветная майорець (2), контрастним фоном якої виступив колеус (3). Солитерні посадки драцени (4) у поєднанні з груповими посадками пеларгонії (5) і бегонії (6) створюють химерний візерунок з завитків, який ефектно виглядає на тлі газонної трави (7)

Варіант # 4 – «Шматочок торта» в куточку саду

Квітнику такої форми знайдеться місце в будь-якому куточку саду.

Рослинна композиція в бордово-червоних тонах, облямована сріблястою опушкою, що займає всього пару метрів площі, стане ошатним прикрасою для саду

Кут клумби заповнюють три куща лилейника з темно-бордовими квітками (1), контрастним фоном для них виступають сріблясті листя полину (2). Центр композиції – кущики яскраво-червоній гейхери (3), кутовими елементами виступають кущі короставника македонського (4), сріблястою опушкою – чистец (5)

Запропоновані схеми виступають лише орієнтиром: через брак бажання або можливості придбати чи інша рослина його завжди можна замінити на більш вподобаний квітка, представлений в цій же кольоровій гамі і має схожі терміни цвітіння.

Всім, кому було лінь читати чи хто хоче доповнити отриману інформацію, пропонуємо подивитися відео:

Ландшафтний дизайн » Озеленення ділянки » Оформлення клумб: основні правила і приклади створення своїми руками

Клумба на дачі – 30 приголомшливих ландшафтних ідей

Знатні врожаї в теплицях і на грядках не применшують значення дачі, як місця для відпочинку. Виїжджаючи за місто хочеться не тільки прополювати і поливати, але і насолоджуватися природою. Удвічі приємніше споглядати красу, створену своїми руками. Розбити ландшафтний парк на 6 сотках навряд чи вийде, а ось самостійно облаштувати невеликий квітник цілком під силу кожному власнику дачі. З чого почати і як не помилитися – розберемося разом.

Клумба з багаторічних квітів і сукулентів в покинутому фонтані
Альпійська гірка з гладких каменів і невеликих однорічників

Перший крок до успіху – грамотно вибране місце під майбутню клумбу.

У маленькому дворі під клумбу можна виділити невеликий куточок для патіо

Квітник повинен мати хороше освітлення. Розташуйте клумбу біля парадного входу або біля альтанки, забезпечте вільний прохід, прокладіть до неї доріжку з піску або гравію. Якщо плануєте висаджувати тіньолюбиві рослини, можна розбити квітник під покровом дерев або біля паркану.

Ландшафтне оформлення заднього дворика в грецькому стилі
Клумба у вигляді невеликого острівця на просторому подвір’ї
Професіонали поділяють квітники на регулярні і з вільним ландшафтним плануванням.

  • садові бордюри, неширокі (до 50 см) смуги, що йдуть уздовж доріжок;

Навколо місця для відпочинку вздовж доріжки посаджені ніжні тюльпани

    клумби, геометрично правильні, з чіткими кордонами, круглі, овальні, квадратні, прямокутні або трикутні квітники;

рабатки, довгі і широкі, до 3-х метрів, смуги, гарні для розташування уздовж будівельних об’єктів дачі;

  • міксбордери можуть мати будь-яку форму і широкий асортимент рослин (вільні задумки власників на будь-яку тему);
  • альпінарії з’єднують квіти, дерева і каміння в маленький сад, так звану альпійську гірку;
  • групи – квіти, розташовані в довільному порядку, без визначення меж.

Для великих упорядкованих клумб підбираються рослини, які цвітуть тривало і одночасно

Якому з представлених видів віддати перевагу, вирішуйте виходячи з розмірів відведеної під квітник ділянки.

Створюючи квітник, хочеться, щоб він тішив око протягом усього дачного сезону, а це травень – вересень. Для помірного клімату список сезонних квітів буде виглядати так:

травень – червень: примула, тюльпан, крокус, нарцис, ломикамінь, братчики;
червень – липень: волошки, півонії, іриси, гвоздика, дельфініум, вейгела;

липень – серпень: флокси, ромашка садова, петунія, настурція, чорнобривці, космея; серпень – вересень: айстра багаторічна, хризантема корейська, очиток видний.

Крім цього, є рослини, які цвітуть весь сезон. Серед них найбільш популярні резеда запашна, садова герань і портулак.

Якщо при формуванні клумби ви проведете посадку сезонними зонами, то гарантовано отримаєте квітучий з травня по вересень сад.

Невелика клумба з троянд буде тішити око і піднімати настрій

Важливо! Купуючи розсаду або насіння в магазині або на ринку, беріть одразу кілька пакетиків рослин одного виду. Так ви зможете сформувати потрібний вам малюнок клумби і забезпечите себе від втрат, якщо раптом не все насіння зійде.

Творчі фантазії дачників вражають своєю оригінальністю. У хід йдуть найнесподіваніші предмети. Часто для цього вибирають автомобільні шини. Їх використовують і для окремо розташованих клумб, і створюють справжні квіткові тераси. Шини фарбують в різні кольори, надаючи готовій композиції простий шарм.

За допомогою непотрібних речей можна спорудити оригінальну і ексклюзивну клумбу

Дивовижні квітники виходять зі старої дерев’яної меблів. Бабусі стілець, повитий плющем і обрамлений геранню і чорнобривцями, виглядає казково.

Покинута дерев’яна тачка може перетворитися в компактну клумбу

Не менш красивий і трикутний журнальний столик, що послужив основою для клумби-піраміди. Старий комод – це готовий каркас під багаторівневий квітник. Досить висунути ящики на різну глибину, заповнити грунтом і мініатюрна фантазія на тему садів Семіраміди готова.

Відслуживши своє, кухонне начиння також органічно впишеться в дачний пейзаж. Продірявлений чайник, красива ваза з відколотим краєм, тріснута салатниця знайдуть нове життя в рукотворчій клумбі.

Порада! Придивіться до закинутих в коморі речей, можливо, ваша фантазія піде далі, і у вас вийде незвичайна, ексклюзивна квіткова композиція з розхитаної тачки або з безнадійно зламаного плетеного ящика для білизни.

Щоб не помилитися в підборі кольору, намалюйте свою майбутню клумбу. У центрі розмістіть найяскравішу і велику квітку, потім підбирайте рослини з урахуванням висоти і кольору. Втім, щодо палітри у кожного свої уявлення. Поєднуйте відтінки так, як вам подобається, головне, щоб бічні рослини не затьмарили по яскравості центральні.

Порада! Використовуйте в клумбі сукуленти. Сріблястий наліт на м’ясистих листках цих рослин і різноманітних суцвіть дозволяють створювати дивовижні візерунки з них.

Прекрасний матеріал для формування квітника в природному стилі – всілякі трави і злаки. Розподіліть їх між квітами, вони підсилюють ефект вільного зростання рослин, як ніби людина і не втручався в цю красу. Чудово виглядають яскраві тони клумби на тлі смарагдової зелені хвойних порід рослин.

Як оформляти клумби: красиві квітники своїми руками

Декоративні клумби стануть відмінною окрасою будь-якої садової ділянки, вносячи феєрверк фарб і хвилі аромату в простір саду.

  • Підготовка до оформлення
  • Популярні кольори
  • Бюджетні квітники для дачників
  • Відеоінструкція:
  • Красиві комбінації квіткових клумб
  • Лайфхакі і досвід садівників
  • Також при виборі рослин садівники рекомендують:
  • Створення квітника без бур’янів – у наступному відео:
  • Способи обрамлення
  • Дизайн клумб – основні принципи створення квітника (фото)
  • Розробка проекту клумби на дачі
  • Принципи вибору ідеї
  • Як зробити клумби без огорожі
  • Огорожі для клумб – найкращі варіанти
  • Огорожа з каміння
  • Дерев’яні огорожі для клумби
  • Пластикові огорожі
  • Металеві огорожі для клумби
  • Бетонні огорожі своїми руками
  • Клумби без огорожі
  • Клумба і квітник – у чому різниця?

Підготовка до оформлення

Під клумбою розуміють квітник, який обмежений від решти простору саду. Ізолювати площу квіткових посадок вийде різними способами. Перед оформленням вирішують такі завдання:

  • підбирають місце розташування, форму;
  • визначаються з дизайном;
  • планують схему висадки рослин.

Важливо врахувати характеристики ділянки: освітленість, характер розподілу вологи, тип ґрунту. Від цих даних залежать можливі параметри спорудження.

Популярні кольори

Оформити клумбу на дачі можна різними способами. При виборі типу конструкції найчастіше садівники звертають увагу на такі варіанти квітників:

  • Рабатка. Рослини мають безпосередню близькість до будинку або доріжок. Найчастіше посадки витягнуті лінійно.
  • Арабеска. Мініатюрна клумба у формі кола, овала. Квіти часто садять у відокремлені вазони.
  • Альпійська гірка, рокарій. Рельєфний квітник поєднує рослини та каміння.
  • Бордюрна клумба. Квіти висаджують як розділову смугу. Використовують низькорослі рослини.
  • Вертикальні, багатоярусні конструкції. Рослини розміщують на декількох рівнях.

Композиція може бути чітко спланована або розміщена довільно. Рослини висаджують у вазони або відкритий ґрунт. Додатково можуть бути присутні декоративні елементи.

Бюджетні квітники для дачників

Недорогий і швидкий спосіб створити квітник на дачі своїми руками – використовувати підручні матеріали і непотрібні предмети. Будь-яке каміння, цегла, галька підходять для оформлення бордюрів клумби.

Їх залишають у природному вигляді або пофарбовують у яскраві кольори.

Бюджетний варіант – використовувати для створення клумби з однорічних кольорів з невеликою кореневою системою спили або пні.

Так можна оформити клумби з тюльпанами, анютиними очками, петуніями. Щоб зробити такий квітник своїми руками, потрібно:

  • Вибрати не гнилою і не пошкоджений комахами пінь або спив.
  • Пилкою або стамескою виконати в ньому поглиблення, залишаючи недоторканими по колу 5 см.
  • Покрити дерево антисептичним складом.
  • Зробити дренаж у вигляді просвічених похилих отворів на стінках. На дно покласти шар гравію.
  • Заповнити конструкцію ґрунтом і посадити вибрані рослини.

Відеоінструкція:

Також для оформлення квітника підходять інші дерев’яні вироби – колиці, колоди, тирси, гілки. Наприклад, з івових гілок можна сплести кошики і використовувати їх як контейнери для кольорів.

Приблизно так само, як з пня, можна створити квітники з різних старих речей – візка, човни, автомобіля, клітини, телевізора, бочки, будь-яких зіпсованих меблів.

Якщо площа дачної ділянки маленька, тоді невеликі клумби можна оформити з лейки, валізи, старих сумок, пляшок, скляних або пластикових тарілок.

З пофарбованої автомобільної шини виходить яскрава клумба, а з ящиків і палет – основа для створення багатоярусного квітника.

Красиві комбінації квіткових клумб

Красиві клумби виходять при використанні в композиції цікавих поєднань не тільки по сортах рослин, але також:

  • за кольором – градієнт, контраст, близькі відтінки;
  • за формою – плавні хаотичні лінії, суворі геометричні фігури, орнаменти;
  • додатковим елементам.

Вдало обіграти можна різні предмети, зробивши їх центральним елементом квітника, його основою або окайманням. Це можуть бути вже описані бюджетні варіанти або, наприклад, місток, садовий фонтанчик, лавка, навколо яких висаджуються квіти.

Завжди красиво виглядають об’ємні клумби. Для їх створення в центрі висаджують більш високі квіти, потім – нижче, а по краях – грунтові сорти.

Таку клумбу можна оформити в старій автопокришці, бочці, ящику. За аналогією з розміром можна використовувати інший параметр рослин – колір: в центрі посадити темні сині квіти, потім блакитні, а по краях білі.

Цікавий варіант – кам’яний сад. Так називають квітник, який вирощують на каменях. Їх фіксують за допомогою вапняного розчину або розкладають на виділеній території хаотично або відповідно до заздалегідь продуманої схеми.

У просторах між камінням садять рослини, їстівну зелень, пряні трави. Часто такі композиції доповнюють чагарниками і деревами, особливо якщо для саду виділена чималенька територія.

Лайфхакі і досвід садівників

При створенні квітників своїми руками з використання підручних матеріалів садівники радять правильно обробляти предмети і ємності, щоб не виникло проблем зі зростанням рослин. Так, завжди потрібен дренаж, щоб вода не застоювалася і коріння не гнили.

Якщо використовується металевий предмет, тоді потрібна ^ розійна обробка, а для дерева – антисептична.

Коли на дачній ділянці зовсім мало місця, то можна зробити багато квітників у контейнерах і розташувати їх по всій території – під деревами, на паркані, на підвіконнях, поруч з альтанкою або лавкою та іншими предметами.

Також при виборі рослин садівники рекомендують:

  • не боятися використовувати оригінальні форми для багаторічників;
  • створювати клумби безперервного цвітіння;
  • змішувати форми, фактури та кольори рослин;
  • низькорослі і високі багаторічники саджати рядами, а з різних за зростанням рослин створювати композиції.

Якщо в готовій клумбі якась рослина здається зайвою, не потрібно залишати її, а краще замінити новим. Хоча планування і складання схеми перед оформленням квітника – це правильно, експериментуючи, можна отримати нові цікаві варіанти.

Створення квітника без бур’янів – у наступному відео:

Способи обрамлення

Оформити клумби біля будинку можна по-різному. Для обрамлення конструкції прийнято використовувати цеглу, каміння. У хід можна пустити кидовий матеріал: банки, пляшки, кришки.

Цікаво виглядає межа з щебеню, деревної тріски. Можна використовувати спили дерева, плетені парканчики. Окреслити межі вийде і за допомогою насаджень.

Дизайн клумб – основні принципи створення квітника (фото)

При розробці живописної клумби слід орієнтуватися на ряд правил раціонального її оформлення і розбиратися в термінології. В основному виділяються дві групи:

  • Клумби, що мають правильну зі строгими геометричними параметрами форму;
  • Різновиди кольорів будь-які, часом найбільш несподіваної конфігурації.

Клумби в геометричних формах – просто і красиво

Розробка проекту клумби на дачі

На етапі розробки проектів керуються конкретними принципами:

  • Цілісність. Для створення гармонійного образу майбутнього оформлення дачної території за допомогою рослин слід продумати форму, колірні поєднання, необхідність огорожі.
  • Багатоярусність. Домінуюча роль у декоруванні належить кольорам, тому важливо забезпечити огляд кожної рослини. Низькорослі сорти розташовують з переднього краю або по периметру.
  • Продумана схема. Варіантів створення клумб існує безліч. Важливо органічно вписати підібрану різновид клумби в навколишній ландшафт.

Принципи вибору ідеї

Для правильного вибору ідеї треба визначитися з призначенням клумби. Квітник може ускладнювати погляд, виступати зонатором або акцентною «плямою».

Метою створення композиції може служити необхідність задіяння кидового матеріалу, втілення творчих фантазій. Рекомендується розглянути різні варіанти оформлення. Це допоможе зробити правильне рішення.

Як зробити клумби без огорожі

Щоб зробити звичайну клумбу без будь-якої огорожі, потрібно просто перекопати землю, сформувати з неї невелику височину і висадити на ній квіти.

Ось тільки в такому випадку вам навряд чи вдасться оформити ідеально рівні краї. На допомогу прийде спеціальна гнучка бордюрна стрічка, яку можна знайти в будівельних магазинах.

Якщо ви не хочете, щоб стрічку було видно, скопуйте її повністю по периметру всього квітника.

Завдяки цьому клумба буде виділятися і виглядати акуратно і природно. Крім того, ґрунт під квітами не розмиватиметься водою.

Огорожі для клумб – найкращі варіанти

Нескладним прийомом посилення декоративності клумб служить установка по периметру огорожі, яке дозволяє точно підкреслити конфігурацію квітника, зберігаючи ґрунт від оплювання протягом усього вегетаційного періоду.

Огорожа з каміння

Щоб отримати естетичну огорожу, найпростішим варіантом є викладання досить великих булижників різної форми в неглибоку борозню, прокопану по периметру клумби. Виходить закінчена конструкція квітника, яка довго зберігає естетичний акуратний вигляд.

Ефектно виглядають кам’яні стінки, що дозволяють підняти клумби над поверхнею. Для їх виконання в траншею кладуть каміння з найбільшими розмірами, засипаючи порожнечі грунтом. Потім викладають кілька шарів булижників поменше, скріплюючи їх цементом.

Порада! Особливу виразність набувають кам’яні розсипи, укладені в сітчасту конструкцію з дроту. Їх виконують потрібно висоти і компонують по краю рабатки. Така композиція виглядає вишукано і служить додатковим декоративним елементом, що не втрачає привабливості і за відсутності рослинності.

Клумби з каменів різних форм і розмірів відмінно поєднуються разом

Оригінальний дизайн клумби своїми руками

Цікаві ідеї для клумби з улюбленими рослинами

Дерев’яні огорожі для клумби

Дерев’яні огорожі не потребують особливих зусиль при установці. Виглядає така декоративна огорожа красиво і сучасно, але є і недолік, в наших кліматичних умовах вона не відрізняється довговічністю.

Ідеї, які надихнуть вас

  • Отримати цікаву огорожу можна вкопавши по периметру клумби плашки різної ширини. Для цих цілей згодяться і круглі чурки.
  • Цікавий ефект створюють закопані до половини діаметра гуртки, напиляні з колоди.
  • Для створення декоративної огорожі нерідко використовуються колежки, обрізки дощок. При бажанні деревні елементи шкурять, покривають лаком або фарбують.
  • Знайти застосування можна довгим обрізним дошкам. Їх кріплять по сторонах квітників прямокутної, трикутної, трапеціевидної або квадратної лаконічної форми.

Оригінальне і незвичайне застосування дерев’яних колодок у садовому декорі

Білосніжний дерев’яний паркан завжди виглядає приголомшливо ефектно на тлі красивого квітника

Із залишків штакетника нескладно сколотити парканчик, створюючи різноманітні плавні або дотепні лінії по верхньому зрізу. Надають ретро звучання огорожі, сплетені з вербових прутів.

Для надання дерев’яній огорожі яскравості можна вифарбувати його в красивий насичений колір

Пластикові огорожі

Пластик, що добре зберігається, отримав визнання при виконанні огороджувальних конструкцій навколо клумб. Їх нескладно встановлювати, а колірне різноманіття дозволяє підібрати потрібний відтінок.

Частіше використовують стрічкові варіанти – вони гнучкі і легко повторюють вигини створюваного квітника. Закріплюють бордюри в неглибокі траншеї. Можна підібрати цікаві фактури, що імітують цеглу, камінь, деревину.

Гарна декоративна огорожа для клумби з пластикових пластин

Сучасна конструкція пластикової огорожі, плавні лінії якої створюють відчуття простоти і вишуканості

Металеві огорожі для клумби

Особливий колорит створюють ажурні ковані конструкції. Такі огорожі чудово відтіняють зелень рослинності, підсилюючи декоративність квітників.

Важливо продумати загальне композиційне рішення, передбачивши відповідні стилістиці ліхтарі, ніжки лавок або перила веранди.

Витончена огорожа для клумби з кованого металу дозволить милуватися вашими зеленими вихованцями з будь-якого місця вашого саду, так як воно практично не закриває огляд

Огорожа з металевих секцій досить легко встановлюються, завдяки спеціальному кріпленню

Бетонні огорожі своїми руками

При створенні клумби на дачі своїми руками, що передбачає багаторічне її використання на ділянці, створюють бетонну огорожу.

Для нього у викопану по периметру неглибоку траншею встановлюють з боків опалубку з гнучкої оргалітової стрічки потрібної висоти. Ширину підтримують розпорядками. Залишається залити бетон і дочекатися його ствердування.

Бетонна огорожа для квітника збереже свій вид протягом довгих років

Клумби без огорожі

Найбільш простим варіантом служить клумба, яка виконується без додаткових огорож по периметру. Перекопаний ґрунт укладають, створюючи потрібну форму, так, щоб він височів над поверхнею. Можна більш піднесеним зробити центр або задній план.

У подібних конструкцій складно сформувати рівну лінію, так як грунт обсипається, починає опадати після поливів. Вирішити проблему дозволяє гнучка бордюрна стрічка, яку вкладають у борозню, прокопану по периметру квітника, і закривають грунтом. Лінія виходить чітка і стійка.

Укласти бордюрну стрічку зможе навіть початківець дачник

Клумба і квітник – у чому різниця?

Досвідчені квітникарі чітко поділяють ці два поняття.

Варіант кольору використовується найчастіше на заго

Про автора

admin administrator