Як можна розмножити вишню

Авторadmin

Як можна розмножити вишню

Як розмножувати вишню

Розмноження повстяної вишні кісточками, як найзручніший варіант

Придбати саджанці деревоподібної або кущової звичайної вишні нескладно, і асортимент пропонованих сортів досить широкий, інша справа – повстяна вишня, розмноження якої не так затребуване серед садівників. І даремно! Адже плоди повстяної вишні мають приємний солодкий смак з трохи помітною кислинкою, м’якоть вишеньок дуже ніжна, соковита і ароматна, та й вітамінів у ній чимало.

Вибираємо зручний спосіб, як розмножити повстяну вишню

Вже на третій рік після посадки кущі повстяної вишні покриваються запашною хмарою білих квітів, а до кінця червня гілки стають суцільно посипаними червоними ягідками, які довго не обсипаються.

Звичайно, повстяну вишню не можна назвати ідеальним різновидом вишні. Загальне кохання їй не вдалося заслужити через недовгий термін життя (всього лише 10 років), дрібного розміру плодів і важковідокремленої кісточки. Тим не менш, цей чагарник варто посадити на ділянці, якщо не заради плодів, так хоча б для краси – дуже шикарно виглядає квітучий вишневий кущ навесні, та й під час плодоношення повстяна вишня виглядає дуже декоративно.

Не обов’язково шукати у продажу саджанці повстяної вишні: якщо у вас на прикметі є хороший кущ, що плодоносить, можна вкоренити від нього живці, а якщо хтось почастує вас смачними плодами, немов покритими м’якою повстю, ви можете легко освоїти розмноження вишні кісточками.

Відео про повстяну вишню

Взагалі, повстяний різновид вишні можна розмножувати чотирма способами:

  • посівом кісточок (підходить саме для розмноження виду, а чи не сорти вишні);
  • щепленням на звичайну вишню сорту Володимирська, на терносливу, абрикос, персик та аличу;
  • здерев’янілими або зеленими живцями (в такий спосіб найкраще розмножувати найурожайніші вишні);
  • відведеннями, укладаючи з весни нижні гілки в канавки і доглядаючи їх протягом сезону.

Вибір способу залежить лише від ваших уподобань. Подумайте, який виявиться найзручнішим для вас? Більшість садівників все-таки воліють найлегший і доступний варіант – насіннєве розмноження вишні . Вирощування вишні з кісточки не тільки не вимагає особливих умінь, але й у більшості випадків дає добрий результат, рослина відразу адаптується до кліматичних умов. Ознаки материнської рослини через насіння успадковуються у шести випадках із десяти.

На фото кісточки вишні

Якщо з відведеннями та живцями вам не доводилося мати справи, спробуйте для початку розмножити повстяну вишню звичайними кісточками. Посадивши кілька штук, ви обов’язково хоча б із однієї зможете виростити гідний вишневий кущ із чудовими плодами.

Розмноження вишні кісточками – як це правильно зробити?

Не варто закопувати в землю всі кісточки від з’їдених вишень із настроєм «може, що-небудь виросте». Насіннєве розмноження вишні потребує більш серйозного підходу.

Перш за все, вам потрібно буде відібрати найбільш якісний посадковий матеріал: плоди повинні бути великими, з маленькою кісточкою, яка легко відокремлюється від м’якоті, кисло-солодкі вишеньки з гармонійним врівноваженим смаком. Якщо є можливість, бажано брати вишні з компактних кущів без повислих гілок, з темно-зеленим листям і міцною деревиною, має значення висока врожайність і одночасне дозрівання плодів.

Кісточки, відокремлені від м’якоті, промийте і добре просушіть у тіні. Деякий час їх можна зберігати в поліетиленовому мішечку, а наприкінці серпня змішати зі зволоженим річковим піском і до жовтня прибрати у прохолодне місце, періодично поливаючи пісок. Висівати вишневі кісточки в ґрунт найкраще під зиму, щоб вони пройшли природну стратифікацію, але можлива і весняна посадка.

На фото вишневі кісточки

Як розмножити вишню за допомогою кісточок, інструкція:

  • тижнів за два до настання осінніх морозів кісточки, змішані з піском, висівають у відкритий ґрунт;
  • на грядці роблять борозенки глибиною близько двох сантиметрів з міжряддями 30 см і висаджують кісточки 50 см один від одного;
  • посіви вкривають шаром тирси, торфу або перегною;
  • навесні, коли показуються сходи повстяної вишні, їх проріджують, залишаючи найсильніші, розвинені рослини;
  • протягом літа за сіянцями необхідний догляд – поливи, розпушування ґрунту, боротьба з бур’янами (при хорошому догляді молоді вишні за літо можуть зрости до 50-70 см і вище);
  • при необхідності однорічні сіянці можна прикрити на зиму плівкою або присипати снігом, щоб не підмерзли від сильних морозів;
  • пересадка молодих кущів повстяної вишні проводиться на другий рік навесні або восени;
  • на постійне місце рослини висаджують з відстанню не менше одного метра в ряду та двох метрів – між рядами.

На фото повстяна вишня

При такому варіанті розмноження повстяна вишня починає плодоносити на третій рік. При цьому плоди можуть навіть перевершувати за смаковими якостями материнську рослину.

Якщо ви плануєте висадити кісточки навесні, тоді їх необхідно піддати тримісячній стратифікації: перемішати з вологим піском і з кінця грудня поставити в холодильник або в льох, щоб температура була не вище +7 градусів. Раз на місяць пісок потрібно перемішувати, щоб забезпечити доступ кисню кісточкам, а при підсиханні піску трохи полити водою.

Навесні, коли земля прогріється, вишневі кісточки висівають у заздалегідь підготовлений добрив грунт на глибину близько чотирьох сантиметрів. Але в тому випадку, якщо кісточки вже почали проростати, а сніг у саду ще лежить, слід зупинити розвиток паростків, поклавши кісточки на лід чи сніг.

Відео про вишню повстяну

Не забувайте, що як і інші сорти вишні, повстяна вишня є досить невибагливою до ґрунту, проте її не можна садити в низинах, оскільки тала вода може сприяти гниття її коріння.

Щоб повстяна вишня справно плодоносила, не обмежуйтесь одним кущем – цей різновид є самобезплідним, а значить, для запилення та формування плодів їй потрібні чагарники-запилювачі, що ростуть поблизу. Тому рекомендується висаджувати кущі повстяної вишні по кілька штук один навпроти одного. А з огляду на те, що плодоношення кущів припиняється приблизно через десять років, ви можете поступово вирощувати з кісточок нові вишневі кущики та своєчасно замінювати ними старі.

Розмноження вишні зеленими живцями.

Без вишень, мабуть, не обходиться жоден садок, а в українських селах вишневі дерева ростуть прямо над дорогою, щоб кожен мандрівник мав можливість скуштувати плодів, що бадьорять, – головне, щоб не ламали гілки. Мабуть, про жодну фруктову культуру не написано стільки творів, віршів і пісень, скільки про вишню. Пропонована до уваги відвідувачів стаття також про вишню, але вже з практичної точки зору, а саме, про деякі особливості розмноження цієї культури.

«Зелене» живцювання

Незважаючи на те, що отримати і проростити кісточки від сорту вишні, що сподобався, не проблема, цей спосіб розмноження застосовується тільки при селекційній роботі. Вирощені з кісточки рослини повністю втрачають властивості сорту.

Найраціональнішим і найпростішим способом розмноження вишень вважається вирощування з живців. На відміну від щеплення, цим методом одержують кореневласні рослини. До «зеленого живцювання» приступають на початку червня (включно до середини місяця), коли відбувається уповільнення активного зростання, і починається зодягнення основи однорічних пагонів.

Для заготівлі живців переважно вибирати добре розвинені та довгі пагони, до 30 см, так як посилені ріст гальмує закладання квіткових бруньок.

Зрізають пагони в холодну погоду, зазвичай в ранкові або вечірні години. До проведення робіт з живцювання, зрізані пагони необхідно поставити у воду.

Живці вирізаються з таким розрахунком, щоб по довжині було 2 – 3 листи, плюс ще близько 3 см у нижній частині. Нижній зріз робиться гострим садовим ножем під кутом 45 градусів. Вгорі черешок обрізається трохи вище листа (під прямим кутом).

Перед висадкою на укорінення живця вишні доцільно обробити розчином стимуляторів росту, наприклад, гетероауксином (100 мг на 1 літр). Час обробки – від 12 до 18 години. Живці занурюють у розчин на 2 – 3 см.

Для укорінення вишень годиться практично будь-який субстрат, з нейтральною чи слабокислою реакцією ґрунтового розчину. Важлива умова: ґрунт повинен бути волого- та повітропроникним.

Для укорінення зелених живців важливим є температурний режим: на процесі коренеутворення негативно відображається як перегрів, так і переохолодження (температурний оптимум у межах 25 – 30 °C). Вологість повітря також має велике значення, тому живці необхідно періодично обприскувати водою з розпилювача.

Залежно від сортових особливостей процес укорінення може тривати від 18 до 40 днів.

Помічено, що для стимулювання активного зростання кореневої системи живці потребують 2 – 3-кратного підживлення протягом літнього періоду малими дозами фосфорних добрив (на 1 кв. метр площі по 2,2 г простого суперфосфату).

З досвіду професіоналів

На базі одного з НДІ розроблений оригінальний та ефективний метод зеленого черенкування – отримання етіолованих (знебарвлених) ділянок кори в нижній частині черешка, внаслідок чого спостерігається переродження камбіальних клітин у калусні, з яких розвивається потужна коренева система.

Суть методу в тому, щоб захистити потрібну ділянку кори від потрапляння сонячних променів, внаслідок чого відбувається знебарвлення. Описувати оригінальну методику немає потреби, оскільки багато садівників вже успішно апробували «народну адаптацію» цієї технології. Коли у втечі розвинеться 3 – 4 справжній лист, основа майбутнього живця обертається чорною плівкою (зручно використовувати ізоленту на тканинній основі або лейкопластир) шириною в 3 – 4 см. Приблизно через 10 днів відбувається етіолізація поверхні, після чого черешок зрізають, знімають захисне покриття і висаджують на укорінення. Навіть без обробки регуляторами росту такі живці приживаються на 30% краще, ніж за традиційного методу.

Прості способи розмноження вишні

Продовження…

  • Як правильно посадити вишню
  • Як доглядати вишню, в саду
  • Обрізка вишні, формування дерева
  • Захист вишневого саду від заморозків, підмерзань
  • Захист вишні, боротьба з хворобами та шкідниками
  • Народні засоби захисту вишні
  • Вишня, збирання врожаю, заготівля вишні на зиму
  • Вишня в саду, лікувальні властивості та користь
  • Особливості вирощування сортів вишні

Садівнику-аматору краще користуватися простими способами розмноження вишні .

Один з них – розмноження кореневласними живцями (поросттю). Цим способом можна розмножувати

кореневласні дерева. Поросль заготовляють від будь-якого врожайного дерева. Не слід брати поросль, що росте близько до ствола основного дерева, тому що у неї погано розвинена коренева система. Крім того, при її викопуванні ушкоджуються коріння материнської рослини.

Найкращий час для викопування порослі – рання весна, як тільки відтає ґрунт. Викопані саджанці

сортують: з гарною кореневою системою садять у сад, інші дорощують на грядці або відбраковують. Перед посадкою необхідно гострим ножем прирівняти основний корінь і замазати зріз садовим варом.

Посадковий матеріал можна отримати при розмноженні кореневими або зеленими живцями ( рис. 4 ). Для

цього ранньою весною проводять розкопку, відступаючи на 0,1 -1,5 м від штамбу, залежно від віку дерева.

1 – живець для посадки (товщиною 1 см);
2 – нарізка кореневого черешка на коренях маткової рослини;
3 – кореневі живці, висаджені в борозну через 10-15 см;
4 – рослина, вирощена з кореневого живця.

Вибрані коріння розрізають на живці і висаджують на гряди або парники з плівковим покриттям. Живці висаджують

поперечними рядами з відстанню 20 х 10 см, вертикально, дотримуючись полярності. Викопувати рослини краще навесні наступного року, відбираючи найсильніші з них. Інші дорощують протягом ще одного сезону.

Зелені живці заготовляють у середині липня , коли найінтенсивніше зростання пагонів. В цей час

нижня частина черешка починає тверднути, а верхня залишається м’якою. Для поліпшення утворення коріння живці обробляють регулятором росту – гетероауксином (на 1 л води 250 мл гетероауксину). Перед посадкою ґрунт злегка трамбують для надання живцям стійкості. Садять живці однорядково, з відстанню між рядами 5 – 7 см, в ряду-5 см, на глибину 2,5-З см до черешка нижнього листа.

Спосіб розмноження окулюванням та щепленням найбільш складний і вимагає певних навичок. Важливо

вибрати сімейну підщепу. Найкращими сортами для цієї мети є Володимирська, Шубінка, Гриот київський, Стакан рожевий.

На початку жовтня насіння висівають на гряди. Попередньо грунт розпушують, змішують із торфом і

розрівнюють граблями. З відривом 35 – 40 див вздовж чи поперек гряди роблять борозни глибиною 5 – 6 див. Норма висіву насіння вишні – жменя на 1,5 погонного метра.

1 – покращене копулювання
2 – у розщеп
3 – у бічний заріз
4 – за кору

Щеплення роблять у різний спосіб: розщепом, за кору, поліпшеною копулюванням ( рис. 5 ). Для

щеплення відбирають сильно розвинені сіянці. Товщина штамба у них не повинна бути меншою за товщину щепленого черешка.

Готують живці заздалегідь, у грудні, і зберігають у сніговій купі, прикритій тирсою. У несурові зими допускається

заготівля живців у березні – на початку квітня. При розподілі черешка довгого для щеплення верхня нирка повинна бути обов’язково ростовою, тому можна щеплювати кореневими живцями, використовуючи верхню частину із ростовою ниркою.

1 -підготовка щитка для окулірування
2 – послідовність проведення окулірування.

Підщепи , непридатні для весняного щеплення, використовують для літнього окулювання, яке проводять у

період початку дозрівання плодів ( рис. 6 ). Вишню для більшої надійності окулюють двома бруньками. Якщо проростають дві нирки, одну видаляють. Навесні у підщеп, у яких нирки прижилися, зрізають верхню частину на 3 – 4 см вище за щиток (прийом називається “зрізання на шип”). До шипа підв’язують культурну втечу, що проросла. На наступний рік навесні шпильку видаляють секатором, місце зрізу замазують садовим варом. До осені виростають дворічні саджанці.

Повернутися до “вгору”>вгору сторінки

Повернутись – до змісту – Література

Вишня – посадка та інші тонкощі

Існує кілька видів вишні: вишня звичайна (вона ж вишня кисла), пташина вишня (відоміша як черешня), сакура (вишня дрібнопильчаста) – дерева; вишня повстяна і вишня степова – чагарники. Наша розповідь присвячена вишне звичайній, так чудово придатній для ароматних і смачних компотів, варень, соків і пирогів. У цій статті приділимо особливу увагу посадці вишні, правильному формуванню крони, подальшому догляду та отриманню як нагороди довгоочікуваного врожаю.

Після того як ви, дотримуючись особливостей свого регіону, вибрали відповідний вашому клімату сорт, яких докладно написано в іншій статті, починаємо готуватися до посадки вишні.

Посадка вишні

Садити вишні краще навесні. З осені купуєте саджанці та прикопуєте на зиму. Укриттям для них може бути лапник. При виборі саджанця дивіться, щоб штамб був близько 60 см, діаметром не менше 2-2,5 см, з довжиною скелетних основних гілок близько 60 см (це розмір дворічного саджанця деревоподібної вишні). Садять саджанці вишні, коли ґрунт прогріється і нирки ще не розпустяться. Посадкові ями, як правило, готуються вже з осені.

Грунт повинен бути нейтральної кислотності, піщаний, супіщаний або суглинистий дренований. Не слід садити у низинах, де переважає сирий, вітряний мікроклімат. Вишня любить освітлені місця. Заздалегідь проведіть грунт (щоб зменшити його кислотність, якщо він кислий). Для цього розкидайте близько 400 г вапна або доломітового борошна на 1 кв. м, перекопайте ґрунт на глибину багнета лопати, перемішайте з органічними добривами. Це може бути гній чи компост близько 15 кг на 1 кв. м. Додаються також мінеральні добрива.

ВАЖЛИВО: Вапно і гній вносять у різний час, вапнюють ґрунт до внесення до нього органічних добрив!

При посадці беріть відстань між рослинами близько 3 м. Для перехресно сортів, що запиляються, враховуйте можливість перехресного запилення. Для цього доведеться посадити загалом не менше 4 сортів вишні. Їх розміщують у саду за схемою 2,5 х 3 м за високих дерев і при 2,5 х 2 м за низьких. Винятком є ​​самозапильні сорти.

Викопайте посадкову яму близько 80 см у діаметрі, глибиною близько 50 см, можна і 60. Коли копаєте яму, верхній шар землі покладете в один бік, його змішайте з органічними та мінеральними добривами, а також деревною золою (біля).

ВАЖЛИВО: Вапно та азотні добрива в посадкову яму не вносять, щоб не пошкодити коріння!

Вбийте в центр кілочків, посадкову суміш помістіть у яму, насипаючи навколо кілка конусом, щоб було зручніше розправити по цій купці коріння, потім опустіть туди саджанець і розкладіть його коріння. Потрібно стежити, щоб коренева шийка була на рівні грунту, можна посадити сантиметри на 4 вище, тому що потім земля осяде. Робиться це для того, щоб не було загнивання саджанця, тому що вишня не любить заглиблену посадку. Стовбур деревця садіть з північного боку кілка точно вертикально. Присипайте землею коріння та трохи приплескуйте. Далі зробіть лунку біля саджанця, по краях насипте валик землі, влийте у лунку відро води, а після того як польете, замульчуйте ґрунт приствольного кола перегноєм або торфом. Акуратно підв’яжіть саджанець до кілочка.

Догляд

Молоде деревце першого року після посадки поливають, ґрунт рихлять і мульчують торфом або перегноєм.

Добрива

Зазвичай добрива починають вносити, коли вишня починає плодоносити. Норма добрива вибирається виходячи із стану рослини та її віку. Органічні добрива вносять раз на кілька років, це може бути гній або компост, що перепрів. Восени підгодуйте плодоносні вишні фосфорними та калійними добривами, а навесні внесіть азотні (при нестачі азоту). У період вегетації, як правило, проводять дві підживлення. Одну після цвітіння, іншу за два тижні після проведення першої. Молодим вишнякам добрива вносять у ствол, а коли сад вже повноцінний, то по всій ділянці. Якщо рівень кислотності вищий за норму, то ґрунт вапнують доломітовим борошном, вапном. Я розкидаю золу від горіння берези, гілок слив.

Полив

Після цвітіння дерева поливають. Це допомагає їм наситити плоди. Поливайте так, щоб грунт не кислий, а був зволожений на 40-45 см вглиб.

Обрізка

Особливістю вишні є швидке зростання пагонів, через що крона сильно загущується і утворюється велика кількість маленьких гілочок. Якщо крона розріджена, плоди більші, букетні гілочки довше живуть (саме на них утворюються вишні) і листя здоровіше. Тому потрібно обрізати гілки, якщо довжина пагонів понад 50 см, до речі, це допоможе уникнути оголення гілок, коли букетні гілочки помруть.

Крона

Найкращий варіант для вишні – розріджено-ярусна крона. Обрізайте вишню напровесні за три тижні до набухання нирок.

ВАЖЛИВО: для вишні не підходить веретеноподібна та плоска крона.

Починають формувати крону відразу після посадки. Формувати крону починайте з висоти штамба, нижче 40 см висоти не повинно бути гілок та порослі. Вище штамба формують близько 7 гілок, які ви залишаєте як скелетні під час обрізки. Розміщуйте скелетні гілки по стовбуру рівномірно. Нижній ярус – три гілки, другий – дві, вище – одиночна гілка. При цьому треба вирізати центральний провідник над одиночною гілкою. Інші гілки, що заважають, вирізають на кільце. У міру дорослішання дерева додаватимуться скелетні гілки, до кінця формування крони у дорослого дерева їх буде 10. Гілки, що ростуть всередину крони, вирізають. Іноді гілки, що ростуть не в свій сектор, спрямовують до центру крони.

Видалення кореневої порослі

Щоб дерево не віддавало свої поживні речовини, видаляйте кореневу щілину. Її можна використовувати для підщеп.

Розмноження вишні

Насіннєвий метод розмноження вишні використовується дуже рідко. Він хороший тільки для вирощування підщепи, на який ви робитимете щеплення.

Найчастіше для розмноження використовують живцювання, щеплення або розмноження кореневою порослю.

Живцювання

Заготовляйте живці в середині липня, зрізайте вранці до спеки з тих дерев, які хочете виростити. Добре підійдуть зелені пагони, які ростуть нагору на південній стороні дерева або куща. Зрізані живці змочіть водою, верхню частину з недорозвиненим листям видаляють, потім з втечі, що залишився, зрізають черешок довжиною близько 12 см, що має від 4 листя. Вертикально посадіть живець у ящик з посадковою сумішшю, поглибіть його кінець на 3 см, трохи прихлопніть ґрунт навколо черешка. Один від одного садять з відривом близько 7 див.

Помістіть саджанці у світле тепле приміщення, що унеможливлює прямі сонячні промені для найкращого вкорінення. Можна на ящик надіти опори, але в них плівку. Після вкорінення живці загартовують, знімаючи плівку. Зимують живці у прикопах. Весною можна вирощувати на постійному місці або дорощувати.

Щеплення

З насіння вирощують підщепи. Для цього насіння відбирають, сушать, перед посадкою стратифікують близько 150 днів при температурі від +1 до -7 °С. Висівати можна восени. або ранньою весною до заморозків.

На малюнку показані способи щеплення: 1) покращене копулювання; 2) розщеп; 3) у бічний зріз; 4) за кору.

Розмноження кореневою поросллю

Провесною відкопайте від материнського дерева кореневий черешок на відстані 1-1,5 м від штамба. Прикопайте, трохи нахиляючи, живець і доростіть до утворення молодих пагонів, потім можна пересаджувати в ґрунт на постійне місце.

Докладно про сорти та види вишні можна прочитати в іншій статті «Сорта вишні».

Микола, Україна

Мені дуже сподобалися всі роз’яснення. Хотів би дізнатися, чи можна пересадити саджанець вишні у грудні?

Ірина, Нерехта

Дякуємо за Вашу працю, зрозумілий та всебічний розповідь.

Сьогодні нарешті дійшли руки до старого саду. Готуємо плацдарм під весняну посадку вишні. Уважно вивчила рекомендації.

Хочу посадити шість сортів. Схема посадки 3х2,5 метра. Готуємо ями 80 см у діаметрі глибиною 60 см. Чи правильно? На що ще звернути увагу? Саджанці краще навесні купити чи зараз і прикопати?

Питання про живцювання повстяної вишні.

Polina Shubina

Робила напівдерев’янілими живцями – тоді, коли починає здерев’янювати близько 3 см основи багаторічної втечі, у нас це середина червня і пагони 15 -25 см. Живці краще брати з південного боку руста і зростаючі з невеликим відхиленням від вертикалі: вертикальні укорінюються гірше, а сильно майже не укорінюються. Якщо живців не більше 10 – волію користуватися торф’яними таблетками: опудриваю зріз кореневином – в таблетку на глибину 2 см – таблетки встановлюю в склянки або осередки з-під яєць – в прозору маєчку – зав’язую і підвішую з північного боку. Якщо на дно маєчки налити трохи води – можна забути про живці на тиждень, а то й більше.
Є технологія вкорінення комбінованими живцями – більш ранні терміни черешок повністю зелений, але береться з 2 см торішньої втечі, яка і опиняється в грунті, але не пробувала.
Можна розмножувати відведеннями.

Льоня Загорський

Краще все-таки або купити сортовий сіянець або саджанець. У повстяної вишні є погана особливість: відомі випадки коли вишні з живців раптом гинули як по команді

елена орлова

ось що знайшла в журналі наука та життя:
Кандидат біологічних наук Н. ЦАРЕНКО, доктор біологічних наук В. ЦАРЕНКО (Далекосхідна дослідна станція ВНДІР ім. М. І. Вавілова, м. Владивосток).

Основний спосіб розмноження сортової повстяної вишні – зелене живцювання. Значно рідше застосовують живцювання здерев’янілими живцями і відведеннями. Використовують і щеплення: оком (окулювання) та живцем. Однак у європейській частині України у саджанців, вирощених із зелених живців та відводків, можливе подопріваніе кореневої шийки на висоту снігового покриву. У цьому випадку рекомендують висаджувати в саду саджанці, щеплені вище снігового покриву або крону рослини. Живці щеплять на клонову підщепу ВВА-1 або сіянці сливи та абрикоса.

МІЛГА МІЛГА

у мене ріс кущик, і досить велика ягідка була, а минулого року здається щитівка на неї напала – ніякі протруювання не допомогли, довелося вирізати під корінь секатором, зараз ось гілочка зацвіла, дивом залишилася. Особливої ​​користі не побачила, одні проблеми з нею – де яка напасть і все на ній, кущ докорчуємо остаточно цього року

Ірина Шабаліна

Я пробувала в тумані зелені живці вкорінювати – у першій половині липня – нормальний калос через місяць утворився, а коріння ще через місяць. Стимулятори коренеутворення не використовувала, напевно, даремно. , т. до. це зовсім не легкоукорінене рослина.

Як виростити вишню з черешка?

Вегетативне розмноження вишні живцями дозволяє зберегти в новому рослині цінні сортові якості. Особливості процесу і подальший догляд за саджанцями описані нижче.

  • Особливості розмноження вишні живцями
  • Основні способи живцювання
    • Розмноження кореневими живцями
    • Зелене живцювання
    • Відео: укорінення зелених живців вишні
    • За кореневими живцями
    • За зеленими живцями

    Особливості розмноження вишні живцями

    Черешком називають частину рослини, відокремлену від нього спеціально для наступного розмноження. На відміну від щеплення, такий спосіб дозволяє отримати кореневласних саджанець, повторює властивості батьківського дерева і кореневої системи і надземної частини. Проте не всі сорти добре вкорінюються таким способом. За спостереженнями селекціонерів, краще всього використовувати сорти, що дають сильну кореневу поросль.

    Використання живців — найпростіший спосіб розмноження вишні, який зможуть виконати навіть початківці садівники

    Слушними, з результативністю до 80%, вважаються такі вишні:

    • Владимирская;
    • Растунья;
    • Шубинка;
    • Захаровская;
    • Надія Крупська.

    Знаєте ви? Згідно ботанічної класифікації, вишня є частиною роду Слива, куди також включений абрикос. Її найдавнішу форму, Вишню пташину, зазвичай називають черешнею.

    Основні способи живцювання

    –>Для заготівлі кореневих живців підходять тільки не щеплені (кореневласні) вишні. Зелені живці можна нарізати і з щеплених рослин, однак варто врахувати, що деякі властивості цих дерев обумовлені використаним підщепою, і нове рослина їх не отримає.

    Розмноження кореневими живцями

    Як ясно з назви, цей спосіб передбачає використання існуючих коренів маточної рослини. Ранньою весною, відступивши від стовбура 1-1,5 м, держак вирізають із середньої частини кореня товщиною близько 1 см. Довжина готового примірника — 10-15 див. Необхідно відзначити полярність відрізка, для чого зріз з базального кінця (далекого від кореневої шийки) роблять косим, а на апикальном кінці (найближчому до кореневій шийці) — під прямим кутом.

    На малюнку розмноження яблуні кореневими живцями: 1 – коріння маточного рослини; 2 – нарізка кореневих живців; 3 – кореневої селери, підготовлений до посадки; 4 – рослина, вирощена з кореневого черешка Живці висаджують в легку родючу і добре зволожений грунт в підготовлені борозенки під невеликим нахилом. Коріння наростають на базальному кінці, тому при посадці його поміщають вниз. З апікального кінця почнуть свій ріст нові пагони. Інтервал ряду має становити близько 8-10 см, а глибина загортання — 6 див. Після посадки землю поливають і вкривають плівкою або кришкою парника. Заготовити посадковий матеріал можна і восени: тоді його зберігають в підвалі при температурі +1. +2°C, пересипавши тирсою або вологим піском.

    Важливо! Нарізку живців слід виконувати вранці, найкраще в прохолодний день.

    Зелене живцювання

    Зелене живцювання можна починати з середини червня. Цей період характеризується активним ростом з поступовим одревеснением біля основи молодих пагонів. Для живцювання підійдуть довгі (до 30 см) розвинені пагони. Сам держак повинен включати 2-3 аркуша, після яких слід відступити приблизно 3 см і зробити зріз відразу під 4 листом під кутом 45° (4 лист зрізають). Верхній зріз виконують під кутом 90° трохи вище листа.

    А – заготівля зелених живців; Б – видалення нижніх листків; В – обробка 0,5% розчином гетероауксину; Р – укорінення зелених живців, де: 1 – пісок+торф; 2 – земля Залишилися листя слід зменшити, зрізавши пластини наполовину. Зрізані пагони можна поставити в ємність, наповнену розчином гетероауксину (100 мг на 1 л води). Втеча повинен бути покритий розчином на 1-1,5 см, загальний час обробки становить 12-18 годин. Підготовлені живці поміщають в нейтральний субстрат, добре пропускає вологу і повітря.

    Для самостійного виготовлення грунту в ємність або траншею на грядці поміщають:

    • нижній шар з керамзиту;
    • потім суміш торфу і піску;
    • верхній шар з перліту або піску.

    Оптимальна глибина кожного шару — 5 див. При висадці між рослинами залишають інтервал в 10 см, а глибина посадки повинна бути 2-3 см, до першого листа.

Про автора

admin administrator