Як можна відчути що зачаття відбулося

Авторadmin

Як можна відчути що зачаття відбулося

Зміст:

Що таке овуляція і як визначити найкращий період для зачаття

Далеко не всім жінкам вдається завагітніти саме тоді, коли вони цього бажають. Так було завжди: одні жінки постійно переживають, щоб не трапилася небажана вагітність, а інші роблять все, щоб завагітніти, але їм це не завжди вдається. Відомо, що завагітніти легше за все в період овуляції. Але як її вирахувати?

Як зрозуміти, що саме зараз, – той невеличкий відрізок часу, коли є великі шанси здійснити свою мрію? Про це розповіла гінекологиня вищої категорії Руслана Вовк – керівниця житомирської клініки “Приватна медична практика Руслани Вовк”.

Як розпізнати овуляцію?

Овуляція – це етап менструального циклу, коли з високою вірогідністю можна завагітніти. Цей період можна відчути фізіологічно, вирахувати чи виявити за допомогою певних медичних методів.

Отже, найчастіше у жінки за цикл виробляється лише одна яйцеклітина. І той момент, коли ця клітина виходить із яєчника, називається овуляцією. Період овуляції дуже короткий – від 12 до 24 годин. Саме за цей час яйцеклітині потрібно зустрітися зі сперматозоїдом, інакше запліднення не відбудеться і жінці потрібно буде чекати на інший цикл. Ситуацію трохи облегшує те, що сперматозоїд може чекати на свою яйцеклітину 3-4 дні. Тобто часове “вікно”, коли секс може привести до зачаття, розтягується на 4-5 днів на місяць.

Жінки знають, що овуляція припадає приблизно на середину менструального циклу, якщо точніше – на 13-15 день і триває 48 годин. Саме в ці години існує висока імовірність зачаття. Але в житті не завжди буває так, як сказано в підручниках. Трапляється, що жінки вагітніють тоді, коли секс із партнером відбувається зовсім не в цей період. Справа в тому, що ритм овуляції може змінюватись через деякі причини. Наприклад, у разі ендокринних захворювань, після абортів, пологів тощо. Трапляються навіть овуляції без менструацій, а може бути навпаки – менструація без овуляції. Тому про стовідсоткову вагітність на 13-15 день циклу говорити не можна.

Які симптоми вказують на овуляцію?

Овуляцію можна відчути за конкретними симптомами: дискомфорт внизу живота в середині менструального циклу, можуть бути рясні прозорі виділення, а ще деякі жінки відмічають підвищення сексуальної активності. Але це лише приблизні ознаки, на які не можна покладатися. Краще застосовувати інші методи.

Кому стане в пригоді календар?

Наприклад, можна вести календар, де жінка відмічає дні початку та кінець менструації, але такий метод підходить лише тим, у кого дуже стабільний цикл із високою фертильністю (здатністю жінки завагітніти і зачати потомство). Наприклад, якщо брати стандартний цикл 28 днів, овуляція настане між 12 і 16 днями, швидше за все на 13-14 день. Тобто жінка може прогнозувати зачаття починаючи з 11 і закінчуючи 16 днем циклу.

Як вимірювати базальну температуру?

Можна вимірювати базальну температуру тіла. Це робиться щоранку до того, як жінка встала з ліжка. Температура вимірюється у прямій кишці. Жінка повинна записувати дані та будувати графік, який показує, як змінюється температура тіла. На графіку добре видно, коли саме температура зростає – це і буде час овуляції. Але покладатися тільки на температуру не можна, адже на базальну температуру, крім функції яєчників, впливають різні запальні захворювання в організмі. Крім того, температура може підвищитися, якщо статевий акт відбувся за 3-4 години перед тим, як мірялась температура. Температура може підвищитись також, якщо людина незадовго випила алкогольний напій.

Тести на овуляцію. Які вони?

Існують також тест-смужки на овуляцію. Вони працюють за типом тестів на вагітність – одна смужка означає, що овуляції немає, дві смужки – що вона є. В деяких тестах смужки міняють колір.

Метод Біллінгса

Для деяких жінок дуже показове змінення зовнішнього вигляду та консистенції виділень, тобто слизу. В період овуляції слиз нагадує сирий курячий білок. В цей період він робиться таким тягучим, що його можна просто розтягнути між пальцями.

Фулікулометрія

Всі ці способи розпізнати овуляцію мають певний сенс, але один із найбільш надійнішіх – це фолікулометрія. Це ультразвукове дослідження, яке проводиться в певні дні. Лікар має перевірити працездатність яєчників, стан ендометрія, тобто слизових оболонок стінок матки, а також ступінь дозрівання фолікулів, особливо домінантного.

Концентрація якого гормону вказує на овуляцію?

Ще один ефективний спосіб – визначення концентрації ЛГ – лютеїнізувального гормону. Для цього потрібно здати кров, а коли саме це зробити, скаже лікар. Сплеск цього гормону відбувається приблизно за 36 годин до початку овуляції і триває ще 24 години після того, як яйцеклітина вийшла з яєчника.

Але головна порада для всіх, хто бажає завагітніти, – “відключити” голову. Тобто припинити постійно думати про свою проблему, жалітися, плакати, щось вираховувати та переживати. Як показує життя, безкінечні переживання дуже заважають жінці розслабитися, дати волю своїм почуттям і кожній клітинці свого тіла. Є багато прикладів, коли жінка, зневірившись у всьому, просто припиняє думати про свої проблеми і ці проблеми дуже швидко вирішуються самі. Звичайно, потрібно робити все, що від тебе залежить, але повністю не зациклюватись на цьому і не нервувати через невдачі. Тоді все обов’язково вийде.

Читайте також:

  • Перший місяць вагітності: що потрібно зробити і яких рекомендацій дотримуватися
  • Другий місяць вагітності: час важливих змін в організмі жінки
  • Третій місяць вагітності: час душевного спокою і яскравих оргазмів
  • Четвертий місяць вагітності: закінчення токсикозу і перші ворушіння дитини
  • П’ятий місяць вагітності: час, коли між матір’ю і дитиною встановлюється особливий зв’язок
  • Шостий місяць вагітності: набряки, закрепи. печія і безсоння
  • Сьомий місяць вагітності: перевертання дитини і перейми Брекстона-Гікса
  • Восьмий місяць вагітності: емоційні гойдалки і пошук пологового будинку

Які симптоми при овуляції і зачатті

Якими симптомами супроводжується овуляція? Одні дівчата чітко відчувають будь-які зміни у власному організмі, будь то наближення критичних днів, овуляція, тобто період, коли організм готовий до зачаття, або настання вагітності (до затримки). Інші навіть не знають, чи відбувається у них овуляція в принципі. Адже ця проблема може стати причиною того, що парі тривалий час не вдається завести дитину. На щастя, таким парам може допомогти стимуляція овуляції та інші способи стати батьками.

  • Що таке овуляція
  • Овуляція і зачаття
  • Визначення овуляції
  • Вимірювання БТ
  • Відчуття під час овуляції
  • Медичні ознаки
  • Використання тесту
  • Симптоми зачаття
  • Ознаки вагітності
  • Способи визначення вагітності

Які симптоми перед овуляцією відчуває жінка? Це необхідно знати парам, що планують найближчим часом завести дитину. Ознак періоду, коли з більшою ймовірністю може статися зачаття, є кілька. Деякі з них можна визначити тільки за допомогою лікаря, інші є індивідуальними. Але спочатку поговоримо про те, що таке овуляція, як вона пов ‘язана з можливістю завагітніти. Потім розглянемо, які симптоми овуляції бувають.

Звичайно, потрібно торкнутися й іншої теми. Якщо відбулося зачаття, які симптоми після овуляції відчуває майбутня мама? Як визначити вагітність до затримки? Про все це детально піде мова далі.

Що таке овуляція

У всіх жінок репродуктивного віку (від першої менструації до настання менопаузи) з певною регулярністю в організмі відбуваються зміни, які називають менструальним циклом. Тривалість циклу становить у середньому 28 днів, індивідуальна норма – від 21 до 35 днів. У менструальній фазі циклу (перші 3-6 днів) відбувається кровотеча з порожнини матки, так відторгається оболонка, до якої в разі зачаття повинна була прикріпитися яйцеклітина.

Фолікулярна фаза починається в перший день циклу (як і менструальна), триває вона в середньому 14 діб. У цей час у жіночому організмі відбувається утворення фолікула, в якому дозріває чергова яйцеклітина. Також у фолікулярну фазу починається процес нарощування ендометрія, який відторгався в критичні дні.

Далі настає овуляторна фаза. Це той самий час, коли жінка може задаватися питанням про те, які симптоми при овуляції вона може відчувати. Овуляцією називають вихід із дозрілого фолікула зрілої яйцеклітини, яка готова до запліднення. Деякі жінки можуть у цей період відчувати певні відчуття, але все суто індивідуально. Точно визначити, чи настала овуляція, може лікар. Також можна скористатися спеціальним тестом, але і вони іноді брешуть. Про способи визначення овуляції йтиметься далі.

Остання фаза менструального циклу – лютеїнова, що триває 11-16 діб. У цій фазі жіночим організмом активно виробляються естроген і прогестерон – гормони, які готують організм до вагітності. У цей же час деякі представниці прекрасної статі можуть відчувати ПМС (передменструальний синдром). Цей комплекс симптомів пов ‘язаний зі змінами гормонального фону перед критичними днями.

Овуляція і зачаття

Овуляція і вагітність – це явища, тісно пов ‘язані між собою. Саме в день виходу зрілої яйцеклітини з фолікула найбільш ймовірне настання вагітності. Це найкоротша фаза циклу, яка триває всього від 24 до 48 годин. Дату овуляції обов ‘язково потрібно знати тим, хто планує найближчим часом завести дитину.

Є думка, що статевий контакт саме в день овуляції малоефективний, якщо пара хоче стати батьками. Справа в тому, що сперматозоїди можуть жити в жіночому організмі до тижня після інтиму. Хороші шанси зачаття є навіть у тому випадку, якщо секс був за п ‘ять-шість днів до овуляції. Фахівці рекомендують парам, які хочуть зачати дитину, частоту сексуальних контактів приблизно через день у період з 8-10 по 23-25 день менструального циклу.

Звичайно, не потрібно говорити про те, що інтимний контакт обов ‘язково повинен бути без засобів контрацепції (інакше вагітність не настане), а також супроводжуватися еякуляцією чоловіка.

Визначення овуляції

Зачаття не відбувається? Можливо, проблема полягає в неправильному визначенні дня овуляції. Тому при плануванні дитини дуже важливо навчитися визначати день Х, коли найбільш ймовірне настання вагітності. Які симптоми в день овуляції відчуває жінка, як визначити вихід дозрілої яйцеклітини самостійно або за допомогою лікаря?

Є кілька способів, які допоможуть з різною точністю визначити овуляцію:

  1. Календарний метод. Це так званий природний метод планування сім ‘ї. Спосіб підходить для жінок з регулярним менструальним циклом. Для цього проводять обчислення на основі даних про тривалість циклу за останні 8-12 місяців. Початок періоду, коли можлива вагітність, обчислюють, віднімаючи 18 з тривалості найкоротшого циклу за весь період спостережень. Кінець періоду, коли можливо зачати дитину, – це день, який вийде, якщо відняти 11 з тривалості найдовшого циклу. Так, наприклад, якщо найдовший цикл тривав 35 днів, а найкоротший – 27, вагітність найбільш вірогідна з 9 по 24 дні. У цей час потрібно збільшити частоту сексуальних контактів.
  2. Індивідуальні відчуття. Тут все не так однозначно, адже жінка може і не відчувати нічого особливого при овуляції. Які симптоми при овуляції характерні? Найчастіші ознаки – болі внизу живота, збільшення статевого потягу. Детальніше про можливі прояви найефективнішого для зачаття періоду йтиметься далі.
  3. Графік базальної температури. Ведення графіка БТ допоможе визначити не тільки овуляцію, а й зачаття, імплантацію ембріона в порожнину матки, настання вагітності ще до затримки. Єдиний недолік способу в тому, що потрібно щодня визначати температуру в один і той же час. Крім того, деякі фахівці стверджують, що метод вже втратив актуальність.
  4. Використання тесту на овуляцію. Домашній тест на овуляцію визначає рівень ЛГ у сечі жінки. Діє все так само, як і з тестом на вагітність. Тест визначає овуляцію за 24-36 годин до її фактичного настання, що дозволяє не упустити найпотрібніший час, як це може статися з графіками БТ, на яких день Х видно тільки через ще пару днів спостережень.
  5. УЗД-спостереження за зростанням фолікула. Це медичний метод, який є найточнішим при визначенні овуляції. Процедура проводиться кожні 2-3 дні, починаючи приблизно з 7 дня циклу. Так, вдається спрогнозувати дату виходу зрілої яйцеклітини точно.
  6. Динамічне визначення рівня ЛГ (лютеінізуючого гормону). Це той самий тест, який можна провести в домашніх умовах, але в медичному закладі.

Вимірювання БТ

Які симптоми при овуляції бувають? Це вже буде неважливо, якщо вимірювати БТ, вносити дані вимірювань у графік і спостерігати за отриманим графіком. З першого ж циклу це може не вийти, так що потрібно 2-3 місяці, щоб зрозуміти, як складати графік і правильно читати його. Крім того, при застосуванні оральних контрацептивів вимірювання БТ не має сенсу, оскільки вона не буде регулюватися власними гормонами жінки.

Для достовірності базальну температуру потрібно вимірювати щодня в один і той же час. Робиться це відразу після пробудження. Не можна навіть вставати з ліжка, так що потрібно з вечора збити градусник і покласти на приліжкову тумбочку або просто десь поблизу. Підійде, до речі, і цифровий термометр, але протягом усього циклу потрібно міряти температуру тільки одним термометром (або ртутним, або електронним).

Носик термометра потрібно ввести в задній прохід. Якщо використовується ртутний, почекати потрібно 5 хвилин, якщо електронний – до звукового сигналу. Результати відразу ж слід вносити в графік. Вести його можна на папері або в додатку для смартфона, що набагато зручніше.

У нормі у жінки з першого дня менструації до закінчення кровотечі температура знижується приблизно з 37 градусів до 36,3-36,5. Коли статева клітина дозріває і відбувається овуляція, БТ протягом 3-4 днів піднімається до 37, -37,3 градусів за Цельсієм. Всю другу половину циклу графік залишається відносно стабільним, тільки перед черговими критичними днями температура знижується до 37 градусів або трохи нижче. Звичайно, цифри приблизні, тут все індивідуально, але зміни повинні бути видні.

Відчуття під час овуляції

Які симптоми овуляції бувають? День Х, як правило, відзначається різкими, але короткочасними болями внизу живота (як перед настанням критичних днів), а також посиленням лібідо – статевого потягу. Дискомфорт внизу живота в цей період циклу називають овуляторним синдромом. Особливо чутливі жінки відчувають його так само чітко, як ПМС. Важливо, що такий біль повинен відчуватися як дискомфорт, але не саме як біль. Якщо відчуття сильні, то це може бути ознакою різних гінекологічних захворювань.

Які симптоми при овуляції у жінок ще можуть бути виражені? Однією з найточніших ознак є виділення, точніше зміна їх характеру. Під час овуляції виглядають як сирий яєчний білок, вони тягнуться і прозорі, що забезпечує швидке потрапляння сперми до вже дозрілої яйцеклітини. До овуляції і після менструації виділення з вологаїща спочатку незначні, потім вони стають кремоподібними, потім водянистими, а тільки потім слизовими, прозорими і тягнутими.

Які симптоми під час овуляції ще допоможуть визначити, що організм готовий до зачаття? Положення шийки матки, наприклад, – це теж точна ознака. Визначати позицію потрібно щодня, приблизно в один і той же час, обов ‘язково перед процедурою слід добре мити руки з інтимним або антибактеріальним милом. До овуляції шийка матки суха, закрита, тверда і опущена, по мірі наближення дня Х вона стає мокрою, м ‘якою, канал розкривається, а сама шийка трохи піднімається.

Інші ознаки, які жінка може відчути, вже відносять до другорядних. Які симптоми при овуляції у дівчат можуть спостерігатися? Це, наприклад, можуть бути:

  • підвищена чутливість і незначна болючість грудей;
  • підвищене сексуальне бажання;
  • приплив сил, енергії;
  • загострення органів почуттів (зору, слуху, смаку, тактильних відчуттів);
  • затримка води в організмі і незначні набряки.

Які симптоми при овуляції можуть бути характерні? Деякі жінки помічають невеликі кровянисті виділення. Така ситуація є результатом раптового падіння рівня гормону естрогену до настання овуляції. Також незначні кров ‘янисті виділення можуть бути присутніми при нестачі прогестерону.

Медичні ознаки

Як вже було зазначено вище, точно визначити день, коли найбільш ймовірно запліднення, може лікар. Для цього регулярно проводиться УЗД за допомогою вагінального датчика. Дослідження починають робити з приблизно 7 дня циклу. УЗД проводять кожні 2-3 дні.

До речі, навіть використовуючи такий точний метод для визначення овуляції, важливо прислухатися до своїх відчуттів. Які симптоми при овуляції, виявленої по УЗД, ви відчуєте? Запишіть свої відчуття в спеціальний календарик. Які симптоми після овуляції? Це теж відзначте. Якщо в цьому циклі не вийде зачати дитину, то ви вже наперед будете знати свої відчуття, щоб надалі спробувати визначити день Х самостійно.

Використання тесту

Домашні тести на визначення найбільш підходящого для зачаття період можна починати проводити приблизно з 11 дня циклу. При довгому менструальному циклі (близько 35 днів) їх застосування можна відкласти до 18 дня. Тести дають хороші результати при щоденному застосуванні. Найкращий результат можна отримати, якщо комбінувати тести з УЗД. Як тільки фолікул досягне 18-20 мм по УЗД, можна починати робити тести кожен день, а до цього моменту в цьому немає необхідності.

Тест можна проводити в будь-який час дня, але краще завжди робити це в один і той же час. До тесту потрібно утримуватися від сечовипускання протягом приблизно 4 годин. Необхідно також уникати надмірного вживання рідини, що може знизити достовірність результату. Одна смужка на тесті означає, що овуляція ще не настала. Дві смужки означають, що рівень ЛГ підвищився, можна очікувати настання овуляції найближчим часом. Можна починати робити спроби зачаття.

Симптоми зачаття

Які симптоми при овуляції у жінок можуть мати місце, було розглянуто вище. Тепер поговоримо про те, якими відчуттями може відзначатися зачаття і як визначити, що настала вагітність ще до затримки менструації. Отже, овуляція відбулася. Які симптоми зачаття можна виділити? Багато з них можуть виявитися малоприємними, але такі вже особливості нового стану.

Головним симптомом настання вагітності, звичайно, є затримка менструації. Але це не єдина ознака того, що зачаття відбулося.

Визначити, що зачаття сталося, можна за невеликою кровотечею. Точніше навіть не за кровотечею (як при менструації), а незначних кров ‘янистих виділеннях (коли вистачає щоденної прокладки). Це може бути ознакою імплантації плодного яйця в порожнину матки. Відбувається це зазвичай через 1-3 дні після зачаття.

Симптоми при зачатті після овуляції включають в себе:

  • невелике нездужання;
  • сонливість (організму потрібно більше сил);
  • збільшення чутливості грудей;
  • “наповненість” внизу живота;
  • розсіяність, швидку стомлюваність;
  • покалювальні відчуття в матці;
  • огиду до запахів, зміну смакових уподобань;
  • головні болі;
  • збереження БТ на рівні вище 37 градусів;
  • болі в попереку;
  • розлад кишечника;
  • часте сечовипускання.

Звичайно, можуть проявлятися далеко не всі ознаки, а тільки 2-3, вони можуть і зовсім не проявлятися до затримки менструації. Все тут суто індивідуально. Одні жінки стверджують, що вони чітко відчували момент запліднення яйцеклітини (це відбувається не під час статевого акту, а через 20-40 хвилин після еякуляції чоловіка), інші не відчувають, що вагітні до тих пір, поки дитина не почне штовхатися.

Які симптоми вагітності після овуляції? Найчастіше жінки відзначають до затримки збільшення чутливості грудей, сонливість і почуття “наповненості” в животі. Огиду до запахів і нудота відвідують тільки тих, хто стикається з раннім токсикозом. Інші майбутні мами відчують всі ці ознаки вже пізніше.

Ознаки вагітності

Справжні ознаки вагітності чіткі і зрозумілі. Жінки, які довго намагаються завагітніти, можуть відчувати якісь особливі симптоми навіть відразу після статевого контакту, але фахівці стверджують, що в перші дні майбутня мама ще не може відчувати ознаки вагітності. Весь той час, поки яйцеклітина буде в маточних трубах, жіночий організм не відчуватиме, що зачаття сталося. Справжні ознаки з ‘являться тільки після перетворення зіготи в ембріон і прикріплення його на порожнині матки. Відчувати “наповненість” матки жінка може почати тільки через п ‘ять-шість тижнів після запліднення, коли і так вже буде ясно, що вагітність настала.

Способи визначення вагітності

Які симптоми після овуляції свідчать про те, що жінка через дев ‘ять місяців стане мамою? Це, звичайно, затримка менструації – найбільш явна і точна ознака. Затримка трапляється, коли вагітності вже 3-4 тижні. Саме в цей час вже можна провести домашній тест. Він є найпопулярнішим способом визначення “цікавого становища”, але не єдиним. Що робити, коли про своє становище хочеться дізнатися якомога раніше? Є способи, які допоможуть визначити успішне зачаття ще за пару днів до затримки менструації.

Проводиться також аналіз крові на ХГЧ. У крові “гормон вагітності” з ‘являється раніше, ніж у сечі (домашній тест-смужка визначає рівень гормону в сечі, тоді як лабораторний аналіз крові дасть більш точні результати раніше), так що за допомогою аналізу ХГЧ в динаміці можна визначити те, що зачаття відбулося, навіть за пару днів до затримки. Допоможе визначити “цікаве положення” і огляд гінеколога, але спосіб дієвий тільки з 4-5 тижня.

2 тижні вагітності від зачаття: що відбувається, відчуття, ознаки

Велике таїнство зачаття відбулося, і в організмі майбутньої матері зародилося нове життя. А сама жінка в цей період може і не здогадуватися про своє становище, так як специфічні відчуття в перші дні вагітності часто відсутні. Розберемося, що відбувається в організмі жінки, якщо у неї термін 2 тижні вагітності.

Зародження нового життя — це, безсумнівно, один з найчудовіших моментів в житті жінки. Якщо вагітність довгоочікувана, то в міру того, як наближається термін чергової менструації, наростає хвилювання: вийшло чи ні? Але навіть якщо вагітність наступила, її ознаки на самих ранніх термінах можуть бути непомітними. Розберемося, як протікає 2 тиждень вагітності.

Розбираємося в термінології

Потрібно відразу зрозуміти, що існує кілька методик, за якими визначається термін вагітності. Незнання цього факту часто призводить до плутанини і нерозуміння. Отже, термін вагітності може визначатися в такий спосіб:

  • за початок відліку береться перший день останньої перед настала вагітністю менструації. Це так званий акушерський термін. Якщо орієнтуватися на нього, то 2-ий тиждень вагітності — це ще власне і не вагітність, а всього лише підготовка організму жінки до овуляції;
  • за початок відліку береться момент зачаття, причому, в більшості випадків, він визначається приблизно;
  • за початок відліку береться день, в який при відсутності вагітності почалася б менструація. Цей варіант розрахунку сьогодні використовують рідко, в основному, на нього орієнтуються самі жінки. При використанні цієї система на другий тиждень доводиться вже четвертий тиждень після зачаття і шостий тиждень по акушерським термінів.

Надалі ми будемо розглядати випадок, коли за початок відліку прийнятий момент зачаття. Що ж відбувається, коли після того, що сталося запліднення пройшло вже два тижні?

Коли можливо зачатье?

Плануючи вагітність, багато жінок ретельно відстежують наступ овуляції, регулярно вимірюючи базальну температуру або використовуючи спеціальний тест. Крім того, у деяких жінок ознаки настання овуляції досить виражені:

  • з’являються рясні слизові прозорі виділення;
  • з’являються відчуття, що тягне або трохи болить низ живота.

Порада! У деяких випадках для визначення настання овуляції необхідно робити УЗД в середині циклу.

Знаючи термін настання овуляції, набагато простіше планувати вагітність, так як запліднення можливо тільки в період виходу яйцеклітини з фолікула. Триває період, сприятливий для зачаття недовго, тому потрібно уважно відстежувати ознаки настання овуляції.

Що відбувається на другому тижні?

До кінця другого тижня після події зачаття підходить термін настання чергової менструації. Саме в цей час жінка може запідозрити, що вона в положенні. Для того щоб переконатися в цьому, варто купити в аптеці тест.

Порада! Попросіть дати вам високочутливий тест, так як термін ще дуже маленький. Але сучасний тест, швидше за все, вже за пару днів до передбачуваної менструації покаже точний результат.

Жінкам, які планують вагітність, варто знати:

  • одноразово проведений тест може виявитися помилковим, краще повторити процедуру два-три рази з інтервалом у два дні;
  • бажано робити тест, використовуючи ранкову порцію сечі, навіть якщо в інструкції зазначено, що тест «працює» в будь-який час доби.

Зміни гормонального статусу

Якщо минуло вже два тижні після зачаття, отже, запліднена яйцеклітина вже «дісталася» до матки і закріпилася на її стінці. Плодові оболонки, що оточують зародок, розчинилися, і тепер він отримує харчування від організму матері.

Порада! Деякі жінки відчувають момент закріплення ембріона в матці. Може трохи «тягнути» низ живота, іноді з’являються мажучі коричневі виділення. Однак для більшості майбутніх мам момент закріплення ембріона, який відбувається в кінці першої або на початку другого тижня після зачаття, проходить непомітно.

Після закріплення ембріона відбувається зміни в гормональному статусі жінки. Тепер в її крові і сечі присутній ХГЛ — особливий гормон, «готує» організм жінки до виношування.

Порада! Саме на підвищення рівня ХГЧ і реагує будь-тест. Чим вище концентрація гормону, тим більш яскраву другу смужку покаже тест.

ХГЧ виконує дуже важливу функцію, завдяки його впливу в організмі вагітної починає синтезуватися прогестерон. А цей гормон, в свою чергу, перешкоджає відторгненню ембріона, тобто захищає від самовільного викидня.

відчуття

А що ж в цей час відбувається з майбутньою матусею? У більшості випадків, на другому тижні після зачаття специфічні ознаки не з’являються. Однак у деяких жінок можуть спостерігатися перші симптоми раннього токсикозу:

  • сонливість;
  • чутливість до запахів;
  • зміна смакових відчуттів.

У деяких жінок відзначається незначне зниження ваги, але це є наслідком не вагітності, а що з’явилася розбірливості в їжі і відсутністю апетиту. Не варто лякатися, це абсолютно нормально. Згодом апетит повернеться.

Вже на другому тижні можна помітити ознаки зміни молочних залоз. Це відбувається під дією гормонів, жінки відзначають, що груди наливається, стає чутливою і навіть болить.

Такі відчуття в перші дні і тижні вагітності хвилі нормальні, просто організм готується до вироблення першої їжі майбутнього малюка. Через деякий час, зазвичай, після 17-18 тижні, неприємні відчуття проходять.

Порада! Найчастіше перші ознаки свого становища жінка може помітити саме через зміни стану молочних залоз. Вони можуть з’явитися ще до того, так тест покаже позитивний результат.

Багато майбутні матері на другому тижні після запліднення яйцеклітини не відчувають ніяких змін в організмі. І це не є відхиленням. Чутливість у всіх різна, а якщо вагітність не запланована, то навряд чи хтось буде прислухатися до ледь вираженим відчуттям.

А ось у жінок, які дуже сильно хочуть завагітніти можуть з’явитися описані вище симптоми, навіть якщо зачаття не було. Це відбувається під дією емоцій, жінка так мріє стати матір’ю, що починає відчувати ознаки вагітності навіть при її відсутності.

виділення

Помірні виділення з піхви — це норма, як для вагітних, так і для невагітних жінок. Але важливо вміти оцінити їх характер. Якщо виділення прозорі, не мають різкого запаху і не викликають відчуття свербіння — турбуватися не варто.

Якщо виділення придбали білий колір і крупитчатую концентрацію, то це може бути ознакою розвитку молочниці. Це відбувається через гормональні зміни, внаслідок яких змінюється кислотність піхви. Для грибків створюється сприятливе середовище і вони починають посилено розмножуватися.

Порада! Якщо жінку турбують сирнистий виділення, що супроводжуються палінням і свербінням, потрібно обов’язково звернутися до гінеколога.

З’явилися кров’янисті або коричневі виділення можуть сильно налякати жінку. Однак для більшості жінок виділення, що мажуть — норма, особливо якщо вони з’являються в той час, коли повинна була початися менструація.

Якщо ж кров’янисті виділення рясні, крім того, болить низ живота, то зволікати з відвідуванням лікаря не можна. Два тижні — це термін, на якому нерідко трапляються викидні, тому що з’явилися незвичайні виділення і неприємні відчуття, що охоплюють низ живота — це привід для термінового звернення за медичною допомогою.

Порада! При своєчасному зверненні до лікаря в більшості випадків вагітність вдається зберегти. Головне, не панікувати і точно виконувати вказівки, дані гінекологом.

болі

Поява болю, що охоплюють низ живота на ранніх термінах — ознака дуже тривожний. Якщо жінка не планувала вагітність, то дискомфорт вона може порахувати проявом ПМС, а що стався викидень прийняти за занадто рясні місячні.

Якщо ж вагітність очікувана, то жінки, як правило, більш уважно прислухаються до своїх відчуттів. Тому такі симптоми, як болі, що охоплюють низ живота і іноді віддають у поперек, повинні змусити їх звернутися за медичною допомогою.

Чи потрібно УЗД

Чи потрібно робити УЗД, якщо термін вагітності зовсім невеликий? На це питання відповість ваш лікуючий лікар. Направити на УЗД можуть і в період планування, для того щоб дослідження показало, чи відбулася овуляція. Як правило, УЗД для визначення овуляції необхідно тим жінкам, які довго не можуть зачати.

На другому тижні після зачаття УЗД, як правило, не призначають, оскільки воно малоинформативно. Однак якщо лікар вважає, що УЗД необхідно, відмовлятися не варто. Ніякої шкоди жінці і майбутній дитині УЗД не принесе.

На цьому терміні УЗД покаже загальні зміни матки, підготувати до виношування. А ось ембріон при проведенні УЗД на цьому терміні, якщо і вдасться розгледіти, то тільки у вигляді маленької чорної точки.

Порада! А ось якщо відлік терміну вагітності розпочато з дня затримки, то УЗД, проведене на другому тижні дозволить побачити, що у ембріона вже почало битися серце.

Отже, поняття другий тиждень вагітності — неоднозначно. Все буде залежати від того, що прийнято за точку відліку терміну. За акушерським мірками, на цьому терміні відбувається овуляція, яка може завершитися зачаттям. А якщо відлік розпочато з моменту після зачаття, то до цього терміну плодове яйце вже встигне закріпитися в матці.

Ознаки вагітності на 2 тижні: симптоми, ранні ознаки, живіт фото

Більшість лікарів-гінекологів вважають вагітність, починаючи з першого дня останньої менструації. Так, це тиждень або дві, перш ніж ви завагітніє. Ми знаємо, що це звучить зовсім дивно, але для лікарів більш правильно визначити термін вагітності таким чином.

Перші ознаки вагітності на першому тижні бувають оманливі, особливо, якщо ви жадаєте цього. Так що, якщо ви думаєте, що зачали близько двох тижнів тому, ви, ймовірно, вагітні, по крайней мере, на чотири тижні, може бути, навіть на п’ять. Можна тільки визначити на 4-му тижні. Так що перші 1 2 тижні вагітності ви й не помітите.

спроби завагітніти

Якщо ви дійсно перебуваєте на другому тижні циклу і намагаєтеся завагітніти, у нас є декілька порад для вас.

Вагітність залежить від термінів сексу, коли ви найбільш плідні — це, ймовірно, за два дні до того, як ви овуліруете, і день, коли ви дійсно проходить овуляція. Якщо у вас є регулярний 28-денний цикл, є ймовірність, що ви овуліруете в 15-й день. Але давайте будемо реальними, не у всіх є регулярний 28-денний цикл кожен місяць!

На 2 тижні вагітності симптоми овуляції можуть підказати вам найкращий час для занять сексом і, можливо, зачати дитину. Ймовірно, при овуляції, помітите ці відчуття і на другому тижні вагітності.

  • «Яєчний білок» слизової шийки матки. Звучить трохи грубо, але це правда. Ваша слиз шийки матки стає рідкою, чистою і в’язкою, як яєчні білки, коли ви наближаєтеся до овуляції. Ця консистенція допомагає сперматозоїдам рухатися до яйцеклітини.
  • Найкраще нюх. Повір у це! Гормональні зміни підвищують вашу здатність сприймати різні аромати, що, ймовірно, є природним способом допомогти вам понюхати чоловічі феромони в спробі зробити потомство.
  • Хворобливість грудей або ніжність. Гормони, пов’язані з овуляцією, можуть змусити ваші сиськи відчувати себе трохи запаленими.
  • Тазовий біль. Коли ваш яєчник випускає яйцеклітину, ви можете відчути легкий біль в одному боці живота. Це явище, відоме як Mittelschmerz (міжменструальні біль), назване на честь доктора, який вперше задокументував це.
  • Легкі плями. Ви можете помітити невеликий відтінок червоного або коричневого на нижній білизні під час овуляції. Це виявлення може бути звичайним явищем, але повідомте свого лікаря, якщо ви відчуваєте щось більш важке, ніж випадкове виявлення в проміжку між періодами, або якщо це виявлення заважає вам.
  • Збільшення статевого потягу. Можливо, ви просто «знаєте», що у вас овуляція, і, природно, ви сповнені ентузіазму.
  • Цервікальні зміни. Якщо ви регулярно перевіряєте шийку матки — що часто роблять жінки, які роблять діаграми, — ви можете помітити і ці ознаки вагітності на 2 тижні, що вона стає вище, м’якше і більш відкритою, коли проходить овуляція.

Живіт на ранніх термінах вагітності на фото:

Що відбувається

1 2 тижні вагітності що відбувається: переміщення яйцеклітини на першого тижня вагітності дозволило їй досягти верхній частині матки.

2 тижні вагітності від зачаття що відбувається: на початку другого тижня вагітності запліднена яйцеклітина (між 6-м і 10-м днем) вільно прикріплюється, а потім впроваджується в слизову оболонку матки де відбувається імплантація.

Саме в цьому затишному гніздечку яйцеклітина буде розвиватися протягом всього терміну вагітності.

Імплантація викликає вироблення перших гормонів вагітності, в числі яких хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ). Він забезпечує розвиток заплідненої яйцеклітини і знижує ризик викидня на перших строках. До третього місяця вагітності гормон ХГЧ буде підтримувати клітини активного жовтого тіла в яєчнику.

У цьому час організм почне виробляти два інших гормону вагітності: прогестерон і естроген. Після чого вироблення ХГЧ нормалізується в плаценті. Такий підвищений рівень гормонів призводить до характерних ознак вагітності, причому у кожної вагітної жінки вони відрізняються і не носять систематичного характеру.

симптоми вагітності

Якщо ви завагітніє на 2 тижні вагітності, симптоми з’являться не відразу.

Насправді, ви не зможете точно визначити, вагітні ви, поки у вашому організмі не буде достатньо гормону вагітності, щоб можна було виявити тест на вагітність в домашніх умовах.

Це повинно відбутися приблизно на 4-му тижні, коли ви, ймовірно, пропустіть це. Приблизно в цей же час ці рівні гормонів, нарешті, досить високі, щоб дати вам деякі помітні симптоми вагітності.

Перші ознаки вагітності на ранніх термінах є відсутність менструації . Однак причиною затримки менструального циклу також можуть бути: стреси, захворювання і хірургічні втручання.

Другим найбільш поширеним ознакою вагітності на 2-му тижні після зачаття є збільшення грудей . Крім цього, вранці виникає нудота і жінка починає відчувати невелику втому протягом дня.

Додаткові ознаки вагітності на другому тижні, які часто не помічають або прирівнюють до настання місячних є перепади настрою . Хвилі гормонів, що надходять в організм, впливають на темперамент: виникає підвищена чутливість до кольору і запахів, а від підбадьорливого сміху до гірких сліз проходить буквально пару секунд.

Інші ознаки вагітності: часте сечовипускання і здуття живота супроводжується запорами, збільшення секреції слинних залоз і виникнення підвищених вагінальних виділень.

Деякі жінки клянуться, що починають помічати ознаки ранньої вагітності до 4 тижні; Симптоми вагітності на 2 тижні після зачаття:

  • Зорові. Приблизно через 2 тижні після зачаття ви можете помітити невелику плямистість на трусах. Це викликано імплантацією ембріона в слизову оболонку матки.
  • Часте сечовипускання. Гормони вагітності можуть привести до того, що ви будете частіше ходити в туалет в перші два тижні вагітності.
  • Біль в грудях і / або темні ареоли. Майже відразу після появи цих гормонів тіло жінки починає готувати груди до грудного вигодовування, тобто відчуття вагітності на другому тижні.
  • Втома. Повне виснаження — перша жіноча підказка, очікується в 2 тижні від зачаття. Це тому, що ваше тіло буде використовувати тонну енергії, щоб виростити дитину.
  • Ранкове нездужання. Ймовірно, найвідоміший симптом вагітності, нудота зазвичай починає з 4 по 9 тиждень.
  • Роздування. Коли ваше тіло почне розуміти, що ви вагітні, воно, ймовірно, сповільнить процес травлення, щоб доставити дитині більше поживних речовин. Це може привести до невеликої кількості газу і здуття живота — агов, може бути, це навіть буде схоже на 2 тижні вагітний живіт! (Не те, що зазвичай.)

Симптоми вагітності в перші дні після зачаття:

розвиток плода

На 2-ий тиждень вагітності між 6 і 10 днем ​​відбувається імплантація яйцеклітини, знаменуючи початок вагітності. В цей час майбутня дитина нагадує собою диск діаметром 0.2 мм, що складається з 150 клітин і зародкових листків.

З першого внутрішнього листка або ентодерми згодом формується дихальна і травна системи, легені, печінка і підшлункова залоза. Середній зародковий листок або мезодерма призводить до розвитку статевих органів, нирок, кісток, м’язів і кровоносних судин майбутньої дитини.

Зовнішній шар або ектодерма є основою майбутньої нервової системи, спинного мозку, шкіри, волосся і нігтів.

Другий тиждень вагітності знаменує перетворення яйцеклітини в жива істота, яке в майбутньому стане людиною. На даний момент ембріональний диск складається тільки з двох листків (внутрішнього і зовнішнього). Протягом третього тижня утворюється середній листок.

Над верхнім листком приблизно на 8-й день вагітності утворюється невелика порожнина, яка з часом стане розширяться, щоб вмістити в себе дитину. У науці дану порожнину називають амніотичної. Протягом наступних 9 місяців ембріон буде плавати і розвиватися саме в ній.

У вас, мабуть, не буде УЗД на 2 тижні вагітності. Якби ви могли бачити всередині свого 2-х тижневого живота, тобто

вагітність 2 тижні — це під час овуляції, це б виглядало приблизно так: спочатку ваш яєчник випускає яйцеклітину (менше, ніж шматочок меленого перцю) в вашу фаллопієву трубу, де вона повинна запліднитися протягом 12-24 годин.

Якщо ви займалися сексом протягом останніх шести днів, всередині вас все ще може бути жива сперма, і один з них може запліднити яйцеклітину

На другому тижні після зачаття можна пройти тест на вагітність і після позитивного результату провести аналіз крові, який зі 100% точністю підтвердить вагітність.

2 тижні вагітності ознаки і відчуття не дадуть повної картини того, що відбувається. Корисно знати: визначити вагітність допоможе підвищений рівень гормону ХГЧ.

При позитивних результатах крові слід записатися до гінеколога для первинної консультації.

Вкрай важливо протягом перших місяців вагітності надати комфортні умови для розвитку ембріона.

Слід відмовитися від алкоголю і тютюну, остерігатися рентгенівських променів і токсичних продуктів, включити в раціон свіжі фрукти і овочі, пісне м’ясо і продукти з цільного зерна.

При прийомі ліків в обов’язковому порядку уточнити у свого лікуючого лікаря їх вплив на перебіг вагітності.

В якості профілактики виникнення розтяжок, вагітній жінці слід почати займатися спортом і використовувати масло солодкого мигдалю, яке зробить шкіру більш пружною і еластичною.

Що відчуває жінка на другому тижні вагітності

Більшість жінок точно не знають, коли саме починається вагітність — з моменту запліднення або після імплантації плодового яйця в маткову порожнину.

Настання вагітності — це досить складний біологічний процес злиття клітинних структур, з яких потім формується новий організм. Запліднення відбувається в трубі, після чого клітина спрямовується в матку, де імплантується в ендометрій. Так починає розвиватися плодове яйце.

Зазвичай в 2 тижні після зачаття жінка ще не підозрює про виниклу вагітності, хоча в організмі починають відбуватися серйозні перетворення.

З моменту зачаття в організмі майбутньої мами настає глобальна перебудова

Як правильно вважати терміни

Не всі матусі знають, як правильно вести підрахунок термінів вагітності. Деякі впевнені, що терміни треба вважати з моменту затримки, але це неправильно. Насправді це вже шостий тиждень, якщо вважати по акушерським мірками.

Зазвичай другий тиждень вагітності для матусі проходить непомітно, що не дивно, адже вагітності, як такої, ще не сталося.

Зазвичай в цей час у більшості жінок тільки настає овуляторний період, коли готова клітинка тільки виходить для запліднення з фолікула.

Якщо в цей період сперматозоїд встигне запліднити клітку, то почнеться розвиток зародка. Фактично жінку в цей час вже можна вважати вагітної. Якщо ж запліднення не трапиться, то і вагітності не буде.

Другий тиждень від затримки

Отже, як же правильно вважати термін виношування?

Багато матусі через незнання починають вважати його від початку затримки. Місячні не прийшли, значить, почала розвиватися вагітність. Але це помилкова думка. Адже вже у перший день затримки по акушерським мірками жінка перебуває на 4 тижні виношування, оскільки лікарі відраховують вагітність з початку останніх місячних.

Виходить, що при настанні двотижневого терміну з моменту затримки у жінки вже 6 тиждень виношування. Дивно те, що малюк вже більше місяця активно розвивається всередині матусі, а вона ще навіть не в курсі свого материнства.

Другий тиждень після зачаття

Позитивний результат тестування

Деякі вважають терміни виношування з моменту, коли відбулося запліднення. Якщо вважати терміни за цим принципом, то фактично на 2 тижні вагітності від зачаття у матусі вже 4 акушерська тиждень. В цей період вже можна сміливо говорити про що відбулася вагітності, а при проходженні ультразвукової діагностики — офіційно підтвердити її факт.

У цей період активно розвивається плід, а внутріорганіческіе структури матері перебудовуються під потреби зростаючого всередині малюка. Кардинально змінюється гормональна картина, завдяки чому матуся може остаточно переконатися в своєму новому і незвичному поки для неї положенні. Будь-стрип-тест при вагітності на 2 тижні від зачаття вже зможе визначити цікаве положення дівчини.

Симптоми і відчуття на 2 тижні виношування

Перш ніж приступати до вивчення змін, що відбуваються в організмі на даному терміні, необхідно уточнити нюанси щодо термінів і остаточно встановити справжній вік вагітності. При терміні в 14 днів від зачаття по акушерським мірками минуло вже 4 тижні виношування. А якщо вважати два тижні від затримки, то це вже 6-й тиждень.

Через два тижні після зачаття рівень гонадотропного хоріонічного гормону вже підвищується, тому і цікаве положення матусі визначається без проблем при проведенні домашнього тестування. На фактичному терміні виношування в 2 тижні цей гормон вже багато разів перевищив свої звичні значення і буде продовжувати подвоюватися через кожні 2 доби ще деякий час.

стан матки

В такому терміні маточне тіло поки не зазнає особливих змін.

Яйцеклітини щомісяця просуваються по фаллопієвих трубах, тому якихось особливо нових відчуттів у жінки в області матки може і не бути.

Матка ще не запустила процеси росту, оскільки ембріон ще тільки закріпився і починає облаштування в ендометріального шарі, адже йому тут доведеться провести не так мало часу, рости, харчуватися і розвиватися.

Іноді на цьому терміні може трохи потягувати в області маточного тіла, що лікарі вважають нормальним явищем. Але, якщо живіт болить незначно і швидко проходить. При безперервної або посилюється хворобливості потрібно проконсультуватися з гінекологом, оскільки великий ризик загрози переривання.

зміни живота

На самому початку не варто загострювати увагу на розмірі животика

Мамочка чекала вагітності, тому вже в перший день затримки провела тестування і переконалася в своє цікаве положення. Багато пацієнток починають посилено вдивлятися в своє відображення, вишукуючи ознаки округлення і зростання животика. Не варто поспішати, адже малюк її настільки крихітний, що ніяких зовнішніх змін з животиком не відбувається. Малюк і так плаває всередині, як космонавт, тому місця йому поки достатньо.

Зміни в області живота почнуться набагато пізніше, а поки можете розслабитися і не думати про це. Краще налаштовуйте себе на краще, уявляйте зовнішність свого малюка, яким він буде, на кого схожий і якої статі. А животик ще встигне вирости.

Що відбувається всередині

В організмі матусі в 2 тижні вагітності від зачаття відбувається маса змін, вона може відчувати нездужання, у неї стає чутливішим груди. Але не менш стрімко розвивається і сам зародок.

  • Даний термін по акушерським мірками вважається точкою відліку для дати народження малюка, але поки він ще в вигляді щойно заплідненої яйцеклітини готується до важливих змін, які незабаром почнуть з ним відбуватися.
  • При другому тижні від зачаття малюк вже виглядає грудочкою, що складається з декількох клітин. Він уже почав потихеньку розвиватися: відбувається закладка найважливіших структур, формується нервносістемний прообраз.
  • На другому тижні після затримки, т. Е. На 6 акушерської тижня малюк набуває людські обриси, хоча поки він навіть не плід. Він просто ембріон, але у нього вже б’ється серце. Якщо на даному терміні пройти ультразвукову діагностику, то щось схоже на чоловічка мама навряд чи побачить, але вод почути серцебиття крихти вже цілком реально.

Кожен день з ембріоном відбуваються розвиваючі процеси, він росте, формує нові органи, системи, частини тіла та ін.

Ультразвукове обстеження

Зазвичай подібні діагностичні процедури на такому акушерському терміні вагітним не проводяться, якщо тільки жінка не перебуває під наглядом лікарів. Наприклад, необхідно точно визначити овуляторним час, щоб напевно зачати дитину. Просто по акушерським підрахунками на цей час припадає час виходу яйцеклітини з фолікула.

Іноді є особливі показання для проведення ультразвукової діагностики жінці. Наприклад, коли в цілому здорова пацієнтка не може довго зачати. Але у зв’язку з вагітністю ультразвукова діагностика на даному терміні не відображено.

виділення

Весь період виношування необхідно перебувати під наглядом лікаря

Виділення на даному терміні можуть бути різними, але нормою вважається секрет, що нагадує білок яйця, що не має ніяких неприємних запахів, сторонніх вкраплень і відтінків. Такі виділення повідомляють, що з організмом матусі все в порядку, почалася планова перебудова гормональної сфери.

Якщо з’являється сирнистий-біла секреція, а в статевих органах відчувається печіння або свербіж, то подібні прояви часто вказують на розвиток вагінального кандидозу. Треба здати мазок на мікрофлору з піхви.

На 2 акушерської тижня в процесі переходу яйцеклітини в маточне тіло може початися кровотеча, обумовлене імплантацією.

Але його складно назвати повноцінним кровотечею, скоріше, це незначна мазня, схожа на закінчуються місячні.

Якщо ж відкривається даний кровотеча, то це може вказувати на те, що яйцеклітини не вдалося повноцінно закріпитися в ендометрії, вона загинула і вийшла назовні. Якщо ж говорити про другому тижні після затримки, то на цьому терміні кровотеча може вказувати на викидень.

Вплив негативних факторів

Крім змін в грудях, жінка може відчувати нездужання, вона швидко втомлюється, може перебувати в сонливому стані тощо. Важливо своєчасно помітити підозрілі ознаки, щоб зрозуміти, що зачаття відбулося. Другий тиждень після зачаття — важливий період в процесі виношування, оскільки у ембріона починається закладка внутріорганіческіх структур.

Якщо в цей час матуся допустить вплив негативних факторів на кшталт захворювань, спиртного і інших, то у плода можуть розвинутися серйозні порушення, які ведуть народженню дитини з вродженими каліцтвами і ін.

температура

Іноді жінка відчуває незначні підвищення температури, приймаючи їх за застуду. Але після запліднення яйцеклітини базальні показники підвищуються. А коли вони підвищені — це ознака того, що у жінки 2 тиждень вагітності.

Після овуляторного періоду починається підвищення прогестерону, тому і температура підвищується. Незначна базальна гіпертермія до 37,5 ° С обов’язково тримається протягом двох діб після зачаття і може зберігатися в перші тижні виношування.

Тому, якщо жінка щодня вимірювала базальну температуру, вона зможе легко помітити незвичайне зміна графіка і зрозуміти, що відбулося зачаття ще до затримки.

спиртне

Будь-які спиртні напої дуже небезпечні для розвитку плода

Алкоголь протипоказаний, про знають всі. Але чи варто боятися серйозний порушень у розвитку плода, якщо матуся випила трохи вина, не підозрюючи про існування пузожітель? На другому тижні виношування по акушерським підрахунками вплив спиртного на ембріон мінімально, оскільки вагітності, як такої ще немає, є або яйцеклітина, яка готується до запліднення, або вже запліднена і направляється в матку.

А в цілому якщо жінка не охороняється очікуванні вагітності, то краще заздалегідь виключити можливий вплив алкоголю на плід, відмовившись від нього зовсім. Що стосується 2 тижні після затримки, то тут спиртне вже серйозно загрожує здоров’ю майбутнього малюка і навіть здатне спровокувати викидень.

застуди

Небажані при вагітності або при її плануванні і простудні захворювання. Навіть незначні відхилення в стані матусі в перші тижні виношування можуть мати непередбачувані негативні наслідки. Чого вже говорити про високу температуру і сильному нежиті при вагітності.

Якщо подібне сталося, матері потрібно максимально обережно приймати будь-які медикаментозні препарати, оскільки ліки можуть серйозно нашкодити ембріону. На другому тижні після зачаття або затримки це особливо важливо. Тепер жінці потрібно думати спочатку про малюка і про те, як на нього вплине той чи інший препарат.

статеве життя

Зазвичай на другий акушерської тижня секс необхідний хоча б для того, щоб зачаття відбулося. Цей термін вважається найкращим для звершення зачаття.

Щоб вагітність наступила швидше, рекомендується займатися сексом в місіонерській, класичної позиції, а після закінчення статевої близькості рекомендується підняти ноги на стінку, щоб сперматозоїди швидше дісталися до матки і далі.

Крім того, рекомендується відмовитися від підмивання після сексу протягом півгодини.

Якщо мова про другому тижні після зачаття або після затримки, то будь-яких істотних обмежень в дані періоди в статевого життя подружжя немає. Часто жінки навіть не в курсі майбутнього материнства, тому сексуальну близькість ніяк не обмежують.

Загроза самовільного аборту

Серйозно потрібно поставитися до високої ймовірності викидня на перших тижнях виношування. На жаль, цей період вважається найнебезпечнішим.

  • В 2 тижні після зачаття або затримки ризик мимовільного аборту найбільш високий. Найчастіше пацієнтки навіть не знають, що стався викидень, оскільки він відбувається практично під час чергових місячних, може, трохи пізніше.
  • Тому жінкам, які бажають і чекають вагітності, необхідно подумати про настання зачаття — не можна допускати навантажень, а при появі підозрілих кров’яних виділень необхідно звертатися до гінеколога.

Якщо вагітність небажана і жінка не хоче залишати малюка, то в 2 тижні після зачаття або затримки найоптимальніший час для проведення штучного переривання вагітності. Можна провести міні-аборт (аспірація вакуумним приладом) або фармацевтичний аборт, які вважаються найменш небезпечними і не викликають таких негативних наслідків для репродуктивної системи пацієнтки.

Корисні поради

З настанням вагітності, а краще ще при плануванні матусі рекомендується пити фолієву кислоту і капсули токоферолу. Ці речовини вважаються найважливішими для розвитку плідної ЦНС.

Також необхідно уникати стресів і нездорових звичок, харчуватися раціонально і досить спати, не тягати важкі, зміцнювати імунітет. Також при перших тижнях виношування необхідно відмовитися від банних процедур і гарячих ванн.

При заняттях сексом уважніше поставтеся до відчуттів, при дискомфорті від близькості доведеться відмовитися. Вагітність — не патологія, тому гуляйте на свіжому повітрі, відпочивайте за містом і бережіть нерви.

Про автора

admin administrator