Як нагріти приміщення

Авторadmin

Як нагріти приміщення

Як обігріти квартиру, коли нема світла і газу: три нові способи

Через атаки Росії на наші енергосистеми українці часто змушені залишатись у холоді без світла та газу. Зігрітись за таких умов допоможуть прості лайфхаки.

Про те, як можна обігріти квартиру за відсутності електроенергії і газу, розповідаємо у матеріалі Styler.

Скористайтеся газовим пальником

Непоганим варіантом для обігріву приміщення можуть стати туристичні газові пальники з балоном. З їх допомогою можна навіть приготувати їжу.

Газовий пальник найкраще розмістити посеред кімнаті якомога далі від меблів. Такий пристрій добре обігріває невелику площу. Але його не варто використовувати понад 2 години підряд, оскільки при горінні поглинається кисень і доведеться провітрювати кімнату.

Подбайте про техніку безпеки – пристрій поставте на вогнетривкий матеріал. Це може бути тонкий металевий лист, наприклад. І ні в якому разі не залишайте ввімкнений пальник без нагляду. Про всяк випадок майте напоготові вогнегасник.

Зробіть обігрівач зі свічок

Для цього імпровізованого домашнього обігрівача Вам знадобиться 200 мл скляна банка з металевою кришкою, що закручується, соняшникова олія, гніт, металева консервна банка, невеличка дощечка і вигнутий шматок металу.

Інструкція:

1. Олію налийте у скляну банку. Зробіть у кришці дірку за допомогою викрутки. В отвір пропустіть гніт із натуральних ниток.

2. До невеликої дощечки саморізами прикрутіть металеву пластину. На іншому кінці пластини закріпіть консервну банку шийкою вниз. Конструкція має нагадувати “абажур”.

3. Поставте банку з олією на дощечку і запаліть гніт так, щоб струмінь тепла підіймався вгору і нагрівав консервну банку. Від її стінок тепло розходитиметься в сторони й нагріватиме приміщення. Замість банки з олією можна використовувати звичайну свічку.

Також винахідливі українці придумали спрощений варіант такого обігрівача. На цеглинки викладають металеву решітку. Підійде з духовки чи мікрохвильової пічки. На верх ставлять перевернуту чавунну каструлю, а під нею запалюють свічку. Тепло від неї нагріватиме стінки каструлі й від цього опалюватиметься приміщення.

Нагрійте каміння

Цей спосіб знадобиться у вкрай складній ситуації, коли залишились без електроенергії на кілька днів. Розпаліть у дворі багаття і нагрійте на ньому каміння.

Поки те гаряче, перенесіть його у будинок і покладіть у металеве відро чи каструлю. Обов’язково поставте їх якомога далі від легкозаймистих речей.

Каміння добре віддаватиме тепло і нагріватиме приміщення.

Переглядайте також відео про те, як українцям знайти “Пункти незламності”, щоб зігрітись та зарядити телефони.

Як зберегти тепло в будинку: поради професійної домогосподарки

Взимку у багатьох будинках українців буде не так тепло як раніше, і йдеться не лише про зниження вимог щодо температури до квартир, а й про спроби економити. Багато хазяїв будинків зіткнулися і раніше з вибором — протопити до спеки і заплатити великий рахунок або тримати прохолоду.

Автор книг із домогосподарства Кеті Беррі радить застосовувати кілька хитрощів, щоб прохолода в будинку не вплинула на зручності. Ці методи дуже економні.

Постільні справи

  • Наповніть грілку водою і покладіть між простирадлами.
  • Віддавайте перевагу фланелевій постільній білизні.
  • Додаткова ковдра на ліжко буде доречною, як і електропростирадло.
  • Під час перегляду телебачення або читання загорніться в плед — це допоможе не замерзнути.

Про одяг

Взимку не варто модничати і носити одяг, що занадто обтягує. Вільніший одяг у кілька шарів допоможе зігрітися, а втрати тепла через ноги і голову допоможуть присікти тапки і шапка.

Про вікна

За допомогою свічки або аромапалички можна знайти джерела протягів та законопатити їх. Додати шарів варто і на вікно — ущільнивши штори або закривши вікна штормовими віконницями.

Кухонна магія

Зима — час для гарячих рагу та супу. Вони зігрівають і під час приготування та під час їжі. Також Беррі рекомендує пити напої, що зігрівають, але не алкоголь, а також добре харчуватися вибираючи складні вуглеводи.

Сила декору

Домогосподаркам радять накрити килимками підлогу для ізоляції, особливо у зоні ліжка. Також варто подумати про перестановку — відсунути меблі від радіаторів опалення і ліжко від вікна. До стін варто поставити ближче книжкові шафи, які стануть додатковою ізоляцією.

Беррі також рекомендує залишати гарячу ванну після купання і духовку після приготування відкритим — це може допомогти нагріти приміщення в міру остигання. Але для сімей з маленькими дітьми чи тваринами цей варіант може бути небезпечним. Зате спосіб з фольгою та картоном доступний кожному – просто прикріпіть фольгу блискучою стороною до картону та помістіть за батарею – вийде недорогий аналог фольгованого екрану.

Як раніше радив “Телеграф”, для виживання у квартирі у разі холодів можуть стати в нагоді і туристичні лайфхаки. Якщо ви вирішили утеплити квартиру — варто розглянути різні способи.

Про автора

admin administrator