Як нараховується пеня

Авторadmin

Як нараховується пеня

129.1.4 ПКУ контролюючим органом нараховується пеня за кожний календарний день такої несплати (неперерахування), включаючи день погашення податкового зобов'язання, з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (абз. 4 п. 129.4 ПКУ).

Пеня = С х 2ОСД х Д / 100, де С – сума заборгованості за період; 2ОСД – подвійна облікова ставка НБУ в день прострочення; Д – кількість днів прострочення.

Визначення термінів 2.2. Пеня – це штрафна санкція, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно сплаченої адміністративно-господарської санкції, передбаченої Законом, за кожний календарний день прострочення виконання зобов'язання.

Пеня стягується у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості (згідно зі ст. 196 Сімейного кодексу України).

ПЕНЯ ТА ПРИНЦИП СВОБОДИ ДОГОВОРУ Відповідно до ст. 3 Закону, розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Три проценти річних розраховуються за формулою: [Проценти] = [Сума боргу] × [Процентна ставка (%)] / 100% × [Кількість днів] / [Кількість днів у році]





Ведення бізнесу накладає на підприємця відповідальність за правильність ведення обліку, що означає необхідність чітко розуміти граничні терміни. Пеня, на відміну від штрафу, нараховується за кожен день прострочення платежу. Пеня нараховується як самим підприємцем, якщо він …

Про автора

admin administrator