Як називається домен верхнього рівня для сайту

Авторadmin

Як називається домен верхнього рівня для сайту

Домен верхнього рівня, або TLD — це частина, розташована праворуч від крапки. У доменному імені example.com саме .com є доменом верхнього рівня (він же доменним розширенням). Існує кілька типів доменів верхнього рівня, але три з них найпоширеніші: gTLD, ccTLD і sTLD.2 трав. 2023 р.

.com — загальний домен верхнього рівня (зДВР) (англ. generic top-level domain (gTLD)) призначений для використання комерційними організаціями; ім'я утворено від англ. commercial. Вимовляється як «дот-ком».

За другий і наступні рівні відповідає реєстратор доменів — це компанія, у якої ви придбали домен. Така ієрархія допомагає веб-переглядачеві швидше знайти потрібний сервер і відкрити сайт. Зазвичай кожний домен складається з двох рівнів, але їх може бути й більше — три, чотири, п'ять тощо.

Національний домен верхнього рівня — інтернет-домен верхнього рівня, виділений для конкретної країни, приклад — . ua для України чи .de для Німеччини.

Домен верхнього (першого) рівня (англ. top-level domain — TLD) — в ієрархії доменної системи імен (DNS) найвищий рівень після кореневого домену (англ. root domain). Є початковою точкою відліку (справа наліво), з якої починається доменне ім'я в Інтернеті.

Перші 10 знаків – код країни, контрольне число та код банку. Перші дві літери – UA – код України. Два символи після коду – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку й захищають інформацію від помилок під час внесення даних.





При створенні веб-сайту одне з найважливіших рішень, яке ви приймаєте, – це вибір домену верхнього рівня (TLD). Це частина адреси вашого веб-сайту після "крапки" – наприклад, .com, .org або .net. Але з такою великою кількістю варіантів, як дізнатися, який TLD підходить саме вам? Ось …

Про автора

admin administrator