Як називається лікер біло-чорний

Авторadmin

Як називається лікер біло-чорний

Як пити Шерідан – секрети правильного наливання і вживання

Завдяки запам`ятовується пляшці Шеріданс складно переплутати з іншими спиртними напоями. Оригінальність і нестандартність рішення виправдала себе. Менш ніж за 10 років цей подвійний лікер став одним із найбільш упізнаваних у світі. Настільки швидкого визнання не вдалося домогтися жодної алкогольної марці за всю історію.

Шеріданс (англ. Sheridan`s) – це солодкий ірландський лікер міцністю 15,5 градусів, що складається з двох частин: вершково-ванільною і шоколадно-кавової. Поставляється в оригінальній пляшці, розділеної на дві секції, вміст яких змішується при наливанні. Завдяки спеціально розробленій обтічної форми пляшки і різному діаметру шийок дві частини лікеру завжди змішуються в потрібній пропорції 1: 2 (одна біла частина і дві чорні частини).

До складу Шеріданс входять: віскі, свіжі ірландські вершки, вода, натуральний ванільний ароматизатор, цукор, кава і шоколад. Напій не містить консервантів. Термін придатності лікеру – 18 місяців з дня розливу. Відкриту пляшку можна зберігати при температурі + 5-25 ° C протягом 6 місяців.

Крім традиційного вершково-кавового варіанту також існує ягідний Шеріданс (Sheridans Berries), що відрізняється кислуватим присмаком. У цьому напої кавова частина замінена лікером з червоних лісових ягід.

Виробництво Sheridan`s почалося в 1994 році в Дубліні компанією Thomas Sheridan & Sons, що входить в потужний алкогольний концерн Diageo – власника ще одного популярного ірландського лікеру Бейліс (Bayleys).

Головною «фішкою» Sheridan`s стала унікальна пляшка, дизайн якої розробляла копання PA Consulting Group. На етапі проектування виникла проблема з шийкою. Інженери ніяк не могли придумати систему, одночасно наливають обидві частини лікеру в потрібних пропорціях, вершкова частина закінчувалася раніше. Через це Шеріданс надійшов у продаж на кілька місяців пізніше, ніж планувалося.

Згодом оригінальність пляшки високо оцінили не тільки споживачі, але і фахівці. У перший рік свого існування лікер Шеріданс отримав золоту медаль на паризькій виставці Sial D`Or, присвяченій інноваційним рішенням в сфері виробництва напоїв і продуктів харчування. Ще однією золотої медалі Sheridan`s удостоївся в 1995 році на виставці Monde Selection в Брюсселі за відмінну якість.

Як правильно пити Шерідан

  • оптимальна температура подачі – 22-24 ° C;
  • посуд – прозорі лікерні чарки об`ємом 40-60 мл;
  • тип напою – дижестив (Шеріданс подається на десерт);
  • найкраща закуска – печиво, морозиво, солодка випічка та шоколад.

Способи пити Sheridan`s:

1. У чистому вигляді, наливаючи шарами. Вважається класичним методом, яким користуються бармени. Але потрібно вміти правильно наливати Шерідан так, щоб виходило два різних шару. технологія:

  1. Поставити чарку під кутом 45 °.
  2. Відкрити пляшку, піднести її шийку до чарки, резервуар з кавово-шоколадною частиною повинен знаходитися зверху.
  3. Тоненькою цівкою по стінці наповнити чарку на 90% і вирівняти її.

Чарку випити залпом, що не закушуючи. Ще можна пити через трубочку, починаючи з нижнього шару. Спочатку відчувається приємний солодкий смак, що нагадує, міцну каву з вершками, потім він плавно переходить в горіхове післясмак.

Правильно налита стопка

2. У чистому вигляді, збовтуючи. На дно чарки покласти шматочок льоду (необов`язково), налити лікер і добре перемішати шари. Потім Шеріданс п`ють невеликими ковтками, смакуючи напій і закушуючи його свіжою солодкою випічкою або морозивом.

3. З іншими напоями. Sheridan`s прекрасно поєднується з кавою і гарячим шоколадом. Досить додати 5-10 мл лікеру на кухоль напою. Можна обійтися без цукру, лікер сам по собі дуже солодкий. Деякі гурмани віддають перевагу змішувати Шеріданс з чаєм, але це вже більше нагадує англійський стиль, де є традиція пити чай з молоком. Заради інтересу можете спробувати.

Лікер Sheridan`s не можна розбавляти цитрусовими соками (апельсиновим, лимонним і т.д.), так як міститься в них кислота відразу ж згортає вершки, псуючи смак. Також в Шеріданс не рекомендують додавати будь-які газовані напої, в тому числі мінеральну воду.

4. Коктейлі з Шериданом. У певному сенсі цей лікер вже сам по собі є коктейлем, але завдяки його хорошому поєднанню з горілкою, джином і самбукою барменам вдалося створити ще кілька рецептів, які стали на Заході алкогольними шедеврами.

  • горілка – 25 мл;
  • самбука – 25 мл;
  • лікер Шеріданс – 50 мл;
  • збиті вершки – 10 мл.

Приготування: налити в коктейльний келих чорну частину Шеріданс, самбуку, білу частину лікеру, горілку. Додати вершки.

  • Sheridan`s – 100 мл;
  • Молоко 3,5% – 120 мл;
  • джин – 30 мл.

Приготування: змішати всі інгредієнти в шейкері разом з 3-4 кубиками льоду. Перелити отриманий коктейль в келих, зверху прикрасити вишенькою, м`ятою або часточкою ананаса.

  • Sheridan`s – 30 мл;
  • чорний (молочний) шоколад – 20 г.

Приготування: налити лікер шарами, зверху посипати тертим шоколадом. Через 1-2 хвилини вершковий шар вбере шоколад. Випити залпом.

Як називається лікер чорно-білий

Завдяки пляшці, що запам’ятовується, Шеріданс складно переплутати з іншими спиртними напоями. Оригінальність та нестандартність рішення виправдала себе. Менш ніж за 10 років цей подвійний лікер став одним із найвідоміших у світі. Такого швидкого визнання не вдалося досягти жодної алкогольної марки за всю історію.

Шеріданс (англ. Sheridan’s) – це солодкий ірландський лікер міцністю 15,5 градусів, що складається з двох частин: вершково-ванільної та шоколадно-кавової. Поставляється в оригінальній пляшці, розділеній на дві секції, вміст яких поєднується при наливанні. Завдяки спеціально розробленій обтічній формі пляшки та різному діаметру шийок дві частини лікеру завжди змішуються в потрібній пропорції 1:2 (одна біла частина та дві чорні частини).

До складу Шеріданс входять: віскі, свіжі ірландські вершки, вода, натуральний ванільний ароматизатор, цукор, кава та шоколад. Напій не містить консервантів. Термін придатності лікеру – 18 місяців від дня розливу. Відкриту пляшку можна зберігати за температури +5-25°C протягом 6 місяців.

Крім традиційного вершково-кавового варіанта також існує ягідний Шеріданс (Sheridans Berries), що відрізняється кислуватим присмаком. У цьому напої кавова частина замінена лікером із червоних лісових ягід.

Виробництво Sheridan’s почалося в 1994 році в Дубліні компанією Thomas Sheridan&Sons, що входить до потужного алкогольного концерну Diageo – власника ще одного популярного ірландського лікеру Бейліс (Bayleys).

Головною фішкою Sheridan’s стала унікальна пляшка, дизайн якої розробляла компанія PA Consulting Group. На етапі проектування виникла проблема з шийкою. Інженери ніяк не могли придумати систему, що одночасно наливає обидві частини лікеру в необхідних пропорціях, вершкова частина закінчувалася раніше. Через це Шеріданс надійшов у продаж на кілька місяців пізніше, ніж планувалося.

Згодом оригінальність пляшки високо оцінили не лише споживачі, а й фахівці. Перший рік свого існування лікер Шеріданс отримав золоту медаль на паризькій виставці Sial D’Or, присвяченій інноваційним рішенням у сфері виробництва напоїв та продуктів харчування. Ще однією золотою медаллю Sheridan’s удостоївся 1995 року на виставці Monde Selection у Брюсселі за відмінну якість.

Як правильно пити Шеріданс

  • оптимальна температура подачі – 22-24 ° C;
  • посуд – прозорі лікерні чарки об’ємом 40-60 мл;
  • тип напою – діжестів (Шеріданс подається на десерт);
  • найкраща закуска – печиво, морозиво, солодка випічка та шоколад.

Способи пити Sheridan’s:

1. У чистому вигляді, наливаючи шарами

Вважається класичним способом, яким користуються бармени. Але потрібно вміти правильно наливати Шерідан так, щоб виходило два різні шари.

  1. Поставити чарку під кутом 45 °.
  2. Відкрити пляшку, піднести її шийку до чарки, резервуар з кавово-шоколадною частиною повинен бути зверху.
  3. Тоненькою цівкою по стіні наповнити чарку на 90% і вирівняти її.

Чарку випити залпом, не закушуючи. Ще можна пити через трубочку, починаючи з нижнього шару. Спочатку відчувається приємний солодкий смак, що нагадує, міцну каву з вершками, потім вона плавно переходить у горіховий післясмак.

2. У чистому вигляді, збовтуючи

На дно чарки покласти шматочок льоду (необов’язково), налити лікер і добре перемішати шари. Потім Шеріданс п’ють невеликими ковтками, смакуючи напій та закушуючи його свіжою солодкою випічкою чи морозивом.

3. З іншими напоями

Sheridan’s чудово поєднується з кавою та гарячим шоколадом. Достатньо додати 5-10 мл лікеру на кухоль напою. Можна обійтись без цукру, лікер сам по собі дуже солодкий. Деякі гурмани вважають за краще змішувати Шеріданс із чаєм, але це вже більше нагадує англійський стиль, де є традиція пити чай із молоком. Заради інтересу можете спробувати.

Молочний лікер Sheridan’s не можна розбавляти цитрусовими соками (апельсиновим, лимонним і т.д.), так як кислота, що міститься в них, відразу ж згортає вершки, псуючи смак. Також у Шеріданс не рекомендують додавати будь-які газовані напої, у тому числі мінеральну воду.

4. Коктейлі з Шерідансом

У певному сенсі цей лікер вже сам по собі є коктейлем, але завдяки його гарному поєднанню з горілкою, джином та самбукою барменам вдалося створити ще кілька рецептів, які стали на Заході алкогольними шедеврами.

Легкий шторм

  • горілка – 25 мл;
  • самбука – 25 мл;
  • лікер Шеріданс – 50 мл;
  • збиті вершки – 10 мл.

Налити в коктейльний келих чорну частину Шеріданс, самбуку, білу частину лікеру, горілку. Додати вершки.

Вершковий рай

  • Sheridan’s – 100 мл;
  • Молоко 3,5% – 120 мл;
  • джин – 30 мл.

Приготування: змішати всі інгредієнти в шейкері разом із 3-4 кубиками льоду. Перелити отриманий коктейль у келих, зверху прикрасити вишнею, м’ятою або часточкою ананаса.

Шоколадний Шерідан

  • Sheridan’s – 30 мл;
  • чорний чи молочний шоколад – 20 г.

Налити лікер шарами, зверху посипати тертим шоколадом. Через 1-2 хвилини вершковий шар вбере шоколад. Випити залпом.

Про лікера Шеріданс

Цей напій виріс із місцевої традиції, пов’язаної зі створенням молочних та вершкових лікерів. Але не дивлячись на своє патріархальне коріння, він є безперечним нововведенням у світі алкоголю. Вся справа у його упаковці. Цей напій продається у пляшках, що складаються із двох ізольованих відділень. В одному з них знаходиться вершковий лікер, в іншій – шоколадно-кавовий або ягідний.

Згадані напої наливаються через окремі отвори, що знаходяться у шийці пляшки. При цьому, щільність напоїв, форма судини, що містить їх, і діаметр отворів відкалібровані таким чином, що за один і той же період часу з пляшки виливається в два рази більше кавово-шоколадної суміші, ніж вершково-ванільної. Розглянемо кілька варіантів, як пити лікер Шеріданс.

Шеріданс у чистому вигляді

У чистому вигляді Шеріданс (Sheridans) п’ється з невеликих чарок, об’ємом від 40 до 60 мілілітрів. На даний момент існує 2 способи вживання лікеру Шеріданс.

Перший, максимально відповідний сутності напою, передбачає його подачу як шаруватого шота. Лікер наливається в чарку пошарово таким чином, щоб його темний шар виявився знизу. З цією метою чарка нахиляється під кутом 45 градусів, а напій наливається тонким струмком по стінці чарки. При цьому, відділення з шоколадно-кавовою або ягідною складовою лікеру повинно бути зверху. Наповнена на 90% ємність вирівнюється і після ухвалення шарами горизонтального положення випивається без закуски залпом або через трубочку. В останньому випадку починати слід з нижнього шару.

Другий спосіб має на увазі вживання напою в змішаному вигляді. Тобто після наповнення чарки її вміст слід збовтати. За бажання охолодити напій, на дно ще порожньої ємності кладеться кубик льоду. Змішаний лікер смакується маленькими ковтками та заїдається м’якою солодкою випічкою або морозивом.

Шеріданс з іншими напоями

Подібно до багатьох інших лікерів, цей ірландський напій чудово поєднується з чорним чаєм, гарячим шоколадом і, зрозуміло, кавою. При цьому, якщо ви вирішили додати цей солодкий лікер в гарячий напій, можете сміливо заощадити на цукрі.

Також багато хто встиг оцінити Шеріданс у складі різних коктейлів. Серед них можна згадати: «Легкий шторм» і «Вершковий рай».

А ось заважати Шеріданс із кислими чи кисло-солодкими соками – вкрай не бажано. Вершки, що містяться в ньому, моментально згортаються при найменшому зіткненні. Дуже болісно лікер реагує і на спроби поєднувати його з газованими напоями.

Лікер Sheridan’s – хто ти і звідки?

З Ірландії, звісно. Причому з того самого заводу, де виробляється знаменитий Baileys (завод, до речі, називається «Томас Шеріданс і сини») – люблять ірландці бухло з вершками! Запитайте будь-кого у Дубліні як пити двошаровий кавовий лікер Шеріданс – він вам одразу покаже. Робиться напій, природно, на основі витриманого ірландського віскі, складається він з двох частин – кавової, що має смак шоколаду, карамелі та горіхів, та ніжної вершкової, з ванільним ароматом.

Створено лікер тільки на початку 90-х, причому над новим брендом працювали не тільки сини Томаса Шеріданса, а й дизайнери – оригінальна тара і подвійне шийка, що дозує, довго і зі скрипом розроблялися великим дизайнерським агентством.
Праці їх були з лишком винагороджені – вже через пару років Sheridan’s отримав престижну премію в галузі новацій алкогольної індустрії, а до початку XXI століття став одним із найвідоміших алкогольних напоїв у світі – його запросто впізнають у барі чи вітрині навіть ті, хто сам лікер ніколи не пробував.

У недавньому минулому був випущений ще ягідний Шерідан, у який замість кавового лікеру заливають настоянку на диких ягодах. Але поєднання кислуватої ягоди та солодких вершків подобається лише гурманам, тому напій поширений мало, у нас я його не зустрічав. А шкода – має бути смачно.

Для доморослих барменів. Як наливати та пити Sheridan’s?

Зрозуміло, що просто хлюпати в гранчак так дбайливо та оригінально розфасований напій – себе ганьбити. Кожна пляшка Шерідансу оснащена спеціальним подвійним дозатором – для того, щоб легко виготовляти листковий коктейль. Цікаво, що кожен отвір шийки має різну пропускну здатність – якщо наливати з обох відразу, в келих потрапляє рівно одна частина вершкової та дві частини кавової складової.

Для наочності додам відео, як правильно наливати Шерідан – там все досить зрозуміло.

Існує кілька способів, як пити лікер Шерідан:

1. Класичний. Склянка Олд-Фешнд або чарка-шот нахиляється під 45 градусів до столу, і повільно по стінці заповнюється лікером. Пляшку потрібно тримати рівно, обидва дозатори – на одному рівні. Маленький лайфхак – для початківця набагато простіше спочатку налити 2 частини кавового лікеру, затиснувши другий отвір пальцем, а потім зверху нашарувати вершковий. Пити можна як шот або через трубочку, починаючи з нижнього шару.

2. З льодом. Все те саме, тільки на дно склянки укладається трохи колотого льоду. Варто враховувати, що при цьому напій втратить значну частину свого смаку та ароматики.

3. У змішаному вигляді. Так, звісно, ​​це не так гарно. Зате смак стане більш цілісним і гармонійним, а помилуватися можна і пляшкою, що стоїть поруч.

4. У складі коктейлів. Sheridan’s чудово поєднується з кавою, самбукою, молоком, горілкою, джином, і, звичайно ж – ірландським віскі (рецепти коктейлів будуть нижчими). Особисто мені найбільше до вподоби «Легкий Шторм», де самбука наливається між шарами Шерідансу – але це вже кому як. Через небезпеку розшаровування цей лікер не змішують з жодними цитрусовими соками, в нього не додають лимон та інші кислоти.

Не забувайте, що sheridan’s у будь-якому вигляді – це класичний діджестив, пити його потрібно після їди, під десерт на кшталт морозива, шоколаду, здобної випічки без фруктів, щоб не перебити смак лікеру. Так, власне, цей солодкий, гармонійний, насичений напій чудово йде сам по собі, найкраще просто подати до нього філіжанку кави без цукру, цигарку – і вистачить.

Коктейлі з Sheridan’s

Фактично лікер Шерідан – сам собі коктейль. Найчастіше бармени використовують той же Бейліс, Калуа та інші самостійні кавові, шоколадні, вершкові лікери. Але все ж таки існує парочка класичних коктейлів з цим напоєм, в яких застосовується і вершкова, і кавова частина.

Б-52 із Sheridan’s

Найочевидніший варіант – берете Шеріданс, наливаєте 20 мл кавової, потім 20 мл вершкової частини, додаєте 20 мл Тріпл Сек, Гран Мар’є або Куантро і отримуєте знаменитий тришаровий шот із двох компонентів. Тільки біда – вершкова половина в пляшці при цьому закінчиться в 2 рази швидше.

“Light Storm”

Красивий коктейль з Шеріданс і англійська чорна горілка.

  • 25 мл чорної горілки BlaVod
  • 25 мл самбуки
  • 50 мл Sheridan’s (по 25 кавового та вершкового)
  • 10 мл збитих вершків.

Метод приготування – білд. Нашаровуємо в шутер кавовий Шеріданс, самбуку, білий Шеріданс, BlaVod, зверху додаємо вершки.

«Вершковий рай»

Ніжний молочний коктейль із джином.

  • 120 мл молока;
  • 100 мл Sheridan’s (за класикою, 1:2);
  • 30 мл джину;

Всі інгредієнти змішуються у шейкері та переливаються у високий келих. Прикрасити можна кулькою морозива, посипаним тертим шоколадом, або цукеркою рафаелло.

Рецепт лікеру Шерідан у домашніх умовах

Зробити sheridan’s самостійно цілком можливо – для цього найпростіше зробити за нашими рецептами окремо бейліз та окремо – вершковий лікер або калуа, лише прибрати зі складу кави. Є одна загвоздка – через велику різницю в компонентах дуже сильно варіюється щільність таких лікерів, вирахувати її фактично неможливо, тому із листковими коктейлями може вийти затримка.

За спрощеним рецептом вся ця справа виглядає так.

складові

  • Горілка – 0,5 л;
  • Віскі (можна не ірландська) – 250 мл;
  • Мед – 200 г;
  • 3 яйця;
  • 1.5 склянки молока;
  • Хороша розчинна кава – 20 г;
  • Цукор – 300 г;
  • Білий шоколад – 70 г;
  • Ванільний цукор – 1 пакетик, 10 г.

3 Імітація лікеру в домашніх умовах

Використовуючи допитливий розум, багато хто експериментує зі створенням подібного лікеру в домашніх умовах. Один з найгідніших рецептів передбачає приготування двох окремих сумішей, які виглядатимуть точно як класичний лікер Шерідан.

Вершково-ванільна частина, приготовлена ​​в домашніх умовах, передбачає використання вершків, молока, яєць, білого шоколаду та рідкого меду. У деяких випадках потрібно буде додати цукор. Цей склад не єдино можливий, тому, якщо вам щось не сподобається, можна сміливо замінити інгредієнт.

  • Спочатку потрібно підготувати продукти. Збийте блендером яйця та вершки в окремих ємностях.
  • Шоколад розтопіть на водяній бані і поступово влийте молоко до отримання однорідної рідкої маси.
  • Зніміть шоколад із вогню і влийте в нього вершки, а потім яйця. Тепер поверніть суміш на вогонь і, помішуючи, дочекайтеся, доки маса не стане однорідною.
  • Можна прибрати вершкову частину з вогню остаточно, додати до неї мед, цукор та віскі на смак. Пам’ятайте – що більше віскі, то більший термін зберігання лікеру.
  • Саморобний вершковий лікер варто зберігати у пляшці темного скла, у холодильнику. Довго він не простоїть, тому краще ставити експерименти до конкретного вечора чи дати.

Щоб приготувати шоколадно-кавовий лікер у домашніх умовах, потрібна горілка або ром (хоча ірландський віскі теж підійде), розчинна кава, карамель, ваніль та вода. У цього напою склад буде простіше, як і метод приготування.

  • З цукру, карамелі та води потрібно приготувати однорідний сироп. На завершальній стадії приготування сиропу додайте каву. Сироп до алкоголю має йти у пропорції 1,5:1 чи 2:1.
  • Ваніль змішайте з алкогольною складовою. Коли сироп охолоне, вливайте в нього алкогольну суміш та розмішайте до однорідності.
  • Напій потрібно відправити у холодильник на кілька тижнів. Після цього його слід обов’язково процідити.

Ці два напої мають різний термін придатності та різну щільність. Збільшити чи зменшити щільність можна, додаючи цукор чи мед. Змішувати їх в одній пляшці не можна. Наливати в чарку їх потрібно по черзі, тоді напій нагадуватиме лікер за смаком і буде схожим на нього зовні. Звичайно, перед початком експериментів потрібно хоча б кілька разів спробувати оригінальний лікер, щоб зрозуміти, яким він має бути. З цим вам допоможуть у більшості барів і будь-якому великому супермаркеті, де на полицях з алкоголем і не такі дива можна побачити.

Про автора

admin administrator