Як називається садовий інструмент для видалення бурянів

Авторadmin

Як називається садовий інструмент для видалення бурянів

Пристосування для видалення бур`янів з корінням, вибираємо потрібний інструмент

відомо, що таке бур`яни, адже кожному доводиться боротися з ними. У цій статті ми познайомимося з найбільш популярними способами боротьби, а також з пристосуваннями для видалення бур`янів.

Як боротися з бур`янами на дачі: опис популярних способів

для першого способу – так званого «традиційного» – вам знадобиться спеціальний садовий інвентар для видалення бур`янів.

Необхідно взяти сапку і обрізати коріння бур`янів. Також цим способом вам слід провести розпушування грунту, що позитивно позначиться на розвитку культурних рослин. Важливою в цій процедурі є ручне прибирання корінців і відростків небажаної рослинності.

Чим більше корінців після прополки ви приберете, тим менше бур`яну з`явиться в майбутньому. Видаляти великий бур`ян слід руками, хоч це і важко, але дуже ефективно.

другий спосіб характеризується укриттям ґрунту (мульчированием), Для чого підійдуть як органічні, так і неорганічні матеріали. Такий метод сприяє припиненню розвитку бур`янів завдяки відсутності необхідного для їх зростання сонячного світла. Якщо використовувати для мульчування солому або інший органічний матеріал, шар повинен бути не менше 6 см, інакше бур`ян легко зможе прорости. Мульчування також дозволяє утримувати вологу.

третій спосіб полягає у використанні хімікатів, що призводить до загибелі бур`янів разом з коренем. Для цього використовуються гербіциди, які бувають вибіркової дії і суцільного.

Чи знаєте ви? Загибель бур`яну настає через тиждень або два.

Гербіцид суцільної дії знищує не тільки бур`ян, але і культурна рослина. гербіцид вибіркової дії вбиває лише конкретні види (які саме – виробник вказує на упаковці), а культуру торкається.

важливо! Необхідно дотримуватися техніки безпеки: деякі гербіциди при попаданні на шкіру можуть викликати запалення і печіння, а при попаданні в легені – поява астми або хронічного бронхіту.

Садовий інструмент для прополки

Так як прополка є найпопулярнішим способом боротьби з бур`яном, варто докладніше ознайомитися з інструментами, необхідними для видалення бур`янів.

Садова вилка

Садова вилка підходить для видалення рослин з розвиненою кореневою системою. Якщо ж зуби у садової вилки загнуті під кутом менш, ніж 45 °, тоді з її допомогою можна рихлити ґрунт, при цьому вириваючи бур`ян, який слабо закріпився в землі.

важливо! Ручка будь-якого інвентарю повинна зручно сидіти в руці – це допоможе уникнути болю в кисті.

корнеудалітель

корнеудалітель дозволяє витягувати із землі довге коріння, які йдуть далеко вглиб. існує безліч модифікацій: Одні нагадують вилку з двома плоскими і широкими зубами, інші мають гостре V-подібне лезо, а деякі являють собою величезний штопор.

важливо! Поширені випадки, коли маленька частина кореня залишається в грунті.

очищувач щілинний

щілинний очищувач – це інструмент, який має лезо, за формою схоже на букву «Г». Застосовується для видалення бур`янів між плитками, якими викладають доріжки, і в інших подібних місцях.

Чи знаєте ви? Функцію ефективного очищення від бур`янів може виконувати звичайний ніж.

Сапи для видалення

Сапи для прополки городу бувають трьох видів: голландського типу, прямі, ручні.

голландські сапи мають лезо з дуже невеликим нахилом, яке кріпиться до довгої рукояті.

У городі і в саду вам будуть корисні такі види інструментів: секатор, плоскорез, “Торнадо”.

Інструмент розсікає коріння бур`яну шляхом прополки самих верхніх шарів грунту. У прямих тяпок лезо кріпиться до руків`я середньої довжини під прямим кутом. Це дозволяє видаляти бур`ян стинають рухами. ручні сапки – це мініатюрні копії прямих, за допомогою яких обробляють ще молоді рослини.

Корисні поради

Поради, які часто зустрічаються на форумах, присвячених дачі і городу:

  • Не слід завозити на город землю, якщо в ній можуть знаходитися насіння бур`янів. Намагайтеся не заносити на дачу грунт з дикої природи.
  • Не залишайте на своєму городі, клумбі порожні ділянки, так як на них можуть швидко з`явитися небажані рослини.
  • Викошуйте однорічний бур`ян до того, як у нього з`являться насіння.
  • Якщо є великі ділянки, покриті бур`яном, їх слід накрити плівкою на кілька діб. Під дією сонця грунт сильно прогріється, і висока температура вб`є погану траву.
  • Бур`ян потрібно поливати окропом, а також можна скористатися апаратом для обробки паром. Це допоможе знищувати їх, не використовуючи хімікати.
  • Рекомендується засаджувати ділянку рослинами, які своєю густою кореневою системою і пишним листяним покровом витіснять бур`ян.
  • Потрібно контролювати склад грунту. Деякі бур`яни не переносять елементи, які підходять для культурних рослин.
  • Поливайте сама рослина, а не землю навколо нього.

Існують різні види бур`янів з якими важко боротися, серед них: кульбаба, ост польовий, повілка, лобода, снить, портулак.

Для отримання хорошого врожаю доведеться боротися з «непроханими гостями» у той спосіб, який найбільш ефективний для вас. Його можна вибрати, по черзі пробуючи кожен з відомих способів.

Садовий інвентар для видалення бур’янів: який потрібен і створення іструментів своїми руками

При виборі садового інвентарю для видалення бур’янів варто орієнтуватися на цілий ряд критеріїв. Такі інструменти бувають ручними і автоматичними. Відрізняються такі вироби і за принципом дії. Щоб домогтися гарних результатів у боротьбі з бур’яном, варто вибрати найбільш зручний пристрій. Також цілком можна зробити такий інструмент самостійно.

види корчевателей

Прополка вважається найбільш популярним методом усунення бур’яну. Тому рекомендується правильно підібрати інструменти для проведення процедури.

Садова вилка

Це пристрій підходить для позбавлення від бур’янів з потужними і розгалуженими корінням. Якщо зубці у цього пристосування загнуті під кутом більше 45 градусів, його можна застосовувати для розпушування грунту. При цьому можна видаляти траву, яка погано зафіксована в грунті.

Варто враховувати, що ручка будь-якого пристосування повинна комфортно перебувати в руці. Це дозволить запобігти появі больових відчуттів в кисті.

корнеудалітель

Прилад для позбавлення від коренів дозволяє позбутися від глибоко сидять рослин. Є кілька варіантів таких культиваторів. Одні з них нагадують вилку, яка має 2 плоских зубця, інші – мають трикутним лезом і схожі на штопор.

очищувач щілинний

Це пристосування за формою нагадує букву «Г». Його застосовують для позбавлення від трави між плитками. Їх часто використовують для оформлення доріжок.

Сапи для ефективного видалення

Сапи мають кілька різновидів. Вони бувають голландськими, ручними або прямими. Для першої категорії характерно лезо з невеликим нахилом, яке фіксується на довгій ручці. Пристосування допомагає розсікти коріння трави шляхом обробки верхніх шарів грунту.

У прямих пристосувань лезо фіксується на ручці середньої довжини. Це відбувається під прямим кутом, завдяки чому вдається позбуватися від бур’яну, виконуючи рубають руху. Ручні сапи є невеликими копіями прямих. Вони допомагають обробляти молоді культури. Зібрати віддалену траву можна граблями.

електричний удалитель

Крім механічних приладів, є електричні культиватори. Вони надають на грунт більш радикальний вплив, допомагаючи повністю видалити бур’яни.

Вимоги до якісної інструменту для прополки

Для боротьби з травою варто правильно вибрати інвентар. Для роботи допустимо застосовувати мотики або плоскорізи. Також часто застосовують спеціальні Полольники. При виборі інструмента варто враховувати довжину ручки. Вона повинна бути достатньою, щоб городнику не доводилося нагинатися.

Найбільш зручним варіантом стануть прилади, які легко охоплюються рукою. Варто враховувати товщину дерева, з якого зроблена ручка. Вона повинна комфортно перебувати в руці.

Дерев’яну ручку варто шліфувати, щоб на поверхні не було сучків або задирок. В іншому випадку є ризик травм і мозолів. Дерево для ручок має бути з м’яких порід і мати легкий вага. Інструменти з бука або дуба вважаються вельми міцними, але мають значну масу.

Важливо, щоб робоча поверхня приладу розташовувалася під кутом. Це допоможе домогтися максимальної ефективності і вимагає мінімум зусиль.

Конструкція пристосування повинна мати на увазі зміна кута розміщення робочої частини. При покупці інструменту його варто взяти в руки і оцінити довжину рукоятки. Вона повинна бути зручною. Важливе значення має оцінка кута нахилу робочої поверхні. Бажано, щоб кут у інструменту можна було міняти.

При самостійному спорудженні інструменту необхідний кут вдасться виставити відразу. При цьому пристосування варто приміряти під себе.

Як виготовити ізвлекатель бур’янів своїми руками

Власноруч виготовлений інструмент буде максимально надійним і прослужить довгий час. Він допомагає впоратися з верхівками трави і її корінням.

Для виробу потрібно трубчастий корпус з ріжучими фрагментами, який нагадує жолоб з гострими краями. З іншого боку в ізвлекатель варто помістити держак. Його кріплять шурупом.

Матеріали і інструменти

Прилад допустимо виготовити з фрагмента труби. Його діаметр може складати 25-42 міліметра. Як рукоятки підійде держак.

З інструментів варто підготувати дриль, напилок, кутник для вимірювання. Також буде потрібно болгарка. Вона повинна бути оснащена відрізним диском. Крім цього, знадобиться викрутка, рубанок. Варто взяти і наждачний папір.

Порядок самостійного виготовлення

Для виготовлення пристосувань варто зробити наступне:

  1. Розмаїття сталеву трубу і відрізати її по довжині.
  2. Зафіксувати трубку і зробити болгаркою поздовжні пропили.
  3. Обрізати кінець жолоба. Потрібно зробити кут 35 градусів.
  4. Прибрати задирки напилком.
  5. Зсередини підточити робочу частину. По низу пройтися напівкруглим напилком.
  6. Зробити отвір для шурупа, щоб зафіксувати рукоять.
  7. Помістити ручку в прилад.
  8. Закрутити шуруп.

Технологія покрокового виготовлення извлекателя бур’янів

Виготовити інструмент вдасться за допомогою куточка. Його варто обрізати на 30-40 сантиметрів. Також варто взяти трубу для фіксації живця.

Для виготовлення наконечника від крайньої частини варто відступити 15 сантиметрів і зробити мітку. Зробити відріз, щоб отримати вістря. Приробити трубу, до якої буде прикріплений держак.

Також до виробу варто приварити ще один фрагмент труби. Це допоможе сформувати опору. На неї рекомендується потім ставити ногу. Після цього варто підігнати живець. Всі металеві фрагменти слід приварити. На завершення помістити рукоять і вкрутити шуруп.

Існує багато варіантів інструментів для знищення трави. Щоб домогтися гарних результатів у боротьбі з небажаними рослинами, варто правильно вибрати інвентар.

Про автора

admin administrator