Як називається склянка для води

Авторadmin

Як називається склянка для води

Назви та використання скляного посуду для хімії

Якою була б хімічна лабораторія без скляного посуду? Поширені види скляного посуду включають мензурки, колби, піпетки та пробірки. Кожен з цих контейнерів має свою унікальну форму і призначення.

Мензурки

Мензурки — це «робоча конячка» скляного посуду будь-якої хімічної лабораторії. Вони бувають різних розмірів і використовуються для вимірювання об’єму рідини. Мензурки не особливо точні. Деякі навіть не позначені розмірами об’єму. Типовий стакан має точність приблизно в межах 10%. Іншими словами, склянка об’ємом 250 мл вміщає 250 мл +/- 25 мл рідини. Літровий стакан буде з точністю приблизно до 100 мл рідини.

Плоске дно склянки дозволяє легко розміщувати її на плоских поверхнях, таких як лабораторний стіл або плита. Носик дозволяє легко наливати рідину в інші ємності. Нарешті, широкий отвір дозволяє легко додавати матеріали в склянку. З цієї причини мензурки часто використовують для змішування та переливання рідин.

Колби Ерленмейера

Існує кілька типів колб. Однією з найпоширеніших у хімічній лабораторії є колба Ерленмейера. Такий тип колби має вузьке горлечко і плоске дно. Це добре для закручування, зберігання та нагрівання рідин. Для деяких ситуацій гарним вибором є склянка або колба Ерленмейєра, але якщо вам потрібно закрити контейнер, набагато простіше поставити пробку в колбу Ерленмейєра або накрити її парафільмом, ніж накривати склянку.

Колби Ерленмейєра бувають різних розмірів. Як і в мензурках, ці колби можуть мати або не мати маркування об’єму. Вони точні з точністю приблизно до 10%.

Пробірки

Пробірки добре підходять для збору та зберігання невеликих зразків. Зазвичай вони не використовуються для точного вимірювання обсягів. Пробірки відносно недорогі порівняно з іншими видами скляного посуду. Ті, які призначені для безпосереднього нагрівання полум’ям, іноді виготовляються з боросилікатного скла, але інші виготовляються з менш міцного скла, а іноді й із пластику.

Пробірки зазвичай не мають позначення об’єму. Вони продаються відповідно до свого розміру і можуть мати гладкі отвори або губи.

Піпетки

Піпетки використовуються для надійної та багаторазової доставки невеликих об’ємів рідини. Існують різні типи піпеток. Немарковані піпетки подають рідину по краплях і можуть не мати маркування об’єму. Інші піпетки використовуються для вимірювання та доставки точних об’ємів. Мікропіпетки, наприклад, можуть доставляти рідини з точністю до мікролітрів.

Більшість піпеток зроблені зі скла, хоча деякі зроблені з пластику. Цей тип скляного посуду не призначений для впливу вогню чи екстремальних температур. Піпетки можуть деформуватися під впливом тепла та втрачати точність вимірювання під впливом екстремальних температур.

Чому разом з чашкою кави варто випити склянку води ‒ чотири причини

Пити щодня достатню кількість води ‒ вкрай важливо для здоров’я.

А тим, хто не уявляє свого життя без кофеїну, варто знати, що не менш корисно разом з чашкою кави випивати ще й склянку води. Про щонайменше чотири причини, чому це варто робити, пише Holrmagazine.

Пити воду разом з кавою потрібно незалежно від того, коли споживаєте напій ‒ вранці чи впродовж дня.

Причина перша ‒ боротьба зі зневодненням. Допоможе хоча б склянка чистої води перед ранковою кавою. Адже організм прокидається зневодненим, він не отримував їжі та корисних елементів впродовж ночі. А кава ‒ це сечогінний продукт, який ще більше зневоднить його.

Друга причина ‒ зменшиться подразнення шлунку. Кава може подразнювати шлунок, вона відрізняється підвищеною кислотністю. Особливо часто таке трапляється, якщо це перше, що ви випиваєте зранку. Якщо не любите снідати, обов’язково випивайте склянку води до ранкової кави.

Третя причина ‒ чашка кави буде смачнішою зі склянкою води. Нині більшість кав’ярень Європи і України додають до чашки кави склянку води. Вважають, що кава краще смакує, коли у роті немає більше жодних ароматів.

Причина четверта ‒ вода допомагає усунути надлишок кофеїну. Одна склянка води, випита разом із чашкою кави, допоможе уникнути проблем, які виникають від надлишку кофеїну. В кофеїні міститься особлива речовина – теобромін. Вона починає діяти за 25 хвилин після того, як до організму потрапила кава. Теобромін часто спричиняє втому, яку відчуває людина після кількох чашок кави. Якраз вода допомагає позбутися цього неприємного ефекту.

Сучасний ритм життя змушує людину постійно перебувати в тонусі й від ранку бути готовою до ухвалення важливих і зважених рішень. Багато в чому допомагає їм кава робуста.

Плями часом бувають такими підступними, що жоден із нових розрекламованих засобів не може з ними впоратись. Особливо здатні псувати речі плями від кави, какао чи шоколаду. Gazeta.ua зібрала кілька дієвих порад ‒ як ефективно їх вивести.

Про автора

admin administrator