Як називається величезний собака

Авторadmin

Як називається величезний собака

Найбільша собака в світі, ангел-хранитель для людини

Найбільша собака в світі – це ірландський вовкодав. Її зріст у холці перевищує 90 сантиметрів, а вага становить 54 кілограми. Звичайно, якщо судити по зростанню, то ця порода – рекордсмен. Однак, є й інші породи, які перевершують ірландського вовкодава за іншими параметрами, наприклад, сенбернар. Це самий важка і тому найбільша порода собак. За стандартом породи, він може важити від 65 до 120 кілограмів при зрості, що досягає, часом, 90 сантиметрів.

Не менш прекрасні красені-гіганти: неаполітанський і англійський мастіфи, бордосский, німецька, англійська дог, ньюфаундленд.

Кожна з цих порід має свої достоїнства і чудовими якостями, які були вироблені людиною у цих славних тварин за довгі роки селекції. Вони відмінні помічники і друзі, які завжди готові виручити людини з надзвичайної ситуації. Саме тому ці породи і створювалися такими потужними, величезними і сильними.

Ці собаки можуть бути ростом у холці по пояс дорослому чоловікові, але не дивлячись на свої розміри, вони дуже доброзичливі. Так, величезний пес може любити людину і піклуватися про нього, як ангел-хранитель. То який він, найбільший кращий друг людини?

Походження породи ірландський вовкодав

Є припущення, що найбільша порода собак у світі була виведена в Ірландії близько 7000 років тому. В ірландській літературі, що відноситься до V століття, цих собак називали Сі Фаул ( «собака / ірландська собака / військова собака / вовк» і т. Д.). Префікс Сі використовувався поряд з іменами шанованих воїнів і вірних королів в письмових документальних джерелах.

Грунтуючись на знайдених артефактах, дослідники вважають, що порода була добре відома вже в 273 році до нашої ери. В письмових джерелах стверджується, що кельти, які пережили римські набіги, чинили запеклий опір загарбникам на полях битв разом з великими собаками. Цей історичний факт згадує сам Юлій Цезар в трактаті «Галилейська війна», який був написаний в IV столітті н.е..

Ірландські вовкодави розлучалися людьми, в основному, в мисливських цілях. До сих пір ірландці розводять їх не тільки для полювання, але і для захисту. Під час завоювання Ірландії англійцями, найбільша собака у світі стала дуже популярною серед дворянського стану. Великий щеня був найкращим подарунком важливим особистостям і іноземним сановникам.

Ірландські вовкодави в середньовіччі

В «Історії Ірландії», написаної Едмундом Кемпіон в шістнадцятому столітті, є опис собак, яких використовували в полюванні на вовків в горах Уіклоу. Автор відзначає той факт, що цей великий пес користувався великою популярністю і масово вивозився з Ірландії в інші європейські країни, і перш за все, ними дуже цікавилися королівські будинки. Надмірний вивіз цих собак привів до раптового зниження чисельності вовкодавів в самій Ірландії.

Тому Олів`є Кромвель публічно заявляв свого часу, що залишився кількості собак цієї породи недостатньо для контролю популяції вовків. Людина, яка присвятила своє життя відродженню цієї породи в Ірландії та Англії, був Джордж серпня Грехем. Він жив в 19 столітті, мав чин капітана. На жаль, чисельність ірландських вовкодавів була занадто низькою. Для того щоб відродити породу, селекціонери-послідовники Грехема схрещували їх з хортами, в тому числі шотландської, німецькою вівчаркою, англійською мастиф. У 1885 році капітан Грехем разом з іншими заводчиками створив клуб цієї породи і модель розведення.

характеристики породи

  1. Зростання пса 80-90см
  2. Зростання суки 71-85 см
  3. Вага пса 54,5 кг
  4. Вага суки 40,5 кг

Історія німецького дога

Зростання німецького дога в холці високий, може перевищувати 90 см, а вага – 91 кг, це найбільші собаки. Зазвичай, при вигляді такого величезного пса на вулиці, перехожі шанобливо перед нею розступаються. Оскільки володіє ця порода досить значним зовнішнім виглядом та поставою. Однак, насправді цей великий пес – прекрасний друг людини, з дуже тонкою душевною організацією, іноді їх називають ніжними гігантами.

Історія цієї породи почалася в 16 столітті, коли європейське дворянство початок розводити великих, сильних і довгоногих собак для полювання. Ті, кого сьогодні називають німецькі доги, є нащадками мастифов, схрещених з англійськими і ірландськими вовкодавами. У Німеччині їх просто називали Englishe Hund або Tock, Docke – англійськими собаками. В інших країнах Європи ситуація була аналогічна, предків німецьких догів там просто називали Дог, позначаючи таким чином їх англійську родовід.

Різновидів догів в ті часи було чимало, проте, особливо цінувався великий пес з Німеччини. З ними успішно полювали на ведмедів, кабанів, оленів. Найкрасивіших представників породи продавали за великі гроші, їх тримали в знатних і королівських будинках. За особливі заслуги і красу, високий зріст, собаки отримували від своїх господарів не тільки хорошу їжу, але і золоті нашийники, а також право спати в спальні свого іменитого господаря. В общем-то це була зовсім не примха багатого дворянина, адже сильний величезний пес захищав свого господаря навіть уві сні від ворогів під час феодальної міжусобиці.

Собак менш красивих і гарненьких, але що володіють досить хорошими мисливськими якостями, нагороджували срібними нашийниками і тримали в будинку. Їх в Німеччині називали Leibhunde, що в перекладі означає «любимчики».

Всіх інших, менш гідних уваги, просто називали Docke і тримали на дворянської псарні – «Englishe Stall».

Після появи вогнепальної зброї, величезні доги просто стали не потрібні мисливцям. І поступово їх розведення занепало. Багато різновидів догів в Європі просто зникли, навіть не зберігшись в пам`яті людей. Порода стала дуже рідкісною, розводили її активно тільки в Вюртемберзі, і то не для полювання, а в якості собаки-помічника в господарських справах і для охорони. Цей великий пес мав назву «Ulmer Hund» або Собака Улмер.

У 1878 році Берлінський комітет, що складаються з найкращих заводчиків і суддів собачих змагань, кваліфікував німецьких догів як самостійну породу. Два роки по тому там же, в Берліні був створений «Deutche Dogger» клуб, який в подальшому займався вдосконаленням і розведенням німецьких догів.

характеристика породи

  1. Зростання пса 76-90 см
  2. Зростання суки 71-84 см
  3. Вага пса 54-91 кг
  4. Вага суки 45-59 кг

Сенбернар – героїчна біографія породи

Ці дивовижні найбільші собаки, рятувальники людських життів. Зростання сенбернара по стандарту породи високий – 90 см в холці, а вага – до 120 кг. Ця потужна порода має свою прекрасну історію.

Предки сучасних сенбернарів служили людям століття в швейцарських Альпах. Величезні собаки допомагали людині по господарству на фермі – пасли худобу, ходили з господарями на полювання, відмінно знаходили дорогу в важких гірських переходах. Захищали майно і людей не тільки від чужих недобрих намірів, а й в надзвичайних ситуаціях, яких в горах буває чимало.

За своїм походженням вони вважаються нащадками молосів, що прийшли в Альпи з Стародавнього Риму разом з воїнами імперії.

Перша письмова згадка порода отримала в 1707 році, коли ченці влаштували в гірському монастирі Св.Бернара притулок для мандрівників і прочан. Іменем Святого Бернара назвали труднопроходимий перевал і стежку, що йшла через нього. За нею в монастир проходили прочани.

Ченці, для пошуку і порятунку загублених в горах мандрівників, вирішили взяти собі в помічники місцевих собак. Так і з`явилося визначна назву у цієї породи. Свою місію собаки виконували чудово. Їх дивовижна здатність передчувати сходження снігових лавин, чудовий нюх, за допомогою якого вони знаходили під глибокої товщею снігу постраждалої людини, здобули цим прекрасним гігантам великий успіх у всьому світі.

До сих пір люди зберігають пам`ять про сенбернарі по кличці Баррі, який врятував за своє життя сорок чоловік. Одним із врятованих був хлопчик, якого величезний пес проніс на спині 5 кілометрів, борючись з глибоким снігом.

Сучасний сенбернар, однак, сильно відрізняється за зовнішнім виглядом від своїх легендарних попередників через схрещування з іншими породами. У 1816 і 1818 роках в Альпах були дуже важкі зими. Снігопади були надзвичайно сильними, під лавинами, рятуючи людей, загинуло так багато собак, що постала проблема порятунку самої породи.

Сенбернарів довелося схрещувати з Ньюфаундленду, однак це була не дуже гарна ідея. Оскільки ньюфаундленд, хоч і великий пес, але не може настільки ж добре переносити холоду і сніжні зими, як сенбернар. Селекціонерам довелося чимало потрудитися, щоб зберегти основні робочі якості породи.

треба зауважити, що сенбернари зберігають в генах своє головне призначенийие – рятувати людей. Тому хорошому представнику цієї породи навіть не потрібно спеціальне навчання, пси більш старшого віку успішно вчать молодих навичкам порятунку.

Перший клуб цієї породи був заснований в Базелі в 1884 році. І через чотири роки сенбернари були занесені одними з перших порід собак в швейцарську державну племінну книгу.

характеристики породи

  1. Зростання пса 70-90 см
  2. Зростання суки 65-80 см
  3. Вага пса 70-120 кг
  4. Вага суки 65-100 кг

Рекордсмени серед рекордсменів

Навіть серед цих величезних тварин зустрічаються унікуми, що відрізняються незвичайними особливостями. наприклад, ірландський вовкодав по кличці Кейн є володарем самого довгого хвоста в світі собак. Довжина його хвоста становить 76,8 см.

Стоячи на задніх лапах, ірландець може виявитися вище навіть вельми рослого дорослого чоловіка, понад 2-х метрів.

Порівняно недавно, в 2014-му році померла найвища собака в світі – німецький дог Зевс, рекордсмен, занесений в Книгу рекордів Гіннеса. Його зріст у холці становив 111,8 см. Коли Зевс ставав на задні лапи, то, виявляється, був трохи нижче, ніж найвища людина в світі – 226 см. При цьому вага пса був теж значним для цієї породи – понад 70 кг.

Як згадують його господарі, Зевс з`їдав за один раз 12 чашок корми.

Рейтинг найбільших порід собак у світі

Великі породи собак були виведені як робочі для задоволення різноманітних потреб у повсякденному житті людини. Великі пси, на відміну від декоративних, мають ряд практичних навичок: випасають худобу, перевозять тяжкості, рятують потерпілих, охороняють майно і людей. Зазвичай вони дуже витривалі, їх можна утримувати у вольєрі на вулиці, а не тільки в квартирі. Великі собаки краще піддаються дресируванню, ніж їх дрібні побратими. Недоліком є ​​те, що собаки-велетні часто схильні до хвороб суглобів і в середньому живуть менше своїх дрібних побратимів.

1 Де використовуються великі собаки

Завдяки великим розмірам пси здатні виконувати важку роботу, допомагаючи людині в різних областях його діяльності.

Великих собак використовують як:

  • Рятувальників для надання допомоги людям, які опинилися у воді або постраждалим в горах при обвалах і сходженні лавини.
  • Сторожів для захисту стад від вовків при вільному випасі.
  • Шукачів для служби в поліції.
  • Загоничів дичини для полювання на оленів, вовків, левів і дрібніших тварин.
  • компаньйонів.
  • Охоронців для дому та майна.
  • Поводирів для людей з вадами зору або сліпих людей.
  • Їздових для перевезення вантажів в упряжках.

2 Найбільші породи в світі

Найбільші собаки в світі представлені породами:

породаРозміри дорослої особиниІсторія і характеристика зображення
ЛеонбергерЗростання дорослої собаки – до 80 см, деякі особини можуть досягати ваги до 90 кг і перевищувати стандартний розмірСобака виведена мером німецького міста Леонберга в середині XIX століття. Перед селекцією стояла мета: вивести породу, максимально схожу на левів. Для виведення використовувалися сенбернари, Ландсир і велика піренейський гірський собака. Завдяки відважному, незворушного і спокійному характеру може застосовуватися як охоронна і міститися як сімейна собака
Комондор (вергерская вівчарка)Собаки зростом не менше 65-70 см мають дуже легкі кістки, за рахунок чого важать близько 50 кг, але через довгу шерсть виглядають важкимиЩе в середні століття використовувалася для випасу стад овець. За стандартом породи стригти шерсть небажано, а розчісувати не можна, тому іноді вона досягає поверхні землі. Врівноважена і доброзичлива вдачі собака не буде накидатися навіть на вовка, якщо він не загрожує стаду або господареві, але в разі нападу зуміє дати відсіч. Складність в догляді представляє волосяний покрив, який, щоб уникнути звалювання, слід розбирати на шнури. У цуценят і молодих собак біла шерсть м`яка, пухнаста і хвиляста, після року вона стає кучерявою, а в віці 2 років шерсть згортається в шнури. Походження породи точно відстежити не вдалося, за припущенням, в крові комондор є вовча
Дірхаунд (шотландська хорт)Середня вага представників породи – 40-50 кг, зріст – понад 75 смНалежить до найдавніших європейських мисливським породам, з якими полювали на оленів без зброї. Перші згадки про породу високих і швидких собак, знайдені в шотландських хроніках, відносяться до XVI сторіччя. Надзвичайно витривала, активна і врівноважена собака, що володіє гострим чуттям, здатна і бажає багато працювати, добре піддається дресируванню, рідко гавкає. Шерсть має жорстку і злегка волохату. Для підтримки гарної форми і зміцнення здоров`я собаки вимагають великих фізичних навантажень: щоденних тривалих пробіжок, далеких походів. Дуже довірливі до людей, люблять і опікуються дітьми
Русская мисливські хортВитончена тонка собака в холці досягає 85 см, довжина тулуба може бути понад 100 см при вазі до 50 кгВикористовувалася для загону дичини на полюванні і в собачих перегонах. Розвиває високу швидкість, на коротких дистанціях може бігти до 90 км / год. Довжина стрибка з засідки досягає 3 м. Має гострий зір, врівноваженим темпераментом, але дуже швидко збуджується при вигляді дичини. Порода сформувалася в XIX столітті за участю російських, англійських хортів (грейхаундов), гірських кримських хортів. Тендітна на вигляд собака володіє сильною хваткою: вона здатна схопити вовка за холку і утримувати до приходу мисливців. Як і всі хорти, потребує тривалих пробіжок
афганський хортЗростання в загривку може доходити до 75 см, вага – близько 52 кгВідома також під такими іменами, як кабучі, Кабульська хорт, барукзай, афган. Зображення її зустрічаються в староєгипетських папірусах, датованих часом до нашої ери. Собака призначалася для полювання на копитних, але її використовували і для полювання на хижаків: вовків, шакалів, барсів. Спеціально навчений Афгані довіряли супроводжувати в якості охорони каравани з цінним вантажем. Бакхмуль за характером – доброзичлива і спокійна собака, але при вигляді інших тварин, яких вона сприймає як дичину, приходить в збудження. Довгошерста, але волохатою її назвати не можна, вона швидше за волохата, оскільки шерсть тварини схожа на довге волосся. У змісті догляд за шерстю передбачає розчісування після кожної прогулянки
Німецький догПредставник гігантських собак, висота в холці перевищує 80 см, а вага іноді досягає 90 кгНалежить до службових порід для охорони і сторожової служби, але також є хорошим компаньйоном і сімейної собакою. Любить дітей, урівноважений і не агресивний за характером, легко керований і слухняний, але недовірливий до незнайомців. Дресирується легко, рекомендований для утримання навіть недосвідченим власникам. Природна повільність, яку виявляють представники породи, не є показником поганої кмітливості – навпаки, німецькі доги мають відмінну пам`ять і високим інтелектом. Доброзичливі собаки потребують частого спілкування з людиною і не виносять самотності
американська акітаЗростання акити близько 70 см, в окремих випадках може перевищувати цю цифру. Вага дорослої собаки – близько 70 кгМає японські коріння. У селекції застосовувалися схрещування акити з німецькою вівчаркою і мастифом. Мовчазні собаки, які мають врівноважений і спокійний характер. Волелюбні і незалежні, вимагають хорошого виховання і навчання. Використовуються як охоронці і компаньйони. Дають відсіч тільки в разі реальної небезпеки і загрози господареві або їм самим
НьюфаундлендЗростання дорослої особини в середньому – 71 см, вага може бути понад 68 кгПорода, схожа на ведмедя, яка в просторіччі називається водолазом, імовірно виникла від схрещування нині вимерлого чорного вовка, собак вікінгів, азіатських мастифов і водяних собак. Тварини доброзичливі і добрі, використовувалися в якості їздових в упряжках для перевезення вантажів, рятувальників для допомоги потопаючим людям. Добре себе почувати в воді собаці допомагає водовідштовхувальна шерсть, сильний хвіст, який використовується під час плавання, як кермо, і перетинки між пальцями на всіх лапах. Забарвлення допускається чорний, чорно-білий з переважанням білого або коричневий
тибетський мастифЗростання середнього представника породи перевищує 70 см, вага може досягати 88 кгВід англійського мастифа і кавказького мастифа він відрізняється не тільки густий кудлатою шерстю з левовою зачіскою, а й древньою історією. Колишній правоохоронець монастирів Тибету, тварина згадується в літописах, датованих 3 ст. до н.е. Належить до породи робочих охоронних собак, що використовувалися для несення вартової служби при монастирях, для випасу овець і захисту їх від хижаків. За конституцією міцні, важкі і кремезні собаки. Колір шерсті тибетців може бути рудим, чорним і палевим. Характер врівноважений, спокійний, але незалежний, тому при навчанні та вихованні власнику слід бути наполегливим і рішучим без грубості. Утримувати собаку можна на вулиці – густа шерсть надійно захищає її від переохолодження взимку
Анатолийская вівчарка (кангал)Тварини дуже великі, дорослі представники породи досягають ваги близько 65 кг, зріст у холці може бути близько 80 смСобака відома також під ім`ям турецької сторожовий. Овечі пастухи, що захищають стада від нападу вовків, в давнину собак тренували для в полювання на великих хижаків. Характер у вихованців спокійний, вони цілком довіряють людям, яких знають. Але особисті речі господаря собака вважає своєю власністю і чужинцям до них доторкнутися не дозволить. Любить піклуватися про дітей в сім`ї власника, буде охороняти і оберігати їх навіть без особливої ​​команди. При службі на охорону стад Кангале воліють перебувати на височини для кращого огляду і контролю ситуації. Тварини дуже тямущі і розумні, добре піддаються дресируванню, рідко гавкають. Утримувати їх можна у дворі, але під час сильних морозів радять забирати в будинок
Аргентинський дог (дого Архентіно)Зростання дорослого дога близько 66 см, а вага близько 45 кгМісце виникнення породи – Аргентина. Атлетичного сложеніясобака виведена в 20-х роках XX століття спеціально для полювання на місцеву велику дичину. У селекції брало участь 10 видів собак, в їхньому списку – німецький і бордосский доги, ірландський вовкодав, кордовська бійцівська собака. Від аргентинського дога потрібно, щоб під час полювання він довго невтомно переслідував дичину, а після гонки у нього повинні залишатися сили для сутички. Зазвичай з такими собаками полювали на пуму і пекарі, які за вагою перевершують чотириногих мисливців. У породи сильно розвинені охоронні якості. Навіть без навчання собака буде відмінно охороняти територію, якщо живе в обгородженому дворі. Сміливі та рішучі на полюванні, вони чуйні, тямущі в навчанні і віддані хазяїнові. Незважаючи на свій атлетичний вид, аргентинські доги не є бійцівської породою і ніколи не брали участь в собачих боях.
Московська сторожоваВага тварини в середньому 55 кг, зріст дорослої особі- близько 68 смПорода була виведена спеціально для потреб охорони і захисту території та споруд. За зовнішнім виглядом нагадує сенбернара і кавказьку вівчарку. Собака з сильно розвиненими охоронними якостями, добре дресирується, впевнена в собі, ніколи не відступає, контактна. Її головна мета – захист господаря і його майна
англійський сетерЗростання може бути понад 67 см, а вага – 30 кгПорода виникла в XVIII столітті, коли собак використовували для полювання на птахів з мережею, і поступово поліпшувалася. Працьовита і працездатна собака на полюванні, веселий і грайливий компаньйон для сім`ї
Алабай (середньоазіатська вівчарка)Зростання типового представника перевершує 65-70 см, а вага понад 50 кгТипова порода народної селекції, формувалася протягом тисячоліть на землях Середньої Азії. Припускають її близьку спорідненість з мастифами. Для поліпшення селекції проводилися так звані “тестові бої вовкодавів” без смертельних результатів. Повністю дорослої вважається особина у віці 3 років. У дресируванню складна, вимагає консультації досвідчених кінологів
Російський чорний тер`єрВага – до 60 кг, зріст – понад 68 смСторожовий собака, в якої є кров ньюфаундлендів, ротвейлерів, ердельтер`єрів, різеншнауцери. Виведена в середині минулого століття в колишньому СРСР. Добре дресирують, любить суспільство людей. Відмінний компаньйон для міських і сільських жителів для утримання в квартирі. У дворі на ланцюзі тримати не рекомендується, так як психологічне здоров`я тварини залежить від регулярності спілкування з людиною
Кане-корсоЗростання в загривку може бути до 70 см, а вага – перевищувати 45 кгОфіційними предками породи вважаються давньо-римські травильні пси-гладіатори. Кане-корсо дуже розумні, здатні приймати самостійні рішення, безстрашні собаки з вродженими охоронними якостями. Інтуїтивно відрізняють реальну загрозу від гри, без команди не проявляють агресію до незнайомців
Бернський зенненхундЗростання у собак близько 70 см, а вага близько до 50 кгПорода сформувалася в Швейцарії біля Берна. Сходить до давньоримської собаці легіонерів. У давнину використовувалася для охорони стад. В середині минулого століття в породу була додана кров ньюфаундлендів. Добродушна, впевнена в собі, доброзичлива з незнайомцями, спокійна собака, слухняна, дуже любить дітей і опікується їх
Східноєвропейська вівчаркаЗростанням можуть бути до 76 см, вага до 70 кгСобака була виведена спеціально для охоронно-патрульної служби на початку минулого століття. Базовою породою послужили німецькі вівчарки. За характером тварини безстрашні, недовірливі до сторонніх, з помірно агресивною реакцією на чужих людей. Добре піддаються дресируванню. Собаки несуть не тільки патрульну службу, але спеціально навчені, вони використовуються як поводирі для сліпих
Мастино-неаполитано (неаполітанський мастиф)Зростання в загривку до 75 см, вага близько 70 кгІсторія породи сходить до Стародавнього Риму, де прабатьки неаполітанського мастифа брали участь в видовищах, борючись з дикими звірами. Тому собаки відомі на Аппенінах з найдавніших часів. Використовується в якості охоронної. Відданий і добродушний з господарем. До домашнім улюбленцем і дітям в родині ставиться ревниво, проявляючи агресію.
Піренейський гірський собакаВисота в холці може досягати 78 см, вага – 60 кгПорода робочих тварин для охорони великих стад виведена у Франції. Використовувалася аристократією для охорони палаців. Суворі, але незлостиві собаки, генетично прагнуть до самостійного прийняття рішень, тому при дресируванні необхідна наполегливість і терпіння. Не рекомендується утримувати в умовах міста. Вихованці потребують вільного життя на природі
Іспанська мастифЗростання близько 80 см, важить більше 60 кгУ селекції брали участь гірські іберійські собаки, бійцівські породи, пастуші і сторожові собаки древніх кельтів. Але іспанські мастіфи не тільки відмінні охоронці, вони можуть брати участь в полюванні на крупну дичину: кабанів, ведмедів. У родині власника відрізняються ласкавим характером, люблять дітей, ніколи не проявляють агресії. Для підтримки гарної фізичної форми потребують щоденних навантаженнях, тому рекомендовані для утримання в сільській місцевості
Кавказька вівчаркаЗростання близько 75 см, вага може доходити до 110 кг, в середньому 70-80 кгЗовнішній вигляд і характер формувався завдяки собакам Кавказького регіону стихійно, планова селекція почалася в 20-х роках XX століття. Призначення великих тварин – захищати стада овець при випасі від вовків і охороняти житло від нападів ворога. Основні характеристики: злість, відсутність страху, гострий зір і слух. У дресируванню представляють складність для новачків, потребують заняттях з досвідченими дрессировщикамі-кінологами
бульмастифВага собаки до 60 кг, зріст близько 72 смВиведений в Англії при схрещуванні англійського мастифа і староанглийского бульдога для захисту лісових угідь від браконьєрів, тому початкове назва породи -“нічна собака єгерів”. Слухняні господарям, байдужі до знайомих і недовірливі до чужих людей. В основному, неагресивні без причини, добре піддаються дресируванню. Ладнають в будинку з дітьми і домашніми вихованцями.
южнорусская вівчаркаЗростання не нижче 65 см, вага близько 35-40 кгПоходження та селекцію породи пов`язують з зоотехніком бароном Ф. Фальц-Фейном. Собаку краще заводити активним людям, вона не підходить для літніх і малоактивних. Складна в дресируванню і вихованні через вроджену агресивності до чужих і постійних спроб домінувати. Терпима до дітей в сім`ї і іншим тваринам, якщо вони були в будинку до її появи.
Піренейський мастифЗростання близько 81 см, вага 70 кгПочаткове призначення породи – пасти овець і захищати стада від хижаків. Зараз використовується як охоронець і сторожовий собака. Надійний і розумний сторож, дітей та інших тварин в родині не ображає, але недовірливий до чужих. Рекомендований для утримання активним людям або в селі.
Великий швейцарський зенненхундЗростанням досягають 72 см, вагою – 64 кгІмовірно порода виникла від схрещування місцевих пастуших собак з мастифами, які потрапили з переселенцями в Швейцарію. За характером активні, спокійні, товариські і врівноважені, без прояву безпричинної агресії і злості. Доброзичливі до всіх людей, особливо членам сім`ї власника. Уживаються з іншими тваринами
англійський мастифВага – не менше 70 кг, зріст – не менше 75 смНайбільший дог Європи, перші згадки про який датується I ст. до н.е. і належить Юлію Цезарю. У Римі собаки використовувалися для гладіаторських боїв. За зміст такого пса платили податок в королівську скарбницю. За старих часів використовували для охорони і цькування великого звіра. В даний час собаки стали компаньйонами, добре охороняють господарів.
Амурська лайка (Інду)Зростання дорослої чоловічої особини – до 60 см, вага – до 30 кгНезважаючи на прекрасні робочі якості мисливця лайка Інду не визнаний міжнародними кінологами як окрема порода. Собака дуже довірлива і доброзичлива до людини, відрізняється в роботі невтомною енергією, ініціативністю, гострим чуттям і зором. Використовується для полювання на великого звіра (лося, кабана, ведмедя) і в якості їздових. Любить дітей і уникає чужих людей
Бельгійська вівчаркаЗростання – 62-66 см, вага – 25-30 кг в залежності від видуЄ чотири різновиди бельгійський вівчарок: грюнендаль, тервюрен, малінуа, лакенуа – володіють схожим зовнішнім виглядом і подібними робочими якостями. Дуже розумні, сміливі, що володіють хорошою пам`яттю робочі собаки. При утриманні вимагають тривалих прогулянок, через це рекомендовані для утримання в сільській місцевості. У дресируванню власнику необхідно бути наполегливим, твердим і ласкавим, так як собаки не сприймають брутального поводження та завжди намагаються домінувати
Грейхаунд (англійська хорт)Зростання середньої собаки досягає 76 см, вага – до 40 кгВеличезного росту собаки, походження яких точно не визначено. Імовірно вони походять від стародавніх кельтських собак і перебувають у родинних стосунках з вівчарками. Швидкість бігу близько 65 км / год, але тривалість руху в такому темпі невелика. При домашньому утриманні дуже невибагливі, але, як і всі хорти, вимагають тривалих пробіжок для підтримки гарної форми. Вважаються одними з найрозумніших і тямущих тварин
Ірландський вовкодавЗростання – 80-86 см, вага – до 55 кгПерша згадка про подібні собаках зустрічається в документах, датованих III століттям до н.е. У давнину пара таких тварин вважалася дуже цінним подарунком для персони королівського двору. Сміливий і рішучий на полюванні і ласкавий, добрий домашній вихованець – це характер ірландського вовкодава
Французький мастиф (бордосский дог)Зростання – близько 68 см, вага – понад 50 кг, в окремих випадках може досягати 90 кгМногоскладчатая шкіра на голові з висячими вухами, міцна шия, мускулисте кремезне тіло створюють враження сили і впевненості. Забарвлення собак рудий однотонний різних відтінків, допустимі білі плями на грудях і пальцях лап. Характер урівноважений і спокійний

Топ-10 найбільших порід собак у світі: фото

У світі існують сотні порід собак, які традиційно поділяють на дрібні, середні та великі. Останні завжди привертають увагу: одні ними захоплюються, а інші їх бояться. Коли собаку визначають як велику, то враховують різні параметри: розвинену мускулатуру, значну масу тіла та високий зріст. Хочете дізнатися, які породи належать до найбільших у світі? Читайте нашу статтю.

Плюси та мінуси великих собак

Переваги великих собак:

  • Добрий характер. Переважно такі вихованці дуже ніжні, терплячі та віддані, всупереч своїм розмірам.
  • Простота дресирування. Собаки великих порід дуже розумні, тому навчаються швидко.
  • Багато великих порід споконвічно виводилися для порятунку, служби людям.
  • Немає потреби у великому гардеробі, як у декоративних собак, оскільки тепловтрати у великих тварин менші.
  • Це відмінні грізні охоронці території або товариші в походах (ще й рюкзак свій такий пес може нести сам).

Недоліки великих собак:

  • Великі витрати на харчування, оскільки великим тваринам потрібно набагато більший обсяг їжі, ніж декоративним песикам.
  • Невелика тривалість життя, яка в середньому становить близько 10 років.
  • Схильність до ортопедичних проблем зі здоров’ям.
  • Необхідність постійного вигулу.
  • Важко або навіть неможливо утримувати в міських квартирах, оскільки вони займають багато місця і великим тваринам там просто затісно.
  • Суспільство асоціює великі породи собак з агресією і небезпекою.

Попри всі наявні мінуси, популярність великих собак досить висока. Багато людей вважають за краще завести доброго, вірного чотирилапого друга, який буде хорошим охоронцем території.

Найбільші породи

Під час складання рейтингу враховувалися дані середнього зросту в холці та маси тіла. У наш ТОП найбільших собак у світі увійшли особини з вагою не менше ніж 40 кг і не менше ніж 60 см у висоту.

Тибетський мастиф

Тибетський мастиф / Фото Pexels

Ці собаки зустрічаються досить рідко, їм вдалося зберегти свій майже первісний вигляд завдяки Тибетському нагір’ю, де виживали лише міцні й витривалі тварини. Потужна пропорційна статура і густа довга шерсть (особливо на комірі, що нагадує левову гриву) – головні особливості мастифів. Такі собаки добре переносять холод і спеку, володіють прекрасними охоронними якостями, ласкаві з дітьми. Зріст в холці дорослого кобеля складає від 66 см, суки – від 61 см, а їх вага коливається в межах 55 – 80 кг.

Дірхаунд

Дірхаунд / Фото Pinimg

Це величезний довгоногий мисливський собака з жорсткою шерстю. Дірхаунд – рідкісна і стародавня порода, більш відома, як шотландський оленячий хорт. Такі собаки не зможуть жити у квартирі, їм потрібна не тільки велика дворова територія, а й регулярні довгі тренування. Також краще не тримати таких собак поруч із дрібними тваринами, яких вони можуть сприйняти за здобич. Дірхаунди на відкритому просторі розвивають швидкість до 50 км/год. Зріст дорослого кобеля складає 76 см, суки – 71 см, вага коливається в межах 36,5 – 45,5 кг.

Ірландський вовкодав або ірландський хорт

Ірландський вовкодав / Фото P etadvisor

Ця порода зовні схожа на дірхаунда, але у вовкодава немає бороди. Про силу і сміливість цих собак ходять легенди, вони є найбільшими мисливськими собаками. Також ірландський вовкодав вважається однією з найбільш відданих собак. Ця тварина добре і довірливо ставиться до людей і так сильно прив’язується до господаря, що розлука з ним може призвести собаку як мінімум до хвороби. Добродушний характер вовкодава дозволяє легко контактувати з малюками. Собаки цієї породи дуже розумні, добре розрізняють інтонацію людської мови, настрій і значення деяких слів. Вовкодавів легко дресирувати, з цієї причини їх із задоволенням знімають в кіно (“Гордість і упередження”, “Робін Гуд”, “Божевільний Макс-3”). Зріст ірландського хорта коливається в межах 71 – 86 см, вага кобеля – 54,5 кг, а дорослої суки – від 40,5 кг. Але насправді розміри вовкодава часто перевершують зазначені стандартом значення.

Ви проявляєте любов до свого песика, коли дбаєте про його харчування, адже збалансований раціон – основа повноцінного життя наших чотирилапих друзів. Обирайте високоякісні корми Purina, до складу яких входять вітаміни та мінерали, що забезпечують гармонійний розвиток та міцний імунітет вашого улюбленця.

Комондор

Комондор / Фото gettyimages

Це великий представник вівчарок, що на вигляд нагадує гігантську болонку. Комондори – природжені сторожа, їх важко виявити серед стада овець, але не можна переплутати з вовком. Ці собаки досить норовливі та незалежні, насторожено ставляться до чужинців, можуть проявити агресію у разі натяку на небезпеку. Тому важливо добре контролювати поведінку комондорів. Їх головною особливістю вважають прекрасну пам’ять. Собака цієї породи здатен впізнати людину, з якою вона колись контактувала, навіть через кілька років. Це одна з найбільших собак у світі, зріст псів в загривку становить від 70 см і більше. Довга біла шерсть візуально лише збільшує розміри тварини. При цьому комондор важить набагато менше схожих за габаритами собак, всього 50 – 60 кг.

Леонбергер

Леонбергер / Фото Pinimg

Характер у цього собаки незворушний, спокійний і слухняний. Леонбергеру не властиві агресія, прагнення домінувати. Собака цієї породи піклується про малюків, охороняючи та оберігаючи їх. Але м’який характер ніяк не відбивається на прекрасних сторожових якостях собаки. Ця порода є ідеальним поєднанням надійного чотириногого захисника і доброго ласкавого друга. Особливість леонбергерів в їх байдужості до гучних звуків будь-якого походження, навіть без спеціальної підготовки вони їх не бояться. Також у цих собак вроджена стійка нервова система і блискавична реакція. Висота кобеля в холці становить до 80 см, а вага – 48 – 75 кг.

Кавказька вівчарка

Кавказька вівчарка / Фото Wikipedia

Зовні ця порода нагадує плюшевого ведмедика, але такий собака завжди захистить і господаря, і його майно. Для цієї породи характерні: безстрашність, спритність, агресія до незнайомих людей або тварин і відмінні сторожові навички. Такого собаку бажано розмістити в вольєрі, завдяки щільному підшерстю навіть взимку ці особини не мерзнуть. У кавказьких вівчарок зазвичай хороший слух і відмінна інтуїція, вони безстрашно можуть битися з будь-яким супротивником. Але важливо займатися їх навчанням людині, яку собака визнає лідером, оскільки у звичайному житті кавказці часто бувають ледачими та неслухняними. Середня вага кавказьких вівчарок – 50 кг, а зріст в залежності від статі коливається від 66 до 75 см.

Ньюфаундленд або собака-водолаз

Ньюфаундленд / Фото Petadvisor

Особливість цієї породи – наявність перетинки між пальцями. З давніх часів ньюфаундленди вважалися рятувальниками, які могли вплав долати пристойні відстані. Зовні ці собаки нагадують ведмедя, вони здаються незграбними, але насправді моторні. Ньюфаундлендам притаманний на диво м’який і слухняний характер, готовність кидатися на допомогу людині, що потрапила у біду, навіть, якщо вона не є членом сім’ї. Собаки цієї породи добре ставляться і до інших домашніх тварин, і до дітей, це прекрасна і терпляча “нянька”. В середньому зріст ньюфаундлендів становить 66 – 71 см, а вага часом перевищує позначку в 70 кг.

Московська сторожова

Московська сторожова / Фото Р etsi

Це масивний собака з розвиненими м’язами, охоронними якостями, вона невибаглива до умов утримання. Московська сторожова володіє незвичайним характером, в якому змішані протилежні риси. У родинному колі цей собака проявляє доброту і ласку, з нею люблять грати діти, але для чужих людей вона небезпечна. Ці собаки вимагають відповідального підходу, їх упертість згладжується лише наполегливими тренуваннями. Гуляти з ними важливо виключно тільки за наявності повідка. Річ у тому, що московська сторожова взагалі не гавкає під час нападу – вона відразу кидається захищати господаря, свою територію теж охороняє мовчки. Для представників цієї породи мінімальний зріст у холці становить 68 см для псів, для сук – 66 см, а ось верхніх меж зросту немає.

Сенбернар

Сенбернар / Фото gettyimages

Назва цієї породи походить від монастиря св. Бернара в Альпах, де величезні пси допомагали ченцям рятувати постраждалих від лавин. Сенбернари володіють винятковим нюхом, що допомагає в пошуках зниклих людей, і сильно розвиненою інтуїцією – можуть передчувати схід лавини. Це дуже кмітлива порода собак з моментальною реакцією. Сенбернари потребують сім’ї, уваги, спілкування. Вони мають слухняний, ласкавий, не агресивний характер, люблять дітей, але в разі небезпеки для членів сім’ї можуть боротися нарівні з левом. Сенбернари відмінно піддаються дресируванню в домашніх умовах. Вони мають зріст близько 65 – 90 см і вагу 70 – 80 кг, але часто деякі особини можуть важити й понад 100 кг.

Данський дог

Данський дог / Фото Unsplash

Ця порода – лідер рейтингу найбільших собак у світі. Доги розумні й слухняні, діти обожнюють гратися з ними. До того ж, це сама невибаглива порода серед собак великого розміру. Доги відмінно піддаються дресируванню, але схильні до домінування. Характерна ознака породи – голова прямокутної форми. Пси в холці досягають зросту від 76 см, а самки – від 72 см. Їх вага коливається в межах 70 – 100 кг.

Найбільшого собаку у світі, яка потрапила у Книгу рекордів Гіннеса у 2012 і 2013 роках, звали Зевс. Його зріст становив 111,8 см в холці, а зріст в положенні стоячи на задніх лапах був 2,2 м. Як ви здогадалися, це був данський дог. Він випередив минулого рекордсмена Гігантського Джорджа всього на 2 см (теж данський дог). Зевс помер у віці 5 років. Досі жоден собака не зміг побити його рекорд.

Вивчивши найбільші породи собак, можна зайвий раз переконатися, що зовнішність оманлива. Більшість порід тільки здаються страшними, а насправді вони ласкаві, добрі та не люблять самотності. Водночас собаки, які виглядають ледачими й повільними, в реальності виявляються моторними, попри комплекцію. Але дресирування вкрай важливе, інакше безвідповідальний господар може отримати неслухняного і навіть небезпечного гіганта.

Про автора

admin administrator