Як називається вітамін Е в аптеці

Авторadmin

Як називається вітамін Е в аптеці

Зміст:

Вітамін E: для чого потрібний і як приймати

У 1922 р., під час серії експериментів на щурах, було з’ясовано, що у деяких продуктах харчування є речовина, через брак якої або запліднення не відбувається, або вагітність переривається на ранньому етапі. Її назвали токоферолом — з грецької, tokos/потомство + phero/нести, а в класифікації вітамінів присвоїли букву E. Подальше вивчення показало, що вітамін Е потрібен й для інших функціональних процесів. У 1938 р. була описана формула першого, як надалі виявилося, з восьми сполук групи вітамінів Е, альфа-токоферолу, і був зроблений його штучний синтез.

Що таке вітамін Е

Вітаміни — з латині, vita/життя + amin/амін — це група різних за будовою небілкових органічних речовин, що містять азот, які людський організм не може виробляти сам, але вони необхідні йому для синтезу енергії, обміну речовин, нервової провідності, антиоксидантного та імунного захисту. клітин.

Вітамін Е – це група жиророзчинних речовин, що складається з 4 різновидів (альфа, бета, гама та дельта) токоферолів та 4 токотрієнолів. Всі вітаміни Е витримують тривале нагрівання при t до 240 °С, зберігають властивості при термічній обробці рослин, що містять їх, і не руйнуються навіть підвищеним кислотним або лужним середовищем шлунково-кишкового тракту. Проте чи всі вітаміни групи Е значимі для здоров’я людини. Токотрієноли, всі 4 ізомери, виявляють малу біологічну активність, а з токоферолів, найкорисніший перший ізомер – альфа.

У медицині та спортивному харчуванні застосовують синтетичний аналог вітаміну Е — ацетат альфа-токоферолу. Штучне походження у даному випадку не мінус, а плюс. Діюча речовина набуває не тільки додаткової стабільності та збільшення терміну ефективного впливу. Біологічна активність синтетичного вітаміну Е збільшується у 3–4 рази. Це відбувається за рахунок етерифікації (обробки) альфа-токоферолу оцтовою кислотою.

Всі 4 ізомери токоферолу також застосовують у харчовій та косметичній промисловості. Добавки Е306-Е309 гальмують розвиток бактерій і уповільнюють окислення продуктів, що суттєво збільшує термін їхньої придатності.

Денна норма вітаміну Е для людини:

  • з 1 до 4 років – 6 мг;
  • з 4 до 9 років – 7 мг;
  • з 9 до 14 років – 11 мг;
  • з 14 років і старше – 15 мг;
  • вагітні – 15 мг, годуючі – 20 мг.

Немовлятам вітаміну Е достатньо того, що знаходиться в маминому молоці. Тим, хто перебуває на штучному вигодовуванні, ді-альфа-токоферол надходить у необхідній кількості зі штучними сумішами – замінниками грудного молока.

Користь та шкода вітаміну Е

Альфа-токоферол — найсильніший антиоксидант для людини. Проте захоплення ним може завдати шкоди здоров’ю. Вітамін Е відноситься до жиророзчинних вітамінів. Його надлишок не виводиться з калом і сечею, а накопичуються в жировій тканині та надниркових залозах, стаючи причиною токсичного порушення функцій організму.

Користь вітаміну Е для організму

Доведені позитивні ефекти ацетату альфа-токоферолу та користь вітаміну Е для здоров’я – це:

  1. Захист мембран всіх клітин організму від окисного пошкодження вільними радикалами. Вітамін Е – це «вітамін молодості».
  2. Економія кисню клітинами і навіть полегшення у них синтезу АТФ (енергії).
  3. Нормальний синтез:
  • колагену в кістковій тканині та підшкірній клітковині;
  • гонадотропних гормонів;
  • скорочувальних білків у всіх типах м’язової тканини;
  • білків слизових оболонок;
  • протеїнів у плаценті.
  1. Поліпшення роботи яєчників та яєчок, збільшення рухливості сперматозоїдів.
  2. Запобігання дистрофії міокарда.
  3. Труднощі для формування тромбів.
  4. Зміцнення імунітету.
  5. Хороші показники концентрації уваги.

Не всі, але досить великий відсоток медичних досліджень підтверджує, що вітамін Е скорочує час життя пухлинних клітин.

Шкідливість вітаміну Е: нестача вітаміну Е в організмі

Глибокий дефіцит вітаміну Е – авітаміноз, трапляється рідко. Його основні причини – вроджені та набуті хвороби, що супроводжуються порушенням засвоєння або транспорту вітаміну Е, резекція частини тонкого кишечника.

Підвищений ризик розвитку Е-вітамінної недостатності дають погана екологія (забруднена атмосфера, перевищення допустимого рівня радіонуклідів), нестача селену, нестача жовчі, жорсткі дієти з відмовою від вживання рослинних олій та горіхів. Нестача може бути наслідком надмірного споживання продуктів, що містять велику кількість токоферолів та інших поліненасичених жирних кислот. Вона спочатку призводить до надлишку, а потім до вторинної або відносної недостатності.

Перші ознаки та симптоми нестачі вітаміну Е – Е-гіповітамінозу:

  • блідість шкіри, млявість, загальна та м’язова слабкість;
  • порідшання пульсу, зниження артеріального тиску та температури тіла;
  • погіршення гостроти зору;
  • запори через погіршення кишкової перистальтики.

Типові наслідки нестачі Е вітаміну в організмі — часті епізоди інфекційних захворювань, невропатії, гіповітаміноз А, гемолітична анемія, проблеми із зором (ретинопатія, катаракта), розлади мови, труднощі з дрібною моторикою рук, дистрофія гладкої мускулатури, паренхіми та строми внутрішніх органів, дегенерація нервових клітин, порушення цілісності мембран еритроцитів, зниження рухливості сперматозоїдів, порушення менструального циклу, загроза раннього викидня при першій вагітності.

Шкідливість вітаміну Е: надлишок вітаміну Е в організмі

Надлишок будь-якого вітаміну, завжди гірший, ніж його нестача, тому що лікується складніше. Токсичність вітаміну Е як такого не дуже висока. Крім цього, навіть тривале потрапляння в організм токоферолу в 10-ти або 20-кратному перевищенні денної норми не призводить до його накопичення в жировій тканині, оскільки виводиться з організму з жовчю. Патологічний стан виникає при регулярному вживанні мегадоз ⩾1,6 мг на добу.

Ознаки та симптоми надлишку вітаміну Е – Е-гіпервітаміноз:

  • млявість, сонливість;
  • головний біль;
  • підвищення артеріального тиску;
  • нудота, порушення травлення, діарея;
  • м’язова слабкість;
  • крововилив у сітківку очей;
  • двоїння в очах.

Типові наслідки надлишку вітаміну Е в організмі — прооксидантна дія на мембрани клітин, ентероколіт, сепсис, ознаки ниркової недостатності, сильні кровотечі після незначних пошкоджень шкіри, шлунково-кишкові та інші внутрішні кровотечі, геморагічний інсульт, остеопороз.

На жаль, спроби загальмувати перебіг хвороби Альцгеймера початкової та середньої тяжкості надвисокими дозами вітаміну Е не дали позитивних результатів, але довели збільшення ризику раку передміхурової залози, а також підвищення шансу смерті у людей, які перенесли серцевий напад або інсульт.

Чому так важливий вітамін Е для дітей

Вітаміни групи Е необхідні дитячому організму, тому що природні ізомери токоферолу потрібні для:

  • повноцінного фізичного та розумового розвитку;
  • своєчасного статевого дозрівання;
  • нормальної роботи імунної системи;
  • росту та швидкого оновлення кісткової та м’язової тканини, шкірних покривів.

Нестача вітаміну Е в раціоні дітей 5-14 років – одна з причин їх можливої психічної та емоційної нестабільності.

Прийом вітаміну Е при вагітності

Повноцінне (раціональне) харчування до та під час вагітності, що покриває денну потребу організму у вітаміні Е – запобігає загрозі раннього мимовільного аборту та гарантує:

  1. Правильне прикріплення та розвиток плаценти, зниження ризику її відшарування.
  2. Нормальний синтез пролактину.
  3. Забезпечення «будівельного» матеріалу для вироблення гонадотропних гормонів та гормонів плаценти, які регулюють роботу яєчників.

Увага! Незважаючи на всю користь вітаміну Е для організму вагітної та плода, пити його, навіть у дозах 15 мг на добу, можна лише після призначення акушера-гінеколога. Надлишок токоферолу збільшує ризик посилення болю в животі і може спричинити розрив плодових оболонок до настання родової діяльності. При цьому доведено, що прийом вітаміну Е допомагає уникнути прееклампсії, передчасних пологів, мертвонародження, низької маси тіла новонародженого та смертності немовлят — не більше ніж міфи.

Користь вітаміну Е для спортсменів

На 100% не доведено, але вітамін Е спортсмени п’ють для:

  • підвищення загальної витривалості та покращення працездатності;
  • подовження часу до появи почуття першої втоми;
  • прискорення відновлення після тяжких фізичних навантажень;
  • нормального вироблення тестостерону та інсуліну, а також білків синовіальної рідини та колагену хрящової тканини суглобів;
  • підтримки еластичності скелетної м’язової тканини, зв’язок та сухожиль.

Крім цього добавки з вітаміном Е допомагають прискорити адаптацію при переїзді на змагання або тренувальні збори в місця, які розташовані на висотах над рівнем моря, вище звичних для організму.

Вітамін Е в продуктах: де найбільше міститься

Рослини вміють синтезувати вітамін Е. Його найбільше міститься в рослинних оліях холодного віджиму, горіхах і насінні, бобових, пророщених паростках злаків, листовій зелені. Лідер за вмістом активного альфа-токоферолу – соняшникова олія. Вітаміни групи Е присутні також у м’ясі, печінці, яйцях та молочних продуктах, у які вони потрапляють із рослинним кормом для тварин. Вітамін Е є й у рибі. На відміну від ссавців, вони можуть синтезувати токофероли самостійно.

Таблиця: У яких продуктах міститься вітамін Е (вибірка)

Назва в 100 г мг Денний % Назва в 100 г мг Денний %
Олія соняшникова44440Вівсянка, перловка1,717
Насіння соняшника31,2312Макарони т/с1,515
Майонез Провансаль30300Сметана 10–30 %0,3–0,63–6
Мигдаль24,6246Сири0,2–0,52–5
Фундук21210Сирки, в т.ч. глазуровані0,66
Маргарин вершковий20200Лосось, сьомга1,818
Олія арахісова16,7167Окунь морский0,88
Олія оливкова12,1121Оселедець (слабосолений)1,111
Пшеничні висівки10,4104Скумбрія1,616
Арахіс10,1101Судак1,818
Курага5,555Хек0,44
Фісташки2,828Свинина, Яловичина0,44
Грецький горіх2,626Печінка яловича0,99
Цукерки шоколадні2,323Курка0,55
Жовток курячого яйця220Яйце куряче0,66
Авокадо1,010Листові салати0,7–2,57–25

Кому і як приймати добавку спортивного харчування Вітамін Е

З таблиці видно, що при нормальному харчуванні дефіциту вітаміну Е виникати не повинно. Проте добавки вітаміну Е існують.

По-перше, їх приймають за призначенням лікаря при наступних захворюваннях та станах:

  • Е-авітаміноз, Е-гіповітаміноз, хвороби з порушенням засвоєння та транспорту Е вітаміну, резекція проксимальної частини тонкого кишечника;
  • сповільнений період статевого дозрівання;
  • захворювання яєчок та яєчників, жіночий та чоловічий клімакс;
  • ПМС, дисменорея, мізерні та рідкісні менструації, аменорея;
  • загроза мимовільного аборту;
  • анемії;
  • деякі офтальмологічні захворювання;
  • тиреотоксикоз;
  • фібрози печінки;
  • проблеми з периферичними судинами;
  • атеросклероз; ІХС, ХСН;
  • артрози, артрити;
  • ревматичні ураження судин, нервів, серця;
  • міозити, міопатії, міастенії, дистонії;
  • проблеми та хвороби шкіри;
  • період одужання;
  • неврастенія через тривале фізичне або психологічне навантаження.

Вітамін Е може призначити стоматолог. Ацетат альфа-токоферолу добре лікує гінгівіт та хвороби пародонту.

По-друге, пити добавку з Е вітаміном, рекомендується молодим мамам, що годують грудьми. Рекомендована доза в період лактації – 20 мг на добу.

По-третє, добавку Вітамін Е можна пити тим, хто сидить на жорстких тривалих дієтах з обмеженням продуктів, які містять природні токофероли. У такому разі достатньо денної норми – 15 мг, яку абсолютно спокійно можна збільшити до 200 мг на добу. А ось тим, хто займається фітнесом для підтримки фізичної форми та харчується раціонально, пити добавки з токоферолом не рекомендується.

А як приймати вітамін Е спортсменам та бодібілдерам? Прийом альфа-токоферолу рекомендується в період ударних тренувань та великих фізичних навантажень у дозі від 100 до 800 мг на добу. В решту часу, для запобігання нестачі Вітаміну Е, достатньо буде включити до раціону арахісову пасту.

Зверніть увагу!

Одночасний прийом вітамінів Е та D – це гроші, викинуті на вітер. Чому? Токофероли та кальцифероли блокують засвоєння один одного. Але якщо у своєму дорогому мультивітамінному комплексі ви виявите поєднання Е та D, нічого страшного. Наразі такі таблетки випускаються із застосуванням технології поетапного вивільнення діючих речовин.

Перед тим як пити вітамін Е обов’язково потрібно отримати дозвіл лікаря вагітним, людям з діабетом 2 типу, проблемами з печінкою, дефіцитом вітаміну К, проблемами згортання крові, пігментним ретинітом, після інсульту/інфаркту, раком головного мозку, після ангіопластики. Не бажано пити препарати токоферолу людям, які приймають антикоагулянти, аспірин, варфарин, тамоксифен, циклоспорин.

Щоб не спровокувати кровотечу, слід припинити прийом вітаміну Е за 2 тижні до запланованої операції чи видалення зуба.

Висновок

Як висновок пропонуємо тим, кому необхідно купити вітамін Е перейти у відповідний розділ нашого інтернет-магазину та ознайомитися з поточним асортиментом добавок з ацетат ді-альфа-токоферолом.

Для тих, хто не займається фітнесом, для тих, хто сидить на дієті з метою скинути вагу, а також жінкам, які планують вагітність, і дітям (з 9 років і старше), які займаються спортом, рекомендуємо купити добавку SELENIUM 200MCG +VIT. ACE (Sporter, Європа).

Дорослим, яким токоферол призначений як допоміжне лікування, а також спортсменам, бодібілдерам і фітнесисиам, що регулярно займаються, радимо купити VIT E 400 (NOW Foods, США), і пити його для кращого засвоєння, разом із вітаміном С, наприклад, з VITAMIN C 1000 ULTRA BIOFLAV (Trec Nutrition, Польща).

Незалежно від віку та рівня щоденної фізичної активності лікарі рекомендують пити у профілактичних дозах вітамін D та Омега-3 або риб’ячий жир. Нагадуємо, що ці добавки краще приймати вранці, а вітамін Е перед сном.

Джерела

  1. Белл Е.Ф. Історія застосування вітаміну Е у дитячому харчуванні. 1987.
  2. Романовський В.Є. Вітаміни та вітамінотерапія. 2000.
  3. Гілан А.Г. Клінічна фармакологія за Гудманом та Гілманом, том 4. Е вітамін. 2006.
  4. Регіна Брігеліус-Флое. Вітамін Е: функції та метаболізм. 2013 року.
  5. Клініка Мейо. Ліки та добавки. Вітамін Е: користь, шкода, токсичність. 2014 року.
  6. Полсен Г. Добавки спортивного харчування з вітамінами Е та С змінюють сигналізацію білків після силових тренувань, підвищуючи силу одноповторного максимуму, але не змінюючи ріст м’язів протягом 10 тижнів. 2014 року.
  7. Кокрейн. Кроутер К.А. Добавки вітаміну Е під час вагітності. 2015 року.
  8. Дін К.С. Вітаміни Е та інші нутрицевтики по відношенню до скелетних м’язів людини та фізичних вправ. 2017.
  9. SportWiki. Вітамін Е у спорті. 2022.

Вітамін E (Vitaminum E) ATC-класифікація

фармакодинаміка . Вітамін Е — жиророзчинний вітамін, який зумовлює значну антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин та інших найважливіших процесах клітинного метаболізму.
Вітамін Е покращує споживання тканинами кисню. Зумовлює ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів.
Імуномодулюючий ефект вітаміну Е зумовлений стимуляцією Т-клітинного та гуморального імунітету.
Токоферол є незамінним для нормальних репродуктивних процесів: запліднення, розвитку плода, формування та функціонування статевої системи.
При дефіциті вітаміну Е розвиваються гіпотонія та дистрофія скелетних м’язів, міокарда, підвищується проникність та ламкість капілярів, розвивається дегенерація фоторецепторів, яка спричиняє порушення зору. Розвивається зниження статевої функції у чоловіків та порушення менструального циклу, схильність до викиднів у жінок.
Дефіцит вітаміну Е може зумовити розвиток гемолітичної жовтяниці у новонароджених, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.
Фармакокінетика . Після всмоктування у кишечнику більша частина токоферолу потрапляє у лімфу та кров, швидко розподіляється у тканинах організму з переважним накопиченням у печінці, м’язах, жировій тканині. Найвища концентрація спостерігається у надниркових залозах, гіпофізі, статевих залозах, міокарді. Більша частина лікарського засобу виводиться з організму з сечею, частково — з жовчю.

Показання Вітамін E

гіповітаміноз та авітаміноз вітаміну Е. У комплексній антиоксидантній терапії, у період реконвалесценцiї після травм, тяжких соматичних захворювань, при фізичних перевантаженнях, при незбалансованому харчуванні.
У складі комплексної терапії:
– для запобігання патологіям ембріонального розвитку, вродженим аномаліям (вадам розвитку) плода;
– у разі загрози переривання вагітності;
– у разі порушень менструального циклу, краурозу вульви, клімактеричних розладів;
– у разі перцептивних розладів слуху;
– при атрофічних процесах у слизовій оболонці дихальних шляхів;
– у разі дегенеративних та проліферативних змін у суглобах та фіброзній тканині хребта і великих суглобів; слабкості м’язів унаслідок дискогенних блокад при захворюваннях міжхребцевого диска, склеродермії, червоного вовчака, ревматоїдного артриту, інших системних захворювань сполучної тканини;
– у разі неврастенії з виснаженням, переважно дистрофії м’язів та атрофії м’язів, вторинної м’язової слабкості та міопатії при хронічному артриті;
– у разі вегетативних розладів;
– у разі деяких ендокринних розладів;
– у разі деяких серцево-судинних хвороб;
– у разі атрофічних процесів у слизовій оболонці травної системи, розладів харчування, синдрому мальабсорбції, аліментарної анемії, хронічного гепатиту;
– у разі деяких пародонтопатій;
– при хворобах очей;
– при хворобах шкіри: дерматит, трофічні виразки, псоріаз, екзема;
– у разі пластичної індурації пеніса, баланіту, порушення лібідо, порушення функції статевих залоз у чоловіків, порушення сперматогенезу і потенції у чоловіків, безпліддя (в комбінації з вітаміном А).
Гіпервітаміноз А і D.

Застосування Вітамін E

вітамін Е призначати внутрішньо після їди, дозу підбирати індивідуально, залежно від виду захворювання, перебігу хвороби, стану пацієнта. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи достатньою кількістю води.
Дозування для дорослих:
– у комплексній антиоксидантній терапії : по 200–400 мг 1–2 рази на добу;
– для запобігання патології ембріонального розвитку, вродженим аномаліям (вадам розвитку) плода : по 100–200 мг 1 раз на добу у І триместр вагітності;
– при загрозі переривання вагітності : по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 14 днів;
– при порушеннях менструального циклу у комплексному лікуванні : 300–400 мг через добу, починаючи з 17-го дня циклу (повторити 5 циклів);
– при порушеннях менструального циклу у разі застосування препарату до початку гормональної терапії : по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 2–3 міс;
– при ревматоїдному артриті : по 100–300 мг щоденно протягом кількох тижнів;
– при м’язових дистрофіях, хворобах нервово-м’язового та сухожильно-суглобового апарату : по 100 мг 1–2 рази на добу протягом 30–60 днів, повторний курс — через 2–3 міс;
– при неврастенії з виснаженням препарат приймати у дозі 100 мг 1 раз на добу протягом 30–60 днів;
– при деяких ендокринних розладах : по 300–500 мг/добу;
– при деяких серцево-судинних хворобах : по 100 мг щоденно;
– при аліментарній анемії : по 300 мг/добу протягом 10 днів;
– при хронічному гепатиті : протягом тривалого часу по 300 мг/добу;
– при деяких пародонтопатіях : по 200–300 мг/добу;
– при хворобах очей : по 100–200 мг 1–2 рази на добу протягом 1–3 тиж у комбінації з вітаміном А;
– при хворобах шкіри : по 100–200 мг 1–2 рази на добу протягом 20–40 днів;
– при пластичній індурації пеніса : по 300–400 мг щоденно протягом кількох тижнів, потім — за призначенням лікаря;
– при порушеннях сперматогенезу та потенції у чоловіків : по 100–300 мг/добу в поєднанні з гормонотерапією протягом 30 днів.
В інших випадках дози і тривалість лікування визначає лікар.
Для дорослих разова середня доза становить 100 мг, найвища разова доза — 400 мг; добова середня доза становить 200 мг, найвища добова доза — 1000 мг.
Вітамін Е у дозі 100 мг можна призначати дітям віком від 12 років.
Діти . Лікарський засіб протипоказаний дітям віком до 12 років.

Протипоказання

підвищена індивідуальна чутливість до діючої речовини та до будь-яких компонентів лікарського засобу, виражений кардіосклероз, гострий інфаркт міокарда, тиреотоксикоз, гіпервітаміноз Е, дитячий вік до 12 років.

Побічна дія

зазвичай препарат переноситься добре, проте при тривалому застосуванні високих доз у межах від 400 мг до 800 мг на добу можливі посилення гіпотромбінемії, зорові розлади, запаморочення, нудота, розвиток шлунково-кишкових кровотеч, діарея, біль у шлунку, збільшення печінки, креатинурія, розлади травлення, підвищена втомлюваність, загальна слабкість, головний біль. Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипи, свербіж, почервоніння шкіри та підвищення температури.

Особливості застосування

з обережністю призначати при атеросклерозі, підвищеному ризику розвитку тромбоемболії.
Рідко відзначаються креатинурія, підвищення активності креатинкінази, підвищення рівня ХС, тромбофлебіт, тромбоемболія легеневої артерії та тромбоз у пацієнтів, схильних до цього. При бульозному епідермолізі у місцях, вражених алопецією, може почати рости волосся білого кольору.
При застосуванні лікарського засобу необхідно дотримуватися дозування і тривалості курсу лікування, призначених лікарем, для запобігання передозуванню та виникненню гіпервітамінозу Е.
При тривалому застосуванні лікарського засобу у високих дозах необхідно контролювати час згортання крові.
Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Препарат можна застосовувати під контролем лікаря у рекомендованих дозах у період вагітності чи годування грудьми.
Препарат частково проникає крізь плацентарний бар’єр; вітамін Е потрапляє в організм плода, де його кількість становить 20–30% концентрації вітаміну Е у плазмі крові матері.
Вітамін Е також проникає у грудне молоко.
Здатність впливати на швидкість реакціϊ при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами . При виникненні запаморочення, затуманення зору слід утриматися від керування транспортними засобами чи роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).
Вітамін Е посилює дію стероїдних та НПЗП (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон); знижує токсичну дію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин), вітамінів А та D. Застосування вітаміну Е у високих дозах може спричинити дефіцит вітаміну А в організмі.
Вітамін Е та його метаболіти зумовлюють антагоністичну дію щодо вітаміну К.
Вітамін Е підвищує ефективність протиепілептичних лікарських засобів у хворих на епілепсію.
Холестирамін, колестипол, мінеральні масла знижують всмоктування вітаміну Е.

Передозування

симптоми . При прийомі препарату у рекомендованих дозах небажані реакції не проявляються. Застосування вітаміну Е у високих дозах (400–800 мг/добу протягом тривалого часу) може спричинити зорові розлади, діарею, запаморочення, головний біль, нудоту чи спазми у животі, дуже сильну втомлюваність або слабкість.
Застосування вітаміну Е в дуже високих дозах (>800 мг/добу протягом тривалого часу) може призвести до підвищення ризику кровотеч у пацієнтів із дефіцитом вітаміну К; порушення метаболізму гормонів щитовидної залози та підвищення ризику виникнення тромбофлебіту і тромбоемболії у чутливих пацієнтів, підвищення активності креатинкінази, збільшення концентрації ХС, ТГ у плазмі крові, підвищення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі.
Лікування . Відміна лікарського засобу, симптоматична терапія.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.

Вітамін Е в капсулах, ампулах: інструкція із застосування, показання, протипоказання, добова норма, користь для жінок, чоловіків, при вагітності та її плануванні, ГВ, профілактики захворювань? Як приймати вітамін Е для підняття прогестерону, зачаття?

З цієї статті ви дізнаєтесь, для чого потрібен вітамін E.

  • Що таке вітамін Е, як називається, для чого він потрібен?
  • Альфа токоферолу ацетат — вітамін Е рідкий: форма випуску
  • Вітамін Е: корисні властивості, показання до застосування, користь для жінок і чоловіків
  • Вітамін Е: від яких хвороб захищає?
  • Вітамін Е в капсулах: інструкція із застосування, дозування, добова норма для дорослих і дітей
  • Вітамін Е в ампулах: інструкція із застосування, дозування, добова норма для дорослих і дітей
  • Вітамін Е при плануванні вагітності: користь, як приймати?
  • Вітамін Е при вагітності: користь, як приймати?
  • Вітамін Е при грудному вигодовуванні: користь, як приймати?
  • Вітамін Е дітям, новонародженим: користь, як приймати?
  • Вітамін Е для літніх: користь, як приймати?
  • Вітамін Е — як правильно приймати: до їжі або після їжі, скільки разів в день, як довго?
  • Вітамін Е для профілактики захворювань: чи можна пити постійно?
  • Чи може бути алергія на вітамін Е: симптоми
  • Вітамін Е і Омега, залізо, цинк, кальцій, вітамін С, А, селен: взаємодія
  • Вітамін Е і «Аскорутин», «Лецитин»: від яких хвороб і як пити разом?
  • Як приймати вітамін Е для підняття прогестерону, зачаття?
  • Як приймати вітамін Е при мастопатії?
  • Як приймати вітамін Е при простатиті?
  • Як приймати вітамін Е при атопічному дерматиті?
  • Як приймати вітамін Е при безплідді?
  • Як приймати вітамін Е при захворюванні очей?
  • Як приймати вітамін Е при захворюваннях печінки?
  • Чи можна пити вітамін Е при місячних?
  • Викликає вітамін Е місячні при наближенні менопаузи?
  • Яку роль вітамін Е відіграє в бодібілдингу, спорті?
  • Повніють від вітаміну Е або худнуть?
  • Відео: Ожиріння і вітамін Е
  • Вітамін Е: протипоказання
  • Вітамін Е: як вибрати, який виробник краще?
  • Відео: Вітамін Е. Як виглядати молодо?

А ви знали, що від стресів, поганої екології і інших негативних факторів, що може допомогти невелика коробочка з вітаміном E. Давайте довідаємося про це детальніше.

Що таке вітамін Е, як називається, для чого він потрібен?

Вітамін E – це з’єднання, представлене токоферолами і токотриенолами, найбільш активним є альфа-токоферол, менш активні гамма – і бета-токофероли. Всі різновиди вітаміну E діють по-різному, але різниця між ними не дуже велика, тому в них загальна назва — токоферол.

Вітамін E розчиняється тільки в жирах, потрапляючи в організм, він не може швидко засвоїтися і накопичується в різних органах, найбільше його в печінці, статевих органах, жировій тканині, м’язах, гіпофізі і крові.

Самий корисний і засвоюється вітамін E той, що знаходиться в продуктах харчування. Найбільша кількість вітаміну E в таких продуктах:

  • Проросла пшениця
  • Різноманітні рослинні олії (соняшникова, оливкова, кукурудзяна) – 3 ст. л. забезпечить добовий раціон
  • Горіхи різні
  • Насіння соняшника
  • Насіння льону
  • Шипшина
  • Обліпиха
  • Крупи (вівсянка, гречка)
  • Бобові
  • Овочі (морква, картопля, огірки, зелена цибуля)
  • Яблука
  • Груші
  • Цитрусові
  • Лимонник
  • Черемха
  • Горобина
  • Редис
  • Капуста (особливо броколі)
  • Кропива
  • Шпинат
  • Абрикоси
  • Малина
  • Зливу
  • Листя кульбаби і малини
  • М’ята
  • Сир і молоко
  • Печінка (яловича, куряча, рибна)
  • Морепродукти
  • Морська риба (скумбрія, судак)
  • Жовток яйця

Примітка. Щоб медичні препарати вітаміну E не знадобилися, потрібно щодня їсти що-небудь з перерахованих вище продуктів.

Вітамін е необхідний для наступних важливих життєвих процесів:

  • Нормального запліднення
  • Здорового розвитку плоду
  • Нормальної роботи статевої системи чоловіків і жінок
  • В обміні речовин між клітинами
  • У засвоєнні білків
  • У насиченні тканинами кисню

Альфа токоферолу ацетат — вітамін Е рідкий: форма випуску

Альфа токоферолу ацетат – рідкий вітамін E, випускають фармацевтичні виробництва СНД у флаконах, зазвичай по 20 мл, для прийняття всередину. Також є рідкий вітамін E в ампулах, призначений для внутрішньом’язових ін’єкцій.

Приймати Альфа токоферолу ацетат лікарі рекомендують в наступних дозах:

  • З профілактичною метою – 100 мг розділити на 2 рази на день, 3 тижні
  • При анемії — 200 мг розділити на 2 рази на день
  • При захворюваннях нервових, м’язових — 100 мг розділити на 2 рази на день, 2-3 місяці
  • При загрозі викидня — 100 мг розділити на 2 рази в день, перші 3 місяці
  • Для відновлення менструації – 300-400 мг розділити на 2 рази в день, пити через день, 5 місяців, але не постійно, а починаючи з 17-го дня циклу
  • Чоловікам для кращої вироблення сперматозоїдів – 100-300 мг розділити на 2 рази в день, 1 місяць, разом з гормональними ліками
  • Жінкам за 40 при клімаксі — 100 мг розділити на 3 рази в день
  • При шкірних захворюваннях — 100 мг розділити на 2 рази в день, 2 місяці
    Не призначається дітям до 12 років.

Вітамін Е: корисні властивості, показання до застосування, користь для жінок і чоловіків

В наших аптеках продається 2 види вітамін E:

  • Створений синтетичним шляхом
  • Біологічно активна добавка, отримана з витяжки або екстракту рослин, тварин або

Вітамін E, у вигляді біологічної добавки, має слабку концентрацію, часто використовується для профілактики захворювань, а якщо вже є захворювання, і лікар приписав вітамін E, тоді потрібно приймати синтетичний аналог.

Вітамін E корисний в наступних ситуаціях:

  • При вагітності – для спокійного її протікання
  • При порушенні менструального циклу
  • Для судин – зміцнює стінки, перешкоджає утворенню тромбів
  • При закупорці жовчних ходів – для кращого проходу жовчі
  • При депресії
  • При великих фізичних навантаженнях
  • Виводить з організму токсини
  • Дітям – для росту і правильного розвитку
  • Жінкам за 40 – щоб попередити передчасне старіння
  • Для нормальної роботи серця
  • Для прискорення загоєння ран
  • Допомагає відновити клітини печінки
  • Покращує роботу нервової системи
  • Заспокоює судоми
  • Необхідний після травм і перенесених важких хвороб для якнайшвидшого одужання

Корисний вітамін E як молодим, так і жінкам старшого віку, після 40 років, крім прийняття всередину можна робити маски з токоферолом, після маски шкіра молодшає.

Вітамін E корисний чоловікам:

  • Утримує тестостерон на належному рівні
  • Покращує кровообіг і підвищує потенцію
  • Зміцнює м’язи — без нього ламкі кістки

Вітамін Е: від яких хвороб захищає?

Якщо в організмі є нестача вітаміну E, тоді може розвинутися:

  • Гіпотонія
  • Часті вірусні і простудні захворювання
  • Проблеми з шлунком і кишечником
  • Дистрофія м’язів і міокарда
  • Ламкість судин
  • Випадання волосся
  • Погіршення зору
  • Пігментні плями на шкірі
  • Різкі перепади настрою або апатія
  • Зниження статевого потягу у чоловіків
  • Порушення менструального циклу у жінок
  • У вагітних — викидень
  • Хвороби суглобів (ревматоїдний артрит)
  • Хвороби сполучної тканини (червоний вовчак, склеродермія)
  • Хвороби шкіри (псоріаз, екзема, трофічні виразки, дерматит)

Вітамін Е в капсулах: інструкція із застосування, дозування, добова норма для дорослих і дітей

В капсулах вітамін E випускають у дозі по 100, 200 і 400 мг. Їх приймають після їжі. Кількість ліки призначає лікар. Максимальна доза за 1 раз 400 мг, в день не більше 1000 мг, поділивши його на частини.

Після надходження в шлунок, 50% вітаміну E всмоктується, решта відкладається в органах. Найбільшої концентрації в крові досягається через 4 години. З організму виводиться з жовчю (85-90%) і з сечею – решта.

Препарат не призначається дітям до 12 років.

Вітамін Е в ампулах: інструкція із застосування, дозування, добова норма для дорослих і дітей

Ампули вітаміну E випускаються по 1 мл 5% і 10% розчину. Ліки вводять внутрішньом’язово, найбільша концентрація в крові спостерігається через 30-40 хвилин.

Вітамін E в ампулах лікують такі важкі захворювання:

  • Запущена форма жовтяниці
  • Цироз печінки
  • Нікотинова залежність і наркотична
  • Хвороба Крона (тяжке хронічне захворювання, що вражає всі травні органи, від рота до кишечнику, пов’язане з імунною системою)

Не дозволяється дітям до 12 років.

Вітамін Е при плануванні вагітності: користь, як приймати?

Вітамін E корисний молодим жінкам, що мріють народити здорову дитину, і особливо лікарі радять приймати вітамін E протягом всієї вагітності тим жінкам, у яких раніше траплялися викидні або завмирання плоду.

Вітамін E на стадії планування вагітності і спочатку вагітності діє наступним чином:

  • Допомагає виробленню прогестерону, важливого для дозрівання яйцеклітини, а потім підтримує розвиток плоду на початковій стадії, поки ще формується плацента.
  • Бере участь в утворенні плаценти.
  • Знижує артеріальний тиск.
  • Допомагає правильно працювати яєчниках.
  • Допомагає в рості матці.
  • Розширює судини і покращує циркуляцію крові.
  • Покращує еластичність шкіри, запобігаючи розтяжки на животі.
  • Збільшує витривалість жінки.

Найбільша необхідність пити вітамін E настає на початку і в кінці вагітності. Приймати після їжі, 1-2 рази на день по 50 мг

Вітамін Е при вагітності: користь, як приймати?

Якщо є загроза вагітності в першому триместрі, то жінці лікар призначає вітамін E. Його потрібно приймати під час або після їжі, відразу ж, 1-2 рази в день по 100-200 мг, 1-2 тижні.

Вітамін Е при грудному вигодовуванні: користь, як приймати?

Пологи – важке випробування для жінки. Відновитися після пологів, налагодити лактацію допоможе вітамін E. Його призначає лікар при таких станах жінки:

  • Важкі пологи
  • Слабість і погане самопочуття після пологів
  • Недостатня кількість молока для дитини
  • Слабенький новонароджений

Це зазвичай комплекс вітамінів:

  • «Прегнавіт», входять вітаміни групи B, E, C, A, PP
  • «Елевіт Пренатал»
  • «Вітрум Пренатал»
  • «Алфавіт Мамине Здоров’я»

Вітамін Е дітям, новонародженим: користь, як приймати?

Вітамін E незамінний для дітей, особливо корисний малюкам, що народилися завчасно, якщо вони не набирають вагу, який повинен мати дитина в його віці. Прийняття вчасно вітаміну E забезпечує малюкові:

  • Нормальний обмін речовин
  • Швидке загоювання подряпин і синців після падінь
  • Накопичення енергії для пересувань

У новонароджених дітей нестача вітаміну E іноді провокує розвиток гемолітичної жовтяниці і поганого засвоєння корисних речовин в тонкому кишечнику.

Малюкові вітамін E потрібен:

  • Для запобігання анемії
  • Для поліпшення стану малюка
  • Для зміцнення серця і судин
  • Для розвитку зору
  • Для кращого засвоювання білків і вуглеводів
  • Для підтримки нервових клітин

Дітям вітамін E дають в такій кількості:

  • Новонародженій дитині вітамін E дають в краплях, достатньо 1 мг вітаміну капнути в 1 чайну ложку кип’яченої води і дати дитині випити з ранку, через 2 години після годування, 1 раз в місяць.
  • Дітям до 1 року – 5-10 мг на добу.
  • Дітям 1-7 років – 20-40 мг на добу.
  • Дітям 7-12 років – 50-100 мг на добу.

Вітамін Е для літніх: користь, як приймати?

Згідно Всесвітньої організації охорони здоров’я, літніми людьми вважається населення після 60 років. Вітамін E корисний літнім людям – він захищає клітини від старіння і руйнування. Якщо ж в організмі не вистачає вітаміну E, клітини не захищені від токсичного впливу різних речовин, і гинуть швидше. Також нормальна доза вітаміну E не дає утворюватися тромбам, покращує згортання крові.

Для підтримки здоров’я літнім людям потрібно кожен день отримувати 20 мг вітаміну E, і він повинен бути не синтетичним, а натуральним. За даними досліджень, смерть від раку часто буває в літньому віці від синтетичних вітамінів. Але не можна самим призначати собі лікування вітаміном E, потрібно звернутися до лікаря.

Тепер у продажу є комплексні вітаміни у вигляді біологічно активних добавок і пробіотиків, окремо для жінок та чоловіків після 60 років, і універсальні:

  • Мультивітаміни з сирих цільних продуктів
  • Жувальні вітаміни

Вітамін Е — як правильно приймати: до їжі або після їжі, скільки разів в день, як довго?

Вітамін е в капсулах, рідкому стані випускають в різних дозуваннях, і для маленьких дітей теж. Добова доза вітаміну Е наступна:

  • Дітям до 1 року – 3-5 мг в день
  • Дітям 1-6 років –5-7 мг в день
  • Дітям 6-12 років – 8 мг і більше в день
  • Молодим жінкам — 8-10 мг в день
  • Вагітним жінкам і жінкам у період клімаксу – 10-13 мг в день
  • Чоловікам — 10 мг в день

Вітамін е в капсулах, таблетках ковтають цілком, тільки після їжі, через півгодини, 1-2 рази на день, запивають водою, і ні в якому разі не молоком, соком або кави. Бажано перед вітаміном E є насіння, гарбузове або соняшника, горіхи. Тривалість прийому від 1 тижня до 40 днів, залежно від захворювання, а потім перерва 2-3 місяці.

Примітка. Не можна приймати вітамін E разом з вітаміном D, вони не засвоюються разом.

Вітамін е можна приймати з вітамінами C і A.

Вітамін Е для профілактики захворювань: чи можна пити постійно?

Якщо ви не знаєте, у вас надлишок в організмі вітаміну E або недолік, потрібно звернутися до дільничного терапевта, зробити лабораторні аналізи.

З профілактичною метою жінкам і чоловікам вітамін E потрібно приймати 10-20 мг, вагітним жінкам більше, в лікувальних цілях кількість вітаміну E доходить до 1000 мг на добу. Весь час приймати вітамін е не можна, треба робити перерви.

Особливо мають потребу у вітаміні E:

  • Населення після 50 років
  • Чоловіки і жінки, які перенесли сильне емоційне напруження
  • Після операцій
  • Пацієнти, які приймають гормональні препарати
  • Люди, які займаються спортом або важкою фізичною працею
  • Люди, у яких спостерігається нестача селену в організмі

Чи може бути алергія на вітамін Е: симптоми

На вітамін E може бути алергія. Вона виражається свербінням і почервонінням шкіри.

Крім того, якщо приймати вітамін E, рідкий або в капсулах, тривалий час, може статися передозування, і це погано, вона виллється в наступних проблемах:

  • Кровотеча із шлунка, товстої кишки
  • Повна відсутність згортання крові
  • Збільшення печінки
  • Втома
  • Нудота
  • Головний біль
  • Креатинурія (креатин з м’язів в сечі)
  • Слабкість

Увагу. При засвоєнні організмом вітаміну E харчових продуктів передозування не може бути, з їжі засвоюється стільки вітаміну, скільки потрібно організму.

Вітамін Е і Омега, залізо, цинк, кальцій, вітамін С, А, селен: взаємодія

Щоб вітамін E приносив організму якомога більшу користь, його потрібно правильно приймати:

  1. Найкраще вітамін E засвоюється з продуктів харчування (насіння, рослинна олія, горіхи, капуста, бобові, печінка, яєчний жовток, молочні продукти).
  2. Вітамін E повністю засвоюється, якщо його приймати разом з вітаміном A і Омега 3.
  3. Для кращого засвоєння вітаміну E потрібен цинк і селен.
  4. Вітамін е посилює дію ліків: «Ібупрофен», «Диклофенак», «Преднізолон», ліків від епілепсії і стероїдних протизапальних засобів.
  5. Вітамін E зменшує токсичність серцевих ліків «Дигітоксин», «Дигоксин», вітамінів D і A.
  6. Вітамін E несумісний з антибіотиками.

Увагу. Не рекомендується приймати вітамін E з мінералами (залізо, срібло, кальцій та ін), а також з «Дикумарин», натрію гідрокарбонат і всіма ліками, що мають лужне середовище, вони не засвоюються разом, і користі від такого поєднання не буде, а може принести шкоду.

Вітамін Е і «Аскорутин», «Лецитин»: від яких хвороб і як пити разом?

«Лецитин» допомагає краще засвоюватися «Аскорутин» і вітаміну Е. Разом вони:

  • Зміцнюють стінки судин
  • Омолоджують шкіру особи
  • Покращують перетравлення їжі в шлунку
  • Змушують працювати щитовидну залозу
  • Допомагають розщепленню жирів
  • Захищають клітини від токсинів
  • Відновлюють роботу печінки
  • Зв’язують і виводять небезпечний холестерин з організму
  • Стабілізують роботу нервової системи

Як приймати вітамін Е для підняття прогестерону, зачаття?

Вітамін Е допомагає підняти прогестерон і зберегти вагітність

Кількість гормону прогестерону протягом одного менструального циклу у жінки неоднаково. На самому початку циклу прогестерон низький, потім, коли дозріває фолікул з яйцеклітиною всередині, і направляється в матку – він підвищується. На цьому етапі у прогестерону дуже важливе завдання: не давати скорочуватися матці, щоб не стався викидень. Якщо прогестерону з якоїсь причини виробляється мало – матка буде скорочуватися і вагітність не настане. Тому дуже важливо при плануванні вагітності підвищити прогестерон. І вітамін E добре справляється з цим. Скільки приймати вітамін E, щоб підвищити прогестерон, знають лікарі гінекологи. Вони рекомендують 100-130 мг вітамін E за 1 раз, але не більше 1000 мг за добу.

Як приймати вітамін Е при мастопатії?

Мастопатія може настати у жінки в будь-якому віці. Причини, за якими може виникнути мастопатія:

  • Спадковість
  • Зайва вага
  • Після аборту
  • Пізні пологи
  • Шкідливі звички
  • Сильний стрес
  • Розлади сексуального характеру

Мастопатія у грудях починається з утворення дрібних вузликів і сполучної тканини, потім вузли розростаються спочатку до горошини, а потім більше. Важливо не зволікати та вчасно почати лікуватися.

Лікування мастопатії вітаміном E проводиться 3 місяці і більше, тоді тільки настане позитивний ефект від лікування. Доза вітамін E в добу дорівнює 600 мг, у важких випадках – 800 мг. Потім потрібно зробити перерву на кілька місяців.

Як приймати вітамін Е при простатиті?

Простатит – запалення передміхурової залози у чоловіків. Позбутися від нього допоможе вітамін е в капсулах. Його лікар призначає після їди 1-2 рази в день по 200-400 мг через день.

Як приймати вітамін Е при атопічному дерматиті?

При різних шкірних захворюваннях, мають хронічний характер, допоможе вітамін E. Дорослим лікар призначає вітамін Е після їди 1-2 рази в день по 100-200 мг, 20-40 днів.

Як приймати вітамін Е при безплідді?

Дівчина мріє про народження малюка, і в цьому може допомогти вітамін Е

Всесвітня організація охорони здоров’я підрахувала, що 20% подружніх пар страждають безпліддям. Це можуть бути різні відхилення і важкі хвороби чоловіка і жінки. Але близько 10% припадає на ендокринне безпліддя, коли статеві органи жінки і чоловіки цілком здорові, але жінка не може завагітніти з-за гормональних порушень. Допомогти в цьому випадку може лікування вітамінами, в тому числі і вітамін E. Кількість вітамін E кожній жінці лікар призначає індивідуально, частіше всього 100-200 мг на день.

У відсутності зачаття дитини може бути винна не тільки жінка, але й чоловік. Якщо у чоловіка порушено рух сперматозоїдів, йому також допоможе вітамін E. Його лікар призначає разом з гормональними препаратами після їди 1-2 рази в день по 100-300 мг, 30 днів.

Як приймати вітамін Е при захворюванні очей?

Вчасно проведений курс лікування вітаміном E допоможе запобігти катаракті і хвороби сітківки. При очних захворюваннях також допоможе вітамін E. Його лікар призначає разом з вітаміном A, C і цинком. Вітамін E приймають після їди 1-2 рази в день по 100-200 мг, 1-3 тижні.

Як приймати вітамін Е при захворюваннях печінки?

Якщо заболіла печінка, то головними вітамінами для її відновлення, є вітаміни E, C і N. На початковій стадії захворювання можна заповнювати нестачу вітамінів з продуктів харчування. Якщо хвороба посилюється, тоді можна за рецептом лікаря скористатися такими засобами:

  • Вітамін E, капсули
  • Комплексний препарат «Аевіт» з вітамінами A, E
  • Комплексний препарат «Тривіт» з вітамінами A, D, E

Комплексний препарат приймають по інструкції, яка знаходиться разом з препаратом.

Чи можна пити вітамін Е при місячних?

У жінок дітородного віку є захворювання, коли місячні не наступають, а лікує їх вітамін Е

У жінок дітородного віку є такі хвороби, коли не настає менструація. Це такі захворювання:

  • Дисменорея – затримка менструального циклу з-за переїзду і зміни часових поясів.
  • Альгодисменорея — сильні болі внизу живота, в попереку, перед початком менструацій, можуть тривати від декількох годин до декількох днів.
  • Аменорея – менструації наступають рідко, 1 раз у 2-3 місяця, 1 раз у півроку.
  • Олігоменорея – кількість менструацій зменшується, збільшуються яєчники і вага жінки.

Крім захворювань, на менструальний цикл, у бік його припинення, може впливати наступне:

  • Сильний стрес
  • Недолік харчування
  • Гінекологічні захворювання
  • Хвороби щитовидної залози
  • Важка хвороба

Менструальний цикл можна відновити за допомогою вітаміну E, тільки потрібно строго дотримуватися рекомендацій лікарів, і приймати вітамін E, поки не настане менструація.

Викликає вітамін Е місячні при наближенні менопаузи?

Між 40 і 55 роками у жінки настає клімакс. У цей період внутрішні статеві органи жінки перебудовуються, і це супроводжується нездужанням, дратівливістю, безсонням і депресією. Клімакс не настає в один день, до його настання організм готується заздалегідь:

  • За 2-3 роки, а то й 5 років, до повного настання клімаксу менструації наступають все рідше, спочатку через 1-2 місяці, потім через півроку
  • Під час нового менструального циклу виділення в порівнянні з минулим періодом збільшилися, можуть бути зі згустками (можливо, зменшилися)
  • Може скоротитися тривалість менструацій

Жінка повинна бути готова до таких змін, в цьому їй допоможе вітамін E. Але перш, ніж купити і приймати вітамін потрібно порадитися з лікарем, і він призначить кількість ліків. Найчастіше це 100-200 мг, іноді 300 в день, тривалістю 2-8 тижнів, якщо одного курсу було недостатньо, тоді через 2-3 місяці лікар призначить знову.

Яку роль вітамін Е відіграє в бодібілдингу, спорті?

Якщо спортсмен, що займається бодібілдінгом, хоче збільшити м’язи природним шляхом, він приймає вітамін Е

У бодібілдингу вітамін E приймають з наступною метою:

  • Легше переносити фізичні навантаження
  • Збільшити м’язи природним шляхом
  • Омолодити організм
  • Збільшити засвоюваність продуктів харчування

Найчастіше спортсменам лікарі призначають «Аевіт», його приймають по інструкції.

Повніють від вітаміну Е або худнуть?

Вітаміни вчені відкрили не так давно, трохи більше 100 років тому. Їх є 13:

  • Водорозчинні (вітаміни групи B і вітамін C) потрібно приймати щодня, вони не накопичуються в організмі
  • Жиророзчинні (вітаміни E, A, D, K, F, N) – накопичуються в організмі в жирових тканинах, можна кожен день не приймати

І хоч вітамін е належить до жиророзчинних, а значить, щоб він засвоївся потрібно прийняти якесь масло разом з ним, він не прискорює обмін речовин, нормалізує його. Беручи вітамін E, можна і набрати вагу, і скинути його – що кому потрібно.

Відео: Ожиріння і вітамін Е

Вітамін Е: протипоказання

Вітамін E небезпечний, якщо бездумно приймати його. Надлишок вітаміну потім важко вивести з організму, тому самим собі приписувати його не варто, краще йти до лікаря за рецептом.

Протипоказання у вітаміну E наступні:

  • Надмірна чутливість до вітаміну
  • Інфаркт міокарда
  • Кардіосклероз

Вітамін Е: як вибрати, який виробник краще?

Кращими виробниками синтетичних препаратів вітаміну E є такі фірми, і назви ліків:

  • Доппельгерц (Німеччина), «Вітамін Е Форте»
  • Вітрум (США), «Вітамін E»
  • Зентіва, «Вітамін E»
  • Біовіталь, «Вітамін E»
  • «Аевіт»
  • «Алфавіт»
  • «Альфа токоферолу ацетат» рідкий
  • «Дуовіт»
  • «Полив»
  • «Эвитол»
  • «Центрум»

Більшість біологічно активних добавок багатокомпонентні. Вони випускаються в капсулах, таблетках, розчині, пастилках, драже і порошку.

  • Амвей, «Вітамін E із зародків пшениці»
  • Солгар, «Вітамін E зернових культур»
  • «Активит Енерджі»
  • «Ацевит»
  • «Е-Рій»
  • «Лесмин»
  • «Панакс-А»
  • «Периллил»
  • «Бетаферол»
  • «Биоливит»
  • «Лайф-Пак»
  • «Ликаром»
  • «Липовитам Е»
  • «Пренатал Оптіма»
  • «Пренатал Ледіс»

В масляному розчині:

Отже, ми дізналися, навіщо потрібен вітамін E.

Про автора

admin administrator