Як називали літак у 2

Авторadmin

Як називали літак у 2

Холодна війна: Локхід U-2

У роки відразу після Другої світової війни армія США покладалася на різні переобладнані бомбардувальники та подібні літаки для збору стратегічної розвідки. З початком холодної війни було визнано, що ці літаки були надзвичайно вразливі для радянських засобів протиповітряної оборони і, як наслідок, мали б обмежене використання для визначення намірів Варшавського договору. У результаті було встановлено, що потрібен літак, здатний літати на висоті 70 000 футів, оскільки існуючі радянські винищувачі та ракети «земля-повітря» не здатні досягти такої висоти.

Продовжуючи роботу під кодовою назвою «Aquatone», ВПС США уклали контракти з Bell Aircraft, Fairchild і Martin Aircraft на розробку нового літака-розвідника, здатного задовольнити їхні вимоги. Дізнавшись про це, Lockheed звернувся до зіркового інженера Кларенса «Келлі» Джонсона і попросив його команду створити власний дизайн. Працюючи у власному підрозділі, відомому як «Skunk Works», команда Джонсона створила конструкцію, відому як CL-282. По суті, це поєднало фюзеляж попередньої конструкції, F-104 Starfighter , з великим набором крил, схожих на планер.

Представляючи CL-282 ВПС США, дизайн Джонсона був відхилений. Незважаючи на цю початкову невдачу, невдовзі проект отримав відстрочку від Комісії з технологічних можливостей президента Дуайта Д. Ейзенхауера . Цей комітет під керівництвом Джеймса Кілліана з Массачусетського технологічного інституту, включаючи Едвіна Ленда з Polaroid, отримав завдання дослідити нову розвідувальну зброю для захисту США від нападу. Хоча спочатку вони прийшли до висновку, що супутники є ідеальним підходом для збору розвідувальних даних, до необхідної технології залишилося ще кілька років.

У результаті вони вирішили, що новий літак-розвідник потрібен найближчим часом. Заручившись допомогою Роберта Еморі з Центрального розвідувального управління, вони відвідали Lockheed, щоб обговорити проект такого літака. Після зустрічі з Джонсоном їм сказали, що така конструкція вже існує і була відхилена ВВС США. Коли група показала CL-282, група була вражена і порекомендувала керівнику ЦРУ Аллену Даллесу, щоб агентство фінансувало літак. Після консультації з Ейзенхауером проект був продовжений, і компанія Lockheed отримала контракт на 22,5 мільйона доларів на літак.

Конструкція У-2

У міру того, як проект просувався вперед, дизайн був перейменований як U-2, причому буква «U» означає навмисно розпливчасте «корисність». Оснащений турбореактивним двигуном Pratt & Whitney J57, U-2 був розроблений для польоту на великій висоті з великою дальністю. У результаті планер був створений надзвичайно легким. Це, разом із характеристиками планера, робить U-2 складним для польоту літаком із високою швидкістю звалювання порівняно з його максимальною швидкістю. Через ці проблеми U-2 важко приземлитися, тому потрібна машина погоні з іншим пілотом U-2, щоб допомогти втримати літак.

Намагаючись зменшити вагу, Джонсон спочатку розробив U-2 для зльоту з візка та посадки на полоз. Від цього підходу пізніше відмовилися на користь шасі у велосипедній конфігурації з колесами, розташованими позаду кабіни та двигуна. Для підтримки балансу під час зльоту під кожним крилом встановлені допоміжні колеса, відомі як pogos. Вони відпадають, коли літак залишає злітно-посадкову смугу. Через експлуатаційну висоту U-2 пілоти носять еквівалент скафандра, щоб підтримувати належний рівень кисню та тиску. Ранні U-2 мали різні датчики в носі, а також камери в кормовій частині кабіни.

U-2: Історія діяльності

Перший політ U-2 відбувся 1 серпня 1955 року з льотчиком-випробувачем Lockheed Тоні ЛеВ’єром за кермом. Випробування тривали, і до весни 1956 року літак був готовий до експлуатації. Зберігаючи дозвіл на польоти над Радянським Союзом, Ейзенхауер працював над досягненням угоди з Микитою Хрущовим щодо повітряних інспекцій. Коли це не вдалося, він дозволив перші місії U-2 того літа. Вилітаючи здебільшого з авіабази Адана (28 лютого 1958 року перейменована на Інджирлік АВ) у Туреччині, U-2, якими керували пілоти ЦРУ, увійшли в радянський повітряний простір і зібрали безцінну розвідувальну інформацію.

Хоча радянський радар міг відстежувати польоти, ні їхні перехоплювачі, ні ракети не могли досягти U-2 на висоті 70 000 футів. Успіх U-2 спонукав ЦРУ та військових США натиснути на Білий дім щодо додаткових місій. Хоча Хрущов протестував проти польотів, він не зміг довести, що літаки були американськими. Протягом наступних чотирьох років польоти з Інджирліка та передових баз у Пакистані тривали в повній секретності. 1 травня 1960 року U-2 потрапив у центр уваги громадськості, коли літак, яким керував Френсіс Гері Пауерс, був збитий над Свердловськом ракетою «земля-повітря».

Потрапивши в полон, Пауерс став центром виниклого інциденту U-2, який збентежив Ейзенхауера і фактично завершив зустріч на вищому рівні в Парижі. Інцидент призвів до прискорення технології шпигунського супутника. Залишаючись ключовим стратегічним активом, польоти U-2 над Кубою в 1962 році дали фотодокази, які прискорили Кубинську ракетну кризу. Під час кризи кубинська ППО збила U-2, яким керував майор Рудольф Андерсон-молодший. З удосконаленням ракетної техніки «земля-повітря» були докладені зусилля для вдосконалення літака та зменшення його радіолокаційного перетину. Це виявилося невдалим і почалися роботи над новим літаком для здійснення польотів над Радянським Союзом.

На початку 1960-х років інженери також працювали над розробкою авіаносних варіантів (U-2G), щоб збільшити радіус дії та гнучкість. Під час війни у ​​В’єтнамі U-2 використовувалися для висотних розвідувальних місій над Північним В’єтнамом і літали з баз у Південному В’єтнамі та Таїланді. У 1967 році літак був значно вдосконалений з появою U-2R. Приблизно на 40% більший за оригінал, U-2R мав підкрилові капсули та покращений радіус дії. У 1981 році до них додалася тактична розвідувальна версія під назвою TR-1A. Випуск цієї моделі дозволив відновити виробництво літака для задоволення потреб ВПС США. На початку 1990-х років флот U-2R був модернізований до стандарту U-2S, який включав покращені двигуни.

U-2 також використовувався в невійськовій ролі з NASA як дослідницький літак ER-2. Незважаючи на свій похилий вік, У-2 залишається на озброєнні завдяки здатності здійснювати прямі польоти до розвідувальних цілей в короткі терміни. Хоча в 2006 році літак намагалися зняти з експлуатації, він уникнув цієї долі через відсутність літака з подібними можливостями. У 2009 році ВВС США оголосили, що мають намір залишити U-2 до 2014 року, одночасно працюючи над розробкою безпілотного RQ-4 Global Hawk як заміну.

Загальні характеристики Lockheed U-2S

Технічні характеристики Lockheed U-2S

  • Силова установка: 1 × ТРД General Electric F118-101
  • Дальність: 6405 миль
  • Максимальна швидкість: 500 миль/год
  • Стеля: 70 000+ футів.

Легендарні літаки й драматична історія “Антонова”

Ця стаття містить контент, наданий Google YouTube. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Google YouTube i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть “Прийняти та продовжити”.

Прийняти та продовжити

Кінець YouTube допису, 1

Літаки Антонова добре відомі в усьому світі.

Серед “анів” є справжні рекордсмени з підняття вантажів, експлуатації в екстремальних умовах, тривалості виробництва та розмірів.

Зараз Державне підприємство “Антонов” намагається перебудувати свою діяльність. Замість кооперації з Росією українські виробники шукають нових партнерів. Це допоможе налагодити виробництво таких нових літаків як Ан-178 та Ан-132.

Історія колективу авіаконструкторів Олега Антонова розпочалася з біплана Ан-2 (в народі часто називали “кукурудзник”). Цей літак досі виготовляють за кордоном вже понад 70 років.

Суперваговики Ан-124 “Руслан” та Ан-225 “Мрія” фани авіації в усьому світі зустрічають в аеропортах як справжніх фаворитів. Не так давно польоти відновив легендарний Ан-22 “Антей”.

Цей короткий фільм розповідає про драматичні епізоди в історії українського бренду “Антонов”.

Над відео працювали Альбій Шудря та Іван Єрмаков.

І підписуйтеся на наш Youtube-канал! Там більше відео, ніж на сайті.

Також на цю тему

Про автора

admin administrator